"FOTO-PAGINA HELDERSCHE COURANT •Marineberichten. Spori Herdenking van den sterfdag der Koningin> Moeder. Burgerlijke Stand van Den Helder. 3ommift Thsunii, d« algatradon Belglicha pramlar, tijdans zijn rada voor da radio, waarin hij do modovon dar aftrading van hat kabinat uitoanzatta Ean bloktrain Bruttal Antwarpan raad bij Machalan op oon groap tpoorwagarbaidari in, dia tengavolgo van dan milt dan train niat haddan zlan aankoman Zavan partonan wardan op tlag gadood. Op do plaati van hat ongaluk Vanizaiot, do loldar van dan thani ondardruktan Griaktchon opitand, bij aankomt! aan boord van do .Rox' ta Napalt Dazo foto ward langt talo- grafitchan wog ovargabracht Oud mlnittar Vortchuur bracht Woantdag )n gazaltchap van zijn ochtgonoota oon bo* zoak aan do grooto bloomontantoonttaliing .Flora 1935 ta Hoomttada Da minittar bazlchtigt do azpotltla op hot tarrain Max, burgamaattar van Bruttal on loidor dar Balgitcha libarala partij, ward na zijn audiantia bij dan Koning In varband mat da kabinoticrlitz door do jaumaliztan andar vuur ganomon Ean momant voor hat Hollandtcha doal tijdani dan vootbalwaditrljd tuitchan hot voorfoopig Nodarlandtah alflal an hat Engoltcha CardlW City, walka Woantdag ta Rottordam word gatpaeid on door da onzan mat 2 1 ward gowonnen h 4 I -V Ean automoblliit badokt ta Barlijn da lan- taarm van zijn wagon In varband mot da nachtelijka luchtafwaaroafanlngan Het gemeentebestuur ven den Heag heeft Woensdag ter herdenking van het overlijden van wijlen H. M. Koningin Moeder een krans gebracht naar het Regentesse monument J Het voormalig personeel van wijlen H. M. Koningin Moeder heeft Woensdag bij de herdenking van den sterfdag der vorstin een krans gelegd bij het monument der Oranjes in de Nieuwe Kerk te Delft. De heer Lodder, huismeester van wijlen H. M. Koningin Emma, legt de krans INDRUKWEKKENDE PLECHTIGHEID IN DE RESIDENTIE. Dinsdag, aan den vooravjond van den dag. waarop het een jaar geleden Is, dat H M de Koningin-Moeder stierf, heeft de Ko ninklijke Militaire Kapel op het Binnenhof een uitvoering van gewijde muziek gegeven. Om half acht, het uur van aanvang, had den zich vele honderden op het aloude plein in dit historische gedeelte van de residentie verzameld om deze plechtigheid bij te wo nen. De uitvoering stond onder leiding van den kapitein-directeur der K.M.K., L. C. Walter Boer. De plechtigheid werd geopend met het volkslied van Waldeck-Pyrmont, een passen de herinnering aan de nagedachtenis van de koninklijke doode. En daarna weerklonk plechtig, gedragen Psalm 42, vervolgens eenige liederen uit Valerius' Gedenckclanck, het Adagio uit de Sonate pathétique van Beethoven en de koraal uit de Mattheus Pas sion van Bach. Over het Binnenhof hing een bjjna beklem mende sfeer. Alle factoren waren aanwezig om deze korte plechtigheid een bijzonder indrukwek kend verloop te doen geven. Stil, zonder een enkele wanklank, verlie ten de honderden daarna het Binnenhof. Een rouwdienst in een kerk had niet indrukwek kender kunnen zijn. (Hbl.) Hulde van het Haagsche gemeente bestuur. Gisterenochtend 9 uur heeft op het Regen- tesseplein in Den Haag een eenvoudige, doch treffende plechtigheid plaats gehad. Het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door den burgemeester, mr. b. J b. de Mon- chy, de wethouders De Vries, Van der Bilt, Quant en Feber, den gemeentesecretaris mr. Boasson. en de chef van 's burgemeesters kabi net. jhr. mr. Slx, begaf zich op plechtige wrijze. van de consistoriekamer -an de Regentesse- kerk, naar het Regentesse-monument, aan den voet waarvan een krans, welke door boden van het stadhuis werd gedragen, Is neerge legd, als een stille hulde aan de nagedachtenis van wijlen de Koningin-Moeder, die gisteren een jaar geleden Is overleden. Het personeel van wijlen