HELDKRSCHE COURANT VAN ZATERDAG 26 JANUARI 1935- Iets over belastingen. i ijdschntren en Weekbladen Nieuwe Uitgaven. Marineberichten. De reis van de K XVIII. Het reisplan gewijzigd. K.N.V. B. N HVB. K N V B.'Overzicht KL1", 12 Hr. Ms. K 18 naar. Kaapstad 14, 21 en 28 Maart laatste bus lichting hoofdpostkantoor 18.20 u-, 30 Maart en 2 April idem 7.10 u., 4, 11 en 17 April idem 18.20 u. De verzending naar verdere aanloophavens zal nader worden bekend gemaakt. De aandacht wordt erop gevestigd dat de correspondentie om in de bedoelde brieven malen te worden opgenomen, volledig gefran keerd moet zijn en voorzien van twee elkaar snijdende lijnen over het adres. INKO MSTE NBELASTIN G. Aan de vele uitspraken over de berekening van den reclameterni\jn voegt beslissing no. 5570 nog een arrest van den Hoogen Raad toe. Het is den lezer bekend, dat de wet bepaalt, dat hij, die bezwaar heeft tegen een uitspraak van den inspecteur binnen een maand, nadat het afschrift van die uitspraak ter post is bezorgd, in beroep kan komen. Voorts bepaalt de wet, dat hij die bezwaar heeft tegen den opgelegden aanslag binnen 2 maanden na de dagteekening van het aanslag biljet een bezwaarschrift kan indienen. Wanneer begint nu deze termijn en wan neer eindigt hij De H. R. leerde voor het in B. 5570 behan delde geval, dat de termijn van een maand voor beroep begon te loopen op het tijdstip, waarop de dag van de bezorging ter post verstreken was en eindigde met den dag, die in de volgende maand hetzelfde cijfer draagt als de dag van bezorging ter post. In casu was n.1. de uitspraak van den inspecteur op 15 Febr. ter post bezorgd, zoodat de voor be roep gestelde termijn verstreek op het tijd stip, waarop 15 Maart daaraanvolgende ein- digde. Inzake den gewonen reclametermijn van - maanden na de dagteekening van het aan slagbiljet zij nog het volgende gememoreerd: Is een aanslagbiljet gedagteekend 15 Fe bruari, dan is een op 15 April ingekomen be zwaarschrift nog tijdig. Luidt de dagteeke ning 30 December, dan is 28 Februari de laatste dag; bij dagteekening op 30 Juni, is 31 Augustus de laatste dag, bij dateering op 28 Februari 31 Maart Valt de laatste dag van een termijn op een Zondag, dan wordt de termijn daardoor niet met een dag ver lengd. Overschrijdt men den wettelijken ter mijn, dan volgt niet-ontvankelijkverklaring, d.w.z. het bezwaarschrift wordt dan niet meer in behandeling genomen, het wordt „niet" als nog geldig „ontvangen". Deze niet ontvanke lijkheid van het bezwaar behoeft nog niet al tijd tot gevolg te hebben, dat de opgelegde aanslag niet verminderd wordt. De praktijk leert n.l„ dat de belastingadministratie ook bij te laat ingediende bezwaren onderzoekt of en in hoeverre deze gegrond zijn. Mocht dit onderzoek uitwijzen, dat de aanslag inderdaad tot een te hoog bedrag werd opgelegd, dan verleent de inspecteur ambtsnalve verminde ring. Recht op een dergelijke vermindering kan men evenwel nimmgr doen gelden. Is m.a.w. de wettelijke termijn verstreken, dan is men zijn recht kwijt en krijgt men alleen ontheffing, als de fiscus oordeelt, dat hij te veel belasting heeft geheven. Een en ander evenwel tenzij een bijzondere omstandigheid verhinderde om tijdig te reclameeren. De wet van Juni 1926 voorzag n.1, in het geval, dat iemand geheel buiten zijn schuld zijn reclame termijn ongebruikt zag verstrijken.' door te bepalen, dat men in zoo'n geval een met re denen omkleed verzoekschrift kan richten tot den Voorzitter van den Raad van Beroep teneinde van dezen machtiging te ontvangen om alsnog binnen een door hem te stellen termijn een bezwaarschrift te mogen indienen. Zoo'n verzoekschrift aan den Voorzitter van den raad van beroep moet worden ingediend ten kantore van den ontvanger waar de be lasting verschuldigd is. Buiten port, no. 2 (Uitg. „De Spieghel", Prinsengracht 856, Amsterdam). Inhoud: Kampeeren op de Shetlands door Jan P. Strijbos. Fotorubriek door A. Salverda. Iets over het zeilen en varen met kleine vaar tuigen op zee door