CUIeen, de p'tys v&iunde'itf 1V0CATIES?I Originele Avro-lijsten 'Voot defèor&t" B TJFT.DERSCHH COURANT VAN ZATHRDAG 26 JANUARI 1935. f 1.20 VAN WILLIGEN Visscherij. Uit het politie-rapport. Drukkerij De Boer$ Kantongerecht Den Helder. Wat voor weer vandaag? io Den Helder er thans mee kennis maken kan. Fabricius is een onzer meest-gelezen auteurs; diepzinnige of zwaarwichtige problemen zoeke men niet bij hem, maar hij is de geboren cau seur. Hij is een charmant verteller, dat getuigt wel het succes van zijn werken, en ook van deze verfilming van zijn jongste geestespro duct valt, uit dit oogpunt beschouwd, louter goeds te zeggen. Het is een soldaten-geschie denis, eigenlijk een dood-simpel, alledaagscli geval, maar er is in deze film zooveel sappige Hollandsche volkshumor, die nimmer banaal of zouteloos wordt, dat zij zeer zeker in den smaak zal vallen van ieder. Men weet, dat hier Lou Bandy, de groote komiek, en Truus van Aalten, onze Holland sche Mae West, de hoofdrollen vervullen. De derde rol, eigenlijk nog belangrijker dan die van Lou Bandy, omdat zij het jonge mensch betreft, die met het meisje met den blauwen hoed school gaat, werd vertolkt door een jong acteur, Roland Varno genaamd. Het is best. mogelijk, dat dit spel niet zoo in den smaak valt, de rol is niet zeer dankbaar en daardoor uiterst moeilijk te vertolken. Want deze Daan- tje is een beetje onhandig, „te goed voor deze wereld", en wordt er dan ook hevig en heftig tusschengenomen. Het is waar, dat hij in zijn spel niet veel hoogtepunten bereikt, hoewel daar een enkele maal wel aanleiding voor is. Veel beter is dan ook Lou Bandy, en het ver wonderlijke is zijn beheersching in menige scène. Want een komiek is nu eenmaal geroe pen komiek te doen en vrijwel alles te char geeren, maar Bandy heeft zijn taak ernstig opgevat en zich daardoor op hooger plan ge plaatst. Hij is hier een acteur van den eersten rang. Tenslotte Truus van Aalten. Zij is volko men natuurlijk in haar rol; een meisje, zooals in een soldatenleven ze bij dozijnen voorkomen, dat sjanst met den eersten den besten, die haar gelegenheid geeft, en dat van dien „dooi en diender" van een Daan dan ook niets be grijpt. En natuurlijk loopt het mis met de ver loving, maar niet dan na vele kostelijke scènes. Samenvattend, kan de film worden ge karakteriseerd als typisch en specifiek Hol- landseh. Hollandsch de buiten-opnamen, Hol- landsch de sfeer, Hollandsch vooral ook de soldatenhumor. Kostelijke scènes komen er in voor, op de chambrée van de soldaten, in het warenhuis, als de beide slapies op zoek zijn naar het bewuste meisje, in den schouwburg. Natuurlijk is ook Lou Bandy, als zanger niet vergeten; als-ie zes dagen provoost moet uit zitten u moet zelf maar gaan kijken voor welk amusant feit dat gebeurt heeft f.ij ge egenheid zijn liedje van de „petoet" daar in alle vroolijkheid te zingen. En zoo zijn er meerdere gelegenheden voor hem. Werkelijk, vriend lezer, u zult pleizier aan dit blauwe hoedje beleven, de humor is echt en nimmer smakeloos en de dialoog is van az te vo'e-e" Het bijprogramma. iiow ..jprogramma, dat aan dit groote hoofdnummer voorafgaat, is geheel na venant, hetgeen wil zeggen, dat het zich er bij aan past. We krijgen een film, waarin ons een aantal merkwaardigheden vertoond worden: wonderlijke dieren, menschelijke cusiosa, zoo- a s een catapult-schutter, een armlooze jon gen, die met zijn beide voeten dat doet wat wij met onze handen doen, enz. Dan een kos telijke klucht, die een verzameling onzinnig heden vormt, waarbij u de tranen langs de wangen loopen. Laten we alleen vertellen dat het hier een jongmensch betreft, dat op ®e vlucht is voor een politie-agent, en die terecht komt in een wassen beeldenspel. De hieraan verbonden mogelijkheden zijn onbeperkt en de eene dwaze scène volgt op de andere. Dan is er nog een