BuitenUndsch Overzicht. ASPIRIN NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA KONIJN, De vrijw llige arbeids dienst in de Ver. Staten. DEMOORDOP DE KEIZERSGRACHT No. 7553 EERSTE BLAD DINSDAG 12 FEBRUARI 1935 63ste JAARGANG UITZENDING VAN DINERS Paraguay en Bolivië. o DaX; doet* Prof. Barth in hooger beroep. De strijd tegen de communisten in China. VEEL SCHOON GOED VOOR WEINIG GELD UL-i COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wiertngen en Texel f 1.65; binnenland f 2. Nederi Oost- en West-Indië per zeepost t 2.10, idem per mail en overige landen t 3.20. Losse nos. 4 ct.; fr. p. p. 6 cL Weekabonnementen 12 ct. Zondagsblad resp. f 0.50, 10.70, f0.70, f L—Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, f l 70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur: P. C. DE BOÉR Uitgave N.V. Drukkerij v/h. C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIE N: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 cL per regel, minimum 40 ct.; bij niet-contante betaling 15 ct. per regel, minimum 60 cL (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder nummer: 10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct Verbitterde stemming in het Fransche parlement. Het begin van het einde van deze regeering De voorwaarden van Italië voor de luchtvaartovereenkomst. - Generaal Smuts waar schuwt voor den toestand in het Verre Oosten. - Spanning in de FncFche regeering. Niet steeds is de liefde bestendig van duur. is de lief de bestendig van duur", schreven we in het kopje hiernaast en we doelden daarmee op het feit, dat de sympathie voor den eersten minister van Frankrijk, na de be haalde successen, plot seling is omgeslagen in antipathie door een daad, die het volk niet kon begrijpen. De menschheid is door de eeuwen heen nog niet veranderd en het „heden Hosanna, morgen kruist hem", is nog van toepassing op de wis selvalligheid van de menschelijke sympathie. Men heeft het den premier zeer kwalijk geno men, dat hij Woensdag den rouwdienst in de Notre Dame heeft bijgewoond, ten einde den slachtoffers van den -*'«-> rvbruari zijn eer bied te betuigcu. De „Nw. Rott. Crt." schrijft: In de amer is Donderdag de bitste stem ming, me den eerden minister buiten het par lement zoo ruimschoots was betoond, ook dui delijk aan den dag getreden, nog wei bij een volkomen onschuldig lijkende bespreking over de regeling der werkzaamheden. De socialisten vroegen onverwijlde overleg ging van het rapport, dat de een jaar geleden ingestelde parlementaire commissiee over de gebeurtenissen van 6 Februari heeft opgesteld, en in verband daarmede eisehten zij den voor rang voor een wetsontwerp dat het dragen van wapens en uniformen door anderen dan mili tairen met strenge straffen bedreigt. Het ge lukte hun den steun van de socialistische radi calen voor de eischen te winnen en naar men tveet is bij de talrijke stemmingen over deze en andere oppositioneele voorstellen de meer derheid, die de regeering trouw bleef, tot een Vijftig stemmen geslonken. Dit was o.a. het ge val b j een socialistisch voorstel om een bijzon der commissie in te stellen, ten einde de be zuinigingsdecreten te bestudeeren, welke het kabinet van Doumergus het vorige jaar heeft uitgevaardigd. Flandin bestreed dit voorstel met klem en noemde het inconstitutioneel, omdat wanneer de I.amer tot een onderzoek van die decreten mocht besluiten, het de taak van de daarvoor aangewezen parlementaire commissie zou zijn, het uit te voeren. Behalve met dit formeeie be zwaar verzette de premier zich tegen het so cialistische voorstel, aangezien de bezuini gingsdecreten, die tot een besparing van 2600 millioen franken op de staatsuitgaven hebben geleid, zijn uitgevaardigd krachtens de aan het vorige kab'net verleende machtigingswet. Het moet wel een groote