Marineberichten. SucceS'Schagen 3-0 Land- en Tuinbouw- nieuws Politierechter Alkmaar K.N.V.B, NH.V.B. H R.C.-De Meteoor 6-2 SUCCES onze kampioensclub. Wat ons voorts in den K.N.V.B. interesseert. De ^esuevan jslederlandsche varkenscentrale. HELDRRSCIIE COURANT VAN DINSDAG 19 MAART 1935. Verdient blijkens het rapport van <le commissie-Beumer geen afkeuring. Naar wij vernemen heeft de commissie van onderzoek betreffende crisismaatregelen (com- jnissie-Beumer) dezer dagen aan de Koningin een eindrapport aangeboden omtrent de vraag, of bij de gestie van de Nederlandsche Varkens- centrale iets geschied is, dat, uit een oogpunt van politieke moraliteit aflteuring verdient, benevens een rapport betreffende het door de commissie ingesteld onderzoek naar een klacht van den heer M. Oppenheim te 's-Gravenhage. In aansluiting aan dit bericht kwam het Ned. Corrcspr ndentiebureau nog ter oore, dat de commissie inzake het onderzoek naar de gestie tn de Ned. /arkenscentrale, al heeft zij op enkele punten bezwaren tegen het oe- conomisch beleid der Centrale tot de volgende Slot-conclusie is gekomen: Be commissie moest de verschillende gedra gingen, welke onder haar aandacht werden gebracht, toetsen aan den eisch der politieke moraliteit. Het is haar een voldoening, te kun nen verklaren, dat, afgezien van misdragingen van enkele personen van lageren rang tegen wie óf de justitie óf de leiding van de Ned. Varkenseer tra.e, of beide zijn opgetreden, haar ook bij haar voortgezet onderzoek niet is gebleken, dat door of vanwege de Ned. Var kenscentrale bannelingen zijn gepleegd, welke uit een oogpunt van politieke moraliteit af keuring verdienen. Het onderzoek naar de klacht van den heer Oppenheim eindigt aldus: Het onderzoek van adressant'.» klacht heeft niets opgeleverd dat zou kunnen worden aangevoerd ten nadeele van den heer L. Bückmann of van den heer S. van Zwanenburg of dat zou kunnen strek ken als reden om hemzelf in eenigerlei vorm een tegemoetkoming o* schadevergoeding te verleenen. NEDIiULANDSCHE VEEHOUDERIJ- CFNTRALE. De Nederl. Veeuouderijcentrale maakt be kend, dat in de week van 7 tot 13 April 1935 op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal V.'orden gegeven runderen in de gevraagde Boorlen aan te bieden. Maandag 8 April: Amsterdam, 911 uur V.m. veemarkt. Dinsdag 9 April: Purmerend, 810 uur V.m., veemarkt. NEKdPXANDSCHE VEEHOUDERIJ CENTRALE. Prijzen rugspek. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt lekend, dat voor het Joor haai in het tijdvak van 1 tot 6 April af te nemen gezou ten rugspek de onderstaande prijzen zullen worden betaald: A. Spek boven 28 kg per strook zonder wang 47 cent. B. Spek van 2427.9 kg per strook zonder Wang 46 cent C. Spek van 1823.9 kg per strook zonder wang 44 cent. D. Spek van 1317.9 kg per strook zonder Wang 35 cent. G. Spek van 10—13 kg per strook zonder wang en achterkinkel 36 cent H. Spek van 8—9.9 kg per strook zonder Wang en achterkinkel 33 cent. I. spek van 77.9 kg per strook zonder wan" en achterkinkel 31 cent. Gelijk hieruit blijkt, zjjn alle prijzen met 7 cent per kg verlaagd. Deze verlaging wordt noodzakelijk geacht 'n verband met den groeten voorraad spek. welke aanwezig is en de minder gunstige vooruit zichten, welke ten aanzien van den uitvoer bestaan. Zitting van Maandag 18 Maart. De kleine zonde. De niet-vcrschenen heer Andr. de J. te Texel, was zoo vrij geweest zich wederrechte lijk toe te eigenen 'n rijwielwiel met toebe- hooren, in casu binnen- en buitenband, een en ander eigendom van den heer J. Plaatsman. Eisch 25 boete of 15 dagen. Vonnis 20 boete of 10 dagen hechtenis. 'n Texelsche kampioen-knokker. De Texelsche aangelegenheden werden als- hu verder behandeld met betrekking tot zeke ren heer Florent de C., evenmin verschenen. Hem was ten laste gelegd mishandeling van zijn mede-eilander Jan Molenaar, op wien hij sinds lang 'n „pik" had. Deze ruwe snaak Pakte Molenaar bjj de keel en droogde hem volgens de regelen der kunst af. Bij de tweede ronde trok Florent zijn jasje uit. ten einde zich nog wat meer ruimte van beweging te geven. Volgens de verklaring van getuige Langendjjk, 'n ijscoventer, was mijnheer de C. ►.niet zuiver"! 