K.N.V.B. N.H.V.B. Succes-Vrone 11-2 Schagen-B.K.C- 2-3. Wat ons in den K.N.V.B. interesseert. Nederland-Duitschland. Burgerlijke Stand H.R.C.-De Volewyckers 0—0 8 Ttft nF.KSCHK COURANT VAN DIN SPA O ^FEBRUARI 193- m H.R.C Succes dwingt den leiders een punt af (00). kraakt Vrone (11—2). Derde klasse A. In een aardigen wedstrijd is het ook HRC gelukt den Volewijckers een punt afhandig te maken, waardoor de Heldersche voetballers tevreden kunnen zijn over de door hen ver richte taak. Na veel gemiste kansen, waarvan verschillende schier onmisbaar waren ein digde de strijd, zooals hij begon, n.1. met 0—0. Beide voorhoedes hebben geen goal verdiend, ai wil men het missen der kansen gaarne wij ten aan ..pech" en „glad terrein". Het was hier een goede d .monstratie van het gebrek van het gros der Hollandsche voetballers: niet in staat zijn zich bij de gewijzigde (slechtere) weersomstandigheden aan te passen. De voor hoede der gasten was verreweg de beste, wij hebben genoten an het schitterende positie spel van rechts- en linksbinnen, di met van Es de beste voetballer- van het veld waren. Steeds stonden zij keurig tusschen de midden linie en voorhoede vrij opgesteld en ontvingen zij den bal, dan wera er altijd wat goeds mee gedaan. De rechtsbinnen heeft zijn opleiding op de Heldersche velden genoten, toch was vroeger, toen hij onder den naam van „Peele" als HRC-adspirant bekend was. niet te zien, dat hij nog eens zoo'n goede voetballer zou worden. De gasten i.addeu wel een kleine over winning verdiend, maai toch waren ze opper best tevreden met het gelijke spel, want de strafschop even voor het einde tegen hen ge geven was daar natuurlijk de oorzaak van. Opvallend was het voorts, dat ofschoon zij na de rust den vrind meehadden en over het al gemeen iets meer aanvallend waren, toch de vrees voor een tegendoelpunt grooter was dan de actie om een voorsprong te nemen. Vrijwel voortdurend speelde men immers met 3 man In de voorhoede. Merkwaardig is voorts het afvallen van de Alkmaarsche Boys. Hun kans was toch nog niet heelemaal „weg" en toch liet' .1 zij zich door Assendelft klop geven met niet minder dan 61. Neen. dan heeft Hollandia er beter kijk op, w: vt zij slaagde erin KW op eigen terrein met 31 te kioppen. De Horineezen zijn dus thans nog dt eenige concurrenten van de Volewijckers en hebben tevens de kans nog in eigen hand. daar de wedstrijd Volewijckers- Hollandia nog gespeeld moet worden. Vierde klasse A. Succes is aan het scoren geslagen van je welste; zij is .eker van plan op ondubbelzin nige wijze blijk te geven van haar heilig wil len om den titel te veroveren. Echter de 112 op het zwakke Vrone is daarvoor nog geen voldoende maatstaf; er zijn nog heel andere hindernissen te nemen. Eerst als die genomen zijn, dan pas juichen Succes! Bravo, BKC. De draw tegen Texel werd nu volgd door een 3—2 overwinning op Schagen in Schagen nog wel. Dat wordt een goede plaats in de eindklassificatie! Nieuwe Niedorp is overigens niet van plan het er bij te laten zitten, want zie de 43 overwinning, die in Andijk behaald werd (een uiterst lastige wedstrijd) en men is ervan overtuigd, dat zij haar woordje nog blijft mee spreken. Kes. Tweede klasse A. WMS II—VSV II 1—7; WFC II—West- Frisia II 3—1; TOG II—Ale.Victrix II 3—3. De kopgroep van de: Kes, tweede klasse A. H.R.C. 11 15 10 4 1 48—17 24 W.F.C. II 13 9 I 3 37—20 19 Ajax III 13 7 4 2 42—24 18 V.S.V. II 15 7 4 4 31—17 18 K.F.C. II 12 5 5 2 26—16 15 Kes. derde klasse A. Met een zeer verdienstelijk resultaat kwam Helder n van het sterke ZFC III thuis, n.1. een kleine 32 nederlaag De stand is hier: Z.V.V. XI 12 10 2 0 36—17 22 Kennemers II 11 8 1 2 41—21 17 Z.F.C. III 12 7 2 3 43—24 17 Hollandia XI 11 5 2 4 27—25 12 W.F.C. III 11 5 1 5 21—24 10 Helder II 11 3 2 6 28—33 8 Alcm. Vitr. III 11 3 1 6 29—35 7 Q.S.C. II 11 2 3 6 24—45 7 Assendelft II 10 0 1 9 12—47 1 Eerste klasse D. Op het kantje af wisten de leiders zich. te gen het bezoekende JVC op de been te hou den. De Juliana dorpers hebben, zooals wij ver wachten, flink partij gegeven en verloren dan ook maar met 21. Een prestatie, dié wij be ter vinden dan die van Raeirig III. Echter al is de zege nog zoo klein de 2 kostbare pun ten tellen er niet minder om en HRC's kans is dus geducht toegenomen. Helder III is de a.s. tegenstander van de roodwitten. De wit- heznden waren de gasten van Wieringerwaard, doch bleken weer in hun oude kwaal te zijn teruggevallen. Met liefst 8—2 wonnen de rood- broekjes, wier eindspurt wel opvallend goed, doch te laat is. Een keurige prestatie lever den de hekkesluiters ^00' met slechts 32, in Schoorl te verliezen. Toch nog nieuwe inspi ratie opgedaan? De Watervogels speelden op volle kracht tegen Succes II. dat geen schijn van kans kreeg, getuige de 50 uitslag in het voordeel van de Heldersche voetballers. H.R.C, 3 '5 9 4 2. 