Arnhem in duisternis Marineberichten. Marktberichten. GEMENGD NIEUWS HELDRRRCïlE COURANT VAN ZATERDAG 6 AFRIT 1935. Binnenland. De inbraak bij Lissone te Amsterdam. Topgevel omlaag gestort- Oplichting verzekering maatschappij. Vrouw doodgevallen. De inbraak bij Wilton-Teyenoord te Schiedam. Zware brand te Rotterdam. Oorzaak nog niet opgehelderd. Auto in een kuil gereden Auto-ongeluk. Succes' eerste promotiewedstrijd in Amstercam. gang van H.R.C. II naar W F.C. II, De zware K.N.V.B. NH.V.B. Wat ons voorts in den K.N.V.B. interesseert. TT D. Zonder identiteitsbewijzen aan te hou den vaarskalveren. De georganisecrden, wien 1 vaarskalf is toe gewezen. mogen tot 1 September 1935 1 vaars- kalf zonder identiteitsbewijs aanhouden voor de selectie. De veehouders, aan wie een toewijzing van 2 of 3 vaarshalvercn werd verleend, mogen tot 1 October 1935 1 vaarskalf extra aanhouden. Degenen, aan wie 4 vaarskalveren werden toegewezen, mogen tot 1 November 1935 1 vaarskalf zonder identiteitsbewijs in voorraad hebben. De georganiseerden. wien meer dan 4 doch minder dan 10 vaarskalveren zijn toegewezen, mogen tot 1 September 2 vaarskalveren en van 1 September tot 1 November 1935 1 vaarskalf extra aanhouden. De veehouders, aan wie een vaarskalver- toev/ijzlng van meer dan 9 doch minder den IC werd verleend, kunnen tot 1 September 3 vaarskalvercn en van 1 September tot 1 No vember 1935 1 vaarskalf extra in voorraad hebben. Degenen, aan wie meer dan 15 doch minder dan 21 vaarskalveren zijn toegewezen, mogen tot 1 September 4 vaarskalveren, van 1 Sep tember tot 1 October 2 vaarskalveren en van 1 October tot 1 November 1935 1 vaarskalf zonder identiteitsbewijs aanhouden. De georganisecrden, wien een vaarskalver toewijzing van meer dan 20 werd verleend, kunnen tot 1 September 5. van 1 September tot 1 October 3 en van 1 October tot 1 Novem ber 2 vaarskalveren extra voor de selectie aanhouden. Voor hen, die aangesloten zijn bij een door de Nederlandsche Veehouderijcentrale erkende rundertuberculosebestrijdingsorganlsatie, geldt hetzelfde, echter met deze toevoeging, dat zij, ongeacht het hun toegewezen aantal vaarskal veren, in ieder geval tot 1 Maart 1936 1 vaars kalf zonder identiteitsbewijs mogen aanhou den. E. Mest kalveren. Mest vergunningen kunnen wederom door de Landbouw-Crisis-Organisaties worden af gegeven tegen vergoeding van 0.25 per stuk voor den duur van ten hoogste 5 maanden. Oefeningen In een groot deel van Gelderland. In een deel van Gelderland, gelegen ten Oosten van de lijn EpeWageningen en Ba tenburg, is Donderdagmiddag een oefening gehouden, welke ten doel had, op groote schaal de luchtbeschermingsorganisaties, die op verzoek van den commissaris der Koningin in de Geldersche gemeenten zijn opgericht, aan de practijk te toesten. De plaatselijke organisaties en haar onder- deelen hebben reeds meermalen oefeningen ge houden en verleden jaar is boven enkele plaatsen, o.a. boven Arnhem, reeds een avo uj- oefening gehouden om te zien of het moge lijk was, bij een eventueelen luchtaanval dès avonds de stad aan het oog van de vijande lijke vliegers te onttrekken. Maar thans zou moeten blijken, of de organisatie inderdaad zóó functionncerde, dat in tijd van gevaar de bevolking van de geheele streek tijdig zou kunnen worden gewaarschuwd en allen, die bij de luchtbescherming betrokken zjjn, op de hoogte zouden zijn van hun taak. Helaas heeft het weer niet meegewerkt. De maatregelen waren echter zoodanig ge nomen, dat de oefening niet kon worden af gelast Men moest het nu, voor het geheele gebied van de provincie, dat onder de oefe ningen zou vallen, maar zonder vliegtuigen en het met denkbeeldige vijandelijke lucht strijdkrachten doen. Van deskundige zijde vernamen wij, schrijft de N. R. Crt, dat men. de weersomstandig heden in aanmerking genomen, zeker tevre den kon zijn. In tal van plaatsen van het gewest zijn