Opening Flora-tentoonstelling te Heemstede. SCHOENENVERKOOP Keizerstraat 52 """lABDÏSSÊRQOP Daar stormen ze op af! BINNENLAND BUITENLAND ^wf.fde blad HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 MAART 1935. De Koningin brengt een bezoek aan het Westland Het verblijf van de Koningin in Zwitserland De wijziging van de kieswet. Verlenging van den diensttijd in Frankrijk. ...c/e zeep der jeugd! Het Noorsche kabinet afgetreden. De verloving van den Deenschen kroonprins met prinses Ingrid van Zweden. De Duitsche bewapening CRISISPRIJZEN De verkoop begint ZATERDAG 16 fllSAART 2 uur middags, De oorlog tusschen Polivië en Paraguay. Tegen 20 Mei is een Votkenbonds' vergadering bijeengeroepen. De Engelsche begrooting van Marine. f XCUl WC fafflü Uitkomst bij G&iïËsP HoesLGrkp-Bnmkitis-Asüima Aanslag op Ibn Saoed mislukt. Rehabilitatie van Von Schleicher DE COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK te Wieringen vierd« op 12 Maart 1935 haar 25'jarig jubileum. Vrijdag z'Jn ln het Krclage-huia te Haarlem feestelijkheden ter gelegenheid van het 75- fe r bestaan van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur geopend. In het Krelage- f5 te Haarlem waren daartoe een groot „tal genoodigden bijeen; de minister van Oeconomische Zaken kon wegens ambtsbezig heden niet persoonlijk aanwezig zijn. doch was vertegenwoordigd door den directeur-ge- neraal van landbouw. Verder waren er de burgemeester van Haarlem, burgemeesters va„ plaatsen, waar afdeelingen gevestigd zijn dcr vereeniging, vertegenwoordigers uit En- celand en Duitschland. Aan de Koningin werd een telegram van hulde gezonden. Tot eere leden der Vereeniging zijn benoemd minister Steenberghe, de commissaris der Koningin ln Zuid-Holland, Hr. Ms. gezant te Washington en te Kopenhagen (zulks in verband met hun steun inzake beperking van invoermoeiljjk- heden). De heer Krelage, voorzitter der Ver eeniging. gaf daarna een uitvoerig overzicht van het werk der Vereeniging. Daarna sprak ir. Roebroek, dlretteur-gene- raal van den landbouw. jr. Roebroek zeide. dat zijn eerste woord tot den land- en tuinbouw in zijn ambt van directeur-generaal gericht wordt tot de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, waarover hjj zich verheugt, omdat hij weet te spreken tot beoefenaars van een tak van den Nederland- schen tuinbouw, die door hun energie voor den land- en tuinbouw veel hebben gedaan. In het bijzonder na den oorlog heeft de bloembollenculttur een groote vlucht geno men, maar door den daarop gevolgden terug slag is zij zeer ernstig getroffen. Dat de bloembollencultuur toch in groote moeilijkheden is gefaakt, La o. a. te wijten aan het feit, dat de groote productie-vermeerde ring tot 1930 door het buitenland niet dadelijk blijvend kon worden opgenomen. Van grooter belang is het voor heel het land, dat een flinke organisatie hier leiding kan geven. En deze organisatie heeft haar zegenrijken arbeid gedurende 75 jaar verricht. Spr. schetste dan de ontwikkeling van de jubileerende vereeniging en somde op wat ze, zij het met veel strijd, tot stand heeft ge bracht. De regeering bleef niet achter, wat blijkt uit verschillende Instellingen. Ook heeft de overheid zich gemengd in de saneering van het bedrijf. Afgezien van eventueele valuta- en beta lingsmoeilijkheden behoeft de toestand in het bollenbedrijf niet pessimistisch ingezien te worden, mits er voor worde gewaakt, dat de productie binnen zekere grenzen blijft. Andere sprekers. Vervolgens voerden nog het woord de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, burgemeester van Haarlem, en de heer Leak, namens de Royal Horticultural Society, te Londen. Toespraak voorzitter Ned. Tuin bouw raad. Tenslotte sprak de heer J. C. M. Menslng, voorzitter van den Ned. Tuinbouwraad. Het is een bewijs van groote innerlijke sterkte, zeide spr., wanneet het een organi satie gegeven is, zich gedurende een zoo lange reeks van jaren mede aan de spits te hand haven. En het moet