40—21 22 Watervogels 16 7 5 4 35—20 19 Petten 14 7 4 3 38—30 18 Wieringerwaard 14 7 2 5 43—36 16 Schoorl 14 7 2 5 37—35 16 Held. Boys •4 6 3 S 38—32 «5 Helder 3 '5 6 1 8 43—52 13 Succes 2 13 5 2 6 29—35 12 J.V.C. «3 2 6 S 23—32 10 M.L.D. 14 0 1 13 23—49 0 11 9 2 0 41— 9 20 12 7 3 2 47—22 17 12 7 2 3 43—28 16 12 S 2 S 41—33 12 13 4 4 s 28—32 12 '3 3 4 6 26—42 10 '3 4 0 9 25-55 8 9 0 t 8 1642 I Derde klasse E. Succes 3JVC 2 terr. afgekeurd. 4e klasse G. BKC 3Petten 2 1—2; 4e klasse H. Helder 6Tex. Boys 1 5—1; Atlas 2— Cocksdorp 1 33. 4e klasse L. BKC 4 1—0; HRC 7- -Held. Boys 3 40. Watervogels 3 12 8 2 2 29—13 18 J.V.C. 3 12 9 0 3 32—24 18 Helder 7 13 8 2 3 40—23 18 H.R.C. 7 11 8 1 2 6212 '7 Callantsoog 2 14 6 8 27—34 12 Dirkshorn 2 20 4 O 6 24—37 8 Held. Boys 3 12 3 I 8 16—44 7 B.K.C. 4 «3 2 2 9 18—29 6 Wieringerw. 2 II 1 1 8 14—42 4 Bovendien heeft M.L.D. een verliespunt. 2e klasse F. Ook de volgende stap naar het kampioen schap liep voor Atlas zonder „slippen" af. Do3ko uit Oudes.uis ondervond de kracht der a.s. kampioenen. (50). Texel II sloeg HKC V op eigen grond met 3I. Atlas 1 H.R.C. 4 Texel 2 Schagen 2 Helder 4 H.R.C. 5 Oudeslui3 i Helder 5 Adspiranten K. Schagen AHelder A. terr. afgek.; Helder C—KBC a 0—7. Adspiranten S. Schagen BHelder F. terr. afgek.; HRC C HRC E 74; Helder DHRC D 3—1. Beide clubs falen op een penalty. H.R.C. kan tevreden zijn. De leide-s op bezoek bij HRC, dat was een evenement en ondanks de dreigende lucht was de belangstelling dan ook groot. Ook de gas ten waren van een groote schare ver gezeld. De Racers, thans met Zymni weer in de gelederen, speelden voor ae rust met den stevigen wind in den rug, een heele poos waren rij dan ook in den aanval, zonder dat in doelpunten te kunnen uitdrukken. De midden voor werkte hard en met overleg, maar men begreep niet altijd zijn bedoelingen en van H.'s linkervleugel ging niets u t. Bovendien was de defensie van de Amsterdammers uit het goede huot gesneden, waar de rechtsback, spil en linkshalf domineerden en het goede opstellen zeker vermelding verdient. Door één en ander had hun keeeper het niet eens zoo druk. Dat de Volewijckers-voorhoede als linie betere kwaliteiten bezat, bewezen wel e snelle door braken, die, goed van opzet, bijna :teeds van de roode achterhoede de grootste inspanning vergden en Van Es steeds tot handelend op- tréden noodigden. Toen na 13 min. spelen de V.-rechtsbuiten goed voorzette, scheen er door H. hands gemaakt te zijn, maar de schutter, belast met het vonnis (de linksback) schoot den bal over de lat. Acht minuten later be zorgde een vrije schop den bezoekers bijna de leiding, maar den goed afgewerkten kopbal wist de Racing-doelman toch nog machtig te worden. Nauwelijks één minuut iater passeert de rechtsbinnen door een magnifiek dribbelen de geheele H.-verdediging de uitloopende keeper incluis maar hij F'aat hierover zoo perplex, dat hij de doodgemakkelijke kans om zeep brengt door naast te schie ten. Onmiddellijk hierop nogmaals cm keurige attaque, waaraan geen rood- hemd te pas kwam. magnifiek -enterspel, dat een doelpunt meer dan waard was, maar Van Es speelde in z'n besten vorm en zorgde voor nul op request. Deze aanvallen van Vol. waren niet meer dan doorbraken, 'an van cs vlugge uitvallen, maar men ziet uit boven staande welke gevaarlijke en bewogen stitua- ties deze tot gevolg hadden. Eerst na 25 min. spelen zagen wij bij HRC, nu eens van de voorhoéde aardig werk door Zymni, besloten met een zuiver schot op doel, dat den keeper even moeite bezorgde, 5 mi nuten later gevolgd door een schuiver van denzelfden speler, waarna de bal net naa3t ging. Na 32 min. spelen wordt de eerste hoek schop genomen op hét H.