Texel. Spon HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 28 MEI GEMENGD NIEUWS De zwarte lijst van Zondag. De roofmoord te Hassum. Buitenland. N H.V.B. K.N.V.B, OI'KNSTELLINC VAN DKN GROOTEN BETON-VERKEERSWEG VAN HIPPOLYTI SHOEF NAAR DEN OEVER (AFSLUITDIJK). Maandagavond T uur werd de groote beton- vcrkeersweg, welke de laatste schakel vormde voor het snelverkeer Holland—Friesland, voor Het verkeer opengesteld. Toen wij in Den Oever arriveerden, waren daar reeds belang stellenden en pers vereenigd. Ook merkten wij op den Techn. Ambtenaar, den heer Poort man; de aannemers van dit mooie stuk werk, de heeren Bosker. Daar juist de aannemers plaatsgenooten zijn, behoeft het geen betoog, dat men trotsch op dit keurige staaltje werk kan zijn, Men beweerde ons, dat deze weg een der mooiste in den lande was. d.w.z., bekeken uit technisch oogpunt. Mede door het feit, dat de firma Bosker Zn. zelfs een record- prestatie leverde door 300 m per dag te pro- duceeren, getuigt een en ander wel van het kunnen van onze plaatselijke aannemers. In auto's gezeten, ging de stoet in colonne den langen gladden weg op, zoodra de afsluit boom verwijderd was en de fotograaf dit moment had vereeuwigd. B(j het kruispunt Slingerweg (d.i. de weg waarlangs het ver keer van en naar Friesland tijdelijk werd ge leid) werd wederom halt gehouden. Geluk- wenschen volgden. Toen even later de eerste auto van de richting Holland arriveerde, werd deze staande gehouden. De ingezetenen (H 61085) werden met een kort welkomstwoord toegesproken en bloemen werden hun door den heer J. Bosker Ozn. geoffreerd. Het waren de heeren Beunder en Dijkhuis, in dienst bij de recherche van den Centr. Crisis Contr. Dienst, welke zoo vriendelijk waren en woord van felicitatie terug te zeggen. Daar zy echter voor eenigen tjjd van huis moesten, speet het hun, dat zy de bloemen mee moesten nemen, en daarom werden deze geschonken aan Mej, T. Bosker, welk moment eveneens werd vast gelegd. Daarna begaf het geheele gezelschap zich naar Hotel de Haan, waar werd ge- speechd en wijn en sigaren werden aange boden. De firma Bosker kan tevreden zyn met het behaalde resultaat. Thans rijden de auto's over den prachtigen primairen weg, welke be gint bij De Kooy en eindigt in Friesland. Wederom heeft onze plaatselijke firma be wezen mee te kunnen komen in de groote schare aannemers. Ook wij wenschen de firma veel succes met deze prestatie. Hippolytushoef HET GROOTE KAMPIOENSFEEST VAN „SUCCES". Willy Derby. Reeds om 7 uur spoedden zich de uitge- noodigden naar de zaal van S. Halfweeg. Een ieder vreesde blijkbaar geen plaats te kunnen veroveren, welke vrees gezien de beschikbare hoeveelheid plaatsen en de verzonden intro ducties niet ongegrond was. Wanneer de zaal zoo goed als gevuld is stapt voorzitter Oden voor het voetlicht, neemt plaats tusschen de vele mooie bloemstukken en heet allen in een passend openingswoord van harte welkom. Bestuur en spelers komen vervolgens het podium op marcheeren tijdens het zingen van een welkomstlied, dat aan de aanwezigen was verstrekt. Zij nemen op het tooneel plaats, waarop de volgende spreker, de heer Rump het woord neemt. Na gelukwenschen te hebben gebracht,hecht hij alle spelers een herinnerings medaille op de borst, waarop allen een drie werf hoera aanheffen. Van het Bestuur ont vingen de spelers een zijden pochet geheel in stijl van „Succes''. De heer Oden leest dan de vele binnengekomen felicitaties voor, waarbij vooral het telegram van den oud-Succes-man (thans lid van Texel I) Henk Ran, inslaat. Wanneer de gelegenheid tot complimenteeren daarna wordt opengesteld betreedt de heer Delvaux, voorzitter der N.H.V.B. die Bühne en huldigt in zeer goed gestelde bewoordingen de kampioensvereeniging. De volgende spreker, de hjer J. J. Bosker, wenscht allen geluk in zijn kwaliteit van voor zitter der wielerclub en schenkt de beloofde herinneringsmedaille aan de vereeniging. Zeer zeker een uiterst sportief gebaar van deze club. Berichten van verhindering zijn inmiddels binnengekomen. „Zang en Vriendschap" doet schriftelijk haar gelukwenschen blijken. De schaakclub heeft mooie bloemen geschonken en namens Harmonie doet de heer Rump het woord. Ook Hdtel de Haan heeft een bloemstuk geschonken. Dan de fa. Edel en Thies, ook weer bloemen, zoodat binnen een ommezien het tooneel