15 boete of 10 dagen. Uitspraak conform. Schoppen was troef. Een bloemistknecht uit Anna Paulowna, de beer Dirk H., op 5 Januari in dienst van de Werkverschaffing te Wieringen, had alstocn, naar aanleiding van een gerezen loonkwestie. waar deze werkverschaffingen van wemelen, de voorwerker P. H. de Jong met een schop °P het hoofd geslagen, voor welk feit hij beden terecht stond, verdedigd door Mr. Buis kool uit Schagen. Verdachte was door de Jong geschorst, en geraakte toen in woede. Kjj had den voor werker zoodanig toegetakeld, dat hij bcwustc- loos geraakte en gedurende ecnigen tycl onder geneeskundige behandeling moest blijven. Volgens den verdachte was het conflict ont daan naar aanleiding van een greppel, die hij bloest graven en waarvoor hij slechts een kwartje betaald kreeg. Mr. Buiskool w.ldc weten van den opzichter hij niet de gewoonte had om minder bekwa- m° werklieden werk te laten verrichten voor mócr loon dan vaklieden die minder zwaar w?rk moesten doen voor minder loon, hoewel zij op meer loonend werk waren aangewezen. De opzichter ontkende zulks. De getuige Mosk, ook een der tewerkgestel- den, verklaarde, dat op het werk wel veel werd gekankerd en gescholden, doch ernstige con flicten als dit kwamen niet veel voor. De officier noemde het evenwei een ernstig feit dat in den Wieringermeerpolder meer malen voorkwam. Daartegen moest krachtig worden opgetreden, en werd gevorderd 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Buiskool was blij in de gelegenheid te worden gesteld Iets in het voordeel van dezen huisvader te kunnen aanvoeren. Pl. wees hier op op de toestanden in den Wieringermeerpol der en op de omstandigheid, dat dikwerf jonge opzichters worden aangesteld, die heel wat hebben in te brengen. Een en ander gaf meer malen aanleiding tot conflicten, zooals ook hier weer het geval was. De man werd geprikkeld en zoo liet hg zich tot deze, In elk geval on geoorloofde, daad verleiden. Mr. Buiskool ves tigde nog eens in het bijzonder de aandacht op dezen huisvader met 5 kinderen, die al reeds zwaar werd gestraft door zijn ontslag. Pleiter verzocht een vooiw. straf en in ieder geval uit stel, opdat een reclassecringsrapport kon wor den uitgebracht. De officier had daaraan geen oogenblik ge dacht, doch wilde zich niet tegen pleiters wensch verzetten. De politierechter achtte de zaak echter te ernstig en veroordeelde Men verdachte direct tot 1 maand gevangenisstraf. HR. MS. „at XVÏI1". Hr. Ms. K. xvra bevond zich 18 Maart, 12 uur: 30 gr. 19 min. Z.B., 20 gr. 20 min. W.L. IIR. MS. „AREND". Bepaald is, dat het gouvernementsstoom schip „Arend", bestemd voor den dienst in Nederiandsch-Indië, op 1 April te Willems oord als oorlogsschip in dienst wordt gesteld onder bevel van 'uit ter z. Ie kl. J. H. Solkesz. Hr. Ms. Gelderland. Bij Kon. besluit van 13 Maart is bepaald, dat Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland, thans in dienst opgelegd te Willemsoord op 18 Mrt 1935 voor den actieven dienst beschikbaar wordt gesteld. Het bevel over dien bodem is opgedragen aan kapitein ter zee J. J. Dikkers. Officier van gezondheid 2e kl. der zeemacht J. C. van Epen is aangewezen voor den dienst in Oost-ïndië en zal medio April met het gou vernementsstoomschip Arend daarheen ver trekken. Hr. Ms. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is op 16 dezer van Cagliari vertrokken naar Den Helder. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" wordt 28 Maart van zijn oefeningsreis alhier verwacht. PLAATSINGEN. Bij beschikking van den minister van defen sie zjjn luitenant ter zee der 2e klasse H. H. L. Pröpper en officier van den M.S.D. der 2e kl. H. J. van der Heijden 18 Maart 1935 geplaatst respectievelijk aan boord van Hr. Ms. „Kortenaer" en a. b. Hr. Ms. „van Ghent". Luitenant ter zee le kl. J. H. Solkesz wordt begin April overgeplaatst van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord aan boord van* het gouvernementsstoomschip „Arend" te Nieuwediep en belast met het bevel over dien bodem. Officier van den Marinestoomvaartdienst 2e kl. D. Brouwer, gedetacheerd bij de lucht- vaartafdeeling te Soesterberg, wordt 1 April van die detacheering eervol ontheven en ge plaatst aan boord van Hr. Ms. instructie schip „Van Speyk" te Nieuwediep. Luit. ter zee le kl. T. F. Walma van der Molen wordt 19 dezer, aan boord van het m.s. Joh. v. Oldenbarnevelt, uit Oost-Indië hier te lande terug verwacht en zal te Amsterdam debarlceeren. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn met 18 Maart 1935 aan boord Hr. Ms. Gelderland geplaatst: de luits. ter zee der le kl. P. B. M. van Straelen en F. Stam, de luits. ter zee der 2e kl. A. P. L. de Gelder, J. Winsser, J. K. Kern- pees, B. C. Fock, H. D. Claus, A. P. Ferwerda, G. F. Zegers Veeckens en J. A. Bientjes, off. van den M.S.D. der le kl. A. D. Jongkees, de off. van den M.S.D. der 2e kl. A. J. Romijn en N. C. van Bergen van der Grijp en de off. van adm. der 2e kl. C. A. de Poorter. Luit. ter zee der 2e kl. H. T. Koppen is met 15 April 1935 geplaatst aan boord van Hr. Ms. Gelderland. Uitzending naar Indië. De ondervolgende schepelingen zijn be houdens geneeskundige geschiktbcvinding bestemd om in de maand Mei naar O.-Indië te worden uitgezonden. Bootsman G. Stam, majoors-konst. H. F. Arnoldus, J. G. Friederich, majoor-monteur J. van de Vuurst, serg.-schrijver C. J. van Donk, opper-vltm. (M) F. C. C. Everaert, sergcants- vltm. (M) A. J. Wismeijer, A. Konkelaar, H. J Bastiaanse, J. van Houten, A. de Haan, W. ten Donkelaar, scrg.-vltm. (H) J. H. Brakel,, kwartiermeesters A. J. Dreijer, W. van Roon, korp.-konst. F. H. J. v. Diependonck, korp.- schrijver W. Willemsen, matrozen le kl. J. Boxhoorn, P. Boone, H. H. Visscher, H. L. Sa- vclsbcrg, J. Kuster, H. G. Koot, J. Wind, P. Meerman, F. J. de Vet, A. Prins, J. F. van Walsum, J. Verhage, A. van Hemert, A. J. Ravensbergen, matrozen 2e kl. M. G Felix, R. A. J. van Dun, T. W. Koonings, J. C. Ruigen- dijk, H. G. de Groot, T. J. Schekkerman, H. Stolk, A. F. Taffijn, B. Stuhr, H. j. Pies, P. Snijders, J. Wolbers, C. Gordon, J. H Doeland, C. v. Kruiningen, G. P. Laagland Winder, A. Wagemakers, K. A. J. Eouman, D. Oosthuizen, D. van Oorschot, C. J. W. Lichtenberg, A. Boer, J. A. Bosman, P. N. Fasol, L. Fritz, J. C. Vos, J. M. Kesselaar, C. J. van Dongen, H. Beuneman, W. J. Hennevelt, J. Mons, R. Pie- terson, C. Stuurmond, F. L. Wesing, j.-. Dries- sen, A. Rijsdijk, J. J. M. Spiekerman, K. v. den Bout, J. N. Maasland, J. C. Kuijl, A. C. van Baarlen, C. H. Weijsters, J. de Regt, K. H. Kroon, F. C. A. van Lurjk, H. A. W. Scha ter, A. A. Recourt, G. Noorloos, F Jansen, L. F. Slopsma, A. Brinkman, P. Koppejan, J. Stienstra, B. M. J. J F. Smulders, H. v der Klein, W. Poorheim, M. E. Slnke, S. A. v. der Valk, J. J. van Iterson, W. de Vries, matrozen 3e kl. F. W. Smit, C. M. P. Goos, J. v. der Pcjjl, D. Dekker, korporaal» der mars. T. H. Dichians, W. van Golde, mariniers 2e kl. J. Vogel, A. Visser, H. v. der Toorn, C. J. Schoon, M. Stcvense, C. Stolk, M. v. Vliet, C. Vermeu len. Uitstekend slot van H.R.C.; een slecht van Helder. 8e klasse A. Een eeresaluut aan HRC, dat op kranige wijze het seizoen besloot met een 62 over winning op De Meteoor. De Racers hebben hiermede aangetoond de ware sportmanship te verstaan; zij hebben alle tegenstanders op volle kracht partij gegeven, ook toen nergens geen hoop of vrees meer voor was. Het ge volg is, dat de derde plaats wordt ingenomen in het eindklassement, hetgeen we een zeer verdienstelijke prestatie vinden. Minder tevreden zijn we over Helder, dat ook In den laatstcn wedstrijd leelijk teleur stelde. Degradaticcandidaat KW sloeg haar met liefst 4—0 en de withemden mogen wer kelijk blij zijn, dat zij destijds de Meteoor heb ben verslagen. In tegenstelling* met HRC is hier de echte tegenstand gebroken, sinds de kans op het kampioenschap verkeken was. Wel werd er steeds goed partij gegeven, doch zit het even niet mee, dan miste men de vonk om zich boven de depressie te verheffen, waar door een nederlaag onvermijdelijk was. Volewijcliers werd kampioen, zeer verdiend. Assehdelft werd uit met 41 geklopt, met ruim verschil dus en kunnen de Amsterdam mers zich voorbereiden op de zware wedstrij den tegen DWV. Ook een gelijk spel had vol doende geweest, daar Hollandia haar kam- pioens-onwaardigheid toonde door een 3 3 tegen de Alkmaarsche Boys. De Meteoor is door één en ander definitief onderaan gekomen, zooals onderstaande eind stand doet zien. Volewijckers Hollandia HRC Assendelft Alkm. Boys Helder Zaandijk KW Meteoor Res. derde klasse A. Een prachtprestatie leverde Helder 2 in de morgenuren. De heeren hadden er blijkbaar echt zin in; als ze voortaan steeds zoo vroeg opstaan zit er een kampioenselftal in. ZW speelde 33 gelijk en mocht zelfs blij zijn er zoo afgekomen te zijn. Goed zoo, Helder. Vierde klasse A. Succes heeft het gehaald! Schagcn werd met 30 geklopt en zoodoende werd Wierin gen in vreugde gehuld over het glorieuze feit van een K.N.V.B.