gekleurde Amerikaansche klucht, half operette, een beetje verward, zoo als je dat we meer hebt in dat soort, maar mooie photo's. En niet te vergeten de inte ressante opnamen uit Amerika's wild-west, van grcote kudden dieren, opnamen, die ons eenig idee geven van zoo'n dierenkolonie daar in die geweldige gebieden. En na deze uitvoerige bespreking gaan wi) thans over naar ons tweede theater, in de Xe 'ngntraat. WITTE BIOSCOOP. Een brief uit net verleden". Een zeer sterk gespeelde rolprent door Margaret Sullivan en John Boles. Het is de lijdenstocht van een mooie jonge vrouw, die behept is met een zwak, zelfs onvergeeflijk zwak karater. Die zwakte stortte haai in het ongeluk; langzamerhand wist zij zich te herstel en, het leven kreeg weer beteekeni3 voor haar, het vertrouwen kwam terug Doch haar zwakheid deed haar opnieuw tui melen deze fout was onvergeeflijk. Als zoodanig heeft het scenario dit ook getee- kend, de misstap wordt haar niet vergeven; een hartkwaal sloopt het lichaam, waarin de ziel reeds lang geleden had en uitgestreden was. Het leven kent van deze zwakke wezens en „Een brief uit het verleden" is dan ook een brok werkelijkheid. Werkelijkheid, die zoo dikwijls in diepe tragiek verkeert. Margaret Sullivan is de jonge vrouw, en zrj maakt van deze creatie een uiterst aannemelijke. Guitig en levenslustig is zij vóór het Noodlot haar in aanraking brengt met den jongen luite nant Ermerson (John Boles). Gelaten is haar wachten op den man, die in den oorlog is en die haar een kind gaf. Grootsch is hun strijd, wanneer die man teruggekeert van het front, haar niet herkent. Zoo kunnen we doorgaan met de fraaie weergave van haar emoties te noemen. Haar tegenspeler John Boles is een waardig partner; hij beeldt den rijken bon- vivant met het verleidelijke uiterlijk uit. Ook deze figuur kenmerkt zich door zwakheid van karakter; deze zwakheid is mede de oorzaak van het vernietigde leven der jonge vrouw. Zijn leven is doelloostotdat luj tenslotte verneemt een zoon te hebben. Arm als hij geworden is door ongelukkige speculaties op de beurs, besluit hij zich geheel aan de op voeding van zijn jongen te wijden. Met dit voornemen neemt de film een einde. Dit filmwerk is geregisseerd door Carl Laemmle en dank zij hem is het een werk geworden, dat vermag te boeien, geen oogen- blik banaal wordt en het geheel aannemelijk maakt. Men lette vooral op het grappige spel van den k'einen Jimmy, een allerleukst kereltje van pl.m. 10 jaar, die zich als een volwassen acteur gedraagt. Het bijprogrmma vermeldt naast het ge bruikelijke Wereldnieuws een tweetal komi sche twee-acters en een zeer interessante selectie artisten uit de music-halls van Parijs. OLIE-PERMANENT WAVE. Het Permanent Instituut, Vlamingstraat 50, dat thans 5 jaar bestaat, heeft ter herdenking aan dit feit dé gelegenheid opengesteld de dames goedkoop met deze nieuwe wijze van permanenten te doen kennismaken. Friction naar keuze gratis. Voor bijzonderheden raad plege men de advertentie. BOND VAN BARMHARTIGHEID. A.s. Woensdag weer een inzame ling. De Bond van Barmhartigheid, die nu sedert een maand zijn zegenrijk werk verricht, zal a.s. Woensdag wederom een inzameling houden in onze stad, omdat in den voorraad kleeren en schoeisel een groote bres geslagen is. Het aantal stuks kleeien dat werd uitgedeeld, locpt in de honderden. Binnenkort hopen we daar eens een meer gedetailleerd overzicht van te geven. Elders in dit blad schrijven we over gevallen van diepe armoede, naar aanleiding van een tocht, die we met den voorzitter van het actie-comité, den heer Dissel, maakten, langs eenige willekeurige gezinnen van de meer dan ioo gezinnen die reeds werden geholpen. Wjj waren daarbij in de gelegenheid met eigen cog te aanschouwen het leed, dat in menig gezin heerscht en kunnen daarom te hartelijker deze inzameling bij onze