Callantsoog. Anna Paulowna. Wieringen, Texel. Sport Julianadorp. 'V&dkal N H.V.B. ZBaktin *$)idïmsm AtMdkk HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 18 JUNI 1935. 7 „Apollo's" directeur spontaan gehuldigd. V.V.V. „Mooi Texel", afd. Den Burg. Om het kampioenschap van Nederland. Wielerbaan „Wieringen". OPENLUCHTMEETING SDAP Zondagmiddag werd in het Loopuytpark de aangekondigde openluchtmeeting van de SD AP gehouden. In tegenstelling niet de mor genuren was het goed weer te noemen, al was koeltjes om lang stil te staan. Uit Den Helder verscheen de propaganda-groep per fiets, ter wijl een gedeelte per autobus arriveerde en was ook van hier nogal wat belangstelling aanwe zig. Het „Helders Fanfarecorps" verleende de muzikale medewerking, terwijl den kiezers door diverse sprekers er nogmaals op werden gewezen, hoe zg a.s. Woensdag hun stem moe ten uitbrengen. Een en ander had een rustig verloop, zoodat om 5 uur alte3 weer was afge loopen, HET SCHOOLFEEST. Maandag j.l. was de jaarlijksche feestdag vcoor de jeugd der O. L. Schoot alhier. Des morgens 9 uur werd met een tiental auto's, welke welwillend ter beschikking der school feestcommissie waren gesteld, de tocht naar Schoorl en Bergen aangevangen. Hoewel het weer zich aanvankelijk slecht liet aanzien, klaarde tegen tienen de lucht geheel op, en werd het weer zeer goed. In Schoorl werd, na druk in den speeltuin te hebben geravot, de gebruikelijke wandeling gemaakt. Ook des middag3 in Bergen werd het gewone pro gramma afgewerkt. Welgemoed werd tegen zevenen de terugtocht aanvaard. Omstreeks half negen arriveerde men weer behouden te Callantsoog, waar de feestvierders werden opgewacht door het Fanfarecorps, dat een concert in de tent gaf. De commissie kan op een goed geslaagden dag terug zien. Volgende week Maandag gaan de hoogste klassen naar Amsterdam om Artis, Schiphol enz. te bezoeken. EINDEXAMEN. P. Crum, leerling van de Handelsschool te Den Helder, slaagde voor het eindexamen. Hipp«lytushoef •voetbal vereeniging „succes". Woensdag 19 Juni a.s, des avonds 9 uur zal bovengenoemde vereeniging in „Coneor- dia" van den heer Halfweeg te Hippolytus- hoef een algemeene vergadering houden om •besprekingen -te voeren over de aanbeste ding van het maken va» een overdekte tri bune op het Succes-sportterrein, straatprediking. J.l, Zaterdagavond had op 't Kerkplein te Hippolytushoef een straatpredikmg plaats waarbij de heeren J. J. Oranjè vah den Oever en L, Brasser van den Helder het woord voerden, terwijl de muziekvereeniging „Soll Deo Gloria" van Breezand het geheel met keurige muziek opluisterde. Veel publiek woonde deze straatprediking bij. EEN LEZING. Men deelt on3 mede, dat Donderdagavond 20 Juni a.s. in de oude bioscoopzaal van den heer de Haan te Hippolytushoef van wege de afdeeling der Christ. Hist. Unie een pro paganda vergadering wordt gehouden. Als spreker zal optreden de heer B, van Eesteren uit den Haag met het onderwerp „Waarom Christelijk Historisch?". De toegang is ge heel vrij. ZAL DE HOOIBOUW MISLUKKEN T De aanhoudende regens van den laatsten tijd doen al hét gemaaide gras verrotten zoo- dat het er met den hooibouw slecht voor staat. Ook met akkerbouw en tuingewassen gaat het slecht. Aardappels, suikerbleten enz. enz. lijden van den regen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Blijkens opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 2 tot en met 8 Juni hebben zich te Wieringen 2 gevallen van roodvonk voor gedaan. collecten. Aan de Afd. Wieringen van de Christelijke Fabr. en Transp. Arb. en Chr. Landarb, Bond is vergunning verleend tot het houden van een collecte. De Afd. Wieringen v. d. Ver. tot Afsch. van Alcoholhoudende dranken mag weder haar jaarlijksche blauwe bloempjesdag houden. bouwvergunningen. Aan P. C. Luijt werd vergunning verleend tot verbouw van zijn perceel hoek Wester- landerweg-Poelweg, waar thans een modern winkelpand en service-station zal verrijzen. herhalingsoefeningen. Onderstaande dienstplichtigen uit deze ge meente allen behoorende tot het 21ste Regt. Infanterie te Amersfoort moeten op den datum achter' ieders naam vermeld te Amersfoort onder de wapenen komenC. Lont, licht. I9z9, Jan Everts, licht. 