-kampioenschap, behaald door haar brave zonen. Ongetwijfeld heeft Succes het kampioenschap verdiend; er was anders langen tijd geen sprake van, dat zij het zóó ver zou brengen, want in den aanvang brachten de heeren er niet veel van terecht. Texel scheen met vlag en wimpel kampioen te worden; doch plotseling kwam de reactie, de concurrenten kregen vat op de eilanders, de mooie ^voorsprong verdween, Alkmaar, Succes en Nieuwe Niedorp kwamen geweldig opzetten. Alkmaar en Succes passeerden ten slotte de eilanders, die geen kans meer kregen de bovenste plaats te bereiken. Succes won den belangrijken wedstrijd in Alkmaar, ook die in Nieuwe Niedorp om tenslotte Zondag j.1. ook het laatste obstakel, c.q. Schagen, uit den weg te ruimen. Zóó werd Succes kam pioen. Een prachtige gelegenheid hebben Oden's volgelingen thans om in de derde klasse te komen. Twee wedstrijden moeten er maar voor gespeeld worden, omdat de 3e klasse A maar 9 clubs telt. Succes moet dus met de Meteoor afrekenen en dat ligt o.i. in haar bereik. Play up, Wieringers, jullie kans is er! Texel bleef winnen, het mocht echter niet meer baten. DTS werd met 2—0 geslagen. Tenslotte verloor BKC in Nieuwe Niedorp met 30. 16 11 3 2 41—25 25 16 10 3 3 41—27 23 16 7 5 4 36—27 19 16 7 4 5 42—39 18 16 7 4 5 43—46 18 16 5 2 9 35—54 12 16 4 2 10 33—34 10 16 4 2 10 36—59 10 16 3 3 9 35—61 9 Eerste klasse D. De kampioenen leverden een prestatie, een eeretitel waardig; zij sloegen het sterke Schoorl met 31. HRC is thans uitgespeeld. Heldersche Boys had lak aan onze meening en sleepte een mooie 20 overwinning uit Julianadorp weg. Tweede klasse F. Het vijfde elftal van Helder en het vierde van IIRC speelden een genoeglijk partijtje, waarbij de withemden bij de rust met 21 leidden. Het einde kwam met 53 voor Ra- cing. 2e klasse F. BKC 2Succes 3 30. 3e klasse E. Held. Boys 2—BKC 3 1—6. BKC kampioen. 4o klasse G. Atlas 3Texel 3 09; Watervogels 2At las 2 70; Helder 6Cocksdorp 1 32. 4e klasse tl. Held. Boys 3W. Waard 2 2—11; JVC 3 Callantsoog 2 3—1; BKC 4—Watervogels 3 3—0, Dirkshorn 2—HRC 7 0—3. Adspiranten T. Schagen a—Helder c 1—2; Helder b—Hel der a 36. Adspiranten S. Schagen b—Helder 8—0; Succes b—HRC e 1—1; Helder d—HRC c 2—0; JVC a—Helder e 6—0. Adspiranten R. Texel aCocksdorp a 50; Tex. Boys a Texel b 0—2. Een spel van kat en muis. Onder magnifieke weersomstandigheden speelde HRC haar laatsten wedstrijd tegen de Meteoor. Het was alsof het weer ons scha deloos wilde stellen voor de groote portie zon- looze, winderige en regenachtige Zondagen, waarop het ons deze competitie vergast had. Het was dan ook niet te verwonderen, dat het publiek in grooten getale was opgekomen om HRC voor de laatste maal in deze voor Den Helder vrijwel zonder groote sensatie ver- loopen competitie, aan het werk te zien. En al deze menschen, die HRC Zondagmiddag hebben zien spelen, zullen het met ons jam mer vinden, dat de Racers niet wat eerder met hun eindspurt zijn begonnen, want dan hadden de Volewijckers nog geen kampioen geweest. De laatste zes wedstrijden speelden de roodjalrken in zoo'n ongenaakbaren vorm, dat er behalve' de ongelukkige en rumoerige wedstrijd tegen Hollandia geen enkele meer verloren werd. Zoo ook hedenmiddag. Hoewel de Meteoor in zeer ernstig degradatiegevaar verkeerde, maakte ze op ons niet den indruk, dat ze er zich erg voor inspande om de laatste plaats nog te ontloopen. De Racers konden het dan ook op hun gemak aan en we willen de Meteoor wel waarschuwen, dat wanneer ze tegen Succes hun 3e klasseschap verdedigen, er veel enthousiaster gespeeld moet worden als de lustelooze vertooning, waarop ze ons Zondag vergastte. En juist in dit enthousiasme schijnt ons de kans voor de Wieringers te zitten, die immers hun iets minder met tech nische spel vergoeden door een flinke dosis geestdrift, waardoor meer technische ploegen vaak de overwinning aan hen moeten laten; getuige Helder! (5—3). De wedstrijd bood voor de rust nog de meeste bekoring, aangezien toen in 't begin ook de Meteoor er even opzat. Ze nam zelfs tot 2 X toe de leiding, die door Zymni (2X) weer teniet werd gedaan. Met rust hadden de Racers een 3—2 voorsprong, al was deze verkregen door een onregelmatig doelpuDt, daar Dissel den bal met zijn handen het net in werkte, iets wat de over het alge meen toch al niet beste fluitist over het hoofd zag. Na halftime was het echter gedaan met de Amsterdammers en HRC kon regelmatig haar voorsprong