-docl en door Van Es mooi onderschept. Na eenig getrap ontstaat hieruit een nieuwe hoekschop, die den gasten evenmin succes brengt. Inmiddels was het beginnen te regenen, die bijna zonder ophouden tot het einde is blijven vallen, waardoor het reeds gladde veld er niet beter op werd én vooral het doel aan stads- zijde een treurig aanzien kreeg. Een handicap voor beide ploegen. Volewijckers ontgaat de zooveelste kans. ais Siersma met den bal komt te vallen, de linksbinnen er zich meester van maakt, maar dan tegen den toeloopenden Van Es aanbotst, de bal wordt daardoor half geraakt en Scliol- ten is er juist bijtijds bij om hem het veld in te werken. De voorhoede van H., hoewel zij kansen krijgt, kan maar niet op dreef komen en één man kan nu eenmaal niet alles doen. De rechtsbinnen zien we eens in goede posi tie net naast koppen. Vijf minuten voor de pauze zien we H.'s linksbuiten z'n eersten goe den voorzet geven. Zymni heeft zich goed op gesteld. krijgt het leder binnen zijn bereik, maar de modderige grond speelt hem parten en een prachtkans voor de thuisclub ging hierdoor verloren. De eerste helft van deze vooral voor Vole wijckers belangrijke ontmoeting is, bezien van technisch oogpunt, nog de beste geweest. Wel was HRC veel in den aanval geweest -het eerste half uur voornamelijk maar werkelijk goede kansen heeft zij maar weinig gehad. De Amsterdammers, wier aanval veel minder ag essief was, waren niettemin door haar vlottere speelwijze en betere combinatie veel gevaarlijker en het is dan ook heelemaal niet onlogisch door te schrijven dat de H.-kee- per veel meer in actie is geweest. De eerste minuten na rust warer vrij tam, Vol. was in den aanval, forceerde een hoek schop maar dat was ook alles, totdat de roode voorhoede op zeer verrassende wijze plotseling snel doorbrak, de middenvoor benut zijn kans, maar de doelman gaf niet thuis. Den Racers scheen de rust goed gedaan te hebben, want zij werken ex,tra hard .zoodat zij een insluiting weten te voorkomen en het een open strijd wordt, waarin van een bepaalde meerderheid niet gesproken kan worden. Jammer alleen, dat het terrein door den legen stïeds slechter werd, de spelers hadden de grootste moeite op de been te blijven. De spelkwaüteit was dan ook heel wat minder dan voor de rust. Doch ook nu waren de bezoek' -s voor doel minstens zoo gevaarlijk; was de keeper dan ook niet in zco'n goeden vorm geweest, dan zou de score niet blank gebleven rijn. Er wa ren momenten da? h'j keer op keer moest ingrijpen; moedig en onvervaard en steeds oleek hij een goeden kijk op den bal te hebben. Aan den an deren kant was het Zymni die opviel door zijn bezielend spel, hij verzette heel wat werk en dat hij den bal wel eens te lang bij zich hield, zal wel als oorzaak hebben, dat hij niet veel heil verwachtte van zijn nevenspelers. Neen, de voorhoede hebben we wel eens beter gezien. Het Zymni terrein werkte ge ducht tegen, het is zoo. maar kan niet geheel als een verontschuldiging dienen. Spanning is er na rust genoeg geweest en daarom is deze match geen teleurstelling ge weest. Volewijckers trof het niet, dat na circa een half uur spelen een harer beste spelers in de voorhoede (de linksbinnen) moest uitval len en de wind veel van zijn kracht had ver loren. Drie minuten voor het einde kreeg HRC cok een penalty te nemen, maar ook hier schoot men (de rechtshalf) den bai over de lat Nu b'.lteu dus de bezoecers. Het einde kwam aldus met 00. cijfers, die niet bevredigen. HRC kan best tevreden zijn. Van Es is de beste speler geweest, die dat beweri stelligd heeft; Naast hem dienen de aanvoerder en rechtsbuiten eveneens ge noemd te worden. Volewijckers noteert wel een verliespunt, maar zij heeft toch nog ue beste papieren. Thuis moet nog gespeeld worden tegen Hol landia en Helder; „uit" alleen tegen Assen- delft. De ploeg heeft nu 21 punten en heeft op eigen grond tot op heden één verliespunt te noteeren gehad (22 tegen Assendelft). ATLAS I—OUDESLUIS I 5—1 Door den wedstrijd tegen Oudesluis te winnen (5i) is Atlas nog 3 punten van hét kampioen schap verwijderd. Om 2 uur floot scheidsrechter Wit beginnen en geweldig ging O. van stapel. Binnen de 5 minuten wist zij te doelpunten. Dat was te vèel voor A., zij antwoordde met een serie aanvallen, waaruit in 20 minuten liefst 5 doelpunten werden gemaakt. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust was het veld bijzónder glad door den velen regen. Gedoelpunt werd er niet meer, zoodat het einde kwam met 5—1 voor Atlas. Atlas II heeft er een punt bij ingeschoten door n.1. 33 te spelen tegen Cocksdorp. Dat hadden wij niet van het tweede verwacht. Zondag speelde Succes I haar 13e comp. wedstrijd en kreeg Vrone op bezoek. Succes welke door het minste aantal verliespunt en nog een behoorlijke kans heeft op het kam pioenschap, is weer twee punten op haar con currenten ingeloopen en staat nog steeds 1 punt op de leiders achter, Over den wedstrijd het volgende. Het veld was uitstekend be speelbaar, direct ontwikkelt zich een vrijwel gelijk opgaande partij, V. loopt goed van sta pel en onderneemt enkele goede aanvallen. Langzamerhand beginnen de S.ers iets beter te spelen en gelukt het den midvoor 1—0 te maken. Even later maakt S. 20 en als de rechtsbuiten 30 heeft gemaakt, breekt V. gevaarlijk door en weet haar midvoor 31 te maken. De S.ers wéten den stand voorde rust tot 5i op te voeren. Intusschen begon de regen een beetje spelbreker te worden, en zien we nogal eens glijpartijtjes. Na de thee heeft het ook bijna voortdurend geregend. De S. midvoor maakt 61. Uit een corner op het S. doel maakt V. 62, dan komen de S.ers weer los en zq weten den stand geleidelijk tot 112 op te voeren. Niettegenstaande den grooten achterstand bleven de Vronianen tot het einde volhouden. Nog een drietal wed strijden waaruit voor 100 pet. punten behaald dienen te worden om het kampioenschap te doen verwezenlijken. BKC bracht Schagen de eerste nederlaag op eigen terrein toe. Zij won verdiend van een Sparta-elftal, dat zwaar gehandicapt was ddor de afwezigheid van Dekker en Boontjes, de twee beste voorhoedespelers. In het veld ontliepen de elftallen elkaar weinig. Wellicht was BKC wat meer in den aanval. BKC's voorhoede hoewel voor rust onproductief bracht meer gevaar voor de goede Schagen-verdediging dan de reserve voorhoede der thuisclub voor de uiterst zwak spelende BKC-backs. Gelukkig was Prins uit stekend. In de eerste helft doelpuntte Jac van Wees door snel toeloopen, na 23 min. Met dezen 10 stand kwam ook de rust, want de achter hoedes bleven verder steeds de baas. Na rust had BKC zeer verstandig haar op stelling gewijzigd. Post die slecht was als midvoor wisselde met J. de Schipper Jz., die tot dusverre rechtsbuiten stond. Dat was een groote verbetering. Het bleek voor de zoo veelste maal, dat de Schipper ondanks zijn sloomheid kijk op het spel heeft. Al maakte Sparta ongeveer 5 min. na half time gelijk (11) belette dat BKC toch niet in een periode van een half uur daarna de lakens uit te deelen. De nu gevaarlijke voor hoede maakte twee doelpunten. Eerst scoorde Jac. van Wees wederom en daarop maakte Huisman er na goed werk van de Schipper 31 van. De reserve-midvoor van Schagen vertastte toen vriend en vijand door een ware kogel af te schieten die onhoudbaar voor Prins was (3-2). Zoo kwam onder spanning het einde. Over BKC in het kort nog dit: De achterhoede was uit vorm. Prins daaren tegen was uitstekend. De half-linie stond in den beginne als volgt opgesteld: Hoep, Tauber, de Schipper Az. Dit naar aanleiding van Tauber's uitstekende wedstrijd tegen Texel. Hier bleek echter, dat Tauber wel een betere voetballer is dan Hoep, maar een minder goede spil. Niet alleen techniek maar ook taktiek komt bij voetbal te pas! De voorhoede ontwikkelde zooveel kracht, dat zij kansen genoeg schiep. Maar Post gaf absoluut geen leiding en miste de geringste schutterscapaciteiten, zoodat alles doodliep. De linkervleugel was uitstekend. De gebr. van Wees speelden een pracht match. De kleine Jan was de beste voetballer van het veld. Op den vleugel was Post werkelijk nog zoo slecht niet en de voorhoede Jaap van Wees Jan van Wees, de Schipper, Huisman en Post lijkt ons de eerste weken wel voor handhaving vatbaar. Bjj Schagen was de achterhoede als gewoon lijk goed. Lutjeharms was een hardwerkende spil, die veel nuttig werk heeft gedaan. De voorhoede was op de Moor (linksbuiten) na die