2OBLIGATIES Stadsnieuws Wat wilt U Imnt Waal §aan wc HELDERSCH OBLIGATIE- EN WISSELKANTOOR tweede blad Directie Rijkswerf. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 MAART 1935. De opening van het Rialtotheater. Het klokkenspel voor het Zeeheldenmonument Uit het politierapport. foobïc KONINGSTRAAT 76 A.s. Zaterdag tot 10 u. geopend Visscherij. Licht op voor alle voertuigen. ponderdag 14 Maart Vrijdag 15 9 9 9 18.30 uur. 18.32 uür. Ir. Bij' 1 April met pensioen. Ir. Visman benoemd tot directeur. By Kon. besluit van 4 Maart is, met ingang van 1 April 1935: a. aan den hoofdingenieur der marine, ir. A. L. Bijl. belast met de waarneming der be trekking van directeur der Rijkswerf, eervol ontslag' verleend; b. de hoofdingenieur der marine in vasten dienst ir. S. Visman, belast met de functie van chef van de afd. Scheepsbouw bij de Rijks werf. benoemd, in vasten dienst, tot directeur der Rijkswerf; c. de ingenieur der marine in vasten dienst F. W. K. de Klerk benoemd in vasten dienst tot hoofdingenieur der marine. Ir. A. L. Bijl werd geboren in 1882 en trad in 1908 bij de marine in dienst. Achtereenvol gens was zijn standplaats Amsterdam, Helle- voetsluis, Vlissingen, Den Helder, Den Haag, en d.d. 1 Juni 1929 werd hij benoemd tot hoofd-ingenieur-directeur van 's Rijkswerf te Willemsoord. Tijdens zijn directie is o.a. het lichtschip 9 ten behoeve van het Loodswezen, alsmede twee electrisch gelaschte gevechtsschijven ge reedgekomen. Ir. S. Visman is 13 Juli 1885 te Batavia ge boren, en werd adelborst le kl. 16 Sept. 1906, luit. ter zee 2e kl. 16 Sept. 1908, luit. ter zee le kl. 6 Oct. 1918, e.o. 1 Aug. 1919. Als adel borst le kl. diende h{j in Indië by het eskader, en genoot de eerste inl. opleiding op het flotil- le-vaartuig „Serdang". In 1911 als luit. ter zee 2e kl. in Nederland terug, werd hij geplaatst aan boord van de „Atjeh" en de „Sommels- dijk" en kwam in 1912 bij den torpedodienst. Kort daarop werd hij overgeplaatst bij den on derzeedienst. In de oorlogsjaren was luit. ter zee Visman commandant van de „O 1", welke functie hij tot 1916 vervulde. In dat jaar ver trok hg naar Indië, doch kwam kort daarop naar Holland terug, waar hij leeraar werd aan het Kon. Instituut. Na afloop van, den oorlog kreeg de heer Visman toestemming om te studeeren, waar na hij te Delft zijn ingenieurs-diploma haal de en in 1923 scheepsbouwkundig ingenieur werd. 1 Maart van dat jaar werd hij tot in genieur bij de marine benoemd. 4 Febniari 1928 werd hij gedetacheerd bij het Marine- Etablissement te Soerabaja en 1 Januari 1933 benoemd tot hoofdingenieur, chef der afdeeiing Scheepsbouw op 's Rijkswerf alhier. De heer Visman is ridder van de orde van Oranje-Nassau en bezit voorts de volgende onderscheidingen: bronzen draagpenning voor mqnschlievend hulpbetoon, eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven (kleine Soenda- eilanden 1905—1909); mobilisatiekruis. TENTOONSTELLING WERELD BIBLIOTHEEK. Evenals vorige jaren, had de Maatschappij voor Goede en Goedkoope Lectuur ook thans wederom een tentoonstelling van haar uit gaven georganiseerd, welke gisteren in Casino werd gehouden en zich in groote belangstelling mocht verheugen. Ook nu we der stond deze tentoonstelling onder de aus piciën van de Openbare Leeszaal. Er was, den ganschen middag en avond een druk bezoek en er bestond voor de verschillende uitgaven een intensieve belangstelling. We der waren fraaie boekwerken voor uiterst lagen prijs beschikbaar gesteld, bij wijze van premie voor de bezoekers. BIJEENKOMST VEKEENIGING „KATHOLIEK DEN HELDER". Met de pittige, goed gespeelde Soussa- marsch ,,E1 Capitain" bracht de Vereeniging „Winnubst" reeds dadelijk een opgewekte stemming in deze bijeenkomst. De waarnemend voorzitter der vereeniging, de heer D, J. Snel, heette