stadgenooten aan bevelen. Vooral is noodig mannen en kinder goed, waarbij weer in het bizonder baby-goed. Men zoeke vandaag reeds wat men te missen heeft voor hen die lijden. Woensdag zullen de auto's door orre stad rijden en huis aan huis de goederen ophalen. Men sture ze niet weg als men iets te missen heeft. KINDERFEEST IN CASINO. Woensdagmiddag te half 3 wordt in Casino een alleraardigste kindervoorstelling gegeven, waarbij een heel gezelschap artisten uit Am sterdam zal optreden, 't Wordt een waar feest voor de kinderen en 't programma dat ver toond zal worden is vol afwisseling. Er zullen daar o.a. zijn: de in Amsterdam zeer bekende prof. Antonini, die de jeugd een half uur in ,,'t land der wonderen" brengt. Dan de beide „vliegende menschen" met hun uiterst lach wekkende kunststukken. Verder Mausje Hassebasse met zijn levende, loopende en sprekende pop August. Voorts een luchtacrobaat, die zeer stoutmoedige toeren verricht aan de hooge trapéze. Er komt een echte Chinees die vuur eet en allerhande Chineesche spelen uitvoertdan nog een pop penkast en tot slot een zangwedstrjjd om prijzen en een gratis verloting van een fraai horloge. Als dit geen klinkend programma is om onze jeugd en ook de ouders een leuken, ge- zelligen middag te bezorgen, dan weten we 't nietEn de heel lage entréeprijs zal geen be letsel zijn, om er aan deel te nemen. Dus jongens en meisjes: Woensdag allen naar Casino! Zie de advertentie. BAL MASQUÉ „T.A.VE.N.U.". Men schijft ons: Voor het Bal Masqué van „T.A.V.E.N.U." blijkt groote belangstelling te bestaan. Geanimeerd door het groote succes van het vorige jaar hebben zich reeds tal van deel nemers opgegeven, zoodat het getal van 130(!) gemaskerden van verleden jaar hoogstwaar- schijnlijk wel overtroffen zal worden. Tal van prijzen, waaronder zeer fraaie, zijn reeds aangekocht, o.a. fototoestel, groote schemerlamp, kunstvoorwerpen, fruitmanden, taarten enz. Behalve dat de Jury de prijswinner3 aan wijst, krijgt ook het aanwezige publiek gele genheid, om door een stemming aan een groep, paar of enkeling een prij„ toe te ken nen. Rest ons nog te vermelden, dat de Casino zaal fraai versierd wordt en dat 2 bands met de nieuwste schlagers de eestvreugde zullen verhoogen. De nieuwste T.A.V.E.N.U. schlager voor 2 Februari zal zijn: (Wijze: Geen geld en toch geen zorgen). Waar is het steeds gezellig? Op het bal van „T.A.V.E.N.U.". Waar heerscht jolijt en vreugde? Op het bal van „T.A.V.E.N.U.". En, op den tweeden Februari Doen we allen vroojijk mee Dan vieren we tezamen Weer 't jaarlijksch Bal Masqué Korvisscherij. De vischaanvoer was deze week beter en regelmatiger dan we dat den laatsten tijd gewoon waren. Alle dagen waren er eenige vaartuigen, hetzij van hier of elders aan de markt, die hun visch hier aan den vischafslag verkochten. De vangsten wa ren echter niet ruim. Het ruwe weer in het laatst der week maakte daar echter een einde aan. Want Vrijdag was het weer dermate ruw dat het raadzaam werd geacht om in de haven te blijven. Wat de prijzen voor visch betreft, die wa ren over het geheel genomen iets minder gunstig dan de vorige week. Het was trou wens te verwachten, dat de prijs van de vorige week niet zou kunnen worden gehand haafd, gezien het feit, dat in IJmuiden de vorige week de prijzen al naar beneden wa ren gegaan. Botbisscherjj: Ook deze week werd er door de botters weer bot aangevoerd, zoodat deze er toch nog wel is, al is het dan in mindere mate dan wij het hier voor de afsluiting van de Zuiderzee gewoon waren. Want de Zuider zee was immer de paai- en teeltplaats voor bot zoo goed als voor zoovele andere soorten visch.. Vandaar, dat de IJselmeervisschers nog steeds groote hoeveelheden bot kunnen bemachtigen, want de bot schijnt zich won- dergoed aan te passen bij de veranderde om standigheden, hoewel het natuurlijk nog