oefeningen gehouden als te Nijmegen, waarbij de verschillende afdeelingen van de luchtbe schermingsdiensten in actie zijn gekomen. Tal van geneeskundigen woonden deze oefe ningen bij, zoo ook vrijwel alle autoriteiten, die 's middags in het provinciehuis aanwezig waren geweest. Ook de minister van defensie was nu aanwezig. Wij vernamen nog, dat ook de oefeningen in andere plaatsen goede resultaten hebben opgeleverd en dat men in het algemeen wel tevreden is over hetgeen men reeds heeft kun nen bereiken. Groote medewerking der bevolking. De Telegraaf schrijft nog: De Geldersche hoofdstad heeft Donderdag avond een verduisteringsproef ondergaan. Te kwart voor negen gingen alle lichten uit, en een onpeilbare duisternis viel over Arnhem. Het was een vreemd en bijna angstwekkend schouwspel, het licht uit de stad te zien ver dwijnen. Honderden hebben op straat het uit gaan van de lampen gadegeslagen, een com pacte massa stond daar in de duisternis en tuurde in het ondoorgrondelijke niets. Om kwart voor negen Is het groote oogen- blik aangebroken. Ineens gaan ook de veilige stadslampen uit, die nog een spaarzaam licht verspreidden, en Arnhem is donker. Het is een zonderlinge aanblik, dien de stad thans biedt. Niets meer te zien. Nu is er niets meer te zien, niets aan de duisternis; zooals het soms bij winterdag, als de hemel in het geheel geen licht meergeeft, op een buitenweg kan zijn, zoo is het nu in de stad zelf. Het is druk op straat, maar er zijn geen menschen te zien. Er staan veel huizen in Arnhem, maar zjj zijn niet te zien, er staan boomen. er staan groote gebouwen en niets is meer te bespeu ren. Ik loop door de straten. Het is niet gemak kelijk, want plotseling doemen op allerlei on verwachte punten menschen op. Ik stoot tegen kijkers aan en stamel een haastig par don. Zij zijn niet te zien de menschen, zelfs °P een halvcn meter afstand zijn ze nog niet waar te nemen, en dan ineens rijzen zjj voor Inij als uit den grond op. Menschen, huizen en straten zijn een geworden, alle contouren zjjn verdwenen in deze volstrekte duisternis. De vjjfde kamer der Amsterdamsche recht bank heeft Donderdag een strafzaak tegen vier lieden behandeld, twee mannen en twee vrouwen, die er van verdacht worden, in den nacht van 18 op 19 Augustus uit de brand kast van het reisbureau Lissone, te Amster dam. een bedrag van ruim 18.000 te hebben gestolen. Deze geruchtmakende inbraak werd ont dekt op Maandagmorgen 20 'Augustus. Toen het kantoorpersoneel dien ochtend verscheen, vond men de deur van de brandkast geopend. Noch op de deur van de brandkast, noch op de buitendeur werden sporen van Inbraak ge vonden, zoodat de veronderstelling voor de hand lag, dat de daders, die met de situatie goed op de hoogte moeten zijn geweest, ge bruik hadden gemaakt van valsche sleutels. 3 enslotte vond de ploitie een spoor, dat leidde naar een werkster, die dikwjjls in de zaak had gewerkt. Haar man legde na zijn arrestatie een volledige bekentenis af; twee eveneens gearresteerde vrouwen bleven aan vankelijk hun onschuld volhouden, evenals een vierde verdachte. Er bestond voor de behandeling van deze zaak van de zjjde van het publiek buiten gewoon groote belangstelling. Eerst staat de 26-jarige J. B. terecht. Hij is een kennis van de werkster en heeft zich te verantwoorden wegens diefstal van de sleutels van het reisbureau en van diefstal in ver- eeniging van het Nederlandsche en vreemde geld, tot een totaalbedrag van 18.000. De man bekent volledig. Hij zou, zoo althans luidt zjjn verhaal, de sleutels hebben wegge nomen uit de brievenbus van het kantoor gebouw. Ook de inbraak zelve bekent hij te hebben gepleegd samen met J. K. en Nel K„ een bekende vrouw in de Amsterdamscae onderwereld. Met behulp van de gestolen sleutels zijn zjj 's nachts het kantoorgebouw binnengedron gen. Op de kamer van den directeur vonden se een sigarenkistje. M'n