J. H. Coolhaaa. Op de hooge Veluwe door F. Koster. Goed kam peren door Carl Denig. Officiéele A.N.K.V. mededeelingen. Windhappersnieuws. - Boekbespreking. Groot-Nederland. Januari. De nieuwe jaar gang van dit bekende letterkundige tijd schrift, d-t onder redactie staat van Frans Coenen, Elis, Cuoerus, Jan Greshof en Jan van Nijlen, opent met een nieuwen roman van Top Naeff, getiteld „Een huis in de Rij", Van Cyriel Buysse is er voorts nagelaten werk „Riviera-impressies. Het tijdschrift, dat zijn 33en jaargang ingaat, is met nieuwe letter gedrukt. Publicatie van de Alg. Nederl. Verkeers- federatie, Den Haag, bundel Et no. 9, 2 Ja nuari. Deze aflevering bevat een artikel over „Verkeerschaos", inplaats van voldoende eigen-kosten-dekkend vervoer is er een te-veel aan verliesopleverend transport. In de Januari-aflevering van „Ons Neder land", het off. orgaan der A.N.V.V., wordt de aandacht gevraagd voor de onder auspiciën der A.N.V.V. te houden expositie „Mooi Nederland" te Amsterdam. In een ar tikel van dr. I. H. J. Vos en in een interview met een der organisatoren worden de bedoe lingen van deze tentoonstelling uiteengezet. Henri ter Hall stond een humoristische bij drage af, terwijl - naast andere artikelen betreffende het Vreemdelingenverkeer in dit nummer eveneens werd afgedrukt een boeiend betoog van dr. de Hartogh naar aan leiding van het Huldeblijk A.N.W.B. 1933 te Amsterdam. „HET KIND" IN 1S35. Opnieuw belangrijk uitgebreid. Met het laatst vers. henen nummer heeft het bekende tijdschrift voor ouders en opvoe- derè „Het Kind" den 36sten jaargang ingezet. Dat juist in deze moeilijke, voor de jeugd gevaarlijke, tijden de behoefte aan een strikt onpartijdig, frisch geredigeerd orgaan, dat voorlichting geeft in alle mogelijke vraag stukken de opvoeding betreffende, nog sterk is toegenomen, blijkt 'el uit de stijgende be langstelling voor dit biad, hetgeen de r ac teur met vreugde constateert. Die aanwas bleef niet beperkt tot ons land. Ook de lezerskring van Nederlandsche ".vin nen in den vreemde neemt nog steeds in om vang toe en dit was dan ook een van de rede nen waarom de uitgever zich genoodzaakt zag, den inhoud van zijn blad belangrijk uit te breiden. Ten behoeva van de Indische abonné's is thans b.v. maandelijks een spe ciaal bijvoegsel „Het Indische Kind" opgeno men, waarin o ider de verantwoordelijke re dactie van een Indisi. e moeder, bekende figuur in Insulinde, kwesties worden bespro ken, die in het bijzonder Je opvoeding van kinderen in tropische landen betreffen. Voorts zal de inhoud van het kinderbijvoeg sel „De Merel' blijvend worden verdubbeld. Met deze en meerdere uitbreidigen zal „Het Kind" zijn nieuwen jaargang inzetten. Het eerste nummer ii uet nieuwe jaar van „De Stuwing", maandblad voor Nederland en Ned.-Indië van de A. M. J. V. opent met een „in memoriam" voor minister Kalff die com missaris der A. M. V. J. was van 918 tot 1932. v. Br. schrijf' een recentie over het boek van Ds. de Fetter: „Mensbeschouwing en zielszorg", welk boek hrj warm a' ibeveelt. Joh. v. Hulzen wijdt een artikel van „Oriënt Ex press", het boek van A. den Doolaard; N. S. schrijft over „het hoogste goed" een artikel over Amerikaansche sportverdwazlng, een barbaarsche vermenging van afgoderij en gelddorst. Dan vinden we een geïllustreerd artikel over Fransche films en een gedicht van Joh. van Hulzen, over het A.M.V.J. radio kwartier. Er is nog meer ontspanningslectuur in dit tijdschrift, dat voo- de opgroeiende jeugd tal van interessante artikelen bevat. Van de Stoomvaart-maatschappij „Neder land" ontvingen wij een practische en smaak volle kantooragenda, met wekelijksche bladen, die voldoende ruimte laten voor aanteekenin- gen. Bovendien is elk blad voorzien van de data voor ie eerstvolgende vier maanden, zoodat men wat voer dergelijke kantoor agenda's een groot gemak is zoo'n datum van tevoren kan vaststellen. Eenige fraaie illustraties zijn tusschen de kalenderbladen in- gelascht. Wij ontvingen ter aankondiging een Ver