PUROL Radio-programma Vrouwenhanden Oost-Indië. BINNENLAND TIELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG u MAART IQ35- Ue Koningin en Prinses Juliana teruggekeerd Deviezen naar Duitschland. De 32e Nederlandsche Jaarbeurs. Ondanks de crisis groote deelneming De inpoldering van den Noord-Oost-Polder. Provinciale Staten van Noord-Holland. 6 G W J. de Bruin, Hilversum; 7. J. H. L. ae Brl Nieuwer Amstel; 8. J. P. van Kampen Amsterdam; 9. A. B. v. d. Esch Haarlem10. I Pruisen, Haarlemmermeer; 11. K. Wiinei mus, Nieuwer Amstel; 12. L. E. van Leeuwen Boomkamp, Amsterdam; 13. N. van wen, Alkmaar; 14. J. Prins Ezn„ Ve.sen 15. W J. G. Paardekoper, Amsterdam, 16. i. Buitenhuis, Hilversum; 17. B A. F. H. van Tol, Amsterdam; 18. J. Boon, yel-se"' 1. D. Sloop, Haarlem; 20. T. v. d. Weide, Bloe- Amok van Alfoersch soldaat. ArrondissementS' rechtbank te Alkmaar. weggevaren en zich al in Italiaanse!» souve- reine wateren moest bevinden. De Averof had behalve Venizelos en diens vrouw ook zi-jn staf van ongeveer honderd of ficieren aan boord. Onder hen bevindt zich admiraal Demestichas enu de vroegei'e minis ter van financiën Maris. Ook een aantal amb tenaren, die bij den putsch openlijk partij voor Venizelos hadden gekozen, zijn met hem meegegaan. De Averof zette koers naar Rliodos. De aanhangers van Venizelos ont scheepten zich echter reeds in Kasos, dat tot de Dodekanesos behoort. De Averof maakte hierop rechtsomkeert en wordt door de be manning naar Salamis gedirigeerd. De gouverneur, die weder in zijn ambt is hersteld, heeft meegedeeld, dat de rebellen, alvorens Kreta te verlaten, alle staatskassen en douanekantoren hebben geplunderd. De gemeenschap met de eilan den hersteld. Het verbod van vlie gen over Griekenland opgeheven. Naar Reuter uit Athene meldt, is de tele grafische en maritieme gemeenschap met de eilanden, die door de opstandelingen bezet geweest zijn hersteld. Volgens een mededeeling van het ministerie van oorlog, zijn bij de militaire operaties in Macedonië van 4 Maart af, negen menschen, militairen en burgers gedood en 96 gewond. Het verbod van vliegen over Griekenland is opgeheven. Regeeringsmaat regelen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Athene, dat de volgende maatregelen ter de finitieve onderdrukking van den opstand ge troffen worden. De openbare diensten worden van verdachte of regeeringsvjjandige ambtenaren gezuiverd. Alle reactionaire organisaties worden ont bonden. Verkiezingen voor een nationale ver gadering worden uitgeschreven, de Senaat wordt ontbonden. Het standrecht wordt tot na de zittingen van de krijgsraden tegen de deelnemers aan den opstand gehandhaafd. De krijgsraden zullen hun werk zoo spoedig mogelijk begin nen. Het aantal voor de krijgsraden gedaag den bedraagt 300. De krijgsraad zal Venize los bij verstek veroordeelen. De arrestatie van verdachte lieden duurt voort Onder de gearresteerden bevindt zich ook Gonotas, voorzitter van den Senaat Alle bezittingen der on^andelingen zijn in beslag genomen. Wegens de Ui»*uiuuug der laatste dagen zal minister-president Tsaldaris waarschijn lijk drie dagen met vacantie gaan. Het in beslag genomen huis van Venizelos zal waar schijnlijk als raadhuis dienst doen. De wegens den oorlogstoestand ingevoerde strenge maatregelen zouden gisteren worden verzac: Dc vreugde te Athene. Athene en ue rest van Griekenland verkeer den Dinsdag in vreugdevolle stemming we gens het onderdrukken van den opstand. In de hoofdstad hadden zich in de straten ge weldige menschcnmassa's verzameld, die met gefluit en geschreeuw, met vreugdeschoten en muziek uiting gaven aan hun blijdschap en door de hoofdstraten naar de woning van den minister-president gingen. .rijgt het royalisme weer een '.ans? Naar een medewerker ons meldt, betwijfelt men in sommige kringen of met de voor- loopige domping