mo€n zot B Spon HOCH SPOT 1 Radio-programma Voetbal ïcrfbal AtMdick ZeUeii NH.V.B. BINNENLAND Huldiging ir.M.H.Damme. Ontslag bij stationsbuffetten Verkoop van schepen naar het buitenland, Per vliegmachine naar Mars. Ir. Mussert en het Belgisch Verdinso. i Het nieuwe Fransche kabinet gevormd. Marineberichten, Burgerlijke Stand HELDERSCHE CQURAINT VAN MAANDAG 3 JUNI 1935. UITZENDING VAM DINERS Dagelijks Billijk tarief. KONIJN, Spoorstraat ©8.. Telef, 339. gelden. Gelukkig de mensch, v/ien alleen maar erwtensoep kwelt en die van andere inwendige hinderlijkheden gespeend blijft! Den volgenden dag was de hitte-sub-tropisch en reeds om 9 uur des voormiddags transpi reerde Willem. Maar trachtte zich des mid dags manmoedig door zijn voorraden heen te werken. Verder dan één bord snert en één pannekoek kon hij het echter, ook met den besten wil ter wereld, niet brengen. Hij was daarna lichtelijk blasé van deze gerechten. Echter bleek hem, toen hij globaal den inven taris ging opmaken, dat hij, in dit tempo voortgaande, nog een dag of drie, vier noo- dig zou hebben voor de verwerking der volumes. Aux grands maux les grands rémèdes, en Willem kreeg een schitterend idee. Hij invi teerde zijn jongen collega Franssen op een dinertje. Dit moest diplomatiek gebeuren, want Franssen mocht in geen geval door krijgen, hoe de vork precies in den steel zat. Eerst op het allerlaatste oogenblik, als de arme jongen niet meer terugkon, zou hij hem voor de feiten plaatsen, hem het mes ......op de keel en de vork in de hand stop pen en zeggen: eet! Aldus geschieddeniet. Want het gaat in 't leven altijd anders dan wij ons voor stellen. Maar wel vloog Franssen erin en kwam 's avonds, in z'n beste colbertje, eten. Ik kan u het gezicht niet schetsen, dat de stommerd zette, toen hij de truc ontdekte. Bovendien ontbreekt mij de plaatsruimte. Maar wel kan ik u mededeelen, dat de beide vrienden een flinke bres schoten in de beide gerechten; zoo doorgaande, maakten zij een goede kans. Zou Franssen misschien ook morgenavond willen komen eten? Helaas! Franssen had dien dag verhinde ring. Jammer, maar niets aan te doen. Zoo is nu het leven: eenerzijds een te veel aan snert, tegenspoeden aan den anderen kant. Maar dien dag kwam het kind, dat er niet v/as, Franeientje schreef er een papieren brief over. Den vierden dag kwam zij zelf: stralend en opgewonden, lief, verrukkelijk, in één woord honderd procent Franeientje. Ze kwam met den trein van kwart voor elf 's avonds en d'r mond stond niet stil, ondanks de hitte, waar de menschheid onder gebukt ging. Denk eens aan, de baby was rimpelig en rose, en deed niets dan maar blèren, blè ren. Toen Willem er even tusschen kon ko men, aangezien Franeientje adem moest halen, deed hij de vraag: „Heb je geen honger, kind?" Waarop prompt het antwoord kwam: „Reu zen! 'k Heb vanmiddag alleen een paar boter hammen gegeten en overigens zoo goed als niets gehad!" Toen broedde Willem een snood plannetje uit, dat hij, thuisgekomen, ging uitwerken: hij stelde stilletjes de pan met snert te vuur en kwam na eenige minuten, stralend van ge noegen en van de hitte, er mee binnen. En bood zijn Franeientje deze pan aan, dam pend, voedzaam en warm. Met de boodschap, dat er nog voor een drietal borden inzat en hij nog een paar lekkere pannekoeken toe had. Franeientje sliep onrustig dien nacht, het arme kind droomde zwaai'. Van rimpelige babies, die schreeuwden. En des anderen daags kwam het echtpaar unaniem tot het besluit om onder géén omstandigheden in de Meimaand weer snert te eten. Hiermede zou deze onaanzienlijke snert- gesehiedenis kunnen eindigen. Maar ik wil toch mijn jonge lezers en lezeressen waar schuwen om nimmer snert in Mei te eten. Hier betrof Bet een huwelijk van zes weken en drie, resp. zes dagen, en hinderde het niet zoo héél veel, maar er zijn ook echtverbin tenissen van langer duur en voor hun duur zaamheid is het niet best. Betér zijn versche aardbeien. Commandeur Sm de Orde van Oranje. Nassau. Zaterdagmorgen is