stemt WdeBOER N2 i Lijst 4 Erci al Laatste berichten. DE DAPPERSTE BLAUWE ZEERIDDER Burgerlijke Stand vermaard door z'n glans! Moet Ge examen doen? HIER IS OOK GELD VAN U BIJ ZORG DAT HET GOED EN VERSTANDIG BEHEERD WORDT HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG t3 JUNI 1935. 7 Het geschil tusschen Italië en Abessinië. Drukte op de Brusselsche tentoonstelling. Bezoek van Britsche oud-strijders aan Duitschland. Een grensincident in het Verre Oosten. BINNENLAND Halfwekelijksche sneldienst Nederland-Indië. De loting voor den dienstplicht. De Gemeenteraadsverkiezingen. Groote doos 10 ets.' Extra groote dqos 15 ct H.M, de Koningin in de hoofdstad. Wat het werkfonds deed en doet. Belangrijke opdracht aan Stork. Het bezuinigingsontwerp en de pensioenen. Ontzettend drama te Lochem. De doopplechtigheid te Dierdorf. ZBdizhkmgm aangebeden 3dwkkmgm ^emaagd jzh aangeboden gemeubileerde étage te huur. Adres: Polderweg 59. 5e hoep aangebeden •Cottie Jiomn, (HERINNERINGEN UIT HET j AAN DE TOMBE VAN LEVEN VAN DORUS RIJKERS) j DEN POILU INCONNU door Yvel Dlawnurg (Nadruk verboden). HOOFDSTUK V. Hen tea by mevrouw Loudon. Ik kan, al zit ik nou ook in Parijs, de zee en de schepen niet vergeten, zegt Dorus op nieuw. Als je, zooals ik jaren op de dijk bij de Wachtstraat heb gestaan, dan kijk je lie ver naar een mooi schip, dat goed in de verf zit, als naar al die geverfde meisies, die ik gusteravond op de Revue zag. Moste mijn dochters niet geweest zijn, ik zou zeggen: .Laatje fok maar zonder witkalk in de wind steken en 't is ok heelemaal niet noodig, dat je je scheepsroeper een kwassie rooie menie geeft. Wat een gezicht, als je die patrijspoorten, waardoor ze kijken, anziet! Derlui wenkbrauwen der omheen hebben ze ok al een kwassie laten geven! Mósten mijn dochters niet zijn! Ik kijk, zoo zeg ik, liever naar een mooie schoener in Nieuwediep as naar geverfde lippen en geschilderde oogen. De heeren van de Nederlandsche legatie lachen uitbundig om dezen uitval. Een van hen, heft ondeugend den vinger op: „Pas maar op, Dorus, strakkies kom je nog met een aardig opgeschilderde, Parijsche Joffer in Nieuwe diep terug!" Ik zou me oogen uit me kop schamen met zoo'n verfpot, te praten, zegt Dorus. Dat is waar, verdedig ik mijn reismakker, gisterenavond heeft opa zelfs de groote Mistinquette geen blik waardig gekeurd en is hij in de armen van onze degelijke Revue- artiste, poosje Kohier gevallen. Roosie is een brave Hollandsche vrouw, zegt Dorus, ze kon me dochter wei zijn, en ze heb heel wat geld in de revue van Herrie Terhall voor me makkers opgehaald, dus een goeie degelijke Hollandsche dame. Kijk, dat is leuk Dorus, zegt de waarne mende gezant, ik krijg daar juist een scheeps bericht uit Holland maar leuk is 't eigenlijk toch niet, want volgens dit bericht, zit de „Maasdam", met leelijke averij voor de „Hoek van Holland". In eene is Dorus alles vergeten, revue, ge zantschap en geverfde Parisiennes. Zijn ge dachten zitten nu bij de „Maasdam", een groot Hoilandsch schip, dat lillijke averij heeft. Mosten me maats uit de Hoek er op uit met de Reddingboot? Tjonge 't kan bij de Hoek ok zoo lillijk spoke, hè! Dorus is nu geheel op zijn gemak, hij dampt met de tabak, die hij van het legatie- gekregen heeft er lustig op los. Das goie tabak, ik rook ze graag, dat merk! Wat