de Konin gin-Moeder naar Delft. Gisterenochtend heeft in de Nieuwe Kerk te Delft een sobere, doch aangrijpende plechtig- j heid plaats gehad ter eere van de nagedachte- nis van wjjlen de Koningin-Moeder, Wier sterf dag gisteren herdacht werd. Het personeel van de overleden Vorstin had de sympathieke gedachte gehad zich gisteren ochtend te vereenigen en een bedevaart naar het Mausoleum der Oranje's te maken om daar, bij de laatste rustplaats van hun ont slapen Meesteres eenige oogenblikken te ver toeven en haar nagedachtenis te eeren. Omstreeks elf uur arriveerde het gezelschap te Delft. Voor de Nieuwe Kerk was veel be langstelling van de zijde van het publiek. De twee kamerdienaren van wjjlen de Ko ningin-Moeder, de heeren Jansen en Roel, droe gen een groote krans naar binnen, welke bjj den ingang van den grafkelder neergelegd werd. Toen allen zich rond het monument hadden geschaard, heeft de heer Lodder in treffende woorden uiting gegeven aan de gevoelens van eerbied en dankbaarheid, welke het personeel bezielen jegens de betreurde Koningin-Moe der. Daarna trokken de aanwezigen voorbjj het monument en bleven nog eenige oogenblikken in stille overpeinzing rond het monument ge schaard. Toen werd de terugtocht naar Den Haag wederom aanvaard. Hulde van de Utrechtsche school jeugd. Op aanstichting van de Kon. Emmaschool voor chr. buitengewoon lager onderwijs aan den Amsterdamsche straatweg en de Regen- tesseschool voor openbaar lager en uitgebreid lager onderwijs aan de Hamburgerstraat te Utrecht, hebben enkele kinderen van deze scholen gisterenmiddag ter herdenking van den sterfdag van de Koningin-Moeder en ter herinnering aan haar leven vol toewijding ten bate van ons land, in het plantsoen Lepelen burg bij de Brigittestraat aldaar een treurwilg geplant, in bijzijn van de leerlingen van de hoogste klasse van alle Utrechtsche lagere on derwijsinrichtingen. Onder leiding van den heer W. Schuileman zongen de kinderen eerst „Mein Waldeck", het volkslied van Waldeck Pyrmont en daarna, met begeleiding van de muziek van het Utrechtsch Dilettanten-orkest, „Wilt heden nu treden" van Valerius. Herdenkingsbijeenkomst A.N.V. te Den Haag. De bijeenkomst ter herdenking van den sterfdag van wjjlen H. M. de Koningin-Moe der, georganiseerd door de Haagsche afdee- ling van het Algemeen Nederlandsch Ver bond, is gisterenavond In Pulchri Studio gé- houden. Te midden van eenvoudige palmver- siering, stond op het podium een rouw- omfloerst portret van de overleden Vorstin. Velen waren tot deze herdenking te zamen gekomen. De voorzitter, luit.-gcneraal W. Lazonder, opende de bijeenkomst met een korte toe spraak. Twee coupletten van het Wilhelmus, gevolgd door eenige liederen uit Valerius' Ge denckclanck, zong daarna mevr. Henriëtte Sala. Prof. dr. H. Brugmans uit Amsterdam be trad daarop het podium en sprak een her denkingsrede, waarin hjj wees op haar be zielend voprbeeld. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer dr. J. D. Hefting, voorzitter der Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose. van 19 en 20 Maart 1935. ONDERTROUWD: M. A. de Beurs en F. J. Koorn; L. Folkers en E. C. M. v. d. Herik; P. J. de Klerk en H. M. Coolen; E. J. Brujjn en G. v. d. Meulen: K. Schrieken en H. Ph. Schrö- der; J. H. Schnatmeier en H. J. Duin; H. Ruurs en J. A. Peters; J. P. Tiessen en H. de Groot. BEVALLEN: A. Ouwerl'ng-Jole, z.; C. M. v. d. Vlis-de Jongh, z.; H. G. E. Wejjsenborn- Horn, d.; J. de Graaf-de Croos, z.; M. H. Lorie- Wehtink, z. OVERLEDEN: H. Bakker, 2 jaar; Wed. F. Heeroma, 83 jaar. HR. MS. „K XVIII". Hr. Ms. K XVIII bevond zich 20 Maart, 12 uur: 35" 26' Z.B., 12° 54' W.L. Verder geen bizonders. DE „K XVI" EN DE „K XVII". Hr. Ms. K XVI en K XVII zjjn Maandag middag om 1 uur van Colombo vertrokken ter voortzetting van de reis naar Ned.