van Schagen II en heeft voor haar doen behoorlijk gespeeld. De jonge linksbinnen Peetoom toonde weer kijk op 't spel. Scheidsrechter Meyer leidde bevredigend. BKC III werd Zondag nog geen kampioen. Het op. bezoek zijnde Petten II snoepte de Poldersche de twee punten af en niet onver diend ook! (12) Even voor het eindsignaal miste BKC een penalty. BKC IV verloor van Wieringerwaard II met 10. BKC a, Polder's hope, sloeg Helder c met 1—0. Hier bracht een strafschop de beslissing WIERINGERWAARD I—HELDER HL Voor het eerste elftal stond op het pro. gramma een match tegen Helder 3, en laten we bekennen, dat we de roodbroeken niet zoo heel veel kans gaven. De withemden waren de laatste wedstrijden zeer sterk en hoewel zij thuis een 39 nederlaag kregen te slikken. Van de roodbroeken, dachten we stellig aan een revanche. Het is echter heel anders gegaan. Helder 3 werd nu met een 82 nederlaag naar Den Helder teruggestuurd. Het ls voor de rust werkelijk een aardige wedstrijd van beide par tijen geweest, het eerst werd gedoelpunt door WW, waarna Helder 3 spoedig gelijk maakte, en daarna zelfs de le'iding nam. De ruststand was 32 voor WW. Na rust zag het er voor WW eerst duister uit, omdat Keeper Rezelman wegens een lichte blessure uit moest vallen. De plaats onder de lat werd ingenomen doof den spil M. Schenk. Het weer werd zeer triest, de regen viel ge stadig. wat het terrein zeer zwaar maakte, en wat voor de Heldermannen een groote handicap was.. De eerste tijd verplaatst het spel zich over beide helften, doch het begon spoedig bij de roodbroeken goed te vlotten. De spil plaatst mooi naar den linksbuiten en deze zet mooi voor naar den midvoor en onhoudbaar wordt de keeper gepasseerd 42. Nu begon het op doelpuntenhonger te gelijken en al spoedig is het 5—2, en als de bal midden- uit wordt genomen volgt een ren en nummer 6 wordt cok gescoord. Helder 3 leek lamgeslagen, en 't had er veel van, dat zij zich geheel ge wonnen gaf. De stand werd opgevoerd tot 8—2, waarna scheidsréchter Annyas het einde aan kondigde. In de viCrde klasse L alwaar de Reserve's op de onderste plaats staan, is het hun mogen gelukken om als winnaar het veld te mogen verlaten. De strijd werd aangebonden tegen BKC 4, de ruststand was 00, eindstand 10. DIRKSHORN I—CALLANTSOOG I 2—2. Zondag j.1. bracht C. I een bezoek aan Dirks- horn I voor het spelen van den returnwedstrijd. C. speelt eerst tegen wind. De partijen wegen aardig tegen elkaar op. Het terrein is moeilijk bespeelbaar en modderig. Glij- en valpartijen zijn schering en inslag. Met een mooi schot neemt D. de leiding (i—o). Met dezen stand gaat de rust in. Na rust is C. overwegend sterker en het D.- doel verkeert voortdurend in gevaar. Na 20 min. gelukt het om gelijk te maken. Uit één van de zeer sporadische aanvallen doelpunt D. nogmaals (21). C. valt nog feller aan en maakt weer gelijk (2—2). De mooiste kansen gaan door de gladheid verloren. Het terrein werd, mede door den voortdurenden regen, gelijk een modderpoel. De „witte muizen" (Callantsoog) verkeerden in „zwarte muizen". De stand veranderde niet meer en D. sleepte dus een gelijk spel uit het vuur. Scheidsrechter Anneveld leidde correct. Texel-nieuws. Texel II trok met 10 voetballers naar H.R.C. 5 en behaalde, buiten verwachting, toch nog een overwinning/De Tex. Boys brachten het er tegen Helder 6 minder goed af en verloren met 15- Een vriendschappelijke wedstrijd tusschen een sterke Texel I en III comb. tegen het kampioen- elftal van Oudeschild werd door Öudeschild ge wonnen met 3—1. Vooral de verdediging van Oudeschild was zeer sterk, terwijl J. Bruin in de voorlinie een voortdurend gevaar voor deTexel- verdediging bleek. Bij aanvang van de match werd aan den captain van Zeemeeuwen wegens het behaalde kampioenschap een bloemenmand overhandigd. An 11 a Pauiow 11 a. N. A.S.B.-V OETB AL. Het eerste elftal van de R.R. speelde Zon dag tegen ue Schakels, het elftal uit Schagen, dat thans ook voor de competitie ingeschre ven is. Schagen won den toss, koos den wind in den rug en was, daar er overigens weinig verschil in kracht was, nu toch wat sterker. Bij de rust had Schagen een 1—0 voorsprong In de tweede helft waren de R.R. het meest in den aanval, maar doelpunten kwamen er niet. Het terrein, dat door den regen erg glad was geworden, maakte goed spel onmogelijk. Toen scheidsi-echter Koen uit Amsterdam het einde blies was de stand nog onveranderd, 10 voor Schagen. 