kameraad zei, aldus verd., kom laten we eens opsteken. Maar er waren geen sigaren in, maar reserve-sleutels, waaronder van de brandkast. Nadat eenige getuigen gehoord zjjn, is het woord aan den officier van justitie, mr. Bosch. Spr. acht het tenlaste gelegde bewezen, ge zien de bekentenis van verd. en de getuigen verklaringen. en requlreerde een gevangenis straf van 1% jaar. De werkster. Vervolgens staat de werkster terecht. Zjj is ongeveer twee jaar bjj Lissone in dienst ge weest en wordt er van verdacht de sleutels van de brandkast te hebben gestolen en aan B. met wien zjj betrekkingen onderhield te hebben ter hand gesteld. Zjj ontkent dit feit echter hardnekkig. Zij zegt nooit de sleu tels te hebben weggenomen. In de tweede plaats is haar heling ten laste gelegd, n.1., dat ze een bedrag van ongeveer 500 van den buit van B. heeft aangenomen. Dit feit erkent de vrouw. Als hoofdgetuige in deze zaak wordt eerst verd. B. gehoord. Hjj zegt, dat hij met verd. samenwoonde en van plan was met haar te trouwen. Ongeveer een jaar geleden heeft hij kennis gemaakt met Nel K., die hem tot zijn daad heeft aangezet Verd. staat niet ongun stig bekend. In verband hiermede requireei't de officier een gevangenisstraf van zeveh maanden. Nel K., de voornaamste verdachte. Dan wordt de zaak tegen de hoofdpersoon, de vrouw Nel K., behandeld. Haar is diefstal, subs. heling ten laste gelegd. Zjj ontkent ook maar iets van de zaak at te weten. Als getuige wordt ook gehoord „Jantje de B.", verdachte in de eerste zaak. Getuige vertelt dan weer het heele verhaal van de inbraak. Nel blijft onbewogen ont kennen. Cor B., de verdachte in de tweede zaak, komt thans als getuige voor. Huilend herhaalt zjj haar verhaal uit het verdachtenbankje. Na de pauze wordt het verhoor in deze zaak voortgezet. De verdediger van de vrouw, mr. v. West, verzoekt de rechtbank den broer van zjjn cliënte. Jan K., die gistermiddag eveneens terecht stond, als getuige te hooren in deze zaak. Jan K., ontkent ook het heele verhaal, door den eersten verdachte gedaan. De officier van justitie maakt bezwaren, doch de verdediger handhaaft zijn verzoek. De president maakt de opmerking, dat in dit geval het gevaar voor meineed niet is uit gesloten. Na raadkamer deelt de president mede, dat de rechtbank het verzoek niet af kan wijzen. Alvorens Jan K. echter als getuige zal worden gehoord, zal eerst de strafzaak tegen hem worden behandeld. De behandeling van de zaak tegen Nel K. zal zoolang worden ge schorst. Het getuigenverhoor wordt dan voortgezet. Een getuige: een zoon van de werkster Cor B., komt de verklaringen van zjjn moeder bevestigen. Een caféhoudster deelt mee, dat Nel in October een kistje met geld aan haar heeft gebracht om het voor haar te bewaren. Maar getuige wilde niet aan dat verzoek voldoen, omdat ze de zaak niet vertrouwde. Getuige vroeg hierop haar broer het kistje zoo gauw mogelijk bij Nel terug te brengen, omdat Nel zoo gauw verdwenen was. Maar de broer slaagde er niet in, „omdat er zooveel men schen op straat waren", om het geld onge zien aan Nel te overhandigen. Die kwam het den volgenden dag halen: ze zei, dat ze wist wie de inbraak gepleegd had. Mr. Brlët (tot Nel): Waarom wou u dat by getuige brengen? Verdachte: Ik wist niet eens dat er geld in het pakje zat. Jan had me het pakje gegeven en ik had het weggebracht, omdat ik dacht dat Cor er achter zat. Dan wordt de behandeling van de zaak geschorst en wordt de volgende verdachte, Nel's broer, Jan K., voorgeleid. Verdachte ont kent iets van de inbraak bjj Lissone af te weten. Evenmin als zijn zuster er iets mee te maken zou hebben gehad. Dezelfde getuigen als in de zaak tegen Nel K. werden gehoord, komen thans voor het hekje. Dan wordt de «juffrouw gehoord, die in de zaak van Nel K. niet kon verschijnen, omdat ze „in de zenuwen lag". Ook haar geheugen is, evenals dat van haar