Marineberichten HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG MAART 1935 Helder verliest; H.R.C. wint. - Nieuwe teleurstelling voor H.R.C. II Succes bijna kampioen. .1N. V D. Dirkshorn 2— Held.Boys 3 11—1; JVC 3— De h.R C-reserves brengen het tegen W.H S. II niet verder dan een gelijk spel (1--1). Voetbaloverzicht. Het Oostelijk voetbalelftal boekt een goede prestatie. De beslissingen in o den K.N.V.B. naderen. IWefaenrtCft Burgerlijke Stand van Den Helder. Haven van Nieuwediep. 4 Maart 1935. inaakte, kon er nog van alles gebeuren. Het Was dan ook een ware opluchting toen de scheidsrechter, welke de teugels goed in han den had, het einde aankondigde. Nu nog de laatste wedstrijd tegen Schagen thuis, wordt die ook gewonnen dan is het, ha zoo'n zwak begin, bijna te mooi om waar te zijn Succes 2 speelde thuis en kreeg op bezoek Wieringerwaard 1. S. moest met enkele in vallers verschenen en kreeg W. ruimschoots gelegenheid om revanche te nemen van de flestijds in Wieringerwaard geleden nederlaag. Hoewel een 73 overwinning niet noodig was geweest als het in de S.-verdediging niet zoo gerammeld had. Succes 3, welke eveneens thuis speelde en Kolhorn 1 op bezoek had, deed het beter door met 40 te winnen. Rust brak aan met 20 voorsprong voor S. Na de rust kreeg de K.- keeper nog tweemaal het nakijken. Het mocht K. niet gelukken de eer te redden, hetgeen zij keker verdiende. hoog. Overigens mooi werk, daar de betreffen de speler er zeer moeilijk voor stond. Met een leeg doel voor zich ziet de linksbuiten van H. nog kans om over te schieten. (Hij moest na tuurlijk juist zeer hard schieten.) De spil van H. heeft dan pech als de bal van de lat weer in het veld terugspringt. Twaalf minuten voor het einde veroorzaakt De Wijn een corner, de eerste op het doel van HRC. Prachtig brengt de linksbuiten der withemden den bal voor het doel, hij wordt weggewerkt, komt terecht bij den linksbinnen, die het leder door tal van beenen in het doel schiet. De stand was 11 geworden. De laatste 10 minuten zijn geweest van veel spanning en hartstocht, waarin WMS geheel teruggedrongen werd. Fel werd er gespeeld en schot op schot gelost, de doelverdediger kweet zich uitmuntend van zijn taak, maar nog meer ballen gingen over en naast het doel. Aan corners en outballen geen gebrek; met veel moeite wisten de be zoekers zich staande tè houden. Nog even moet de keeper van H. in het geweer en dan is het einde daar en heeft HRC 2 een kostbaar punt verspeeld. De roode reserves moeten nu nog een uit wedstrijd spelen tegen WFC 2 en hebben dan hun programma beëindigd. Ze staan nu op 26 punten. Op eigen grond werden 7 wedstrij den gewonnen, 1 gelgk spel en 1 nederlaag, score 267. Kj. p 4e klasse L. HRC 7 12; W.Waard 2Watervogels 3 0—5 3e klasse A. Met een verzwakt elftal toog Helder naar Zaandijk en keerde met leege handen huis waarts, daar de wedstrijd met 30 verloren werd. Een uitslag, die ondanks de gewijzigde opstelling, tegenvalt. Anderzijds s het natuur lijk te verklaren, dat de Zaandijkers hun laat ste kans aangegrepen hebben en harder dan ooit voor de overwinning gevochten hebben. Harder dan Helder, dat bij den uitslag geen belang meer had. Beter werk leverde HRC, dat in de Kaasstad met 32 van de Alkmaarsche Boys won. Een goede prestatie, waarover we het één en an der uit de Alkmaarsche Courant ontleenen, hetgeen u elders in deze rubriek zult aantref fen. En wat zegt u van Hollandia? De Horlnee- zen bestonden het de Volewjjckers in eigen huis te slaan, een uitslag, die vriend en vijand