alleen betreurd worden, dat dit herdenken moet geschieden in een tijd van ongekende depressie. Laten we echter met vertrouwen in de toekomst blijven zien, zei spr., juist omdat we weten, dat gerekend kan worden op den steun, welke een organi satie als de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur voor de geheele bollenstreek kan zijn. Zonder te kort te doen aan de velen, die hun beste krachten aan de vereeniging hebben die van den heer Krelage. Spr. zeide te hopen, dat de komende expo- gegeven, wilde spr. één naam releveeren, n.1. sitie de nieuwe parel wordt aan de kroon der vereeniging. Spr. hoopte, dat zooveel taaie volharding gewaardeerd en financieel beloond en gesteund mag worden. Feestmaaltijd. Donderdagavond is in het gebouw der ten toonstelling van „Bloembollencultuur" te Haarlem een feestmaaltijd gegeven. De heer E. H. Krelage, voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur, verwelkomde de gasten en noemde dezen maaltijd een schakel tusschen de her denking van het 75-jarig bestaan der vereeni ging en de tentoonstelling Flora» Hierna nam minister Marchant het woord. 8pr. noemde het een buitengewoon genoegen, als vertegenwoordiger der regeering eenige vriendelijke woorden te mogen spreken. Spr. stelt er een eer in. om hier als minister van Onderwijs, K. en W., aan te zitten als ver tegenwoordiger der regeering ten aanzien van den aesthetischen kant van de zaak. Jhr. mr. dr. A. A. Röell, commissaris van de Koningin in Noord-Holland, gaf de ver zekering, dat het Provinciaal Bestuur met groote belangstelling de oprichting van dit 'eest heeft gevolgd en dat het hartelijk deelt in de vreugde, die de bestuurders ln de vie ring van het 75-jarig bestaan moet bezielen. Een bijzondere correspondent schrijft ons nog het volgende: Een zonnige dag. Gladblauwe hemel met het doorzichtige waas van een voorjaarsnevel. Ideaal weer voor de opening eener bloemen tentoonstelling. Langs de breedaangelegde Heemsteedsche Dreef, waar ge, volgend de op het asfalt, in stijlvorm, geschilderde tulpen, gemak kelijk het terrein van het grootsche park Groenend aal, waarop de tentoonstelling wordt gehouden, vindt. Gp breede gazons staan daar de prachtigste Crocussen, in allerlei kleur, in vollen bloei en vóór de tentoonstelling was geopend, kon men reeds constateeren, dat er orders werden ge plaatst, want, menschen gewapend met noti tieboekjes. zag men daar aandachtig rond snuffelen. Op het bordes vóór het hoofdgebouw werd "e microfoon van de A.V.R.O. opgesteld, film operateurs en fotografen stelden zich op en Szatnerhand stroomde het bordes vol. .Groepjes fotografen trachtten verder nog het bordes door te dringen, maar werden vtergiek geweer V v»nt?ecn ontstemming on der f'--je Allerlei po- g' ln staat te zijn hun camera's dienst te laten doen, zoodat ze op hun koffers gingen staan en enkelen zelfs op den muur hadden weten te klimmen waar, collegiaal, de toestellen van minder be voorrechten, toch nog dienst verrichtten. Niet slechts concurrentie, maar ook colle gialiteit! Prachtig! l)e rede van den heer Van Wavcren was, door opgestelde luidsprekers, uitstekend, ook beneden het bordes, te volgen. In die rede werd, op geestige wijze, den Minister van Landbouw, die de tentoonstelling zou openen, de belangen van de bloembollencultuur op het hart gebonden. De heer ir. Roebroeck, directeur-generaal van den landbouw, beantwoordde namens den min. deze reden en was verheugd, dat er, on danks den druk der tijden, nog zulk energiek werk werd gedaan om door deze grootsch op gezette tentoonstelling te trachten een rui mer afzetgebied der bollen en siergewassen te verkrijgen. Een druk op een knopje en de fontein, ge bouwd in de voor het hoofdgebouw aangelegde vijver, zond haar waterstralen hoog de lucht in. De genoodigden verspreidden zich in het hoofdgebouw. Is de bloemenpracht buiten die gebouwen, uit den aard der zaak, nog schaarsch, in het hoofdgebouw daarentegen is een weelde van bloemen, die