Het ambtsjubileum Burgemeester KOLFF Julianadorp Anna Paulowna. Schagen. van Texel. Wat voor weer vandaag? HEL DER SC HE COURANT VAN DINSDAG 22 JANUARI 1935. WiertngerwaarcL 2. Défilé- en huldiging op het Succes-terrein Wethouder J. Tijsen Jzn. biedt namens den visschersbond burgemeester Kolff een wandelstok aan. mm BUITENLAND Japan streeft naar vrede in Oost-Azië. Paraguay rukt op. Overwinningscommuniqué's, BEZOEK ONTSPANNINGSLOKAAL WERKLOOZEN. Het bezoek aan het ontspanmngslokaal voor weikloozen blijft in stijgende lijn gaan en daarmede houdt dan ock het aantal spelen en wedstrijden ten nauwste verband, ofschoon dit ook afhankelijk is van de hoeveelheid artikelen, door diverse zaken beschikbaar ge steld; voor dit doel worden alle goederen in dank aangenomen. De tulbanden die heden als prijzen dienst deden waren geschonken door den heer P. J. Slikker. Er was veel bezoek en de jiefhebberij voor een en ander groot. Voor de volgende week is er een wed strijd om kaas enz., uitsluitend voor werk- loozen uitgeschreven. Thans waren de uitslagen van Tafeltennis ie pr. W. Otten, tulband, ^e pr. H. Kramer, sigaretten. Sjoelbak ie pr. A. Heijblok, tulband, 2e pr. G. Otten, siga retten. Dammen ie pr. Van Oost, Bokken wagen (figuurzaagwerk), 2e pr. C. G. de Rid der, sigaretten. Naar ons werd medegedeeld, heeft de heer J. Stuurman zijn woon- en winkelhuis ver huurd aan den heer J. A. Swaters, arts alhier. 30ND VOOR STAATSPENSIOEN. De afdeeling Anna-Paulowna van den Bond voor Staatspensioen hield bij den heer Kossen een propaganda-avond, waarbij de tooneelclub van de afd. Breezand „Dokter Bavino" op- Voerde. De heer C. Harder sprak het openings woord en de heer De Vries, voorzitter van de Federatie Hollands Noorden hield een gloedvolle rede, die met groote aandacht ge volgd werd. De opvoering van „Dokter Bavino" oogstte bij de uitstekend bezette zaal evenveel suc ces als eenigen tijd geleden te Breezand, waarover we toen berichtten. De grimage van den heer Loevens uit Alk maar was weer keurig in orde. Een gezellig bal besloot den avond. R.K. TOONEEL. Zondagavond voerde de damestooneelclub U.D.I. van de Maria Congregatie het tooneel- spel „De sombere molen" op in de stamp volle zaal van de Vlas- en Korenbeurs, nadat pastoor Van der Eem een inleidend woord had gesproken. Hoewel het gegeven van het vier bedrijven lange stuk niet ingewikkeld was, boeide het toch op bijzondere wijze. De uitstekende rolkennis, de mooie Zeeuwsche en Hongaarsche costumes (in het stuk was n.1. Zigeunervolk betrokken bij een misdaad in een Zeeuwsch dorp), de mooie décors, de dansen der Zigeunermeisjes en de vroolijke en melancholieke liederen hielpen mede het geheel tot een genot voor oog en oor te maken. Aan het einde huldigde de heer Zwarthoed de damestooneelclub en in 't bijzonder de regisseuse, mej. Van der Eem. Voorts bracht spr. dank aan pastoor Van der Eem, die het decor ontwierp en aan den jongeheer P. Ver ver, die de muzikale begeleiding verzorgde. NAT. BOND VAN LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ. Zaterdagavond hield de afdeeling Wie- ringerwaard van den Nat. Bond van Land bouw en Maatschappij zijn aangekondigden propaganda-avond, in de zaal van den heer Van de Woude. Na opening door den voorzitter krijgt de heer Joh. A. Veer het woord, die een propa- gan r ezing zal houden. Op duidelijke wijze worde door dezen spreker het beginselpro gramma van den bond uiteengezet. Nadat in het eerste gedeelte was behandeld de prijs in loonverschil van stedelijke industrie tegenover die van het platteland, werd overgegaan tot de pauze. Hierna behandelt de heer De Veer het ver volg van het beginselprogram. Verdedigd werd de hoogere heffing op bui- tenlandsche granen. De conferentie, die