zal verbazen. Ons niet in het minst, die toch overtuigd waren van een Volewjjckers-superi- oriteit, en dat nóg zijn. In de „Sportkroniek" troffen we in een ver slagje over dezen wedstrijd het volgende aan, waaruit blijkt, dat de zenuwen een dermate invloed hadden, dat een normaal verloop uit gesloten was: „De neutrale bezoeker kon zich niet inden ken, dat hier de a.s. kampioenen speelden. Het was een zenuwachtig heen en weer getrap en al trachtte Volenwijckers nu en dan door open spel „Hollandia'! te overbluffen, voor doel werd er zoo onoordeelkundig gespeeld, dat het geen wonder was dat de rust met blanken stand intrad. De tweede helft was aanvankelijk een ge trouwe copy van de eerste. Doch toen de rechtsbinnen der gasten na 'n kwartier succes had, veranderde het speelbeeld. Hollandia leg de zich op verdedigen toe, waardoor het laat ste half uur van den wedstrijd zich op de „Hoornsche helft" afspeelde. Doch ae wanho pige stormloop der groenwitten liep te pletter op den muur der verdedigers, waarin de kee per een groote en beslissende rol speelde. Met het verstrijken van den tijd werd het spel van de thuisclub steeds nerveuzer en toen dhr. De Korte, die dezen kamp uitnemend leidde, inrukken blies, nam Hollandia de zeer kost bare punten mede." De laatste wedstrijd zal nu de beslissing moeten brengen. Zooals men weet zijn de Am sterdammers nog 1 punt voor. Volewijckers 15 10 3 2 4724 23 Hollandia 15 10 2 3 38—24 22 HRC 15 6 5 4 30—25 17 Alkm. Boys 15 7 3 5 40—43 17 De MeteoorAssendelft 13. VRIENDSCHAPPELIJK Adspiranten R. Helder cHelder a 08; BKC a—HKC a 2—6; HRC b—Succes a 2—1. TEXEL I—KW I 4I. j De vriendschappelijke voetbalwedstrijd Te- kel' I—KW I, eindigde in gelijk spel, hetgeen ynjwel de verhouding weergeeft. In 't veld Was Texel over 't algemeen iets sterker, doch in de voorhoede van KW zaten enkele bij- Zonder goede voetballers, (vooral de beide buitenspelers) waardoor het den gasten geluk te ip 't laatste half uur, een achterstand van 1 -r4 in te loopen. ,t Positiespel van KW was over 't alge meen iets beter dan dat v. d. thuisclub, doch de Texelaars zaten wat meer op den bal. Texel II verloor te Den Helder van Helder 5 met 24; ""exel III won aldaar van Helder 6 met 03. De wedstrijd Oudeschlid IITex. Boys bleef onbeslist 22. Adspiranten S. HRC dSucces b 12; Schagen bJVC a HRC c— Helder f 5—1; HRC e—Helder d 0—7. Adspiranten T. Oudeschild a—De Cocksdorp a 52. ALKM. BOYS—HRC De Alkmaarsche Courant heeft helaas geen verslag aan dezen wedstrijd gewijd; de sport redacteur schrijft er in zjjn overzicht het vol gende over: „Het is de Alkmaarsche Boys niet mogen gelukken van het bezoekende HRC te winnen. Tijdens de eerste helft bleken de roodwltten gehandicapt, daar hun spil niet volkomen fit was en op halve kracht speelde. Dit zal dan ook wel de juiste oorzaak zijn geweest, waar- door de Racers zich binnen een half uur tijd, een nuttigen 03 voorsprong konden ver schaffen. Daarna werden de bordjes verhan gen, kreeg HRC te weinig kans en konden' de Alkmaarders meerdere malen tot goede aanvallen overgaan, aanvallen, die kansen ga ven tot een groot aantal doelpuntei waarvan er echter niet meer als twee van werden be nut, zoodat hec einde met een Alkmaarsche 23 nederlaag kwam." Maandagavond tegen achten begon het in het Kegelhuis al aardig druk te worden, en toen de voorzitter van den Kegelbond „Hol- land's Noordpunt"* de heer S. Jaring, den aanwezigen het welkom toeriep, bleken van alle aangesloten clubs afgevaardigden aan wezig bij de officieele opening van dit