een open vraag is of het in de toekomst bjj een doorgaande verzoeting van het water zoo zal blijven. Maar momenteel is er nog heel wat bot in het IJselmeer aanwezig en wordt er dage lijks in Hoorn, Enkhuizen etc., nog heel wat aangevoerd. Haringvisscherij.. Wat de haringvisscherij betreft laat het zich niet kwaad aanzien. De vangst begint wat minder te worden. Van de weck was er een trekker, die al 31 tal haring aanbracht, en dat nog zoo vroeg in het sei zoen, dat belooft wel wat. Natuurlijk zal voor een goede haringteelt weer heel wat afhangen van weer en wind en van den algemeenen toestand in de wereld, want nog altijd waart het crisisspook rond. cent Nu is de prijs van Akker's Abdijsiroop, mei de van ouds bekende en beroemde genees kracht weder teruggebracht tol de oude prijzen van vroegerDeze aanmerkelijke prijsverlaging maakt hel zelfs thans iedereen mogelijk Akker s Abdijsiroop te koopen. Als U dus wordt gekweld door een hardnekkigen hoest, benauwdheid op de borst, of op de luchtpijpen, verwaarloosde verkoudheid, griep, bronchitis of asthma, dan behoeft niets U meer ie weerhouden Abdijsiroop te gebruiken. Houdt U dus aan dit beproefde en niet schadelijke middel, zooals duizenden dankbare gebruikers voor U. De verlaagde prijzen zijn 65 cent 3 dagen gebruik f 1.05 6 dagen gebrui k i 1.75 12 dagen gebruik f 3.- 24 dagen gebruik ""fc De (jroolere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeliger! Nog altijd bestaan er allerlei belemmerin gengen op handelsgebied, belemmerende fac toren van wel zoo ingrijpenden aard, dat de schoonste resultaten van den arbeid er door te niet worden gedaan. Intusschen is het toch altijd weer een verblijdend verschijnsel telken- jare de haring te zien terugkeeren, vooral nu, want de afsluiting van de Zuiderzee (vroe gere paai- en teeltplaats) heeft ook voor den haring de toestand veranderd. En wat zullen daarvan, ook voor onze plaats de gevolgen zijn vraagt men zich af. Als in vele zaken zijn ook hier tweeërlei stroomingen, maar daarover volgenden keer. De vischhandel is, volgens „Het Handels blad", zeer ontstemd over de contingenteering van sloeharing. De sloeharing is een product, dat alleen uit Noorwegen wordt ingevoerd in de eerste maanden van het jaar. Deze haring is hier zeer gewild, zij is tweemaal zoo groot als een gewone haring en wordt hier graag gebruikt. Het contingent van 40 van den invoer van 1933 is van géén beteekenis. De IJmuider vischhandel heeft niet het minste bezwaar tegen de contingenteering van haring, maar men begrijpt niet, waarom dit goede product, dat hier in dezen tijd gaarne gekocht wordt, en dat onze gewone haring geen schade doet, onder de contingen teering begrepen is. Daarmede wordt onzen handel schade aan gedaan. Tot zoover dit bericht. Of geen sehade wordt gedaan aan den omzet van gewone haring, wanneer toch de sloeharing zou wor den toegelaten tot alle kwanti, kunnen we niet zoo goed beoordeelen. Ons dunkt, dat hoe minder haringinvoer, hoe grooter kans voor ruimer omzet van onze haring. We denken nu in de eerste plaats aan onze voorjaarsharing, die, bij sterken aanvoer al moeite genoeg zal hebben loonend afgezet te worden. Vermoedelijk zal deze voorjaars haring al spoedig uitsluitend zijn aangewezen op de binnenlandsche consumptie. En in dit geval zouden we zeggen: hoe minder haringinvoer hoe beter. Kunnen de menschen geen sloeharing bekomen, dan wellicht gebruiken ze onze voorjaarsharing, die toch ook een bepaalde renommée heeft. Het schijnt ons toe, dat de vischhandel zich daarmede ook kan bezighouden. Dan zullen zoowel de vischhandel als de visscherman ge baat zijn en de duiten blijven in het binnen land. Dit is ook misschien wat eenzijdig gezien, maar momenteel wordt men wel in die rich ting gedreven. V erkeersovertreding. Donderdag werden eenige personen bekeurd die bij het