HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 31 JANUARI 1935, OpDiengbt kinaerzegeis. Uit hst politie-rapport. Nogmaals de mariniers in het Saargebied Voor den Politierechter te Alkmaar. Arrondissements rechtbank te Alkmaar. ALGEMEENE VERGADERING VAK DE AFB, ©EK MELDER VAK HET' NMSH5R©AMDS€HE ROODE KRUIS. Gisterenavond had in de zaal van den lieer nn Weelde een algemeene vergadering van bovengenoemde afdeeling van liet Nederland fiche Roode Kruis plaats. Buiten het bestuur waren slechts enkele leden aanwezig Deleden stellen bepaald zooveel vertrouwen in hun 'bestuur, dat zij het niet noodig achten de vergaderingen bg te wonen. De voorzitter, de heer Kamman, heette allen hartelijk welkom en herdacht in zijn openings woord het overlijden van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik, die door zijn werk zooveel voor het Roode Kruis heeft gedaan en wiens overlijden een groot verlies voor de vereeniging beteekent, De voorzitter haalde nog even de woorden van Hare Majesteit de Koningin aan, die zij in hare rede voor de radio, eenige dagen na het overigden van 2.K.H. Prins Hendrik uitsprak. „Wij zijn dank baar en ontroerd, dat hg zich door zijn goed hart en eenvoudige inborst zooveel vrienden heeft gemaakt, dat zijn arbeid voor ons volk en zgn algeheele toewijding aan deszells be langen in zoo'n ruimen kring waardeering vinden. Moge zijn streven en arbeid door allen, die met hem hebben samengewerkt, met de zelfde toewijding en voortvarendheid worden voortgezet." De voorzitter spreekt de hoop uit, dat H.K H. Prinses Juliana, die het voor zitterschap van het Ned. Roode Kruis op zich heeft genomen, nog vele, vele jaren de voet stappen van haar vader mag volgen. Na het voorlezen der notulen door den secretaris, den heer Bandsma, neemt de voor zitter weer het woord en betuigt hij zijn spijt, dat de heer Bandsma, die zoovele jaren met alle 'krachten voor het Roode Kruis heeft gearbeid, zich genoodzaakt ziet door drukke werkzaamheden zgn functie neer te leggen, Spr. bedarikt den heer Bandsma hartelijk voor den kraehtigen steun, dien hij niet alleen de afdeeling, maar ook den voorzitter bjj zgn werk gaf. De heer Bandsma bedankt den voorzitter voor zgn hartelijke woorden. Besloten wordt, met toestemming van de leden, de rekening en verantwoording 1934, door het bestuur te laten nazien, daar de penningmeester niet aanwezig kon zijn. Het bestuur wordt bjj acclamatie herkozen, terwijl dé heer P. Vrge als secretaris wordt gekozen. In besloten bestuursvergadering zal verder de vraag behandeld worden, of de afdeeling haar steun zal verleenen aan de tentoonstel ling, die begin Juni zal gehouden worden door het reddingswezen, visscherij en marine. De vil*-'"'1" vergadering. Heel wat meer dam ven-leden jaar. De verkoop der kindeizegels is ditmaal, mede dank zij de medewerking van het Damescomité, dat in het Postkantoor alhier daarvoor een specialen stand had ingericht, aanzienlijk hooger dan verleden jaar, zooals uit de hieronder volgende cijfers zaï blijken, Deze cijfers betreffen het geheele ressort Den Helder, dat zijn dus de kantoren Den Helder, Huisduinen, Wreringen, Wieringermeer, Juh- anadorp, Breezand en Anna Paulowna. De aangegeven aantallen buiten Den Helder zijn slechts geschat. Verkocht zijn de volgende getallen: te Den Helder buiten 1933 34 1834 35 verkocht Den Helder circa 3»/, et. (met toeslag 3 ct.) 3888 12558 11400 1100 5 ct. (met toeslag 8 ct.) 5755 6016 4900 1100 6 ct. (met toeslag 10 ct.) 10560 13332 12200 1100 12'/, ct. (met toeslag 16 ct.) 1010 984 700 275 Bruto opbrengst over het geheele ressort 1934-35 2348.66, over kantoor Den Helder naar schatting 2066. Zuivere winst op de verkochte zegels over het geheele ressort is alzoo: 12558 X l3/z ct, j 188.37 €016 X 3 ct. 1,80.48 13332 X 4 «t- 533.28 984 X 3% ct. 34.44 Totaal 936.57 .Alleen van de buitenïandsche zegels ia dus de verkoop «enigszins niet veel terug- ge! oopen; overigens zijn heel wat meer post zegels verkocht dan het vorig jaar, Aan de dames, die zich belangeloos beschikbaar ge steld hebben en dagelijks haar post in den specialen stand in het Postkantoor betrokken, woi-de hier een woord van dank gebracht, Wij hopen voor het volgend jaar wederom op haar medewerking. Ook den Directeur van het postkantoor dank voor zijn medewerking, alsmede aan de bestellers, die zich, zooals men weet, belangeloos beschikbaar stelden voor een extra bestelling op Nieuwjaarsdag van stukken, voorzien van deze zegels. MIKDERMIDDAG IN CASINO. Een alleraardigst programma. Dat was voor vele honderden 'kinderen een alleraardigste middag, waarop het gezelschap Karei Brouwer met een afwisselend program ma een voorstelling gaf. De zaal was vrijwel geheel gevuld; er waren stellig een achthon derd jongens en meisjes, en ze hebben allen kostelijk genoten. Er was een goochelaar, een illusionist, een grappige August, een buikspre ker met zijn pop, en het was, alles tezamen, een beschaafd programma, dat gegeven werd. 