inderdaad een feeërieke aanblik biedt. Niet slechts voor den vakman maar ook voor hen, die schoone bloemen weten te bewonde ren (en wie doet dat niet) valt hier iets te zien, dat grooten indruk maakt. Bolgewassen, zoowel als sierbloemen zijn in overdaad en in verscheidenheid aanwezig en men heeft oogen te kort om alles ln zich op te nemen. Het was dien ochtend al een geschuifel van de vele bezoekers, zoodat het moeilijk was een volledigen indruk te krggen. Wil men alles op zijn gemak zien, dan is het aan te raden ln de eerste morgenuren te komen, althans voor de gewassen ln het hoofd gebouw. Staat eenmaal alles buiten ln vollen bloei, dan is daar ruimte genoeg voor duizenden om alles overzichtelijk gade te slaan. Alles op het terrein ziet er even verzorgd uit en maakt een buitengewoon smaakvollen indruk. Het departement van Landbouw heeft een stand ln een afzonderlijk gebouw, waar voor den vakman veel wetenswaardigs op het ge bied van plantenziekten valt op te doen. We zagen er o.a. een kaart, waarop vermeld stond, op welke plaatsen controleurs van den plantenziektekundigen dienst waren gevestigd. Het bleek, dat St. Pancraa de noordelijkste plaats was en op onze vraag tuin een infor meerend persoon, waarom b.v. ook Breezand, Texel, niet zoo'n controleur tot standplaats hadden, werd geantwoord, dat alleen de ex- porteerende streken zoo'n controleur hadden en dat deze van de aangeduidende plaatsen naar bedoelde niet aangeduide streken even tueel te ontbieden was. Toch lijkt het ons niet ondienstig, dat Den Helder, als knooppunt tusschen Breezand en Texel aandacht aan deze aangelegenheid schenkt. Het noordelijkste punt voor dagonderwijs ln bloementeelt was Broek op Langendjjk. Ook dit zou even de aandacht moeten heb ben van Den Helder. Natuurlijk zal er thans onder deze econo mische omstandigheden sprake zijn van uit breiding, maar toch lijkt het ons gewenscht, dat men nu reeds begint dat alles voor te be reiden, zoodat in wat beter tijd, deze achter stand wordt ingehaald. We zagen een opgezette bisamrat en op onze vraag wat die te maken had met bloem bollencultuur, was het antwoord: niets, maar we vreezen hem geducht, omdat hij de dijken doorgraaft en daarom Is het goed, dat men hem leert onderkennen. Z(jn verbreidingsgebied wordt al grooter en nadert onze grens. Onderkent men den bisamrat, dan kan die worden gesignaleerd en vervolgd, want in ons land voral, met zijn waterafaluitende dijken, zou dit beest enorme schade geven. Men verwacht groot bezoek. Er is een bui tengewone reclame gemaakt voor deze ten toonstelling en inderdaad is het de moeite meer dan waard haar te bezoeken. Het zal aan belangstelling niet ontbreken en we hopen, dat daardoor de perspectieven voor de bollencultuur weer toeter zullen wor den. Ir. F. B. JACOB. f Gisterenochtend vroeg is ln den ouderdom van ruim 84 jaren te Staverden overleden de heer F. B. s'Jacob, burgemeester van Rotter dam van 1893 tot 1906. Ook heeft de overledene als liberaal zitting gehad ln de Provinciale Staten van Zuid-Hol land en (van 1898 tot 1904) in de Eerste Kamer. Sedert zijn aftreden als burgemeester woon de hij op z()n landgoed te Staverden. Gisterenmorgen heeft de Koningin, verge zeld van jkvr. Schimmelpenninck van Oyen, jhr. mr. Dedel en jhr. de Jonghe van Eliemcet, een niet-officleel bezoek aan bet Westland ge bracht. Toen de auto met de Kon. standaard Naaldwijk binnenreed, was spoedig bijna de geheele burgerij op de been en werd aan de Hooge bezoekster spontaan hulde gebracht. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de Coöp. Centrale Westlandsche Snijbloemen- veiling te Honselersdijk. Bü haar vertrek uit de Bloemenveiling had den zich velen rondom de auto geschaard^ Leerlingen van de Westlandsche Vakschoo voor meisjes hieven het Wilhelmus aan. dat door het publiek spontaan werd meegezon- DE NIEUWE MINISTER VAN WATERSTAAT. Overdracht van de portefeuille. De minister-president, dr. Colijn, heeft van ochtend om elf uur de portefeuille van water staat overgedragen aan den nieuwen minister van waterstaat, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. Eere-voorzitter van de Jaarbeurs. De minister van waterstaat, jhr. ir. O. C. A. van Lithde Jeude, heeft als eere-voorzitter zitting genomen, in het eere-comité van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs. O Telegramwisseling met den bonds president. Na haar terugkeer uit Zwitserland heeft Koningin Wilhelmina aan den Zwitserschen bondspresident het volgende telegram ge zonden: Zooeven kom ik uit Unterwasser terug en ik moet u, mijnheer de Bondspresident, zeg gen hoezeer mijn dochter en ik wederom van ons aangenaam verblijf in Zwitserland ver rukt zijn en hoezeer wjj ons verheugen weer eenige weken in uw land te hebben kunnen doorbrengen. Ik zal dit nieuwe bezoek en het ons ten deel gevallen zeer gastvrije onthaal in de beste herinnering behouden. De bondspresident heeft als volgt op dit telegram geantwoord: De zeer lieve boodschap van Uwe Majesteit heeft mij zeer bewogen en ik stel het op prijs u daarvoor de verzekering van m(jn oprechte dankbaarheid te geven. De Bondsraad en het geheele Zwitsersche volk zijn gelukkig en trotsch over de aanhankelijkheid, die Uwe Majesteit voor ons land betuigt en zij achten zich gelukkig, dat het u vergund was, in ge zelschap van prinses Juliana bij ons eenige weken rust te genieten. HERINNERINGSALBUM K XVIIL Van de wereldreis, die Hr. Ms. onderzee boot K XVTH op het oogenblik maakt, zal bij de firma Holdert en Co. te Amsterdam een herinneringsalbum verschijnen, waarvoor vice-admiraal J. de Graaff het voorwoord zal schrijven. Naast zeer vele Interessante foto's, genomen aan boord en in de aangeloopen steden, zal het album een beschrijving bevat ten van de hand van den commandant, luite nant ter zee 1ste kl. D. C. M. Hetterschy, en van luitenant ter zee 2de kl. M. S. Wytema. Een amendement-De Geer. De heeren De Geer ca hebben een amende ment Ingediend op het wetsontwerp tot wij ziging en aanvulling van de Kieswet, de pro vinciale wet en de gemeentewet Voorgesteld wordt in artikel XI van het ontwerp de worden „wier stemcijfer lager is dan het drievoud van den kiesdeeler" te ver vangen door „wier stemcijfer lager is dan de kiesdeeler." In de toelichting merken de voorstellers op, dat zij van oordcel zijn, dat een essentieel element van de evenredige vertegenwoordiging is, dat zooveel -malen als een lijst den kies deeler haalt, zij een zetel verkrijgt Doch zij meenen, dat het aanbeveling verdient te be palen, dat aan een lijst waarvan het stem cijfer beneden den kiesdeeler blijft, geen zetel in de Tweede Kamer zal worden toegekend. Het amendement-Vliegen cm. op artikel IX, gaat van dezelfde gedachte uit, doch de be doeling is daar, naar het den voorstellers voorkomt, technisch niet juist uitgewerkt O Zes maanden voor de April-Uch- tlng, één jaar voor de andere lich tingen tot 1639. Flandin in de Kamer en Pernot, de minister van justitie, ln den Senaat, lazen een regee- ringsverklaring voor betreffende de oplos sing van de quaestie der „classes creuses" (de lichtingen recruten, geboren ln de oorlogsja ren). Besloten is om krachtens artikel 40 van de wet van 31 4Iaart 1928 het contingent van April a.s. voorloopig zes maanden langer on der de wapens te houden en de lichtingen, die van October a.s. af tot en met 1939 een jaar langer, tenzij tusschentyds maatregelen kun nen worden gevonden betreffende de organi satie van de veiligheid en de beperking van de bewapeningen. Bovendien is een wetsontwerp ingediend, waarbjj machtiging wordt verleend tot gelei delijke verlaging van den leeftijd, waarop de recruten worden ingelijfd, tot 20 jaar en dat den weg opent tot verhooging van het aantal beroepsmilitairen. U denkt er niet aan Uw haar te verwaar- loozen! Ofschoon het veel van Uw tijd vergt er lederen dag flink den borstel door te halen - die opoffering getroost U zich graag I Zoudt U dan voor de verzorging van Uw huid daags geen vier minuten kunnen vin- den? 