is ge houden tusschen het hoofdbestuur van den bond en de verschillende politieke partijen, geeft wel eenig hoopvol perspectief. Spr. komt op tegen de bewering, dat men een onderdeel zou zijn van den N.S.B. Niets is minder waar; de bedoeling is te stichten een groot agrarisch front, dat tot heil van stad en platteland in vloed kan uitoefenen bij de regeeringspartijen. Vervolgens werd de gelegenheid geboden tot het stellen van vragen welke door den heer De Veer werden beantwoord. Daarna kreeg men de opvoering van het Propaganda-tooneel- stukje „Het bezoek van Zijne Hooggeleerde", wat goed werd gespeeld. Ten slotte nog een aardige verrassing ten bate der kas, wat een flinke versterking opleverde. OVERPLAATSING. De ploegbaas der Nederlandsche Spoor wegen, de heer J. Schermer, alhier, wordt in gaande 2 Februari overgeplaatst naar Medem- blik. We kunnen nog vermelden, dat de heer S. 34 jaar onafgebroken lid is geweest van het muziekgezelschap harmonie „Concordia", te Oudesluis. Van deze zijde werd den heer S. op de laat ste uitvoering een schilderij aangeboden. 3. 5. Vergadering Raad Schagen op Woensdag 30 Januari 1935, des voormiddags ten kwart over negen ure. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen van den Voorzitter. Ingekomen stukken en adressen. Benoeming conciërge openbare lagere school. Voorstel tot verkoop van bouwterrein grondbedrijf. Vaststelling pensioensgrondslagen ge meente-ambtenaren. 6. Vaststelling ontwerp wijziging eerste uitbreidingsplan. 7. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim en plaatsvervangend lid van stembureau II. 8. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van straatbelasting. 0. Nader aanbod Directie P.E.N. inzake overname van het G.E.B. 10. Vaststelling begrooting, dienst 1935. VOORDRACHT CONCIËRGE O. L. S. Door B. en W. is voor conciërge aan de Openb. Lag. School de volgende alfabetische voordracht opgemaakt: K. Honing, J. J. Smit en J. Winkel, allen te Schagen. Zaterdagmiddag werd in zeer intiemen kring reeds een kleine voor-huldiging gehou den op de Gemeente-Secretarie te Hippoly- tushoef, waar ook de pers werd geïnviteerd. Om drie uur zaten wij dan in de gezellige zaal. Aanwezig zijn wethouders en raadsleden, Notaris O'breen, de Gemeente-ontvanger, de dames van genoemde heeren, maj. Rijksveld- wacht, Van Twuijver, uit Den Helder, briga dier Bergsma, met de veldwachters De Jong en Kloprogge, verder het gemeente-personeel en dames, oud-gemeente-veldwachter Post en echtgenoote en verdere genoodigden. Wanneer Burgemeester L. C. Kolff met echtgenoote en zijn moeder, echtgenoote van wijlen oud-burgemeester Kolff, en daarbij de drie kinderen van den jubilaris de zaal bin nentreden, staan alle aanwezigen op. Direct daarop biedt mevr. P. Kaan aan mevr. Kolff Jr. een bouquet aan. Dan neemt wethouder P. Kaan het woord en geeft een kort overzicht van de pe riode, die ligt tusschen het heengaan van den ouden heer Kolff en het heden. Het kroonprinselijk verblijf, de Zuiderzeewerken, de scholenbouw-questies, het wegenonder- houd, de overname van het P. E. N., de aan sluiting op de Waterleiding, alle moeilijke gevallen worden gememoreerd. Dan wordt er nemens de aanwezigen een zeer moderne electrische hanglamp geschonken. Een pracht- cadeau (geleverd door fa. Minnes). Ook de oude mevrouw Kolff wordt van harte geluk- gewenscht en deelt ook mede in de hulde van haar zoon. Vervolgens spreekt de heer Oden, die zijn gelukwensch namens de S. D. raads fractie uitspreekt. Spr. prijst den burgemees ter te meer, waar deze zich immer boven de partijen wist te plaatsen. Nu komt wethouder T rj s e n aan het woord. Na een 8-jarige samenwerking be haagt het spr. in de gelegenheid te zijn den burgemeester en de beide dames