1929, J. C. Koorn, licht. 1929, op 12 September voor 17 dagen. W. J. van Hoeset licht. 1930 op 16 September 1935 voor 13 dagenG. Haafakker, licht. 1931 op 5 Sept. voor 24 dagen; J. de Wit op 9Sept. 1935 voor 20 dagen; H. de Vet, licht. 1929 op 12 Sept. voor 17 dagen. Verder voor 17 dagen: Jn, Kuik, licht. 1929. bij het 9e Regt. Inf. te Assen. E. Agter, licht. 1931 bij het le Regt. Inf. te Assen, J. Straat, licht. 1931 bij het 12e Regt. Inf. te Groningen en K. van Wijngaarden, licht. 1929 bg het 6e Regt. Inf. te Breda, allen op 12 Sep tember 1935. vergadering der ver. tot bevor dering van getrouw schoolbezoek der o. l. school. Maandagavond hield genoemde vereeniging vergadering in hotet de Haan. Precies 8 uur opent de voorzitter, de heer N. Kaan, waarna de secretaris de vorige notulen voorleest. Goedgekeurd. Uit de Igsten der collectanten blgkt, dat ongeveer 100 gld. minder ontvangen werd dan vorig jaar, hetgeen jammer is. Nochthanszal het bestuur trachten den kinderen een gezel- ligen feestdag te -bereiden. Op 25 Juni gaan de hoogere klassen naar Bergen en Schoorl (89 kinderen), vertrek half 9. Bezocht zal worden „Klimduin" bij Schoorl; Bergen a. Zee „Prins Maurits". het strand aldaar; in Bergen zal een mooie bosch wandeling gemaakt worden. Om 8 uur weer terug. De kleinere kinderen gaan 19 Juli naar Schoorl en Kamperduin. Vertrek half één. In de rondvraag wordt voorgesteld om als nog den Commandant van Vliegkamp „De Kooy" en den Commissaris van het Loods wezen te Willemsoord dank te zeggen voor hun zeer gewaardeerde medewerking, welke tijdens de „Remavt" aan de kinderen-bezoe ken is verleend. Onder dankzegging sluit de voorzitter deze vergadering. Misschien komen nog giften binnen, opdat de kinderen niet minder dan vorig jaar kun nen genieten. Den Oever De huldiging van den eminenten Directeur van „Apollo", de op de laatste concoursen te Winket en in de Zaanstreek zoo gelauwerde muziekvereeniging uit Den Oever, is een grootsche manifestatie geworden, waarin de Oeversche bevolking heeft bewezen, hoe groot haar bewondering en waardeering is voor den popuiairen Directeur, den heer Joh. v. Glabbeek uit Den Helder, door wiens energie en taaie volharding in luttele jaren tijd3 „Apollo" op muzikaal gebied zoo'n hoo- ge vlucht heeft genomen. Van uit de tweede afdeeling toch heeft de heer v. Glabbeek zijn vereeniging than3 in de afdeeling „Uitmun tendheid" weten te brengen. En hoe is dit geschied? Door niet minder dan het hoog<st aantal punten van het geheele concours te behalen wist men tevens beslag op den fraaien wisselprijs te leggen. Een prestatie, die nog mooier is als we bedenken, dat „Apollo" de eerste harmonievereeniging van den West-Frieschen Bond is, die dezen prijs wist te behalen. Het was Zaterdagavond alsof een burge meester werd ingehaald. Nabij den Cesterweg, aan den ingang van het dorp stelden de leden van „Apollo" zich in het gelid op. omstuwd door de juichende burgerij, waarvan een ieder, die maar even kon, den huiselijken haard had verlaten om de huldiging Juister bij te zetten. Onder de tonen van den „Feestmarsch" van v. d. Glas, werd de auto, waarin de heer en mevrouw van Glabbeek waren gearriveerd, door de leden van „Apollo" voorafgegaan, en ge volgd door het talrijke publiek,, naar de Concertzaal van den heer J. Lont, begeleid. J>e zaal vulde zich in een oogwenk tot de uiterste hoeken, terwijl