opvoeren door middel van Zymni en Hoogendijk (2 X). Zoo kwam ten slotte het einde met een flksche 62 over winning der Racers, waardoor ze de 3e plaats in het eindklassement bezetten, iets wat na het slechte begin een prachtige prestatie is. DE HELDERRESERVES ONTNEMEN DE KAMPIOENEN EEN PUNT. S—3 tegen Z.V.V. H. Deze wedstrijd werd in de morgenuren op het fraaie Helder-terrein gespeeld; dit op ver zoek van de Zaandammers, die gaarne hun le elftal in actie wilden zien tegen West-Frisia, een match waarin de kampioenstitel betrok ken is en daarom op het ZFC-terrein gespeeld werd. Algemeen werd een flinke nederlaag voor de witte kleuren verwacht en niet ten on rechte. Helder 2 heeft de verwachtingen verre over troffen, het is een gelijk spel geworden. Ja, hadden de witjes vóór rust eenzelfde tempo ontwikkeld als daarna, toen ze meer hun linksbuiten in het spel betrokken, wie weet wat dan het eindresultaat was geworden. Niettemin kunnen beide elftallen met den uitslag tevreden zijn, de cijfers geven o.i. de krachtsvershouding goed weer. ZVV's spel was beter van opzet, geraffineer der. Er werd meer werk van het plaatsen gemaakt, het ging veel vlugger en het aan- valskwintet deed, dank zij haar goede vleu gels, steeds goed werk. Het spel der thuisclub was niet zoo goed van structuur; er werd wel flink aangepakt, maar niet altijd met overleg en meestal werd gespeeld op één zijde van het veld; niet over de heele breedte, afwisselend naar links en rechts. Na rust werd met die tactiek gebroken en werd er ook meer doorgezet, het ging toen veel beter, maar het passenspel der halflinie dient nog veel verbeterd te worden. Voor rust heeft ZW 2 voor het grootste deel het spel in handen-gehad; accuraat was soms de combinatie, keurig zooals hier de spe lers zich steeds opstelden en links- zoowel als rechtsbuiten den bal voorbrachten. Keeper Kossen was gelukkig goed op dreef en twee maal zagen wij hem zeer verdienstelijk stop pen. Slechts eenmaal werd hij gepasseerd door een kogel van dichtbij, waar hij geen kijk op kreeg. De Helder-voorhoede was geenszins werkeloos, maar zij speelde verkeerd door steeds den bal op rechts te houden, waar de vleugelspeler wel een behoorlijke techniek be zat, maar den bal te laag voorzette, zoodat deze steeds onderschept werd. Toch wist Kiljan zich een keer een kans te scheppen, maar de lat voorkwam een doelpunt, terwijl Israël daarna net naast het verlaten doel kopte. Na rust vertoonden de withemden een an dere tactiek. Het spel werd nu meer over de volle breedte gehouden en toen Bijl na 5 mi nuten een goed afgewerkten voorzet gaf, werd door 3 Helder-menschen flink doorgeloo- pen, de keeper kreeg geen kans het leder te pakken, want dit lag reeds achter hem. De stand was gelijk; vurig wordt er nu verder gespeeld. De middenlinie loopt niet genoeg mee, maar toch blijft het dreigen voor de blauw-zwartende keeper is hier wel goed, maar 6 minuten na den gelijkmaker is het weer de linksbuiten, die een afgemeten voor zet geeft, waarna de middenvoor de mooiste goal van de match maakte (21). Onmid dellijk hierop mist De Jongh een gemakkelij- ken bal, doch de Zaansche schutter schoot .net over de lat. Dat was boffen! Het bljjft over en weer Bpannen. De backs van beide ploegen maken zeer bewogen momenten mee. Weer zet Bijl goed voor den doelmond, waar het Veen is die hard inschiet, de bal beukt de lat en wordt dan weer ingezet. Een volgend oogenblik werpt de Z.-keeper zich moedig voor de voeten van den linksbinnen en een zeker doelpunt wordt hierdoor voorkomen. Helders linksachter wordt dan eenmaal zoo in het nauw gedreven, dat hij hands maakt. Uit de penalty werden daarop de partijen weer op gelijken voet gebracht (22). In 12 minuten 3 doelpunten! De Z.-aanvallen blijven evenwel gevaarlijker en Bodenstaff is genoodzaakt dubbel werk te verrichten, daar zijn partner leelijk begint af te zakken. Eerstgenoemde werkt echter met veel succes. Na 24 min. spe len, toen ZW een overwicht had, glipt Bijl er tusschen uit, weet ook den geduehten rechtsback te ontwijken, lokt ook den keeper uit zijn doel en zet dan voor, Kiljan c.s. loopen toe, maar één moment van talmen is voor Schaap voldoende om bliksemsnel terug te loopen en den ingeschoten bal nog net te stop pen. Inderdaad, een knap staaltje van door zicht en kalmte! Veen heeft evenmin succes met een zuivre schot. ZW attaqueert meer en als de middenvoor, een