Costuum naar maat GOEDKOOPE REISMARKEN Vrouwenhanden PUROL Herman Nypels' Legerberichten. Marktberichten. ECHT IETS VAN BEEMSTERBOEKÜ GESCHENK JUWELIER BEEMSTERBOER weinig geld! HERMAN WVPELS' overjassen, jhr. pakjes E3 Kledingmagazijnen. Uit het politie-rapport. Marineberichten. Hondenbezitters modern| Juwelier BEEMSTERBOER HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 13 APRTT, T935. DE NIEUWE FILM. PROGRAMMA'S 3_i: 5tf Visscherij. KLEDINGMAGAZIJNEN Uitsluitend de betere Confectie Zie de étalages van af 29.50. WELLNER Cor Krigee, v. Galenstr. 71. Het adres voor fijn Krentenbiood (gevuld met spijs) f 0.45,10.60 Gemberbiocd f0.25 Sunmaid (eigen recept) f 0.25 TAFELZILVER Burgerlijke Stand van Den Helder. IO Juwelier Beemsterboer houdt er van menschen te verblijden I Daarom zal aan hen, die vóór de Paaschdagen hun verlovings ringen koopen in zijn zaak een ter waarde van 4'/2 gulden en naar vrije keuze, uitgereikt worden! Dat zal het feest van de verloving grooter maken 1 U koopt natuurlijk Uw ringen ook bij BOEI VAN Hr. Ms. „AREND". De reddingsboei, die door Hr. Ms. „Arend" verloren was, is opgepikt. TOM VAN DER STAP EN ZIJN WITTE RAVEN. Voor de derde maal zal dit Dans- en Swow- orkest, naar wij vernemen, „dansend Den Helder" van zijn buitengewone Jazz-prestaties laten genieten. Na zjjn herstel maakt Tom van der Stap met zijn Witte Raven een tour- née door ons land, waarbij natuurlijk Den Helder niet wordt vergeten.. Thans zal Tom persoonlijk zijn troep aanvoeren en de vele nieuwe Schlagers en Shows in Casino lan- ceeien Niet ten onrechte zegt de pers van dit Dans- en Showorkest: „Wat Tom v. d. Stap en zijn Witte Raven geven behoort tot het beste, dat wij ooit te zien en te hooren kregen. De raven weten er de stemming in te bren gen, vooral door haar buitengewone serie shownummers." Tom v. d. Stap speelt morgenmiddag en -avond in Casino. Wil XE BIOSCOOP. De Wandelende Jood, Het is in vakkringen van algemeene bekend heid, dat men in de filmcentra van Hollywood, Neubabelsberg en Elstree zoo beetje aan het eind van z'n latijn is wat betreft de scenario's, en dat men binnen afzienbaren tijd verplicht is geheel nieuwe wegen in te slaan tenzij men er geen prijs op zou stelle dat een zoo aparte dramatische kunst, als de filmische op niet te ontkennen lager niveau zou komen. En daarom is 't niet te verwonderen, dat men gegevens, waarvan men zeker is, dat zij spreken tot de psyche der massa, uitbuit... en: er w e 1 bij vaart. Wij hebben hier De Wandelende Jood, deze oeroude Ahasverussage, waarover generaties zich het hoofd braken of men hier nu wel te doen had met 't begrip van 't eenzaam rond zwervende Israëlitische volk, of dat 't een symbool was van den vrijen God-tartenden mensch Eugène Sue schreef er een roman over, Goethe en Shelley doorvorschten de stof en August Vermeylen gaf een filosophisch ge steld commentaar op de legende. Maar ja, wie zal 't geheim oplossen van een Faust, van een „Golem", van een... Wandelenden Jood? Conrad Veidt speelt de Jood en hij speelt hem als: Veidt. Ten tijde der „stomme" film vierde deze begaafde acteur zijn grootste triomfen en ook thans staat hij daar nog: als een stuk graniet in dat wereldje van vallende en. opkomende grootheden. Het is uiterst moei lijk precies te definieeren waarin deze groot heid van Veidt nu eigenlijk schuilt: neem z'n kop, dat gebeeldhouwde ascetenmasker, het edele voorhoofd en de oogen: brandend en melancholiek neem z'n waardige houding, z'n macht van gebaar maar bovenal: zijn uitbeelding van den klassieken Jood. Nu ja, Veidt is een Duitscher, en zijn dramatiek past in een Duitsch milieu; daarbij is zijn uitspraak van het Engelsch niet