zou je nu het liefste willen, Dorus? vraagt de waarnemende gezant. We kunnen onzen grootsten menschenredder toch niet alleen met een pakje tabak naar Nieuwediep terugsturen, dat zou een kale boel zij»? Weet je wat we doen? Morgen geeft me vrouw Loudon een tea en daarop wordt u en uw secretaris verwacht. Wat zëit meneer, vraagt Dorus, waar motten we ntorrege naar toe? Hulpeloos kijkt Dorus mij, zijn maat en sikkeretarus aan. Doodgewoon, Dorus, licht ik in, mevrouw Loudon ontvangt morgen een uitgelezen ge zelschap, dames en heeren, Franschen en Holanders, en daar wordt thee geschonken, en nu worden we uitgenoodigd ook een kopje thee te komen drinken. Het gezicht dat Opa tóén trok zal ik nooit vergeten! Verschrikt keek Dorus mij aan: Ikke een fcoppie thee, niks hoor, an mijn lijf geen polenaise! Das me te kinderachtige smaakdat slappe goedje. tblijf tóch thee met witte puntjes, en dat schenken we - in den pottenwinkel niet, dat lust de Gorrel niet en ik ook niet. das goed- voor een naaikrans. Een homerisch gelach barst nu los op de legatie, zoo'n echt gezellig bulderend gelach! 't Had heelemaal niets van een diplomatiek glimlachje, waar uiteraard ieder diplomatiek centrum dozijnen van voorradig heeft. Dorus kende niet de taal der diplomaten, om zich hoffelijk van dit theedrinken af te maken, hij: zei precies op ronde zeemans manier wat hij er van dacht en 't viel in goede aarde, maten zijn ook menschen, die moeten wel eens lachen als ze willen huilen. Het mót toch niet. kameraad, vervolgt ie een beetje benauwd, ik ben nooit bang ge weest voor water en voor een -zeetje, dat weten de heeren, maar om nou morgen een sloot vol water met witte puntjes met al die joffers te drinken, dan smeer ik 'm liever direct naar de Gorrel en naar Mosch, naar den Pottenwinkel in Nieuwediep. Je hebt gelijk, Dorus, zegt een mijnheer, die tot nog toe gezwegen heeft. Ik heb heel wat ander3 bedacht, en dat is meer in de lijn van een zeeman. Morgenavond- houden wij met leden van de Hollandsche kolonie een bitter- avond en daar noodigen we jou, Dorus, en u, meneer, als secretaris van Dorus, op uit. Het gezicht van Opa klaart nu geheel op. Das goje, roept hij, ik ben van de partij as me maat het goedvindt, De secretaris móet het goedvinden, Dorus, zegt de mijnheer van den bitteravond. Dat weet ik nog zoo net niet herneemt Dorus, een beetje angstigen blik op mij slaande. Ziet u de zaak zit zoo: Me maat is met me meegegaan naar Parijs, onder con ditie, dat ik maar één paaitje per dag zou gebruiken, en die neem ik altijd 's morgens om elf uur, nou en als ik dan morgenochtend om elf uur me neutje genomen heb, dan zit ik morgenavond op de Hollandsche kolonie op een „drogie" en me woord is me woord, ik heb gezegd één neutje zal rk per dag drin ken en Dorus zijn zeemanswoord heb ie nog nooit gebroken! U is een hardvochtige secretaris, zegt de mqnheer van 't gezantschap, legatie is, op Hoilandsch gebied, zeg ik en daarom sta ik toe, dat hij morgenavond twee paaitjes extra neemt. Hoera, zegt Dorus, zoo mag ik 't hooren, dan gane me morgenavond naar de keiome. ik heb nou at me draai d'r in. Geef mijn maar Holland.., Wat heb ik in Parijs? Nog een gézeilig half uurtje brachten wij- bij de heeren van de legatie door, toen gingen wij Weer op weg, in het groote Parijs, op nieuwe avonturen