ir. M. H, Damme in het Gebouw voor K, en W. in Den Haag gehul digd, omdat hij tien jaar directeur-generaal van de P. T. en T, is. Het gebouw was bijna geheel bezet met post-ambtenaren van alle rangen uit alle streken des lands, Er waren 23 sprekers, o.w. minister De Wilde, die heeft medegedeeld, dat de Koningin ir. Damme be noemd heeft tot commandeur in de orde van Oranje-Nassou. Naar het Hdbl. meldt, heeft de directie van de fa. Van Goethem en Neuteboom te Amster dam tegen den lsten Juli haar pachten van stations buffetten hier te lande opgezegd in verband met de afwijzing van haar tot de di rectie der Spoorwegen gerichte verzoek om verlaging van de pachtprijzen, Aan het geheele personeel (ongeveer vijf honderd personen) der stationsrestaurants van genoemde onderneming, is derhalve Zaterdag tegen dien uatüm ontslag aangezegd. STEUNVERLEENING, BEWEGINGSVRIJ HEID EN SMOKKELHANDEL, Het Volk maakt melding van een officieele bekendmaking van B. en W. van de gemeente Bongen in Noord-Brabant, die aldus aanvangt.: „Zij, die ingevolge de geldende steunregeling Cf vanwege het Burgerlijk Armbestuur worden gesteund, of zij, die bij de werkverschaffing zijn tewerkgesteld, mogen zich van 13 Mei '35 af zonder geldige redenen, welke als zoodanig vooral door B. en W. moet zjjn erkend, niet be vinden op een afstand, korter dan 4 K.M. van de Belgische grens. Wanneer personen verkcsiende ir bovenge noemde omstandigheden, zo, der ge,digi rede nen in bedoeld gebied woi der. gezien (al of niet met smokelwaar) worden oeze van steun, be deeling of werkverschaffing uitgesloten." En verder: Een en ander geldt ook wanneer een of meer huisgenooten van ondersteunde of van do werkverschaffing geplaatste personen worden gezien in bedoeld gebied, of gaan ven ten, bedelen, enz." In de naburige gemeente Rucphern bestaat Volgens het blad een dergelijke bepaling, Dc zeesleepboot „Schelde" in Fransche handen. De Ned. zeesleepboot „Schelde", van de N.V. Internationale Sleepdienst Maatschappij te Rotterdam, 359 ton bruto, in 1926 bij P. Smit Jr. te Rotterdam gebouwd, is verkocht aan de Société de Remorquage haut Mer te Duinkerken. Zij zal in Manche worden her doopt. De sleepboot zal in den vervolge voor het sleepwerk in de Fransche havens of op de Fransche kust worden gebruikt. Voorloopig zullen een kapitein en machinist van de Intern. Sleepdienst Maatschappij op genoemde sleepboot varen, terwijl de overige equipage uit Franschen zal bestaan. ARBEIDERSWONINGEN TEGEN DAGE HUREN. De regeering heeft reeds te kennen gege ven, dat een verruiming van den huidigen wo ningvoorraad haar in het algemeen onnoodig en ongewenscht voorkomt. Haar aandacht is vooral gevestigd op verlaging van huur bij bestaande woningen en op vervanging van be staande woningen. Intussehen zal in enkele gemeenten een bescheiden verruiming van den woningvoorraad door aanbouw van goedkoope woningen het proces der huurdaling kunnen bevorderen, zonder oeconomische ongewensch- te gevolgen voor het huizenbezit met zich te brengen. In dezen zin heeft de regeering thans be sloten haar medewerking te verleenen voor den houw van ongeveer 720 woningin te Am sterdam, die voor 4.25 tot 5.30 zullen kun nen worden verhuurd en die uitsluitend moe ten betrokken worden door -arbeiders met lage loonen. HET BEZOEK VAN NEDERLANDSCHE SCHOLIEREN AAN BELGIE. Een luisterrijke officieele ontvangst. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus sel meldde Vrijdagavond: Vierhonderdvijftig leerlingen, behoorende tot verschillende Nederlandsche hoogere hoo- gere burgerscholen, sedert Woensdag j.1. op reis in België, zijn gistermiddag om zes uur ontvangen in de groote zaal van 't academie paleis te Brussel. Talrijke delegaties van Brusselsche middel bare scholen met vlaggetjes waren ter begroe ting aanwezig, terwijl op een verhooging een militaire kapel was opgesteld. Nederlandsche vlaggen, door eenige Neder landsche kinderen gedragen, werden eveneens op de verhooging geplaatst. De jongere reizigers en reizigsters bleken