perfect. Themple Thurston schreef 't scenario en zijn visie week meer dan eens belangrijk af van 't oude gegeven. Doch laten wij hierover zwij gen: gaat u deze film zien en geniet van een opvallend zuivere romantiek. Maar bovenal: let op Veidt: laat u vastgrijpen door zijn ver bijsterende ironie en zijn vlijmscherp sarcasme, zijn onvergelijkelijke suggestie van expressie en gebaar. Er werd hier knap geregisseerd ca de op vatting van diverse wisselingen der tijder was meermalen uitmuntend. Enkele tegenspelers vielen op, doch dit alles valt weg bij een enkele close-up en een sober gebaar van dezen Jood; van VeMt. En aan de melancholie van deze waardige figuur zult ge een bijzondere sensatie onder gaan. Vermelden wij tenslotte nog dat als tegen hanger van deze film een voorprogramma ge geven wordt dat staat In het teeken van de music-hal en veaudeville. ttvoli. „Orlent-Express" en „Flying down to Rio". „Tivoli" heeft deze week een programma, waarvan beide hoofdfilms het bijwonen zeker waard zijn en die den liefhebber van lichte ontspanning veel van zijn gading biedt. „De Oriënt-express" is een roman, die zich in den beroemden trein, die Amsterdam (Parijs) met Constantinopel verbindt, af speelt. Een vooral door Heather Angel sterk gespeelde rolprent, maar rond haar heeft men een uitgezochten troep verzameld, die van elk uitgebeelde figuur een succes weten te maken. Vooral het type van den trein-schurk en die van het echtpaar in-de-derde-klasse zijn uitstekend weergegeven. Naast de lyriek, die zich ontspint in de verhouding tusschen den jongen en rijken dadelfirmant en Heather Angel (een talentvolle filmster), vinden we de tragiek van den volksleider, die een sym pathieken indruk maakt, doch van wien, het eerste moment, dat men hem ziet, de nood lotsidee uitgaat. Wij vonden deze rol de beste, die er bij was. De regie had een moeilijke taak, maar wist zich dikwijls uitstekend aan te pasien, de landschap-effecten deden het uitstekend. Het gegeven is overbekend uit den gelijknamigen roman van Graham Greene. De geschiedenis is tot zoover aannemelijk, totdat de volksleider en het jonge meisje ont snappen, dan komt de deus ex machina! On danks dit een film die ons geboeid heeft. Van geheel andere structuur is „Flying down to Rio", de tweede hoofdfilm. Een amusement filmwerk met korte, frissche dialogen, vroolijke begeleidende muziek en... een paar populaire songs. Dolores del Rio speelt in deze tempo-geschiedenis een leidende rol; zij zal o.i. bij de talkie nooit die overwel digende successen bereiken als destijds in de „stomme". Aanvankelijk speelt de historie zich af in het lommerrijke Miami, doch per vlieg machine wordt de scenery verlegd naar Rio de Janeiro, waar de temperatuur al even heer lijk heet te zijn. Tenslotte gaat de film over in een geweldige show gebaseerd op de schlager, waarnaar de film genoemd is. Doch hoe fraai van ensceneering het ballet op de vliegtuigen is, even fraai is de daaraan voorafgaande mu zikale en vocale demonstratie van de „Cario- ca". En hoe wordt deze in Rio gedanst? Ziet hoe slechts de Mexicanen dat kunnen! De medewerkende band, o.l.v. Jack Bond, laat voorts nog hooren „Orchids in the moonlight" en een prachtige tango. Al met al vormt dit te zamen een der gelukkigste filmcomposities van de Amerikaansche productie. RIALTO-THEATER. Het programma van deze week is geheel in een luchtig genre gehouden. Na Paramount Sound News, een geestige teekenfilm, waarna direct reeds een van de beide hoofdfilms „Het meisje van Montpar- nasse". Deze film geeft ons een beeld uit het milieu van de artisten zonder geld, zonder protectie, maar met een levenslust en een wegredeneeren van alle zorgen om „the