uit, I (Wordt vervolgd). ïtaliaaiische maatregeleen. De Italïaansche regeering heeft gisteren een verbod uitgevaardigd voor de vesrpreiding in Italië van 4 Bngelsche dagbladen, wegens hun critiek en commentaar op de houding, die Italië aanneemt. Het verbod geldt voor de Daily Herald, de Manchester Guardian, de Sunday Express en de London Evening Standard. Ongeveer 1 millioen bezoekers op de beide Pinksterdagen. Een drukte als op de nu weer afgeloopeit Pinksterdagen zal men in de Belgische hoofd stad, zoolang zjj bestaat, zeker nog nimmer hebben gekend. Het prachtige, warme zonne- weder Maandag wees de thermometer 30 graden Celsius had vele tienduizenden vreemdelingen, per spoor/ auto, fiets of zelfs „pedibus cuin jambis" naar de expositiestad gelokt en Zaterdagavond al was nergens nog een kamer te krijgen. Op de boulevards en tot in de onmogelijkste straatjes stonden dui zenden Belgische, Nederlandsche., Fransche, Luxemburgsche en ook enkele Duitsche auto's geparkeerd en menig bezoeker was blij 'n plaatsje in een dezer wagens te krijgen om ©r den nacht van Zondag op Maandag door te brengen. Anderen gingen heei eenvoudig niet slapen en bleven in Oud-Brussel, de schil derachtige amusementswijk van de tentoon stelling doorfuiven tot wanneer de zon weer sinds lang boven de Oosterkim was gerezen. Tot midden in den nacht was het daar zóó druk da1; men slechts voetje voor voetje in de overvolle straatje vooruit kon Romen. De Ommegang een wedersamensteiiing van de blijde intrede van Keizer Karei in 1536 had Zondag wel is waar een overgroote me nigte in de stad gehouden, terwijl ook andere feesten, volksbals, enz. er eveneens op ge richt waren de café's en restaurants in het .centrum iets te laten verdienen, maar toch telde men, dien dag alleen, op de tentoonstel ling, naar een mededeeling van den directeur- generaal der expositie, mr. Ch. Fonck, meer dan 500,000 entrée's. Maandag was het wel het warmst en bleek de drukte ongeveer dezelfde te zijn als op den eersten Pinksterdag. Rond 6 uur 's avonds stak echter een zwaar onweder op dat onder de ontelbare bezoekers tot een ware paniek- vlucht aanleiding gaf. Later in den avond, toen de temperatuur, dank zjj den regen, wat ge daald was, liepen de schitterend verlichte lanen van de tentoonsteling weer vol. Voor al wie met de tentoonstelling zijn brood moet verdienen zijn het, xia de ontmoedigende regenperiode der vorige weken, ongetwijfeld twee gouden dagen geweest. (Nw. Rott. Crt.) De prins van Wales: Wjj moeten het oude -zeer vergeten. De prins van Wales heeft Dinsdag de oud strijders toegesproken en o.a. gezegd: ,Wy oud-strijders, moeten de eersten zijn om oud zeer te vergeten en thans aan Duitschland de vriendschapshand aan te bieden. Ik heb ge hoord, dat een deputatie van uwe vereeniging een bezoek aan de Duitsche oud-strijders wil brengen, en ik juich dat voornemen van harte toe, omdat het kan bijdragen tot betere waar deering van elkaar en de toenadering zal be vorderen die voor het behoud van den vrede zoo wenschelijk is." Reuter meldt nader uit Berljn dat de woorden van den prins daar een uitstekenden indruk hebben gemaakt, en de Engeische oud- strijders op een enthousiaste ontvangst zullen kunnen rekenen, Rusland protesteert bj Japan, Volgens een bericht van het Tass-agent- schap heeft op den tweeden