van richting veranderen geen tee- ken gaven. Diefstal Donderdag werd door de reche.che een per soon aangehouden die zich schuldig had ge maakt aan diefstal van kleedingstukken. Waarschuwing. De Brig. Commandant Kon. Mar. te Sie- bengewald geeft een ieder en in het algemeen belang namens den Officier van justitie te 's-Hertogenbosch ernstig in overweging, geen relatie aan te knoopen met instellingen of personen, die '.cogenaamde loten of premie- aandeelen trachten te. verknopen op unfaire wijze. Alvorens hierop in te gaan, verdient het aanbeveling, zich omtrent de betrouwbaarheid dier verkoopers te vergewissen, daar meestal van een reëelen handel geen sprake is, maar oplichting in het spel is. Vrouw te water geval'cn. Donderdag geraakte nabij den Vischafslag een vrouw in het water van de Buitenhaven. Terstond werd zij door eenige omstanders daaruit gehaald. Aanvi nkelijk was zij bewus teloos, doch zij kwam spoedig weer bij kennis, waarna zij per auto naar haar wining'is ver voerd. Zitting van Dinsdag 22 Januari. (Slot van het vorig nummer.) Iji het eerste gedeelte, dat wij Donderdag jl. lpaatsten, is de aanduidng „Slot volgt", wegge vallen, wij vervolgen hier het relaas betref fende de strafzitting van Dinsdag jl. Vastgegroeid aan een oude schuit. J. R. woont al 19 jaar in een oude woon schuit. Nu, met de nieuwe wettelijke bepa lingen, moet hij er uit, hij wil de schuit even wel met geen stok verlaten. Zijn woning is reeds door de gemeente in beslag genomen, maar R. büjft er, met een aantal honden, in wonen. De kantonrechter, die kassian met dei) armen drommel heeft, veroordeelt hem tot een boete van 1. of 1 dag. Het is te hopen, dat R. nu maar eieren voor zijn geld kiest en zijn woonschip verlaat. Baldadige jongens en een booze kantonrechter. Terecht staan thans vier Texelsche jongens, W.|A. R., J. H. M., C. T. W. en A. G. R., Wairvan de laatste verstek heeft laten gaan. Zij j hebben op een feest eenige vlaggen weg- gpriomen en die in een put geworpen. Het betrof een bruiloftsfeest en de jongelui wa ren ontstemd, dat zij geen drank kregen. Het feit zelf is niet zoo verschrikkelijk, de jon gens maken ook volstrekt geen ongunstigen indruk. Niettemin is de kantonrechter ern stig ontstemd over de kwajongensachtige houding van enkelen hunner. Zij geven bijv. geen behoorlijk antwoord op de gestelde vra gen en nemen overigens een tamelijk onver schillige houding aan. Dat is dan ook wel de reden, dat zij zich hooren veroordeelen tot 15.— of 15 dagen ieder. Dat wordt dus uit een eventueelen spaarpot een heele hap als de ouders niet bijspringen. Allerlei kleingoed. S. L. te Texel, staat terecht voor strooperij. Hij toont evenwel een vergunning, maar die is niet geregistreerd. Verdaagd tot 26 Febr. om nog een getuige te hooren. R. O. is niet verschenen. Hij heeft gejaagd op het land van P. M. J„ en dien gedreigd in de beenen te schieten. Dit „ergerlijke feit" kost hem 15 of 3 dagen. H. E.-, die eveneens verstek liet gaan, is onvoldoende uitgeweken op den Gemeenelandsweg. Uitspraak 30 of 7 dagen. Dan krijgen we den chauffeur C. de B., die geen voorrang verleende en dientengevolge oorzaak was van een aanrij ding. 15 of 3 dagen. S. V., niet ver schenen, heeft een aanrijding gehad met v. N„ j welke bovendien een civiele vordering heeft ingediend hierover. De delinquent wordt veroordeeld tot 20 of 3 d., de vordering wordt evenwel niet toegewezen. Willem S„ die eveneens geen voorrang zou hebben verleend de betreffende getuige was niet verschenen geeft een heel andere lezing van het geval, waarvan het gevolg is, dat geen straf wordt toegepast. Ook A. v. d. L., die links van den weg zou hebben gere den, wordt vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Een dronken chauffeur. Erger was het geval van J. W. A. F., taxi chauffeur. Deze had, onder invloed van ster ken