Kolff met de kinderen te complimenteeren met dit 12%-jarig jubileum. Immer, zoo zegt hij, was U bereid een woord te spreken tot rijk en arm. Uw humane, eerlijke en rechtvaardige zienswijze is het juist, die wij zoo in u prij zen. Vroegere welvaart wordt opgehaald en de tegenwoordige toestand van malaise en werkloosheid geschetst. Dan spreekt de burgemeester. In zeer passend gekozen woorden dankt spreker voor deze hulde. Temeer waar zij hier in in tiemen kring geschiedt. Persoonlijk houdt de burgemeester niet van festiviteiten en het 12%-jarig jubileum kan hij geen verdienste noemen. Dat zou het slechts geweest zijn als men kon zeggen, nu heeft „hij het 12% jaar op Wieringen uitgehouden." Dit is echter geenszins het geval. Dit jubileum is een mijl paal in zijn leven. Burgemeester haalt aan, de achting, die men voor zijn vader heeft gehad. Bij de installatie zag hij eerst wel, wat tegen de functie op, doch hij is ver heugd in de stappen van zrjn edelachtbaren vader te zijn getreden en tevens, dat hij Wieringen ook als eiland nog heeft gekend. Spr. memoreert verschillende gebeurtenissen, waarbij vooral de .nieuwe cellen" naar vo ren komen. Van een ingezetene, die burge meester in die dagen sprak, hoorde hij zich de vraag stellen, waarom toch nieuwe cel len moesten komen. Zijn vader en grootvader hadden erin gezeten, nu kon hij er toch ook nog wel gebruik van maken. Dan komen de groote moeilijkheden van het Waterleiding-geval aan de orde. Even is burgemeester, die overigens een uitstekend spreker is, nerveus, als hij het over zijn ju bileum heeft. Nu de toestand zoo slecht op Wieringen is, betreurt hij het eensdeels, dat zooveel moeite en geld besteed wordt, om hem en zijn gezin te huldigen. Zjjn groote ver diensten, zooals vorige sprekers die schetsten, wijst hij van de hand. Hij deed niets meer dan de anderen, die hem bijstonden. Nu ech ter het feit, daar is, dat men besloten heeft mij te huldigen, nu kan ik niet anders dan dankbaar zijn voor deze geste. Vervolgens richt burgemeester Kolff het woord tot de sprekers Kaan en Oden. Vooral verheugt 't hem dat de S.D. fractie eraan ge dacht heeft hem geluk te wenschen. Hij ver zoekt den heer Oden zijn dank over te bren gen aan hen, die hem middels den heer Oden gelukwenschten. Een gelukstelegram had spr. ontvangen van een werkloos arbeider uit Den Oever. Ook wethouder Tijsen wordt ten zeerste dank gezegd voor zijn gesproken woorden. Achtereenvolgens richt burgemeester dan nog het woord tot gemeente-ambtenaren, politie en pers. De heer Kaan wordt bedankt voor de woorden, welke deze tot de moeder van spr. heeft gericht. club O. K. K., en last but not least, onze Muziekver. „Harmonie". De overige deelne mende vereenigingen bevinden zich reeds op het feestterrein. Met wapperende vaandels en vroolijke marschmuziek gaan zij langs de Elftstraat, Plein, Hoofdstraat, Koningstraat, Elft en Betonweg naar het Succes-terrein, al waar het défilé zal plaats hebben. Fotografen loopen heen en weer, ook „Polygoon" ont breekt niet. Persmenschen hollen met groote potlooden en kleine boekjes van den eenen kant naar den anderen. Op het feestterrein. Allereerst betreden de ruiters het veld en stellen zich op bij de entrée. Voor de over dekte tribune heeft men eenige tafeltjes ge plaatst, waarachter burgemeester Kolff en echtgenoote, benevens zijn moeder en kinde ren zijn gezeten. Op de tafels prijken reeds vele bloemstukken, welke hij van de verschil lende vereenigingsbesturen mocht ontvangen. Als alle vereenigingen na het défilé weer in groepen-colonne zijn opgesteld, spelen de vereenigingen „Appollo" en „Harmonie" on der leiding van den heer Kreijger, een feest- mafsch. Intusschen kijken wij het veld eens rond en ontwaren daar, ik mag wel