na de gebruikelijke opening de aanwezigen hartelijk welkom. In het bijzonder, omdat hij daarbij den eersten Burger kon rekenen. Burgemeester Driessen, die zoo bereidwillig was hedenavond te spre ken over het Saarplebisciet. Verder heette hij welkom de geestelijken, de solisten en „Win nubst". Het speet het bestuur van de Vereen. Kath. Den Helder, dat door de radio vele leden thuis zouden worden gehouden, terwijl ook verschillende berichten van verhindering door andere oorzaak waren binnen gekomen, zoo dat helaas geen volle zaal begroet kon wor den. Degenen, die wel aanwezig waren, wenschte hij met zooveel te meer dank voor hun opkomst, een goeden avond toe. Het programma werd daarna weer door Winnubst vervolgd met „Geschichten aus dem Wiener Wald" van Strausz. Deze mooie wals kwam uitstekend tot haar recht, hoewel „Win nubst" voor deze zaal wel Iets te forsch is. Een zwakker bezet orkest zou ongetwijfeld betere resultaten geven. Toch waren de forto's niet te krachtig om afbreuk te doen aan de uitstekende vertolking, die hier geboden werd. Een welverdiend applaus was dan ook de be looning voor Directeur Schenkels en zijn leden. Het muzikale gedeelte werd voortgezet door den heer Tj. Dito, viool, begeleid door den weled.gestr. heer J. W. F. Backer. Aller eerst werden uitgevoerd deel 1 en 2 uit een Andante van Dvorak. Twee mooie, teerge voelige stukjes, waardoorheen geweven vroo- lijke opgewekte trekjes, die voor de afwisse ling aangenaam aandoen. De vioolpartij werd vertolkt, zooals verwacht kon worden. Meer malen slaagde de heer Dito er in de Juiste stemming der verschillende gedeelten goed Weer te geven. De linkerhand was goed los. Het tweede gedeelte had mooie motieven, die aanvankelijk eerst op de viool gespeeld door de piano overgenomen werden. Vervolgens kwamen de solisten met een vallade en polonaise van Vieuxtemps. Enkele 'eine viool-onzuiverheden by den aanvang van beide nummers werden ras vergeten bij 'lo voortgezette beheerschte vertolking. Vooral in de polonaise viel een uitstekende stokvoe- te waardeeren. He pianist, die voor ons zijn kunnen en ken- *en voor het eerst toonde, bleek een zeer goed -'eider te zijn. Zijn zeer kalm, uitstekend aangevoeld spel, gepaaid aan een groote een voudigheid b.j de uitvoering stempelden hem tot een bekwaam pianist met wlen het een genoegen is samen te spelen. Dikwijls waren in zyn sologedeelte groote momenten van fijn genuanceerd spel. die het beluisteren tot een waar genoegen maakten. Wij hopen den heer Backer meer te hooren. Na deze muzikale gedeelten trad de Burge- meseter naar voren, om zyn lezing over het Saarplebisciet te houden. Daar deze lezing in hoofdzaak gelijk was aan die, welke de heer Driessen onlangs voor het Nationaal Jonge ren Verbond hield, kunnen wij, ook al van- wige het feit, dat na de beëindiging geen vragen werden gesteld, met de vermelding volstaan. 6 De heer Snel dankte den Burgemeester voor zyn interessante lezing. Hij wees er op, dat door internationale samenwerking een diep- gaand geschil tot oplossing was gebracht en dat Nederland bij die oplossing een eervol aan deel had gehad. Voor de pauze speelden de heeren Dito en Backer nog een tweetal nummers, waarna een korte pauze intrad. De harmonie Winnubst nam het geheele gedeelte daarna voor haar rekening. De vereeniging Katholiek Den Helder kan op dezen goeden avond met dankbaarheid terugzien. Inderdaad was het jammer, dat de opkomst niet bevredigend was, doch de aan wezigen hebben een interessanten avond me degemaakt. JOCKEY-PETJES, MATROZENPETJES EN HOEDEN MET RANDEN! Ouderavond Padvinders. Een verslaggever, lezers, vindt het altijd een kolfje naar zijn hand om iets bij te wonen, waar veel copie in zit en... waar hij waardee- rend over schrijven kan. En daarom ging de verslaggever