bijzonder enthousiast te zijn over hun ver blijf in België. Zesentwintig jaar voor een retourtje. Men spreekt zooveel over de „bewoonde wereld" op verschillende planeten, dat het wel aardig is eens na te gaan, hoe lang men noo- dig zou hebben om op zoo'n planeet te komen, wanneer deze tenminste voor ons bereikbaar zou zijn. Mars, de planeet, die bewoond schijnt te zijn, naar vele geleerden beweren, door wezens die eenigszins op ons lijken, is het dichtstbij van alle planeten. Wanneer onze aarde die planeet zoo dicht mogelijk genaderd is, dan nog is de afstand tusschen die twee planeten ongeveer 56 mil- lioen km. Met een moderne vliegmachine, die 500 km per uur zou kunnen afleggen en wanneer deze van de aarde regelrecht naar Mare zou kun nen vliegen, zouden er dertien jaren noodig zijn, om dien afstand af te leggen, wanneer die vliegmachine voortdurend bleef doorvliegen. Wanneer je dus op zestienjarigen leeftijd deze reis zou ondernemen, kwam je op je negen en twintigste jaar op Mars aan. Na op die planeet een paai" kiekjes gemaakt te hebben en de bezienswaardigheden daar be keken te hebben, zou je naar de aarde terug keeren, waar je de menschen dan op je twee en veertigste jaar ongeveer je bevindin gen zou kunnen meedeeien! VERSLAG JAARVERGADERING L.C.O. VOOR NOORD-HOLLAND. Vrjjdag j.1. hield de L.C.O. voor Noord-Hol land voor de eerste maal haar jaarvergadering in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. Behalve de vertegenwoordigers der erkende organisaties waren de vertegenwoordigers der 40 districten opgekomen. Bij de behandeling van het jaarverslag, waarin uitvoerige mededeelingen werden ge daan over de maatregelen der rundvee- en varkenshouderij, de akker- en tuinbouw, ont spon zich een breed debat over de taak en werkwijze der districts-eommissies. Van de zetel der bestuurstafel werd opge merkt, dat de taak der vertrouwensmannen der L.C.O. in wezen ligt in het geven van adviezen aan het bestuur terzake van kaiver-, varkens- en biggen-toewijzing, aardappelen, suikerbieten, enz., terwijl het uitbrengen van rapporten inzake inrichting van het bedrijf, inventarisatie, in het algemeen het verstrek ken van opgaven tot de werkzaamheden der opzichters en controleurs behooren. Bij de behandeling van de door de districten schriftelijk naar voren gebrachte punten werd medegedeeld, dat. inzake ,de melkregeling aan de veehouders zoo spoedig als mogelijk is een voorloopige toewijzing zal worden verstrekt, zoodat de veehouders voorloopig althans weten welk kwantum in ieder geval zal worden ge steund. Tevens werd uit de vergadering de wenseh geuit, dat het mesten van kalveren moest worden beperkt tot hen, die van oudsher ge woon waren kalveren te mesten. Men vreesde n.1., dat door de invoering van de nieuwe melkregeling meer kalveren dan tot nog toe zouden worden gemest, waardoor de vleesch- markt nog voor het najaar zou worden ont wricht. Algemeen werd geklaagd over de lage ver goedingen, welke aan de vertrouwensmenschen worden gegeven. Na een kort woord van dank door den voor zitter, den heer R. C. Schenk, aan 'het bestuur en de commissie-leden, 1 de vergadering gesloten. VERLAGING KOSTEN VAN. TELEFOONAANSLUITINGEN.' De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier richtte onlangs een verzoek tot het Hoofdbestuur der P.T-T. strekkende de kosten van aanleg voor telefoon aansluitingen in niet-automatische netten te verlagen van f 25.