Pinksterdag de Russische gezant te Tokio op het ministerie van buitenlandsche zaken een prötestnota overhandigd inzake een schending van de grens tusschen -Sowjet-Rusland en Mants- joekwo door een Mantsjoerijsch-Japansche militaire patrouitte, op 3 Juni j.l„ welke Rus sische grenswachten uit een hinderlaag over viel en een soldaat van het roode leger ont voerde. Generaal Bluecher de commandant van het Roode leger in het Verre Oosten, heeft streng bevolen alle botsingen met de militairen aan de andere zijde der grens te vermijden. Hij heeft verder de regeering verzocht te onder zoeken of de ontvoerde soldaat nog in leven ia. van Den Helder. van 11 en 12 Juni. ONDERTROUWD; W. Komen en M. M. II. Wellens; R. v. Halen en M. Bregman; P. W. Levering en N. v. Raalte; L. Riedeman en T. Smit; M. Cohen en E. Hartog J. A. Korff en H. Polak. BEVALLEN: K. Th. M. Buis-Hoek, z.; J. O. Fransen-Vlaspolder, z.; I. N. Bravenboer- Langendoen, d.; N. H. Kooger-Kos, z.; A. Riedeman-Oorburg, d.; G. A. v. Eijnsbergen- V. d. Net, z.; Li. v. Laar-Buisman, z. OVERLEDEN: W. v. Daleu, 70 j.; Wed. L. Dekker. 57 j.; F. Volkews-v. d. Wal, 56 j.; P. Wiedenhoff, 45 j. BEZOEK VAN PRINSES JULIANA. AAN LEEUWARDEN, Naar de „Nw. Rott. Crt." verneemt, zal Prinses Juliana een bezoek aan Leeuwarden brengen. Zij zal Haar intrek nemen ten huize van den Commissaris der Koningin en komt vanmiddag aan om Zaterdag weer te ver trekken. De nadruk wordt erop gelegd, dat het be zoek van geheel particulieren aard is. Geopend zoowel te Amsterdam als te Batavia. De zon scheen inderdaad over de torens van Amsterdam zooals directeur Plesman onlangs geprofeteerd- had toen het eerste Douglas-foestet, dat den halfwekehjkschen sneldienst AmsterdamBatavia van de K.L.M. opent,, zich gisterenmorgen om 6.02 uur van den grond van Schiphol losmaakte. Rede ir. Damme, Ir. Damme, de directeur-generaal van de post en telegrafie, hield een korte rede voor het vertrek van de Nachtegaal, bracht hulde aan de K.L.M. en sprak er ziji\ groote vol doening over uit, dat deze versnelde dienst tot stand was gekomen,, een dienst waarvan het groote nut wel heel duidelijk is en steeds meer zal btijke». Belasting, De passagiers waren jhr. Krayenhoff, werk zaam bij de Shell in Soerabaja, dr. v. d. Sleen, de heer Wormser, directeur van de Preanger- bode in Bandoeng (iemand die reeds verschil lende reizen door de lucht tusschen moeder land en koloniën maakte). Verder één passa gier uit Engeland, terwijl in Leipzig een Duit- scher aan boord komt en in Cairo nog een Engelschman. Piloot is de heer Frijns, De postlading is 99 kg goederen, 170 kg briefpost, 8 kg pakketpost. Dat is niet heel veel, maar dit is waarschijnlijk te wijten aan de Pinksterdagen en verder aan het feit, dat het publiek er nog niet op ingesteld is om de post nu Dinsdagavond in plaats van Woens dagavond, als tot dusver, voor verzending gereed te hebben. Diens fcschema. Het dienstschema van de nieuwe Douglas- machines voor den versnelden dienst Neder landIndië voor de eerstkomende weken ia als volgt: 12 Juni vertrekt de Oeverzwaluw, piloot Te Rotter; 1» Juni Perkoefoet, piloot van Dijk; 22 Juni Sperwer, piloot Geysendorffer; 26 Juni Rietvink, piloot Parmentier; 29 Juni Koeti- lang. die nu uit Indië vertrekt, piloot Te Pas. Vertrek van de Koetilang uit Indië, Aneta meldt uit Batavia: De versnelde dubbelweeksche K.L.M.