vol stond. Daarna spreekt de heer C. J. Mol Jr. eerst als scheidsrechter, waarbij vooral uitkomt hoeveel de dames hebben bijge dragen tot het groote voetbal-succes. Dan spreekt hij namens de sportredactie van de Heldersche Courant, en biedt daarbij tevens een medaille aan. Een en ander gaat in toe passelijke bewoordingen, zooals wij dat van dezen spreker gewend zijn. De medaille was nog niet gereed en zal alsnog worden toege zonden. De voorzitter zegt hierop den heer Mol dank. Mej. Blaauboer richt als vertegenwoor digster van de gymnastiek-vereeniging een bescheiden woord van hulde aan het bestuur en overhandigt een mooie bouquet. Er komt inmiddels bericht binnen dat notaris O'breen zich laat verontschuldigen, waarbij tevens een felicitatie vergezeld gaat. Later in den avond komt notaris toch nog de vereeniging de eer aandoen met zijn aanwezigheid. Ook Dr. Beeker is aanwezig. Door de mandoline-club werd een voetbal toegezegd. En dan zijn de voorloopige feestelijkheden voorbij en krijgen wij eigenlijk de „hit" van dezen avond. Willy Derby in eigen persoon, vergezeld van Bob Snoek, zullen voor het eerst op Wieringen een voorstelling geven. En dat deze geslaagd is bewees wel het donderende applaus dat deze heeren steeds oogstten. Zij gaven een zeer uit gebreid en actueel programma, waarnaast nog een drietal liedjes op verzoek. Om de details weer te geven zouden wjj te veel ruimte vor deren hetgeen trouwens overbodig is, want goede wijn behoeft geen krans- Maar ook wij hebben onzen dilettant Willy Derby. Want wie haalde het meeste succes voordat de echte „Willy" begon 7 De heer Mejjert Kooy zong het huldigingslied van „Succes". Geen .mensch zal kunnen beweren, dat dit niet insloeg. In één woord het was af, heer Kooy. Na het zakken van het scherm wordt alles voor het bal in gereedheid gebracht. Onder leiding van den heer J. Bosker Ozn. werd het een zeer gezellige boel. Het bewijs dat men om bjj half zes nog aan het zingen was van „wij gaan nog niet naar huig" getuigt hiervan. Om kort te gaan „Succes" kan uitermate tevreden zijn. Den Oever. „AI'OI.LO" NAAR CONCOURS. SCHITTEREND SUCCES. J.l. Zondag toog de muziekvereeniging „Apollo", onder leiding van haar Directeur, tien heer J. v. Glabbeek te Den Helder, naai winkel, teneinde deel te nemen aan het con cours, uitgeschreven door den Westfrieschen Hond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Laten we maar direct zeggen, dat „Apollo", die in de eerste afdeeling Harmonie uitkwam, een buitengewoon mooi succes heeft weten te boeken. In den concertwedstrijd behaalde ge melde vereeniging een eersten prijs met niet minder dan 171 punten. Het hoogste aantal, dat dien dag op het geheele concours gegeven werd. Een pracht-prestatie dus. Ook voor den Directeur, die onvermoeid en steeds met volle ambitie met zijn leden ge studeerd heeft, was het een goede dag. Voor opvatting en tempo behaalde hij het maximum aantal punten. Met deze zege is „Apollo" uit de eerste afdeeling Harmonie overgegaan naar de af deeling „Uitmuntendheid". „Apollo" en Direc teur van deze plaats onze hartelijke felici taties. Tot slot vermelden we nog dat, toen „Apollo" Zondagavond om ongeveer tien uur wederom te Den Oever arriveerde, een groot gedeelte van de Oeversche burgerij zich voor de concertzaal van den heer J. Lont opgesteld had, om de vereeniging spontaan te huldigen. Nadat men binnengegaan was, werd een marsch gespeeld, waarna de Directeur ver scheen, die op de schouders van enkele leden binnengedragen werd. Hierna werd het eigen gekozen nummer „La Cité Meurtrie" voor de talrijke aanwezigen nogmaals prachtig uitge voerd. Toen de laatste tonen van dit bijzonder muzikale nummer wegggestorven waren, nam de heer J. Tijsen, wethouder dezer gemeente, het woord, die „Apollo" namens de burgerij van Den Oever hartelijk feliciteerde met het behaalde succes. Zichtbaar geroerd, dankte de Directeur. Veel kon hij niet zeggen, doch dit wilde hy slechts zeggen, dat de nederlaag, die „Apollo" vijf jaar geleden te Winkel moest slikken, op schitterende wijze was gewroken. Zooals wjj reeds eerder in dit blad meldden, gaat „Apollo" den eersten Pinksterdag naar het nationaal concours te Zaandam, waarbij behalve aan den concertwedstrijd tevens zal worden deelgenomen aan den marschwedstrijd. EEN .KONINKLIJK AANBOD" VAN T.E.S.O. Ter gelegenh. v. 