teleurstelling voor den leider der regeering zijn geweest, dat de Kamer hem met slechts 299 tegen 254 stem men in het gelijk heeft gesteld en vooral dat zooveel socialistische radicalen met het roode blok tegen de regeering hebben gestemd. In de Kamer zelf heeft de uitslag der stemming ook opzien gebaard en velen zien er al het be gin van het einde van deze regeering in. Dat lijkt schromelijk pessimistisch; de kwesties toch waarom het hier ging, waren niet zoo Voor Trouwrijden Oen adresl VAN DER WIJST, Hoofdgracht 24. Chauffeurs in Uniform. Teleioon Nieuwe 8 cyl. Automobielen. bijster belangrijk en vallen geheel in het niet bij de successen welke het huidige kabinet op het gebied der buitenlnadsche politiek kan boeken. Niettemin blijven ze een waarschu wing voor de regeering om het oog bestendig gevestigd te houden op de binnenlandsche po litiek. ffiMlL JANNINGS, de groote Duitsche acteur, heeft onlangs een groote film voltooid over Friedrich Wilhelm I, de Pruische „sofdatenkoning". Italië en de luchtvaart overeenkomst Een officieel communi qué uit Rome meldt, dat de Italiaansche regee ring aan de voorgestel de lu^htva irtovereen- komst zal deelnemen, maar op bepaalde voorwaaarden. De tekst van het communiqué luidt als volkt: De verantwoordelijke Italiaansche kringen hebben met groote aandacht de besprekingen gevolgd, die onlangs te Londen tusschen de Fransche en de Engelsche regeering zijn ge voerd en waarvan de Italiaansche regeering in bijzonderheden op de hoogte is gehouden. Deze kringen beschouwen het geheel der slotverklaring over de besprekingen met sympathie en zijn van meening dat daarin de mogelijkheid aanwezig is van een overeen stemming met Duitschland en daarmede het begin van een periode van samenwerking tus schen de belanghebbende mogendheden. Wat in het bijzonder het pact voor wederzijdsch e luchtbescherming betreft, zal het standpunt van Italië binnenkort in den geest van een principieele instem ming worden vastgesteld, waarbij de spe ciale positie van Italië tegenover Enge land en omgekeerd nog te bespreken blijft. De verantwoordelijke kringen van Italië hebben met voldoening kennis genomen van het standpunt van Engeland, betreffende de onafhankelijkheid van Oostenrijk en de Fransch-Italiaansche overeenkomsten van 7 Januari. Volgens de diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph behelzen de Italiaansche voorstellen het volgende: Aangezien Engeland niet wenscht, de lucht- garantie uit te breiden tot het geval van een aanval van een onderteekenaar op Italië, is ook Italië niet voornemens zijn verplichtin gen dienaangaande uit te strekken tot hulp aan Groot Britannië. Aangezien intusschen is voorgesteld, dat Groot Britannië een garantie ontvangt van Frankrijk, Duitschland en België, dat een van deze staten Engeland niet zal aanvallen, zoo verlangt Italië zijnerzijds ook, dat deze lan den dit aan Italië garandeeren. De toestand m het Verre Oosten. In een redevoering te Kaapstad, heeft generaal Smuts den internationa len toestand en in het bizonder den toestand in het Verre Oosten be sproken. Terwijl Europa door conflicten ver scheurd wordt zoo zeide de generaal ontwaakt het slapende Azië.'Twee derde van het menschelijke ras is in beweging geko men, niemand weet waarheen. Aan de spits van deze beweging staat een groote macht, die reeds aanspraak maakt op vlootgelijkheid met de beide grootste zee-mo- genheden ter wereld. Men staat hier tegen over een der voornaamste ontwikkelingen in de geschiedenis. Bij de politiek, welke Japan thans ingezet heeft, bestaat het ernstige ge vaar, dat de Stille Oceaan het mogelijke cen trum van gevaren der wereld wordt. Japan, evenals Rusland, China, de Ver. Staten en Indië, alle kunnen hierbij betrokken worden. Men staat op den tweesprong, die steeds het kritieke