Modepraatje JUTTERTJE TOB NOOIT HOEKJE PAG 4 HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prijs Mzer patronen is verlaagt1 tot 0.58 voot japonnen. 0.48 voor kinder- kleeaing ex 0.40 /oor enkele rok of blouse. Men kan het oeorag in postzegels of per postwissei overmaken aan de Mo deredactrice Muzenstraat 5 B, te 's-Gra- venhage. U kunt ook gireeren op g.ro-rekening 191919 -n.v. den Knippatronendienst te 's-Gravenhage. Vooi uitstekende pasvorm wordt ingestaan, indien men juiste buste en heupwjjdte opgeeft. EEN GOEDE HANDLEIDING. Voor dames, die zelf hun kleeding willen maken, is zoo juist een modeblad versche nen met tal van goede raadgevingen. Het bevat mooie modellen voor den winter, en wordt door onze Mode-redactrice, Muzen- straat 5 B, te Den Haag, gaarne toege zonden na inzending van 12 ets porto. Vooral in dezen tijd van bezuiniging, lijkt ons het nieuwe modeblad een uit komst voor heel wat gezinnen. Uit kunt het vandaag nog aanvragen. Dames-japon. 1431. Deze japon heeft een schootje, dat gelijk met den rok aan het bovendeel gestikt wordt, terwijl over de stiknaad een cein tuur wordt gedragen mét gesp aan de achterzijde. gedeelte en ingezette zijstukken. Kunst zijde leent zich zeer goed tot het maken van deze onderjurk, waarvan het patroon verkrijgbaar is t.m. maat 52. De prijs hiervan bedraagt 0.58. Jongensblouse. 1433. Een flanellen blouse, effen of gekleurd kleedt kleine jongens aardig. Een hoog sluitend boordje en opgestikt belegstukje, dat als sluiting dienst doet. Omliggende manchetjes aan de mouwtjes. Patronen voor jongens van 510 jaar verkrijgbaar voor den prijs van 0.48. Meisjesjurk. 1434. Dit jurkje heeft een bovenstukje met aangeknipte mouwtjes, die ook naar ver kiezing lang gedragen kunnen worden. Bij bestelling dient opgegeven te worden of men lange mouwen wenscht. Het jurkje is gemaakt van gekleurd of gebloemd flanel of vyella en heeft een broekje van dezelfde stof. Om den hals is een effen biesje, terwijl de smalle mouw opslagen hier eveneens van worden ge maakt. Knoopsluiting. 3Ieisjesschortje. 1435. Ieder „echt" meisje vindt het prettig om moeder te helpen en dan een „echt huishoudschort" te dragen. Dit aardige model is gemaakt van zephir in zachte tint en bewerkt met aardige bloemen- dellen tot de meest goed kleedende be h°Sluiting in het bovenstukje midden voor met kleine knoopjes en knoopsgaten. Als garneering een wit garnituur met kleine knoopjes en knoopsgaten. Als garneering een wit garnituur met kleine Fransche knoopjes langs den omtrek. Voor huiswerk is flanel of vyella uit stekend geschikt, voor meer gekleed staat fluweel allerliefst. Patronen voor meisjes van 28 jaar verkrijgbaar tegen den prijs van 0.48 Kinderjurkje. (26 jaar). 1437. Is dat niet een schattig jurkje voor onze meisjes, dat we liefst maken van een klein blauw-wit of bruin-beige ruitje? Op de uitverkoopen kunnen we allerlei kleine billijke couponnetjes koopen, vooral als de stoffen voor dames op het oogenblik niet zoo modern meer zijn, zooals deze ruitjes. Voor kinderen staan ze echter snoezig. Het lange sje sluit met een split met belegen kleine knoopjes, en neeft een smal omliggend kraagje met effen stukje, Patroon kost 0.48. S.A. of KLEUR? Waar men ook ziet bridgen, altijd nog wordt zeer veel S.A. gespeeld, zonder dat hiervoor de vereischte honneur-trekken en of distributie aanwezig zijn. Heel moeilijk is het hierop aanmerking te maken, want altijd krijgt men ten ant woord, dat het spel toch gemaakt wordt, in elk geval de eindresultaten meer gunstig dan ongunstig zijn, terwijl de factor dat met 3 S.A. reeds