van den opstand de rust in Griekenland zal zyn weergekeerd. Veelal hoort men de meening uitspreken dat men aan het begin van nieuwe ernstige verwik kelingen staat met betrekking tot de kwestie van herstel der monarchie. Breede kringen der bevolking zijn met beslistheid voor restau ratie van den troon, doch over den persoon van den koning loopen de meeningen uiteen. Den groep wil den vroegeren koning George II zoo gauw mogelijk weer terughalen, daar entegen bepleit men, vooral in kringen van den groothandel, de kroning van den hertog van Kent, die, zooals men weet, kort geleden de Grleksche prinses Marina heeft gehuwd. In deze kringen verwacht men van de kroning van een Engelschen koningszoon belangrijke oeconomische voordeelen. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid I 1 gaaf, zacht en blank door Dinsdagochtend zijn de Koningin en Prinses Jullana van hun verblijf in Zwitserland weer ln Den Haag teruggekeerd. De ontvangst op het perron en ook buiten, op het Stationsplein, voor het Hollandsche Spoor, droeg een buitengewoon hartelijk ka rakter. Reeds geruimen tijd voor het tijdstip, waar op de trein in de residentie zou aankomen, stond een groote menigte op het plein te wachten om de vorstelijke personen te ver welkomen. Tot aan het Rjjswijkscheplein stond het publiek ln dichte rijen geschaard, terwijl de politie uitgebreide maatregelen had getroffen om de orde te handhaven en het verkeer zooveel mogelijk voortgang te doen vinden. De vorstelijke personen hadden de reis ge maakt met den Bazeltrein tot Rotterdam. Daar stond een extra-trein gereed, welke de Koningin en de Prinses met de dames en heeren van hun gevolg naar Den Haag ver voerde. Om 10.41 uur reed de trein het sta tion binnen en stopte voor het eerste perron, waar de Koninklijke wachtkamer zich be vindt. De Koningin en de Prinses verlieten, terwijl een luid hoera uit de menigte opsteeg, den trein en begaven zich in de wachtkamer. Bei den zagen er zeer goed uit. De Koningin droeg een witten mantel met bontkraag en dito hoed, de Prinses was in het bruin. Benige oogenblikken later verlie ten zij het station en namen plaats ln dc ge reedstaande auto's. Buiten werden zij even eens hartelijk toegejuicht en zong het pu bliek het Wilhelmus. De Koningin en de Prinses begaven zich naar het paleis Huis ten Bosch. DE WIJZIGING VAN DE W ET OP DE STA ATSLOTEIUJ. Zal ongeveer 1 Nov. In werking treden. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt is het ont werp tot wjjzigi*ig van de wet op ue Staats loterij, volgens hetwelk het verboden zou zijn gebruik te maken van de trekkingen van de Staatsloterij door de Koningin bekrachtigd en ligt het in het voornemen van den minister van financiën te bevorderen, dat de wijziging in werking treedt na afloop van de 4695ste staatsloteiu, dus ongeveer 1 November 1935. Voor betaling van eiken lnvxterj Is een Devisenbesehelnlguiig noodig. In verband met den Invoer van verschillende artikelen in Duitschland zonder „Devisen- bescheinigung'vestigt men cr onze aandacht op, dat voor betaling van eiken invoer een Devisenbescheinigung vereisent is. Het feit, dat de invoer van goederen zonder Devisenbe scheinigung niet verboden is, hoeft in den laatsten tijd in stijgende mate de levering van goederen zonder deze Bescheimgung ten ge volge gehad, ofschoon, zooals reeds verschei dene malen officieel jJerd medegedeeld, voor de betalin' van leze goederen geen deviezen beschikbaar zouden worden gesteld. Thans wordt er nogmaals op gewezen, dat afgifte van deviezen voor betaling van zulke zonder Devisenbescheinigung Ingevoerde goe deren, niet overwogen kan worden. Dinsdag is de twee en dertigste Nederland sche Jaarbeurs te Utrecht aangevangen. Zon der eenige formaliteit geschiedde de opening: de poorten der jaarbeurs werden voor de be zoekers opengesteld en het