stadium vormt in deze proble men en de toekomst zal voor het grootste gedeelte afhangen van het inzicht, waar mede de toestand behandeld wordt. Wanneer Japan wederspannig blijkt en vastbesloten is om, het koste wat het koste, een politiek door te zetten, die een nieuwen vloot-bewapenings- wedloop zou beteekenen, of een bedreiging zou vormen voor de integriteit van China en den vrede in het Verre Oosten, dan zouden de andere mogendheden van den Stillen Oceaan hun politiek daarnaar moeten rich ten. Generaal Smuts wees met nadruk op de noodzakelijkheid van een samengaan tus schen de Ver. Staten en het Britsche rijk. GENERAAL SMUTS, De bekendheid van een samengaan zou waarschijnlijk voldoende zijn, om den vrede in den Stillen Oceaan te verzekeren. SENATOR BORAH, een der meest op den voorgrond tredende leiders der republikeinen in de Vereenigde Staten. Hij is voorstander van de verwer ping door den Senaat van het voorstel tot toetreding tot het Haagsche scheidsge recht en beschouwt overigens het vraag stuk ten aanzien van deelneming door Amerika aan Europeesche verdragen als afgedaan. Spanningen in de Engelsche regeering. De terugtocht van de Engelsche regeering op het stuk van de werk- loosheidsuitkeering wordt steeds vollediger, seinde de Londensche corr. van de Nw. Rott. Zaterdagochtend aan zijn blad. Meer en meer blijkt het verzet tegen de nieuwe schalen dan ook veel sterker geweest te zijn dan de bladen langen tijd hebben doen vermoeden. Het stemt de Morning Post nu tot bitter heid, dat onlusten onder de werkloozen van Sheffield, die tot gevechten met de politie geleid hebben, de aanleiding zijn geweest van het onmiddellijk herstel van de oude uitkee- ringen in die stad en dat de plaatselijke over heid zoolang de middelen daarvoor zal voor schieten. Intusschen heeft MacDonald verklaard, dat ook voor andere gemeentebesturen dezelfde regeling waarschijnlijk goedgekeurd zou wor den, zoodat een soort van korte leeningen der gemeentebesturen aan de regeering daarvan het gevolg zouden zijn. Bovenalen blijkt nu, dat ook de overdracht van 750,000 voor arbeid geschikte armen door de armenwet-autoriteiten aan den zorg van den raad van bijstand aan werkloozen op 1 Maart niet kan doorgaan. Het ziet er aus naar naar uit of de met zooveel trots door de mi nisters opgehemelde wet over ongeveer de heele linie onmiddellijk na haar inwerking treding in het grootste ongerief geraakt is. Men zegt, dat eenvoudige verbetering van eenige onderdeelen uitgesloten is en dat de heele wet herzien zal moeten worden. Volgens de Daily Herald zou er zelfs kans bestaan dat het onderzoek naar inkomsten uit loonen van familieleden heelemaal afge schaft zal worden. Ook wanneer men toegeeft dat vergissingen onvermijdelijk waren, wekt het heele geval den inrduk van onbekwaam- DAGELIJKS BILLIJK TARIF.F SPOORSTRAAT 98 Telefoon 839 heid en zoo zau het in den lande dan ook wel opgevat worden. MacDonald's verklaringen in het Lagerhuis zullen daar nog toe bijdragen. Hij vertelde daar n.1. om elf uur in den. morgen dat hij den vorigen avond laat van het geval Sheffield gehoord had, dat hij den volgenden ochtend erover in de krant gelezen had, maar tot op het oogenblik, dat hg in het Lageruhis sprak, vergeefs getracht had om met het betrekke lijke departement aanraking te krijgen. Geen wonder, dat de Manchester Guardian zich slechts met verwondering kan afvragen hoe dit land geregeeerd wordt. Volgens dit blad heerscht er op net oogenblik eenvoudig anarchie. FRIEDRICH CHOPIN, Dezer dagen Is het 125 jaar geleden, dat de groote Poolsche componist geboren werd. Wordt uitgebreid tot 600.000. man. De leiding van den Amerikaanschen vrtywil- ligen arbeidsdienst maakt bekend, dat het aan tal leden van dezen dienst in den loop van den zomer van 365,000 zal worden gebracht op .600,000 man. Men zal in het vervolg niet al leen rekening houden met de op de steunlijsten voorkomende jongelieden, doch ook trachten het meest geschikte menschenmateriaal uit te kiezen. Evenals vroeger zal in de kampen van den arbeidsdienst geen militair onderricht worden gegeven. De opheffing van het embargo op wapens voor Bolivië. De opheffing van het embargo op wapens voor zoover het Bolivië betreft, van wege de regeeringen van Engeland, Frankrijk en Italië wordt een moreele triomph van groote betee- kenis genoemd. Van het gevechtsfront wordt gemeld, dat de Paraguaysche troepen een nederlaag hebben geboekt en dat de Boiivianen hun stellingen hebben kunnen vooruitschuiven tusschen de ri vieren Parapeti en Piicomoyo. De Engelsche, de Fransche en de Belgische zaakgelastigden te Asunción hebben hun re- Nief alleen -pijn verzachten, maar bestrijden: het product van vertrouwen. geeringen telegrafisch een protest van de re geering van Paraguay tegen de opheffing van het uitvoerverbod van wapenen naar Bolivië doen toekomen. Deze door den Volkenbond aanbevolen opheffing heeft in Paraguay groote opwinding veroorzaakt, omdat men dezen maatregel geheel ongerechtvaardigd acht. In officieele kringen wordt overigens ver zekerd, dat door dezen stap van den Volken bond de strijdkracht van Paraguay in geenen deele wordt geïnfluenceerd. Paraguay bezit nog genoeg wapenen en munitie, welke van de Boliviaansche troepen zijn afgenomen, om dea oorlog nog twee jaar voort te zetten. Op den laatsten dag van den daarvoor ge stelden termijn heeft prof. Karl Barth beroep aangeteekend tegen de uitspraak van de Dienststrafkamer te Bonn, waarbij hij uit den staatsdienst werd ontslagen. De kwestie van het afleggen van den eed op den persoon van Hitier zal dus in een nieuw proces ter sprake Romen. Het in hooger beroep gaan van prof. Barth is een aanwijzing, dat hij zijn strijd in Duitsch land zal voortzetten en er niet aan denkt de vele uitnoodigingen en aanbiedingen uit het buitenland aan te nemen. Drieduizend dooden. Het Japansche telegraafagentschap Sjim- boen Rengo meldt, dat thans hevige gevech ten geleverd worden in de provincie Kiangsi tusschen benden communisten en regeerings- troepen. De verliezen zouden in het geheel meer dan Feuilleton Amsterdamsche 83 detectiveroman 21) „Omdat ik vind je houdt me ten goede dat buitenstaanders met onze intieme fami liezaken en moeilijkheden niets te maken heb ben. Je moet de vuile wasch binnenshuis doen, niet waar. Bovendien zgn Annie Heeringa's zenuwen lang niet sterk. Haar wil ik bovenal niet meer verontrusten dan strikt noodig is. Spaar haar overbodige ondervraging, Ray." „Ik beloof het je." De detective blies een paar rookwoklen uit legde zijn stompje cigaret op een aschbakje. Zijn oog viei op het groote vouwbeen op het tafeltje. Hij vroeg: „Hoe laat was het ook weer dat je InVhet huis was, van Dorsten? Twee uur is het niet? Waarom zoo... h'm... zoo buitensporig Mét?" De advocaat lachte nerveus. „Inbreker spelen is niet mijn dagelijksch werk," zei hg. „ik aarzelde, en steld. mijn be zoek van uur tot uur uit." „Je had den huisknecht toch kunnen opbel len, en hem zeggen, dat je zoudt komen om Iets uit de brandkast te halen. Of juffrouw juffrouw Heeringa had hem op de hoogte kun- hen stellen. Hij was toch een oude getrouwe In de familie." „Zeker, maar Hendrik was stokdoof, en hij Antwoordde nooit aan de telefoon." „Dat is juist." „Bovendien pleegden wg niet veel overleg. Het was een onpleizierig karweitje, en ik vond dat het niet noodig was, dat iedereen er zgn neus in stak." „H'm. En zag je... zag je bijgeval den ouden knecht terwijl je in het huis was?" Neen. Ik ging geruischloos te werk. Zoo dra ik de brieven had. maakte ik dat ik weg kwam." Middernacht streek nadenkend over zijn voorhoofd. Geen huisknecht