-d-ienst Indië—Nederland is gisterenmorgen met het vertrek van tiet Douglas-vliegtuig de Koeti lang ingezet. Het vliegtuig vertrok om kwart over tien van Tjililitam; eenige honderden personen woonden dit vertrek bij. De heer Hans Martin, leider van den dienst Neder landIndië der K.L.M. vliegt met de Koeti lang naar Nederland terug. De machine nam 233 kg post, 3 kg pakket- post en 45 kg lading mee; er waren twee passagiers voor Amsterdam en zes voor tus- schentrajecten; twee passagiers moesten wegens plaatsgebrek worden geweigerd. Heeft morgen plaats. De jaarlijksche loting voor den dienstplicht, die meer en meer de publieke belangstelling trekt, zal dit jaar plaats hebben op morgen, Vrijdag 14 Juni, 'a middags om 2 uur precies, in de z.g.n. Rolzaal te 's-Gravenhage. De loting wordt ditmaal gehouden voor de lichting 1937, Het gaat dus om het belang van de jongelieden, die, behoudens een enkele uit zondering, zijn geboren in 1917, en die vol gens de thans geldende voorschriften in Ja nuari 1936 voor den dienstplicht moeten wor den ingeschreven. De mogelijkheid bestaat echter, dat hun inschrijving eerder zal moeten geschieden; dit in verband met een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet. Behoudens een enkele verrassing, weinig verandering, Gisteren zijn in tal van gemeenten de ver kiezingen voor een nieuwen gemeenteraad ge houden, Woensdag, de dag van de week, waarop meestal Kamer- of Statenverkiezingen worden gehouden, is ook voor tal van ge meentebesturen de uitgelezen dag voor de ver kiezing. Gisteren was het reeds in vele ge meenten kiesdag. Volgende week en de daar op volgende week Woensdag is het echter eerst recht politieke hoogconjunctuur. De uitslagen hebben tot dusver aangetoond, dat het persoonlijk element in de gemeente raadsverkiezing nog een sterke rol speelt. De verschuivingen, dié hier en daar zijn opge treden, zijn dan ook van veel minder verre strekking dan die bij de jongste Statenverkie zing, Al zijn de liberalen en vrijzinnig-demo craten over het algemeen niet aan de winnen de hand. Hier volgen twee uitslagen, waarvoor meer dan gewone belangstelling zal bestaan, n.1. die te Beerta, waar de zittende gemeenteraad uit zijn bevoegdheden is ontzet, en te Finster- wolde, waar de communisten de meerderheid hebben veroverd. Beerta. Bij deze verkiezing is de samenstelling van den nieuwen gemeenteraad geworden: 2 Lib. (in 1931: 3). 1 V.-D. (1), 3 S.D.A.P. (3), 1 Ge meentebelang (0), 4 Comm. (4). In de samenstelling van den raad is dus geen wijziging gekomen. Afgewacht moet wor den. of de S.-D. zich wederom bij de destruc tieve politiek van de comm. zullen aansluiten. Fiusterwolde. Communistische meerderheid De gisteren alhier gehouden gemeenteraads verkiezing bleek een buitengemeen verrassend resultaat te hebben. Van de 1355 geldige stem - S CHOEN CR M1 men waren op de Comm. P. H. 682 uitgebracht, op de Vereeniging voor gemeentebelangen 245 en op de Neutrale kiesvereeniging 428 stem men. Van de elf zetels behaalden de Commu nisten er 6, dus de meerderheid, de Vereeni ging voor gemeentebelangen 2 en de Neutrale kiesvereeniging 3. De thans zittende gemeenteraad is als volgt samengesteld: Comm. 4, Gemeentebelang 2, Neutrale kiesvereeniging 4, Onafh. s -d. 1. (Hbld). Onthulling