struggle for life", waaraan velen een voorbeeld kunnen nemen. Het spel is buitengewoon vlot. De geestige momenten niet te tellen. We voelen ons als het ware opgenomen in een kring die ver buiten het alledaagsche om gaat, waarin ondanks het moeitevolle bestaan der Bohémiens, het vrije leven der artisten ons onweerstaanbaar aantrekt. Dan volgt de reeds in zoovele bladen goed gerecenseerde film „I am no angel". Mae West is voor ons een open baring. Aan een filmhemel met zijn vele ster ren is er opnieuw een verschenen, die zeker niet in glans voor de anderen onderdoet. Van Mae West als Tira gaat een bekoring uit, waaraan wij ons niet kunnen onttrekken. De inhoud van de film op zichzelf is niets nieuws, we zouden zelfs kunnen zeggen een afgewerkt programma, maar zooals Mae West deze speelt, een splinternieuw programma. Ook in deze film geen tragedie, maar een greep uit een leven waarin voor zorgen geen plaats is. Mae West als fleurige vlinder is ook slechts voor het luchtige genre geschikt. Verkrijgbaar bij REISBUREAU VELTHUIJS t.o. Postbrug Het loopt onze haringtrekkers dit voorjaar niet mee en ook deze, evenals de vorige week was voor de visscherij een verloren week. Het aanhoudende onstuimige weer maakte het visschen, zoowel voor de haringvisscherij met de zegen, als voor de korvisscherrj op de Noordzee ondoenlijk. Eerst Vrijdag was het mogelijk voor de botters om uit te varen, maar dan is de week bijna om en kan helaas niet veel meer worden goedgemaakt. De kommenvisschers zijn er met ruw weer over het algemeen nog het beste aan toe, om dat voor hen de visscherij toch doorgaat, en kunnen ze hun netten vandaag niet lichten, geen nood, de viseh blijft in de kom of kamer zwemmen en is dus bewaard, en wellicht komt er morgen gelegenheid de vangst op te halen en naai- de markt te brengen. De haring, die deze week werd aangevoerd, was dan ook in hoofdzaak van de kommen. De geringe haringaanvoer kwam den prijs zeer ten goede, zoodat er tot 4 5 per kist werd betaald. Het spreekt vanzelf, dat deze prijs bjj wat ruimeren aanvoer niet gehandhaafd kan wor den, en weer spoedig zal zakken tot 1 f 1.50 per kist. Zoolang de economische toestand zoo ver ward blijft, met alle voor onze visscherij en handel nadeelige gevolgen daarvan, is er voor de visscherij in het algemeen nog weinig perspectief. De devaluatie van den Belgische;) frank be- teekent ook voor onzen plaatselijken vlsch- handel en de visscherij weer vermindering van afzetgebied, dus nadeel, want hoewel de visch hier goedkoop is, is ze voor België toch nog te duur, zooals we hebben kunnen lezen in het verslag van een onzer medewerkers, welke een bezoek bracht aan de vischmarkt te Antwerpen en daarover zijn indrukken weergeeft. Het is wel een wonderlijk verwarde wereld, waarin we leven. Het doet ons eenigszins genoegen te vermel den, dat men vanuit IJmuiden reageert op.de iet-wat kleineerende beoordeeling van de vischaanvoeren uit IJmuiden te Rotterdam, waarover we in ons Dinsdagnummer j.1. schre ven, waarboven we plaatsten „Hoe zit dat?" De inzender vraagt: Heeft de Rotterdam- sche vischmarkt reden tot klagen over het geen uit IJmuiden inkomt? Volgens uw overzichtschrijver, ja; volgens den IJmuider handel, die op Rotterdam werkt, zou dit slechts de schuld van het Rotterdam- sche systeem van vischvoorziening kunnen zijn. Rotterdam wenscl.t blijkbaar niet anders dan een consignatie-systeem, wat voor den vischhandelaar-afzender zeer wisselvallig is. Veel zou al geregeld kunnen worden als men van het consignatiesysteem afstapte. Het zou een verbetering kunnen worden, wat I bé- treft de stabiliteit van de Rotterdamsche markt als men de benoodigde visch bestelde. Dit laatste