't Begon met een vuureter; hg at brandende stukken papier zoo maar op, je zag .de rook uit zijn mond komen. Toen stopte hij den mond vol watten en dat heele zaakje kwam er even later m slingers van papier weer uit. Hij liet een lepel dansen in een glas, maar het was alleen maar jammer, dat z'n helper ach ter het tooneel den boel verraadde, want die gaf den lepel verkeerd aan en toen kon je dui delijk zien, dut er een touwtje aanzat. Wat de jongens en meisjes een schik hadden toen ze «hen truc ontdekten! Diezelfde mijnheer'jong leerde met vazen aan een koord; ze waren allebei met water gevuld en ondanks al het gedraai en geslinger, dat er mee uitgehaald werd, ging niet één droppel verloren. Iets der gelijks kregen we toen met een lint; de jon gens keken zich de bogen uit en probeeien het vast thuis ook. Maar ze krjjgen geen kans, want het vereischt buitengewoon groóte han digheid. Daarna kwam de goochelaar, zóó had-ie een vingerhoed aan zijn rechtervinger, en zóó bad-le hem aan den linker, en direct daarop had-ie hem heelemaal niet meer, Tot dat er tenslotte, in plaats van één, tien tevoor schijn 'kwamen, aan iederen vinger één. En hoe meer je naar hem keek, des te minder kon je er van zien. Met het goochelkunstje met het horloge mocht een meisje uit de zaal helpen; och arme, ze moest het in een kous stoppen, maar die kous had een groot gat en toen viel het horloge aan barrelen. Maar heelemaal aan 't eind kwam het toch, op een of andere ge- geheimzinnige manier, weer heel tevoorschijn en kon ze het aan den eigenaar teruggeven. Deze goochelaar heette prof Antonini en was e«yi aai dige, geestige heer, die er slag - an had zgn* jeugdig auditorium bezig te houden, En als ze dachten, dat ze den truc doorhadden, v/aren ze toch weer telkens zelf beetgenomen. Ook de guldentruc vermaakte de kinderen zeer; hierbij kwamen de guldens zóó maar te voorschijn, zelfs van onder de 'baret van de meisjes, in de zaal. En zelfs, o wonder, kwa men ze 'bij den jongen, die op hef tooneel' as sisteerde, voor den dag als je op zgn buik drukte, ze rolden dan zoo maar in den emmer. Bg de acrobatiek, die volgde, mocht natuur lijk August de Domme niet ontbreken, en ook hij wist de kinderen een paar aangename oogenblikken te bezorgen. Het laatste, dat wij gezien hebben, was de sprekende pop, U kent het, lezer; de pop wordt gedemonstreerd door een buikspreker, en geeft de illusie zelf te acteeren, Maar het aardige van deze pop, die natuurlijk August heette, was, dat het zoo'n allerleukst, beschaafd en net ventje was. Hij gaf zijn leeimeester, die hem op de knie had, behoorlijk repliek op diens vragen, maar hij bleef netjes, een wel opgevoed kereltje, dat niet op zijn mondje gevallen was. Tenslotte viel hij in slaap en moesten we ophouden, maai- de jongens en meisjes hadden nog wel een poosje door willen luisteren. Werkelijk, 't was een leuke middag, waar van veie honderden kinderen genoten hebben, VLEBSCHMOUWEKM IN BE V0GELENBUURT. Van den heer Et Vlas. Een mooie winkel troffen we in de Ooievaarstraat, hoek Fazantenstraat. Deze is ingericht als rund-, kalfs- en varkensslagerij en behoort aan den heer P. Vlas. De zaak wordt hedenmiddag 4 uur geopend, In de ruime winkelruimte hing het goed uitziende rund- vleesch al aan de haken, met z'n drieën was men hard aan 't werk om gereed te komen voor de opening. Een uiterst moderne slagerij, dat was onze indruk. Het interieur opgetrok ken van zwart majolica; verchroomde stangen; muren van tegels, die evenals het plafond hagelwit zgn. De nieuwste apparaten vonden we er: weeg schaal en sngmacbine van v. Berkeleen elec- triseh kasregister merk .National", electrische koelinstallatie „Frigidaire". De verlichting is helder; 