Van Heutsz-monument. Naar het „Handelsblad" verneemt, zal H. M. de Koningin hier Zaterdag a.s. om 11 uur v m. per auto ten paleize op den Dam aankomen. Om 2 nur rijdt H. M in een open calèche naar „Kleurenpracht". Het bezoek aan „Kleurenpracht" zal onge veer twintig minuten duren. De plechtigheid van de onthulling van het Van Heutsz-monument zat ongeveer 1(4 uur in Beslag nemen en te ongeveer 4.36 vertrekt H. M. weer. Van de Hartvetdtsche brug gaat H. M. per auto naar Het Loo. KONING EN KONINGIN VAN BELGIË OP SHCIPHOL. Op de terugreis van Stockholm. Aan boord van het Zweedsche vliegtuig Lappland kwam het Belgische koningspaar gisterenmiddag om 1.20 op Schiphol aan. De Koning en de Koningin kwamen uit Stockholm, waar zij de huwelijksfeesten van Prinses Ingrid medegemaakt hadden. Aan boord waren in totaai 19 passagiers. De Lappland vertrok heet spoedig na aan komst in Amsterdam naar Brussel, speciaal om den Koning en de Koningin daarheen te brengen. Van de 40 minuten oponthoud maakten de Koning en de Koningin gebruik om het ge- heele terrein van Schiphol te bezichtigen en vooral ook een gedeelte van den technischen dienst. Beide vorsten spraken Vlaamsch Voor het aan boord gaan werd de Koningin een ruiker rose anjers aangeboden door den zaatchef van het stationsrestaurant. Voor een jaar 14.000 man te werk gesteld. Het Hbl. ontving de volgende gegevens met betrekking tot de Openbare Werken, die «iet behulp van het Werkfonds worden gefinan- cieerd, Van deze werken zijn 33 plannen uitge voerd en in uitvoering tot een bedrag van 5.923.29335 en 60 plannen toegestaan tot een bedrag van 18.925.922,35; totaal 93 plannen tot een bedrag van 24.849,216,29. Het aantal manweken op de bouwplaats voor deze werken bedraagt ruw geschat 360.000. d.i. ca. 7000 manjaren. Een gelijk aantal arbeidsweken wordt bovendien buiten de bouwplaats vertoond, zoodat men kan zeggen, dat ongeveer 14.000 man gedurende een jaar door bovengenoemde Werkfonds- werken te werk worden gesteld. Bovendien vinden ongeveer 55.000 man werk in de door het Rijk gesubsidieerde werkverschaffing. Deze personen worden evenwel in de werkloozenstatistiek als werk- Ioozen opgenomen. Voorts rs voor 45 industrieele projecten van het Werkfonds een totaal bedrag; toege staan van 1.983.064 en moeten enkele mil- Roenen gereserveerd worden voor een nog in overweging zijnd- werk. Het aantal manweken voor deze projecten is uiteraard moeilijk in cijfers uit te druk ken. (Hbl.) Voor levering van een complete palntoiiefabriek op Malakka. Naar wij vernemen, h'eeft het Agentschap Amsterdam der Machinefabriek Gebr. Stork Co. N.V. een dezer dagen de opdracht ge kregen voor dc levering van een complete palmolieiabriek op Malakka, voor rekening der Société Financière des Caoutchours te Parijs. Deze fabriek, die bestemd is voor de olie- palmenondernemmg Johore Labis zal verre weg de grootste in haar soort in Malakka worden. Het bestuur van den Ned, bond van gepen- sionneerden, heeft naar aanleiding van het wetsontwerp ter verlaging van de openbare uitgaven, een adres gezonden aan de volks vertegenwoordiging. Adr. zeggen dat in dit wetsontwerp wordt voorgesteld een inhouding op de pensioenen, den gepensionneerden toegekend, welke in houding ten hoogste zal bedragen 10 pet. van het verkregen pensioen, Deze korting achten zij