vele teleurgestelden zich met een plaatsje buiten tevreden moes ten stellen. Hier opende de Voorzitter de heer C. Koorn Vzn., den avond en verhaalde van de levensgeschiedenis zijner vereeniging, van de ups and downs, vooral de taatsten, totdat de heer v. Glabbeek het roer in handen kreeg en het schip in zoo'n wondermooie haven loodste. In eenvoudige, doch treffende woor den uitte spr. zijn dankbaarheid en waar deering voor het zware werk van den direc teur, die de vereeniging tot een dergelijken bloei wist te brengen. Spr. deed aan het slot van zijn (op het laatst bewogen) rede, den directeur door het jongste lid Weert Metse laar een fraaie ets en mevr. v. Glabbeek, door den tambour-maitre, den heer A. Cor- nelissen, een tuil bloemen overhandigen, waarmede de stampvolle zaal op daverende wijze instemde. Verschillende sprekers hebben na den voorzitter nog het woord gevoerd. Wij noe men van hen de oud-Directeur, de heer L, Spaander, thans rustend hoofd-onderwijzer, wien werd verzocht den wisselprijs aan het vaandel te hechten, de heer D. Verfaille na mens de leden, die in een gloedvolle speech den heer v. Glabbeek huldigde en de aanwe zigen aanspoorde „Apollo" te blijven steunen. De -heer M. Bosker namens de mandoline- vereeniging „Gost Wieringen" en de voorzit ter van de zustervereeniging „Eendracht", te Kolhorn. Als de heer M. Bosker tenslotte namens de burgerij het woord voert is hiermede de rij vap sprekers besloten. Hierna biedt het eere-lid de heer Spaan der ook namens de andere eere-leden een zilveren beker aan. Toen dan ook de heer v. Glabbeek, na twee concoursnummers te hebben doen hooren, het woord verzocht voor het houden van een dankrede, gericht tot sprekers en aanwezi gen, voor de hen gebrachte spontane hulde, bleek spreker zichbaar ontroerd. In zijn kern achtige toespraak hoopt de spreker dat, al mocht het „Apollo" een volgend jaar niet gelukken den wisselprijs te behouden, deze lauwertak toch te Wieringen zal blijven, der halve bij de zustereeniging „Harmonie" te Hippolytushoef, een fraai gebaar, hetwelk door de aanwezigen zeer op prijs werd ge steld. Nadat het 3e concoursnummer door „Apollo" ten gehoore was gebracht, werd den oud-directeur uitgenoodigd den slotmarsch te willen dirigeeren, waarna een zeer geani meerd bal de aanwezigen tot ruim twee uur bijeen hield. burgerlijke stand, Van 15 tot en met 17 Juni 1935. OVERLEDEN; J. Schagen, 86 jaar, weduwn. van M. Visser. P. H. Koning, 71 jaar. POLITIE. Gevondenf 1 alpino-muts, 1 halsketting. NU NOG NAAR HET VADERLAND terug. Gisterenavond arriveerde in onze gemeente een groote auto, die het i(jk van een Fran- schen vlieger naar het vaderland terug zal brengen. De vlieger is in 1917 met militaire eer op de algemeene begraafplaats te Den Burg ter aarde besteld. DE VIJFDE GROOTE LAMMERENMARKT De markt van heden (Maandag) had een stug verloop, 't Schgnt dat de veehandelaren op de markten elders aan de lammeren hebben verloren, de prijs was dan ook bgna f 0.50 per stuk minder dan vorige weekgemidd. f 5.50 per stuk werd gemaakt, ondanks de thans prima kwaliteit van het vee. De duurste gingen voor f 6.75. De aanvoer neemt sterk af, vethandeld werden ruim 2400 lammeren. Verder werden nog een 30-tal schapen ver handeld, kwaliteit en prijs leverden nogal verschil op, de beste brachten pl.m. f 16.op. Koeien waren er slechts een viertal, de prijs varieerde van f 120.— tot f 140.per stuk. Fok-kalveren brachten f 15.tot 34.op. Nuchtere kalveren gemiddeld f6.