't Zand. Meervogels I:G. Z. II te Akersloot 73; Con Zelo IIG. Z. III te Waarland 7—0. Geel Zwar1 maakte dus Zondag een slechte dag. Het eerste elftal had geen wedstrijd te spelen. AFDEELING I. Eerste klasse. Het zal velen genoegen doen te vernemen, dat het goede, oude HFC zich nagenoeg in veiligheid heeft gesteld. In Rotterdam zorgde zij met een goede 41 op Overmaas daarvoor. RCHXerxes 2—2, waardoor de staartgroep er aldus voorstaat: HFC 15 5 1 9 37—44 11 VUC 15 4 2 9 25—46 10 Overmaas 14 4 0 10 3257 8 RCH 15 2 4 9 25—45 8 Tweede klasse A. DOS—O VVO 4—0; West-Frisia TOG 3-1. Resultaten waardoor TOG weer zeer dicht bij de onderste plaats is aangeland. Tweede klasse B. ZVV was ditmaal het „slachtoffer" van de verrassing(en), die hier beslist eiken Zondag moet (en) vallen. De Zaandammers boeten hun voorsprong in door een 31 nederlaag op eigen terrein tegen Velox, dat nog in gevaar verkeerde. Natuurlijk profiteerden de vele concurren ten; 't Gooi en Zeeburgia daadwerkelijk door resp. van Blotmendaal (41) en WFC (20) te winnen. De stand is: Zeeburgia 't Gooi E.D.O. Z.V.V. AFDEELING H. Eerste klasse. Nu denkt U zeker, dat wij onze meening ten opzichte van DWS zullen wijzigen. Neen! werd HDVS door de Amsterdammers met geslagen (blijkens de verslagen onverdiend), wij blijven erbij, dat de positie der blauvv-w ten momenteel sterk geflatteerd is. '5 9 2 '4 32—19 20 14 7 4 3 32—21 18 14 7 4 3 2819 18 14 8 2 4 25—18 18 it- Deze nederlaag was anders wel een buiten kansje voor Haarlem, dat zelf niet speelde, doch om kwart voor vijf van Vaz Dias vernam, dat ook KFC een punt verspeeld had, n.1. aan DFC (2—2). En uat voorts I FC zich in Rot terdam tegen Excelsior niet had weten te handhaven (4—3). Hier ziet men de onder linge situatie aan den kop: Haarlem 14 8 2 4 41—29 18 DWS 15 6 5 4 27—24 17 KFC 15 6 5 4 21—19 17 HDVS 14 6 4 4 20—15 16 Excelsior 15 6 4 5 25—29 16 AFDEELING Hl. Eerste klasse Vitesse zal lastig uit de eerste klasse te ver dringen zijn, want een 43 overwinning op PEC vinden wij nog altijd een keurige pre statie. ZACWageningen 32. AFDEELING IV. Eerste klasse NAC kwam nog eens aan den kóp te staan, door met 01 van Willem II te winnen en doordat PSV niet speelde. MVV—BVV' 3—1. AFDEELING V. Eerste klasse. Achilles won met 41 van Veendam, wat nu niet zoo mooi voor Frisia is. GVAV—Friesland 5—3. HET PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. H.R.C.—Hollandia. (J. J. ten Brink). Volewijc kers—Helder. (F. W. J. Hennebeck). Succes B.K.C. (L. Coópman). N. Niedorp—Vrone. (H. C. Hartman). D T.S.—Schagen. (H. Kühne). V.V.A. II—H.R.C. II. (J. Hendriks). Helder II— Kennemers II. (G. H. Hauber). NEDERLAND B—LUTON TOWN. Het Nederlandsch Z-team speelt morgen op het Ajax-terrein een oefenwedstrijd tegen de derde Engèlsche divisieclub Luton Town F.C. Een sterk Duitsch elftal. Duitschland heeft zijn elftal, dat op Zondag 17 Februari a.s. te Amsterdam tegen Neder land uitkomt, reeds samengesteld. De opstelling is als volgt; Doel: Buchloh (V. f. B. Speldorf). Achter: Sttihrck (Eimsbilttel) en Busch (Duisburg '99). Midden: Gramlich (Eintracht Frankfurt, Münzenberg (Allemania Aken) en Zielinski (Union Hamborn). Voor: Lehner (Schwaben Augsburg), Hoh- mann V. f. L. Benrath)Conen Saarbrücken) Rohwedder (Eimsbilttel) en Kobierski (For- tuna Diisseldorf). Dit team maakt een zeer sterken indruk. Di&ifkd E.L.T.O. HEEFT DE LEIDING. Een 60 zege op Z.K.V. lil. Zondag heeft E.L.T.O. de Zaandammers met 6o weten te siaan. Deze wedstrijd, waarvan wij zulke hooge verwachtingen hadden, is een slappe partij korfbal geweest. Direct na het begin nam E.L.T.O. het spel in handen en loste verscheidene gevaarlijke schoten. Toch duurde het nog even, voordat een speler van Den Helder met een keurig schot zijn club de leiding be zorgde; weldra door een tweede doelpunt gevolgd. Toch waren de aanvallen van Z.K.V. 3 ook ge vaarlijk, maar de verdediging van E.L T.O. was op haar qiti vive en wist steeds de aanvallen te onderbreken. Voor de rust werd er nog één doelpunt gescoord, zoodat