in strijd met het wettelijk recht, daar adressanten het pen sioen beschouwen als een verkregen eigen dom of bezit en aantasting daarvan ontoe laatbaar is. De gepensionneerden worden in alle ver zwaring van lasten tengevolge der crisis, even sterk getroffen als de overige bevolking. Vader vermoordt zijn twee kinderenj jongens van 6 en 8 jaar. In den afgeloopen nacht heeft zich in de gemeente Lochem een vreeseljjk drama afge speeld. De 31-jarige werklooze arbeider J. Schepers, heeft zyn beide zoontje den 6-jarigen Hendrik en den 8-jarigen Jaeobus vermoord. Om half zes hedenochtend kwam de man bij het politiebureau mededeeling doen van zijn vreeselijke daad. welke hij had bedreven. De directe reden tot deze dubbele moord is niet bekend, doch de man heeft zich reeds eerder van zijn kinderen willen ontdoen. Een paar dagen geleden is hij met dit doel op het gemeentehuls geweest en heeft daar verklaard dat hij zijn kinderen niet langer wilde hebben. Hij is een vreemd type, die een paar jaar geleden in zijn woning alles kort en klein heeft geslagen. Gedurende de laatste nachten sliep zijn vrouw op het politiebureau, omdat hij haar niet in zijn woning wilde hebben. Zorg dan zoo'n meialen zakdoosje met 3 „AKKERTJES" van 20 cent bij U te hebben. Verdrijven direct gejaagdheid, onrust, angst - gevoel, migraine, hoofdpijn en maken U rustig, kalm en geconcentreerd. Het komt hun overktaarbaar voor, waarom zij door extra belasting, zooals de bedoelde voorgestelde korting, nog eens In het bijzon der aangepakt moeten worden, te meer wijl het percentage van den pensioengrondslag tot het verkrijgen van pensioen van 2 op 1.75 is gebracht en de loonsverlagingen ook van invloed zijn geweest op het verkregen pen sioen. Prinses Juliana «ou de uitnoo- digïng aanvaard hebben, Naar de „Neuwieder Zeitung" van gister avond meldt, heeft H, K, H. Prinses Juliana de uitnoodiging van Erfprins Hermann von Wied, zijn jongsten zoon den 25en Juni a s, in de protestantsche kerk te doop te wil len houden, aanvaard. De Prinses zal volgens genoemd blad des morgens te Dierdorf arri- veeren. Vooruitbetaald. 10 ct. p.regel I minimum Niet voorullbel15 ct. p. regel 1 40 en 60c. Dagmeisje gevraagd, van 8—12 uur, liefst R.K. Aanra.na 4 uur. Adres: Kanaalweg 192. Nette Jongen gevraagd, voor eenige uren per dag. Aanm. filiaal TÏELEMANS, Wijnhandel Sluisdijkstraat 89 Gevraagd net Dagmeisje. Adres: J. PRONK, Kijkduinlaan 6, Huisduinen. Gevraagd een net ME8SJE, hoven 18 jaar. Adres: Koningstraat 8. Nette DIENSTBODE gevraagd in burgergezin, voor dag en nacht of dag alleen. Kerujis van kooken strekt tot aanbeveling. Voorzien van goede getuigen. Brieven onder No. 331, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10ct. p.regel I minimum Meiroorultbet: 15ct.p.regel I40en60t. ONDERHOUDSWERKEN. Bekwaam vakman,oud 30 jaar, b.z.a. voor onderh oud van huizen en verbouwingen in Den Helder. Prima referentiën zijn aanwezig, loon nader over een te komen. Brieven onder No. 330, aan het Bureau van dit blad. Net meisje b.z.a. als Dienst bode. Dag en nacht. Brieven onder No. 329, aan het Bureau van dit blad. Biedt zich aan net tVleisje, 18 jaar, voor dag en nacht, liefst in Den Helder. Brieven aan Mej. G. Mostert, Wieringen, Belt 53. MmflItmmlHMniRfflll Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet vooruittiet15 ct, p.regeli 40cn60c. Te huur flinke WONING, Krugerstr. No. 99, huur f6. per week en pracht BOVEN HUIS, Achterstraat 67, huur f 4.25 per week. Bolde perceelen water inbegrepen. Adres: Govers, Westgr. 