raakt ook den vischhandel te Den Helder, omdat van hieruit ook veel con signatiezendingen naar Rotterdam gaan. Door het onregelmatige in de vangsten wérkt zoo'n systeem inderdaad voor den ver- voerenden -ischhandel zeer fnuikend. Bij niet of weinig aanvoei weinig gelegenheid tot han del; bij gr ooien aanvoer veel kans op verlies, hetgeen in dezen tijd al uiterst verlammend werkt op de mogelijkheid van doorzetting. Alweer: hier ligt een taak voor regelend optreden. Wat een rust zou er in het geheele viscb be drijf komen als er wat stabiliteit in de prijzen zou ontstaan. De visscher (of reeder), de vischhandel; de venter en winkelier en zeer zeker ook de con sument ouden er mee gebaat zijn. Hoevel meer zou het pul iek visch gaan koopen ,s het ongeveer een geregelde norm had voor den vischp-ijs. Reeds deze stabiliteit zou van een gewel digen invloed zijn op he. vischgebruik. Langza >.erhand voelt men, dat het in die richting wordt gedrongen en ue cymptonen er van zijn waar te nemen in hetgeen we vak de Rotterdamsche markt konden meedeelen. Had Italië zeer beperkende maatregelen voor zijn viscnimport onlangs vastgesteld, thans mogen weer tot de volle 100% van 1934 all' artikelen, dus ook visch, worden in gevoerd, voorlcopig 'ot 30 Apnl. Dat betee- kent dus weer een kleine verruiming voor den afzet. De Minister van Economische Zaken heeft geantwoord op de vragen -an den heer Zadel- hoff in erbani met de visscherij op het ',m- stelmeer welke immer., was verleend aan de beroepsvisschers, waardoor de hengelsport dus was uitgeschakeld. De Minister wenscht daarin geen wijziging te brengen, zoodat de vii>dcherij uitsluitend blijft toegewezen den beroepsvisscher. Aan den afsluitdijk wora in dc kamers nog ruimschoots haring gevangen. De prijzen zijn echter laag, zcodat er al heel vat vangst noo- dig is om tot een behoorlijke besomming te komen. A».een kan er uit blijken, da< de Waddenzee haring (de vro-gere Zuiaerzeeharing) zich ook daar best thuis gevoelt en dat mag voor de toekomst van verblijdende beteekenis worden genoemd Volgens het Handelsblad hebben te IJmui den vergaderd de loggerreeders uit Katwrjjï, Scheveningen en IJmuiden om gezamenlijk te overleggen hoe de distributie van zeevisch in het binnenland te vergrooten. Er was een plan van distributieregeling, dat op een vergadering zou worden bekend gemaakt. Men vermoedt, dat het hetzelfde plan is, dat een der léden het Werkfonds 1934 had toegezonden en dat geraamd werd op een 2 millioen uitgave. Dit plan is door het bestuur van het Werk fonds afgewezen. De loggerreeders meenen, dat met een betere regeling voor den afzet van visch in ons land nog wel iets valt te bereiken. Ofschoon er van dadelijk resultaat waar schijnlijk nog geen sprake zal kunnen zijn, meenen we uit deze bijeenkomst toch iets goeds te kunnen peuren. En wel dit, dat ook hieruit weer duidelijk blijkt hoe het inzicht groeit, dat men elkaar toch zoo dringend noodig heeft en dat niemand meer, ook geen vereeniging, op eigen afgesloten hoekje kan blijven staan, want dat ook dat kleine hoekje behoort tot het groote geheel. Verwondering mag het daarom baren, dat de reeders- en vischhandelsvereeniging te IJmuiden buiten deze besprekingen zijn ge houden. Maar Keulen en Rome zijn niet op één dat gebouwd. Alles wijst er op, dat aanstonds ook deze belangrijke lichamen tot bespreking zulleh worden uitgenoodigd. En daar zal het niet bij blijven. Menigmaal hebben we er op gewezen, dat de ketting van het omvangrijke vischbedrijf uit vele schakels bestaat, zoodat het uitein delijk zal moeten komen tot één groote bij eenkomst, waartoe alle vertegenwoordigende instanties dienen te worden uitgenoodigd. Het