zaken-doen begon. Maartdag hebben de vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandsche pers reeds een bezoek aan onze jaarbeurs gebracht. Hoe wel nog lang niet alle stands gereed waren en overal in de groote jaarbeursgebouwen en op het Vreeburg nog getimmerd werd, kon den wjj toch reeds een goeden indruk van het geheel krijgen, een indruk, die volkomen be vestigt de mededeelingen, welke ons door den seertearis-generaal, den heer W. Graadt van Roggen, werden gedaan. De rede, welke hy voor de verzamelde journalisten ter inleiding van hun bezoek hield, getuigde van een zakelijke kijk op den economischcn toestand, zooals wij dit van hen» gewend zijn. Een verheugend teeken achtte Mj het, dat het zakenleven zich bij de gewij zigde economische omstandigheden weet aan te passen dat blijkt, dat de zakenmenschen het hoofd koel houden. „De mentaliteit van hen, die meenen, aldus de heer Graadt van Roggen de huidige moeilijkheden alleen te boven te k»innen komen, door ln elk geval, blindelings, maar Iets nieuws te probeeren en dat onbekende nieuwe toe te juichen, alleen „omdat het nieuw is", past volkomen ln het paradoxale beeld, dat de wereld, waarin wij leven, te zien geeft. Zullen inderdaad de nieu we tijden, de oude normen kunnen ontberen, die nu klakkeloos over boord worden gewor pen of wacht het aanbreken van den nieuwen dageraad Juist op het verkleinen van de door den wereldoorlog Ingeleide, door de crisiS ver- groote, afwijkingen dier oude nonnen?" Sprekende over den toestand ln ons land, meende de heer Graadt van Roggen, dat deze sinds het vorig jaar niet slechter, noch beter, doch eerder verwarder is geworden. Dit schrijft hij toe aan de doorvoering en door werking van de vele crisismaatregelen met name van het contlgenteerings- en claering- systeem. Tenslotte deed de heer Graadt van Roggen eenige mededeelingen over de jaarbeurs zelve. Ondanks het niet deelnemen van Frankrijk, Algiers en Polen met collectieve inzendingen, tengevolge van de Internationale handelsbe lemmeringen, telt deze jaarbeurs 1691 deel nemers (vorig jaar 1725) met 15082 M2 ver huurde oppervlakte (vorigjaar 14632 M2). Deze groote deelneming is te danken aan de energie en de ondernemingsgeest vin het Nederlandsche bedrijfsleven, waarvoor spr. hulde bracht. Wat het buitenland Letreft, zijn er collec tieve inzendingen van Dvdtschland, België en Zwitserland, waarvan laatstgenoemde ln een afzonderlijk groot paviljoen op het Vredcn- burg. Een bijzonder verheugend teeken voor deze Jaarbeurs is verder de deelneming voor de eerste maal van de gezamenlijke Neder landsche textielindustrie, onder den sugges tieven naam „Onze Kunstzijde Textiel". Dit is een grootsche demonstratie van hetgeen de Nederlandsche textielindustrie presteert. WIJZIGING VAN DE KIESWET ENZ. Amendementen-Bongacrts. Maxi maal 14 partyen T Het districten stelsel. Het Tweede Kamerlid Bongaerts heeft bij amendement voorgesteld om na artikel VIII in te voegen een artikel IX, luitende: „Het tweede lid van artikel 99 wordt gelezen als volgt: „Bij de verkiezing van dc leden der Tweede Kamer rangschikt het Centraal Stembureau de lijsten en yjstengroepen naar volgorde van de grootte van haar stemcyfer. De ïysten en ïystengroepen, welke* stemcyfer niet behoort tot de hoogste veertien, worden verder buiten aanmerking gelaten. Het Cen traal Stembureau deelt vervolgens de som der stemcyfer8 van de veertien ïysten door het aantal te vervullen plaatsen." Bij aanneming van dit amendement zullen eenige andere artikelen van het wetsontwerp moeten vervallen. DE K. L M. VLIEGT WEER VIA ATHENE. Het postvliegtuig Rijstvogel, dat heden van Amsterdam naar Batavia zal vertrekken, zal weer de normale route via Athene volgen, daar het landingsverbod ln de Grieksche hoofdstad Is opgeheven. Actie van gemeentebesturen naar aanleiding van de voornemens