60. Te huur, mooi ruim HUIS met groot erf, VischstraatlO? bjj de Ruyghweg, f 5 75 per week, water vrij. Adres: Hector Treubstr. 38. Bovenhuis te huur, Keizerstraat, boek Molenstr. f 32.,50 p.m., incl. water. Te bevr.: Maison BAAN en bij bewoners Keizerstraat. Te huur gezel!. Zitsiaap- kamer of Kamertje m. of z. pension, Dijkstraat 41. Tevens een Handwagen met Bak te koop en een Grondbascuie voor spotprijs TE HUUR: het op eersten stand gelegen WINKEL- en WOONHUIS met groot erf, tuin en schuur aan de Keizerstraat 101, waarin sedert vele jaren is gevestigd een zaak in HOEDEN en PETTEN. Te huur mooi Huis, f 5.— per week, water vrij, Klaas Duitstraat 13. Adres: Hector Treubstr. 38. Te huur moderne ruime Woning, met gr. tuin, Hector- Treubstr. 53, f 7.— p.w., w. vrij. Adres: Jan in 't Veltstr. 108. Te huur voor klein gez. Krugerstr. no. 81, straat- en tuingezicht, f 4.85 p.w., w. vrij. Adr.le Goversdwarsstr. 2. Te huur klein HEERENHUIS Zuidstraat 65, pracht stand, Huur f 7.— per week, water inbegrepen. Adres: Govers, Westgr. 60. Te huur Zit- en Slaapkamer en Zit-Slaapkamer met riant uitzicht, met of zonder pension Adres: Dijkstraat 19. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet voorullbet15 ct. p. regel t dOcnCOc. Af TREDEND WETHOUDER fUD VAN PROVINClAtEiSTATEN Verschenen „Te kust en te keur", het Everlasting Hand werkboek. Uit voorraad lever baar bij Trompstraat 8. Te koop Prima Gasfornuis merk „Küpperbusch", met bakoven. Adres: Dijkstraat 38. Te koop KINDERWAGEN met BEDJE f 3. Adres: Westgracht 65. Te koop goed onderhouden Burgerwoonhuis, geschikt voor pension. Brieven onder No. 312, Bur. van dit blad. Te koop Indian IVIOTOR, zoo goed als nieuw, voor elk aannemelijk bod. Te bez. tusschen 5- 8 uur n.ni. Bassingr. no. 142. 811 ONS KOOPT U PRETTIG OMDAT WIJ IN ALLE SOORTEN SCHOENWERK en LAARZEN, ruime keus hebben en de prijzen val len altijd mee, in; SCHOENENMAGAZIJN „0E KLEINE WINST", KONINGSTRAAT 31. Te koop z.g.a.n. bruine Stoel tjes, met gedraaide pootjes en dito Tafeltje, billijke prijs. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop 4 té bouwen Woningen voor lagen prijs a. d. Reigerstraat. Te bevr.Keizersgracht 33. Te koop een prima Dames rijwiel, spotprijs. Adres: KRAMER. Rijwielhandel Wachtstr. 34. Te koop t Chevrolet Coach 2- deurs 1928, prima in orde, ook ruilen; 1 Simplex Motorrijwiel 3è P.K. splinternieuw. Spotprijs, KRAMER, Rijwielhandel, Wachtstraat 34. TE KOOP TE HAARLEM wegens sterfgeval een mooie zaak in Sigaren, Sigaretten enz. welke een goede bijverdienste oplevert, mooie woning en op netten stand. Huur f10.per week. Koopsom f 400.en goederen tegen factuursprijs. Br. No. 820, Wensing's Adv. Bur. Haarlem. Te koop een KINDERWAGEN, onbekleedde groote WIEG, 1 pers- wit Engelsch LEDIKANT, WASCH- MACHINE met wringer, 2 Lampen en Luidspreker. Adres: Anemonenstr. 11. Een moderne Kinderwagen te koop. Adres: Oranjestraat 22. Te koop I Buitenboordmotor 1| PK. 1 2J beiden slechts enkelo malen gebruikt, merk „Steudel". I ZEILBOOTJE met Zeil enz. Adres: Bureau v. d. blad.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11