gezien, en geheel onkundig van het paarlen collier... dat was het refrein van het liedje, dat alle verdachten zongen. Toch moest één van hen de schuldige zijn... „In ieder geval dank ik je voor je mede- deelingen," zei hij hardop. „Ik kan me wel begrijpen, dat je ai deze familieaangelegen heden liever niet aan de groote klok hangt." „Nietwaar!" beaamde de- advocaat gretig. „En doe me ee pieizier Ray, en laat mijn ver loofde en juffrouw ter Willigen er buiten. Over mij kun je overigens geheel geschikken." „Dank je, ik zal er aan denken. Je hoort nog nader van me." Middernacht drukte den advocaat de hand en vertrok. In gedachten verzonken, liep hg de Sarpha- tistraat door en de Amstel op; hg keek naar de kleurige bedrijvigheid op het water, waar langs de huizen met hun oude gevels en gril lige silhouetten schilderachtig gegroepeerd stonden in het zonlicht. Maar de detective zai van ai deze schoon heid niets, zgn gedachten verwijlden bij mooru en doodslag en diefstal... bg de booze daden der menschen. Zes verdachten... en ieder een eigen ver haal; zes verhalen, die allen geloofwaardig klonken... Norman Ray had allen ondervraagd en hun getuigenissen gewikt en gewogen, en aan elkaar getoetst; dat was zoo de methode: de waarheid distilleeren uit het mengelmoest van leugens en halve waarheden, die hem werden verteld. Maar dat er méér achter den moord op Hendrik Bosman stak dan één der zes ver dachten hem kon mededeelen, daarvan was de detective overtuigd...! Den morgen van den volgenden dag bracht de detective door met het snuffelen in zijn registers en plakboeken; hij koesterde de flauwe hoop, iets meer te weten te komen uit het verleden van drie verdachten die hij,, evenals zgn eersten arrestant, Dolle Bult, re kende tot de klasse die van misdaad leven: Willem Snoeck, Ida Basquette en Jetje Kar- speis. Maar hg werd teleurgesteld. Dit drietal mocht het met wet en moraal dan al niet al te nauw nemen, zij mochten vertoeven in mi lieus waar zonde en lichtzinnigheid troef is, rechtstreeks met de politie in aanraking ge komen waren zij niet, behalve Ida Basquette, die echter buiten een enkel geval, van oplich ting, dat r.og betrekkelijk weinig om het lijf had gehad, ook steeds haar baantje had we ten schoon te vegen. Norman Ray kon zich niet verhelen, dat hg in vele opzichten onherroepelijk in het duister tastte. Hg had nuttig werk gedaan, hij had. zonder iemands hulp, meer bereikt dan de po litie. die in Dollen Bult, den inbreker, den da der zag van den diefstal èn van den moord, en die verder het amateurswerk, zooals zij het noemde, van meneer Middernacht schouder ophalend beoordeelde; maar zooals de zaak stond, was een vervolging tegen een der ver dachten uitgesloten, en wat den moord be treft, was hij nog precies even ver als toen hg begon. In den namiddag begaf Norman Ray zich naar het politiebureau om er een vertrouwelijk onderhoud te hebben met inspecteur Emonts, zijn vriend en concurrent. Het was een mistige dag, een grijze, _ichte herfstnevel hing over de stad, alles was kil en nat en miezerig, de straten waren stil, en de trams hadden hun lampen al op om in den nevel op een afstand zichtbaar te zijn. „Goed weer voor lichtschuwe elementen," bromde de detective, terwijl hij het bureau binnenstapte, en zich rechtstreeks naar de kamer begaf, waar hg wist dat hij den inspec teur zou aantreffen. De twee mannen schudden elkaar de hand, en de detective vernam, dat men nog geen spoor van Willem Snoeck, den vluchteling, had kunnen ontdexken. Het huis waar hij ge woond had, zoowel als verschillende bars waar lüj een geregelde bezoeker was, stonden onder bewaking, de politie had al het mogelijke ge daan om den man te vinden, doch alles tever geefs, hij scheen als van de aarde wegge vaagd. „Ik heb niet anders verwacht zei Midder