voor» jaarsconcours. De bondsvoorzitter richtte speciale woorden van dank tot de leden van de Technische Commissie en van de Prjjzeninkoopcommissie en in 't bizonder tot den eigenaar van het Kegelhuis, den heer Burger, voor de uitne mende wijze waarop het materiaal verzorgd bleek. De banen waren neutraal gevlakt ea een aantal oude ballen was vervangen door een collectie nieuwe met patentgaten. Na de ontzegeling der banen, die weer met de gebruikelijke „plechtigheden" plaats had, begon kegelend Den Helder den strijd, welko zal voortduren tot a.s. Zondagavond 12 uur. Wi) voorzien weer een spannend concours, vooral ook omdat bij deze wedstrijden het club- en persoonlijke kampioenschap van den bond verkegeld worden Er wordt dan ook gerekend op veel bezoek, ook van de zijde van niet-kegelaars, die thans van nabij kennis kunnen maken met deze mooie sport, die door Jong en oud kan wor den beoefend. De stand op Maandagavond 12 uur luidt: Korps wedstryd 1. Hout of Fout II 281. 2. Duim in 't Gat II 266. 3. Onder ons H 261. 4. Ons Genoegen II 226. Hoogste werper: D. J. Heykoop 67. Vrije baan-wedstryd (Seniores). 1. J. Lammers 41. 2. C. Goes 37—35. 3. E. Woud 37—32. 4. J. W. Biersteker 36. Vrije baan-wedstrjjd (Juniores) l 1. E. Meijer 42. 2. J. Hertog 36—36. 3. Jb. Bakker 3632. 4- J. de Jong 3836. 5. H. van Pelt 3830. 6. LI. L. Hankes 36. Vr(je haan-wedstrijd (Hanib. telling): 1. J. W. Biersteker 114. 2. H. W. Roos 88. 3. C. Goes 86. Pa ren wedst r(jd 1. Mevrouw Lensen en J. W. Biersteker 44L 2. Echtpaar Roos 41. 3. Echtpaar Lammers 37. Het 6e gelijke spel. Het scheen langen tijd, dat de roodhemden met vlag en wimpel kampioen zouden worden, want de eene overwinning volgde op de andere waarvan een serie van 7 maal achtereen totdat het gelijke spel tegen VSV 2, op zich zelf niet zoo kwaad, het begin was van een inzinking. In de laatste 5 wedstrijden was geen enkele overwinning meer behaald; 4 maal een draw en 1 nederlaag, score 89. Vergelijken we dit met de 5 voorgaande wed strijden, dan is het verschil wel frappant. Want die werden niet alleen alle gewonnen, maar met welke cijfers: 51, 31, 61, 81, 40. Een score derhalve van 264! Deze getalen zeggen meer dan woorden; om de oorzaak van het verschil na te sporen, och, wat geeft het eigenlijk. In onze voetbal gemeenschap is dit aan de orde van den dag, is het heusch geen op zichzelf staand geval. Wat we echter wél willen zeggen is dit: men werpe de schuld '.iet op onvolledigheid. Want HRC 2 is het geheele seizoen aan veranderin gen onderhevig geweest (door spelers te moe ten afstaan aan het le elftal, waar het eerst lang niet wou vlotten). Men heeft dit selsoen allerminst in een vaste opstelling gespeeld. En toch zijn er ondanks dit nadeel prestaties geboekt, die k.onkei. als een klok, z.a. Ajax 3 3—1, WFC 2 3—1, A.V. 2 61, enz. Neen, men zoeke het falen in de ioneste wedstrijden niet in het spelen met invallers. N.A.S.B.-VOETBAL R.R. ontving Den Helder. De R.R.-aanvoer der won den toss en verkoos eerst tegen den schuin over het veld staanden wind in te spe len. Hierdoor en ook doordat de R.R.