zoekschrift namens den Bond van Belang hebbenden bij den Gloei- en Radiolampenhan- del „Begerha", gericht aan de Tweede Kam r der Staten Generaal, waarin de moeilijkheden uiteen worden gezet, waarmede de kleine lampenfabrieken hebber te kampen. De bekende phot graaf van Agtmaal te Baarn heeft een reeks interieur-opnamen ver- vaa.Jigd van het Rotterdamsche stadhuis. Vele bezoekers hadden hiervoor den wenseh te kennen gegeven; voortaan kan men tegen zeer geringen prijs een map met 10 photogra- phisehe kaarten hij de bodes bekomen. De volgende wijzigingen zijn aangebracht in het reisplan van de li XVIII; vertrek Per- nambuco 24 Januari, aankomst Rio de Janeiro 31 Januari, vertrek Rio de Janeiro 12 Februari aankomst Montevideo 18 Februari, vertrek Montevideo 22 Februari, aankomst Buenos Aires 23 Februari, vertrek Buenos Aires 2 Maart, aankomst Mar dal Plata 3 Maart, ver trek Mar dal Plata 7 Maart. „ïv XVIII" VERTROKKEN VAN PERNAMBUCO. Hr. Ms. „K XVIH" vertrok 24 Januari half een plaatselijke tijd uit Pernambuco, nadat brieven per Duitsche luchtpost ontvangen brieven per Duitsche luchtpost ontvangen waren. Gistermiddag 12 uur melddde de comman dant van de K XVTH de volgende positie van de duikboot: 10° 36' Zuider Breedte, 35° 20' Wester Lengte. Geen bijzonderheden. Aan boord alles wel. DE K XVI EN DE K XVII. De K XVI en de K XVIi zullen tengevolge van ondervonden vertraging door het slechte weer, vermoedelijk eerat 26 Januari te Napels aankomen. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". De Hertog Hendrik, onder bevel van kap. ter zee C. E. L. Helfrich, is igsteren te Pha- ierum (Athene) aangekomen. Luit. ter zee 2e kl. J. van Haga, wien ver gund is uit Oost-Indië terug te keeren, zal 6 Febr. aan boord van het m.s. Sibajak van Tandjong Priok vertrekken, wordt 26 Febr. te Marseille en daarna hier te lande terugver wacht. Luit. ter zee 3e kl. H. G. Brandt is aange wezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 30 Jan. met het m.s. Chr. Huygens van Amster dam daarheen vertrekken. OOST-INDIE. Verleend wegens zesjarigen dienst, acht maanden verlof naar Europa aan D. Bakker, baas-sloepmaker tevens kuiper en masten maker bij het marine etabl. te Socrabaia, met 16 Juni 1935; idem aan W. Willemse, vlieg tuigmaker bij de marineluchtvaartdienst te Soerabaia, met een nader te bepalen tijdstip in de 2e helft van Juni 1935. Overplaatsingen. Schipper H. Verhart van Wachtschip Wil lemsoord naar Kaz. Willemsoord, -5 Febr. Bootsman F. Boelhouwer van Wacht schip Willemsoord naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Bootsman H. Jongejan van Z 6 naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Bootsman D. M. Zand van O.Z.D. naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg.-konst. J. Bijiters van Wachtschip Wil lemsoord naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg.-konst. A. H. F. Fonteyn van Wacht schip Willemsoord naar Kaz. Willemsoord 15 Febr. Serg.-macht. V/. Bothof van Z 6 naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg.-macht. S. Bergman van v. Speyk naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg.-zvpl. i. Verwey van Hospl. naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg.-hofmr. C. L. Mommaas van Wacht schip Vlissingen n. Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg.-kok A. C. Stubert van Wachtschip Willemsoord naar Kas. Willemsoord, lb Febr. Serg.-kok A. Jonkman van Wachtschip Wil lemsoord naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg.-maj. der marns. J. Overduyn van Wachtschip Willemsoord naar Kaz. Willems oor 14 Febr. Serg.-maj. der marns. J. F. Bosmann van Wachtschip Willemsoord i-J-S.S.) naar Kaz. Willemsoord, 14 Febr. Serg.-maj. der marns A. v. Biummelen van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. Willemsoord, 14 Febr. Serg.