2 ballons zorgen er voor, tesamen rnet 2 reflectors in de étalage. Dit fraaie pand, dat gunstig op dezen hoek is gebouwd, werd onder architectuur van den heer van Beekum door de aannemers Ran en Schutte tot stand gebracht; de heer Noorloos zorgde voor de verlichting in den winkel; de overige electrische aanleg geschiedde door den heer Zoetelief. Het schilderwerk is van den heer de Wit. De heer Vlas zal rnet zgn zaak, die een sier raad in de nieuwe wijk beteekent, wel succes hebben. Als reclame doet de heer Vlas vanaf de opening tot en met Zaterdag hg aankoop van minstens 50 cents een half pond leverworst of een half pond bloedworst cadeaubij aankoop van minstens f 1.een half pond metworst of een half pond boterhainrnenworst. BE FIRMA TIELEMANS ONDERGAAT EEN UITBREIDING. !i Een filiaal lm de Stuisdjjjkstraat. He Sluisdijkstraat is één van de meest ge diefde verbindingsstraten van het Tuindorp en de „Vogelenbuurt" eenerzijds met dat gedeelte van Den Helder, dat men als „de stad" aan duidt. In die Sluisdijkstraat nu is een zeer fraai pand verrezen op de plaats waar vroe ger een klein woonhuis stond. Dat perceel is No. 39; met duidelijke letters is op de win kelramen geschilderd de naam van hem, die hier een filiaal opent: de heer Tielemans, be kend van zijn zaak in likeuren in de Koning straat tegenover onze drukkerij. Een schitterend filiaal! Een ruime, modern- aangekleede winkel met twee étalages, die op de hem eigen wijze door den heer Tieleman zijn ingericht. Smetteloos wit is het hoofd motief der beschildering, geel is de garnee ring, hetgeen een friseh effect sateert. De verlichting in den winkel is prima; 3 groote ballonnen stralen van het hagelwitte plafond hun licht uit op de glazen, eveneens verlichte vitrine, op de tallooze flessehen wijn en op den granieten grond. Alles is nieuw; het blinkt en glimt er je alles tegen. De heer J. Rombout, de welbekende ex- bootsman der Marine, rekent het zich tot een eer als filiaalhouder in deze keurige zaak „zitting" te hebben. Met hem heeft de heer Tielemans een beste keus gedaan, want de heer Rombout, evenals zijn vrouw, zullen de zaak serieus en met kt', nis van zaken behar tigen. Met heil èn den goeden naam, dien de wijnen, likeuren, bieren en voorts het gedis tilleerd van den heer Tielemans hier ter stede genieten, kan het niet anders of dit filiaal zal een goede toekomst tegemoet gaan. Bij deze gelegenheid hebben de beide zaken een reclame-aanbieding in Advocaat, Schil letje, Voorburg, Sherry Brandy, enz. Vermel ding verdient tenslotte nog, de aardige rieten matjes, waarin de flessehen veipakt zrjn en de bgzondere schenkkurken, die koopere(steis) cadeau krijgen. Opening Zaterdagmiddag 4 uur. Aft RVEKSLAG MN BE A©GEMEEN E BEGRAFENIS-'VEREENIGING „BEN helder". Het was m tle Oranjezaal van het C'br. Mili tair Tehuis aan den Kanaalweg, dat bestuur en dat gedeelte van de leden der Alg. Begt. Ver. „Den Helder", dat gehoor aan den oproep gegeven had gisteravond, samen kwain voor de Jaarvergadering. Kwart over acht opende de heer H. J. J. Kessenich in zijn qualiteit ais voorzitter de vergadering met een kort welkomstwoord. Op zijn verzoek verhieven de aanwezigen zich even van hun zetels om de in 1934 ontvallen 'leden te herdenken. 'V Notulen. Deze werden voorgelezen door den heer J.' W, Bondon, secretaris, en onder dankzegging zonder opmerkingen goedgekeurd. Verslag' secretaris. Aan dit verslag over het jaar 1934 ont- ïeenen wij het volgende: In Mei v/erd de Raad van Toezicht opge heven, daar men dezen overbodig achtte, pe dragers vormden een vereeniging om tot nau wer samenwerking te geraken en tevens dé belangen van de vereeniging zoo goed moge lijk te behartigen. Statutenwijziging had plaats, waarop 27 Juli de Koninklijke Goed keuring verkregen werd. De contributie van de leden werd van 75 op 50 cent gebracht; de 'uitvoerder kreeg een telefoon, Het mate riaal verkeert in goeden staat; een belangrijke aanwinst was de prachtige rouwkamer. De algemeene toestand der vereeniging is zéér goed te noemen; de onderlinge samenwerking uitstekend. Voorgenomen werd om door het voeren van een intensieve propaganda het aantal leden op te voeren. De heer L o n d o n had voor zijn verslag den dank van den voorzitter in ontvangst te nemen. Verslag penningmeester. De heer P, G. Grendel, penningmeester, had van zijn verslag over 1934 zeer veel werk, gemaakt, Hij werd dan ook beloond met een hartelijk applaus en een «Jankwoord van den heer Kessenich. Wij memoreeren uit het verslag het leden tal. Op 1 Januari 1934 'bedroeg dit 1391 Nieuwe leden 137 1528 Afgevoerd wegens overlijden, vertrek, bedanken e.d. 247 Ledental op 1 Januari 1935 1281 Uitgevoerd werden 83 diensten, waarvan 7 niet-leden. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de voorzatter, de 1ste pen ningmeester, de 2de secretaris en de commis saris. De heeren Kessenich, Grendel, J. K. C. Petterson en W. J. v. Wolf eren stelden zich herkiesbaar, waarop de vergadering hun bij acclamatie herkoos. Echter vond er toch een mutatie plaats, daar de 1ste secretaris, de heer J. W. Lon- don, als bestuurder bedankte. Candidaat stel den zich de heeren Petterson, Reus en Bona rius. Van de 45 uitgebrachte stemmen ver kreeg de heer Petterson er 29, waarmee hij tot ïsten secretaris benoemd was. Derhalve moest het Bestuur met één persoon aange vuld worden; de heeren Bonarius en Reus ver wierven de eerste maal beiden 21 stemmen; de herstemming bracht eerstgenoemde met 23 stemmen een meerderheid, zoodat hij be stuurslid werd. :>ti Discussies. Uit de dikwijls zeer uitvoerige discussies, die ontstonden n, a. v. de agendapunten „Beleid Bestuur" en „Rondvraag" lichten wij het vol gende. In antwoord op een vraag van den heer Bonarius deelde de voorzitter mede, dat het accountantsonderzoek in het reglement is voorgeschreven. De heer B. vond het n.1. wel wat duur en meende, dat men voldoende ver trouwen in het Bestuur kon stellen. De heer B. vond voorts f 20.te veel voor het ver krijgen van de rouwkamer; hij zag gaarne een lageren prijs. Dit wordt bestreden door den heer Grendel, die, ofschoon de financiën kern gezond zijn, voorloopig nog deze inkomsten voor de rouwkamer adviseert, wijl de aan- schaffingskosten zoo hoog waren. Van die 20.moet trouwens 9.aan arbeidsloon aan de dragers betaald worden. „Volgend jaar komt een verlaging wel voor elkaar", zoo zegt de heer G. toe. De heer Dienaar ziet er een gevaar in als de prijs te laag wordt, want dan zou bij meerdere gelijktijdige sterfgevallen de rouw kamer door meerderen gevraagd kunnen wor den. Deze heer vraagt bovendien of de graf rechten niet lager te krijgen zijn. Hij vindt 20— per graf te veel. De heer W. J. v. Wolferen antwoordt, dat daar de gemeente niet voor te vinden is. De heer Smit stelt voor, dat het verslag van den penningmeester en de begrooting bij volgende gelegenheden vóór de vergadering aan de leden bekend wordt gemaakt, waartoe wordt besloten. Op een voorstel van bestuurszijde om den penningmeester voor zijn vele beslommeringen en kosten (licht, verwarming e.d.) een ver goeding van 100.per jaar te geven, wordt o.m. door de heeren Reus, Bonarius, v. Wolferen en Tiessen het woord gevoerd; tenslotte besloot de vergadering deze 100. als een vergoeding van gemaakte kosten aan den penningmeester toe te staan. In den loop van de gesprekken kreeg de heer Grendel nog de gelegenheid op het nut van de vereeniging te wijzen. Dank zij het bestaan der vereeni ging is een einde gekomen aan de woeker prijzen van particuliere begrafenisonderne mers. Door de lage prijzen, waartegen de ver eeniging een begrafenis uitvoert, zijn de par ticulieren gedwongen eveneens een lagen prijs aan te leggen. Verder betracht de vereeniging cle juiste piëteit t. a.v. van familie en over ledene. Dankbetuigingen behoeft de vereeni ging niet, omdat voor hetgeen gedaan wordt door de 'leden betaald is. Met nadruk constateert de heer G., dat het doel niet voorligt den particulieren onderne mer te verdringen; het gaat uitsluitend om den prijs. De uitvoerder, de heer J. C. II., gaf nog een beschrijving van de keurige rouw kamer. Te 11 uur werd deze vergadering gesloten. AANRIJDING. Gisterenmiddag had op den Polderweg een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en. een vrachtauto. De wielrijder bekwam een lichte verwonding aan één zijner handen en het rijwiel werd beschadigd. Een onderzoek zal worden ingesteld, i AFDEELING BEN HIEIDER NEDER© RE3SVEREENIGING. Cabaretavond. Ter aiwisselirg van de films eu voordrachten, 'die betrekking hebben op het reizen, had het jaftieelingsbestuur der N. R. V. ditmaal eens een cabaretavond voor zgn leden gearrangeerd, welke gisterenavond in „Musis Sacrum" werd gegeven. Het was de secretaris der afdeeling, de heer Lorette, die, bij ontstentenis van den voorzitter, den aanwezigen het welkom toe riep en het gezelschap „De Trekvogels", be staande uit drie personen, introduceerde. Of juister is het te zeggen, dat deze „Trekvogels" zichzelven introduceerdenvoor de radio streden zij meermalen op en ook in diverse vereenigingen en zij zijn dus wellicht bij me nigeen bekend. Het waren mejuffrouw Anny Prins en de heeren Kees, Bormans en Jos Heydens, die den avond vulden met liedjes en voordrachten en zij deden dat op luchtige en onderhoudende wijze. Kees Bormans was behalve conférencier en zanger teveDS de pianist van het gezel schap en een voortreffelijke pianist tevens. Na de pauze bleek hij ook op de trekhar- monica even goed thuis als op het hammer- klavier, om met Beethoven te spreken. Jos Heydens was, behalve conférencier, de zanger vdn heteekenïs met een stem van geweldige capasiteiten, en Anny Prins vervulde een ge lijke rol. 'Na een aardig entrée-nummerLje, door de dfie artisten gezamenlijk voorgedragen, kwam al dadelijk Kees Bormans met een aantal liedjes, waarbij hij zichzelf begeleidde. De stemming kwam er toen al zoo'n beetje in, vooral bij de Douis Davids-imitatie van „De kleine man", die hier genoemd en bezongen werd als de „zwakke vrouw". Anny Prins veroverde stormenderhand het publiek door haar ongekunstelde wijze van optreden, haar jovialiteit, haar bonhomie (een gek woord voor een vrouw), haar originali teit, Alleraardigst was haar scène „Verkeerd Verbonden", ook een ernstig nummertje „Roe pende stemmen in den tropennacht" ontbrak hiet, en in beide, het vroolijke zoowel als het ernstige, toonde zij zich een artiste van be- teekenis. Opmerkelijk was in laatstgenoemd nummer de zeer suggestieve, illustratieve ipianobegeleiding, ook de voordracht zelf was zeer expressief, Met het volgend liedje „Zeg maar jij tegen mij" bracht zij er eerst recht de stemming in door dit midden tusschen het publiek te komen voordragen en gemoedelijk en joviaal er de de mes en heeren in te be trekken. Daarna kregen we Jos. Heijdens, die, be halve komische nummers, zijn zangcapaciteit ten beste gaf in een typisch lied van Rossini, de taranteila „La Dansa", voorgedragen met geweldig élan en in een brilïant en vlot tem po. De pianist had daar zwaar werk aan, dat is vast. Dit alles werd afgewisseld met ensemble- nummers; na de pauze kregen we een twee tal scènes „Straatscèné" en „Zeemans-scène", eveneens door het gansche troepje voorge dragen. Een aardige avond, die wel in den smaak viel en met een hal werd besloten. Dit EULAN EN INDATHKEN. is alleen voor lezeressen! verslag Heusch, mijnheer, slaat u het maar over. De mannen komen er zóó slecht af in een verga dering van Huisvrouwen, dat het u slechts een ergernis zou zgn om verder te lezen. Wel, huismoeder, wat zegt u van motten? g? Schadelijk? Goed, daar schijnt „men" et dan toch over eens te zijn. Ja, ik geloof k werkelijk, dat de mot schadelijk is... Na e lezing voor de Vereeniging van Huisvrou- eh, welke gisteren vanwege het Indanthren- uis te Amsterdam, door mevr. Hamel werd ehouden, ben ik heelemaal anti-mottist ge- orden. Mevr. Grunwald—Poppers opende de verga- g met een welkom en verschillende me- dedeelingen, waarna mevr. Hamel haar cau serie aanving. Na er op gewezen te hebben, dat de in- danthren-bewerking voor stoffen een grooten invloed ten voordeele heeft op de duurzaam heid, wees mevr. Hamel er op, dat er toch nog één groote, hoewel kleine, vijand was voor de stoffen die van dieren afkomstig zijn. Wij, Hollandsche vrouwen, worden beticht van degelijkheid en groote voorzichtigheid. Dat is zoo en daaruit sproot pok het aanvan kelijk wantrouwen tegen Indanthren voort. Maar langzamerhand is de Indanthrenstof toch ingeburgerd en zoo hoopte zij, dat dit ook met de Eulan-stoffen zou gaan. Wat Eulan is? Leest u verder: De groote rust in een huishouden kan soms zoo heerlijk zijn. Maar die rust kan dikwijls wreed verstoord worden door de plotselinge noodzakelijkheid van een mottenjacht. Dan wordt het huis tot een opwindend strijdtooneel pn weg is alle goede stemming. De vliegende mot, die om de lamp heen cirkelt, is de oor zaak van al dat beweeg. En toch is die mot meestal onze vijand niet. Het is 99 van de 100 gevallen de mannetjes-mot. Moeder