echtgenoot, zeer verzwakt. De officier van justitie, mr. Bosch acht het bewezen, dat Jan K. wèl bij de inbraak be trokken is geweest. Verdachte heeft lang geen smetteloos strafregister, spr. eischt_ tegen hem wegens diefstal in vereeniging een gevangenisstraf van veir jaar. De verdediger dringt aan op vrijspraak van verdachte en verzoekt diens onmiddellijke in vrijheidstelling. De rechtbank begeeft zich hierop in raad kamer; na terugkeer deelt de president mede, dat de rechtbank de onmiddel ijke invryheids- stelling van verdachte gelast. Daarna wordt de behandeling voortgezet van de zaak tegen Nel K. Geëischt wordt wegens diefstal in vereeniging vier jaar ge vangenisstraf. De verdediger dringt aan op vrijspraak van verdachte en verzoekt ook haar onmiddellijke invrijheidsstelling. De rechtbank begeeft zich in raadkamer; de president wijst het verzoek van den ver dediger af. Onder tranen bezweert verdachte haar on schuld. Vonnis 18 April. KINDJE IN KOKEND WATER GEVALLEN. Te Linteloo by Aalten is een 2-jarig kindje van den heer Lammcrs in een teil met kokend water gevallen. Het kindje liep zoodanige brandwonden op, dat het aan de gevolgen is overleden. Man gedood. Gisterenmorgen 9 u. vond in perceel Nieuwfe Leliestraat 128 te Amsterdam een verhuizing plaats. Reeds was alle goed in den wagen ge borgen, en zou men ten slotte een partij hout uithyschen, toen de topgevel zich begaf. I»e hjjscher kreeg gevel en hout op het lichaam qn werd op slag gedood. Tien personen aangehouden In den laalsten tijd zyn, naar men uit Gro ningen meldt, tien verzekeringsmaatschappijen opgelicht door een complot van handelsreizi gers, die op de volgende wijze samenwerk teri: Een van hen huurde een auto, nadat zij zich hadden vergewist, dat de garagehouder tegen wettelijke aansprakelijkheid was ver zekerd en zij wisten bjj welke maatschappij de verzekering was gesloten. Van belang was, dat te weten, omdat zij slechts éénmaal bjy dezelfde maatschappij hun truc konden toe passen zonder van misdrijf te worden ver dacht Wanneer zij dus in dat opzicht safe waren, trokken zij naar een stille streek aan den waterkant en reden daar tegen een groote koffer aan van een in het complot be trokken collega, die zich daar had geposteerd. Deze koffer, die dure reclame-artikelen be vatte, kwam in het water terecht en werd daarna' weder opgevischt om schadevergoe ding van de maatschappij te kunnen eischen. Ondanks dezen voorzorgsmaatregel zijn zij toch tenslotte tegen de lamp geloopen. De hoofddader, die te Groningen woont, is ge arresteerd. De zaak is nog in onderzoek en reeds zijn tien personen aangehouden, die bri deze oplichtingszaken zijn betrokken. Door het breken van een paar planken op een zoldertje, waarop zij zich bevond, is de 44-jarige vrouw Pouw te Schalkwijk naar be neden gestort en op haar hoofd terecht ge komen. In bewustcloozen toestand is zij met schedel breuk naar het St. Barbara ziekenhuis te Cu- lemborg vervoerd, waar zij aan de gevolgen ove, leden is. Zij laat een man achter met drie jeugdige kindei en. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, is de heer Maloitz, de bekende telepaath, door de directie van Wilton-Feyenoord aangezocht om naspo ringen te verrichten in verband met de in braak, die in Februari in het kantoor van de werf te Schiedam is gepleegd en waarby de dieven een buit van een kleine 40.000 gulden hebben gemaakt. De heer Maloitz heeft, zooals men zich zal herinneren, de laatste tyd verschillende malen en dikwyls met succes nasporingen verricht in strafzaken of naar vermiste personen. Dezer dagen is de heer Maloitz te Schiedam aangekomen, waar hy met zijn onderzoek, waarby hy van telepatische experimenten ge-j bruik maakt, een aanvang heeft genomen, Zyn wy wel ingelicht, dan is dit onderzoek Maandag reeds begonnen. Gisteren heeft op den linker Maas-oever een groote brand gewoed, die, ondanks den