Maranathavrienden Ingezonden H. O. Zaal 30 Balcon 50 Advertentiën Zondagavond 8 uur Adverteeren doet mkoopen. 't ft?! '44H9 iYW Heden, Woensdag en Donderdag Hollandsche film HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 7 MEI 1935. 3 Staking in de venen. Waakt tegen bosch- en heidebrand. Jeugdreizen naar de Noorsche Fjorden. De ramp van de Orania. Felle brand te Puttershoek. Buitenland. Mijnongeluk op Hokkaido Wederom een aardbeving op Formosa. NOODWEER TE BAHIA De Normandië maakt een proefvaart. Flandin heeft een auto-ongeluk. Wederom hevige aardbeving. Haven van Nieuwediep. Visscherijberichten Stoomvaartberichten Marinebcrichten. De reis van de K XVIII. Luthersche Zangvereniging niet Dinsdagavond verplichte repetitie. TELEF. 596 TAXI GEBR. PLANJÉ Slechte Aardappelen TO E S PIJ S HAVERMOUT HetgrooteAuping-Succes zullen wij U weer eens echt laten amuseeren met de gezellige leder zingt weer: Geen dag en geen uur of ik denk aan jou en Geen geld en toch geen zorgen Want wat komt het er op aan „BATOE" NA AU RUSLAND. In de afgeloopen weken zfln onderhande lingen gevoerd met vertegenwoordigers van Sowjet-Ri'sland over den verkoop aan dat land van het s.s. „Batoe" van de Stoomvaart Maatschappü „Nederland". Thans is het schip, Wanneer overeenstemming wordt bereikt over enkele nog uit te voeren reparaties, verkocht 350 man leggen het werk neer Nu de verveners te Bargercompascum blij ven peigeren, om aan de veenarbeiders een bespreking toe te staan over het besluit van het contract voor de veenbedrijven, hebben de veenarbeiders in dit rayon j.1. Zaterdag be sloten tegen Maandag 6 Mei de staking af tc kondigen. Hetzelfde besluit is genomen dooi de veenarbeiders te Roswinkel, waar de sta king ook a.s. Maandag zal ingaan. Het betreft hier ongeveer 350 arbeiders: 200 bü de staking te Roswinkel en 150 bij die te Bargercom pascum. VOOR HET BEHOUD VAN DEN ECHOPUT. Itequest aan Rijkswaterstaat. Een wegwerker, die de revenuen geniet van de bezichtiging van den Echoput te Apeldoorn, heeft, nu de Rijkswaterstaat per 1 Mei sluiting voor publieke bezichtiging had bevolen, alsook het verbod had uitgevaardigd voor den verkoop van sterken drank in dat pand, aan den' mihiéter een request Ingezon den met verzoek de sluiting uit te stellen tot 1 September a,.s., omdat hij reeds voor 1200 aan souvenirs voor verkoop in het a.s. seizoen heeft aangeschaft, én de beslissing hem ook voor het overige zeer onverwacht is over komen. De V.W. te Apeldoorn heeft een actie in gezet teu behoeve' van het behoud van den Echoput als attractie voor het bezoek aan de Veluwe. MANWEST VAN S.D.A.P. EN N.V.V. Tegen het bezuinigingsplan van de regeering. In de Vrijdag jj. gehouden vergadering van het dagelijksch bestuur van den Algemeenen Raad uit S.D.AJP. en N.V.V. is, naar aanlei ding van de nieuwe bezuinigingsplannen van de regeering, besloten, als eerste maatregel daartegen een manifest uit te geven, dat zich richt tot het Nederlandsche volk en waarin stelling genomen wordt tegen de voortzetting van dé noodlottige politiek van de huidige regeerin<r. oiTKEERING BOUWVAKKEN. De minister van sociale zaken heeft thans beslist, dat geen uitkeering mag worden ver strekt aan bouwvakarbeiders over de dagen, gedurende welke het in het bouwbedrijf va- cantie