zeer beweeglijk spe ler, plotseling alleen voor Kossen komt te staan, krijgt deze laatste geen kans. De stand is 23. Nog even een krachtige opleving in het Helder-team. Het is H.'s linksbuiten, die 2 minuten later, nogmaals met succes door breekt. De rechtsbuiten loopt naar binnen, richt op den uitersten hoek en een gejuich ver kondigt, dat de stand 33 geworden is. De laatste 10 minuten zfln veel minder spannend; ZW 2 heeft het beste van het spel, maar het verloopt allengs in onvruchtbaar Kick-and- rush. Kossen moet nog een paar keer optre den, maar bijzonder gevaarlijk is het niet, wat hij te doen krijgt. Het einde komt tenslotte met een verdeehng der punten. Als Helder 2 haar resteerende 2 wedstrijden (thuis: Hollandia 2; uit: Assendelft 2) net zoo speelt als nu, is daar stellig winst uit te behalen; zij heeft thans 11 winstpunten. WATERVOGELS 2ATLAS 2 7—0. Het is W. gelukt om hun gunstige positie te handhaven, met niet minder dan 7—0 werd Atlas 2 geslagen. Als de scheidsrechter beide elftallen in het veld fluit, zien we W. volledig en A, met 5 invallers (alle spelers van het 1ste elftal). W. trapt af en is al dadelijk in den aanval, een hard schot van rechts gaat net over. Als er ongeveer 5 minuten gespeeld zijn krijgt de midvoor den bal mooi aangegeven, deze bedenkt zich niet lang en met een mooi schot geeft hg den keeper geen kans, 1—0. Direct hierna maakt- bij er 2—0 van. Als de bal weer is afgetrapt krijgt de 1.buiten van W. den bal, deze zet voor, maar een A.bacli maakt hands. Freek neemt den strafschop en schiet in den keeper zijn handen. Nog eenmaal doelpunt de midvoor zoodat de rust ingaat met 3 0. Na de rust gaat het spel zoowat gclrjk op. Als de bal van de r.vleugel goed wordt voorgezet, maakt de midvoor er 40 van. Langzamerhand wordt nu de stand opgevoerd tot 6—0. Vlak voor het einde maakt weer een A.back hands. Nu wordt hij door Maarten ge nomen; deze schiet zoo hard en zuiver, dat de splinters van de paal vlogen, 70, waar mede het einde komt, De midvoor verrichte de hattrick, hij nam er vijf voor zijn rekening. Zondag gaat Waterv. 2 naar Texel om daar Texel 3 te bekampen. Succes kampioen van dc 4e kl. A. Zondag j.1. speelde Succes I haar 16en en laatsten wedstrijd voor de competitie. Om den eeretitel te behalen moet gewon nen worden, bij een gelijk spel was nog een beslissingswedstrijd noodig, terwijl bij een ver loren wedstrijd, Alkmaar de gegadigde was. Dat er veel op het spel stond was dan ook duidelijk merkbaar. In grooten getale was het publiek opgekomen om getuige te zijn van de zen laatsten gewichtigen wedstrijd waar Scha gen gekomen was, om haar huid zoo duur mo gelijk te verkoopen. Somtijds :gde het spel een eenigszins forsch karakter te krijgen, doch scheidsrechter v. 't Veer hield de teugels strak. Om half drie laat de scheidsrechter de aanvoerders voor een record aantal toeschou wers tossen. Het begin is ietwat zenuwachtig, een eersten aanval volgt op het Sch.-doeï, waar de keeper ternauwernood redt. De S-keeper wordt dan ook aan den tand gevoeld, doch geeft niet thuis. Bij een aanval op het Sch.-doel consta teert de scheidsrechter een overtreding In het strafschopgebied. Penalty. Koorn voltrekt het vonnis en met een harden schuiver verdwijnt de bal in het doel. 10. Groot is de vreugde. Meteen gaat Sch. ten aanval, een gevaarlijke situatie, doch de keeper redt keurig. Enkele Sch. verdedigers vallen nogal eens ongeoor loofd aan, wat hen weer een strafschop kost De Sch.-keeper weet den bal op goede wijze te stoppen. Een kogel van den S.-re.:htsbuiten vliegt rakelings over de lat. Bij een misver stand in de S.-verdediging ontkomt het S.- doel ternauwernood aan een gevaar. Bij een strubbeling voor het Sch.-doel schiet de S.- rechtsbinnen in; de scheidsrechter had echter buitenspel geconstateerd. Met 1—0 voor S. gaat de rust in. Na de thee wordt er van beide zijden direct flink aangepakt, niemand is nog gerust. Wel wordt het Sch.-doel somtijds heftig bestookt, doch de verdediging verwerkt steeds alles. Keurig zweeft de bal voor doel en met een even keurigen kopbal ligt no. 2 achter den Sch.-keeper. Steeds meer neemt Succes het offensief, hoewel de Sch.-uitvallen gevaarlijk zijn. Eenmaal denken we den Sch ^midvoor te zien doelpunten, doch de S.-keeper weet val lende te redden. De Sch.-verdediging zakt merkbaar af, de ballen worden soms lukraak weggewerkt. De S.