-maj. der marns. W. Hoekstra van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. Willemsoord, 14 Febr. Serg. der marns. J. Dourlein van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. Willemsoord, 14 Febr. Serg. der marns. H. Mars van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. Willemsoord, 14 Febr. Serg. der Marns. J. Mul van Wachtschip Willemsoord naar kaz. Willemsoord, 14 Febr. Serg. der marns. - H. Kramers van Wacht schip Willemsoord naar Kaz. Willemsoord, 14 Febr. Serg. der marns. T. Meert van Wachtschip Willemsoord (G.S.S.) naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg. der marns. I. M. Mersie van Wacht schip "Villemf oord (G.S.S.) naar Kaz. Wil lemsoord, 1<" Febr. Serg. der marns. T. G. J. «klinkhamer van Kaz. A'dam naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Serg. 'er marns. A. J. Looijsen van Wacht schip Vlissingen naar Kaz. Willemsoord, 15 Febr. Aangenomen in den zeedienst. 16 Jan. '35: mariniers 3e kl. G. J. Weijers, A. Pakvis, H. Huizinga, J. J. Wortman, A. Bredius, J. J. Driesen, G. J. Versluis. 17 Jen. '35: mariniers 3e kl. C. v. den Berg, P. Koppert, F. J. Lassing, P. Verdam, W. A. Aalbersberg, R. N. H. van der Voort, A. J. van Breemen, T. Schut. 18 Jan. '35: mariniers 3e kl. B. A. Olijmul- der, A. v. der Heijden, A. P. Lobbezoo, A. van Dijk, J, Demmers, M. van den Haak. Geslaagd voor hoogeren rang. 18 Jan. '35: serg.-konst. J. G. C. Rammers. Ondervolgende schepelingen zijn zl Januari 1935 per m.s. Indrapoera in Nederland terug gekeerd Majcor-konstabel G. J. A. van Dorst, ma joorschrijver J. A. de Goerj, majoor-schrijver P. J. de Longte, sergeant-kok W. J. Uijterwijk, majoor-machinist A. Dusseldorp, korp.-schrij- ver A. H. M. Jansen, korp.-torpmr. F. La Mai-- matroos le kl. W. H. Burema, gew. serg.-kok W. van Beek. De korporaal der mariniers W. M. van Don selaar is aangewezen om op 8 Febr. '35 per s.s. Crijnssen naar West-Indië te worden uit gezonden. Bevordering. 1 Jan. '35: stoker 2e kl. A. F. Meijer tot stoker le kl. 1 Jan. '35: matroos-kok A. Sinki tot kor- porr il-kok. 1 Jan. '35: marinier le kl. W. M. Thijssen tot korp.-konstabel. 1 Jan. '35: marinier 2e kl. G. J. A. Booijen tot marinier le kl. 14 Jan. '35: majoor-machinist H. J. v. d. Burg tot adjudant-o.off.-machinist. 1 Sept. '34: marin 2e kl. K. Vermeulen tot marinier le kl. 1 Dec. '34: marinier 3e kl. H. v. d. Blaak tot marinier 2e kl. 1 Dec. '34: pijper 3e kl. J. J. Htiber tot pij per 2e kl. 1 Oct. '34: mariniers 3e kl. P. v. d. Vorst, A. Aandeweg, A. F. Keet tot marinier 2e kl. (Bevorderd in West-Indië) Met ontslag uit den zeedienst. 10 Nov. '34: marinier 3e kl. J. H. Lejeune. 28 Jan. '35 lichtmatroos N. Uchtman. H. R. C. en Helder hebben een djren, sportuven plicht te vervullen. - H. R. C. II vóór den strijd tegen Ajax III. - Succes speelt tegen Alkmaar. Naar de ontknooping in 1 D. Derde klasse A. Zoowel HRC als Helder dienen zich Zondag van hun beste zijde te doen kennen, willen zij den goeden naam van sportief Den Helder geen afbreuk doen. Wat toch is het geval? De reds treden als gasoheeren op van de Volewyckers, die, zooals men weet, de leiding in deze afdeeling hebben. De Amsterdammers hebben drie punten voorsprong op de Alkmaar- sche Boys, een voorsprong, die dus wel groot maar nog niet voldoende is. Vooral de Alk- maarders hebben hun hoop óp Racing gezet, want dit is voor hen de laatste serieuze kans om nog gelijk te kunnen komen mei. de Wyckers. HRC weet wat haar te doen suaat. Het is haar plicht om met groot élan de Amsterdammers te bestrijden, die tot het uiterste zullen moeten vechten om de kost bare punten uit Den Helder te kunnen mee nemen. Of dat hun echter zal lukken, betwij felen we, ook het tweede bezoek aan Den Helder kon hun wel eens een veer kosten. Zaandijk ontvangt Heldér. Hief is de situatie juist andersom. Zaandijk staal n.L onderaan, doch met geringen achterstand op twee der concurrenten. Zij zal dus alles in hei. werk stellen om in haar twee laatste wedstrijden alsnog aan het gevaar te ontsnappen. Helder dient zich geheel te geven, mede ter wille van een zuivere beslissing. Het kan dus in Zaandijk ook terdege spannen. Heldersche voetbalvertegenwoordigers