is. Dit geldt ook voor de leden van die organisaties, welke geen party zyn by de col lectieve arbeidsovereenkomst. De minister heeft den besturen van de betrokken kassen in overweging gegeven* tydens de vacantie in het bouwbedryf geen uitkeering te verstrek ken, ook niet aan degenen, die vóór het intre den der vacantie werkloos waren. Mochten zij dat toch doen, dan neemt de minister aan, dat de gemeentebesturen daartegen bezwaar zullen maken. De directeur van het staatsboschbeheer schryft: Het gevaar voor bosch- en heidebranden is dit voorjaar, met uitzondering van een korte periode in de maand Maart, nog niet groot geweest. Door het schrale weer van de afge loopen week is hierin echter verandering ge komen. De heide is immers nog dor en het buntgras is nog niet ontloken. Vooral deze gewassen zyn in het vroege voorjaar reeds na een korte periode van droogte, ja, soms zelfs na een paar uren, uiterst gemakkelijk ont vlambaar. Het fraaie voorjaarsweer is voor velen een gezochte gelegenheid om naar buiten te gaan, ten einde te genieten van de vele mooie plek ken, die vooral onze boschryke streken bieden. Men zy in bosch en heide toch voorzichtig met vuur! Jaarlijks wordt een belangryke opper vlakte door de vlammen verwoest. Veel na tuurschoon is daardoor in den loop der jaren reeds verloren gegaan. Eén achteloos weggeworpen lucifer of een eindje sigaret zyn vaak de kleine oorzaken van een niet te stuiten brand. Bedenkt voorts, dat in vele gemeenten verordeningen bestaan, waarby het rooken in bosch en heide en, zelfs op de paden, die daardoor leiden, gedurende het brandgevaarlijke jaargetyde is verboden. Helpt allen mede, bosch- en heidebranden te voorkomen! Met het kampeerschip „Tarakan" van de Stoomvaartmfl. Nederland. De directie van de Stoomvaartmy. „Neder land" is bezig met de voorbereiding van vyf jeugdzomerreizen naar Noorwegen, waar voor zy een harer vrachtschepen van het nieuwste type, de „Tarakan", als kampeer schip gaat inrichten. De gedachte zit hierby voor, om het leven van een zomerkamp aan den wal op een schip over te brengen, en zoo doende voor de jongelui aan het gewone kampleven, dat de meesten wel kennen, de aantrekkeiykheid van het reizen, het wat meer zien van de wereld, te verbinden, zy zullen ook het leven aan boord van een Ne- derlandsch koopvaardijschip eens leeren ken- hen, en dit moet voor eiken Hollandschen Jon- gen de verwezeniyklng van een dikwijls ge- koesterden wensch zyn. De reizen zullen gaan naar de Noorsche Fjorden, en liggen binnen het bereik van be scheiden geldmiddelen: een passagetarief, ult en thuis, van 25, logies en voeding Volledig inbegrepen, zal voor vele ouders niet een onoverkomeiyk beletsel vormen om hun jongens op deze wijze een vacantie-genocgcn to bezorgen, dat zij niet licht zullen vergeten. Aan elke reis zullen ten hoogste 600 zee- kampeerders kunnen deelnemen. De organisa- tle is zoo, dat met medewerking van de di recteuren van inrichtingen voor middelbaar en gymnasiaal onderwys en lycea groepen ge vormd zullen worden van 15 jongens van tusschen de 15 en 18 jaar. Als strenge voorwaarde wordt gesteld, dat de ouders met de deelneming hunner kinde ren aan een reis accoord gaan, en dat de lei der van elke groep voor zyn jongens volko men instaat. By voldoende deelneming zullen de kam- peervaarten naar de Noorsche Fjorden plaats vinden van 13 tot 20 Juli; van 20 tot 27 Juli; van 27 Juli tot 3 Augustus; van 3 tot 10 Aug. en van 10 tot 17. De minister van onderwys, mr. Marchant, heeft met het plan zijn volledige instemming betuigd. SMOKKELARIJ. 