-voorhoede gaat op het doel af. De midvoor werkt zich er doorheen en pas seert den Sch.-keeper. De scheidsrechter heeft echter hands geconstataerd. Dan even latei- maakt Lont aan alle onzekerheid een einde, door met een hard schot den Sch.-keeper voor de derde maal het nakijken te geven. Spoedig komt het einde en gaat de kampioensvlag de hoogte in. Het publiek vliegt op het terrein om zijn favorieten te huldigen. Aan het wedstrijd-verslag van onzen sport- medewerker willen wij nog het onderstaande toevoegen. Nadat Succes aan een overgroot publiek had getoond, wat zij waar was door Schagen met 30 te kloppen, en het fluitje van scheids rechter Van 't Veer had geklonken, brak een ware ovatie los. Foto's van het elftal werden genomen, terwijl onze plaatselijke muziekver- eeniging Harmonie zoo attent was om de spe lers in triomph naar de zaai van S. Halfweeg te begeleiden. En daar gekomen bleek ons, dat er w°t op til was. Allereerst werd het woord gevoerd door den voorzitter D. Oden, die het kampioenselftal van harte geluk- wenschte met dit mooie succes. Vervolgens neemt onze burg. de edelachtb. heer Kolff het woord, die vooral op het hart drukte nooit te gaan wanhopen. Jj'st de vol harding had Succes aan succes geholpen. Onze gemeente is met recht trotsch op jelui, zoo zegt spr. Hij hoopt dat na deze mijlpaal geen verslapping zal volgen. Laat dit mooie resul taat een aansporing zijn voor de komende pro- motie-wedstrijden. Dan wijdt burg. een heil dronk op Succes en speelt Harmonie eenige pittige nummers. Een zeer aardig en gevoelig moment is het, wanneer het Wilhelmus klinkt, dat door de aanwezigen staande wordt mee gezongen. Dan leest voorziter Oden de Ingekomen fe licitaties voor. De vereeniging „Alkmaar" was de eerste en bracht een mooie bloemen hulde Dan gaf onze plaatselijke vereeniging „De Zonnestraal" acte de présence en schonk bloemen en een onverwachte attentie bezorgde ons Bram Lensen uit de Heldersche Lunch room, geen onbekende in de voetbalkringen, die een mooi bouquet offreerde. De voorzitter van Schagen, de heer Leguit, kan niet nalaten de kampioensclub zeer spor tief geluk te wenschen. Nu komt de hoer C. J. Bosker naar voren en in zijn kwaliteit van voorzitter van Har monie, sprak hij op de hem bekende wijze de kranige jongens toe. Ook scheidsrechter wees op de aangename samenwerking welke J niet Succes had gehad en nam de vrijheid zich als vertegenwoordiger van den KNVB op te werpen en de gelukwenschen van dezen bond over te brengen. Natuurlijk kon de ijveige secretaris van Suc ces, ik zal maar zeggen Daan Nieuwbuurt, niet achterblijven en aan zijn spreekwijze kon men zien hoe tevreden hg was met dezen uit slag Tot slot moedigt hij de jongens aan voor de derde klasse. De volgende spreker is de heer Van Ketel (N.H.V.B.). Ook hij complimen teerde hij Succes en gaf te kennen, dat Suc ces tenvolle den eeretitel had verdiend. De heer J. J. Bosker spreekt namens dc Wier. Wielerclub en laat zijn felicitatie verge zeld gaan van toezegging van een herinne ringsmedaille, Tevens gaf hij namens de di rectie der Wielerbaan de verzekering, dat zij niet in concurrentie, doch in samenwerking met Succes haar wedstrijden hoopte vast to stellen. De heer Oden spreekt het sluitingswoord uit. Hierna een zeer geanimeerd bal, dat tot in den nacht duurde. Of men vroolijk was behoeft zeker niet ge zegd te worden. Nu, het is verdiend, Succes! Ga zoo door en u zult weldra tot de 3e klasse behooren. TEXEL 1— D.T.8. 1 20. Aangelokt door het fraaie weder en het vooruitzicht van een spannende match, trok ken Zondagmiddag honderden bezoekers naar het sportveld te Den Burg. 't Is werkelijk een spannende wedstrijd geworden; eerst 10 min. voor het einde kwam het eerste doelpunt en in de allerlaatste seconde het overtuigende tweede doelpunt voor Texel. D.T.S. speelde met tegenwind. Het spel ging echter vrijwel gelijk op. In het veld stond het «P«l der bezoekers langen tijd op een hoo- gcr peil dan dat van Texel, ondanks het feit, dat de thuisclub iets meer in den aanval was. Al heel spoedig kwam Zuidewind in zoodanige aanraking met een D.T.S.