nacht berustend, „maar we hebben nog één goede troef in handen om Willem Snöeck op het spoor te komen." In korte woorden legde hij den inspecteur zijn plannen uit; deze knikte, drukte op een bel, en gelastte den politie-agent die zich meld de, Jetje Karspels voor te leiden. Even later stond deze jonge vrouw voor hen, haar oogen waren rood van het schreien, maar zij vlamden als die van een tijgerin, bereid zich te verdedigen tot het uiterste. Zg vouwde haar armen over elkaar, keek van den detec tive naar den inspecteur, en van den inspec teur naar den detective. „Ga zitten," zei de politieman. De vrouw nam op den haar aangewezen stoel plaats. „Als net u te doen is om uit te hooren over dingen waarvan ik niets weet, kunt u zich de moeite wel sparen," snauwde ze. „Ais ik naar de gevangenis moet, zai ik gaan, en daarmee basta." Norman Ray keek haar bedaard aan en schudde het hoofd. „Neen Jetje, je komt er ditmaal goed af. We zijn besloten je uit de voorloopige hechte nis te ontslaan." Verbazing, toen argwaan, teekende zich af op haar knap, zg het wat verloopen, gezicht je. Middernacht en inspecteur Emonts bestu deerden haar, keken nauwlettend toë hoe zij reageerde; zg zaten daar als twee wijze dok ters, die vivisectie pleegden, en zich van de emoties van het kikkertje niet meer aantrok ken dan dienstig was voor hun taak, hun roe- ping. „Jullie laten me vrij??!!" „Ja. We zullen de zaak niet doorzetten. Wel tegen anderen, niet tegen jou. „Ik voor mg," zei Middernacht langzaam, „geloof niet dat je veel met het geval hebt te maken. Je bent het huis binnengedrongen zonder medeweten van de bewoners, daar staat straf op. Maar je hebt dat alleen kunnen doen met Jan Heeringa's onvrijwillige hulp. Zie je, de familie stelt er geen prjjs op in openbare zitting het doen en laten van het zwarte schaap te hooren ver kondigen. Bovendien geloof ik niet dat je slecht bent, Jetje. We zullen je opnieuw een kans geven. Beter je leven." De jonge vrouw keek hem aan met groote open oogen. „Dana u. Ik zal probeeren een ander leven te beginnen, maar..." en plotseling argwaan klonk nu haar stem... „maar u laat me toch niet vrij alléén om me te volgen?" „Neen, kind". „Ik vraag het maar, ziet u, omdat ik u wou zeggen dat u zich die moeite kunt sparen. Ik mag dan geen heilig boontje geweest zijn, maar met misdadigers heb ik nooit iets uit staande gehad." De detective dacht aar Willem Snoeck, maar hij zei op vaderlijken toon: „We zullen het je niet lastig manen, Jetje. Maar voor je eigen bestwil: richt je leven an ders in. Laat de bars en soortgelijke inrich tingen links liggen. Zoek een betrekking, al is 't maar als figurante of zooiets." „En verhonger er „ij... Aan dien raad heb ik ook niet veel. Maar in ieder gevai bedankt voor de goee bedoeling. Kar. ik mijn goed en mtjn taschje gaan halen?" „Ja, wacht, we zullen je een agent meege ven," Isnpecteur Emo lts drukte op de bel en Jetje Karspels werd uitgeleide gedaan. Vijf minuten latei stond zg buiten, in de mistige stad, die haar een paradgs toescheen, vol heerlijkheden, nu zg zich weer vrij bewe gen kon. Een harde trek lag op haar knap gezichtje. „Wat een idioot van een vent," mompelde ze. „Dat noemt zich detective! Do minee had hij moeten worden!"... Ze stond even stil en maakte -net haar lip penstift haar lippen nog wat rooder dan zij ai waren. Toen liep ze langzaam verder in de richting van het Leidscheplem. Ze lette niet op een haveloozen jongen man, die met zij» handen in zijn zakken achter haar aanslenter- de, en nog minder op een man in het somber gewaad van een aanspreker, die honderd me ter achter den haveloozen knaap liep, en die op zgn beurt weer v.erd gevolgd door Norman Ray, die zijn kraag had opgezet en het kille natte weer verwenschte. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 1