'tbezoek v. H.M. de Koningin en Prinses Juliana aan Den Helder, op Dinsdag 4 Juni a.s., geeft 't bestuur van T.E.S.O. aan alle leerlingen van Texelsche Lagere Scholen gelegenheid gratis naar Den Helder te gaan, mits de kinderen onder geleide reizen; voor andere passagiers geldt dien dag het goed- koope tarief voor dagretours. Ongetwijfeld zal van dit gul aanbod door de Texelsche jeugd een ruim gebruik worden gemaakt, temeer, daar de meeste Texelsche kinderen noch de Koningin, noch Prinses Juliana ooit hebben gezien. BURGERLIJKE STAND van 25 tot en met 27 Mei 1935. GEBORENPieter, z. v. P. C. Vlaming en J. van der Slikke. GEHUWD: L. J. Weydt en A. van der Schans. POLITIE. Ge.von den: 1 rijwielplaatje. DE TWEEDE EN GROOTSTE LAMMERENMARKT. Zoo als altijd, heerschte Maandag, tijdens de grootste lammerenmarkt, een geweldige drukte op het Markplein te Den Burg, die haar grootste hoogte bereikte tusschen 11 en 12 uur. Slechts met groote moeite kon men zich op dien tijd een doorgang verschaffen. Ook Polygoon was aanwezig met zijn appa raten voor het opnemen van een geluidsfilm. De aanvoer van lammeren bedroeg 6505 (ongeveer 500 meer dan vorig jaar). De han del verliep ditmaal zeer vlot; deze vlugge handel werd echter helaas niet veroorzaakt door veel betere prijzen, doch voornamelijk, omdat de veehouders zich aan den uiterst lagen prijs beginnen aan te passen. Betaald werd ongeveer 0.50 meer per stuk dan vorige week: gemiddeld 4.75; daartegenover stond evenwel, dat de kwaliteit der lammeren thans beter was. De duurste gingen voor f 7 per stuk (een uitgezochte collectie van den heer Joh. Roeper). De verdere vee-aanvoer was niet zoo groot als vorige week. O. schapen brachten 7 tot f 12 per stuk op. Nuchtere kalveren gemid deld 5.50. Fokkalveren van 15 tot 25. Biggen deden een goeden prijs, gemiddeld 13.De varkens op de boerderij doen 17 tot 18 cent per pond. De eierenprijs aan de veiling is iets stijgen de; nu werd een middelprijs betaald (eieren van 60 KG.) van f 2 00 tot f 2.15. Binnenland. N Hier volgt wederom een bloemlezing be treffende de rampen, ongelukken, e.d. waar mede de Zaterdagmiddag en Zondag ons al tijd zoo gul beschenken, helaas. Ditmaal valt uit eigen omgeving ook een en ander te be richten, zooals elders is vermeld. Felle duinbrand b(j Duin- en Kruitberg. Zondagavond omstreeks negen uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de duinen op de grens van IJmuiden en Bloemendaal. Het vuur, dat spoedig hoog opvlamde was op grooten afstand zichtbaar en de wildste geruchten deden aanvankelijk de ronde. Oorspronkelijk dacht men, dat een schip in de haven van IJmuiden in brand stond, maar later is gebleken, dat de duinen ter hoogte van het landgoed „Duin en Kruit berg" in brand stonden, welke brand zich snel uitbreidde in Zuidelijk richting. Na anderhalf uur hard werken kon men het vuur bedwingen. Oorzaak vermoedelijk een achteloos weggeworpen cigaret. Een tien tal H A. werd verwoest. Doodelijke aanrijding nabij Velsen. Te Driehuis is Zondagmiddag te één uur een doodelijk motorongeluk gebeurd. Een 12- jarige knaap overleed aan de bekomen ver kondingen, terwijl vier andere personen levensgevaarlijk zijn gewond. De toestand van drie hunner werd Zondagavond buitengewoon ernstig ingezien. Een twintigtal kinderen uit Santpoort hééft Zondagmorgen, onder geleide, een bezoek ge bracht aan het park „Velsérbeek" te Vëlsen. Het gezelschap bevond zich reeds op den terugweg op den Hagelingerweg nabij de halte Driehuis-Westerveld, toen uit de rich ting Velsen met een snelheid van 70 80 K.M. een motorrijder met zjjn echtgenoote als duopassagiere naderde. De Hagelingerweg maakt ter plaatse een vrij scherpe bocht. Vermoedelijk heeft de motorryder, de heer Jacobs uit de Meidoornstraat te IJmuiden- Oost, door te groote snelheid in de bocht de macht over zijn stuur verloren. Hij reed al thans van achteren op den troep kinderen en hun leiders in. Een der leiders, de heer J. Handgraaf uit Santpoort, werd tegen den grond geshngerd, waarna het motorrijwiel den twaalfjarigen Kees Oostwald en de eveneens twaalfjarige Gonnie School aanreed, om vervolgens in een langs den weg staande haag terecht te komen. De uitwerking van deze aanrijding was verschrikkelijk, daar ook de heer en mevrouw Jacobs zwaar gewond tusschen de gillende en geheel overstuur