der regeering. Wij hebben Dinsdag vermeld de conclusie van de memorie van antwoord over de be grooting van het Zuiderzeefonds voor 1935, waarin de regeering o. m. zegt, dat het geen zin heeft, het op deze begrooting onder art. 8 voor de N.O. inpoldei'ing uitgetrokken be drag van 2 millioen te handhaven en dat zy er de voorkeur aan geeft, dien post voors hands terug te nemen in afwachting van de uitkomst der bemoeiingen inzake verbetering van de lijksfinanciën. Naar aanleiding hiervan schryft men aan de N. R. Crt. over een actie van belangheb bende gemeentebesturen o.a. het volgende: De bewoners van de Zuiderzeekust van Overijsel en Friesland hebben, met de overige bewoners van Nederland, in spanning het werk gevolgd der afsluiting van de Zuider zee, en den dag bewonderd, waarop de laat ste greep leem werd neergeklauwd, die de Zuiderzee van de Noordzee scheidde. Maar zij hadden niet ln vollen omvang voorzien, welke de gevolgen daarvan zouden zijn voor hun handel en industrie. Degenen, die deze gevol gen vermoedden, zy het niet in die mate als zjj later zouden blijken te zyn, hadden van den aanvang af hun gedachten gevestigd op het belangrijke werk, dat daarna zou komen: de drooglegging van den Noord-Oost-polder. Thans worden de gevolgen wèl gevoeld, en zij liggen al uitgednikt in cijfers. De briefschrijver geeft daarvan frappante staaltjes; deze betreffen Lemsterland, Vollen- hove, Urk. Zij zouden onzerzijds met onze eigen omgeving gemakkleijk zyn aan te vul len, maar het is niet noodig. Men heeft aldus gaat het schrijven ver der langs de kusten van de Zuiderzee nooit vermoed, dat het er langs de oevers van het IJselmeer zóó zou uitzien. Toen men het zag aankomen was er nog hoop; men zag een betere, zij het andere toekomst ln den Noord-Ooatpolder. Wanneer er uit Den Haag berichten kwamen, die een spoedig be gin van het werk deden verwachten, kwam er in alle doode en stervende plaatsen langs de oevers van het meer weer leven, en de vlaggen gingen uit Waren de berichten on gunstig, dan stak men de koppen by elkaar en probeerde niet te behoeven gelooven wat toch onvermqdelijk scheen. Eenige weken geleden kwam er weer zoo'n ongunstig bericht: de Inpoldering zou voor lang van de baan zyn. De geruchten hielden aan en schenen bevestiging te vinden. Toen stak men de koppen bjj elkaar voor een actie. Men had gerekend op werk voor wie nu doel loos rondloopen en van steun leven, maar men had ook veel verder gezien en verwach tingen gebouwd voor een toekomst De Zui derzee, die te leven had gegeven, kwam nooit meer terug. Maar er was land beloofd, en dat openbaarde nieuwe levensmogelijkheden. De streek zou de verbindingsschakel worden tusschen den nieuwen polder en het achter land, anderzijds ln den nieuwen polder een nieuw afzetgebied kunnen vinden voor het werk van den handwerksman, voor een nieuwe industrie, voor opgerichte tuinbouw bedrijven. De geruchten, dat er ln afzienbaren tijd niets van zou komen, werden ontvangen als de aankondiging van een ramp. Eenige ge meentebestuurders kwamen bijeen om te be spreken wat gedaan moest worden.' Andere sloten zich bij hen aan, ook van die gemeen ten, die niet onmiddellijk aan het meer zijn gelegen, maar wier belangen ook met het tot stand komen van den polder zouden zijn ge baat. Er vormde zich een comité van belang hebbenden, alsook een comité van gemeente besturen, die zich aaneen sloten en zich dezer dagen gewend hebben tot den voorzitter van den ministeiTaad met een uitvoerig adres, waarin alle bezwaren, aan het uitstel van de inpoldering voor hun gemeenten verbonden, worden uiteengezet. Zij verzoeken op grond van het levensbelang dat een geheele landstreek bij deze aangele genheid heeft, dat, alvorens een beslissing om niet of althans voorloopig niet tot inpol dering over te gaan, wordt genomen, zeer ernstige