van deze Padvindersbijeenkomst -egen het middernachtelijk uur nog met plezier aan het werk om u iets te vertellen over den ouderavond van gisteren. Indien u van plan was heen te gaan naar deze bijeenkomst en u bent tenslotte toch maar thuis gebleven, heb dan spijt over die afwezig heid, want u hebt veel gemist. Het maakt direct al zoo'n aardige indruk, al die jongens in hun pakjes, met hun hoofd deksels, bij elkaar te zien. Welpen met Jockey petjes, de Verkenners met die puntige lïbeden met van die lekkere schaduw-randen en de Waterscoutjes met hun matrozenpetjes. En die aardige indruk wordt naarmate het verstryken van den avond nog door allerlei andere indrukken gevolgd. Laat mij er een paar mogen noemen: Het nut van de padvinde rij, de goede organisatie, de handigheid, de hulpvaardigheid, de orde, enz. Het zou, zoo veronderstel ik, wel mogelijk zrjn een heele pagina te vullen over die buiten gewoon goeden ouderavond, die in Musis Sa- crum gehouden werd. Maar een heele pagina is te erg. Dat leest u toch niet allemaal en daarom zullen wy hier en daar een greep doen om u toch eenigszins op de hoogte te brengen. Hopman Metzelaar zeide, dat deze avond voornamelijk gevuld zou worden met samen- spraakjes. Aanvankelijk was het de bedoeling meer een demonstratie van het werk te geven, doch dit werd uitgesteld tot a.s. zomer. In de eerste plaats was er het verhaal van de padvinders van Wilderbosch. Er was een schraper van een pachtheer, die 1000 gulden van zijn boeren kreeg, en zei, dat die alle maal maar aan de galg moesten. De padvin ders mochten niet meer in zijn bosch kampee ren, maar tenslotte had hij aan diezelfde pad vinders zijn leven te danken Toen werd hy zóó verteederd, dat de jongens 100 gulden voor de kas kregen en dat zij net zoo veel keeren mochten kampeeren als zij wilden. Verder kregen we: Het huis op de heide. Een geweldig modern drama. Een uitvinder leeft eenzaam op de hei en heeft een robot uit gevonden. Net een echt mensch. Anderen wil len zijn geheim bemachtigen en tenslotte dein- sen zij er niet voor terug hem te dooden. De robot zelf maakt echter de geheele bende on schadelijk. Twee padvinders beleven dit afgrij selijk schouwspel en daaraan verbindt één van hen een moraal. Uistekend werd dit stukje opgevoerd. De koude rilling liep over je rug, toen het huis in duisternis was gehuld en de robot met zijn lichtende oogen de bendeleider aan kant hielp. „Toch padvinder" was de geschiedenis van een deugniet, met 3, 2, 4 en nog eens 2, 3, 4 op zijn rapport. Vechten was aan de orde van de minuut. Bijna kreeg hij daarbij een ernstig ongeluk. Maar een padvinder hielp en de kleine Pruttelman, zoon van den grooten Pruttelman xverd toch padvinder. Daar was heel wat voor noodig, want pa Pruttelman was niet direct overtuigd. Maar Zondag gaat-ie zelf kyken en dat doet-ie en dat-doet-ie en... dat-doet-ie! Die vader en moeder Pruttelman waren twee typen van de bovenste plank. Vader met z'n pijp en z'n vest en moeder, die zoo lekker lui in die stoel kon liggen. Af hoor! Tenslotte een blyspel in vier bedrijven „Zwa luwen in actie". Een ziekelyk Jongetje, dat door z'n goedbedoelende maar totaal verkeerd liandelende grootmoeder op een vreeselyk goede manier wordt verpleegd. Het jongetje was volgens z(j eigen zeggen van het model: „Geen ellende voor den tyd". De padvinders zoeken hem op, brengen wat leven in ztjn brou- werytje en dat doet het gevolg niet uitblijven. Het wordt een jongen, die met de anderen mee kan doen en hij wordt dan natuurlijk ook pad vinder. Nee, maar lezer als u dat grootmoedertje gezien had! Byna kwamen soms de tranen In uw oogen! Wat werd dat bijzonder goed ge speeld. En die stem. Als ik haar uitspraak: „Och, och, daar zal je het hebben... wat een gedoe..." hier neerschrijf, dan hoort