gestadigen regen, een grooten, rooden gloed heeft veroorzaakt, welke tot ver in den om trek was te zien. De brand woedde in de opslagplaats van de N. V. Th. Asteroth, handel in scheeps- en industrie-artikelen, oliën, vetten en teer, gevestigd Nassauhaven 81. Gcvaarlyke situatie. Dat gevaar voor de omgeving niet denk beeldig was, blijkt wel uit de omstandigheid, dat in het brandend perceel ongeveer vijf honderd vaten olie, teer en pek lagen opge slagen, alles bereikbaar voor het vuur. Het gebouw bestond uit één groote ruimte van 12 meter breed, 7 meter hoog en byna 30 meter diep. Het dak bestond uit zink en glas; dit materiaal bezweek vrij spoedig, zoodat een groote vuurzuil omhoog steeg. De brandweer legde elf slangen uit. Oorzaak onbekend. Men heeft tot dusver niet de ooizaak kun nen vaststellen. Eenerzijds klaagden de om wonenden erover, dat het personeel der N.V. Asteroth tijdens het oliemengen gemoede reerd cigaretten stond te rooken. Er was dan ook al twee keer een binnenbrandje ge weest, dat echter met eigen middelen was gcbluscht. Is roekeloosheid dus niet uitgeslo ten, men dient in aanmerking te nemen, dat het vuur pas is begonnen om kwart over zes, terwijl er sedert zes uur geen personeel meer aanwezig was. Anderzijds had men den dag te voren een defect in de electrische lichtleiding ontdekt. Het licht had een paar maal geweigerd. Kortsluiting is dus niet uit gesloten. De heer A. J. Vos, directeur der N. V. Asteroth, is tegen brandschade verzekerd, de waterstokerij eveneens, maar de firma Woel- ders niet Om half negen had men den brand onder de knie. Er is nog langen tyd met uitgebreid materiaal nagebluscht. Gemeente-arbeider gedood. Gisteravond was in de Leidschestraat bjj de Prinsengracht te Amsterdam een gemeente werkman - bezig in een kuil met het leggen van een buis. Hoewel de kuil behoorlijk met roode lantaarns omgeven was, is de auto in volle vaart in de kuil gereden, met het ge volg, dat de werkman op slag werd gedood. Het stoffelijke overschot is naar een gast huis gebracht. Twee ernstig gewonden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben kommiezen te Keipen langs den weg een geheel vernielden auto gevonden. Tusschen de broltstultken van den wagen werden de 23-jarige monteur F. C. en de 21-jarige bakker J. C. aangetroffen. Nadat geneeskun dige hulp was verleend, zyn belde s achtoffers in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis te Weert vervoerd. Omtrent de toedracht van het ongeluk tast men in het duister, aangezien men tot dusver den jongens geen verhoor heeft kunnen af nemen. MAIL VOOR HR. MS. .AREND". Volledig gefrankeerde stukken, bestemd voor opvarenden van het Gouvernements stoomschip de „Arend", kunnen worden ver zonden naar: Algiers 16, 17, 18, 19 en 20 April, laat ste buslichting aan het hoofdpostkantoor te 7.10 v.m. Port-Said: 24 April, laatste buslich ting aan het hoofdpostkantoor te 9.10 S u e z 24 April, laatste buslichting aa het hoofdpostkantoor te 20.55 en 26 April ld. te 9.10. P a d a n g 1 Mei laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor te 20.55 Daarna kan worden verzonden naar Bata via. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn met 8 April 1935 de luitenants ter zee 3e klasse Kon. Marine Reserve H. A. van Ravestyn, J. van Binsbergen, R. Polman bij den onderzeedienst te Willemsoord en J. van der Plas a.b. Hr. Ms. „Van Spejjk" geplaatst. Met den 9en Anril zijn de luitenants ter zee 3e klasse Kon. marine-reserve P. L. G. Adriani en J. Zwart geplaatst aan boord Hr. Ms. „Medusa", W. Dardenne Ankinga en M. L. de Fouw aan boord Hr. Ms. „Douwe Aukes" en J. G. H. Bosch en W. P. K. aan boord Hr. Ms. „Wachtschip" te Vlissingen. Bevordering. Met 1 April '35: Matrozen 2e kl. C. F. M. Diemei, C. Pakker, T. Ruiten, J. E. W. tten Have, H. H. Baten burg, A. Wagemakers tot ma'roos le kl. Matrozen 3e kl. J. van der reyl, G. Engels, D. Dekker tot matroos 2e kl. Marinier 2e kl. P. Wagenaar tot marinier le kl. Aangenomen in den Zeedienst. 