-voorhoe- de te veel deelneemt aan de verdediging en geif weinig aanvalt is Helder in de eerste helft wat sterker en brengt den stand op 40. Na de rust zijn, met een gewijzigde opstel ling. de R.R. er veel beter in. Van hun over wicht maken ze gebruik, door den achter stand tot 43 ih te loopen. De gelijkmaker komt echter niet. i De volgende week, als er weer tegen Den Helder gespeeld moet worden, is er dus kans t>m één of twee punten binnen te halen voor het tweede! R.R. I speelt dan tegen Schagen In Anna Paulowna. WATERVOGELS I—M.L.D. I 2—0, Wederom is het W. gelukt om op eigen ter rein ongeslagen te blijven; deze maal was het MLD, dat met 20 het onderspit moest del ven. Als scheidsrechter Metselaar, die goed leidde, om 10 uur de beide elftallen in het veld blaast, zien wy W. opgesteld met 5 Invallers. Dadeiyk gaat W. ten aanval en zien we den invaller-middenvoor met een welgericht schol zijn club de leiding geven (10). Als er weer afgetrapt is kruipt W. door het oog van een naald, als een voorzet van links cioor den W.-keeper gemist wordt, maar de bal gaat ra kelings naast. Hetzelfde speelt zich ook aan den anderen kant af. De W.-midvoor is door gebroken en als iedereen denkt, dat hg zal schieten, geeft hjj den bal aan den r.binnen. deze, daardoor heelemaal verbluft, weet niet anders te doen dan meters naast te schieten. Zoowel MLD als W. krijgen kans om te doel punten, maar de voohoedes weten hiervan geen gebruik te maken. De rust breekt aan met 10 voor Watervogels. Na de rust heeft W. een gering windvoor- deel. MLD komt na een kwartier flink opzet ten. maar alle aanvallen stranden op de hechte W.-verdedlging. die als een rots in de bran ding staat. Dan neemt W. weer het spel in handen. De spil geeft mooi door aan den r.buiten, die recht op doel afgaat, maar als hy schieten wil, draait de bal van zgn schoen en gaat naast. Als de bal is uitgetrapt belandt deze b(j Maarten, met een paar handige schynbewegingen passeert hg drie MLD-spe- lers. maar zijn geweldig hard schot mist op een haar zyn doel. W„ daardoor aangemoe digd. blijft stug aanvallen, maar de keeper weet zyn doel schoon te houden. Als de r.bui ten weer den bal heeft, schiet hg hard op doel, maar het lukt hem vandaag niet, want nu schiet hy tegen den keeper aan. By MLD wil het ook niet erg lukken, steeds als ze voor het doel komen, zgn ze het boekje zoek. Er is nog een kwartier te spelen en de stand is nog steeds 10. Lang zal dit echter niet meer duren, want als de l.bulten mooi doorgeeft aan zgn midvoor, bedenkt deze zich niet en met een kunstig boogballetje maakt hy er 20 van. Er komt in den stand geen verandering meer, zoodat W. een zwaar be vochten zege uit het vuur sleept PSV won met 40 van Bleyerheide en ls nu door 1 punt te behalen uit de resteerende 2 wedstrgden kampioen. JulianaNoad 11; LongaMVV 21. AFDEELING V, Eerste klasse Frisia houdt haar 5-wedstrgden-plan (des- tijds werd onder aanvoering van den veteraan Steinfoorte afgesproken de 5 laatste wed- strijden te winnen) uitstekend vol. Thans werd de 3e zege van de 5 bevochten en wel op Achllles (13). Maar Friesland, de plaats- genoote. voelt het groote gevaar naderen en zorgt ook voor de punten (2I op Sneek). HSCGVAV 2—2. Men kan uit het volgende standje de kans voor het herboren Frisia zelf bepalen, als men weet, dat nog gespeeld moet worden; Fries landFrisia. 8. Achiles 17 4 3 10 27—47 11 9. Friesland 17 5 1 11 27—5» 11 10. Frisia 16 3 4 9 34—62 10 GEEL ZWAKT-NIEUWS. Geel Zwart 1 speelde j.1. Zondag een uitwed- stryd tegen Oudorp 1 te Oudorp en verloor biet 34. Oudorp 1 werd hierdoor kampioen in de eerste Afd. R.K. voetbal. i Vierde klasse A. Succes beantwoordde aan onze verwach tingen door met kleine cyfere, 23, h(leuwe Niedorp te kloppen. Welke uitslag welhaast beslissend is voor de definitieve bezetting van de bovenste plaats, Succes is practlsch gespro ken kampioen. Nieuwe Niedorp en Texel, tot dusver concurrei.'en, kunnen haar niet' meer bereiken, alleen