E.L.T.O. met de rust reeds een 3o voorsprong had. Na de rust speelden de gasten met wind mee en we dachten, dat ze er nu wel meer van terecht zouden brengen. Het was evenwel weer E L.T.O., dat steeds in offensief was en toen nog een vierde doelpunt aan de score was toegevoegd, werkte Z.K.V. 3 heelemaal niet meer en nam den wedstrijd niet meer au-sérieux. Den Helder ging kalm door en voerde zoo den stand op tot 6o, waarmee het einde kwam. E.L.T.O. heeft verdiend gewonnen en de 6o overwinning geeft zeer goed de juiste verhouding weer. Xwmmen NEDERLANDSCH RECORD VERBETERD DOOK MOOI. Bij de internationale zwemwedstrijden, die te Akeh werden gehouden, wist Mooi zijn Ne derlandsch record van 1 min. 1.4 sec. te bren gen op I min. 0.6 sec. Dit geschiedde in een race met den Duitscher Fischer, recordhouder, die won in et schitterenden tijd van 1 min. 0.2 sec. Wiliy den Ouden won met .genaak de num mers 100 m vrijen en 100 m rugslag. ïfc&aaUm HOLLANDSCHE SUCCESSEN IN DA VOS. Langedijk heeft cok op de 5000 meter den Noor Ballangrud uitstekend partij gegeven. Zij reden in een serie, die door Ballangrud ge wonnen werd in 8 min. 44.1 sec. Langedijk maakte 8 min. 47.2 sec. In het eindklassement neemt hij de tweede plaats in, achter Ballan grud, die alle drie nummers gewonnen heeft ZBil\aïtcn VAN BELLE WERELDKAMPIOEN CADKE 71/3. In Marseilte is de Belg Van Belle er in ge slaagd zijn titel van wereldkampioen biljarten cadre 71 2 voor een jaar te prolongeeren. Hij verloor geen enkele partij. Onze landgenöoten Sweering en Van Vliet plaatsten zich resp. vierde en zesde. 't Zand. Men deelt ons mede, dat Zaterdagavond 9 dezer onder auspiciën van de Biljartclub „de Carambole", een wedstrijd van 1000 caramboles cadre zal worden gespeeld bij den heer de Wit, tusschen-Dirk Boekei van Schagen en Piêt Vader van hier. .,j/e blr.A.01 OltfilJ (Niet officieel» 5de klasse, 13de lijst Trekking van Maandag 4 Februari 1935 Hooge Prijzen 15.000.— 4072 1.000.— 2952 3249 3446 12250 23622 400.— 19223 21421 22817 200.— 4090 4811 7195 15588 16275 1777» 19443 23053 100.— 1356 6303 11119 14804 15394 15714 15957 17£"9 17980 18492 21578 26 571 1263 1990 2868 3712 4459 5421 6376 6819 7526 8421 8893 9376 96 613 1365' 2079 3160 3756 4516 5492 6377 6827 7555 8478 8965 9392 107 628 1367 2178 3247 3917 4663 5682 6421 7028 7896 8588 9014 9736 132 134 223 259 274 827 1012 1061 1136 1145 1542 1618 1636 1723 1782 2409 2501 2621 2686 2834 3405 3476 3532 3599 3659 3932 3969 4086 4136 4244 4714 4857 5113 5345 5351 5731 5940 6050 6248 6363 6451 6471 6616 6670 6704 7037 7128 7177 7283 7351 7969 7977 8172 8248 8293 8642 8730 8634 8847 8878 9037 9080 9104 8230 9275 9859 10024 10035 10122 10217 10268 10289 10381 10466 10475 10557 10689 10805 10864 10926 10978 11047 11063 11080 11114 11317 11369 11579 11593 11744 11830 11867 12024 12144 12231 12241 12253 12308 12312 12574 12880 12955 12960 13040 13224 13232 13437 13783 13844 13933 13939 13971 13973 13987 14001 14030 14075 14165 14192 14201 14578 14612 14774 14777 14807 15014 15041 15047 15401 15423 15621 15637 15679 15741 15769 16089 16277 16313 16334 16351 18397 16446 16480 16520 16597 16758 16963 16985 16991 17084 17323 17453 17473 17540 17590 17616 17648 17667 17707 17799 17808 17968 18034 18183 18217 18307 18329 18366 18454 18499 18553 18687 18735 18814 19011 19064 19256 19404 19508 10584 19960 19906 20085 20108 20216 20229 20327 20412 20512 20514 20551 20585 20587 20705 20800 20816 21152 2125S 21530 21665 21687 21834 21856 21973 21979 22296 22981 23241 23326 23414 23639 23641 23843 Nieten 85 101 119 151 153 167 193 208 209 285 288 289 302 351 392 46» 481 494 506 633 645 684 770 778 818 832 961 1013 1016 1036 1086 1168 1183 1200 1307 1372 1404 1450 1452 1464 1531 1538 1609 1630 1672 1679 1680 1734 1758 1765 1807 1822 1840 1887 1921 1989 2097 2110 2169 2224 2287 2411 2492 2516 2542 2507 2568 2585 2651 2699 2710 2815 2832 2884 2923 2985 3028 3120 3125 3129 3254 3266 3275 3299 3349 3372 3417 3434 3520 3547 3555 3562 3574 3595 3647 3717 3769 3827 3957 3958 3967 3972 3983 4004 4041 4071 4140 4144 4157 4225 4242 4250 4322 4367 4429 4443 4452 4496 4532 4549 4571 4604 4614 4620 4628 4646 4654 4664 4671 4692 4749 4780 4791 4794 4813 4816 4818 4873 4878 4882 4908 