geraakte kinderen wer den geslingerd. Omwonenden waarschuwden de politie. Dr. Mac. Daniëls uit Driehuis was spoedig ter plaatse en constateerde, dgt de toestand der gewonden uiterst zorgwekkend was. ZESTIENJARIGE JONGEN GEDOOD TE WASSENAAR. De Rijksstraatweg te Wassenaar, waar men het drukste autoverkeer van geheel Ne derland heeft, was Zondagmiddag opnieuw getuige van een ernstige autobotsing, waar bij één doode en vier zwaargewonden aan slachtoffers vielen te betreuren. C' Een der auto's, een open wagen, sloeg twee maal over den kop en werd geheel vernield. De bestuurder, de heer De J., bekwam een ernstige hoofdwonde, terwijl zijn echtgenoot^ een zware ribfractuur opliep. Van de inzit tenden werd voorts de 16-jarige M. uit Drie bergen zoo zwaar gewond, dat hy bij aan komst in het Academisch Ziekenhuis te Lei den reeds was overleden. De 14-jarige M. en de 11-jarige M. liepen zeer ernstige hoofdwonden en beenfracturen op. Met twee ziekenauto's werden de zwaar gewonden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Een der inzittende dames, mevr. De J. liep ernstige snij- en schaafwonden op. DRIE-JARIG KINDJE GEDOOD. Zondagmiddag heeft op den Terborscheweg nabij Doetinchem een doodelijk verkeersonge luk plaats gehad, waarvan het driejarig kirtd van den heer Greven het slachtoffer is11 gé worden. Op den Rijksstraatweg van Doetinchem naar Terborg liggen rechts van den weg twee rijwielpaden voor op- en neergaand ver- keer. Op het eene fietste de heer Greven. Hij had een driejarig kind voor zich op zijü rijwiel zitten. Eten tweetal tot nu toe ortbè-1 kend gebleven wielrijders, die op het andëré rijwielpad reden, stak plotseling over, waar bij zij Greven zoodanig aanreden, dat hij'tett val kwam. Het kind' kwam daarbij op dert i rijweg terecht en werd op hetzelfde oogten- blik overreden door een auto, die uit 'de richting Doetinchem kwam. Den autobestuiif-' der treft geen schuld. NOG MEER VAN DE ONGELUKKENLIJST Brand te Haarlem. Bewoner op het nippertje gered. g'( Waarschijnlijk door kortsluiting in de grondleiding van het electrisch licht is Zon dagochtend omstreeks half vyf brand uitge broken in de woning van den heer H. vari Dam, Geweerstraat 24, in Haarlem-West. Hoewel de brandweer ongeveer tien minuten na de melding met vier stralen water kon geven, brandde het huis geheel uit; niets kon worden gered. De bewoner die alleen thuis was, kon zich nog bijtijds door een raam van de bovenverdieping in veiligheid brengen. Het huis was zijn eigendom en is verzekerd vöor f 4000, de inboedel voor 3000. i. i Avontuur van een dronken auto- rijder. Het volgende frissche avontuur overkwam een jongen man, die zich te veel en te lang durig met god Bacchus had opgehouden. Om 12 uur Zondagnacht had hij op de Grootè Markt te Haarlem een der aldaar geparkeërde auto's, die na middernacht niet meer worden bewaakt, meegenomen en was er mee op stap 'De Bloemendaalsche politie zag hem langs den Zeeweg slingeren maar kon hem uiter aard op de fiets niet bijhouden. Eensklaps was de auto verdwenen, en toen de agenten scherper rondzagen, zagen zy hem in een sloot langs den weg liggen. Hij was zwaar beschadigd; uit papieren in den wagen bleek de naam van den eigenaar, diens zoon was op een bruiloft in hotel Brinkman. De jonge man, die er mee vandoor was gegaan, was de 24-jarige J. S. te Haarlem; deze was by den val door glasscherven gewond en bloedde he vig. Met groote moeite had hy zich op het droge gewerkt en was zoo in de richting Zandvoort verder gesukkeld. Hier troffen hem padvinders in zijn niet zeer benijdens- waardigen toestand aan; by de politie te Zandvoort heeft hy toen wijselijk maar een bekentenis afgelegd. En zoo werd hij ten slotte door de Haarlemsche politie afgehaald. MAN AANGEREDEN NABIJ HEEKHUGOWAAKD. Zondagnacht Ongeveer 3 uur liepen twee slagersknechts te Hcerhugowaard, die de ker mis te Heerhugowaard-Noord hadden bezocht, huiswaarts. Ter hoogte van het sportterrein werden zij achterop gereden door twee auto's, waarvan de voorste een der knechts aanreed, zoodat de man bewusteloos tegen den grond werd geslagen. De man had een gapende hoofdwonde opgeloopen. In den auto zaten een aantal jongelui uit Alkmaar die ook de kermis te Heerhugo waard-Noord hadden bezocht. De auto werd in beslag genomen. De chauffeur werd in ver zekerde bewaring gesteld