Alkmaar, dat één verliespunt meer heeft, heeft nog een klein kansje. Zoo- al9 men weet speelt Succes haar laatsten wed strijd tegen Schagen (thuis) en Alkmaar te gen Vrone (uit). Jullie staan er buitengewoon mooi voor, Wieringers! SIMULTAANSEANCE HELLEK. Een fraaie prestatie. Bovenstaande séance had Zondag j.1. onder groote belangstelling plaats. Na het openingswoord van den voorzitter van de propaganda-commissie der H.D.C.. waarin h(j alle aanwezigen, speciaal den heer Keiler, welkom heette, zag de simultanlst zich geplaatst tegenover een 46 tal spelers, waar ónder tal van bekende figuren uit de Nd.-Hol- landsche dambeweging. zoodat hy op geduch- ten tegenstand kon rekenen. Op bewonderenswaardige wyze sloeg hij zich echter door talrijke moeilgkheden heen en al spoedig vielen er slachtoffers. Verschil lende fraaie combinaties zagen wy door hem uitvoeren. Het was echter te voorzien, dat hg niet zon der kleerscheuren uit den strgd zou komen. Na 4 uur spelen was de laatste party be slist. De uitslag was, dat hy 28 partyen won, 13 remise speelde en 5 verloor. Een zeer fraaie prestatie derhalve, gezien de zeer zware bezetting der borden. De volgende heeren wis ten hun party te winnen: B. Groot, José. S. Slort, Rab en Wieren, terwyi Stoop. Dykei, v. Heerwaarden, Smolenaars, Kossen. Dissel, Groenemeyer, v. Breda, Stoll, P. Slort, Jagel. Fontyn en Joh. Bremer hun partyen remise wisten te maken. Op het zeer slechte terrein van de v.v. Turu te Süsseldorf heeft de semi-intemationale wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende elftallen van West-Duitschland en Oost-Ne derland plaats gehad. Deze wedstryd is geëin digd in een 11 gelgk spel, welk resultaat yoor de Hollanders zeer eervol genoemd kan worden. Li net veld was de verhouding ongeveer zoo, dat de Duitschera de meeste aanspraak op de Overwinning konden maken, ook technisch sjtónd hun ploeg op een iets hooger plan. daartegenover staat, dat de Nederlandsche verdediging zich prima van haar taak gekwe- tën heeft, vooral Leo Halle, die na de held na Milaan thans ook die van DUsseldorf ge worden is. Ook de middenlinie der Nederlan ders speeld' een sterk spel. sterker dan die der Duitschera, waarin spil Mtinzenberg noch tans gen goede party vertolkte. Goed spel was, dank zy den toestand van het terrein, waar nota bene een sintelbaan dwars doorheen liep, onmogelgk, doch dank zy het enthousiasme tan beide partyen was de party tot het einde toe aantrekkeiyk. By de rust hadden onze landgenooten met 10 de léicjing, daar een zachte voorzet van Nagels door linksback Duch in eigen doel gekopt werd. Daarna wist Graf van 2 Meter afstand, na ketsen met Koldewyn, Halle te passeeren. Nagels schoot tot twee maal toe tegen den paal, terwyi de Duitschera eveneens eenige kansen onbenut lieten, maar ook Halle was er de oorzaak van, dat de Duitschera niet meer aan doelpunten toekwamen. Zoo eindig de deze wedstryd in een draw. Vermelden wy nog dat by de Hollanders Bakhuys en by onze tegenstanders Linken reeds voor de pauze ult- vjelen. Aldus waren de beginopstellingen: West-Duitschland: JUrissen, doel; Krtlger en Duch, achter; Stephan, Münzenberg en Ko- genadeslag voor laatstgenoemde kon beteeke- ken en GUnther, voor. Oost-Nederland: L. Halle (Go-Ahead), doel; Derboven (ZAC) en Koldewyn (Heracles) achtef; v. d. Bent (PEC), Kuyer (PEC) en Schipper (Heracles), midden; Nagels (En schede), Entjes Heracles), Schuit (ZAC), Bgkhuys (ZAC) en De Vries (Go-Ahead), voor Kes. tweede klasse A. Opnieuw teleurstelling in de HRC-gelederen. Het