u die zuchten niet en ziet u dat zenuwachtig ge wriemel met dat zakdoekje niet en dan ziet u haar heele figuur niet en dan hoort u niet die stem. Dan weet u nog niets en daarom zet Ik hier een punt achter. Nog even over enkele andere programma punten. In de eerste plaats dient dan genoemd te worden de Oerwouddans van de Welpen. Hier waren die jongste jongens in hun sas! Ze waren wolven en jakhalzen en er was een tijgerkoning, Sharo Khan en een jongetje, dat bij de dieren leafdo, dat door de wolven opge voed was als wijlen Romvlus en Remus. Vlot en aardig werd dit nummertje ten tooneele gebracht. Dan waren er demonstraties in het touw- slingeren, het maken van een brancard van twee fietsen, touw en een paar stokken in en kele minuten, het kampvuur, met liedjes en mondharmonica-solo. En van die boer, die zou gaan water halen,'dat kwam van die hoek van Kostjeberg. Allemaal even aardig. Ik eindig, lezer. U ziet het wel met» dan lof voor dezen avond en daarmede voor leiders en jongens zelf. Na een verlotinkje werd nog wat nagedanst. V' S' BBA rn BBA A POSTZEGEL-TENTOONSTELLING, Op Zaterdag 16 Maart hoopt de postzegel- vereeniging „Helder" haar jaarlijkschc propa- ganda-tentoonstelling te houden, in de boven zaal van het Milit. Tehuis, Spoorstraat. Waar het bezoek aan deze tentoonstellingen de laat ste jaren steeds stijgende was, twijfelen we er niet aan, of dit keer zal een groot aantal phi- latelisten en belangstellenden een kijkje ko men nemen. Verschillende interessante inzendingen zul len het bezoek aan deze tentoonstelling ten volle waard zijn. De zegels van bijna alle lan den van Europa, in het byzonder natuurlyk van Nederland en Overzeesche Bezittingen, zijn tentoongesteld. Een der leden heeft een collectie fraaie briefstukken van vele blzon- dere postvluchten door de K.L.M. uitgevoerd samengesteld, alsmede een interessant artikel over catapult vluchten vanaf de s.s. „Europa" en „Bremen" naar Amerika en Europa, ver lucht met schitterende foto's en brieven. De vereeniging hier ter plaatse telt thans ruim 70 leden, wel een teeken dat er heel wat aan deze liefhebberij gedaan wordt. Werd het postzegel-verzamelen in vroeger jaren als een kinderspel, groote menschen on waardig, beschouwd, nu is men er wel van doordrongen, dat het verzamelen van post zegels een groote opvoedkundige en weten schappelijke waarde heeft Waar de Bond van lied. Postzegelverzame laars de laatste jaren groote aandacht gaat schenken aan het verzamelen door de jeugd, wil de vereeniging „Helder" niet achterblijven. Aan ieder jeugdig verzamelaar, beneden 16 jaar onder geleide, zal een souvenii aan deze tentoonstelling worden uitgereikt. De tentoon stelling is geopend van 210 uur. Een officieele tint en een uit nemend programma. Gisteravond heeft de officieele in gebruik- name van 't nieuwe bioscoop-theater „Rialto." plaats gehad. Vèr voor achten waren reeds velen van die pl. m. 850 genoodigden verschenen- om vóór de voorsteling aanving een indruk te krijgen,., van het nieuwe, fraaie gebouw, waarmede onze stad verrijkt is. Om 8 uur was het in de hall een drukte van belang; het gedrang bij de garderobe was danig en men had nogal geduld noodig om hoed en jas af te kunnen leveren. Maar dat zyn van die zaken, die dè drukte by de opening met zich brengen, wij voor ons hadden den indruk reeds, doch be vestigen dien nog eens, dat de capaciteit èn van hall èn van garderobe ruimschoots vol doende is om bij een normalen gang van za ken vlot en goed te functionneeren. De eerste kennismaking van het publiek met „Rialto" viel, zooals we verwacht hadden, in goede aarde; verschillende bezoekers vroe gen we naar hun meening en allen toonden bewondering, respect, dan wel ingenomenheid met een inrichting als deze. Het gebouw is dan ook werkelijk een lust