600 duizend mark boete. De rechtbank te Krefeld heeft den smokke laar F. H., uit Venlo, wegens smokkelen van tabak tot 600.000 Mk. boete subs. 1 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. CORRUPTIEVE HANDELINGEN. Gemeente-ambtenaar te Amster dam gearresteerd. De centrale -recherche te Amsterdam, heeft Vrydag, aldus de Tel., een ambtenaar van het Gem. Electriciteitsbedi-yf, gearresteerd wegens corruptieve handelingen. De man verstrekte aan installateurs mededeelingen uit de administratie van het G.E.W., n.1. de adressen van menschen, die geisers hadden aangevraagd. Installateurs krijgen voor het plaatsen van deze geisers een zekere provisie. Op gemak- kelyke wyze kwamen deze menschen dus aan adressen, die voor hen van zeer groot belang waren. De ambtenaar ontving als belooning voor zijn „diensten" verschillende bedragen in geld van de menschen die hy bevoordeelde. De man is naar het hoofdbureau van politie gebracht en daar opgesloten. ?'j -f De schuld ligt by de Loanda. De raad voor de scheepvaart heeft Zater dag uitspraak gedaan in zake de aanvaring van het Nederlandsche stoomschip Orania met het Portugeesche stoomschip Loanda in de haven van Leixoes. De raad is van oordeel, dat deze ramp ge heel te wyten is aan de schuld van het Por tugeesche stoomschip Loanda. dat recht op de voor anker liggende Orania is afgevaren. Twee huizen en twee schuren afge brand. Een schade van 25.000. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over elf ia een felle brand uitgebroken in het riet-op slagterrein van den heer Jac. Vogelaar te Puttershoek. Het vuur, aangewakkerd door een feilen Noordenwind, vond in de opgesla gen rietschelven gretig voedsel en ook uit een groote boerenschuur sloegen weldra de vlammen hoog op. Het werd een groote vuur zee, waartegen de brandweer vrywel machte loos stond. Om twaalf uur was men den brand zoover meester dat voor uitbreidingniet meer te vreezen was. Verbrand zyn twee groote landbouwschu- ren, waarin rieten, biezen en landbouwwerk tuigen waren geborgen, voorts een huls be woond door den heer A. Preesman, een door P. Mizelmoe. Belangryke water- of brand schade werd toegebracht aan de huizen be woond door A. van Haren, W. Verheul, H. Schram, J. de Heer en J. Vogelaar. De totale schade, welke door verzekering wordt gedekt, wordt geschat op 25.000. JACKIE COOGANS VADER OMGEKOMEN. Uit San Diego (Californië) wordt gemeld, dat de vader van Jackie Coogan by een auto ongeluk om het leven gekomen. Jackie Coogan zelf werd licht gewond. Bovendien werden nog twee andere personen gedood, n.1. de acteur Robert Horner uit Los Angeles en de filmspeler Durkin Jr. 84 menschen omgekomen of ln gevaar. Uit Hokkaido werd vanmorgen telefonisch gemeld, dat Maandagochtend in een kolenmyn te Horatsjl op Hokkaido een ernstige ont ploffing heeft plaats gehad. Omtrent het lot der 84 mynwerkers, die zich in de myn be vonden, is nog niets bekend. Geen ernstige gevolgen. Zondag hebben nieuwe, krachtige aard schokken de