28 Maart '35: marinier 3e kl. J. v. der Weg. Monteur le kl. A. Brands en matr. le kl. J. van Milt zijn aangewezen voor thuisvaren op 20 Maart '35 per m.s. Indrapoer. van Tj. Priok. Aanwijzing voor thuisvaren van den ma troos le kl. W. T. Wagner op 6 Maart '35 per m.s. Dempo ingetrokken. Geslaagd voor hoogeren rang. 29 Maart '35: serg.-konst. J. A. Remmers waal. 30 Maart '35: korporaals der mars. P. Slnke, J. Boonstra, D. v. d. Blink, H. P. Ambaum, H. A. Filius. 30 Maart '35: Marinier le kl. A. Eekhoorn v. korpl. der mars. Ondervolgende schepelingen zijn 1 April 1935 per m.s. Dempo uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Opper-schipper F. F. Kooreman, schipper H. Binksma, schipper H. Smit, majoor-telegr. J. Keizers, serg.-konst. P. de Blieck, kwartier meesters P. P. Versteeg, A. Knijff, korporaals- schrijver A. Bakker, A. van Haarlem, matroos 2e kl. J. P. Kerssens, korp. der mars. L. Bek kers, serg.-vltmr. (H) E. G. Duin, korp.-vltmr. (M) J. J. Basseleur, korp.-vltmr. (B) G. Jongh, adj.o.off.-macht. A. Lubsen, sergean ten-macht. P. P. Neefjes, N. Steenhaard, kor poraals-macht. D. G. C. Schalker, P. J. Smit, N. P. Jacobs, H. Piller. I Overplaats!» gen Serg.-torpm. P. A. Plas, 28 Mrt. van Schor pioen naar O.Z.D. Bootsman S. Brockbernd, 1 April van O.Z.D. naar Schorpioen. Bootsman W. A. Knip, 29 April v. Wacht schip Willemsoord naar Kaz. A'dam. Boostman B. J. C. Wagemans, 17 April van Wachtschip Willemsoord naar O.Z.D. Serg.-konst J. Wassenaar, 17 April van Wachtschip Willemsoord naar Gelderland. Maj.-geschutm. J. J. Willemsen van Wacht schip Willemsoord naar Geschutmakcry. Bootsman C. Bimmel, 27 April van Kaz. Willemsoord naar O.Z.D. Bootsman G. L. Kroese, 15 April van Wacht schip Willemsoord naar Wachtschip Vlissin gen. Serg.-schryver D. B. Gaykema, korp.-schrij- ver A. P. J, Heidweiller, matrozen 2e kl. J. Zoeteman en J. Goedknegt, aangewezen om, behoudens geneesk. geschiktbcvinding, in de maand Mei 1935 naar O.-Indië te worden uit gezonden. Maj.-konstabel H. F. Arnoldus, matroos le kl. J. Verhage, matroos 2e kl. C. van Kruinin- gen, aanwijzing voor uitzending naar O.-Indië in de maand Mei 1935 ingetrokken. OOST-INDIE. Overgeplaatst van de Marinekazerne „Oed- jong" (rol) naar den dienst der Conserv. de kap. ter zee, R. P. vcji de Wetering bijge naamd de Rooy; van den dienst der Conserv. naar Hr. Ms. „Banckert", de kap.-luit. ter zee J. C. H. H. Mackay; van Hr. Ms. „Banckert" naar den Dienst der Conserv. de luit. ter zee lste kl. J. B. Meester; v i Hr. Ms. „K XV" naar Hr. Ms. K XI" de luit. ter zee lste kl. Jhr. W. Boreel; van Hr. Ms. „K VII" naar Hr. Ms. „K XV", de luit. 'er zee ste kl. A. Mole naar; van Hr. Ms. „K XV" :ia..r den Onderzee dienst, de luit. ter zee 2e kl. L. H. Quant; van den Jnderzeedienst naar Hr. Ms. „K VIIde luit. ter zee 2e kl. P. A. Muloclc van der Viies Bik; van den Dienst der Conserv. naar de Marinekazerne „Goebeng" (rol), de off. van adm. lste kl. J. Oosterhuis; van de Marineka zerne „Goebeng" (rol) naar den dienst der Conserv. de off. van adm. 2e kl. T. Schaper; van het marinevliegkamp „Morokrembangan" naar Mar.kaz. Goebeng rol) de off. van adm. 2e kl. S. Groot; van Ir Ms. Prins van Oranje naar de Marinekazerne „Oedjoeng" de off. van adm. 2de kl. E. A. Kengen; van den Dienst der Conserv. naar Hr. is. „Prins van Oranje" de off. van adm. 2de ki. J. W. B. Buykes; van de Marinekazerne „Goebeng" naar den Dienst der Conserv., de off. van adm. 3e kl. J. B. Kempees. Vergund om naar Nederland terug te keeren aan den off.-vlieger 2de kl. W. Grandia en aan den kap.-luit. ter zee K. van Aller. Geplaatst by de Marinekazerne „Oedjoeng", de off. van gezondheid lste kl. dr. D. J. Bui- ning, verwacht uit Nederland. Overgeplaatst van Hr. Ms. „Flores" naar de Marinekazerne „Oedjoeng" (rol), de kap.