's Morgens en 's avonds twee minuten Palmolive massage is het behoud van een f Jeugdig en frisch uiterlijk. Een der beste cosmetische middelen is de olijfolie. Zij reinigt de poriën en maakt de huid zacht en soepel. In Palmolive zeep wordt een groote hoeveelheid van deze olie verwerkt. 2 voor 25 cl. Naar Reuter uit Oslo meldt, is het liberale kabinet-Mowinckel gistermiddag afgetreden. Mowinckel zou vanochtend door den Koning worden ontvangen. Hij zal Z.M. aanbevelen den president an het Storting, Nygaardsvold, lei der der arbeidspartymet de vorming van een nieuw kabinet te belasten. Te Stockholm is gisterenochtend de verloving van prinses Ingrid van Zweden met kroonprins Frederik van Denemarken officieel bekend gemaakt. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Stockholm, meldt o.m.: Men is er in beide landen ontegenzeggelijk verheugd over. In Denemarken, omdat men er zich daar eerlijk gezegd ad ietwat ongerust over begon te maken, dat de thans 36-jarige kroonprins maar geen trouwplannen scheen te koesteren, en omdat men de jonge prinses uit het buurland kent als een aiardige, sym pathieke jonge vrouw, die reeds zoo vaak ge toond heeft het lichtende voorbeeld van haar te vroeg gestorven moeder te willen volgen. En ln Zweden zullen velen prinses Ingrid mis sen, wanneer zij nu over eenlgen tijd kroon prinses van Denemarken wordt, ad is men er dan natuurlijk verheugd over, dat haiair leven nu een hoogere bestemming krijgt, dat zij, de Zweedsche prinses volgens menschelijke be rekening eens koningin van het volk van De nemarken worden zal. En voorts beseft men in beide landen de beteekenis vam deze verbinte nis voor het aaamhoorigheidsgevoei ln het Noorden. Kroonprins Frederik, die voluit Christian Frederik Franz Michacl Carl Veddemar heet, is den Hen Maart 1899 geboren en de oudste van de twee zoons van koning Christiaian X van Denemarken en koningin Alexandrlne, die van geboorte hertogin van Mecklenburg Schwerin is. Prinses Ingrid is elf jaar jonger dan kroon prins Frederik. Ze is den 28sten Maart 1910 geboren als derde kind vaui kroonprins Gustaf Adolf van Zweden en diens eerste gemalin, wijlen kroonprinses Margaretha. I>e cischen, die, volgens de „Fi garo", Hitler aan Simon zou stellen. De Londensche correspondent van de „Fi garo" heeft aiam zyn blad geseind, dat hij uit zeer betrouwbare bron te Londen vernomen had, dat Hitler aan Sir John Simon bfl zyn a.s. bezoek tc Berlyn de drie volgende hoofd- eischen zal_ stellen: I. Erkenning door de andere mogendheden van Duitschlands recht om 1500 militaire vliegtuigen te bezitten. IL Verlof om een nieuwe vloot te bouwen, Nalatenschap M. IV«. v. E3JL Damesschoenen vanaf 89 ct. Heerenschoenen vanaf f 1.19 Kinderschoenen 59 ct. Pantoffels slechts 49 ct. Robinson Heerenschoenen f 2.45 H B.S. ..2.45 Smits ,,3.90 Vetleeren Schoenen „0.99 die 1/3 van de totale tonnage van de Engel- sche vloot sterk zal mogen zyn. III. Erkenning van het recht van Duitsch land om een leger te vormen in verhouding tot zijn aantal inwoners, d.w.z. anderhalf maal zoo sterk als de legers van Frankrijk of Italië. Het bericht heeft in de Londensche avond bladen groote sensatie verwekt, maar op het departement van buitenlandsche zaken heeft men geweigerd eenige toelichting te geven. De commissie van 23 uit de buitengewone Volkenbondsvergadering door het Chaco-ge- schil heeft gisterenavond van half zes tot half tien, eerst achter gesloten deuren, daarna in het openbaar, onder voorzitterschap van de Vasconcellos, beraadslaagd over het door de redactiecommissie ontworpen rapport aan de buitengewone Volkenbondsvergadering. De resolutie, die de commissie van 23 ten slotte aan hgt eind van haar rapport heeft aangenomen, luidt aldus: De commissie van 23, gezien dc houding der twee partijen ten opzichte van de aanbe velingen der Volkenbondsvergadering, gezien de door Argentinië en Chili verstrekte mede- deelingen, kennis genomen