bevolking van de provincie Sjin- tsjikoe op Formosa, die pas geteisterd was door de aarbevlng van verleden week, ln paniek gebracht. Volgens berichten uit Tathoka werden 19 personen gewond en stortten twee huizen ln, terwyi tien hulzen gedeeltelijk werden ver nield. Wolkbreuken, overat roonitng en aardverschuiving. Ca. 100 dooden. Gedurende vyf dagen hebben boven Bahia wolkbreuken plaats gehad, die de stad vol komen hebben overstroomd. Eenlge brandweerlieden, die by een aard verschuiving assistentie hadden verleend, zyn onder de aardmassa's bedolven. Vele gebouwen, waaronder een hotel en een regeeringsgebouw, zyn ingestort. Het verkeer ligt volkomen stil. Ook het telefoon- en telegraaf verkeer is onderbroken. Met Bahla kan slechts langs draadloozen weg verbinding worden verkregen. nn Onder de dakloozen is een paniek uitge broken, daar men hen wegens de overstroo ming niet kan helpen. Het aantal dooden bedraagt naar schat ting thans reeds honderd. De „Normandië", het grootste passagiers schip ter wereld, is Zondag uitgevaren voor een proeftocht. Aan boord bevindt zich de minister van marine, Bertrand. Het schip keert terug te Le Havre en ver trekt vandaar op 29 Maart 1936 om voor de eerste maal naar New-York over te steken. Omgeven door zes sleepbooten, verliet het enorme vaartuig veilig en wel de haven van Saint Nazare, begeleid door een eere-escorte van torpedobooten. Een enorme menschen- menigte was getuige van het majestueuze vertrek. De linkerarm gebroken, De automobiel van den Franschen minister president Flandin is Zaterdagmiddag te Auxerre in botsing gekomen met een ander voertuig. Flandin brak daarby den linker arm, hy werd vervoerd naar het plaatselijk zieken huis. De minister-president begaf zich naar zyn stemdistrict Yonne om Zondag deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Hy was vergezeld van zijn echtegenoote, die ongedeerd bleef. Nader wordt gemeld, dat Flandin het linker opperarmbeen heeft gebroken, de breuk is zonder complicaties. De patiënt moet het bed houden, doch zyn toestand wekt geen onge rustheid. In Oost-Anatolië heeft opnieuw een hevige aardbeving gewoed. Een groot aantal huizen werd volkomen verwoest, en meer dan 150 huizen gedeeltelijk. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) DE IJSCO-VENTERS EN HUN POSITIE. Een IJsco-venter schrijft ons: Het zal de geachte ingezetenen bekend zyn, dat ook de handel ln consumptie-ijs in deze gemeente onder de crisis te lyden heeft. Toch is er voor menschen, die hiervan een beroep maken, 's zomers nog wel iets te verdienen. Nu hebben echter eenige bazen de gewoonte, hiervoor, inplaats van menschen, die ervan moeten leven, gepensionneerden ln dienst te nemen. Dit zyn natuurlyk goedkoope krach ten, 't garantieloon, hetwelk tenminste het bedrag van de steunuitkeering bedraagt, en dat onder gewone omstandigheden door de bazen wordt uitbetaald, ls natuurlyk bij ge pensionneerden niet van noode. Dit is van groot voordeel voor hen, en 't gevolg is weer, dat menschen, die óf 't werkelijk noodig heb ben óf indienst komen zonder garantieloon (en dan bijna niets verdienen), óf geheel worden uitgesloten en dan weer ten laste van de ge meente komen. Daarom zou ik de geachte ingezetten willen verzoeken: koopt geen ys van gepensionneer