in beide kampen, kent Uw plicht! Alkmaarsche Boys speelt op eigen veld tegen KW en zal de Krommeniërs geen kans geven om de aanspraken Dog volledig te kun nen doen gelden. De Meteoor ontvangt Assendelft en heeft dus een aardige kans (eigen veld!) om zich wat veiliger te stellen. We houden het op een draw. Vierde klasse a. Succes kan het getij weer doen keeren, want zij is in staat Alkmaar een nederlaag toe te brengen. Gebeurt dit, dan is de strijd om den titel weer volkomen open. Dus Suc- cessers, nu is het jullie taak om goed op je tellen te passen. Winnen jullie, dan is in de eerste plaats jullie kaös er stukken beter mee geworden en in de tweede plaats komen jullie er dan schitterend voor te staan. We zijn zeer benieuwd, hoe dat af zal loopen. We hebben vertrouwen in de mannen van Oden en verwachten dus minstens een gelijk spel. Texel steekt over om een zwaren wedstrijd in den Polder tegen BKC te spelen. De eilan ders, die hun kans natuurlijk nog wel voelen, zullen alles in het werk stellen om meester van het terrein te blijven, maar BKC is daar jui3t de ploeg naar om dit te beletten. O.i. hebben de mannen van overzee nog lang niet gewonnen. Nieuwe Niedorp speelt tegen DTS en zal na veel moeite wellicht winnen. VroneAndijk. Res. Tweede klasse a. Voor een belangrijk feit staan de rood-witte leiders. Een bezoek aan het derde elftal van Nederlands kampioensclub staat n.1. op het programma en wat dat zeggen wil weten ze zelf het beste. Dit is een van de laatste klip pen; wordt die omzeild, dan is het kampioen schap vrijwel „binnen". Maar de kans is groot, dat tegen die klip opgevaren wordt en dan zal er nog hard gestreden moeten worden om alsnog het begeerde doel te bereiken. De neder laag tegen KPC zal natuurlijk wel eenig nadeel aan het moreel van de ploeg berokkend heb ben, maar zijn de Racers in het eerste kwar tier (in dezen wedstrijd het belangrijkste!) zichzelf, dan keert het zelfvertrouwen spoedig weer en dan zouden we niet weten, waarom er niet minstens een gelijk spel in deze ont moeting zat. We houden het daar op. KFC 2—WMS 2 VSV 2—WFC 2 W.-Frisia 2TOG 2 Alcmaria 2WA 2 Res. derde klasse a. Helder 2 Hollandia 2 is hier de ontmoeting die Heldersche spelers in het veld brengt: Of zij het zegevierend zullen verlaten is nog zoo'n gekke veronderstelling niet. Maar aan een voorspelling wagen we ons toch maar niet want Helder's tweede speelt zeer wisselvallig' QSC 2Alcmaria 3 ZFC 3Kennemers 2 Asrendelft 2—WFC 3 Eerste klasse D. De puzzie staat op het punt opgelost te worden. Morgen gaat Petten iHRC 3. Dan zal blijken, wie het meest kampioensfahig is. De winnaar heeft twee pun.en voorsprongop zijn naasten concurrent en gezien hel klein aantal nog te spelen wedstrijden is die voor- Sprong Uiterst kostbaar. Het zal er dan ook wel vinnig toegaan daar in Petten en w|j mogen verwachten, dat na een sportieven wedstrijd de sterkste zal winnen. Echter Wéinigen houden rekening met een andere mogelijkheid, n.1. een gelijk spel, en die moge lijkheid is toch zeker aanwezig. Resulteert t,e wedstrijd daarin, uan blijven meerdere elf tallen geïnteresseerd b|j den titel en dat zou gëze competitie tot het einde buitengewoon Interessant houden W'Waard trekt naar Succes 2 en kan daar winnen. De Watervogels ontvangen om iouur MLD en winiien eveneens. Sehoori krijgt in JVC op eigen terrein een zeer lastige tegen stander. De Juliana .orpers konden best be slag leggen op oe halve buit. Held. Boys i Helder 3 (io uur) is een stuk in waarde gebaald. Toch is het een wedstrijd tusschen twee vrijwel gelijkwaardige ploegen. Een gelijk spelletje Tweede klasse F. Helder 5 zal Texel II niet kunnen weerstaan, ook al spelen de withemden op eigen terrein. (12.30 uur). Schagen H—HRC IV wordt een spannenden wedstrijd met waarschijnlijk een draw als resultaat. Heider 4 zal de a.s. kampioenen flink partij geven, toch een nederlaag niet kunnen ont gaan. (10 uur). Derde klasse E. Succes 3Kolhorn 1, 12 u. 4e klasse G. BKC 3Dirkshorn 1, 10 u. 4e klasse tl. Atlas 3Atlas 2, 14 u. Heider 6Texel 3, 12.30. De Cocksd. 