zeggen, duizenden toeschouwers. Het lijkt wel of heel Wiron hier vereenigd is om getuige te zijn van de huldiging van hun burgervader. Vele notabelen zijn aanwezig. Noemen wij Notaris O'breen, Dr. Beeker, Dr. de Groot. Keurig is voor de organisatie van het geheel zorg ge dragen en wij gelooven wel, dat de heer C. J. posker hier het leeuwenaandeel in had. Eje muziek zwijgt even en mej. Blaauboer en mej. Ali Dekker treden naar voren om respectievelijk een bouquet te overhandigen aan de oude mevr. Kolff en aan de echtge noote van den jubilaris. Als eerste spreker neemt de voorzitter van Harmonie en Middenstand, de heer C. J. Bos k e r het woord. Hij spreekt als tolk namens alle aanwezige vereenigingen. Op de hen) bekende wijze schetst hij in gevoelige woorden de redenen waarom de burgerij met hun! vereenigingen ertoe over gingen, on danks de slechte tijdsomstandigheden, een huldigingsfeest op touw te zetten. Spr. eindigt met het uitbrengen van een drieiwerf hoera. Dan speelt de muziek het „Wilhelmus", dat door velen met ontbloot Dankwoord van den Burgemeester. Zeer onder den indruk van al deze gevoe lige woorden dankt spr. alle woordvoerders in het algemeen en richt dan het woord tot wethouder Tijsen, zegt dank voor den wan delstok, doch zou graag willen, dat daar in gegraveerd werd de namen der schenkers (D.E.T.V. en Visschersfonds). Vervolgens worden de heeren Ds. van Beek, J. J. Bos- ker, Bestuur Zangver., en den heer M. J. Boe ker ten zeerste dank gezegd. Alleen zegt burgemeester tot het bestuur der Wieler club, niet te kunnen toezeggen nog eens mee te gaan racen. Dan richt de burgemeester het woord tot de voorzitters der verschillende vereenigin gen, welke in een kring staan opgesteld. Van rechts naar links zien wij de heeren Oden (Succes), de Kreijger (dir. Harmonie), mej. Blaauboer (Gymn.ver.), de heeren Jongkind (dir. O.K.K.), Koorn (Apollo), en Glabbeek (dir. Apollo) en den heer His Wilms (in structeur Ruiterver.). De huldigingsfeesten zijn dan weer ten einde en de fam. Kolff kan op een prettigen dag terugzien. Hippolytushoef. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris Obreen had Zaterdag 19 Januari 1935 des avonds 8 uur in Hotel De Haan de openbare verkooping plaats van de volgende onroerende goederen, landerijen, eigendom van den heer S. Everts Cz.: 1. Aan den Geesterweg, groot 0.34.30 ha. Hoogste bieder en kooper de heer B. H. Kraan voor 580. 2. „De Gest", groot 0.62.30 ha. Hoogste bieder de heer Joh. Boersen voor f 500. Kooper de heer Jn. Zomerdijk voor 560. 3. „De Burge", gedeelte, groot pl. m. 0.47.30 ha. Hoogste bieder de heer H. Smit voor 350.—. Kooper de heer S. J. Koorn voor 351.(voor de Herv. Armvoogden). 4. „Bij Jan van Sijtje", groot 0.50.80 ha. Hoogste bieder en kooper de heer S. Snooij Sz. voor 360. 5. Bij de Spoorbaan, gedeelte, groot pl. m. 0.16.40 ha. Hoogste bieder de heer B. H. Dan spreekt de heer Maaskant namens het gemeente-personeel. De Burgëmeester zegt daarna dank voor het prachtige geschenk, dat in dezelfde kamer komt te hangen, waar het geschenk, dat wijlen zijn geachten vader van de bur gerij ontving, is geplaatst. Velen der aanwezigen complimenteeren thans den burgemeester, en beide dames en de drie kinderen. In intiemen kring blijft men dan nog even gezellig bijeen, waarbij de heer notaris O'breen een toast brengt op den jubi laris en zijn gezelschap, welke door den bur gemeester wordt beantwoord. Zondagmiddag S uur. Honderden menschen loopen al in de Ko ningstraat op en neer en wachten op de din gen die komen zullen. De verschillende ver eenigingen stellen zich op. Dan afmarsch en met volle muziek gaan zij door 't dorp, waar honderden en honderden nieuwsgierigen dezen vroolijken stoet aanschouwen. De volgorde der