-speler, dat hij tot de rust bleef meesjokken en toen uitviel, hetgeen een verzwakking voor de verdediging van Texel beteekende. Voor beide doelen passeer den in de eerste helft „u.ele spannende momenten; tot driemaal toe -eg Piet Neijens prachtkansen om te doelpunten, waarbij hij on fortuinlijk schoot, eenmaal juist tegen de bo venlat. In de tweede helft zonk het spel van D.T.S. al heel spoedig ineen. De Graaf ging bij Texel de verdediging versterken en daar ook Witvliet als plaatsvervanger voor Zuidewind een goede partij speelde, werd D.T.S. zoo goed als geheel op eigen speelhelft teruggedrongen. De uitstekende linksbuiten alleen wist nog een paar maal door te breken, de overige spe lers trokken zich echter vrijwel allen in de verdediging terug. Langen tijd hield D.T.S. stand, ten slotte bleek echter het overzicht van Texel te sterk. Jn. Gielis vooral speelde in deze periode een schitterende partij; van zijn voet kwam dan ook het eerste Texelsche doel punt. Vermelding verdient ook nog een onver wacht schot van Piet Neijens, na een voorzet van Winter. Het schot werd door den D.T.S.- doelman op niet minder keurige wijze onscha delijk gemaakt. Op het allerlaatste moment wist Winter nog een voorzet van rechts te be nutten, waardoor Texel won met 2—0. J. V. C. NIEUWS. Zondag stonden voor JVC niet minder dan drie thuiswedstrijden op het programma. 's Morgens 10 uur kreeg JVC 3 bezoek van Callantsoog 2. Deze wedstrijd, waarin Cal lantsoog 2 wat samenspel betreft boven JVC 3 uitstak, werd door JVC 3 met 3—1 gewonnen. Daarna kwamen de adspirante. in het veld tegen Helder C. Dit was een aardig partijtje. De jongens speelden met geweldig .an en wis ten met niet minder dan 60 te winnen. 's Middags 2 uur kregen we JVC 1 en Hel dersche Boys 1 tegen elkaar. De beide par tijen wogen best tegen elkaar op, maar het wilde bij JVC dezen middag niet lukken. Hoe ze ook zwoegden en hoe ze i.en bal ook telkens voor het vijandelijke doel brachten, de afwer king was telkens mis, terwijl de Helder°che Boys Fortuna aan haar kant hadden en zoo doende met 20 wisten te winnen. B r e e z a n d. ADOExcelsior. Direct was merkbaar, dat indien ADO alles op alles zou zetten, zich een spel van kat en muis zou ontplooien. Excelsior bestaat nog maar eenige weken en het bleek, dat er wel goede krachten in schuilen, doch de meeste spelers zullen zich - og moeten inspelen. Er valt dan ook weinig van dezen eentonigen wed strijd te vermelden. ADO won met 83 van de Helderschen. LEDENVERGADERING AOO. Zaterdagavond vergaderde bovengenoemdo vereeniging bij den heer Borst. De heer P. Moolenaar Bzn. opende met ge bed en sprak er zijn vreugde over uit, dat bij na alle leden aanwezig waren, een teeken, dat in de vereeniging de zoo onmisbare clubliefdo bestaat. Bekeurd werd, dat van de niet-leden slechts 2 van de 40 aan den oproep in het toe gezonden propaganda-blaadje hebben gehoor gegeven, maar niettegenstaande de stille te genwerking waarmee we .jflhampen hebben, aldus de voorzitter, gaan we moedig voor waarts. Na de g tdkeuring der notulen volgde Ver slag van den penningmeester. Het batig saldo van f 4 noemde voorzitter niet groot, maar het kleedlokaal is geheel afbetaald en ADO daarmee van een groote financfeele zorg ont heven. Het bestuur stelde voor de contributie 111 do maanden AprilSeptember op 25 cent per week te stellen. Met instemming van de vergadering werd het bestuursvoorstel aangenomen Oranje-Nas- sau van Sneek, dat Nieuwjaarsdag hier op bezoek was, op den tweeden Paaschdag een tegenbezoek te brengen. Op den tweeden Pinksterdag 'ïoudt do Chr. N. V. B. te Dordrecht een bondspropa- gandadag, waarop alle aangesloten elftallen ln 't veld komen. Ook ADO zal deelnemen. Daar RCB niet meer bestaat en ADO dus alleen het terrein huurt, zal na 1 Juni, als het oude contract afgeloopen is, 20 gulden meer betaald moeten worden. Spontaan stelden zich eenige leden beschikbaar om in Hun vrijen tijd verbeteringen aan het terrein aan te bren gen. Amsterdam heeft weer eens 2 eerste klasse-kampioenen. HBS onderaan. AFDKELING L Eerste klasse. Verrassingen bleven uit, zoodat de verwach tingen beantwoora konden worden en Ajax kampioen. Daartoe moest RCH geslagen wor den en dit geschiedde met niet minder dan 40 Nochtans hebben de Racers goed partij gegeven, vooral Peer Krom heeft weer kra nig werk geleverd tegen de uitstekende vleu gel Roeg—Mulders. Ajax is op verdiende wij ze kampioen geworden en mag zeker als de meest serieuze candidaat voor den landstitel gelden. Feyenoord eindigt met 2 punten verschil op de tweede plaats, daar in Delft 2—2 tegen DHC gespeeld werd. IIFCADO 25; OvermaasXerxes 42s VSV-VUC 6-2. I I I I

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11