Modepraatje T JUTTERTjf ZATERDAG 16 MAART 1935 Lumanta Stelo HET BESTELLEN VAN PATKONEN De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.48 voor kinderkleeding en 0.58 voor japonnen en mantels. Patronen van enkele rok of blouse kosten 0.40. Men kan het bedrag ln postzegel» of per postwissel overmaken aan de Moderedactrice, Muzen- straat 5 B, te Den Haag. U kunt ook glreeren op postrekening 191919 t.n.v. „Den Knippatronendienst" te 's-Gravenhage. Voor uitstekende pasvorm wordt Ingestaan Indien men Juiste buste en heupwijdte opgeeft. HET PRACTISCHE MODEBLAD. Voor dames, die hun kleeding zelf wil len maken, is een mooi modeblad beschik baar gesteld met tal van goede raadgevin gen. Het bevat mooie modellen voor den winter en wordt door onze Moderedactrice, Muzenstraat 5B, te 's-Gravenhage, gaarne toegezonden na inzending van 12 cents porto. Tegelijk krijgt U dan het herfst nummer meegestuurd. Vooral in dezen tijd van bezuiniging lijkt ons het nieuwe mode blad een uitkomst voor heel wat gezinnen. U kunt vandaag nog aanvragen. Meisjesjurk. 6—12 jaar. 1478 zelfde tint gegarneerd, desnoods met taf kraag (ruit), die het ook heel goed doet, maar de nadruk moet wel op de plissé's gelegd worden, die altijd zoo'n mooie afwer king vormen. De aardige sluiting heeft bij elke punt een knoop, terwijl voor en ach terbaan één geheel vormen. De zijbaantjes zijn in half ronden vorm ingezet en klokken aan den onderkant slechts even. Het geheel zal buitengewoon voldoen, als het af is. De prijs bedraagt 0.58. verkrijgbaar in maat 4250. Dit model, dat zoo uiterst eenvoudig van lijn is, verelscht niet veel moeite met maken en kan in vrije avonduren gemak kelijk door werkende meisjes ln elkander gezet worden. Wat het materiaal betreft, behoeft men in dit geval geen breede stof te nemen, door de smalle voor- en achterbanen en kan men volstaan met stof van 80 85 cm breedte. Mouseline is hiervoor ook heel ge schikt Patronen verkrijgbaar ln maat 4246 4 0.58. De jurk bestaat uit lange banen, drie aan de Voorzijde en drie aan de achterzijde en de middenbaan wordt e°rst langs den kant op de zijstukken gestikt, daarna wordt het splitje voor ingeknipt en omgebiesd en de jurk ln elkaar gestikt. De mouwen, die met een smal boordje worden afgewerkt, heb ben eveneens een splitje en sluiten met krtoop en knoopsgat. De kraag wordt van piqué en zijden linnen gemaakt en apart in de jurk geregen, zoodat hij gemakkelijk verwisseld kan worden. De jurk wordt aan Hanger voor meisje» van 28 Jaar. 1481. Dames nachtjapon, 1483 Voor de warme zomerdagen zal een nachtjapon van een of ander dun weefsel buitengewoon op prijs gesteld worden. Ons model bestaat uit twee deelen. die aan de schouders met een EngelscRen naad verbon den worden, terwijl men de zijnaden op dezelfde wijze verbindt. Als garneering wordt er een smal kantje langs de volants-en hals gezet, terwijl men naar verkiezing een of ander geborduurd motiefje aan den rechterkant kan aanbren gen of een kanten inzetstukje. Noodig Is dit echter niet. Als kant kan valenqienne of Bretonsche kant gekozen worden, terwijl de nachtjapon zelf in wit of een zachte kleur gemaakt wordt. Patronen verkrijgbaar in maat 42—52 4 0.58. Wij geven hier een alleraardigste hanger, die voor kleine zoowel als voor grootere meisjes niet alleen practiach is, doch tevens zoo vlug kleedt. Wanneer men twee of drie kleine blousetjes maakt om erover en een warm jumpertje om eronder te dragen, zal uw kleine dochter er aleraardigst uit zien. Ons lijkt het zoo geschikt, b.v. een van flanel, voor alle dag en een van vyella of cachemire voor netjes, dan een Jum pertje om er tusschen door te dragen. Het patroon is uiterst eenvoudig en wijst als het ware zelfs beginnende naaisters den weg. De patroondeelen worden bij eerste be steling geleverd van rok en blouse samen, zoodat een vlugge aanvraag aan te beve len is. Patronen verkrijgbaar 4 0.48. .Middagjaponnetje. 1482. Het hier weergegeven japonnetje kan b.v. als meer gekleed gedragen worden voor 's middags en als ultgaansjapon als het b.v. van een taffetasruit gemaakt wordt, weerszijden van de middenvoorbaan gegar neerd met tweemaal drie knoopen. Patro nen verkrijgbaar voor den prijs van 0.48. Meisjeemantel 1479. Steeds weer komen er verzoeken binnen cm vooral meisjeskleeding te willen geven en wij kunnen ons indenken, dat vele moe ders gaarne vroeg klaar zijn met de garde robe- harer dochters. De voorjaarsmantel is practisch hoog gesloten, is even aangeslo ten in de taille en is aan den onderkant zoo niet klokkend, dan toch ruim genomen. Opgestikte zakken zijn gemakkelijker aan te brengen dan ingezette, die altijd wat hoofdbrekens kosten. Indien de stof dun is, zou het aanbeveling verdienen, indien men in kraag, beleg en ondergedeelte mouwen niet te stijf linnen- hiwerkte. De mantel blijft dan beter in het model. Patronen voor meisjes van 612 jaar verkrijgbaar 4 0.58. Huls- of kantoorjapon 1480 „Dot heeft gebroKeu „Waarom?" „Hij zei, dat hi) verliefd op ien was op het eerste gezicht, Het eenvoudige bovenstukje van deze japon sluit voor met kleine knoopen en knoopsgaten en heeft een hoog gesloten kraag, die evenals de manchetten verschei dene malen is doorgestikt met rijen stiksels in dezelfde of een afstekende kleur. Deze garneering is wel het nieuwste te noemen en daarbij absoluut niet kostbaar. Het vierbanasrokje heeft middenvoor en achter ook een."naad, die in gelijke lijn móet loo- pen met de sluiting van het bovengedeelte. Ceintuur om het middel met smalle gesp. „Zij ontmoetten elkaar oup kerd bal waardoor een buitengewoon goed geheel vèVkregéh wórdt. Voor 's middags zouden wij een effen stof willen kiezen met zijden plissé's ln de- „Het moeilijkste leven heeft een „Hoe zoo?" ,,'s Zomers zit-ie in een bontjas ei ters ln een badpak."

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 20