drank, op den Parallelweg gereden, en bij de bocht nabij de school zijn snelheid on voldoende verminderd. Hij kwam dientenge volge met zijn wagen tegen een lantaarnpaal aan, die sneuvelde, met en benevens een aantal boompjes van den Parallelweg. In deze zaak worden vier getuigen gehoord. De eerste getuige is de 19-jarige dienst bode G. V., die met bedoelde taxi vervoerd werd. Zij kan evenwel niet veel verklaren, daar op het bewuste oogenblik alle lichten van den wagen uitgingen. D. B., de tweede getuige, stond op het Stationsplein en zag het geval aankomen. Bjj de bewuste bocht reed F. veel te hard, zoo getuigt hij. Verd. reageert hierop met de op merking, dat bij niet begrijpt hoe B„ op het Stationsplein staande, iets kan constateeren, dat in de bocht bij de school gebeurt, en dan nog wel des nachts te half twaalf. A. H. V., eveneens chauffeur, stond in af wachting van den laatsten trein op het Sta tionsplein. Hij zegt, dat F. minstens 65 km. heeft gereden. Tenslotte is daar agent H. Deze heeft iater op der» avond den bekl. uit diens woning ge haaid. Hjj had zich, bij de komst van den politieman verstopt. Hij rook toen niet naar drank, later wel. „0," zegt de ambtenaar, „dat kennen we. Dat is Norrit, daardoor wordt alle drank lucht tijdelijk weggenomen, 't Wordt veel in zulke gevallen gebruikt." Later is dan ook de dranklucht weer boven gekomen. De verd. staat bekend voor zijn misbruik van sterken drank, korten tijd na dit geval werd hij wederom aangetroffen on der invloed. Nader ondervraagd over de bocht, die hier in den Parallelweg wordt aan getroffen, zegt de agent-getuige, dat deze bocht inderdaad lastig is en met voorzichtig heid moet worden genomen. Daar het hier een ernstig geval betreft en de verdachte bekend staat als roekeloos chauffeur, is een zware straf op haar ulaats. Hij wordt dientengevolge veroordeeld tot 25 boete subs. 5 dagen met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. Deze zelfde chauffeur heeft nog meer op zijn kerfstok. Voor urineeren in de Spuistraat krijgt hij 2.of 1 dag, voor parkeeren aan de verkeerde zijde van den weg 5. of 2 dagen. Zoodat hij alles tezamen een duren middag heeft. Of het veel helpen zal?... Een koe, die aan den boemel was. Nadat O. H., alweer een chauffeur, die geen voorrang verleend had, tot 10.subs. 2 dagen was veroordeeld, kregen we eenige vroolijke oogenblikken, door de koe van den Wieringer caféhouder D. Mulder. Deze koe had een slippertje gemaakt naar het aan grenzend weiland van den heer P. Pruime- boom. Hij had de kool zoo'n beetje plat ge trapt en het hek van den heer P. vernield. Mulder zelf heeft zich den heelen morgen een ongeluk gezocht naar het beestje; hij ver moedt, dat kwaadwilligen het losgesneden hebben. Als hij nu maar niet dat kapotte hek van P. zoo'n beetje recht gezet had in plaats van hem te waarschuwenEnfin, hij komt er met 10.of 3 dagen af. Onverlichte en andere verkeers- zondaren. Daar is allereerst G. T„ scholier, die 5. moet dokken of 2 dagen zitten, omdat hij ge reden heeft In de toen afgesloten Koning straat. Dan komt K. K. W. H., uit Rot terdam, die hier een onverlicht rijnummer heeft gehad. Hij merkte dit pas in Rotter dam, toen hij daar parkeerde, 4.of 2 da gen. A. R., aannemer te Medemblik, heeft zijn wagen onverlicht laten staan. Verdaagd teneinde den reparateur B. alsnog te hooren. Want het was daarmee een beetje eigenaar dig geval. Een achterlijke jongen, G. K„ die met zijn moeder verschijnt, heeft met de fiets in de toen afgesloten Molenstraat ge reden. Maar de stumper kan niet lezen en had dus aan al die verbodsbordjes niets. Hij gaat zonder straf weg. Niet aldus J. C. R., schoenmaker, die 5.subs. 2 d. krijgt, om dat hij geen licht op zijn fiets had. Mar- garetha d. G., dienstbode, krijgt voor een zelfde overtreding 4.of 2 dagen; A. J. P., bloemistknecht, wegens