FOTO-PAGINA" REI OERSCRE COURAN7 K BB Afgedreven visschers Drie kinderen door het ijs gezakt en verdronken. Gevaarlijk goedje. Vaneen hoofdcommissaris van politie. Binnenland. De motor van Wardenier. Een stier op hol. Muur ingestort. Klachten over de coöp. handelsver. van den N.C.B. Ontrouwe diens bode. Na da badadiglng door K M. da Koningin haah da nlauwa fninittar van Walaritaat, Jhr.| Ir O C A. van Lldth da iauda Donderdag aan baaoali »•- brecM aan dan mlnlitar prail- d*"' dr H C -'lln Da n;»"*a mmutat tm laat hal dapar tarnent Voorjaar In da Rotterdamiche diergaarde lijden» het middaguur profltaaran Da bakende ipoler van het Nadorlandich elftal Vonta, dia tweemaal aan operatia aan ad» baan haalt ondergaan, moadart mat haar kroaat van het Maarliehe acnnatja |a |n bat Eudokla ilakanhult ta Rotterdam tham bijna harttoM. Naait ham maj Klomp, a|jn verlooide Ter gelegenheid van Hat 75-jarig baitaan dar Algamoana Ve-eeniglng voor MoamboHancultuur werd Donderdag- middag In het Krelegehuli ta Haarlem aan hardanklngtbljoankomit gehouden. Een overzicht tljdem do rode van don haar E H. Kralaga .Merch Viking do winnaar van aan ««mei» prlji an kampioen op da groota hengiten-1 - tentoomtalllng welke Woanidag ta Hl»tor»H in Engeland gehouden werd v - mi 11 MT. De neer van Zoulen. o>e benoemd li tot commiitarli «m oohtia te Amtterdam Een lapanich vlootetkaoei veuroh daiai oagcn <vw «mi oniciae.# relt langi verichlllende havamtadan o m Honkong en Bangkok naar de Zuidzee ellenden, Auitraliê en Honoloeloe. welke rot», honderdtwee en-vljltlg degen >al duren - Admiraal Mlneo 0«u~dj naamt aan boord van het vlaggeichlp .Aiama elicheld ven daj bemanning H««r «chip dan water In de haven var» Maastricht, waar tientallen schepen wachten op betere tijden 223 visschers z|)ii gered. Uit Astrachan wordt gemeld, dat het aan tal visschers, dat op een ijsschots afgedreven Is, niet 119 bedraagt, maar 234. Voorts be vinden zich 41 paarden op het ijs. Volgens een mededeeling van de vliegers, die te hulp gesneld zijn, is een groep van 73 visschers, die eveneens waren afgedreven, op het eiland Boeroensjoe geland. Tot nu toe konden 152 visschers worden gered. Een andere groep is door den wind, die van richting veranderde, aan land gedre ven. Er bevinden zich nog 28 personen op het ijs. Van de 234 visschers zijn thans 223 gered. Uit Oppeln (Polen) wordt gemeld, dat drie kinderen door het zwakke tjs van de oude Oder te Przywor zijn gezakt en onmiddellijk onder het ijs geraakten. Een Jonge man en een 12-jarige scholier hebben getracht de kinderen te redden, zij liepen echter zelf ge vaar te verdrinken. De jonge man kon zich zelf slechts met moeite redden. Ook de scho lier kon slechts met groote moeite gered worden. Na eenigen tijd zijn ook de drie kin deren uit het water gehaald, doch zjj waren reeds dood. ONTAARDE MOEDER. Haar drie kinderen laten verhongeren. De officier van Justitie te Berlijn heeft een vervolging ingesteld tegen de begin Februari vai^ dit jaar gearresteerde vrouw Jiingemann, die volgens haar eigen bekentenis haar drie kinderen heeft laten verhongeren. Binnen kort zal zij zich voor de rechtbank te ver antwoorden hebben. DE VERMISTE VISSCHERS. Terecht- Uit Goerjef, aan de Kaspische Zee, wordt gemeld, dat het reddingswerk van de vis schers, die op ysschotsen afgedreven zijn. gelukkig geëindigd is. De 21 visschers, die men tot dusver niet had kunnen vinden, heb ben de kust bereikt. Ook