aandacht aan de in het adres ver vatte beschouwingen wordt geschonken, op dat dit levensbelang ook in het laatste sta dium der zaak aan hen, die deze buitenge meen belangi-yke beslissing hebben te nemen, klaar voor oogen staat. Afschrift van dit adres is aan dc leden van de Tweede Kamer gezonden. De audiëntie van vertegenwoordi gers van gemeentebesturen uit Overijssel en Friesland by raiuister Coiyn. In de audiëntie, die minister Colqn Dins dagmiddag verleend heeft aan vertegenwoor digers van gemeentebesturen uit Oveiijssel en Friesland, die belang hebben by de diw>g- legging van den Noord-Oost Polder, heeft de minister medegedeeld, dat de 2 millioen van het Zuiderzeefonds zijn teruggenomen, omdat de regeering de credietwaardigheid van den staat zeker wil stellen alvorens met de werkzaamheden wordt begonnen. Zoolang nog met een tekort van 50 millioen op den gewonen dienst der begrooting moet worden gerekend, acht de regeering het niet ge- wenscht telkens met aanvragen van enkele millioenen by de Staten-Generaal te komen. Het groote bezuinigingsplan is Dinsdag naar den Raad van State gezonden, en zoo dra het plan door de Kamers zal zijn aan vaard, is zelfs de kans groot, dat onverwijld een suppletoire begrooting zal worden inge diend voor de werkzaamheden aan den Noord- Oost Polder. De minister zeide, dat eerst wanneer de huishouding van den staat op een volkomen gezonde basis zal zijn gesteld, de tijd geko men is om voor het geheele bedrag, noodig voor de werkzaamheden, geschat op 120 millioen, te leenen. Teleurstelling elders in den lande. Te S lied recht, centrum van waterbouwwer ken, bestaat groote teleurstelling over het feit, dat de regeering den post van 2 millioen op de begrooting van het Zuiderzeefonds voor de N.O.-inpoldering voorshands heelt terug genomen. Aan de Tweede Kamer is bet volgende telegram gezonden: Het verbondsbestuur van Patrimonium dringt aan op het voortzetten van de werk zaamheden tot Inpoldering van de Zuiderzee. Het verzoekt uwe Kamer, de regeering tot het voortzetten te bewegen. De toekomst van ons volk, de bestrijding van de werkloosheid en de toestand van de Zuiderzeeplaatsen eischen voortzetting. VRIJDAG 15 MAART. Hilversum, 1875 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel J. Jong. 8.30 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie J. v. Oogen. 10.35 Gramofoor.pl. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 Gramofocpl. ■"1.00 Het Cantabile-orkest c.l.v. E. Beeck»- mann. 2.15 Causerie en zang door Win Defresne, a.d. vleugel H. v. Dalen. 3.00 Uit Heck's Lunchroom, Arnhemr John' van Brück en zijn orkest. 4.00 Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gramofoonpl. i: 5.00 Voor de kinderen. I 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Brederode-herdenking, m.m.v. Dr. J. A. N. Knuttel lezing) en J. Musch (voordracht), en gramofoonpl. 7.00 E. Walis en zijn orkest 7.57 Herh. S.O.S.-berichten. 8.00 Dr. P D. Tjalsma: Menschen getuigen van hun geloof. 8.30 N. v. d. Stad (cello) en H. Schouwman (piano). 9.00 Dr. J. C. A. Fetter: Vader- en moeder religie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Lezing Ds. J. N. Pattist. 11.00 Jazzmuziek (Gramofoonpl). 11.3012.00 Orgelspel C. Steyn. Huizen, 301 m. Algemeen programma, verzorgd door de N. C.R.V. 8.00 Schriftlezing èn meditatie. 8.159.30 Gramofoonp'. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. G. J. Sanders. 11.00 Gramofoonpl. 11.15 Piaonrecital A. Franke-Hendriks. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Ensemble >an der Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Gramofoonpl. 4.00 Orgelspel S. P. Visser. 5.00 Concert door A. Hermes (alt), E. Blele (cello), en S Wintershoven (piano). 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.00 Ned. Chr. Persbureau! 