voor het oog. Heel officieel werd een half uur gewacht alvorens de eenvoudige plechtigheid begon. De opening. Het was de heer Geervliet van de N.V. Hagebo, die te half negen het podium betrad en een kort woord tot de aanwezigen richtte. Het was allereerst een woord van welkom aan alle genoodigden, speciaal aan den Schout-bij-Nacht T. L. Kruys, den Burgemees ter, bestuursleden van den Nederlandschen Bioscoopbond, het Tweede Kamerlid Dr. Vos. En daarna dankte de heer Geervliet hartelijk allen, die medegewerkt hadden aan het tot stand komen van „Rialto". Voor zoover wij konden verstaan, werden in dit verband ge noemd de heeren Boon, Mensink, Klerk, Elte en Engelmann. „Mocht ik eenige namen ver geten", aldus spreker, „dan verzoek ik U dit mij te vergeven". Vervolgens noodigde de heer Geervliet den Burgemeester uit het theater te openen. Aan dit verzoek voldeed de heer Driessen gaarne en sprak alvorens daartoe over te gaan een korte rede uit. Hiervan memoree- ren we den wensch van spreker, dat in „Rialto" cultureel en zedelijk hoogstaande films vertoond zullen worden. Met de beste wenschen voor de ondernemers verklaarde spreker de nieuwe bioscoop vervolgens voor geopend. (Applaus). De heer Geervliet verzekerde nog, dat aan den wensch van den Burgemeester zou worden voldaan. Het programma. De directie had voor deze eerste, tevens bijzondere gelegenheid de hand weten te leg gen op een uitnemend programma, dat circa 3V6 uur in beslag nam. Dat het programma in den smaak viel, bewees wel het applaus, dat na elk filmpje en vooral ook na de hoofd film opklaterde! Een hartelijkheid, die tot nu toe vreemd was in onze goede stad Het begon al dadelijk goed met het Para- mount Sound News, dat zeer actueel en ,,by" was en dat volgens het programma eerst des middags per K.L.M. uit Parijs was ontvangen. O. m. kregen we beelden uit den opstand in Griekenland, die zoo juist onderdrukt is. Het tweede filmpje was van Hollandsch fabrikaat en bracht vele van onze klein-kunst-sterren als Louis en Henriëtte Davids, Fientje de la Mar, Han Beukers e.d. op het witte doek, por- don, op den witten muur. Fientje de la Mar zong een aardig liedje naar aanleiding van het Hollandsche Hollywood bij Duivendrecht. Een nieuw bewijs, hoe „bij" het programma wel was, kregen we in „An E lep han t never fprgets", een gekleurde teekenfilm van Max Fleischer, een nieuw terrein in de cinemato grafie, dat sinds zeer kort betreden wordt. Daar zitten nog vele mogelijkheden in! En dan een aardige attentie van de Hollandsche filmfabriek „Profilti" in Den Haag, welke met een film, geheel opgenomen in... Den Helder, directie en genoodigden aangenaam verraste. Op verrassend duidelijke wijze konden we op nieuw het vertrek van de „K XVIII", „K XVI" en ,,K XVH", „Piet Hein" en „Evertsen" en de aankomst van de „Van Ghent" en „Korte- naer" meemaken. Deze bijzondere attentie werd zeer op prijs gesteld. Via een Paramount Picturial Act en „Dance Contest", een leuke teekenfilm met Poplye the Sailor, kwamen we aan de pauze, waar van natuurlyk een goed gebruik gemaakt werd door hen, die het theater nog niet in z'n geheel hadden kunnen bewotVieren. Na de pauze eerst wat reclame-beeldjes en een film in woord en beeld getuigende van het nut van sparen een goede reclame van de Nutsspaarbank een - orkest van wel 20 da mes en 1 heer dirigent en eerst toen was nien aan de hoofdfilm „De Bengaalsche Lansiers" genaderd. Dit is een film van 7 kwartier, die uitstekende kwaliteiten bezit, doch wat lang en breed is uitgespannen. Een voordeel is 't wel, dat op deze wijze prachtig foto materiaal uit Britsch-Indiè opgenomen kon worden, doch het verhaal leent zich er niet voor het «ine moment vol actie en ten zeerste geïnteresseerd mee te leven en even later als beschouwend toeschouwer tot