mot is thuis gebleven en zal probeeren 100150 eitjes in onze Wc eren te 'deponeèren. De mannetjes krijgen dus de schuld, terwijl de vrouwtjes het eigenlijk op hun geweten hebben. (Zijn er toch misschien nóg heeren, die dit lézen Nu, wat denkt... Begrijp!...) Lezeres, neem me giét kwalijk; zoo ik zei, zijn de vrouwtjes de boosdoeners en tegen haar worden tallooze oude beproefde middelen te baat genomen, welke toch blijken niet geheel te voldoen. Cou ranten, kamfer, peper wat al niet wordt er in onze Weedingstukken geduwd en het helpt pi ets. Toch gaten. Het leven van de huisvrouw is tegenwoordig gezegend met allerlei practische uitvindingen en' gelukkig is tegen die mot thans ook een afdoend middel gevonden, „Eulan". Nu behoeven er geen motten jacht en en maatregelen ook meer plaats te vinden. Door de Eulan-bewerking lusten de motten het goed niet meer, terwijl de Eulan toch werkelijk ge- 5'eel Weur- en reuWoos is. De Nederlandsche idustrie heeft zich deze uitvinding ten nutte gemaakt en er zijn reeds verscheidene stoffen iji den handel te verkrijgen, die absoluut mot- vrij zijn! Zij zijn voorzien van een klein rond etiketje met een gele afwerende hand en het woord Eulan. Deze stoffen zijn niet direct in liet voordeel van den winkelier en daarom zal het nog wel eenigen tijd duren voor de „geëula- niseerde" stoffen algemeen verkrijgbaar zijn, 3och wij hebben dit in eigen hand door er zoo- eel mogelijk om te vragen. J De stoffen hebben van de Eulanbehandeling ijiets te lgden, zijn even soepel, Weurrgk en duurzaam als de gewone. Reeds in gebruik zijnde artikelen kunnen eveneens motvrg ge maakt worden, doch alleen indien de wassche- rjrj oordeelt, dat de stof tegen een natte behan deling bestand is. Zoo is Eulan een praeht-op- lpssing en wij kunnen weer wat vrijer adem galen! Mevr. Hamel, een prettige spreekster, heeft hjet dan nog even over Indanthrenstoffen, die, ih vrijwel eiken persoonlijken smaak, van Ne derlandsche fabrikaten verkrijgbaar zijn. Ook vjoor kinderWeeding is dat een uitkomst. Voor Ipdië blijkt Indanthren zeer geschikt te zijn en heeft de veel sterkere invloed van het weer er geen vat op. Het eerste deel van dezen middag was hier mede om Er wor«l een kopje thee geschon ken, waarna de aanwezige dames, en dat waren er heel wat, verschillende Indanthren- en Eulan-stoffen konden bekijken en... keuren. Een en ander was in een eenvoudige tentoon stelling m de zaal aanwezig. Al was deze ex positie ook beperkt, toch bleek er wel uit welk een enorme sorteering de Indanthrenstoffen reeds hebben, terwijl ook de Eulan veld wint. Mevr. Hamel hield na deze pauze nog een vragenbespreking en tot slot volgde een ver loting. Al met al, een goéden anti-motmiddag, zon der mot. AMUSEMENTSAVOND „DE JUTTER". Zaterdag'avond geeft de Eerste Heldersche Wandelsportvereeniging „De Jutter" een amu sementsavond in Musis Sacrum. Het belooft een zeer prettige avond te worden. Voor kaartverkoop en verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit nummer. INBRAAK IN BE TWEEDE VROOIVJRAAT. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in gebroken in het perceel 2e Vroonstraat No. 68, waar de heer C. Leijdeckers zich eenige weken geleden geves'igd heeft met een zaak in.zuivel producten Toen hij zich Dinsdagmorgen naar zijn winkel begaf bemerkte hij al spoedig dat er iets niet in den haak was. Hij zijn binnenkomst bleek dan ook dat men tijdens zijn afwezigheid ingebroken had. Nagenoeg alles lag overhoop en het int-rïeur zag er uit als een chaos. Bij nader onderzoek moest de heer Leijdeckers coustateeren dat vermist werden een 6o a 70 tal reepen chocolade, eenige ponden boter, enkele kazen en een bedrag van f 14 80 uit de la. Vermeldenswaard is het feit, dat de heeren (hoogstwaarschijnlijk heeft men met 2 of 3 per sonen te doen) het zich tijdens hun bezoek aan niets hebben laten ontbreken. Tenminstemen had rustig thee zitten drinken, hetgeen er op wijst, dat men niet verwachtte gestoord te worden. Bij het onderzoek door ce politie is vast komen te staan, dat men zich via de 'iterzijde van het huis door een nam toegang verschaft heeft en dit ook aan dezen kant weer verliet. Men vermoedt met bekenden van justitia te doen te hebben. ALLE BROODJES ZWEMMEN. Neen, ze zwommen niet de broodjes, ze dreven in 't water van de Buitenhaven. En nu lagen ze daar in het