1Waterv. 2, 14 u. Oudeschild 2Tex. Boys 1, 14 u. 4e klasse L. Dirkshorn 2Held. Boys 3, 14 u. Call.oog 2—Helder 7, 14 u. JVC 3—HRC 7, 12 u. W.waard 2—Watervogels 3, 10 u. Adspiranten R. Helder cHelder a, 11 u. BKC a—HRC a, 12 u! HRC b—Succes a, 10 u. Adspiranten S. HRCdSucces b, 11.15 u. Schagen b—JVC a, 12.30. HRC c—Helder f, 12.30. HRC e—Helder d, 14'u. Adspiranten T. De Cocksdorp a—Texel a, 1230. H.R.C.-NIEUWS. h.r.c. i—de volewijckeus i. Aanvang half drie Terrein Tuindorp. Morgen ontvangen de Racers op bet Tuin dorp de leiders uit de afdeeling, bet sterke Volewijckers I, waartegen de roodjes te Am sterdam een geflatteerde 3—1 nederlaag leden. De Amsterdammers, Ucwel alles op alles zullen zetten om hun mooien voorsprong op no. 2 te handhaven, zullen ongetwijfeld op heftigen tegenstand der Racers kunnen reke nen, daar de roodjes er prijs op zullen stel len revanche te nemen voor de geleden ne derlaag. Alle factoren voor een boeienden en spannenden strijd zijn, dus aanwezig De leiding berust bü dhr. F. C. R003. Dit is bet elftal: van Es Siersma Scholten Selderbeek Stoik Striet Steffens Pol Zymni Hoogendijk Dissel ajax iii—h.r.c. ii. Aanvang twee uur. Terrein Ajax. Den reserves wacht morgen ongetwijfeld de zwaarste wedstrijd van 't programma, daar zy Ajax 3, bet sterkste en best spelende elf tal uit de afdeeling op eigen veld moeten be kampen. Vooral oP eigen terrein ^Am sterdammers bijna onw jn hamien de roodjes onmiddelijk P Ajax be- zullen moeten nemen en hieruoo j letten hun spelletje te sPeI®"' Scheidsrechter is Mr. A. Murmarn kt Het elftal, dat per trein om 9 uur vertreKi, is als volgt: Prins van Til De Wijn Post Sanders Kok Leavey Roomeyer Kuiper Siersma Reinders PETTEN IH.R.C. Hl- Aanvang twee uur. - Terrein Petten. Het 3e elftal, dat met Petten 1 de leiding in dc afd. heeft, zal morgen Petten op eigen veld bekampen teneinde uit te maken wie van beiden voorloopig de le ding zal nemen, zal voor het derde een zeer lastige opgave ZÖDe wedstrijd wordt geleid door dhr. C. Doek- Het elftal vertrekt per autobus om halfeen vanaf het clublokaal en is als volgt: Goudswaardt Rol Schut Stompedissel Geervliet Roobol Grooff Marsman Gast Bak van Dam HELDER-NLEUWS. ZAANDIJK I—HELDER I. Als een der lastigste tegenpartijen op vreem den bodem geldt te alle tijde Zaandijk; de club, die in twee seizoenen de meesi. uiteen- ioopénde sensaties meemaakt. In het eerste seizoen immers werd zij kampioen, doch in het tweede, toen z|j in de sterke derde klasse A werd ondergebracht, kwam zij al spoedig onderaan. En, nu de club nog slechts twee wedstrijden te spelen heeft, staat zij nog steeds op de fatale plaats! Echter met geringe achterstand op concurrenten als KW en de Meteoor. De zwarthemden kunnen dus nog ontsnappen; een eerste vereischte is dan: Helder kloppenMaar Helder kent haar spor tieve taak wel zóó goed, dat dat de Zaan dijkers niet glad zal zitten. Ter wille van een zuivere beslissing zullen de withemden zich met volle kracht in den strijd werpen. En dan heeft de thuisclub nog lang niet gewonnen HELDER IIHOLLANDIA II. Aanvang half drie. Terrein Bolweg. Helder H krijgt de taak het tweede elftal van den rood-wiuen Leeuw te weerstaan. Dat zal weer niet meevallen, lui, maar we hebben zoo'n idee, dat jullie, in de samenstelling van morgen, het wel zullen redden. Als allen zich nu eens ernstig voornemen om den aanhang met een uitstekenden wedstrijd en eene mooie zege te verrassen, zou het dan niet lukken Probeeren, Helder, zorg voor een mooie positie in den eindstand. WATERVOGELS-NIEUWS. Voor a.s. Zondag zyn de volgende wedstrij den vastgesteld: Thuis: Watervogels 1MLD 1, 10 uur, terrein Verlengde Brakkev ïldweg. Uit: Watervogels 2Cocksdorp 1, vertrek boot 12.15; Watervogels 3Wieringerwaard 2, vertrek 3 uur van den toek. Denkt om de goede kans Waterv. 