het niet hebben van een reflector 5.of 2 dagen. De volgende zaak van den tuinder H. J. B„ was nog al bvewikkeld. Hij staat terecht omdat hij geen achterlicht aan zijn wagen had, waarvoor een paard was gespannen. Maar het blijkt, dat hij met zijn zwaren wagen vastgeraakt was in het verkeer en voor- noch achteruit kon. De zaak wordt nog nader uit- gepuzzeld en werd daartoe verdaagd. H. M„ arbeider, moet 3.betalen, subs. 2 dagen, omdat hij zonder licht op den Rijks weg heeft gefietst. Gosen B., vischventer, heeft in de Koningstraat aan den verkeerden kant geparkeerd met zijn wagen. „Ik wist het heusch niet, edelachtbare, heusch niet!" en zijn toon is oprecht en ernstig. Hij krijgt 3.of 2 dagen. En de arme drommel S. K., die zonder vergunning langs de huizen ventte, moet 1.betalen of 1 dag gaan zitten, ffij is nog nooit bekeurd. Bij den rijwielhersteller Th. J. M„ die een fiets zon der licht bereed, hetgeen de kantonrechter zonderling vindt bleek een snoertje van de lamp los te zijn geraakt, waarin de berijder geen erg had. 4.of 2 dagen kost het hem. H. A„ opzichter van de speeltuinen, parkeerde een handwagen aan den verkeer den kant van de straat. Hij was, daar hjj nimmer met zoo'n equipage rijdt, niet bekend met de regelen des verkeers. Krijgt 3.— of 2 d. P. W. M., chauffeur, parkeerde, blijkbaar uit gemakzucht of zorgeloosheid, links van den weg, enkel omdat hij daar een andere auto zag staan. Kost hem 5.— of l dagen. C. A. v. K.., mach.-bankwerker moet 4.subs. 2 d„ betalen, omdat hn een straat in de verkeerde richting bereed - R. W. M kleermaker, 5.— subs. 4 da gen,, daar hij geen reflector aan zijn wairen bad. J. v. d. V. krijgt 3.— of 2 dagen omdat hij in de Spoorstiaat reed op een uur. Z was afgesloten. ,.ih ."ijd nooit ,i,a •ivons op een fiets", zegt verdachte tot zjjn verdediging. »an krijgen we nog de sla- crJ W B die links de bocht beeft ge nomen. Hij zegt, dat hij zoo'n haast had; de ambtenaar vraagt hoeveel tijd of h.j op deze manier beeft uitgespaard, maar dan grinnikt B. zoo'n beetje. Hij moet 6.— dok ken of 2 dagen gaan zitten. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 24 Janu?-' ,A,>5 Hooge Prijzen 100.000.— 718 25.000.— 19636 1000.— 4413 14057 18150. 400.— 570 200.— 3998 11370 19167 43816 100.— 1204 5783 9334 10955 23709 Prijzen van 70. 139 287 346 381 583 629 709 7 892 008 973 1047 1067 1119 1305 146, 1537 1540 1612 1620 1863 2225 2239 2266 2429 2449 2582 2638 2724 2829 2901 2953 3096 3122 3145 3211 3431 3587 3596 3643 3668 3802 3851 3895 3897 3966 4068 4245 4426 4645 4759 4906 4916 5118 5237 5248 5469 5644 5667 5854 5898 >906 53» t>2fca 6440 6487 6707 6817 6839 7047 7143 7212 7256 7238 7294 7310 7372 7395 7396 7519 7578 7615 7689 i?15 7875 7881 8071 8080 8236 8307 8355 8360 8383 8404 8631 8851 8880 8919 8964 9C88 9306 4414 9755 9843 9910 9954 9956 10051 10061 1006b 10488 10692 10705 10824 11068 11038 11090 11273 11331 11587 11644 11661 11678 11712 11724 11771 11779 11880 11883 11909 11947 11948 11984 12046 12075 12149 12636 12789 12797 12843 12934 12950 130a2 13257 13286 13326 13380 13539 13587 13871 13907 13915 14087 14145 14204 14247 14421 14427 14567 146C6 14711 14821 15265 15301 15587 15802 15857 15861 15942 15962 16037 16058 16352 16411 16453 '6312 16631 16699 16715 16776 16066 17046 17266 17271 17489 17646 17746 17757 17860 17924 17950 18023 18090 18138 18671 18599 18869 19006 19019 19116 19292 19331 19354 19778 19395 19921 20005 20322 20326 20489 20515 20653 20676 20701 20826 21272 21448 21496 21653 21728 21855 22082 22089 22098 12225 22295 22307 22363 22912 22951 23033 2333S '3354 23419 23437 23434 23488 23634 23663 23764 3804 23878 23885 23939 239*0 ??9*M Nieten 50 81 102 144 200 JuO 328 363 399 441 502 607 803 805 842 92u 1036 1019 1032 1115 1178 1197 1256 1311 1316 1348 1429 1430 1479 1483 1551 1638 1687 1729 1762 