de werkelijk heid te komen. Nochtans is hier onder regie van Henri Hathaway een filmwerk ontstaan, dht bewondering verdient door de wijze waar op de opnamen gemaakt werden en de mede spelenden zich van hun moeilijke taak kweten. Het zyn vooral de 3 lanciers Maac Gregor (Gary Cooper), Forsythe (Franchot Tone) en Stone (Richard Cromwell), die van de door hen uitgebeelde figuren rake types maken. Doch met hen dienen genoemd te worden C. Aubrey Smith als Majoor Hamilton, doch meer nog Sir Guy Standing als de „IJzeren Hein", kolonel Stone. Deze mannen hebben den film een cachet van echte mannelijkheid gegeven, van waarachtige strijd in de tropen fen een sfeer geschapen, die men als 't ware aanvoelt. Woeste ritten te paard, prachtige tiatuurtafreeltjes wisselen af met Oostersche geheimzinnigheid bij den Emir en pracht en praal in diens paleis. Een bijzondere film, die zijn weg door Nederland spoedig gepla veid zal vinden. Op een voor een film-avond historisch tijd stip, n.1. tien minuten na twaalf, stroomden de honderden naar buiten, om zich, ongetwij feld voldaan, naar huis te spoeden. Directie, architecten, de heeren van den bioscoopbond en vele anderen vereenigden zich na afloop in Bellevue en besloten daar onder het genot van een soupertje de feestelijke opening van het fraaie en zoo succesvol in gezette „Rialto". Het zelfde programma zal tot en met Don derdag 21 Maart a.s. draaien. Vermelden we nog, dat vn half acht tot half negen en in de pauze klassieke muziek ten ge- hoore werd gebracht, een opmerkenswaardig feit voor een bioscoop. MEVROUW DE BOER—VAN RIJK ALS „TANTE ROOSJE". In de blijspel vertooning van „Tante Roosje", aanstaanden Zondagavond 17 Maart door het De BoerVan Rijk-ensemble, zullen mede werken naast mevrouw Esther de BoerVan Rijk, die de titel- en hoofdrol uitbeeldt „Tante Rosalie", de leden van haar bekenden keur troep: Willem van der Veer, Jaap van der Poll, Adolphe Hamburger, Marcel Berckmans, Fïe de Vriesde Boer, Lize v. d. PollHa makers en Mieke FlinkVerstraete. Jaap van der Poll heeft de regie; de voor stelling zal te 8 uur aanvangen, terwijl na af loop een gezellig bal zal plaats vinden. HUIS EN INBOEDEL VERBRAND. De meubeltjes van een jong echt paar in vlammen. Gisterenmorgen om ongeveer elf uur is, door onbekende oorzaak, brand uitgebroken in perceel Vijzelstraat 30, bewoond door het echtpaar Riedeman. De jonge menschen, die sinds kort gehuwd waren, zagen hun heelen huisboedel in minder dan geen tijd in de vlam men opgaan. Het huisje is gelegen in een steegje in de Vijzelstraat. Riedeman lag juist te bed, hy was den heelen nacht aan het haringtreKken geweest, toen hy wakker werd door een ver- stikkenden rook. Zrjn vrouw was voor een paar boodschappen even de deur uit. De jon geman haastte zich naar beneden en trachtte "■nog te redden wat er te redden viel. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat er niet veel meer uit het huisje gehaald kon worden. De politie was met den slangenwagen spoedig ter plaatse, door de motorbrigade was de omgeving al afgezet, zoodat men direct den strijd tegen het vuur kon aanbinden. Men was den rooden haan gauw meester, doch toen was er van de woning en haar inhoud niet veel meer over dan een smeulende massa. Er was niet bekend of de jonge menschen zich verzekerd hadden. R„ die door den brand zeer geschrokken was, werd binnengebracht bij zijn moeder in de Vijzelstraat. Het is wel tragisch, dat dit jonge echtpaar zich zoo spoe dig beroofd zag van datgene, wat zij zich met veel zorg bij elkaar vergaard hadden. LENTE IN AANTOCHT. Als blyde aankondiging van het komende voorjaar, niettegenstaande de laatste koude weken, kunnen wij de belangstellenden mede- deelen, dat het modehuis S. Herschel op 26 Maart a.s. in Casino wederom een mode show zal