2 en 3. HELDERSCHE BOYS i—HELDER iii. Aanvang 10 uur. Terrein Bolweg. Zandag a_s. staat -r voor de Boys weer een aardige wedstrijd op het programma, zij ontvangen n.1. het derde elftal der withem den op het terrein aan den Bolweg. De Helder- menschen hadden tot voor ko-t alle aandacht op zich gevestigd door eenige goede over winningen op de hoogst geplaatste clubs en zullen er natuurlijk alles op zetten om hun onderbroken overwinningen-reeks ten koste van de Boys voort e zetten. Het derde elftal gaat bij het tweede van Dirkshorn op bezoek. De aanvang is 2 uur.. Wieringen. Succes-Nieuws. Voor Zondag 27 Jan. a.s. zijn de volgende wedstrijden vastgesteld Thuis spelen n.m. 2 uur: Succes 3Wierin gerwaard 1; m'd. 12 u:. Succes 3Kolhorn 1. Uit ga.n: Succes 1 naar Alkmaar 1. vertrek om 12.15 uu; Succes A naar HRC B, Succes B naar HRC D,beide laatsten vertrekken om 9 uur v.m. Texel-nieuws. Texel I gaat morgen uit naar Breezand om daar tegen B.K.C. I den strijd aan te binden, 't Texel's-elftal heeft een kleine wijziging ondergaan en is als volgt samengesteld: Dukers, doel, Zuidewind, Jo Ran, achter, Vlaming, Jn. Gielis, De Graaf, midden, H. Ran' Winter, Witvliet, Zuidema, N. Ran, voor. Texel H gaat uit naar Helder 5, Texel Hl naar Helder 6, terwijl de Tex. Boys naar Oudeschild H gaan, zoodat op beide voetbal terreinen te Den Burg rust zal heerschen. Cocksdorp I ontvangt bezoek van Water vogels H. afdeeling l Eerste klasse. Aller aandacht is gevestigd op Ajax en Feyenoord, die hun eindspurt hebben aange vangen. Beiden staan momenteel precies ge lijk. Het is dus zaak, dat zij vóór den wed strijd Feyenoord—Ajax (24 Februari?) geen puntje verliezen! Dezen Zondag speelt Ajax in Haarlem tegen HFC, waarvan zij na veel inspanning zal winnen. Ook Feyenoord zal geen fout maken tegen VSV, al is de kans daarop grooter dan bij Ajax. ADOOvermaas; DHCVUC. Tweede klasse a. Hercules Alcmaria kon wel eens een nieuwe nederlaag voor de withemden beteekenen Hilversum ontvangt OSV en maakt natuur lek geen fout om het sprankje hoop, dat zij nog heeft, niet heelemaal in rook te zien op gaan. Llauw Wit heeft echter een even goede kans om beslag te leggen op de beide punten tegen DOS, zoodat we in de kopgroep geen mutatie verwachten. OVVO-AFC wordt een aardige wedotwi^ mBFG KUiH \Ub WClUcht iets merker rsjb cKmheim. Tweede klasse B. Het raadsel is hier nog lang niet opgelost vooral niet, als Bloemendaal morgen vfn het bezoekende ZVV wint. Dan komen de wit l» aelWCer UeCie'S Sel«k met de leiders. Het zal andeis met meevallen de leidende Zaan dammers te kloppen. Toch achten we de gelijkheid ten volle aanwezig. Daar zou nok t Gooi wel bij varen, want zy Hgt al eenW WFrnheP u l0er" De Hilversummers Zeen wfc bezoeken en een kleine overwinning ri? daar wel voor ze in. Maar na uiterste kracht' inspanning! EDO een andere pretendent mn t" willen zy niet uitgeschakeld worden len o.i. beter oppassen dan Zondag j.l afdeeling 11. Eerste klasse Hier kan de spanning ten top gedreven worden, want er slaan eenige spannende wed strijden op het programma. Deze zijn: ZFC Haarlem; Stormvogels—KFC; Sparta Hermes DVS. De drie leiders hebben dus allen zware uit wedstrijden. Hei mes en KFC hebben de besté kans zich te handhaven, doch Haarlem zal wel een puntje moeten inboeten. DWS, zal van Excelsior winnen en dus nog wat in de kans" groep verblijven. Toch zien we in haar geen kampioensgegadiglle. Bij DFC HBS gaat de laatste plaats als grootere attractie voor dezen wedstrijd een woordje mee spreken. Het zal ons benieuwen of de Kraaien hun Krachtige eindspurt kun nen volhouden. afdeeling iii. Eerste klas-2. Enschedesche Boys- Go Ahead; Heracles-^ ZAC; Wageningen-Vitesse; PEC—Tubantia; AGOVV—Enschede. afdeeling iv. Eerste klasse. MVVFSV; LONGA—NAC; Bleyerheide-- Willem 11, NOAD- Eindhoven. afdeeling v. Eerste klasse Frisa—Sneek; Friesland Achilles; Be Quick Velocitas; Veendam—GVAVV. Jiotfbal - Z k.v.t.