1786 1810 842 1886 193b 1938 1944 1955 1983 1992 2009 2076 216b 2262 2268 2292 233ó 2339 2406 2438 2453 2456 2558 2566 2631 2704 2759 2791 2801 2821 3055 3098 3103 3104 3113 3133 314a 3181 3235 3289 3302 3339 3368 3410 3429 3437 3465 3471 3481 3516 4585 3589 riik 3607 3627 3682 3707 3739 3745 3803 3811 3842 3850 3890 3904 3924 3993 3997 4033 4046 4079 4126 4132 4202 >231 4235 *23t 4267 4277 4291 4300 4335 >350 4354 4357 4402 4473 4480 4541 4601 4832 486 4937 4940 4965 5090 5147 5182 >187 5244 524b 5275 5284 5327 5346 5368 -381 5453 5468 5474 5495 5498 5501 5557 -567 DvOtl 5612 5621 5656 5686 5735 fff',9 a?24 6915 5931 5944 5CC9 6002 6026 6059 6084 6091 6114 6164 6174 6213 6247 6274 5318 6354 6378 6431 6482 6536 6552 6565 6597 6607 6687 6863 6889 6901 6934 6941 6966 6970 706» 7026 7027 7073 7075 7086 7090 7122 7134 7161 7182 7196 7202 7211 (213 7215 7229 7274 7349 7375 7448 7463 «474 7527 7576 7571 7627 7769 7844 7876 7880 7913 7937 8010 8032 8159 8168 8180 s208 Ü24I 832.' 8356 8376 8405 8441 8461 8490 8497 8503 8531 8555 8579 8585 8596 8600 8665 86 i. 8722 8746 8783 8823 8830 5831 8S25 892b 9015 9045 9117 9119 9160 >232 9343 9358 9442 9447 9555 9556 9009 J629 964b 9690 9710 9772 9807 9035 9844 9852 9922 1032Ó 10028 10049 10107 101>8 10124 10149 10153 1016o 10178 10198 10379 10393 10426 10506 10537 10o4) 10567 1C623 1C647 10717 10740 10754 10756 10327 10831 10863 10936 10943 10952 10977 10983 1102! 11032 11034 11039 11087 11106 11158 11194 11232 11255 11379 11386 11398 11504 11517 11518 11521 11547 11550 11583 11605 11611 11700 11740 11747 11836 11871 11872 11874 11937 11965 11986 U99» 12008 12026 12059 12164 12172 12193 12249 12257 12273 12298 12376 12385 12554 12564 12584 12594 12721 12742 12750 12792 12809 12842 12845 12906 12908 12938 12979 13021 13035 12051 13060 13062 13064 13098 13258 13281 13292 13322 13368 13498 13559 13606 13617 13702 13754 13785 13834 13836 13849 13882 13960 13983 14020 14102 14190 14193 14226 14244 14284 14328 14353 14365 14369 14373 14413 14448 14458 14525 14532 14556 145,2 14582 14581 14597 14611 14654 14668 14674 14721 14733 14756 14843 14923 14951 14976 15010 15011 1506.' 15127 15230 15271 15329 15367 15511 15557 15563 15567 15569 15570 15699 15740 15805 15809 15952 16004 16018 16033 16034 16071 16154 16198 16204 16318 16322 16335 16365 16402 16452 16519 16558 16602 16625 16G98 16718 16792 16977 17037 17088 17117 17151 17185 17213 17265 17233 17318 17320 17334 17335 17303 17383 17413 17524 17620 17675 17708 17762 17772 17831 17873 17875 17884 17903 18007 18033 1C0C0 18087 18108 18132 18175 18192 18218 18241 18328 18356 18372 18403 18418 18438 18450 18464 18468 18471 18506 18607 18609 18618 18668 18691 18697 18731 18799 18801 18806 18858 18861 18874 18883 18885 18956 18961 19008 19039 19068 19084 19140 19143 19219 19261 19290 19293 19300 1931.6 19326 19330 19462 19475 19542 195:,6 19590 19601 19609 19610 19646 19658 19670 19693 19716 19730 19835 19841 19866 19868 19838 19898 19922 18963 20013 20015 20016 20065 20167 20239 20265 20280 20323 20377 20383 20402 20421 20463 20470 204S6 20506 20531 20650 20682 20760 20783 20788 20791 20794 20883 20955 21004 21015 21044 21047 21083 21096 21149 21185 21221 21275 21338 21353 21354 21361 21367 21393 21430 21435 21466 21467 21486 21526 21556 21586 21593 21613 21660 21673 21705 21785 21838 21953 21957 21994 22112 22157 22174 22241 22346 22430 22455 22456 22436 22437 22522 22532 22548 22593 22596 22690 22719 22748 22750 22785 22793 22797 22871 22934 22971 22973 23077 23141 23154 23190 23203 23237 23271 23286 23315 23349 23350 23379 23386 23389 23447 23449 23456 23479 23514 23526 23536 23628 23649 23691 23757 23763 23318 23909 23943 23957 2399C 23994 Verbeteringen 5e kl. 7e Hjst: 1335 ƒ70 m. t 1335; 4383 m. z. 4382; 19619 m. z. 19679

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10