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Literaire causerie P. H. Mulle. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert J. Zwart 9.00 Dr. C. J. Honig: Het mysterie van den slaap. 9.30 NCRV-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk (om 10.00 Vaz Dias). 11.0011.30 Gramofoonpl. ZATERDAG 16 Maart. Hilversum, 1875 m. VARA-uitzendlng. 10.00 VPRO. '8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Aib. 1. d. Continubedr. „De Fliere fluiters" o.l.v. E. Walis, „De Notenkrakers" oJ.v. D. Wins, „Schalmei" o.l.v. P. Ren es en L. Contran. 12.00 Gramofoonpl. 12.15 „De Flierefluiters" o.l.v. E. Walis. 12.45 ..De Zonnekloppers" o.l.v. C. Steyn, 1.00 „Orvltroj .a" o.l.v.. J. v. d. Horst. I.30 XX-Ensemble o.l.v. C. Steyn m.m.v. G. Ehrhardt (zang). 2.00 Hoe de toonkunst groeide. 2.20 Filmpraatje M. Slnyser. - 2.35 Gramofoonpl. 3.00 Voor de reode jeugd. 4.00 J. Lamers Interviewt Albcrt van Dalsum. 4.15 Orgelconcert G. Robert 5.00 Lezing A. H. van Deth. 5.15 A. de Booy (zang) en C. Steyn (orgel). 6.40 Literaire causerie. 6.00 Zang door Hovyd Kraus-Adema. 6.30 Esperanto-uitzendlng. 7.00 Stemmen uit hel proletariaat 7.15 Vioolrecital Yelli d'Aranyi. 7.45 Voor de Centr. Bond van Transportar beiders. 8.00 Herh. S.O.S.-Berichten. 8.03 Gramofoonpl. 8.30 Declamatie J. Lemaire. 9.00 O. Couperus (bariton) en J. Jong (orgel). 9.30 Fragmenten „De Fakir", van De Vries Lamers. (Op gr. pl.). 9.50 Vaz Dias. VARA-Varia. 10.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot 10.40 Accordeonrecital C. Steyn. II.00 Vervolg orkestconcert. 11.30 Fragm. uit „Othello" van Shakespeare. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 301 m. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sportpraatjc. 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Schlagermuziek. 5.15 Orgelconcert en gramofoonpl. 6.20 Causerie. 6.45 Gramofoonpl. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkestconcert. 8.50 Gramofoonpl. 8.55 Mannenzang. 9.15 Schlagermuziek. 9.45 Voordracht. 10.05 Schlagermuziek. (Om 10.30 Vaz Dias). 11.00—12 00 Gramofoonmuziek, De Dinsdag voor de de Povinciale Staten van Noord-Holland g diende 13 lijsten zien er als vo g Lyst 1. N. S. B. 1. G. F. Vleske, Haarlem; 2. K. vari Slooten Velseir 3 J- Saai, Barsingerhorn; 4. W. tie mendaal. L4jst 2. Vryheidsbond. 1. G. J. Lovink, Anna Paulo vna; 2. W. F. G. L. Driessen, Den Helder; 3. C. Wagenaar Kzn., Alkmaar; 4. Mr. D. Breebaart, Callantsoog; 5. P. Blaauboer Gzn., Kolhorn; C. M. Kolff geb. van Heurn, Wieringen; 7. Dr. D. E. W. C. Boswijk, Texel; 8. G. J. van Leersum, Winkel; 9. P. Visser Azn., Wieringerwaard; 10. Jb. Swaag Jzn., Bergen; 11. Joh. de Veer, Scha- gen; 12. P. Stapel Czn, Hoogkarspel. Lyst 3. Christeiyk Historische Unie. 1. J. Ringers, Alkmaar; 2. J. van der Land, Enkhuizen3. J. Dorjee Johzn., Zaandam; 4. W. J. A. de Kat, Andijk; 5. G. Chr. Dun, Alk maar; 6. J. Kroonenburg, St. Pancras: 7. J. Geusebroek Jr., Medemblik; 8. C. Elles Jr., Alkmaar; 9. S. Schuit, Zaandam; 10. Tj. Hel- kens, Marken-eiland. Lyst 4. Vrijzinnig Den». Bond. L W. de Boer, Den Helder; 2. F. Schermer, Schoort; 3. u. J. Bosker, Wieringen; 4. D. Kooiman, Purmerend; 5. C Wydenes Spaans, Anna Paulowna; 6. H. K. Koster, Wieringer waard; 7. J. H. Steenmeyer, geb. van der Ryst, Den -leider 8 A. Epe, De Koog, Texel; 9. G. van Hungen, Terschelling; 10. N. W. Duin- ker, Vlieland; 11. J. Ootjers, Nrd. Scharwou- de; 12. L. F. van Loo, Den Helder; 13. G. v. d. Sluys, Sch- brug; 14. Jb. de Vries, Ju- lianadorp; 15. P. Pluist*'.', Nieuwe Niedorp; 16. J. B. F. Meyer, Den Helder; 17. P. Kaan Czn., Wieringen. Lyst, 5. Chr. Dcm. Unie. 1. F. Sclurer, Amsteidam; 3. M. de Visser, Amsterdam; 3. J. H. Volkers, Amsterdam; 4. Tj. Lichthart, Amsterdam; 5. W. D. Franken, Hilversum; 6. P. L. Gerritse, Amsterdam; 7. F. J. Welzenbock, Amsterdam; 8. P. du Bols, Amsterdam; 9. P. Tjebbes, Buseum; 10. J. Kloppenburg, Amsterdam; Lijst 6. Anti-Revolutionnaire Party. 