de laatste groep van 38 visschers en 17 paarden is in veilig heid. Allen bevinden zich wel. EEN AVONTUURLIJK POOLREIZIGER. Reuter meldt uit Churchill (Manitoba): Een 24-'arige jongeman, David Erwin ge- heeten, wien het eentonige leven in zijn ge boortestad Sarcoxie (V.S.) verveelde, voegde zich twee jaar geleden bjj een Canadeesche expeditie naar het Poolgebied. Bjj Aklavik liet hij de expeditie in den steek om er alleen met een camera en een hondenteam op uit te trekken. Twee jaar lang kwamen omtrent zjjn ver blijfplaats slechts schaarsche berichten bin nen en reeds begon men voor zijn veiligheid te vreezen. Thans is echter plotseling weer gevonden aan het Baker-meer, waarheen hij was gebracht door nomaden die hem in uiterst zwakken toestand hadden aangetrof fen bij de Cockshurn Baai. De avonturier heeft op zijn eenzamen tocht binnen den poolcirkel duizenden kilometers afgelegd, en is zelfs tot het Boothia schier eiland in het uiterste Noorden doorgedrongen. H(j heeft een aantal mooie filmopnamen van de Eskimo's gemaakt. Uit een pakhuis te Sheffield zijn 310 elec- trische buisjes, om ontploffingen te ver oorzaken, op raadselachtige wijze verdwe nen. Aangezien deze buisjes, die allen voor- zfjn van een snoer en zeer gemakkelijk ont ploffen, door kinderen of andere oningewijden voor stukjes vuurwerk gehouden kunnen worden, is ongeveer de heele beschikbare politiemacht op zoek en de burgemeester heeft per radio en in de avondbladen waar schuwingen doen hooren om bp eventueels op sporing onmiddellijk de politie te ontbieden en de dingen in geen geval aan te raken. O In den nacht van Zondag op Maandag is de stad Ushuaia, aan de straat van Magellaan, de voornaamste plaats in het Argentijnsche deel van Vuurland, het tooneel van sen eigenaar dige gebeurtenis geweest. Te middernacht drong de hoofdcommissaris van de stad, waar ook de grootste gevangenis van Argentinië is gevestigd, met drie politie beambten, die dronken waren, in een café binnen. Met getrokken revolver verlangden zjj van de ongeveer twintig aanwezige gasten geld. Zij maakten op deze wijze een bedrag van on geveer 7000 pesos buit, waarmede zij ver dween. De roovers zijn tot nu toe niet opgespoord. De over-allen cafébezoekers bestonden voor het meerendeel uit regeeringambtenaren en gevangenisbeambten. Slechts een in het plaatsje wonenden rechter lieten de zonder linge dieven ongemoeid, „uit achting voor zijn hooge functie", zooals zjj zeiden. De ambtenaren hadden Zaterdag j.J. hun salaris ontvangen. Als onderpand voor schuld. In verband met de aangekondigde, doch niet gehouden demonstratie van den motor van Wardenier in het café Dragt te Wolvega, verneemt de „Leeuwarder Crt.", dat de motor nog steeds in genoemd café staat. De café houder wil de machine niet vrij geven, alvo rens de heer Wardenier eenige schulden, o. a. telefoonkosten, heeft betaald. Een dolle jacht. Donderdagmiddag, voordat de centrale stie renkeuring te Herpen (N.