- luit. ter zee K. van Aller. ALKMAAR, 5 April. Graanmarkt. Aangevoerd 524 hl als: 43 hl tarwe 4—4.25; 29 h' gerst 4.75, gerst chcv. 5—5.50; 244 «J haver 6.25—7.25; 60 hl bco- nen, w.o.: bruine 10—12, citroen 811, duiven 8.50 j.50 en witte boonen 1314; 12 hl geel mosterdzaad 18.50; 37 hl karwy- zaad 10.5018; 30 hl blauwmaanzaad 11 14; 49 hl erwten, w.o.: kleine groene 99.50, groote groene 1112, grauwe 15 en vale erwten 13. Alles per 100 kg. Handc. stug. ALKMAAR, 5 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 42 st pels, wegen de 95.000 kg kaas. Fabriekskaas: 41 stapels kleine 14 en stapel fabriekscommissickaas, waarvan de prjjs niet genoteerd. Alles met ryksmerk. Handel matig. BROEK OP ijANGENDIJK, 5 April. 1400 kg roode kool 14.30—16.20; 82,000 kg gele kool 1—1.50, doo.se mt 1—1.10; 54,000 kg D. witte kool 0.70—1.10; 5G00 kg uien: uien 4.605.30, grove 5.30—5.50, drielingen l.«01.60; 6000 kg bleten 0.60, alles per 1Ö0 kg. NOODSCHARWOUDE, 5 April. 2C00 kg kroten 60 cent; 270 kg roode kool 8.20—9.40; 25,400 kg ele kool 1—1.50; 73 600 kg D. witte kool 0.70—1, alles per 100 kg. HELDERSCHE EIERVEILIN 4 Ap Aangevoerd 37,890 kippeneieren: 52—54 kg 1.70—1.90, 55—57 kg 1.85—2.15, 58—60 k. 2.002.z0, 61—63 kg 2.00—2.30, 6167 kg 2.202.60; 71J eendeneieren 1.451.65; 30 ganzeneieren 5.o0. Alles per 100 stuks. Vierde klasse A. Twee stappen moet Succes doen om de zoo zeer begeerde hoogere klasse te bereiken, n.1. de 2 wedstryden tegen de Metoor. no. laatst van de derle klasse A. Morgen doet zij de eer ste, in Ams'c rdam, waar op het lastige terrein van de oiuu li inlyke Amsterdamsche Tuin- dorpers gespeeld moet worden. Cnnoodig ach ten wy het te /eggen, -vtlr. een belang de Wieringers hebben by dezen wedstrijd. Het spreekt vanzelf dat van de twee, de wedstryd van morgen als de moeilijkste geldt. Op eigen terrein immers hebben de derde-klassers en kele malen laten zien, dat zjj tot een veras send resultaat in staat zyn en Succes zou daaromtrent inlichtingen kunnen verkrijgen by Helder, dat in den aanvang van het sei zoen met 43 van ae Meteoor verloor. Geens zins dient dit om de ex-eilanders te ontmoe digen, maar wel om hen er op te wijzen, dat al gaat het tegen de onderste men toch danig op zyn qui-vive moet zyn. Weten de Successers morgen den naam van hun club eer aan te doen, dan staat de 'ans op promotie schitte rend. Wij verwachten een gelijk spel. Als het een overwimig wordt, des te beter, Succes! De scheidsrechter is niet bekend, neutrale grensrecht *-s zyn de heeren J. H. Borst en A. J. Balmont. lies. derde klasse A. En dan gaat onze interesse uit naar onze plaatselijke voetballers, die vertegenwoordigd door HRC 2 een gooi zullen doe i naar den kampioenstitel van deze klasse. Zooals men weet gaat het in Wveer tegen WFC 2, de club, die langen tijd veel mindere papieren had dan onze plaatsgenooten, doch die door een aantal schitterende successen cmeizjjds en een aan tal teleurstellingen van HRC anderzijds in den voorlaatsten wedstryd de rood-witte reserves wisten te passeeren. Je situatie zoo, dat WFC met 2 punt verschil op HRC 2 leidt. Morgen valt de beslissing en het spreekt van zelf, dat het HRC-kamp met spanning uitziet naar den dag van morgen. We piaten hier niet oyer moreel nadeel var r-RC of over voor deden van WFC, we hebben slechts dit op het oog: HRC 2 heeft haar kans volkomen in eigen hand. Een overwinning brengt den eere- titel, dus op de overwinning moet alls gecon centreerd worden. Op winst spelen, Racers, aan een gelyk spel heb niets. We zijn zeer benieuwd en wenschen de spelers sterkte in den zwaren stryd. Scheidsrechter is de heer G. van Wagten- donk. Nog gespeeld worden: WMS 2—Alcm. Victrix 2; WA 2Ajax 3. Tweede klasse WFC 3Hollandia 2; QSC 2—Assendelft 2; ZW 2ZFC 3. Eerste klasse D. Petten en JVC spelen een wedstryd zonder beteekenis, die, als