en gisterenmorgen weer vrijgelaten. Het slachtoffer werd door twee doktoren verbonden en bij zijn patroon binnengedragen. Maandagmorgen was zijn toestand redelgk wel. NEDERLANDSCH KAPITEIN TE EMDEN IN ARREST. De passagiersboot „Vooruitgang III", van de N V. Wagenborg*s passagiersdiensten te Delfzyl, vertrok Vrijdagmorgen voor een extra reis naar Emden. Gezagvoerdër op deze boot was de heer J. de Vries, te Delf zijl. Later kwam bij de reedery van de boot be richt binnen, dat de kapitein werd vastge houden, doch dat de boot ongehinderd kon vertrekken, zoodat een andere kapitein van Delfzyl naar Emden vertrok met de motor boot „Vlug". De redenen van deze vasthouding zijn tot dusver nog onbekend. De „Vooruitgang III" kwam later weer te Delfzijl binnen. Zaterdagmorgen is de graanhandelaar V., uit Gennep, die zich in de strafgevangenis te 's-Hertogenbosch bevindt, verdacht van den roof moord op den kantoorhouder van H. J. te Hassum, op last van den Officier van Justitie onder strenge bewaking naar Ven- lo overgebracht. Uit het onderzoek moet n.1. zijn gebleken, dat de verdachte j.i. Zaterdag, dus daags na den moord, te Venlo heeft ver toefd en op enkele banken Duitsch geld heeft gewisseld. Ten einde zekerheid te ver krijgen of dit op waarheid berust, is ver dachte hedenmorgen op een tweetal banken met het bankpersoneel geconfronteerd. Het is gebleken, dat hij inderdaad beide banken heeft bezocht en op elk der banken een be drag van rond 500 mark heeft tngewisseld. Na deze confrontatie, welke zeer bezwa rend voor den verdachte wordt geacht, is hy weer naar het Huis van Bewaring te 's-Her togenbosch overgebracht. ONTVOERING VAN EEN NEGENJARIGEN KNAAP. Reuter meldt uit Tacona, dat in geheel Ame rika groot opzien is gebaard door de geheim zinnige verdwijninng van den 9-j. George Weyerhauser, den zoon van den schatrijken houtkoning van dienzelfden naam. De jongen is Zaterdagmiddag niet van school thuis geko men en men neemt aan, dat hy is ontvoerd. De ouders zouden reeds een afpersingsbrief hebben ontvangen waarin een losgeld van 200.000 dollar wordt geeischt. De bondspolitie heeft de zaak in onderzoek. EEN MERKWAARDIG VONNIS. Voor de Old Bailey, een rechtbank in Lon den, heeft de vorige week een man van 71 jaar terecht gestaan wegens moord op zyn vrouw. By de behandeling van de zaak bleek, dat de man zyn heele leven gewijd had aan de vrouw, met wie hij 45 jaar getrouwd was ge weest. Toen de vrouw invalide was geworden gaf hij zyn betrekking als stereotypeur er aan om haar te verzorgen. Zijn vrouw was echter gaan drinken en had hem het leven tot een hel gemaakt. Eindelijk, op van zenuwen, had hij haar geworgd. Voordien had hij nooit een hand naar haar uitgestoken om haar kwaad te doen, integendeel, hij had haar zoo goed mogelijk behandeld en getracht haar van haar drinkgewoonten' af te helpen. De jury ver klaarde den man, die door den rechter in zijn opsomming een volmaakt echtgenoot was ge- inoemd. niet schuldig aan moord, doch aan I doodslag en beval hem aan voor verzachtende omstandigheden. De rechter kon hem dien tengevolge veroordeelen tot een straf van vier I dagen gevangenis, welke hij reeds preventief jhad uitgezeten, zoodat hij dadelyk op vrije voeten kon worden gesteld. RELLETJES TE PARIJS. Zondag hebben zich in de nabijheid van het graf van den Onbekenden Soldaat onder de Are de Triomphe vechtpartijen voorgedaan tengevolge van het feit, dat een aantal nationa listen schreeuwde „Geef de macht aan Wey- igand", nadat generaal Weygand de plechtig- jheid van het herontsteken van de Eeuwige Vlam boven het graf had gepresideerd. Er werden verschillende personen gewond. EEN KLUIZENAAR IN HONGARIJE. In de bosschen van Solymar is, naar Reuter meldt, een kluizenaar ontdekt, een zekere Karl Richter, van oorsprong ingenieur in Beieren. Hy was in lompen gehuld, zag er toud en uitgeteerd uit en klom als een aap in de boomen. Aan dorpelingen, die een klopjacht op hem ■hadden gemaakt, deelde hij mede, dat zyn ^kluizenaarschap een gevolg was van een ge lofte zyner voorouders. Tweehonderd jaar ge leden geraakte het kasteel van zyn familie in 'brand en dreigde geheel uit te branden. Door een plotselingen hevigen regen bleef het kasteel echter gespaard en de kasteelheer had daarop gezworen, dat het jongste mannelyke lid van elk geslacht by het bereiken van