— tot f 12.50 voor eens. Hierop mocht de Kamer een gunstige be schikking ontvangen. Het verschil van standpunt. De correspondent van de Nw. Rott.Crt. meldt: Naar aanleiding van de resultaten door j de N. S. B. bij de jongste verkiezingen voor -de Provinciale Staten in Nederland bereikt, hef ft een medemerker van het Vlaamsch-katholieke weekblad Nieuw Vlaanderen, dat hoofdzake lijk door hoogleeraren van de LëüVëiischè Universiteit wordt geredigeerd, eenige vragen gesteld aan den leider van de N. S. Ï6., ir. Mussert. Een van deze vragen, met betrek king tot de toestanden en stroomingen -in Vlaanderen, was de volgende: „Wat scheidt de N. S. B. van de Dietsche Nationaai-Solicja- risten?" waarop ir. Mussert het volgende ant woord gaf: j „Oorspronkelijk waren er slechts kleine ver schillen tusschen het Verdinaso en de N. S. wélke verschillen echter door den heer van Saveren veel grooter werden voorgesteld,dan zij in werkelijkheid waren. De N. S. B. >hcc;ft dan ook steeds een welwillende houding aan genomen ten opzichte van het Verdinaso en zich niet gestoord aan het gescheld van dén heer van Severen, daarbij hopend, dat het'Ver- dinaso het verkeerde van zijn houding zou zién en de N. S. B. naar waarde weten te schat ten. Met de nieuwe marschrichting echter is' de Belgische aap uit de Dinasomouw gekomen. Het groote onderscheid tusschen de N, S. B. en het Verdinaso is thans, dat de N. S.' B. onder „Dietsch" iets anders verstaat dan' het Verdinaso. De N. S. B. staat op groot-Nederlandselv standpunt. Zij wil de betrekkingen van hjet Rijk tot de deelen van den Dietschen stam' buiten het rijksverband zooveel mogelijk dóén benaderen aan de betrekkingen van de deelèn van het Rijk onderling. In de eerste plaats wordt daarbij gedacht aan Vlaanderen. Tot Dietschland rekent (ie N. S. B.; Noord-Nederland, Vlaanderen én' Zuid-Afrika, met andere woorden, onder Diet-' schers verstaat de N. S. B. de bewonèrW vdn het Nederlandsche taal- en cultuurgebied. Het Verdinaso is niet, zooals de N. S. B. Gl'ooit-' Nederlandsch, het is Groot-Belgisch. Zéér' te recht zei de heer Staf de Clercq op den eersten, landdag van het Vlaamsch Nationaal vëtborjd te Kester: „Het Verdinaso houdt alleen 'nog het Dietsche uithangbord als misleidend Schild en is op dit oogenblik geworden een Belgische imperialistische machine, die Noord-Nederlarid bij België wil annexeeren, om het aldus mede in den wurggreep van Frankrijk te voeren''. t BOTER. De heffing op boter en de vervoervdrgui i- ning voor huitenlandsche boter zijn voor ce volgende week vastgesteld op 1.10. F I Bousson is er in geslaagd een ministerie te vormen. Het is als volgt samengesteld: Minister-president en binnenlandsche zaken: Fernand Bouisson. Ministers van Staat: Herriot (soc. rad.), Louis Marin (republ. democratische unie) eh maarschalk Pétain. Buitenlandsche zaken: La val (onafh.); Justitie: Pernot (republ. soc.); Oorlog: generaal Maurin; Marine: Piétri (links republ.); Luchtvaart: generaal Denain; Handel: Laurent Eynac (radicale linkerj- zijde) Financiën: Caillaux (soc. rad.); Nationale opvoeding.: Senator Maric JRoUr stand (sec, rad,); j openbare werken: Paganon (soc. rad.); koloniën: Louis Rollin (rad. linkerzijde); Arbeid; Frossard (soc.); Pensioenen: Perfetty (soc. rad.); Hygiëne: Ernest Lafont (soc.); f Landbouw: Henry Roy (senator, soc. rad.); Posterijen: Mandel (onafhankelijk); Onderstaats-secretaris van het kabinet van den minister-president: Cathala (rad. linker zijde). Dezelfde volmachten, i Bouisson, de minister-president, zou voor nemens zijn Dinsdag in de Kamer dezelfde volmachten te verlangen, als Flandin heeft gedaan, en het parlement ongeveer 9 Juni met vacantie te zenden. Overigens zou de regeering op grond van de machtigingswet de verdediging van de va-; luta als haar voornaamste taak beschouwen,' en zich geheel hieraan wijden. Over het geheel genomen heeft de regee-j nng-Bouisson in de Parijsche Ochtendbladen een gunstig onthaal gevonden. Een Duitsch oordeel. De Diplomatisch-Politische Korrespondenz,! het orgaan van de Wilheimstrasse, schrijft' naar aanleiding van Flandin's aftreden: j „Zonder te streven naar goedkoope popula-l riteit heeft Flandin zijn plicht gedaan en zich door zijn zakelijke bekwaamheid een reputatie van staatsmansbeleid in de Kamer en het, land verworven. Wanneer hjj thans het terrein! van zijn arbeid moet verlaten, zal ieder de' hoop moeten koesteren, dat aan de onzeker-! beid, welke het Fransche oeconomische leven thans uiteraard beheerseht, een einde zal ko men door de zeker niet gemakkelijke snelle vorming van een sterk kabinet, dat in! staat zal zrjn, energiek tegen de huidige crisis] op te treden en de urgente vraagstukken mët succes ter hand te nemen. De schulden aan de Ver.