houden. De firma Herschel zal wederom zorgen voor een keur van exquise toiletten. AANBESTEDIN- Uitslag van de aanbesteding van het pas klaar leveren van de bovenkleeding der Adel borsten van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord gedurende het tijdvak 1 April 1935 1 April 1936, is als volgt: Fa, N. C. Hensen te Groningen 10284,36; Fa. H. Nijpels te Den Helder 9678,20 Fa. W. Wessel, Mag. „Nederland" te Amsterdam 9303,24. „REMAVI". Naar aanleiding van ons bericht over de „Remavi" waar o.m. in wordt vermeld, dat op den 4den Juni een revue van reddingvaar tuigen zal worden gehouden, wordt ons mede gedeeld, dat het nog geenszins zeker is, dat bedoelde „vlootrevue" van reddingbooten zal plaats vinden. Wel licht het in de bedoeling, doch het al of niet doorgaan is geheel af hankelijk van de weersomstandigheden. Immers, alleen bij zeer fraai weer kunnen alle motorreddingbooten tegelijk van hun stations gehaald worden. OVERHEERLIJK! Slagroompuddinkjes per stuk f 0.15 franco thuisbezorgd HOTEL „DEN BURG" N.V., Telef. 55 ZALIG ZIJN DE BARMHARTIGEN. Een arme schipper lag dezer dagen in het Heldersche kanaal. Door de economische om standigheden had de man niet meer dan eten en drinken voor zyn gezin, dat hier ter stede met een jonge wereldburger verrijkt werd. Een arts stond de vrouw gratis bij en toen werklieden van de gemeente gasfabriek van den toestand aan boord hoorden, staken zij de hoofden bij elkaar en zorgden ervoor dat het schippersgezin met een behoorlijke voorraad proviand onze stad verliet. Wordt tentoongesteld en bespeeld op de Jaarbeurs te Utrecht. Het volledige klokkenspel, bestemd voor het Zeeheldenmonument in Den Helder, zal op de a.s. Jaarbeurs te Utrecht ten toon wor den gesteld. De heer Wagenaar, carillonneur te Utrecht, zal de klokken tijdens den duur der Jaarbeurs eiken dag bespelen van half twee tot drie uur. Het geheele werk (klokken, speeltrommel, klavier, enz.) is vervaardigd aan de Kon. fabriek van carillons enz. te Heiligerlee. Het kroontje op het Redding monument. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van dr. J. Verweij deelt het Comité voor het Reddingmonument mede, dat dit kroontje nog slechts voorloopig en by wijze van proef is aangebracht. Een beslissing hieromtrent zal worden genomen zoodra het carillon in het monument is geplaatst. Inbraak. Door een persoon werd aangifte gedaan, dat onbevoegden zich toegang hebben ver schaft tot een perceel aan de Kloksteeg en dat daaruit eenige voorwerpen zyn ont vreemd. De recherche stelt een onderzoek in. Vernieling. Door den eigenaar van een perceel aan de Begoniastraat werd aangifte gedaan, dat van dat perceel een raam is vernield. Een onder zoek wordt ingesteld. In dronkensehaji. Een beschonken persoon, die in de Bree- waterstraat liep en even te voren door een ruit van een woning aan die straat was ge vallen werd ter ontnuchtering naar het Hoofdbureau van Politie overgebracht. Overtreding arbeidswet. Wederom werd tegen eenige zakenlieden proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Arbeidswet. 26 guden gestolen Door een bewoonster van het Tuindorp werd aangifte gedaan dat uit haar woning een bankbiljet van 25.wordt vermist. R(jwiel vermist. Een bewoner van de Laan deed aangifte van vermissing van een rijwiel, dat hij op het terrein van de groentenveiltng had laten staan. Overtreding Arbeidswet, Tegen een tweetal personen werd proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Arbeidswet. Begin van brand. Hedenmiddag brak een begin van brand uit in een woning aan de Langestraat. De vlammen werden door middel van een slang op de waterleiding door eenige in een naby gelegen perceel werkzame schilders gedoofd. De schade is gering en wordt door verzeke ring gedekt. MEISJE VAN HET DIJKJE GEREDEN. Woensdagmiddag