-Br.) een aanvang zou nemen, toonde een stier van den land bouwer W. uit Huisseling teekenen van dol heid, zoodat de eigenaar net raadzaam achtte het beest naar huis te transporteeren. Men trachtte den stier in een vrachtauto te krij gen, doch hij wist zich los te rukken en ging aan den haal; het beest sleurde den eigenaar een eind mee en maakte toen aanstalten hem op de horens te nemen. W. vluchtte, achtervolgd door den woeden den stier. Een aantal personen snelde toe en toen begon de dolle jacht door het dorp, waarbij evenwel geen ongelukken zijn ge beurd. De stier rende alles omver en richtte ware verwoestingen aan. Tenslotte kwam hij in een sloot terecht, en zakte hierin tot aan den kop weg. Spoedig had men den stier op het droge, waarna men hem met touwen vast bond. Nauwelijks was men met dit ongemakke lijke werkje gereed of het beest verbrak zijn boeien en ging er opnieuw van door. Het kwam echter te vallen door de sleepende tou wen, waarna men er met vereende krachten in slaagde het beest te binden, waarna het transport kon plaats vinden. De eigenaar werd licht gewond. Arbeider gedood. Donderdagmiddag is een muur van het klooster der paters-redemtoristen aan de Kapel in het Zand bij Roermond, waar men bezig was een nieuwe leiding voor de water leiding te leggen, ingestort. De 23-jarige H. van Borren uit Roermond werd daarbij op slag gedood. o- Overtredingen van de crisiswet geving; onjuiste samenstelling van voorraden; en veroordeeling door den kantonrechter te Tiel. Direc tie tot 10.000 boete veroordeeld. De geruchten omtrent door de coöp. han delsvereniging van den N.C.B. begane over tredingen van de crisiswetgeving houden nog steeds onverminderd aan, aldus de Bossche Crt. Ons bereiken thans weder berichten, dat nieuwe overtredingen zijn geconstateerd in het Land van Maas en Waal, en eveneens in Brabant, overtredingen die zouden staan bui ten de geruchtmakende kwestie van de mis rekeningen voor den roggesteun. Zoo zouden eenigen tijd geleden in het filiaal te Leeuwen bij Tiel onjuiste meelver- mengingen hebben plaats gehad. Het tucht college van de Akkerbouwcentrale heeft daarnaar een diepgaand onderzoek ingesteld met het gevolg dat de zaak voor den kan tonrechter te Tiel is gekomen. De heer J. D„ directeur van de C.H.V., werd daarbij ver oordeeld tot een boete van 10.000 of 30 da gen hechtenis. In twee bewezen geachte fei ten werd telkens 5000 boete opgelegd. Ge bleken is dat het filiaal Leeuwen meelvoor- raden had opgeslagen van onjuiste samen stelling die niet beantwoordde aan de door de regeering gestelde eischen. De directie van de C. H. V. heeft zich niet bij deze uitspraak neergelegd en dezer da gen zal de rechtbank te Arnhem in hooger beroep de klacht van het tuchtcollege ter behandeling krijgen. Verder vernemen wij, aldus nog steeds het blad, dat door hetzelfde tuchtcollege een strafvervolging is uitgelokt bij het kanton gerecht te Nijmegen in zake geconstateerde overtredingen in een filiaal in midden- Brabant. Deze zaak was reeds door het Nij- meegsche kantongerecht onder handen ge nomen, doch moest om niet bekende redenen van de rol worden afgevoerd en tot later datum worden uitgesteld. De behandeling is thans zeer binnenkort te verwachten. Tenslotte wordt medegedeeld, dat binnen enkele weken voor de justitie te Breda ver schillende zaken tegen de C. H. V. zullen dienen, welke eveneens door het tuchtcollege zfln aanhangig gemaakt. Zijn wij goed inge licht, dan zouden deze strafzaken verband houden met de onlangs gesignaleerde nala tigheden in de filialen van Noord-Brabant. ZEVENTIG JAAR GETROUWD. Zondag 17 Maart hoopt het echtpaar P. van der Knoopde Heer te Vlaardingen het feit te herdenken, dat ze 70 jaar geleden in het huwelijk traden. De heer Van der Knoop is 92 jaar en me vrouw 94; zij genieten beiden, ondanks hun ouderdom, nog een goede gezondheid. KINDJE VERBRAND. Het tweejarig dochtertje van de familie De