1. A. Gravcsteln, Urk; 2. Mr. A. Bruch, Haarlem; 3. G. Laas Kzn., Amsterdam; 4. P. Keulemans, Amsterdam; 5. Mr. Dr. P. J. Dam, Hilvenmm; 6. F. P. Vermeulen, Velsen; 7. P. Slot A.Pza., Broek op Langedyk; 8. W. J. Bossenbroek, Amsterdam; 9. L. -iarms, Zaan dam; 10. A. B. Roossen, Amsterdam; 11. Dr. W. J. Kalkert Jr., Hilversum; 12. S. van Wyk, Haarlemmermeer; 13. A. Lever; Den Helder; 14. A. Ba-ten Pzn., Noord-Scharwoude; 15. J. Wagenaar Gzn., St. Pancras; 16. L. Doek es, Dlrkshorn; 17. S. Steensma. Heer Hugowaard; 18. J. Balder Jbzn., Broek op Langcd(jk; 19. K. Biersteker, Den Helder; 20. J. H. F. Sandt- mann, Berger (N.-H.). Lijst 7. Roonaneh-Katholieke Staatsparty. 1. H. F. van Nuland, Schagen;2. J. Groen Az., Zuid-Scharwoude; 3. M. A. Kolster, Den Helder; 4. C. Kramer, Zuid-Scharwoude; 5. H. Lcber, Texel; 6. C. G. M. v. Laar, Oude Nie dorp; 7. A. v. d. Berg Gz., Anna Paulowna; 8. L. Schrijver, Noord-Scharwoude. L{jst. 8. C. P. H. 1. L. Seegers, Amsterdam; 2. D. Wijnkoop, Amsterdam; 8. N. Beuzemaker, Amsterdam; 4. KL de Vries, Den Hp; 6. L. Jansen, Amster dam; 6. D. Noordewier, Haarlem; 7. J. Gorris- sen, Krommenie; 8. J. Brandenburg, Amster dam; 9. L. Bertha de Vries zich noemende De Vries geb. De Hondt; 10. D. Makktnga Zaan dam; 11. D. Lammes, Hilversum; 12 H. feter- ringa, Amsterdam; 13. J. Dieters. Amsterdam; 14. J. H. Janzen, Amsterdam; 15. C. de Jong, Alkmaar; 16. R. Huls, Medemblik; 17. J. v. Delden, Zwanenburg; 18. G. de Vries, Andyk West; 19. C. Dekker, Hensbroek; 20. M. v. Tongeren, geb. Smit, Uitgeest. Lyst 9. S. D. A. P. 1. A. W. Mlcheis, Haarlem; 2. W van Dok, Wyk aan Duin; 3. N. Swlerstra, Hoorn; 4. Mej. W. Krul, Schagerbrug; 5. P. Hart, Koe- dyk; 6. P. S. v. d. Vaart, Den Helder; 7. G. Gayaard, Nieuwe Niedorp; 8. D. Marinus, Landsmeer; 9. M. Magchielsen, geb. Velthuis, Hoorn; 10. C. Schagen, Edam; 1L K. Prins, Zaandam. Lijst. 10. Staatkundig Gereformeerde Party. 1. E. Kuyk, Amsterdam; 2. C. J. Kesting, Hilversum; 3. A. C. A. Tak, Zaandam; 4. W. J. Willekes, Hilversum; 5. A. Molenaar, Lands meer. Mjst. 11. Kath. I)cm. Party.. 1. P. G. van Engelen, Haarlem; 2. J. H. H. Handriks, Amsterdam; 3. A. J. H. Hendriks, Hoorn; 4. M. Janssen, Amsterdam; 6. W. F. N. Bronkhorst, Hilversum; 6. C. W. Limburg, Purmerend; 7. M. Ch. G. Snoecks, Haarlem; 8. G. L. Th. van Weely, Amsterdam; 9. J. a'. Remmé, Haarlem; 10. J. J. H. Appels, Bus- sum. Ljjst 12. Middenstandsparty. 1. G. Lampet je, Amsterdam; 2. C. A. Hoo- gerwerf, IJmuiden O.; 3. E. H. Witkop, Den Helder. Lijst 18. O. S. P. en R, 8. P. 1. H. J. F. M. Sneevliet, Amsterdam; 2. P. J. Schmidt, Amsterdam; 3. A. l-angkemper, Amsterdam; 4. C. J. H. Poppe, Zaandam; 5. A. Veltrope Beemster; 6. F. Bosman, Zaan dam; 7. P. van Praag, Laren; 8. D. Schilp, Amsterdam; F. v. d. Goes, karen; 10 H Slecht, Amsterdam; 11. A. J. S. Schouten, Hilversum; 12. B. Appel, Alkmaar; 13. t de Haan, geb. Zwagerman, Hoorn; 14. J. van Dok, Enkhuizen, 14 Maart. Ingezonden Stukken het zout des levens. Er is in de courant ZlJn i-ubriek, die zoo veracht en z00 gelief,?'*'1 Iedereen scheldt erop en iedereen h-est h l!i' Wat 'n idioot ingezonden stuk was dat at' van meneer A. te B zegt meneer c. en^' volgenden dag zou hy zich niet graag ,u a legenheid laten ontgaan om te lezen wat neer D. weer voor enormiteiten heeft biteerd. Lezer, schrijf dus ingezonden ken; u doet er velen een genoegen mede u ergert er anderen mee en is het cen J* net zoo prettig als het ander? 