-Staten. De Amerikaansche regeering heeft Vrijdag 13 staten herinnerd aan de schulden, welke, zij aan de Vereenigde Staten hebben en welke op i 15 Juni vervallen. Het totaal bedrag dézer j schulden beloopt 180.899.701,50 dollar. -i VOETBALRESULTATEN VAN ZONDAG. PSV heeft den lastigen wedstrjjd tegen Velocitas met 2—1 weten te winnen, waar door haar positie er, nog fraaier op werd. Immers aan één gelijk spel uit één der beide wedstrijden, resp. tegen Go Ahead en DWS (beide „uit") heeft zij genoeg om kampioen van Nederland te zijn. Go Ahead schakelde Ajax definitief uit door een zelfde overwinning als PSV op Velocitas behaalde. Uit het bovenstaande blijkt, dat de roodgelen nog een klein kansje maken! Promotie-degradatie eersfa klasse. Ook de laatste beslissing is thans gevallen eh wel ten gunste van Roermond. Zij won met prachtige cijfers, 30, van en in Middel burg. Bravo, Massy, c.s. Hiermede is Willem II, dat met 3—1 van Palemig won, voor een jaartje uit de 1ste klasse verdweneneen hard gelag, vooral als men nog geen jaar geleden in den strijd om het kampioenschap voor Nederland uitkwam! Wij hopen de sympa thieke tricolores weer spoedig in de i ste klasse aanwezig te zien. Intussehen is de kracht der resp. 2e klasse kampioenen wel opvallend, daar alleen HBS zich heeft weten te handhaven. Nieuwe eerste klassers zijn immers: Blauw Wit, SCH, Roermond en Hoogezand. Promotie-degradatie tweede klasse. De overgespeelde wedstrijd HerculesVole- wyekers (de eerste, die met 5—0 door H. ge wonnen werd, werd wegens het bij haar mede spelen van een daartoe ongerechtigden speler, geannuleerd) leverde een gelijk spel, 1—1, op. Volewyckers D.W.V. Hercules 4 12 1 3—4 8 1 '1 3 5- 4 '3 0 2' 1 3—3 Enkele uiitSlé-geini. Zwaluwen—Reading 6—5. NÖAD—Longa 2—3. Enschede—Enschedesch elftal 3—6. KAMPIOENSCHAP VAN ND.-HOLLAND. HRG 3 behaalde de vierde overwinning in successie, ditmaal op Strandvogels met 1-0. Onze veronderstelling, dat de roodjes het al geheel kampioenschap gaan behalen, schjjnt dns- hoe langer hoe meer steekhoudend te zijn. Houdt vol, HRC, dat zou een prachtig succes zijn Demi-finale. Rauchbcker. Helder 2—W.-Frisia 2 11—1. Prachtig werk van de wittereden Nederlaag wedstrijden Heldersehe Boys. Held. Boys '1—Helde! 4 1—7. De huidige successen dér lagere Helder elftallen zijn opmerkelijk. V rlendschappelijk. Helder-comb.Watervogels-comb, 17. HELDER II—W.-FRIS-IA II 11—1. Een herboren Helder~elftaJ. De finale bereikt. Moesten we nog slechts eenige weken ge leden een verslag over een door Helder 2 tegen Hollandia 2 gespeelden wedstrijd in mineur houden, thans kunnen we met enthousiasme gewagen van een schitterende 111 overwin ning, die door een slechts weinig gewijzigd team op het tweede elftal van de andere West- Friesche club behaald werd. We hebben giste ren een herboren Helder aan het werk gezien; niet alleen herboren in spel, maar vooral in geest en strijdvaardigheid, die een vurig en thousiasme ontlokten. Het leek wel of men aan het begin van de competitie stond, zoo frisch en fel werd er van de eerste tot de laatste minuut gespeeld. Waarlijk als dit de eerste vruchten van des heeren Reitsma's training zijn, dan mag men nog heel wat van de Heider- ploegen verwachten. W.-F. moet wel zeer ontgoocheld geweest zijn door dergelijk spel van een res. derde klasser tegen zich te krijgen. Aanvankelijk meenden de West-Friezen slechts te doen te hebben met een enthousiaste poging om de „sterkere" tegenstander tot overgave te dwin gen en toen al spoedig de bal achter Kossen in het net lag moest men wel verondersteld hebben, dat een W.-F.-zege aanstaande was. Maar toen bleek welk een prachtige geest dit Helder 2 siert. Zooals voorheen zoo dikwijls gebeurde, was men thans heelemaal niet ge deprimeerd door den achterstand. Integendeel, ongebreideld was het élan waarin zich het heele team inleefde en die een serie krachtige aanvalsstooten tengevolge had, waarvan de W.