koude „zilte nat", terwijl ze vóór dien nog heerlijk warm bg elkaar in de bakkerskar hadden gelegen. Maar die koude ruwe wind had de kar omvergewor pen en de brooden in *t water gewaaid. Doch lang behoeften ze niet in 't koude element te verblijven, want de mannen van de botters, die daar in de buurt lagen, vischten ze op en gaven ze terug aan den verschrikten bak kersjongen. Diefstal. Door een bewoner van den Dijkweg werd aangifte gedaan, dat uit een hem toebehoo- rend perceel eenig geld, een aantal gasmun- ten, een kaas benevens een hoeveelheid reepen chocolade zijn ontvreemd. Inbraak. i' Een bewoonster van den Ruijghweg deed aangifte, dat tijdens haar afwezigheid onbe voegden een bezoek aan hare woning hebben gebraeht. Voor zoover was na te gaan wordt er niets vermist. Varken in beslag genomen. Door een ambtenaar van den Keurings dienst voor vee en vleesch, geassisteerd door de politie, is een frauduleus geslacht varken in beslag genomen. Tegen dengene, die het dier heeft geslacht, zal proces-verbaal worden opgemaakt. Vorige week is er in Saarland een Hol landsche avond gegeven, die de jongens in Saarbrücken en in St. Ingbert niet licht zullen vergeten. De Nederlauascne Bard, de dichter-zanger Koos Speenhof en zgn vrouw, tante Gees, hebben de jongens in het vreemde land opge zocht en in beide kazernes hebben ze onder uitbundig enthousiasme van alle aanwezigen hun echt Hollandscbe liedjes voorgedragen. Het was dien avond te St. Ingbert wel een heterogeen gezelschap, want ook een deel der Hollandsche Kolonie was aanwezig, o.a. Me vrouw de Jongh, Mr, Mazel e.a. Die kwamen juist terug van de bruiloft van mejuffrouw Vreede. die zooals men weet, ook deel uit maakte van het personeel dei Abstimmungs- kommission, en daar, in het nationaal voelende Saarland, heel internationaal haar Neder- landsch hartje verloor aan een Zweed, en dies aan de oevers van de veelbesproken Saar in het huwelijkstootje stapte. Militairen n burgers waren vol lof over dien echt ou-.erwetschen Speenhofavond. Wat geen wonder is. Speenhof immers is een volkszanger bg uitnemendheid. Dat bleek, toen de oude Bard afscheid nam. Het kasteel van St. Ingbert, waar de mari niers ingedeeld zijn, ligt tamelijk ver van den weg. Een breede lange oprijlaan leidt naar de hoofdstraat. Bij de kazerne hadden de mtn- sehen een optocht geformeerd met muziek aan het hoofd, om den Bard en zgn vrouw op grootsche wijze, in die lange oprijlaan, een ovatie te bereiden. Ze waren zoo enthousiast, die mariniers, dat de kok triomfantelijk uit het kombuis werd weggesleurd en hoog op de schouders werd weggevoerd, want Oome Koos was het waard, dat zelfs de pot in den steek gelaten werd. Als het gold Speenhof uitgeleide te doen, mocht geen man bg den breipot blijven, Be muziek snelde zich op, een eerewacht werd geformeeru, toen klonk té°en de bergen het Wilhelmus op en daarna volg- don drie Cheers op Oome Koos en Tante Geesie. Zoo trok Speenhof's stoet door de lange laan. AJa in triomf, omstuwden de men- schen den auto, en deden, al zingende het echtpaar, door de sneeuw wadende, uitgeleide. Verder meldt men ons nog uit Saarbrücken, dat de datum van vertrek nog hoogst on zeker is. Thans wordt er in Rome over ge confereerd. Zitting van Maandag 28 Janusri. De noodlottige vomclst. De 47-jarige Zeeuw Jacob W., landbouwer, en de 10-jarige Duitsche arbeider ïicinnch Z., laatstgenoemde in dienst van den zetbocr Jacob W. te Texel, stonden beiden terecht wegens weden-echtelijke toeëigening van een stoppel- ploeg, die zij óp 22 Sept. op den openbaren weg hadden gevonden en verzuimd hadden deze vondst op het gemeentehuis te signa)eeren. Een dergelgke handeling noemt het wetboek. „Verduistering" en de zaak werd er t min der 'bedenkelijk o.m, toen het bij onderzoek, door brigadier De Bleek, ingesteld, bleek, dat bedoelde ploeg op de boerderij van Jacob was verstopt. De ploeg was op twee fietsen naar het erf van den zetboer vervoerd Heinrich verstopte de ploeg onder het kaf de landbou wer J. C. van Groningen stelde zich voor als eigenaar van het toestel. Hij had de ploeg, ter waarde van 25.op den dijk gezet, tot ver voer naar den reparateur. Deze moeite kon echter bespaard worden, want den volgenden morgen was de ploeg spoorloos verdwenen. Hij zette nog een advertentie in de Texelsche Cou rant, maar zonder succes. J. W. had toevallig deze oproep van den eigenaar niet gelezen. De heer A. W., die reeds ia 1932 werd ver oordeeld tot 6 maanden, terzake verduistering van aardappelen, rookte natuurlijk hier de lee- lgkste pijp. Hg werd veroordeeld tot 1 maand brommen. Heinrich kwam er goedkooper af. Hij liep alleen er in voor 20.