den, doch uitsluitend van menschen, die van ysverkoop een beroep maken! DE VROUWEN VREDESGANG. Op Zaterdagmiddag, 18 Mei a.s., zal de Al- gemeene Nederlandsche Vrouwen Vrede Bond, in samenwerking met den Internationalen Vrouwen Bond voor Vrede en Vrijheid, haar tweeden Vredesgang te Den Haag houden. Vrouwen van Nederland, sluit u bij ons aan. Trekt allen mee op 18 Mei naar Den Haag, zoodat duizenden vrouwen meer nog dan ver leden jaar op de Goodwill-day zullen getui gen, va:t besloten te zyn, ,iun kinderen te be schermen tegen het monster oorlog. Helpt allen mee om ons ideaal „geen oorlog meer" te bereiken. Zonder vrouwen kan de wereld niet voortbestaan; wel zonder oorlog. Ons motto is dat van den H. Augustlnus: „Het is beter den oorlog te bestryden met het woord dan met het zwaard." Vrouwen, wij rekenen op u. Inlichtingen zyn te bekomen bij: mej. Basset, Saxen Weimar- laan 40 te Amsterdam, telefoon No. 30261 en mevr. Köhler-van Teyen, Joh Verhulststraat te Amsterdam. Men kan zich eveneens opgeven te Den Hel der, Singel 16. Een retourkaart naar Den Haag ls verkry'g- baar tegen 2.67. SIMAVPS BLINDEN-REDDINGSPLAN VOOR NOORD-SUMATRA. Aan duizend blinden kan jaarlijks door operatie het licht hunner oogen worden teruggegeven. Uit publicaties van den bekenden oog arts J. Tyssen, die als reizend oogheelkun dige algemeene bekendheid en sympathie verwierf, vernamen zonder twyfel velen uwer reeds, hoe ontstellend groot het aantal blinden is op Noord-Sumatra. Er heerscht hier te midden der ryke tro- penweelde een onbeschryfeiyk tropenleed: wy bevinden ons daar met recht In het land van den medischen nood! En wat voor ons zoo onbegrypelyk en ver schrikkelijk is: Dit leed en deze blindheid zijn maar al te vaak onnoodig. In de staar-operatie zien wij het voor den eenvoudlgen kampongbewoner onbegrepen wonder, dat aan blinden het licht hunner oogen kan worden teruggegeven. Op Noord- Sumatra ontbreekt echter bijna overal oog heelkundige hulp. Daarom dringt dr. Tyssen in naam van een arme lijdende bevolking met groote klem by ons aan op uitzending van een reizend oog heelkundige naar het dicht bevolkte Noord- Sumatra. Moeten wy deze roepstem aan ons voor bij laten gaan? Is het niet de plicht van Nederland hier hulp te verleenen? In een brief van 14 Februari 1935 schryft dr. Tijssen: „Wanneer tot uitzending van zoo'n reizend oogspecialist wordt overgegaan kan jaariyks aan duizend blinden door operatie het licht hunner oogen worden teruggegeven." De kosten van uitzending worden begroot op 6.000.per jaar. De Vereeniging „Simavi" meent, dat hier absoluut geholpen móet worden. Kan Simavi echter de hiervoor benoodlgde gelden byeen brengen? Ook elders toch rekent men op steun uit onze onverbelaste kas! Aan u.is daarom het antwoord! Toen wy verleden jaar een oproep deden ten behoeve van ons geneesmiddelen-fonds, stroomde het geld ons toe. Welk een groot aantal enthousiaste medewerkers (sters) zorg de er toen voor, dat wy in korten tyd uit ingezamelde kwartjes een aanzieniyk bedrag byeen kregen. En nu is er 6.000.noodig om 100 oog- ïyders het gezichtsvermogen terug te geven. Wie brengt 6.bijeen om één blinde te redden? Wie een deel van dit bedrag? Moge, ons een toevloed van giften berei ken! Helpt allen mee om het blinden-reddings- plan te doen slagen. Iedere gulden, maar ook ieder kwartje is welkom! Gelden gelieve men onder vermelding van doel: „Voor bllnden-reddingsplan", te storten op Postgiro no. 128487 van de Vereeniging Simavi te Zeist. Namens het Bestuur van Simavi, Dr. G. Royer, Voorzitter. Dr. Ch. W. F. Winckel, Secretaris. 