reed een pl.m. 12-jarig meisje met haar fiets pardoes het Dijkje af, waar ze steunend onderaan bleef liggen, tot een vriendelijke Dijkstraatbewoner haar in huis haalde, om haar wat van den schrik te laten bekomen, waarna ze zich huiswaarts kon be geven. FeuilletonFag. I Buitenlandsch OverzichtX De Koningin en Prinses Juliana zijn Dinsdagmorgen uit Zwitserland te- ruggekeerd2 Het klokkenspel voor hel Zeehelden- monument wordt tentoongesteld en bespeeld op de Jaarbeurs te Utrecht S, Negen menschen om het leven geko men bij een ernstig ski--ongeluk 6. De wijziging van de wet op de Staatsloterij zal ongeveer 1 Novem ber in werking treden2 Er loopen wederom geruchten over het aftreden van den Engelschcn pre mier MacDonald1 Dinsdag is de 32e Nedcrlandsche jaarbeurs te Utrecht geopend 2 De opstand in Griekenland is door de regcering onderdruktX Ernstig auto-ongeluk in Chim. Reeds 23 dooden<5 Niet noodzakelijke executies van landbouwbedrijven. De wijziging van het crisis-organisatiebesluit 19S3 6 Teleurstelling over de niet droogleg ging van den N.O.-polder 8 De reis van Simon naar Berlijn is vastgesteld op 21, Maart8 De opstand in Cuba is zoo goed als geëindigd 8 Omtrck-nieuws 1 Marktberichten 8 Marineberichten8 Sportnieuws 8 Donderdag 11 Maart. Leger des Heils, Causerie Majoor Knuttel: Over Palestina, 8 uur. Yrydag 15 Maart. Soirée Heldersche Hotclub, Casino, 8 uur. Psychometrische séance door mevr. Akkerin- ga, gebouw Hgpgstraat 65, 8.uur. Lezing Theosofische vereeniging, gebouw Sluisd\jkstraat, 8.15 uur. Zaterdag 16 .Maart. Uitvoering Tooneelvereeniging „Excelsior'', Musis, 8 uur. Soirée Speeltuinvereeniging, Casino, 8 uur. Postzegeltentoonstclling, Mil. Tehuis, van 210 uur. Zondag 17 Maart. Populaire Soirée, Musis Sacrum, 8 uur. Tooneelvoorstelling „Tante Roosje", Casino, Vreesde men oorspronkelijk, dat het Vis scherij-Proefstation, Maliebaan 103, te Utrecht, door het niet meer toekennen der re- geeringssubsidie, gevaar liep van te zullen worden opgeheven, thans luiden de kranten berichten gelukkig, dat het voortbestaan de zer instelling is verzekerd, dank zy vrywillige steun van handelsinstellingen, particulieren, Kamers van koophandel, enz. AL spreekt het bestaansrecht dezer instel ling misschien niet steeds zoo duidelijk naar buiten, uit deze vrywillige steun mag toch ze ker worden geconcludeerd, dat haar nut be wezen is. Later hopen we eens gelegenheid te heb ben, iets meer van dit visscherij-proefstation te vermelden. De Staatscourant vermeldt, dat vanaf li Maart J.L de certificaten voor uitvoer van visch worden verstrekt door de Visschetij- Cetrale. Meer en meer blykt deze instelling het ge heele vischbedrijf te gaan beheerschen. Deze concentratie voor alle geledingen, die het vischbedrijf uit maken, kunnen we niet an ders dan toejuichen, omdat één-hoofdige lei ding in dit veelomvattende bedrijf slechts mo gelijkheid opent, dat uit één gezichtshoek het geheel wordt overgenomen, waardoor grootere eenheid in de maatregelen tot ver krijging van resultaat wordt verkregen. Omslachtige overleggingen tusschen afzon derlijke instanties blyven daardoor achter wege en verschillend inzicht in leiding is uit gesloten. Zooals de bladen melden is de 2 mil lioen gulden voor de voorbereiding van inpoldering van den N.O. Polder, voorloopig van de be grooting afgenomen. In zooverre heeft dat iets met de visscherij te maken, dat het ter rein voor de zoetwatcrvisschery voorloopig blijft bestendigd. Voor velen, die immers pas hebben ver zocht om de inpoldering te laten doorgaan, ia deze budgetaire schrapping een groote te leurstelling. Het was toch duidelijk, dat bij voortgang van het werk er voor veel handen en voor veel bedrijven weer brood zou zyn gevonden.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9