-defensie beduusd terugweek. Met Kiljan als stormram, Bjjl en Veen als snelle door tastende vleugels en Buis en Evers als nuttige verbindingsspelers was hier een voorhoede aan het werk, zooals Helder, die in langen tijd niet gekend heeft. Geruimen tijd wist W F stand te houden, vooral de rechtsback was een waar struikel blok. maar H bleef verwoed en hardnekkig attaqueeren, zoodat er goals moesten komen. En zij kwamen! Ingeleid door een prachtige kopbal van Kiljan uit een listige voorzet van Bijl (1-1), en een doelpunt van denzelfden speler na voorbeeldig doorzetten. Rust 2-1. Na de pauze had de thuisclub den wind in de rug en is WF' er bijna niet meer aan te pas gekomen. Het was dè periode van Buis, die de aandacht op zich vestigde door met 6 goals de dubbele hattrick te verrichten en daarmee den stand op 8-1 te brengen- Bijl, Evers en Kiljan deden er vervolgens de man nog een doelpunt bij, zoodat de West- Friezen, die in de competitie een klasse hoo- ger, doch thans een klasse lager speelden dan de wit-zwarte reserves, met een smadelijke 11-1 nederlaag de kleedkamers weer konden opzoeken. Scheidsrechter Jan Augustein heeft dezen vurigen wedstrijd naar genoegen geleid. Door dit resultaat heeft Helder 2 de finale van den Rauchbeker bereikt en moet nu in het veld tegen de reserve le klasser ZFC 2. Dat wordt wat! Er waren vrjj veel bezoekers, die ongetwij feld waar voor hun geld gehad hebben en het met ons eens zullen zijn, dat uit het huidige tweede elftal wel enkele krachten gerequireerd zullen worden voor het eerste, dat in het seizoen 1935—'36 de kleuren van de Sportlaan- club zal moeten verdedigen. Breeaanö. D1NDUA I—A.D.O. I. ADO verloor haar eersten comp.-wedstrijd tegen Dindua (Enkhuizen) met 21. Rust stand 01. Daar het tweede doelpunt van Dindua volgens ADO in buitenspelpositie is gescoord, is daartegen geprotesteerd. Zaterdag a.s. ADO 2—Excelsior 2. Den 2en Pinksterdag wordt er deelgenomen aan den Chr. N.V B- bondsdag te Dordrecht waarvoor de bus des morgens om ,6 uur van café Borst vertrekt. E.L.T.O.—O.K.V.I. S—0. Elto heeft zich Zondag van een plaats in de finale verzekerd door een 3—0 overwinning op OJi.V. Het was een volkomen verdiende overwinning en met wat beter schieten was de uitslag zeker nog hooger geweest. O.K.V. viel ons hard tegen. Het plaatsen en schieten (de twee hoofdfactoren van korfballen) was zelfs zwak te noemen en in snelheid schoten zit ook te kort. Het- spel van Elto was trou wens ook lang niet best. Ook bjj haar was het schieten zwak, maar de grootere snelheid was een factor die ze goed heeft uitgebuit en die haar dan ook de overwinning heeft doen behalen. Óver den wedstrijd kunnen wij kort rijn. Direct na den aanvang ontwikkelt zich een levendige partij korfbal met Elto het meest in den aanval. Ongeveer een kwartier na den aanvang maakt Jopie uit een scher mutseling voor de korf 10. Het is dezelfde speelster, die er na 20 minuten 2—0 van maakt, waarmede de rust intrad. Na rust is Elto het meest in den aanval geweest, doch door slecht schieten duurde het wel een half uur voor Mevr. Kunst de 3e goal scoorde en Elto's overwinning tot een feit maakte. Scheidsrechter Swennen leidde correct. NIEUW NED. RECORD HOOGSPRINGEN. Hoopvol begin van het seizoen. Gisteren zjjn in Den Haag de jaarjijksche wedstrijden om denTe Werve-beker gehóuden, dié dank zij uitstekend weer en organisatie goed geslaagd zijn. Slechts de kwaliteit van de sintelbaan (de toplaag was erg los) en de aanloop bij den springbak waren van dien aard, dat hierbij geen topprestaties geleverd konden worden. Roelofs van de A. A. C'. was de eerste baan, die een Nederlandsch record in dit seizoen brak, door n.1. 