lichaam, dat tot zoo'n samenbinding in staat is, is de Visscherij Centrale. Op zoo'n alles omvattende bijeenkomst kan men de verschillende belangengroepen rustig laten uitpraten en daarna een samenvattend^ conclusie' worden getrokken. Er dan zal ontstaan een bindend plan waaraan later nog geveild en geboetseerd kan worden, maar dat de richtlijnen voor het geheel aangeeft. Eerder zal er niet veel perspectief ip aller lei op zich zelf staande pogingen kunnen komen. Maar nogmaals, de groei tot samenwer king is er, en nu is het overheidszaak om die groei verder tot wasdom te brengen. koopt U in EEN KIP MET EEN CAPACITEIT VAN 60 EIEREN PER MINUUT. Het achtste wereldwonder Men zou het zoo' kunnen noemen, vooral als men weet, dat de kip, die 60 eieren per minuut legt, dood is... Ja Chanteclair is dood. Woensdag leefde ze nog, doch dienzelfden dag moest zij het leven laten voor de grootste noodzakelijkheid die het publiek den winkelier opgelegd heeft: een pakkende reclame! De heer Tielemans van den bekenden wijn handel, tegenover onze drukkerij, kreeg plot seling een pracht-idee en voerde het op ge lukkig-geslaagde wijze uit. Men zie daarvoor de étalage van het fraai uitziende filiaal (be heerd door den heer J. Rombout) in de Sluis dijkstraat. De brave Chanteclair ziet men met een ongewone vlotheid eieren leggen, die door een transportband allemaal een reusachtige advocaat-flesch binnengevoerd worden. Daar mede toont de firma Tielemans de deugdelijk heid van haar advocaat aan, begrijpt u! Een leuk idee, dat nog meer tot zijn recht komt, door de keurige wijze waarop ook in de andere vitrine en in den winkel zelf geëtaleerd ■wordt. EEN PAARD MET ZWERFNEIGINGEN. Zooals men weet, grazen aan het einde van den Ruijghweg bij de kruising met de Bassin gracht, enkele paarden. Welnu, Vrijdagavond heeft een dezer vierpooters een lentelijke be vlieging gekregen, en oordeelde bepaald, dat zijn domein te eng begrensd was. Althans, hij ging er van door, in wilde vaart, met wappe rende staart en manen, in de richting Sluis dijkstraat, nam in het voorbijgaan de Boer- haavestraat, en galoppeerde via Polderweg naar de Prins Hendriklaan. Het veroorzaakte niet het minste letsel, hoewel diverse personen trachtten dezen uitbreker tegen te houden. Tenslotte kwam er echter ook aan dezen run een einde, en bracht men het dier naar zijn domicilie terug. Evenwel, het was onverbeterlijk; naar wij Viernemen, heeft het n.1. vanmorgen wederom Zjjn kluisters verbroken en het uitstapje her haald. Waarmee maar gezegd is hoe de lente lucht inwerkt, en hoe standvastig zelfs een paardenbrein is VRACHTWAGEN TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Een vrachtauto van de fa. C. N. v. K. al hier reed gistermiddag in het Tuindorp, toen de deur van de cabine plotseling openviel. De chauffeur wilde al rijdende het portier sluiten en bestuurde zijn wagen gedurende enkele oogenblikken met één hand. Hij verloor de macht over zijn stuur en dé wagen botste tegen een boom. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, de wagen liep een lichte beschadi ging aan het spatbord op. DE VACANTIEREIZEN VAN DE H. A. B. O. In een advertentie in dit nummer komen verschillende vacantie-reizen van de H.A.B.O. Voor. De reishistigen verwijzen we naar de betreffende advertentie. gT' n ■■■i—rwr iiTirtMMiiim i i rifiii— uur ■uimim ■ïwnrr f ir mmii blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door De zeeltvisscherij op de Z.