een manche wordt ge maakt natuurlijk een sterke prikkel hier voor is. In zeer vele gevallen zal echter het ma ken van een S.A. contract afhankelijk zijn van het tegenspel, dat bij de meeste spelers ronduit gezegd verwaarloosd is, zopdat niet het sterkste tegenspel wordt gegeven, waardoor natx'urlflk zeer veel contracten worden gemaakt, die eigenlijk down had den moeten gaan. In een in Engeland gespeelden wedstrijd in 1930, toen daar nog vrijwel algemeen volgens het „One over one"systeem werd geboden, kwam het volgende spel voor: S. a. 8. H. a. b. 10. 7. R. 9. 2. K. h. b. 8. 7. 3. S. b. 5. 4. 2. N. S. h. 9. 7. 6. te verantwoorden zijn, omdat zijn troef steun in die kleur, ofschoon korter wel sterker is, maar het bieden van 2 S.A. is uitgesloten, omdat. N. met zijn bod van 2 H. geen extra honneurtrekken heefi aan gegeven. De o. rning van N. kan altijd nog op minimum-sterkte zijn. Hierdoor kan Z. in beide handen te zamen niet meer dan 4% honneurtrek tellen, hetgeen niet vol doende is voor 2 S.A. Weliswaar wordt nu geen manche-bod bereikt, maar et is toch altijd beter een deel-scoie te bereiken, dan een manche contract niet te kunnen maken. Wanneer de kaart in zijn gehe*. wordt bekeken, dan zal men tot de overtuigiijg komen, dat zoowel 2 H. als 3 K. te maken zijn, met H. zal misschien zelfs een over slag worden gemaakt, tenzij O.K.-aas zou spelen en K. na. N. D. S. DE SLEUTEL DER HARMONIE. W H. 3. 2. De witte kraag valt aan den rug rond, aan de mouwen zijn witte manchetten, die met knoopen verbonden worden. Twee- baansrok, die naar den zoom toe iets wij der wordt Patronen t.m. maat 48 verkrijgbaar. De prijs hiervan is slechts 0.55. takjes. Het geheel is omgebiesd en heeft een groote zak om een en ander in te ber gen. Patronen voor meisjes van 510 jaar verkrijgbaar 0.40. In de groote maten kunnen we moeilijk goede modellen vinden, hetgeen zoo nood zakelijk is voor het passend zitten van de japon. We geven hier een model, dat aan alle eischen voldoet» aangesloten boven Kinderjurkje. 1436. Een rechte pas, waaraan het ingehaalde ondergedeelte geplaatst is, geeft een model, dat zoowel voor eenvoudige als meer gekleede jurkjes aardig kleedt. We zouden bijna willen zeggen, dat deze mo- •R. h. b. 8. K. a. 9. 4. 2. 3 H. pas 3 S.A. pas pas pas H. v. 9. 5. R. a. 10. 7. 6.4. K. 6. Z. S. v. 10. 3. H. h. 8. 6. 4. R. v. 5. 3. K. v. 10. 5. Zuid was gever, geen der partijen kwets baar. Het Dieden verliep in beide kamers als volgt: Kamer 1: Z. pas 1 S.A. W. pas pas N. 1 K. 2 H. O. pas pas Kamer 2: Z. pas 3 S.A. W. pas pas N. 1 S.A pas O. pas pas In beide kamers ging het contract drie down. Toch zou door zeer veie spelers op dergelijke kaarten hetzelfde eind-concract bereikt zijn, ofschoon het moderne bieden reeds zooveel ingang heeft gevoden, dat ook velen tot een ander eindbod zouden zijn gekomen. Natuurlijk moet N. het bieden openen met zijn 3 Yz honneur-trek, en wel in de langste kleur, dus 1 K„ waarop Z., met 1honneur-trek, doch geen biedbare kleur en niet voldoende speelslagen om de ge boden kleur te steuen, niet anders kan antwoorden dan S.A. N. noemt nu zijn tweede biedbare kleur, 2 H. en geeft hiermede te kennen, dat hij in totaal tenminste 5 speelslagen in han den heeft als H. troef wordt, zoodat toch op niet meer dan 3 speelslagen bij den partner wordt gerekend Nu moet Z. keus maken uit beide kleu ren. Hoe hij ook telt, met geen der beide kleuren als troef komt hij verder dan de 3 speelslagen waarop de partner bij hem rekent zoodat deze niet anders kan doen dan passen. Ook het bod van 3 K. zou nog Wat is geluk? Het is met