tweede elftal toch, dat zoo energiek de leiding nam en langen tyd een g, -u'men /oor sprong behield, heeft dien voorsprong bij stuk jes en beetjes zien slinken, dank zy een serie geiyke spelletjes en een enkele nederlaag. Steeds hebben we gewacht na deze tydelgke inzinking, doch dat herstel bleef ondanks ailea uit. Ondanks alles, schryven we. omdat het elf tal van Zondag j.1. op papier sterk samenge steld was. Dat elftal heeft ook gezwoegd en gesjouwd, om de kostbare punten in te palmen, een sprekend veldoverwicht, doch geen over winning. Het is alsof plotseling een fatum over de ploeg gekomen is, waaraan niet meer te ontkomen valt. WMS 2 dwong met kunst- en vliegwerk een gelgk spel af (11), waardoor de roodjes thans een verliespunt meer hebben dan WFC 2. Deze ploeg haalde n.1. het kranige kunststukje uit om KFC 2 in eigen huls te slaan met 10. Uit beide wedstrijden haalde WFC dus de maximumwinst. HRC daarente gen slechts 1 punt (een geiyk spel in de Koog). De laatste wedstrgd der rood witten, WFC 2 HRC 2 zal nu de op- en verlossing brengen. Hr. Ms. K XVIII is Zaterdag van Buenos Aires naar Mar del Plata vertrokken. Off. van den M.S.D. le kl. S. G. Barendregt, wien vergund is uit Oost-Indlë terug te kee- ren, is 20 Februari aan boord van het ma. Johan van Oldenbarnevelt van Trandjong- Priok naar Nederland vertrokken. By beschikking van den minister van defen sie is luit. ter zee der 2e kl. marine-reserve O. de Korver 1 Maart geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen. JUBILEUMBOEKJE HELDERSCHE DAMCLUB. Ter gelegenheid van haar vyf-en-twintig jarig bestaan heeft de Helderache Damclub een Jubileumboekje het licht doen zien. Het boekje is van bescheiden iormaat, doch doet frisch en prettig aan, door de onopge smukte wyze, waarop het geredigeerd werd en door de technische verzorging van de drukke rs- De inhoud bestaat uit een vcorwoord van het Jubileumcomité, de vermelding van de eereleden, de samenstelling van bestuur, de geschiedenis der H.D.C., waarin speciaal de heer Dirk Dissel genoemd wordt, die vanaf de oprichting penningmeester der vereeniging i3, een beschi-yving van het Jubileumprogramma, een feestgedicht van Hendrik Hakkelaar en op de laatste bladzgde een interessante dam- puzzle, aan de oplossing waarvan de club drie prijzen verbonden heeft. Luitenant ter zee le kl. T. F. Walma van def Molen, zoomede luitenants ter zee 2e kl. C. H. E. Bralnich von Bralnich-Felth en H. W. R. Krauss, aan wie vergund is uit Oost-Indië ts repatrieeren, zyn 20 Februari met het m.s. Johan van Oldebarneveldt van Batavia ver trokken. Kes. derde klasse A. Helder 2 smaakte weer eens het zoet der zege. Het elftal trok naar het QSC-terreln in Wormerveer en behaalde daar een verdienste- lgke 32 overwinning. Keurig gedaan, lui. ZW 2 werd kampioen door met 21 Kenne- mers 2 te kloppen. Luitenant ter zee 2e kl. P. 3. Alstede i» overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord. HET PROO AMMA VAN Helder IAssendelft I; Schagen I-Texel I; BKC I—Andijk I Ajax m—WFC H; Assendelft IIHelder II. A.i ZONDAG. Eerste luitenant der mariniers P. J. van Gyn, wien vergund is uit Oost-Indië terug t» keeren, is 20 Februari met het m.s. „Johan van Oldebarnevelf' van Batavia naar Neder land vertrokken. Luitenants ter zee le kl. der marine-reserve J. C. Schnetler, J. C. van den Tol, J. D. Jibben, J. Luske, J. Goos. W. E. F. Hazebroek, J. O»- sewaarde. L. Stobbe, S. E. Schipper, G. O. Voorrips, T. C. van Drimmelen en R. J- Ij- Brouwer worden 4 dezer voor het volgen van een korten