Vries te Wijnjeterp, wist, terwijl de ouders in de keuken vertoefden, een doosje lucifers te bemachtigen. Bjj het spelen hiermee ge raakten de kleertjes in brand, waarbij het kind zulke ernstige brandwonden opliep, dat het eenige uren later is overleden. DIEFSTAL. Vrouw aangehouden. De gemeentepolitie te Beek (Limb.) heeft een reeks diefstallen opgehelderd, gepleegd ten nadeele van den heer V. aldaar, beheer der van het depót van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond. Herhaaldelijk bleken er kastekorten te zijn, dié den beheerder niet ten laste konden worden gelegd, daar hij el ders wegens ziekte verpleegd werd. In de laatste vier maanden beliepen de diefstal len ongeveer 3000. De verdenking viel op de 47-jarige huisvrouw van C. te Elsloo, moe der van twee kinderen, die vaak ten huize van den heer V. kwam om zuivelproducten te halen en in de huishouding te helpen. In de huiskamer bevond zich het geld in een kist. Het bleek, dat een reserve-sleutel daarvan weg was. Er werd nu gemerkt geld op de gewone plaats gelegd én nadat de vrouw weer in het huis was geweest, werden 22.50 vermist. Bjj aanhouding had de vrouw een rijks daalder in haar bezit, doch zij bleek twee biljetten van 10 te hebben weggeworpen, die zijn teruggevonden. Thuis bleek vrouw C. ongeveer 300 te hebben, die ze bekende te hebben gestolen. Zij is opgesloten. Te Delft kwam dezer dagen een winkelier bij de politie mededeelen, dat hij veertig gul den vermiste. Hij verdacht zijn dienstbode van dezen diefstal, omdat hjj geen enkele andere reden voor deze vermissing kon vinden. Hij verzocht echter uitdrukkelijk geen werk van deze zaak te maken. Ondanks de bezwaren van den winkelier werd de zaak toch onder zocht. Daarbij kwamen zulke bezwarende fei ten aan het licht, dat de 21-jarige dienstbode werd aangehouden en in arrest gesteld. Zij heeft daarbij bekend sinds Augustus 1934 in totaal vijfhonderd gulden te hebben gèstolen, welke zij thuis in de bedstede had verstopt in een geldkistje, dat zij met St. Nicolaas van .haar patroon had gekregen. DOOR RHEUMATIEK TOT WANHOOP GEDREVEN. Nu is hy veel beter en slaapt weer heerlijk. Wat Kruechen Salts kan doen voor lijders aan rheumatiek, ziet ge uit onderstaand schrijven uit Alkmaar: „Sinds jaren was ik lijdende aan rheumatl- sche pijnen van alles geprobeerd, en tot wanhoop gedreven. Ik kwam bij zen mijner kennissen, die mij Kruschen Salts aanraadde. IK heb direct eén flacon gehaald en ben er mee begonnen. Ik heb nu mijn derde flacon en kan tot mij groote vreugde meedeelen, dat ik zoo goed als geheel verlost ben van mijn pijn. Ik voel me weer jong, heb weer lust tot uitgaan en slaap weer heerlijk." T. B. te A. Kruschen Salts bevat zee verschillende minerale zouten. Deze zouten sporen de afvoer- organen aan tot krachtige werking: Uw lichaam wordt bevrijd van overtollig urine zuur en andere schadelijke afvalstoffen, die meestal oorzaak zijn van rheumatiek. Wan neer U trouw blijft aan de kleine dagelijksche dosis, zullen deze stoffen zich liet weer op- hoopen. Rheumatiek komt niet terug; frisch bloed zal Uw lichaam doorstroomen, ge voelt U jeugdig en energiek als nooit tevoren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drog'sten 0.90 en 1.00 per flacon, omzetbelasting i .begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Kowntree Handels Maatschappij. Amst rdam, voorkomt. (Adv.)

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3