den 24-jarigen leeftijd tien jaar lang als kluizenaar moest leven. Ook Karl Richter heeft zich aan die gelofte gehouden en wil nu niet meer naar de beschaving terug. Ranch beker. Wat bezielt Helder 2 Zyn de heeren beslist van plan voor een jaar beslag te leggen op den Rauchbeker? Het heeft er alles van, want om eerst KVV op eigen terrein klop te geven en daarna in Assendelft tegen de gelijknamige club, die toch heusch geen katje is om zonder hadschoenen aan te pakken, gelijk te spelen, (22), moet men heusch wat in de mars hebben! Kranig werk, Helder-reserves! Texel bracht het er niet zoo goed af, want het tweede elftal van ZFC ging met een goede 31 overwinning strijk. Kampioenschap N. H. B. Racing 3 had geen moeite met KVV 2 en ze gevierde met 51. De Racers zijn na twee wedstryden ongesla""m in deze kampioenscom petitie. Promotie-degradatie eerste klasse. Dezen keer kunnen we dan toch 't jonge At las van harte gelukwenschen, want door een kleine, maar belangrijke 3—2 overwinning op Racing 4 wisten de zwart-witten het eerste- klasseschap te behalen. Van harte, heeren. En thans flink getraind om het nieuwe seizoen goed voor den dag te komen in het hoogere milieu. Gouden kruis. De Heldersche Boys werden eervol uitge- kruisd. Slechts door een 22 gelijk spel be reikte de Watervogels de volgende ronde. V riendschappel ijk Helder aHRC a 1—3. OM DEN RAUCHBEKER. ASSENDELFT I— DER II 2—2. Helder H 'ere kt do deml-finalc. Onder buitengewoon mooie weersomstandig heden vond bovengenoemde wedstrijd plaats. A. telde 3 invallers, de witte reserves één, H. stelde zich als volgt op: J. Kossen. H. Bodenstaff W. de Jongh P. Trap D. Steenbergen J. Kok A. Veen S. Ran N. Kiljan II. Bu i K. Byl H. wint den tor en heeft het voordeel van den wind. Het begin is een beetje terrein ver kennen, maar dan komt de thuisclub los. Haar rechtsbuiten, een uitstekende .peler geeft prachtige voorzetten, uiteen waarvan de links binnen op schitterende wjjze weet te doelpun ten (10). H. omt thans opzetten en drukt A. geheel terug, aar doelpunten blijven uit. Eenmaal breekt Bijl goed door, maar het schot belandt in het zijnet. Een hard schot van Kil jan werkt de In ar tot corner. Tien mi nuten voor rust geeft Veen een goeden voorzet waaruit Buis de gelykmaker in het A.-doel jaagt. Met dezen tanc breekt de rust aan. Na de thee treedt de thuisclub overdonde rend op en de -I.-verdediging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Na vijf tien minuten spelen is het de A. rechtsbuiten die Kossen voor de tweede maal laat visschen. H. laat het er niet b; en het A.-doel beleeft cenige angstige momenten, maar de keeper is onvermurwbaar. Toch weet Kiljan uit een goede pass van Buis den gelijkmaker te forceeren. Het laatste kwartier is geheel voor A. en geheel H. staat te verdedigen. Toch zou H. bijna de zege nog uit het vuur gesleept hebben als Bijl voor open doel staande niet naast geschoten had. De H.- verd. moet verder alles in het werk stellen o*n de vele A-aanvallen net ïoofd te bieden. Met gelijken stand blaast scheidsrechter de Graaf voor het laatst. Door dit elijke spel heeft Hel der 2 de demi-finale van het Rauchbeker-tour- nooi bereikt. Thani krijgen de reserves een thuiswedstrijd tegen West Frisia 2 uit Enkhui zen. Heldersche Boys-nieuws. HELDERSCHE BOYS I—WATERVOGELS I 82. Door het gelijke spel van Zondag j.l. tegen de Watervogels zijn de Boys „uitgekruisd". Over het verloop van dezen, aan beide zy- den fair gespeelden wedstrijd nog het vol gende: De Vogels winnen den toss en verkiezen tegen den vrij sterken wind in te spelen. Dit belet echter niet reeds direct een sterk offen sief in te zetten, dat spoedig beloond wordt met een mooie goal van den voet van hun rechtsbinnen. Meerdere doelpunten levert dit: Ojrfensief echter niet op, deels door slecht schieten, deels door goed verdedigen der B-achterhoede. Ook de B.-voorhoede had nite stil gezeten en zij leverde een voortdurend gevaar voor het alleszins stevige „W.-vestingwerk". Een hoog doorgespeelde bal van J. Snijder werd echter noodlotitg, toen W. Looy op het juiste oogenblik met een goeden kopbal het leder over Blokker in het net joeg. Een aan W. toe gewezen penalty wegens hands werd door P. Looy gehouden, zoodat de rust aanbrak met onveranderden stand. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld; de Boys wistert nu echter meer dan voor de rust het spel te verplaatsen. Het duurt lang al vorens W. den B.-keeper weet te passeeren, doch lang hebben ze hier geen plezier van, want reeds onmiddellijk na den aftrap ligt door middel van J. Snijder de gelijkmaker al weer achter Blokker. Beide partijen werken voor de winnende goal, noch als de heer v. d. Heide, die goed voldeed, voor het laatst fluit, is de stand nog steeds 22. A.s. Woensdag vervolgen de Boys, zooals reeds aangekondigd is, hun Nederlaagwed strijden met den wedstrijd Held. Boys H.R.C. IV. Terrein Bolweg. Aanvang 7 uur n.ni. Het Racing-elftal laat in de promotie-wed strijden zien over een goede ploeg te beschik ken, getuige de wedstrijdresultaten in deze reeks wedstrijden. Voor de Boys beteekent dit dus aanpakken. ATLAS-NIEUWS. Zondag j.l. wist „Atlas" haar ongeslagen record te handhaven. Dit na een zeer span- nenden wedstrijd tegen H.R.C. 4. Door deze overwinning promoveerde „Atlas" naar de le klasse N.H.V.B. Het „Atlas"-elftal, dat de geheele competitie met nagenoeg het zelfde elftal gespeeld heeft, zag er als volgt uit: J. de Ruiter, Jac. Verblauw, G. Wyker, K. de Boer, J. Buis, A. Mors, Verblauw, Wijker, H. Verblauw, Riedeman, A. Bakker. Op Hemelvaartsdag speelt „Atlas I" tegen M.L.D. I haar laatsten promotiewedstrijd thuis; aanvang 2 uur. SERIEWEDSTRIJDEN „EXCELSIOR". Hemelvaartsdag zal de Chr. Voetbalvereni ging Excelsior een sportdag houden, die met medewerking van het weer, wel belangrijk belooft te worden. Er zullen namelijk seriewedstryden worden gehouden waaraan de volgende vereenigingen deelnemen, ADO, Breezand, Zwaluwen, Hoorn, Ambachtsschool, Ster, Excelsior I en II. Morgen zal onder sportnieuws de juiste in deeling bekend worden gemaakt. Thans willen wij u reeds opwekken deze ongetwijfeld interessante sportdag te bezoeken. Een advertentie in dit nummer geeft enkele nadere inlichtingen, TEXEL I—Z.F.C. II I—3. Tegen de reserve le klasser ZFC 2 heeft Texel zich Zondag niet kunnen handhaven in de a-competitie voor den Rauchbeker. Wel was de uitslag voor de bezoekers eenigszis geflatteerd, doch al speelden de Zaandam mers in de 2e helft een geheel verdedigend spel, in de eerste helft was hun elftal onge twijfeld sterker. Wat hun met de rust reeds een 21 voorsprong bezorgde. De aanvang van den wedstrijd was voor Texel, overweldigend. Nog geen minuut na het aanvangsignaal doelpuntte H. Ran op buitengewoon fraaie wijze. Nog geen tweo minuten later, was het G. Witvliet, die den ZFC-keeper 't nakijken gaf, dit punt werd échter door den scheidsrechter wegens bui tenspel geannuleerd. Nu kwamen echter do Zaandammers er beter in, hoewel er slecht werd geschoten. Ongeveer een half uur was de wedstrijd oud, toen de gelijkmaker kwam (11). Even later werd opnieuw een bal in 't Texelsche doel geschoten, doch ook dit punt werd niet toegekend wegens buitenspel. Enkele minuten voor de rust nam ZFC II na een fraaien kopbal van den linksbinnen de leiding (21). In de 2e helft speelden de Zaandammers in de bekende W.-formatie; daarbij werd even wel vrijwel alles op de verdediging gezet; meestal kon men buiten de drie voorspelers alle Zaandammers in de onmiddellijke nabij heid van hun doel vinden. Texel was dan ook bijna voortdurend den aanval. Toch kreeg ten slotte Zaandam log een vrij gelukkig doelpunt, toen de ver uitgeloopen Tex- kee per den bal uit zijn handen liet vallen; 31 voor ZFC. Nog zette Texel alles op alles om den achterstand in te halen, zelfs ging Zui- dewind in de voorlinie spelen, doch het ge lukte niet om door de sterke verdediging heen te komen. In 't laatste gedeelte van den werdstrjjd Werd een der Zaandammers 't veld uitgestuurd. De scheidsrech er zelf was even wel. door zyn appe houding de oorzaak dat tenslotte ruw gespeeld werd. SERIEWEDSTRIJDEN CALLANTSOOG. Zondag j.l. hield Callantsoog haar Jaarlijk- sche seriewedstrijden voor haar eerste elftal. Het weer werkte gelukkig mee. hoewel er eeu stevige wind van doel tot doel stond. Om llu. werden de wedstrijden aangevangen met Cal lantsoog ISchagen 3. Een aardige party voetbal, waarin C. door enthousiast en pro ductief spel een 40 overwinning wist te be halen. (rust 20). Hierna bonden BKC 3 (de afdeelingskampioen) en Aarts woud I den strijd aan. Voor den wind spelend wist B. één maal te doelpunten (ruststan (10). Na rust wegen de partijen vrij gelijk op. Doelpunten blijven uit, zoodat ook BKC 3 zich voor den eindstryd klassificeerde. 