'et Indien voor Iedere regel, die er in de brieken Ingezonden der Nederlandsche n?" over de vraagstukken van het vejkeer is schreven, één arm mensch een boterle kreeg, waren de arme menschen van den fa* ger af, de banketbakken» van al hun n* «id. raden en de doktoren van al hun vrijen bid Mijn oog werd dezer dagen getroffen don" het nieuwste op dit gebied. Nee, ik «- r bfediliÉi"; niet, dat een fietser, die het hoekje om m dit alleen kan doen als hij zijn hand uitsteeg een fietsplaatje aan zyn revers heeft, lamp voor en wit spatbord plus reflector ach ret Dit alles is betrekkelijk nog eenvoudi» r>e voetsaiurer heeft het nog altiid De voetganger heeft het nog altijd moeilijker Er is tot dusver geen middel uitgevonden om hem een natuurlijken dood te doen sterven De pogingen duren Intusschen voort. En he» nieuwste, dat ik vond, was een „Ingezonden» waarin iemand aanbeval, dat wandelaars des avonds een lantaarntje by zich moeten heb- ben en dit aan hun wandelstok zullen heen en weer zwaaien als zy 's avonds willen over- steken. Er is misschien iets voor te zeggen. Wat men als voetganger ook zou kunnen •doen, is een paraplu meedragen, die, als sh zich opent, een regen van gekleurde vuur. ballen doet neerdalen. En waarom geen gloei, lampen op onze hoeden, vóór- en achterlicht, pijlen op onze schouders en reflectors op den rug? Of als dat te veel moeite ia, waarom geen verlichte neuzen Of onze gezichten met phosphor ingesmeerd Of schoenen, voorzien van neonbuizen? Of een gloeiworm aan een touwtje Misschien zou het ook een goed idee zjjn, dat iemand, die over wil steken, eerst een vuurpyi afschiet, of, als dat niet vollcende blijkt, een revolver. Men ziet, het vraagstuk is niet eenvoudig. Maar één ding is zeker: als er ooit een op lossing voor wordt gevonden, zal het te dan ken zjjn aan de rubriek Ingezonden Stukken. Elven gauw kijken wat er vanavond weer voor heerlijks in staat. Twee dooden; twee leven» vaariyk gewonden. De Alfoersche recruut van het eerste depöt- bataljon, Djoemati, maakte amok. Hjj slak den Europeeschcn fuselier van het 9de batal jon, L. B. van Stcnus (geboren in Indië), en den korporaal-ziekenverpleger Atmadja, dooi Verder bracht hy den Euro pee schen sergeant G. C. van Diëten, geborer. te Wqk-bjj-Duur- stede, zware verwondingen toe, evenals den eersten stukryder Kariodimedjo. Later wordt gemeld, dat de toestand van den verwonden Van Dieten en van Kariodi medjo redelijk wel is. De amok-maker was eerst opgesloten ge weest in de af deeling voor krankzinnige ver pleegden, doch scheen voldoende genezen om weer in de gewone ziekenzaal te worden op genomen. Na zijn aanval werd hij overm." id en neergeslagen, waarbij hij een arm brak. (Aneta.) HET ESKADER WATERVLIEGTUIGEN- Te Turakan. De marinestaf heeft bericht ontvangen, dat de groep watervliegtuigen van de Koninklijk# Marine onder bevel van luitenant ter zee l* kl. C. W. H. Tetenburg gisteren van Puerto Princesa Is vertrokken en te Tarakan aango- komen. Zitting Dinsdag 12 Maart. Uitspraken vorlgo zitting. da- Klaas B. Pikeur, A'dam. L'efstal van een mes regenjas 50 boete oi 25 dagen. Joh. Kl., los arbeide., /.'dam. Gedetineerd, ging tot diefstal onder verzwarende digheden (inbraak by den heer C. J- G- 1 Jaar 8 maanden). 2 Jaar gev, tmogtf! Corn. D., visscher, Egmond aan Zee beroep von-iis strooperij. 25 boete of 1 gen. Piet G., visscher, Egmond aan 2iee, alsvo Vonnis bevestigd. re0, Kl. Sch., visscher, Egmond aan Zee, al3V Vrijgesproken. hcroep Jos. v. G., koopman, Utrecht. Hoogef vonnis kantonrechter Hoorn, terzak-" <1V' ding ventverbod te Enkhuizen. Vonnis krach tlgd. «u-reA T. v. d. L., caféhouder, Helder iy voori\|cn). zedenmisdrijf art. 250 bis. (Eisch 6 maa Vonnis bekrachtigd. Hoog6* Jan. D., visscher. Egmond aan Zee. beroep stroopery. Vonnis bekrachtigd- Alkmaar. Art. 250 Bi». hervat Heden werd met gesloten deuren f w zaak art. 250 bis, tegen Piet K., cal' Den Helder, voorheen te Alkmaai huishoudster Cath. St, mede aldaar- ^r. dedigers fungeerden mr. Buiskool Smal. Eisch voor Piet K. 8 en voor 7 nuanriea gev. n*J- C8tt

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 2