-nieuws. Zondag is KVT 1 vrij; het 1 dien dag be nutten door tegen het 2e twaalftal te spelen, bij gunstig weer tenminste. Aanvang 10.45 u! D. O. li- Onder verwijzing naar de advertentie elders in dit blad, berichten wij, dat het a.s. Zondag in „Musis Sacrum" tot een spannend treffen zal komen tusschen onze Heldersche renners- vereeniging en de twee Alkmaarsche vereeni- gingen, Wij verwachten dan ook een volle zaal en raden allen aan tijdig bij de zaal aanwezig te zijn. Het programma zegt, dat dit een avond zal worden van spanning en ontspan ning. Een bal zal den avond besluiten. AutcmMiïm DE RESULTATEN DER NEDERLANDSCHE DEELNEMERS IN DE RALLYE NAAR MONTE CARLO. De Nederlanders, die in de Rallye naar Monte Carlo de beste prestatie leverden waren Bak ker SchutMutsaerts op Ford (startplaats Tallin). Zij eindigden namelijk op de 7e plaats. Bakker SchutMutsacrs (Ford), start plaats Tallin, no. 7. J. A. van Beek Calkoen (Ford), startplaats Palermo, no. 32, 1065 p. W. H. Vroom (Fora), startplaats Palermo, no. 38, 1063 p. H. L. G. Koopman (B. M. W.), startplaats Umea, no. 48, 1069 p. Ch. PolisHomburg (Ford), startplaats Napels, no. 71. 1042 p. A. E. C. Cornelius (D. K. W.), startplaats Palermo, no. 80. 1015 p. F. W. W. van Tuyll van Serooskerken (Ford), startplaats Amsterdam, no. 81, 1014 p. P. F. M. Kessels (Hillman), startplaats Amsterdam, no. 83, 1009 p. G. J. W. Zehuizen (Wolseley), startplaats Berüjn, no. 84. 1007 p. W. Zweerts de Jong (S. S.), startplaats Amsterdam, no. 85, 1005 p. J. J. 1. Taets van Amerongen (Ford), start plaats Palermo, no. (9, 1005 p. J. F. J. M. Caspraie (Pontiac), startplaats Amsterdam, no. 92. 1004 p. C. J. Sanders (S. S.), startplaats Amster dam, no. 99, 955 p. H. Th. van Marken (Talbot), startplaats Amsterdam, no. 100, 954 p. P. Weber (Ford autobus), startplaats Am sterdam, no. 101, 954 p. A. H. A. H. TestersDemeulemeester (Packard), startplaats Amsterdam, no. 102, 949 punten. Van de hierboven genoemde Nederlandschs deelnemers waren Koopman, Cornelius, Kes sels en Zehuisen geplaatst in de klasse, waar van de cylinderinhoud minder dan 1501 cc. bedroeg. Zij bezetten hier resp. de 15e, 26(4 28e en 29e plaats. Saituadïubïdk TELEGRAAF- OF TELGRAMZEGEI.S VAN NEDERLAND. Evenals in vele andere landen, heeft ook in ons land het publiek de gelegenheid gehad de kosten van zijn te verzenden telegrammen door middel van telegramzegels te voldoen. Deze zegels werden 1 Januari 1877 voor het eerst in gebruik gesteld en wel in de waarden van 12%, 15, 20, 30, 50 en 6C cent, 1 gld. en 2 gld., waaraan in latere jaren nog de zegels van 1, 3, 5 en 25 cent werden toegevoegd. De telegramzegels zijn zeshoekig en voorzien van de opschrifter „Rijkstelegraaf" en „Neder land en in het middei de waarde-aanduiding. Ze werden gedrukt n lila kleur in vellen van 100 stuks, verdeeld in twee deelen van 50 stuks, met een witten rand ter breedte van een zegel als afscheiding tusscheii de beide helften. De tanding is 13% 13%. Het on bruikbaar maken geschiedde door het inslaan van een rond of vie kant gat en het plaatsen van een diagonaal Kruis in zwarte inkt of blauw potlood, welks strepen op de minuut van het telegramblad vielen. De volgende wijzen van vernietiging kwa men ook nog voor: Perforatie ei kruisstrej.cn !n rood jtotlood. Perforatie en kruisstrepen in "ooden inkt. 1 erforatie en kruisstrepen in aniline. Alleen blauwe kruisstrepen. Alleen roode kruisstrepen Alleen perforatie. Alleen dagteekeningstempel. aKt°ckeningstempel en kruisstrepen in blauw potlood. Dagteekeningstempel en kruisstrepen ia rood potlood. Gebruikte exemplaren konden «lleen in handen van het publiek vallen, behalve van oe njksveilingon.bü intrekking van telegram hen en dergelijk. Aangezien na 1902 geen 1 ingen meer waren voorgekomen van deze zegels en de 25 cent pas in 1903 in omloop kwam, is het te verlflareidat dit zegel zoo zeldzaam In 1921 werden de telegramzegels buitel: gebruik gesteld. v. Gr. in Duitschland verscheen in het Hinden- burg-type, papier met watermerk hakenkruis, ue ,»o pf. groen en .wart. In Denemarken het postzegel !n de koersen de wapenteekening 5 öre geelgroen. v. Gr.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 12