vereenigingen is aldus: Voorop, fier en trotsch de Rijvereeniging, onder leiding van instructeur Wilms, de Gymnastiek-vereeni- ging, de Muziekvereeniging Apollo", uit Den Oever, de Voetbalver. „Succes", Mandoline- hoofd en staande wordt medegezongen. Dan richt de heer C. J. B o s k e r nog een kort woord tot de oude mevrouw Kolff en her denkt hierbij wijlen oud-burgemeester Kolff. Weth. Tijsen spreekt, doch niet als wethouder doch als voorzitter der Visschersvereenigingen (D.E.T.V. en Vis schersfonds). Als blijk van waardeering de zer vereenigingen voor de sympathie die de burgemeester en ook zijn vader immer had voor de visschers, overhandigt spr. hem een prachtigen wandelstok, met de komische op merking erbij, dat de burgemeester, die als pronkstuk moet gebruiken en hopelijk nim mer voor rheumathiek. Nu spreekt Ds. van Beek namens het Witte Kruis; dan komt de heer J. J. B o s - k e rnamens de Wielerclub, die ook al weer de lachers op zijn hand krijgt als hij hoopt, dat burgemeester nog eens mee zal racen op de nieuwe wielerbaan. De heer J. d e Haan neemt het woord voor de Zangvereeniging „Zang en Vriend schap" en dan de heer M. J. B o s k e rna men^ de Mandoline-Ver. „Oost-Wieringen". Deze: heer leest dan nog een aardig gedicht voor, hetgeen ten zeerste in den smaak valt. j De burgemeester ontvangt de gelukwenschen van de landelijke rijvereeniging, afdeeling Wieringen. Kraan voor 130.Kooper de heer J. Land man voor 149. 6. Achter D. Lont, groot 0.43.30 ha. Hoog ste bieder de heer N. Tijsen Sz. voor 425. Kooper de heer J. N. Mulder voor 426. 7. „Ven a. d. Nesseweg", groot 0.90.50 ha. Hoogste bieder en kooper de heer J. S. Schel- tus Nz. voor 530. 8. „Fok bij Pruimboom", gedeelte, groot pl. m. 0.08.10 ha. Hoogste bieder de heer W. de Vries voor 180.Kooper de heer H. Stubbe voor 182. 9. „Krocht a. d. weg", gedeelte, groot pl. m. 0.42.10 ha. Hoogste bieder en kooper de eheer D. Jac. Mulder voor 742. 10. „Krocht bij huis", groot 1.27.20 ha. Hoogste bieder de heer D. Lont Sz. voor 1880.Kooper de heer J. Lont Vet voor 1890.—. 11. Huis met schuur en erf en land, groot 0.26.70 ha. Hoogste bieder de heer J. Timmer man voor 1800.-. Kooper de heer D. Lont Sz. voor 1801. Tezamen 5.49.00 ha in totaal opgebracht 7571.—. VEREERENDE UITNOODIGING. Naar wij vernemen, is de burgemeester dezer gemeente door Z. K. H. den ex-Keizer van Duitschland te Doorn uitgenoodigd om op 27 Januari a.s. op „Huize Doorn" diens verjaardag mede te vieren. JACHTOVERTREDING. Door den jachtopziener C. J. K. alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen L. B„ we gens overtreding van art. 460 Wetb. v. Straf recht in den Wieringermeerpolder. LOTERIJ. Burgemeester en Wethouders hebben ver gunning verleend aan de Arbeidersmuziek- v.ereeniging „Kunst en Strijd", alhier tot het houden van een verloting in de maand Februari a.s. Den Oever. ONDERHOUD AFSLUITDIJK. Aan de N. V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken alhier is gegund de uit voering van het onderhoudswerk gedurende het jaar 1935 aan den afsluitdijk Wieringen Friesland met bijkomende werken voor het bedrag harer inschrijving, groot 72.000. GUNNING. Door de M. U. Z. is aan den heer K. van Wijngaarden, alhier, bij inschrijving gegund het uitvoeren van het steenzetwerk aan den afsluitdijk Wieringen—Friesland gedurende het jaar 1935. MARKTOVER ZICHT. Het marktbezoek was Maandag weder zeer groot, de handel echter onbeteekenend. De rundvee-aanvoer bestond slechts in één hoe, waarde pl.m. 145, één stier, 125 en een pink pl.m. 65; verder enkele n. kalveren, ge wicht 85 per stuk. Oude kippen brengen ten hoogste 0.70 per stuk op. Voor varkens op de boerderijen betaalt men thans ongeveer 17 cent jier pond. Aan de eierenveiling