hebbende van de laatste mededeeling van Paraguay, besluit de Volkenbondsvergadering in algemeene zitting voor den dag van 20 Mei byeen te roepen, ten einde tot een bespreking van de toepassing van het Volkenbondsverdrag over te gaan. Critiek op de regeering. Minister Eyres Monsell, eerste Lord der ad miraliteit heeft Donderdag de begrooting van marine in het Lagerhuis ingediend, die 3 Vk miljoen pond hooger is dan vorig jaar. In de toelichting zeide de minister, dat de verhooging der uitgaven niet het gevolg was van een voorgenomen uitbreiding van de oor logsvloot, maar uitsluitend op rekening kwam van de moderniseering van eenige slagschepen en de uitrusting van drie nieuwe kruisers van het programma van 1933, die dit jaar op sta pel worden gezet Engeland bleef bereid over de afmetingen van de linieschepen en het kaliber der groote Zaterdag 16 Maart. Uitvoering Tooneelvereeniging Excelsior Musis, 8 uur. Soirée Bpeeltuinvereeniging, Casino, 8 uur. Postzegeltentoonstelling, Mxl. Tehuis, van i10 uur. Zondag 17 Maart. Populaire Soirée, Musis Sacrum, 8 uur. 1 Tooneelvoorstclling „Tante Roosje", Casino, Concert Harmonie „Kunstzin", café Prins Hen~ Arik", Julianadorp, 8 uur. Wacht niet tot de koorts oploopt, als Gij hoest, transpireert, U rillerig en als geslagen voelt: dit is het moment, om Abdijsiroop te gebruiken, omdat Abdijsiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten lepel zult Gij de taaie slijm kwiit raken, die bezwan- gerd is met millioenen ziektekiemen, lij ondervindt een buitengewone verlichting, Uw hoest verdwijnt. Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende hoest- aanvallen. Gebruik daarom altijd bij: kanonnen nader overleg te plegen en de re geering hoopte van ganscher harte volgend jaar een nieuwe overeenkomst ter vervanging van het door Japan opgezegde verdrag van Washington tot stand te zien komen. Het debat. George Hal' van de arbeiderspartij die het debat voor de oppositie opende zeide dat de uitgaven voor de vloot sinds 1932 met volle 10 miljoen waren toegenomen en ditmaal reeds een nieuw record vormden voor een marine- begrooting in vredestijd. Ondanks alle betui gingen van vredelievendheid was men toch mee gaan doen met den wedstrijd in bewape ning, die tot een volkomen financieele ruin» van de toch reeds zoo zwaar getroffen bevol king moest leiden. Spr. bepleitte als eenig redmiddel een nog veel drastischer beperking van de vloot. Sir Archibald Sinclair zeide namens qe op positie-liberalen dat alle redeneeringen van den minister van marine dood liepen op het feit dat geen volk in den tegenwoordigen tijd dergelijke bef rootingen meer kan dragen. Ds voor het geheele volk zoo uiterst nuttige ver hooging van den schoolplichtigen leeftijd tot 16 jaar, is afgewezen, omdat zij 10 miljoen pond zou kosten. Dit is precies het bedrag wat nu weer meer aan de defensie-uitgaven wordt uitgegeven, ofschoon ieder bewindsman den mond vol heeft van vrede. De nationaal liberaal George Lambert zeide, dat de prijs voor het open houden der verbin dingswegen en dus de voorziening van het volk met voedsel, zeer zeker niet te duur be taald was en daarom zouden spr. en zijn vrien den voorstemmen. Aanvallers doodgeschoten. Gisterenmorgen is te Mekka een aanslag gepleegd op het leven van den Arabischen koning Ibn Saoed. Drie gewapende mannen snelden op den koning toe, toen hij zich naar den tempel nabij de groote moskee begaf. Do lijfgarde van den vorst schoot op de aanval lers, die alle drie het leven verloren. De aanvallers waren Zeidis uit Jemeu. Naar de Berljjnsche correspondent van het „Hbl." verneemt, heeft in een vergadering op 28 Februari de „Schlieffengesellschaft", do bekende vereeniging van oud-officieren van den Duitschen generalen staf bjj monde van generaal-veldmaarschalk von Mackensen een verklaring afgelegd, die als een rehabilitatie van de generaals von Schleicher en von Bro- dow te beschouwen is.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 5