— per stuk. Biggen werden niet verhandeld. Varkens op de boerderij doen 17 tot 18 cent per pond. De eierenprijs op de veiling stggt een weinig; betaald werd een middenprijs (eieren van 60 kg) van f 2.25 tot f 2.35 per 100 stuks. TEX. ALG. MIDDENSTANDSVER. Naar wij vernemen, is de Tex. Alg. Mid- denstandsvereeniging voornemens ln de laat ste week van September een winkelweek te houden met daaraan verbonden verkoop attracties, étalage-wedstrijden en feestelijk heden. Een en ander zal in een Donderdag a.s. te houden vergadering worden besproken. D e n B u r g. In hötel „De Lindeboom" werd gisteravond een vergadering van bovengen, afdeeling' ge houden, die een matig bezoek ten deel viel. De Voorz., de heer Parlevliet, sprak er zijn voldoening over uit. dat Burgemeester Oort en de heer Jonker (voorz. en secr. van het Hoofdbestuur) en verschillende gasten van De Koog deze vergadering bijwoonden. Ver der deed de voorz, eenige mededeelingen over de resultaten van de reclame op de Jaarbeurs en op de tentoonstelling ,Mooi Nederland" in de Apollo-hal te Amsterdam. In totaal waren daar 22.000 bezoekers aan de stands van Texel geweest, uitgereikt waren in totaal 13.000 folders. Aanvragen om verdere inlich tingen over Texel waren in deze stands in totaal 850 binnengekomen. Verder werden op de „Flora" folders van Texel uitgereikt en op de Jaarbeurs de vogelfilm van den heer Burdet gegeven, die ook een voortdurende reclame voor Texel was. Den heer Fhermann werd hulde gebracht voot' zijn uitnemend werk als vertegenwoordiger van „Mooi Texel" op beide stands Het resultaat van deze reclame was nu reeds merkbaar uit de inge komen aanvragen, die reeds 1460 beloopen, terwijl de groote drukte nog moet beginnen. Opvallend was vooral het aantal aanvragen uit AmsterdamZuid, waar de Apollo-hal is gevestigd. Verschillende hötellers en pension houders (ook van De Koog) deelden mede, dat een gedeelte hunner Pinkstergasten ken nis met Texel hadden gemaakt op Jaarbeurs en „Mooi Nederland". De totaal-kosten van deze stands hadden bedragen -ƒ 1223.93. Dit bedrag was bijna geheel bijeen; men ver wachtte daarvoor nog eenige bijdrage van De Koog. T.E.S.O. gaf hieraan 600 subsidie, de gemeente Texel 200, de T.E.M. 200; door particulieren werd bijeengebracht te Den Burg 208, De Koog 33, Den Hoorn 15, Oosterend 16, De Cocksdorp 25. Verder werd gewezen op de vele artikelen in de groote dagbladen en tijdschriften over Texel die een groote reclame voor het eiland zijn. De Voorz. deelde mede, dat de reclame op de borden van de Nederl. Spoorwegen dit jaar niet kon doorgaan wegens de groote kosten van het vervaardigen van passende reclame-biljetten. Bij de rondvraag bracht de heer Prins nog eens de teleurstelling in bespreking, die veie ééndags-bezoekers aan Texel ondervinden, omdat de afstanden hier zoo groot zijn. Ver schillende maatregelen om teleurstelling voor deze ééndags-bezoekers te voorkomen werden besproken. Ook werd in overweging gegeven zich te wenden tot de bladen in de omgeving, om voorlichting van het publiek in deze aan gelegenheid. Nog werd medegedeeld, dat dezer dagen van een filmmaatschappij een aanvrage was ingekomen om in de duinen een geluidsfilm (Hollandsche film) in een tentenkamp te mo gen maken. De heer J. Kikkert wenscht medewerking van de Afdeeling om in hte hoogseizoen een uur later sluiting van de café's te verkrijgen. De Raad zou hierover moeten beslissen; Bur gemeester Oort zou hierover liever geen raadsbeslissing uitlokken, doch in overleg met de hdtelier3 bij voorkomende gevallen het sluitingsuur regelen. Hierna sluiting. EEN VERBINDINGSSTRAAT WILHELMINALAAN—WEVERSSTRAAT? Naar de heer S. C. Eelman ons mededeelt, bevindt de totstandkoming van een verbin dingsstraat Wilhelminalaan-Weverstraat zich ln een verren staat van voorbereiding. Deze straat zou komen ter hoogte van het perceel, waar de heer J. Plaatsman twee woonhui zen in aanbouw heeft; de bouw zou aldus (in afwachting van een besluit van den raad) voor één woonhuis voorloopig zijn gestaakt. De kosten der nieuwe verbinding zouden ruim 5500.bedragen. Ongetwijfeld