dalen de kipeieren thans snel-, (veel te snel eigenlijk) in prijs, bij vorige wéék gaf dit een verschil van bijna 40 cent per 100 stuks. De middenprrjs (eieren van 60 kg gemengd) bedroeg nu 2.60 tot 2.65 per 100 stuks. Den Hoorn. Het Fanfarecorps „D.E.K." geeft Vrijdag en Zaterdag een uitvoering in het „Loodsman» Welvaren", alhier. Samenwerking met China en Sowjet- Kiusiand bepleit. Rede van Mi rota. De minister van buitenlandsche zaken Hirota heeft gisteren in het parlement zijn met groote spanning verwachte rede gehou den, welker hoofdpunten werden gevormd door Japans wensch naar een nieuw vloot- verdrag met vaste ontwapeningsvoorwaar- den, en een oproep tot nauwe samenwerking met China. Hirota verklaarde, dat de fundamenteele punten der Japansche regeering hij de onder handelingen met Groot-Brittannië en de Ver. Staten bestonden in het tot stand brengen eener duurzame vermindering der bewape ning over de geheele linie, en de volledige afschaffing of vèr strekkende beperking der aanvalswapenen te bewerkstelligen ten einde den eenen staat te bevrijden van de bedrei ging door andere staten en het over het algemeen eiken staat onmogelijk te maken een anderen te bedreigen. De door Japan besloten opzegging van het verdrag van Washington mag niet aldus wor den opgevat als zou Japan voornemens zijn op een uitbreiding der bewapening aan te sturen. Integendeel, het streeft naar het af sluiten van een nieuw verdrag, dat het Washingtonsche verdrag uitschakelt. Dit nieuwe verdrag moet op een basis worden opgebouwd, welke geheel met den geest der ontwapening in overeenstemming is. Aangaande Japans betrekkingen in Oost- Azië betoogde Hirota dat de regeering het voornemen heeft de vredelievende ontwikke ling der betrekkingen met Sowjet-Rusland door de regeling van de nog hangende vraag stukken te bespoedigen. De onderhandelingen met N e d e r- 1 a n d te Batavia hebben tot geen enkel concreet besluit geleid, doch zij hebben een hechte basis gelegd voor de komen de onderhandelingen. In zijn slotwoord legde Hirota er den na druk op dat Japan grooto voorzichtigheid maar tevens een sterke vastberadenheid zal toonen bij de verwezenlijking van zijn poli tiek. JAPANSCHE OPERATIES SN JEHOL. Japansche troepen uit Jehol terug getrokken. Het agentschap Rengo meldt, dat volgens een telegram uit Peking generaal Soeng-Tsje- joean, de gouverneur van Tsjahar, den eisch der militaire autoriteiten van het Kwantoeng- leger heeft ingewilligd en de Chineesche troepen uit Jehol heeft teruggetrokken. Oorlog vermeden. Ingevolge de belofte van de Chineesche re geering het leger van Soeng Tsje-joean uit het grensgebied tusschen Tsjahar en Jehol terug te trekken, heeft het Japansche leger de reeds aangekondigde maatregelen uitge steld, waardoor het uitbreken van een nieu wen oorlog voorloopig vermeden is. Zaterdag zijn de Paraguaansche troepen op drie punten opgerukt, waarbij zij er in ge slaagd zijn de Boliviaaneche stellingen van Santa Fé en Palo Marcado te bezetten en de verdedigingslinie nabij Carandayty te door breken. De linkervleugel bevindt zich thans nog slechts op 15 mijl afstand van Villa Montes, het voornaamste doel van het Paraguaansehe offensief, terwijl de rechtervleugel zich »an den ingang bevindt van het Boliviaansche departement Santa Cruz. Naar waarnemingen verricht Sn den morgen van 22 Jan. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut Hoogste barometerstand 782.2 te Valencia. Laagste barometerstand 749.1 te Isafjord. Barometerstand te Den Helder 773.1. V erwachting: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord- Westelijke wind. Meest betrokken, waar schijnlijk eenige regen en weinig verandering in temperatuur.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7