5 Mei 1935. Aangekomen van Goole en vertrokken naar Harlingen Ned. motorschoener „Blr- mingham." Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Vaulvette". 4 Mei: Aangebracht door korders: Groote en middeltongen per kg 0.700.50 Kleine tongen 0.600.45 Slips ii ii 0.250.15 Schol P- kist 3.501.80 Scharren n 1-250.80 Door garnalenvisschers: 560 kg gekookte garnalen per kg 0.15 Door haringvlsschers: 393 kisten haring p. kist 1.300.75 9 tal geep p. tal 12.009.50 1580 kg ansjovis per kg 0.10 5 Mei: Aangebracht door korders: Groote en middeltongen per kg 0.90—0.70 Kleine tongen 0.600.55 Schol 3.20—2.00 Scharren 1.500.90 Door haringvisschers: 250 kisten haring p. kist 1.200.70 14 tal geep per tal 12.509.00 670 kg ansjovis per kg 0.120.10 Stoomvaart My. Nederland. Blitar, t„ 4 Mei te Marseille. Johan v. Oldenbarnevelt, 2 Mei te Batavia. Poelau Bras, t„ 5 Mei v. Port Said. Poelau Laut, 5 Mei te A'dam. Tabinta, 6 Mei te R'dam. Kon. Holl. I.loyd. Eifel, u., 4 Mei te Cabedello. Hohenstein, u.. pass. 4 Mei Finisterre. Maasland, t„ 5 Mei v. Rio Janeiro. Waterland, 6 Mei te A'dam. Zaanland, 5 Mei te A'dam. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, t„ 6 Mei te Valencia. Djambi, t., pass. 3 Mei Sagres. Garoet, 4 Mei te Hamburg. Indrapoea, u., pass. 4 Mei Ouessant. Salabangka, 5 Mei v. Batavia. Baloeran, 6 Mei te R'dam. Blitar, t., 4 Mei v. Marseille. Dempo, 6 Mei te Belawan. Djambi, t., pass. 6 Mëi Ouessant. Kota Baroe, u., pass. 5 Mei Perim. Sibajak, t., 5 Mei v. Sabang. Kon. Paketv. Msatschappy. Houtman, 2 Mei v. Hongkong. Sawahloento, 2 Mei v. Singapore. De commandant van de K XVIII seinde: Ware plaats 3 Mei 12 uur: 33 gr. 3.4 min. Zuid; 29 gr. 15.5 min. Oost. Goed weer, geen byzonders, alles wel. Nader wordt gemeld, dat de K XVIII Zaterdagmorgen half negen in Durban is aangekomen. PROEFVAART VAN DE „SUMATRA" UITGESTELD. Aneta meldt uit Batavia: De proefvaart met den kruiser Sumatra, welke op gisteren was vastgesteld, kon we gens technische redenen niet doorgaan. By beschikking van den minister van de fensie luit. ter zee der 2e kl. T. H. Milo, dienende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, den 4en Mei ter beschikking gesteld. Persil-school. Ter gelegenheid van de officieele opening van de Persil-school (zie pag. 5 van ons nr. van Zaterdag 4 Mei), gevestigd Kleine Gart- manplantsoen 79, Amsterdam, deed de be kende Persil-firma E. Ostermann Co.'s Handel-my. een fraai uitgevoerd album het licht zien, dat de aandacht vestigt op dit be kende product en een aantal afbeeldingen daarvan brengt. Bedoeld album is uitgevoerd ln z.g. offset-druk; het doel van de school is in de eerste plaats aan de Amsterdamsche huisvrouwen de schitterende Persil-wasch- methode te leeren en haar ermede vertrouwd te maken. Alle gewenschte inlichtingen wor den kosteloos en zonder verplichting gegeven. „Holland op Reis." Een goeo gevuld seizoen. „Holland op Reis" van 1 Mei is het groote campagne-nummer van de Algemeene