1,884 meter hoog te springen. Het oud-record stond met 1.857 op naam van zijn clubgenoot Brasser. Verder verwijzen wij naar onderstaande uitslagen, doch merken alleen nog even op, dat in de Olymdische estafette Taekema en Böuman weer tegen ouer elkaar kwamen op de 800 meter. De oud-zeemachtman won thans met beduidend verschil en moet thans als de sterkste 800 meter looper van Nederland be schouwd worden. Zullen we nog eens een jutter als athletiek-kampioen meemaken De uitklagen. De resultaten zijn: 1500 m: 1. Feenstra, Trekvogels, 4 min. 14.1 sec. 110 m horden: 1. "W. Kaan, Haarlem, 16.1 e. Discuswerpen: 1. Eysker, Haarlem, 36.50 m. 100 m: '1. Osendorp, Trekvogels, 11.1 sec. 4 X 400 m: 1. V. L., 3 min. 32.4 sec. 5000 m: 1. Groeneweg, R'dam, 16 min. 84.1 sec. Vérspringen: 1. Peters, PEC, 6.58 m. Speerwerpen: 1. Brasser, AAC, 67.15 m. Kogelstooten: 1. Nasse, Zeemacht, 12.46 m. Olympische estafette: 1. Haarlem, 3 min. •42.8 sec. Hoogspringen: 1. Roelofs, AAC, 1.88 m. Totaal Te Werve-beker: 1. Haarlem, 43% pnt; 2. V. L., 38 pnt.; 3. AAC, 31% pnt.( 4. A.V. '23, 22 pnt. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN FRANKRIJK. FERRY WINT. In de finale van de Fransche kampioen schappen heeft de Engelschman Perry den Duitschen kampioen von Cramm geslagen met 6-3, 3-6, 6-1, 6-3. Deze finale maakte weinig indruk, daar Perry er voldoende aan had de fouten van zijn tegenstander uit te buiten. Het dames-single werd gewonnen door mevr. Sperling-Kracbwinkel van mevr. Matbieu (6-2, 6-1). UISLAG PERIODIEKE: ZEIL,WEDSTRIJD. Wedstjrip roo. 2. Modelsloepen B 1 en B E 1. Serg.-adelborst C. H. Bartels Hert. Hen drik; 2. kwartmr. A.. H.,v. Lien, Gelderland; 3. kwartmr. A. J. v. Kuyk, O.Z.D. Famt&siesloepen. I. Opp.-schipp. W. P. H. Smit, Mat.kaz.; 2. Luit. ter zee 2e kl. P. G. J. Snippe, Schor pioen; 3. Luit. ter zee 2e kl. H. D, Claus, Gel derland. KON. MARINE JACHTCLUB. Periodieke zeilwedstrijd No. 3 op Donder dag 6 Juni. Waarschuwingsschot (halfstok hjjschen vlag Z) 12u.l5 Modtetsloepem B I en B II. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 12u.25 Af vaartschot: strijken vlag Z 12u.30 Fantasiesloepem en jachten. Vijf min. schot: hijschen vlag Z J2u.35 Af vaartschot: strijken vlag Z Ï2u.40 Uitstel van een uur van alle klassen Vlag U. Wedstrijd gaat niet door Vlag N. Baaninrichting tegen zon Roode vlag. Baaninrichting met zon Witte vlag. Lijn van afvaart en aankomst is: Inschiet- bal of vlet, Wierhoofd. PLAATS HR. MS. „K XVIII». Hr. Ms. K X VIII bevond zich 2 Juril 12 uur 24° 13' Zuid, 58° 11' Oost. van Den Helder. Van 1 Juni 1935. BEVALLEN: J. de JonghSwennen, z.; P. LangeveldHoedemaker, z.; M. B. de Bont Senaes, z.W. de Heerde Wit, z. Haven van Nieuwedtep. 3 Juni 1935. Aangekomen van Londen en vertokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Roek". 3 Juni. Het is een harde waarheid, maar daarom niet minder een waarheid, dat de sub tielste dingen des levens net zoo goed handels waar zijn als dweilen, boenders,en soda. Nooit zal ik den Amsterdamschen koopman vergeten, die wekenlang komkommers had gevent met den schorren roep: „Het bennen heipalen Toen h\j bij de verandering van het seizoen zijn negotie verwisselde voor een kar met de tee- derste theerozen, riep hij bog steeds: „Het bennen heipalen!!" Handel is handel, en wat stevig is, zijn heipalen; De handel kent geen poëzie Is het met de verdrietelijkheden des levens niet net zoo gesteld? Is niet het lijden van den mensch een zaakje als een ander? Is er een epidemie, de dokter fronst z'n wenkbrauwen en zegt: „Ontzettend zooveel zieken er zijn." Maar zijn vrouw kan de volgende maand op den petit gris bontmantel rekenen, die het lage sterftecijfer van het vorige jaar haar onthield. De directeur van de begrafenisonderneming beleeft gouden tijden en zit misschien voor 't eerst van z'n leven met zijn vrouw in een loge bij Buziau te schateren, maakt plannen voor 'n tochtje naar Rome, waar hij de Catacomben zal bezoeken, om bij thuiskomst te kunnen vertellen hoeveel beter hij zijn sinistere vak verstaat dan de Romeinen van het jaar nul. Heeft een advocaat veel scheidingen gehad de tijd breekt weer aan, nu er een nieuwe bridgetelling op korrelt is, met de daaraan verbonden echtelijke misverstanden en débfie- jes