's Middags streden eerst Schagen 3 en Aartswoud I om den 3en en 4en prijs. Voor rust is A. voortdurend in den aanval en doelpunt 2 maal. Doch ook S. weet het net te vinden. Ruststand 12. Na rust maakt S. gelyk, zoo dat strafschoppen de beslissing moeten bren gen. Hiermede is A. de gelukkige en legt dus beslag op den prijs. Vervolgens bestre den de finalisten het terrein. Dit is de wed strijd van den dag geworden. BKC, voor den wind spelend, was voor rust bijna voortdurend in het offensief. De C.-verdediging was echter zoo op dreef. d. B. niet wist te scoren. Rust stand 00. Na rost speelt C. de overheerschen- de rol, hoewel B. soms eenige gevaarlijke door braken forceerde. Doch ook de B-achterhoede geeft geen krimp. Deze mooie spannende wed strijd levert dan ook een puntloos gelijk spel op (00), hetgeen zeker de juiste uitslag is. Strafschoppen brengen dan B. den eersten prijs Na afloop werden in Hotel „Duinzicht" door den heer C. var Twuyver de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt. In het bijzonder werd een woord van dank gebracht aan den scheidsrechter, en heer Anneveldt, voor de keurige en corr -cte wijze waarop hij alle wed strijden heeft geleid, -too behooren deze serie wedstrijden wee tot het verleden. C. kan als 4de klasser op goed geslaagde wedstrijden te rug zien. Een tweede prijs als e klasser tus schen twee derde en één tweede klasser NHVB ia een zeer eervol resultaat. A.D.O.ZWALUWE N. ADO wint den toss en met het windvoor- deel z(jn de Breezanders direct in den aanvat,. Het spel wordt echter te kort gehouden en het duurt twintig minuten eer uit een mooi opgezetten aanval het eerste doelpunt komt. Door den wind ontstaan nog al veel corners en uit één daarvan, prachtig door den links buiten Sinke genomen, ziet de Zw.-keeper den bal achter zich in het net verdwijnen. Voor de rust komt dan geen verandering meer in den stand. Na de thee bezorgen de Zw. eenige be nauwde oogenblikken aan ADO. Maar de aanvallen worden door goed opstellen der ADO-verdediging steeds onderbroken. De Zw.-backs dringen ver naar voren en daar door kan de ADO-voorhoede, goed gesteund door den spil, nog menigen aanval doen. De rechtsbinnen maakte uit een goed toege- speelden bal zelfs een derde goal. ADO won aldus met 30 dezen vierden competitiewed strijd en is nog steeds ongeslagen Dinsdag a.s. neemt ADO deel aan de serie wedstrijden, uitgeschreven door Excelsior van Den Helder en speelt Zaterdag tegen Kampioenschap van Nederland. DWS zorgde voor de verrassing, die al zo» half en half verwacht werd. Zij slaagde er n.1. niet alleen in te doelpunten (2x door Melchers) maar bovendien om Go Ahead een puntje af- handig te maken. Een aardig succes. De an: dere Amsterdamsche kampioen, Ajax stelde echter bitter teleur. Met 41 ging rood-wit tegen PSV ten onder. De lichtmenschen staan er 't best voor, zooals onderstaande stand aan toont: P.S.V. 4 3 1 0 16— 7 7 Ajax 5 3 0 2 5— 5 6 Go Ahead 5 2 2 1 9— 9 6 Velo 4 1 1 2 5— 5 3 D.W.S. 6 0 2 4 2-11 2 Promotie-degradatie eerste klasse. 7 HBS heeft zich in e eerste .tlasse weten te handhaven. Ziedaar een zeei belangrijk voet balfeit van den afgelopen Zondag. HVV werd door een 20 n< derlaag teruggewezen en mag dus volgend jaar r e.».- een oging onderne men. Of de Haagschr Leeuw daartoe de moree- le kracht zal bezitten? Vitesse verloor ook den laatsten degradatie wedstrijd. Hengelo sloeg haar met 6—3. So en- dete een eerste-klasseschap... Ook met Willem II dreigt het mis te loopen. Want nadat de tricolores langen tyd met 21 voorgestaan hadden, slaagde Middelburg er nog juist in g. „jk te maken. En daar Roer mond natuurlijk van Palemig won (met 94), ziet de situatie er nu als volgt uit: Roermond 5 3 11 17—9 T Willem II 5 2 2 1 9—8 6 Middelburg 5 13 1 8—5 5 Palemig 5 0 2 3 9—21 2 Gespeeld moet nog worden: Roermond—Middelburg en Palemig—Willem 2. Promotie-degradatie tweede klasse. De Kennemers werden opnieuw aan de poor. ten van het dorado terug gewezen! In den be- 1 slissenden wedstrijd tegen UVS won Leiden met 20, jammer, maar waar! Maar de rood zwarten hebben zulk een sterke organisatie, dat zij ook deze klap wel weer te boven zullen komen,

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7