4966 5001 5011 5024 5025 5030 5031 5038 5085 5104 5146 5162 5181 5233 5236 5276 5290 5296 5301 5302 5325 5336 5369 5393 5409 5431 5494 5500 5507 5564 5590 5608 5620 5649 5737 5817 5880 5889 5897 5904 5926 5959 5964 5967 5970 6018 6024 6037 6043 6086 6115 6152 6170 6210 6243 6250 6257 6278 6339 6342 6362 6379 6390 6427 6447 6477 6483 6507 6545 6558 6561 6566 6653 6662 6668 6694 6716 6719 6738 6741 S795 6803 6816 6829 6879 6916 6985 7019 7040 7068 7084 7124 7131 7136 7145 7180 7313 7332 7349 7363 7435 7458 7529 7602 7782 7807 7835 7847 7851 7893 7922 7972 8007 8030 8051 8076 8087 8108 8135 8143 8171 8210 8235 8250 8259 8279 8290 8303 8324 8371 8382 8403 8426 8468 8523 8559 8574 8576 8577 8607 8621 8623 8667 8721 8815 8820 886» 8922 8958 8972 8975 9036 9083 9154 9202 9212 9266 9269 9287 9293 9308 9382 9388 9455 9462 9490 9549 9560 9806 9616 9666 9747 9768 9770 9808 9809 8887 9931 9943 9973 10010 10154 10163 10439 10441 10590 10615 10857 10944 11162 11261 11572 11615 11970 11982 12283 12307 12573 12581 12796 12821 13144 13167 13356 13357 13555 13569 13685 13707 13848 13888 14029 14073 14191 14210 14544 14570 14870 14927 15087 15209 15531 15538 15759 15764 16029 16036 1G284 16345 16603 16606 16816 16839 17119 17126 17331 17347 17809 17833 18330 18332 18525 18534 18768 18800 19065 19066 19264 19353 19653 19695 20082 20120 20488 20468 20648 20699 20978 21013 21316 21383 21775 21790 21897 21911 22204 22232 22333 22337 22529 22541 22794 22820 23138 23173 23404 23448 "!884 23956 10026 10070 10088 10111 10207 10215 10256 10266 10446 10472 10513 10516 10658 10667 10714 10724 10945 11035 11076 11093 11280 11290 11358 11432 11801 11870 11913 11955 11992 12048 12070 12085 12321 12457 12512 12537 12592 12652 12713 12764 12900 12917 12919 12956 13212 13239 13242 13299 13364 13376 13458 13514 13611 13619 13629 13631 13720 13723 13752 13758 13898 13912 13932 13950 14092 14095 14106 14120 14212 14214 14260 14292 14575 14586 14696 14715 14950 15003 15012 15073 15248 15252 15263 15391 15575 15581 156S2 15704 15778 15832 15944 15970 16070 16080 16097 16184 16380 16413 16445 16511 16623 16677 16693 16738 16869 16958 16965 16986 17139 17144 17168 17203 17398 17452 17531 17572 17888 17892 18047 18084 18343 18408 18429 18431 18602 18611 18623 18688 18817 18857 18930 18964 19091 19117 19118 19119 19397 19477 19551 19552 19726 19822 19884 19929 20144 20177 20189 20395 20545 20588 20604 20626 20770 20773 20784 20828 21038 21049 21161 21164 21399 21483 21524 21599 21792 21803 21824 21831 21976 22049 22091 22115 22250 22302 22304 22306 22356 22426 22447 22449 22552 22590 22619 22629 22831 22867 22890 22925 23218 23224 23225 23255 23532 23548 23588 23697 23960 23934 23968 je» ---, 10113 10131 10338 10390 10524 10549 10766 10852 11107 11154 11453 1156Ï 11960 11971 12134 12258 12553 1255T 12779 12795 12959 12972 13302 13319 13528 13532 13641 13658 13793 13795 13980 14004 14139 14189 14354 14395 14760 14805 15074 15077 15422 15457 15724 15751 15972 16909 16225 16241 16572 16599 16744 16793 17080 17095 17263 17329 17647 17805 18154 18218 18448 18503 18727 18729 19005 19069 19225 19228 19586 18621 20030 20053 20410 20461 20641 20643 20941 20966 21223 21231 21656 21678 21836 21863 22158 22202 22312 22313 22457 22480 22637 22783 22933 22995 23277 233&0 23718 23608 ""4 m. Opgegeven door Loterij-keurtoor K. Kos, Koningstraat 76. 5 Februari 1935. Prijzen Staatsloterij. Tel. opgave. 1000 16005 13645 400 17250 12391 18869 9102 f 200 9988 5304 8652 6226 100 11617 23580 21426 862 23859 5062 2103 9860 18821 19559 12650 21774 11893 826 /an Den Helde/ van 2 tót en met 4 Februari 1934. BEVALLEN M. FillerupSchrikkema, d., K. Th. J. v. d. Kamp—Schühsler, d., I'H. Nieiard Albeda, z., D. A. HilkerJonkmans, z., K. van I.unsen—Bremer, z„ V. S. Born—Bol, d., F. Braun—Post, d., J. den Hartog—Pelgrim, d N, Spijkerman—Haagsma, d. OVERLEDENM. Th. v. Dijk, 6 j., P. Kwast, 70 j., R. B. Warnar, 57 j., W. Bok. 62 j., M. C. v. Seumeren, 63 j. Haven van Nieuwediep, 3 Febr. 1935. Aangekomen van Harüngen en vertfokkea naar Londen het Eng. s.s. „Groningen". 4 Februari: Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Engelsche stooinschig» „Perifrine".

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 12