-Hollandsche stroomen zal, volgens de Staatscourant, geen belemmering dit jaar in den weg worden gelegd. Het Kamerlid Stumpel heeft aan den Mi nister vragen gesteld omtrent den invoer van natuurijs en het zich vestigen hier te lande van door buitenlandsch kapitaal geïnteres seerde ondernemingen. Het natuurijs toch wordt al meer gebruikt en is natuurlijk ten nadeele van de kunstijs- fabricatie. Bijzonder mooie collectie stoffen, b Wij zenden U gaarne stalen of stukken thuis. Eigen coupeur en ateliers, d.w.z. Uw costuum wordt niet buitenaf, doch in Den Helder gemaakt. Bevordert de plaatselijke industrie. Koopt bij ons Uw maatkleding. Schoorsteenbrand. Donderdagmiddag had in een perceel aan de Kuiperstraat een schoorsteenbrand plaats. Het vuur is met eenige emmers water ge- bluscht. De oorzaak van dezen brand is ge legen in den ondoelmatigen bouw van den schoorsteen. Verduistering. Door een Inwoner dezer gemeente werd aangifte gedaan van verduistering van een bedrag aan geld. De recherche stelt een ondersoek in. Een kwade hond. Door een persoon werd kennisgegeven, dat hij op den openbaren weg is aangevallen door een grooten herdershond. Een onderzoek wordt ingesteld. De nettenmepper aan het werk. Een visscher deed aangifte, dat zijn haring zegen, welke aan de Acbterbinnenhaven te drogen hing, is stuk gesneden. Een onderzoek wordt ingesteld. Houdt hem. Door een surveilleerend politieagent werd op de Molengracht een op hol geslagen paard tot stilstand gebracht. Persoonlijke ongevallen hadden hierbij niet plaats; schade werd niet aangericht. Van den regen in den drup. Een in het Juiianapark staande auto van een persoon die zoodanig onder drankinvloed verkeerde, dat hij niet in staat geacht kon worden den auto te besturen, is door de politie in bewaring genomen. Toen de bestuurder zich aan het bureau vervoegde om den auto af te halen, werd hij ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Hr. Ms. „Arend". Blijkens bij het departement van defensie ontvangen mededeeling van uen commandant van Hr. Ms. „Arend" is te 2.55 ure op 52 gr. 31 min. noord en 4 gr. 19 -.iin. oost door stam pen van he. schip een reddingboei verloren gegaan, riet vinden van dezen boei behoeft geen reden f even tot ongerustheid. Luits. ter zee 2e kl. J. Focke en J. W. Cas- pers, or angs uit Oost-Indië gerepatrieerd, worden 29 April geplaatst bij de Onderzee- dienstkazerne te Willemsoord. Luit. ter zee 2e kl. D. Gestel wordt 15 dezer overgeplaatst van de Marinekazerne te Am sterdam aa. uoord van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik te Nieuwediep. Luitenant ter zee 2e kl. A. F. Wiederhold, onlangs met Hr. Ms. torpedoboot jager Van Ghent uit Oost-Indië hier te lande terugge keerd, wordt 23 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen. Officier van administratie 2e kl. K. J. Vige- leijn Nikjuluw wordt 12 ezer overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord aar hooi 1 van Hr. Ms. panlserdeksehip „Gelderland" te Nieuwediep Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de luitenants ter zee 2e kl. marine- reserve J. Busschers 15 April geplaatst aan boord van Hr. Ms. Nautilus, en G. H. Ver schoor 16 April bij de marinekazerne te Am sterdam, OOST-IN DIE. Overgepl. van Hr. Ms. Flores naar de ma rinekazerne Oedjoeng de luit. er zee 3e kl. J. B. Reiche; van de marinekazerne Oedjoeng naar Hr. Ms. Flores de luit. ter zee 3e kl. A. M. Niessink. Bevordering: 1 Febr. '35; matroos-konst. R. Overdijkink tot korporaal-konstabel. 1 Febr. '35: seinersmaat P. J. de Klerk tot korporaal-telegrafist. 1 Febr. '35: stoker-o.man D. B. v. d. Vlis tot korporaal-machini st. 9 April '35: majoor-torpmr. J. C. Vermeu len tot opper-torpedomaker. 3 April '35: k( rp.-torpmr. P. Heijmans tot sergeant-torpedomaker. 9 April '35: korp.-torpmr. P. Dieleman tot sergeant-torpedomaker. 1 Sep '34: matroos 2e kl. E. J. Jansen tot matroos le kl. Bevorderd in West-Indië. 