hy vyf weken eerder ge speeld werd, zeer zeker door de thuisclub ge wonnen zou zijn. Nu hebben de volgelingen van meester Tigchelaar kans op 1 of beide punten. Succes 2Schoorl zal door de bezoe kers gewonnen worden. Interessant belooft de ontmoeting tv schen Watervogels en Wlerin- gerwaard te worden. Eerstgenoemde zal haar ongeslagen record op-eigen-terrein niet prijs willen geven, de andere wil haar eindspurt in fraaien stijl beëindigen. Onder deze omstan digheden lykt een draw ons een uitstekend resultaat (half drie). Tweede klasse F. HRC 4 moet in Schagen voor het tweede eltfal van Sparta oppassen (2 uur). Om 10 uur spelen Helder 4 en HRC 5 tegen elkaar op het terrein van eerstgeno nde. Een kleine zege voor de thuisclub? Vierde klasse G. Dirkshorn 1—Petten 2, 14 uur. 4e klasse H. Watervogels 2Tex. Boys 1, 12.30 uur; Atlas 2Texel 3, 14 uur. 4e klasse L. W.waard 2—Helder 7, 10 uur; BKC 4 HRC 7, 10 uur; Watervogels 3—JVC 3, 10 uur. Adspiranten R. Helder aHRC b, 10 uur; Helder cHel der b, 11.15 uur.. Adspiranten 3. Helder dJVC a, 12 uur; Schagen b— HRC c, 12 uur; HRC dHelder e, 10 uur. Adspiranten T. Tex. Boys aOudeschild a, 14 uur. Helder-nieuws. HELDEK-COMB.—M.L.D. I. De MLD-ers gaan rnstig oefenen om in de komende degradatiewedstrijden zoo goed mo gelijk vcor den dag te kunnen komen. Voor morgen hebben zij een wedstryd georganiseerd tegen een Helder-combinatie, die er als volgt uit ziet: Gras Kluft Evers P. Trap Kiesewetter Kok Veen L. Trap Kiljan Buis Bijl f.ILD komt in haar sterkste formatie, ter wijl men bjj Helder enkele spelers op andera plaatsen probeert. Deze interessante wedstrijd wordt op het Helder-terrein gespeeld, aanvang half drie. H.R.C.-NIEUWS. WFC 2—HRC 2, Terrein WFC. Aanvang half drie. Eindelyk zal dan morgen deze zoo buitenge woon belangrijke ontmoeung plaats vinden, welks eindresultaat zal belsissen wie van beide den eeretitel zal mogen dragen. Het zal voor de roodi reserves een zeer zware gang zijn, daar WFC 2 bij ee.. geüjk spelletje reeds kampioen is, terwijl ae roodies absoluut moeten winnen. Veel staat er dus voor beide elftallen op het spel daai het voor beide de laatste kans is. Het elftal, dat per autobus om 12 u. 15 vanaf het clublokaal vertrekt is als volgt: Prins Van Til De Wyn Leavy Stompedissel Cok Kuiper Roomeyer Nebbeling Roobol Reinders Scheidsrechter Wagtendonk Aan belangstellenden deelen wij mede, dat tijdens de rust vanuit Wormerveer de rust stand getelefoneerd zal worden. WATERVOGELS-NIEUWS. Het derde elftal van Watervo Is speelt te gen JVC in. Aanvang 2 uur. He' 2e elftal van Watervogels speelt tegen Texelsch Boys. Aanvang 12.30 uur. Het ie speelt morgen zijn laatsten wedstrijd en wel tegen W. Waard. Dit belooft een span nende stryd te worden, te meer daar W nog de 3—1 nederlaag in W.Waard te verrekenen heeft. Watervogels al >o goed mogelijk zijn best doen om dezen wedstrijd te winnen, om dat tot dusver nog een enkele club er in ge slaagd is de Watervogels op eigen terrein een nederlaag toe te brengen. Aanvang half drie. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. heeft op het Succes-terrein een wedstryd plaats tusschen Succes 2 en Schoorl 1. Aanvang 2 uur n.m.. Uit gaat Succes 1 naar Meteoor 1, te Am sterdam. Succes vertrekt om 11.15 van Hip- polytushoef. PROMOTIE OF DEGRADATIE? De spannende slotserle in den K.N.V.B. Vele clubs hebben hun programma reeds be ëindigd, doch dat wil niet zeggen, dat nu het voetbalseizoen voorbjj is. Integendeel, 'n massa clubs zyn nog betrokken by het vraagstuk van de promotie en/of degradatie. Dit zijn de meest zenuwsloopende wedstrijden van het jaar; gelukkig is het eigenlijke competitie- programma nogal gunstig verloopen, zoo dat de spelers bovendien nog eens niet in het zweet hoeven te baden om het begeerde doel te bereiken dan wel tot eigen heil de

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11