dan kan hij zich de handen wrijven, 't Gaat goed, 't gaat goed! De zakelijke con flicten, die mèt de zaken zijn verdwenen, zijn gelukkig vervangen door de matrimoniale en eindelijk kan de vrij hoog opgeloopen reke ning van den wijnhandelaar worden betaald. Is het dan te verwonderen, dat de Staat, wélke niet anders is dan de som van de een heden; die veelzeggend „individu" heéten, ook begeerig is naar het Zout, dat uit -anderer tranen kan worden gewonnen Scheiden speci aal is een lucratief handelsartikel geworden in de Vereenigde Staten. Zooveel als mannetjes en vrouwtjes er ook voor. over hebben om elkaar te „krijgen", het verdwijnt in het niet bij wat zij beréid zijn te offeren om elkander kwijt te raken. Dus is er tusschen de diverse staten van het Land van Vrijheid een nobele strijd ontstaan, om elkander de vrijheidzoe- kende cliënten af te snoepen. Reno en Litte Rock, Arkansas, zijn beroemd geworden, omdat de overheid er bijzonder coulant is in het slaken der huwelijksboeien. „Dave" Scholtz, gouverneur van Florida, werd er jaloersch van. Hij heeft zoo juist een nieuwe wet op de echt scheidingen geteekend, die het mogelijk maakt, dat men reeds na een verblijf van 3 maanden in zijn staat, in plaats van een jaar, zooals tot dusver, van zijn slechtere helft af kan. Arkansas zal het er zeker niet bij laten zitten. Het zal een ongeëvenaarde reclame-campagne voor Reno en Litte Rock op touw moeten zetten: „Nergens kunt ge zoo pijnloos scheiden als bi) ons." „Processen van 1 minuut; geen schuldige partij „Géén reporters toegelaten, géén foto's in de bladen." En dan zal Florida niets' anders resten dan er agents provocateurs in den eigen staat op uit te sturen, die tot opdracht hebben, zooveel mogelijk huwelijken te laten mislukken. Want ten slotte is een kloppende begrooting voor een staat belangrijker dan het geluk van twee menschjes in een hutje op de hei WOENSDAG 5 JUNI 1935. Hllversniw, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en gr.pl, 9.00 Gramofoonpl. 9.30 P. J. Kers. Jr.: Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO, 10.15 Voor arb. in de Continubedr.: XX-en- semble o.l.v. C. Steyn, Pat Miller (zang), Schalmei o.l.v. P. Renes, Strijkorkest o.l.v. E. Walis, A. Bouwmeester (declamatie) en Mr. H. Willemse (lezing). 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 1.00 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. I.151.45 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, m.m.v. A. de Booy (zang). 2.00 Voor de vrouw. 2.15 Gramofoonpl. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 E. Walis en zijn orkest. - 6.16 Sport. 6.30 RVU. Jhr. Dr. D. J. van Lennep spreekt, 7.00 Stads- en Landleven, causerie. 7.20 „Het Nederlandsche Levenslied". 8,00 SOS-berichten. Vaz Dias. VARA-Varia. 8.10 Gramofoonmuziek, 8.30 „Het Verloren Loonzakje" hoorspel van P. P. Doppelmann. Vert.: Nel Bakker, m.m. v. het VARA-tooneel o.l.v, W, van Cappelïen 9.15 VARA-orkest o.l.v, H. de Groot, m.m.v, Jules Moes (tenor). 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. II.0012.00 Gramofoonpl, Hulzen, 1875 M. N CRV -uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. A. Dragt. 11.00 Gramofoonpl. 11.1512.00 Pianoduetten E. Boelens-Hoelen en M. Müller. 12.15 Gramofoonpl. 1.30 A'damsch kamermuziekkwartet en gra mofoonpl. 3.003.45 Orgelconcert Ronald Parker. 4,00 M. M. Westerman Hoïsteyn (sopraan) en Mevr. N. Winckelman (piano) en gramo foonplaten. 5.00 Kinderuur. 6.00 R. Cazemier: De gevaren van eleetrici- teit. 6.30 Afgestaan. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert Jan Zwart. 9.00 Drs. J. A. v. d. Hoeven: Genezing dooi' den geest. 9.30 Haagsch dameskoor „Liederen Leeft" o.l.v. R. A. v. Pelt, m.m.v. Mevr. M. Winkler- Blooker (piano). Om 10.05 Vaz Dias 10.3011.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. (Gedurende het avondprogramma zullen verkiezingsuit slagen van plaatsen van meer dan 10 000 inwoners uitgezonden worden.)

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 6