cursus geplaatst aan de hoogere marine-krijgsschool te 's-Gravenhage. De te Utrecht tot arts bevorderde senii-arti R M. Quant .s bestemd tot officier van ge zondheid 2e kl. by den geneeskundigen dienst van de Koninkiyke marine. AFDEELING L Eerste klasse. Eerste klasse D. De Helderache Boys en Helder 3 speelden een spannend partytje en besloten ten slotte om de buit maar te deelen. Geen slechte op lossing, die 11. Watervogels zorgt voor een uitstekende plaats in het eindklassement, dat blijkt nu weer uit de 2—6 overwinning, die op MLD behaald werd. JVC hebben we gewaar schuwd voor Schoorl, en ziet met 2—1 werden de volgelingen van Tigchelaar geslagen. Toch is dit geen slechte prestatie van de Juliana- dorpera, daar Schoorl toch tot de sterksten in de afdeeling gerekend mag worden. Wieringerwaard handhaafde haar goeden vorm en bleef thans met 73 meester van het Succes-terrein. ADO boekte opnieuw een opmerkelijk resul taat. Overmaas werd n.1. met 72 door de Hiagineezen geslagen, hetgeen weieens de genadeslag voor laatstgcoemde kon beteeke- nen. Zg heeft echter haar kans om te ontsnap pen nog in eigen hand, want de wedstryd RCH—Overmaas moet nog gespeeld worden eg de situatie is aldus: 9. R.C.H. 16 3 4 9 26-45 10 10. Overmaas 16 4 0 12 3638 8 NIEUWE NIEDORP I—SUCCES I 2—8. Het was j.1. Zondag voor Succes een druk ke maar bovendien gewichtige dag. Succes 1, dat naar Nieuwe Niedorp op bezoek moest, had maar te verliezen om haar mooie kans voor den eeretitel te verliezen. Die kans be stond des te meer wgl men met een invaller voor den middenvoor Schmitt, welke wegens ziekte verhinderd was, moest uitkomen. Wel is waar heeft de invaller tot het laatst hard gewerkt, doch de vele gevaarlgke situaties voor het N.-doel hadden S. zeker meer op geleverd als Schmitt er geweest was. Niet tegenstaande is het S. toch gelukt een be nauwde 32 zege op Nieuwe Niedorp te be halen. Van belde zjjden is er hard gewerkt en betere techniek gaf bg S. meestentijds den doorslag, al waren de open aanvallen van N. ook buitengewoon gevaarlijk en ook toen de S.-linksbinnen, welke geblesseerd was ge raakt, een kwartier voor het einde 3—2 Tweede klasse A van 2 en 4 Maart. BEVALLEN; N. P. Fluri—Bak. 2 M. B Smeet»Micheels, z.; D. v. Willigen—v. d, Broeke, z.; F. M. v. Karnebeek-Janssen»» d.; M. CorveleynSio, d.; H. Bglsma—Coop* z-: J. C. M. KorverGoes, d. OVERLEDEN: C. v. d. Blink, 55 j. De derby OWOAFC bracht den Reds een 2—1 zege, een uitslag die ln de eerste helft van deze competitie als een verrassing zou zgn genoteerd. Thans is hg echter normaal. Hercules geeft het nog niet op: La garde meurt, mais ne se rend pas! Met 21 werd Alcmaria in Utrecht geklopt, een prestatie, die wel in het bereik der Herculanen lag. Tweede klasse F. Opmerkelgk is het resultaat van Helder 5, dat met niet minder dan 30 van het sterke Texel 2 won. De kampioenen sloegen Schagen 2 met 43. Tweede klasse B. In Enkhuizen heeft Zeeburgia, gelgk zoo vele vóór haar, het niet tot een overwinning kunnen brengen. Het liep uit op 11, waar door de concurrenten weer by konden spurten. Behalve EDO, dat n.1. uitgeschakeld werd door een 21 nederlaag, die Spartaan haar toe bracht De tweede uitstekende prestatie der Amsterdammers in successie! De strijd om het Derde klasse E. Scuces 3Kolhom 1 4—0 4e klasse H. Atlas 3Atlas 2 geen scheidsrechter aan wezig ;Helder 6 Texel 3 24; Oudeschild 2 —Tex. Boys 1 2- 2. Aangekomen van Londen en vertrokké® naar Harlingen Eng. s.s. „Pereflne".

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 8