1 Febr. *35: matroos 2e kl. W. C. Norden tot matroos le kl. 1 Jan. '35: mariniers 3e kl. C. W. Cijsouw, J. C. van Schuppen, G. P. 0- Bukkens en M. de Kloe tot marinier 2e kl. Oi lervolgende licht mat-ozen zijn 1 April '35 bevorderd tot matroos 3e kl.: J. de Raad, A. G. Glastra, Z. Brekveld, J. Gerirtsen, J. G. A. D. Thie, P. M. van Liempt, P. J. K. Hermans, J. M. J. Haas, J. Bijkers, W. F. Keur, B. Kuiper, H. van Langenberg, A. van der Meulen, L. Schotanus, C. Lesius, J. Schram, D. de Jong J. T. Tool. Met ontslag uit den zeedienst. 10 April' 35: stoker ?e kl. P. Kosten. 16 April '35: matr. le kl. R. Alberts. Aangenomen in den zeedienst. 1 April '35: marinier 3e kl. I<. J. Langius. De majoor-macht C. G. Vrijer is aangewezen voor thuisvaren op 13 Maart '35 per m.s. Chr. Huygens van Tj. Priok: De sergeant-torpedomaker R. Heuvelink en de gew. marinier 2e kl. H. Vogelaar zijn aan gewezen voor thuisvaren op 20 Maart 1935 per m.s. ïndrapoera van Tj. Priok. De sergeant-bottelier H. Versteeg is op 4 April 1935 pei m.s. Crrjnssen uit West-Indië in Neder'and teruggekeerd. De korporaal-machinist D. v. d. Burgh is op 2 April '35 geslaagd voor hoogeren -ang. Ondervolgende korporaals der mariniers worden 1 Mei 1935 geplaatst op de korpsschool voor sergeant der marinieru: J. D. de Goede, C. G. M. Abfeenhuis, J. B. Heideveld, P. J. C. Geraerdts, J. Zwijgers, H. J. Jongen. Ondervolgende schepelingen worden 1 Mei 1935 geplaatst op de korpsschool voor korpo raal der mariniers: Tamboer le kl. D. A. Teun bal, mariniers le kl. K. Schroevers, van Santé, J. M. Scheffer, J. Wisker, H. B. van Gemert, L. Weergang, J. van Os, M. Korver, G. van Dijk, A. H. Bo mer, C. W Jeltema. nominatiev staat van de bemaninng van Hr. Ms. „Arend", welke op 10 April 1935 naar Nederlandsch-Indië is vertrokken: Luits. ter zee le kl. J. H. Solkesz en N. Kooreman, luits. ter zee 2e kl. F. T. J. Jans sen, C. C. J. Schalkwijk, A. v. Strien, off. M.S.D. le kl. W. M. Zietse, off. van gez. 2e kl. J. C. v. Epen. Schipper P. J. Heerschap, bootsman P. Bra- ham, kwartiermeesters S. v. der Meij, H. M. Tebbes, B. I. Wagenaar, matrozen le kl. C. F. M. Diemei, H. Dragt, H. M. Moerman, J. A. Roman, J. B. H. C. G. Smulders, C. F. S. de Vries, H. D. Wagenaar, matrozen 2e kl G Dijkstra, M. E. Felix, I. Fluijt, J. H. v. den Heuvel, L. E. de Kovel, A. H. P. v. der Meij- den, J. Muider, P. Nieuweboer, I. Onderdijk, M. F. Paesschen, F. A. Snellaers, korporaal- telegrafist M. H. J. Willems, seinersmaat F. Jalving, korporaal-torpedomaker A. J. Baak, sergeanten-machinist E. de Graauw, W. v. Leeuwen, J. de Wit, korporaals-machinist A« C. Alderlieste, W. Weterkamp, C. de Wijn, J. H. Zan b rgen, stokers-olieman D. v. Hoepen» K. Moonen; W. Ve'.s; H. Visser; T. de Vries; J. W. N. Weiland; P. van Wijk; Stokers lc kl. a» M. v. Sennekom; P. F. Brands, C. A. Eerltens; S. H. Geerling; H. van den Hoff; S. Jelderda; J. Romp; P. Schouten; Verkuijlen; H. G. A. C. de Vos; korp.-motneur H. Hoekstra;; korp. bo elier 1'. Schaap; korpl. ziekenverpl. H. T. H. Ro .man'majcor-scl rijver J. C. Ver boom; korpl.-schrijver H. Braun korp.l-hofm. C. van Tuijl; sergeant k"k M. Ouwerkerk; korpl. kok W. P. Brouwer; id. ,V. de Rijcke;| korpls. der manrs. F. Bogaard; F. Paarden- kooper; marns. der 'e kl. E. F. F. Duker; E. v. Looijengoed; C. Rob; P. G. Stanhardt^ marns. der 2e kl. A. Dietz; K. Dirkmaat; W. de Heer; J. de Munk; marns. 3e kl. P. W. K. Dekker; H. P. G. Kortooms; B G. Moermond; J. Mutters; H. Hilhorst; H. Penders; tamboer 2e kl. L. H. Verdonck. Aanwijzing vooi keuring voor uitz. naar O.