Reis- vereeniging van Nederland. Een groote me nigte reizen staan voor het a.s. seizoen op het programma. Zwitserland, Italië, Enge land. Denemarken, Spanje, België, Frankrijk: naar al deze landen worden reizen georgani seerd. Dit nummer van „Holland op Reis" geeft over al de reisplannen nadere inlichtin gen. Mej. de Wed. L. MEYER—HAZE Den 9den Mei a.s. hoopt |i onze geliefde Moeder, Be- huwd- en Grootmoeder, haar 80sten verjaardag te Ij vieren. Dat zjj nog lang ft gespaard moge blijven is j§ de wensch van haar kin- 3 deren, behuwd- en klein- kinderen. j! Uit aller naam, T. MEYER. j! Den Helder, 6 Mei 1935. |j Ruyghweg 29. ,ï!t .•?- .i!',l!f "5j Den 26en Mei a.s., hopen onze geliefde Ouders, jjt Jj F. C. DiRKS "i e m en u <i M. E. DIRKS-LENGHAUS e Hi \f den dag te herdenken, dat i* ♦jj zij voor 25 jaar in den jj -i Echt zijn verbonden. Dat i- ♦ij zjj nog lang gespaard jj mogen blijven is de wensch Heden overleed zacht en kalm, geheel onver wacht, onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, MAARTEN DAALDER, Weduwnaar van LOUISA ROTGANS, in den ouderdom van 87 jaar. Den Helder, F. VIS MAN-Daalder. S. VISMAN en Kinderen. Bussum, 3 Mei 1935. Huizerweg 50. Eenige en algemeene kennisgeving. «l van hun liefhebbende Kinderen, i? £j Rijksweg 38, Mei 1935. 15 Koegras. j£ S'fx 'jvjx 'jr$5T'Jrfx De Heer en Mevrouw VISSER-Bondam geven kennis van de geboorte hunner Dochter CECILE HERMINE. 4 Mei, Soembastraat 42. Heden overleed plotse ling onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, DIRK ABBENES, in den ouderdom van bijna 82 jaar. Namens de familie, A. ABBENES. Den Helder, 5 Mei 1935. Wilhelminastraat 32. De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 7 Mei a.s., des namiddags 1 uur, vanuit het sterfhuis. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter ALIDA. P. SMIT. N. SMIT—Bakker. Den Helder, 4 Mei 1935. Zeedijk 4, De Kooij. E. NEBBELING en C. S. NEBBELING-Koster geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon C0RNELIS. Den Helder, 5 Mei 1935. Hospitaal B. A. Met veel vreugde berichten wij de geboorte van onze GEERTJE JOHANNA. A. G. VAN DER LINDE. ZW. VAN DER LINDE— Lassohe. ARIE. Den Helder, 5 Mei 1935. Marine-Hospitaal, Burger-Afd. In plaats van kaarten. Heden geven wij met blijd schap kennis van de geboorte van onzen zoon ARIE. P. THIJSSE. J. THIJSSE—wlssekerke. Achterstraat 33. Verloofd: N. VAN H0RIK en B. M. J. J. F. SMULDERS. Den Helder, fi Mei 1935. Gravenstraat 79. Rotterdam, West Varkenoordscheweg 155. DANKBETUIGING. Aan allen, van wie ik blijken van belangstelling heb onder vonden ter gelegenheid van mijn 25-jarig ambtsjubileum, mijn hartelijke dank. A. EVERHARDUS, gezagv. s.s. „Zeemeeuw". maar Morgenavond 8 uur Bidstond Palmstraat Bovenzaal Uw adres voor een KANAALWEG 21 Dan maar liever als een bord VLUGKOKENDE Let op den meerderen inhoud der pakken. 3 Ct.PER PAKIE Eischl uitsluitend Hollandsche verpakking. Het Is UW waarborg voor kwaliteit. Auping's „Stroomlijn" Type 1935 (zonder klink» nagels) is nu zóó goed» koop, dat iedereen thans op'norigineele Auping-, matras met „ingeweven" naam kan siapen. Tivoli Theater Malle gevallen Prijzen Paarsmerk: J pers.vlak f 10.50 op beugel f 12.-- 2 „14,25 it „15.75

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3