-Inciië. Bjj Kon. besluit van 16 dezer zijn, met in gang van 8 April, benoemd tot off. van gez. der 2e kl. bij de Koninklijke marine de heeren B. I. Dommers en C. J. Doets. Bij Kon. besluit van 15 Maart is, met in gang van 16 Maart, bevederd tot off. van adm. der le kl. de off. van adm. der 2e kl. P. C. Waltheer. Luit. ter zee le kl. P. B. M. van Straelen is overgeplaatst van het Wachtschip te Willems oord aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland te Nieuwediep. Luit. ter zee 2e kl. H. H. L. Pröpper is overgeplaatst van Hr. Ms pantserboot Gruno aan boord van Ht. Ms. torpedobootjager Kor- tenaer te Nieuwediep. Luit. ter zee le kl. F. Stam is overgeplaatst van het Wachtschip te Willemsoord aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland te Nieuwediep. Off. van den M.S.D. le kl. W. N. Bart wordt binnenkort van zjjn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië hier te lande terugverwacht. EEN VERSTERKT B-ELFTAL WINT VAN CALDIFF CITY. Een mat'ge wedstrijd. De gisteren te Rc .erdam gespeelde voet balwedstrijd tusschen een voorloop.g Neder landsch elftal, dal in feite niet meer dan een versterkt B-elftal genoemd mocht worden en de Engelsche derde divisieclub Cardiff City is door de Aedei'anders ia een matig gespcelden wedstrjjd met 21 gewonnen. Van het elftal, dat tegen Duitschland speelde, waren alleen Van Gelder Anderiessen en Bas Pauwe aanwezig Alle drie speelden beter dan de rest, waaruit moge bljjkcn, dat Lotsy's ideaal: voor eiken Internationaal een gelijkwaardige -er-vanger nog lang niet ver wezenlijkt ie De Engelachen namen de eid.ng, die door Van Reen-n werd te niet gedaan. Rust 1—1. Daarna wist Lagendaal ien Enge''chen kee per uit een voorzet van v, Gek.er te paasee. ren. zoodat Nederland met i1 wo Het behoeft onder deze omstandigheden gee verwondering te baren, dat het Neder- landsche elftal geen -jjziging van belang on derging. NEDERLAND—BELGIF. Het nationale elftal samengesteld. Het NederlanjJsche elftal, d op Zondag 31 Maart a.s. in het Staaion Amsterdam tegen België zal uitkomen, is gist» ravonc" als volet samengesteld Doel: Halle (Gr Ah Achter: Jaldenhoven (DWS) en Van Run (PSV). Midden: Bas Paauwe (Feyenoord), Ande- riesen (Ajax), Van Heel (Feyenoord), aan voerder. Voor: Welb lUnitas), Dros (RFC), B®*" huys (ZAC), Smit (Haarlem) eb Van Gelder (VUC). Als reserves zjjn aangewezen: Mul (HBS), Van Diepenbeek (Ajax), Schubcrt (Ajax). L®- gendaal (X es) en Viauwdeun' (Feyenoord) SCHOORL I—H.K.C. II. F,en onjuiste uitstag' Onze „uitslagen-correspondent" de man, die ons eiken Maandag u. uitslagen van d» door de Heldersche clubs gespeelde voetbal* wedstrijden verstrekt heeft 0ns met betrek king tot het resultaat van Schoorl 1HRC verkeerd Ingelicht. Niet HRC heeft gewonnen, zooals wjj in ons op bovenbedoelde uitslag*® gebaseerd erichtje zeiden, doch Schoorl *n wel met 2 -1. De kampioenen leverden du» een prestatie hun titel niet waardig. NACHTELIJKE OV EK WIN NI N O HELD. DAMCLUB. Donderdag j.l. vertrokken van hier, 'lei avonds om pl.m. zeven uur, een twintigtal spelers van de Heldersche Damclub per ®ut0" bus naar Obdam, om aldaar deel te neniea aan een nedeiiaagwedstrjjd, welke was uitga- schreven door laatstgenoemde vereeniging. De uitslag was als volgt: Den Helder: J. Stoll D. C. W. Rab D. Dissel S. Slort L. Simonse P. H. C. Groenemeyer H. G. Fonteyn C. Goedcgebuur W. Wieren O. Ottervanger G. Heldt B. de Best M. Kwast Mvan Brederode M. van Kalken W. Slort Obdam: 2—0 P. Dekker 2—0 P. Obdam 1—1 W. Enzing 20 J. Dekker 2—0 P. Bakker 1—1 N. Pouw 0—2 N. van Diepe0 1—1 S. Koopman 2—0 H. Groot 2—0 W. Bakker 0—2 D. Wester 1i t. Commandeuf 1—l W. Klaver 2—0 M. Munster 2—0 A. Leek 2—0 K. Wister

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 8