- Indië in Mei 1935 ingetrokken. Zijn bestemd om in de manad Juli 1935 naar Oost- of West- Indië te worden uitgezonden. Sergt. schrijver C. J. van Donk; Matrozen le kl. J Boxhoorn; P. Boone: H. II Visscher; matrozen 2e kl. T. J. Schekkerman; A. F. Toffijn; D. van Oorschot; A. Boer; J. A. Bos man; P. N. Fasol. Overplaatsingen. Maj. machinist J. Moen 17 April van de Van Speijk naar Hr. Ms. Kortenaer, onder intrek king van bevolen overplaatsing naar Hr. Ms. Vulcanu op 17 Apri. Maj. machinist T. F. Koreman, bevolen over plaatsing naar Hr Ms. Kortenaer op 17 April ingetrol en 10 April Sergt. kok J. Philippo van de Van Speijk naar de Kooy. 10 April Sergt. kok A. C. Zuurmond van de Kooy naar de Van Speijk. 7 Juni Sergt. Bott. H. Versteeg van Wacht schip Willemsoord naar Wachtschip Vlissin gen. TEL. 399. Aanbevelend. GEORGANISEERD OVERLEG BIJ DE KONINKLIJKE LANDMACHT. Bij beschikking van den M. v. is ter ken nis van de Landmacht gebracht da. aan den heer P. P. Kuntze ingaande 1 April lb35 eer vol ontslag is verleend als secretaris van de Commissiën A. en B. voor georganiseerd over leg in zaken van belang \oor den -echtstoe- stand van de militairen uc. Koninklijke i„and- mac'nt, ter zijner vervanging is benoemd de heer C. M. Bogert. commies bij het Depar tement van Defensie. Vijfkampen voor officieren en voor onderoff. Het Nederl. Olympisch comité zal dit jaar een Nationale Vijfkamp voor beroeps- en verlof-militairen organiseeren, t.w. een voor onderofficie 'en, welke van 8 tot er met 12 Juli 1935 zal worden gei oudenhet programma omvat: zwammen, schieten, schermen, veld loop, paardrijden, handgranaatwerpen. De in schrijving tot deelneming moet uiterlijk 1 Mei a.s. zijn ingekomen bij de secretarissen: voor den officieren-vijfkamp bij dc oud reserve 1© luitenant J. van Steeden, Beetho\enlaan 3, Hilversum en voor den onderofficiers vijf kamp bij den opperwachtmeester-instructeur H. J. van Tilburg, Isabella-kazerne te 's-Her- togenbosch. Bij N. DEKKER, Dierenarts te t' Zand (N.K.), Tel. 34, beslaat gelegenheid om l'vf Hond ter verpleging of ver zorging te doen opnemen. ALKMAAR, 12 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 42 stapels, wegeb de 100,000 kg. Fabriekskaas: 38 stapels kleine 13.50. Boerenkaas stapels kleine 13.50 en 1 stapel commissie, prijs niet genoteerd. Alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 12 April. Graanmarkt. Aangevoerd 436 hl als: 9 lil voertarwe 3.504; 1 hl rogge, prijs niet ge noteerd; 10 hl gerst chev. 5.50; 272 hl haver 6.607; 37 hl boonen, w.o.: bruine 10 -13. citroen 812. duiven 10 en witte boonen 13.50—14.50, 21 hl karwijzaad 1718; "0 hl blauwmaanzaad 13.5014.25; tulnboonen 5.50 en 56 hl erwten, w.o.; kleine groen© 99.50, groote groene 1112, grauw© 12—16 en vale erwten 10—14. Alles per 100 kg. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 12 April. 47,000 kg gele kool 1.50—3, doorschot 1—2.20; 28,000 kg D. witte kool 0.90—2.10. doorschot 7080 cent; 6500 kg uien: ge'° 5— j.60, grove 5.30—6, drielingen 2.70— 2.90 en nep 0.90; 1800 kg peen 1.202 en 3000 kg bieten 6070 cent, alle- per 100 kg- NOORDSCHARWOUDE, 12 April. Grove uien 5.8)6, uien 4.905.50, 11 lingen 2.20—2.40; peen 1.80; kroten 0.7U —0.80; gele kool 1.40—2.50; D. witte kooi 0.70—2, alles per 100 kg. HELDERSCHE EIERVEILING. 11 April. Aangevoerd 41,567 kippeneieren. 52—54 kg 1.65—1.75, 55—57 kg 1.7&— 58—60 kg 1.90—2.10, 61—63 kg 2.00—2^". 64—67 kg 2.202.30; 585 eendeneieren 1-401.75. Alles per 100 stuks. 11—12 April. r A. GETROUWD: D. Bais en H. Noor; n. Dekkers en Th. H. Janssen; P. Hendn a E. van Eeten; A. H. Spits en F. A. Behre BEVALLEN: N. Dieleman—Heindyk. G. H. P. Obbensde Kok, z.; F. Slotemahe Drijver, z.; J. Hertogv. d. Hert, z. OVERLEDEN; H. Kayer, 64 j.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10