— boete of 10 dagen. Een jeugdig meisje mishandeld. Volgens den Officier bad de 39-jarige los- werkman Jacob H., te Den Helder, op 22 Sep tember de 15-jarige A. K. een slag gegeven. Volgens verdachte had het meisje zgn pleeg- zoontje uitgescholden voor „schele"! A. be weerde, dat die schele jongeling van 10 jaar een 4-jarig meisje aan de haren trok, waar tegen A. vermeende te moeten opkomen. Het woord „schele" had zij niet gebruikt. De on oordeelkundige stiefvader werd veroordeeld tot 15.boete of 30 dagen. Onbetrouwbare steuntrekker. De heer Pieter T., arbeider in Wieringen, fungeerde als steuntrekker der gemeente, bad op de hem gestelde vragen schriftelijk geant woord, dat hg geen inkomsten had genoten en deze verklaring met zijn handteekening plech tig bekrachtigd. Het bleek echter later, dat hij het met de waarheid niet al te nauw had ge nomen en bij wel degelijk nog van 60.ver diensten had geprofiteerd. De niet-verschenen Piet werd alzoo veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf. Klein geld achterover gedrukt. De niet ter zitting verschenen J. M. had zich te Den Helder schuldig gemaakt aan dief stal ten nadeele van haar trjdèlijken galant, van 8. voor welk feit deze dame werd ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. In het dijbeen en in een rijwielband gestoken. De ook al niet verschenen heer Gerrit K.,'te Anna Paulowna', schijnt een gevaarlijk ventje té zijn, althans werd hem ten laste gelegd, dat hg ©p .23 October den getuige Ji de Graaf al daar een steek in zgn dgbeen en daarna in zijn rijwielband had gegeven. De man scheen niet geheel drankvrij te zijn en werd boos omdat eenige jongens hem toeriepen: „Gerrit, ze hebben je pet gevonden!" Het wapen was een pennemesl Vonnis I maand gevangenisstraf. Een strafbaar „kippenhtstider". De 25-jarige groentenventer Adriaan C. L. te Den Helder, wilde zich op 18 October de weelde permiteeren een 25-tal kippen weg te nemen en bad bereids een dergelijke collectie uitgezocht, het eigendom van den neer T. H., doch werd door den korporaal L. van de mili taire politie, die hem reeds te voren in de gaten had en wantrouwde, zoo goed ais op hèeterdaad in het hoenderpark van H. betrapt, Men vond een kist, waarin een'aantal kippen in een zak. Het was zijn plan deze kist met iiihoud op de fiets te veroveren. Zgn harte- wensch was n" voorwaardelijk veroordeeld te worden. Hij had reeds een bezoek aan den heer Wiggers gebracht. De Officier voelde echter niet veei voor reclasseering, maar wilda zich in principe niet verzetten en verzocht aanhouding tot 25 Maart. Conform besloten. Zitting van Dinsdag 29 Januari. Uitspraken vorige zitting. D. de Vr., chauffeur, Enkhuizen. Hooger beroep veroordeeling Kantonger. Hoorn ter zake overtreding art. 22A Motor- en Rijwiel- wet. Vonnis Kantongerecht bevestigd. Jacob v. P., vrachtrijder, Beemster. Hooger beroep ter zake overtreding art. 5 (1) Motor- en Kijwielreglement. Vonnis bevestigd, doch opgelegd 5 boete of 2 dagen. Th. J. J. V., chauffeur, Hoorn. Idem artikel 22A Motor- en Rgwielwet. Vonnis bevestigd. Dirk de W., zonder beroep, Alkmaar (in hechtenis). Misdr. art. 247 Strafrecht. 1 dag gev. met aftrek, en ter beschikking gesteld van de régeering. Jan V., schilder, Den Helder, thans gedeti neerd. Voortgezet misdrgf van diefstal onder verzwarende omstandigheden. 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf te ondergaan in eéiv bgzondere strafgevangenis. Dina Hendrika Gezina Br., Jhuisvr. C. Sm., Den Helder. Misdr. art. 297 Strafr. 6 maanden gev. (Eisch 8 maanden gev.). Hendr. H., slagersknecht, Sehagen, thans gedetineerd. Diefstal van vee uit de wqido onder verzwa.e de omstandigheden. (Eisch 1 jaar en 6 maanden gev.). jaar gevange nisstraf, te ondergaan in bijzondere strafge vangenis. Toenemende niisëiadlgheid op Urk. De bevolking van Urk is er na de droog legging van de Zuiderzee in deugd niet op vooruitgegaan, ook met betrekking tot ver mogensdelicten Thans hadden we zelfs eeg

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10