het geluk als met de spookverschijningen; iedereen spreekt erover en weinigen hebben het ge kend. Veelal doet men moeite, om zichzelt te ontveinzen, dat men ongelukkig, of althans niet gelukkig is. Soms ook geeft men het toe, met een bitter schouderop halen: „nu ja, ik ben niet gelukkig, dat is zoo, maar wie is het wèl? Beide standpunten tegenover het leven zijn even foutief, want geen van beide zoe ken ze naar een oorzaak. En overal, waar men een verandering ten goede zou willen aanbrengen, is zoeken naar de oorzaak een eerste vereischte. Begint u nu eens niet met crisis, malaise of werkeloosheid als reden voor Uw niet-gelukkig zjjn aan te voeren. Dat zjjn mogelijk allemaal fac toren, die een rol spelen, maar de be langrijkste hinderpaal op den weg naar een harmonisch en gelukkig leven wordt gevormd door 'smenschen eigen gebre ken. En het is verbazingwekkend, hoeveel karakterfouten er voortkomen uit egoïsme. Luistert u maar; hebzucht is egoïsme! heerschzucht eveneens, want heerschzucht ontstaat uit den wensch: „je zult handelen zooals ik wil, en niet zooals je zelf wilt". Gierigheid is egoïsme, n.1. het idee: „wat ik heb, houd ik alles voor mij en een an der krijgt niets". Gemakzucht is egoïsme. ,Laat een ander maar sjouwen of teleur gesteld worden, als ik my maar niet be hoef in te spannen." Wij zouden onze ljjst van menschelijke fouten, die tot egoïsme terug te voeren zijn, nog veel langer kunnen maken. Om even terug te komen op crisis en malaise, niemand zal willen ontkennen, dat deze voor driekwart een gevolg zijn van den wereldoorlog, en de economische en staat kundige verwarring daaruit ontstaan. En waaruit is de wereldoorlog anders voort gevloeid dan uit hebzucht en heersch zucht? Zoo ziet u, dat het ook alweer egoïsme is, dat de ramp van oorlog met al den nasleep van ellende over de wereld heeft gebracht! Wie daarom wil meehelpen om den alge- meenen toestand te verbeteren, en tevens de eigen kansen op geluk, moet trachten minder egoïstisch te worden. Gaat eens na, juist diegenen onder u, die onmiddellijk verontwaardigd protestee ren: „ik ben heelemaal niet zelfzuchtig!" is dat wel heelemaal juist? Hoe bent u in uw liefde? U verlangt naar het voortdurend bij u zijn van de ge liefde persoon. Dat is natuurlijk, maar denkt u er wel ooit over na, of degene, die u lief heeft nog andere plichten, nog verantwoordelijk heid, nog andere tijd en aandacht vergen de factoren in zijn of haar leven heeft be halve U? Of heeft u stilzwijgend aangenomen, dat dit alles maar moest wijken voor uw ver langen naar en rechten op de bedoelde per soon? Is dat niet zelfzuchtig? Zoowel tegenover de persoon in kwestie als tegen over degenen of hetgene dat volgens u dan maar in de tweede plaats moet komen?! Onzelfzuchtige liefde spreekt nimmer van rechten. Zij weet, dat het altijd moei lijker, maar dikwijls liefdevoller is, zich op den achtergrond te houden dan eischen naar voren te treden. Zij geeft, heeft uitsluitend het welzijn van de geliefde persoon als doel, en weet terwille daarvan teleurstellingen met een glimlach te dragen. Hoe bent u in uw vriendschap? Uw vrienden hebben u waarschijnlijk het eerste aangetrokken doordat ze vroolQk, vriende lijk of hartelijk waren en u vlot en prettig ontvingen. Maar kunnen ze ook op u reke nen, als er zorgen komen, en als ze geen kostbare gastvrilheid meer kunnen verlee- nen en niet vroolijk ziln. maar steun en op wekking behoeven Of zien ze u dan niet meer? En is hef oo'f weleenq ii on-okomen om te trachten, een relatie aan te knoopen

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 16