zal deze verbindingsstraat een groote verbete ring met zich brengen. Met het oog echter op den moeilijken financieelen toestand van de gemeente, staat de raad hier evenwel voor een moeilijke beslissing; dat men het plan-Eelman algemeen toejuicht, blijkt wel uit het spontaan teekenen op de lijst, die tot dit doel aan verschillende ingezetenen is aangeboden. Oosterend. GESLAAGD, De heer C. v. Groningen, te P.H. Polder, leer ling aan een Chr. kweekschool te Amsterdam, slaagde aldaar voor de acte lager onderwgs, en werd direct aangesteld te Amsterdam al3 kweekeling met acte. EEN SCHADEPOST. Vrijdagavond, toen de broodwagen van den heer J. Bakker van De Waal, in het Noorden eenigen tijd onbeheerd stond, is het paard er met den wagen vandoor gegaan, met gevolg, dat de kar in een zeer diepe sloot terecht kwam. Het lemoen was gebroken en de ge heele voorraad brood, enz. bedorven. De Koog. VAN EEN AUTO GEVALLEN. Een zoontje van den heer J. v. Heerwaar den, klom Zaterdagmorgen nabij De Kooij op een vrachtauto; -het kind viel er achterover af, toen de auto op kwam. In bewusteloozen toestand werd het ventje opgenomen en bij den heer Jellema binnengebracht; zijn toe stand was zoo ernstig, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk werd geacht. Zondagmorgen eerst kwam de jongen bij kennis. 0 P.S.V. verovert na een moeilijke overwinning deu titel. Go Ahead j eervol 2e. Zoo is dan eindelijk we schrijven 16 Juni! de beslissing gevallen wie nationaal kampioen zou worden. De match DWSPSV, ditmaal op het DWS-veld gespeeld, was hier de belangrijkste. PSV, de club uit Eindhoven, samengesteld uit personeel van de Phiiips-f&brieken, is er in geslaagd den hoogsten eeretitel op sportgebied te behalen. Maar de match is lang geen walk- over voor Philips geweest; zoo gemakelijk als in lïindhoven van DWS werd gewonnen (5_9), zoo moeilijk ging het nu. De Amster dammers, die liefst met 4 invallers speelden Slot, Melchers, Huisman en Caldenhoven ontbraken hebben nu veel beter partij ge geven; door hun enthousiasme en resoluut spel y/aren zij een groot struikelblok voor Je beter spelende PSV-ers, die op het gladde veld ;het spel ook wel wat kort hielden. Diys heeft zichzelf overtroffen en zich in haar! laatsten wedstrijd van haar beste zijde laten zien. De nederlaag is zoo eervol moge lijk. Het begin ging gelijk op. maar daarna wa ren de gasten het meest in den aanval. Door nervositeit gingen echter nogal kansen ver loren,. Na, rust hield PSV het 3pel meer open en het vertoonde was een tikje forscher. Deze 2e helft was onbetwist voor de Eindhovena- ren. Maar DWS, geducht aangemoedigd door haar'grooten aanhang, hield prachtig 3tand, totda't na ongeveer 16 min. de linksback van Stokken na een voorzet van den P.-linksbui- ten, den bal met dhand bewerkte. Hunting, de. rechtsbuiten, benutte de penalty op onbe rispelijke wijze. Toen een serie aanvallen van PSV, maar slecht schieten was oorzaak dat de 8core niet verhoogd werd. 10 min. voor het einde viel de beslissing via een vrijen schop. Van Stokken viel n.1. ongeoorloofd aan en'Verkerk kogelde in (2—0; DWS zwoegde Onvermoeid door en kreeg 3 min. voor het einde eindelijk loon naar werken. Drop schoot hard'in, keeper Boumans kon niet anders doendan den bal met den voet wegwerken, deze kwam terug en invaller Dickmeijer scoorde op magnifieke wijze. De laatste mi nuten waren voor de Amsterdammers, maar de stand blééf onveranderd. Alzoo kwam met 21 voor PSV het einde, waardoor de Phllips-club zich voor de 2e ma&l in 6 jaar kampioen van Nederland kan 1 tioemen. Boumans, van Run, Hermens, de Visser en van den Broek maakten ook deel uit van het elftal, dat het eerste nationale kampioenschap wist te behalen. Resumeerend komt PSV het kampioen schap zeer zeker toe. En wel door haar con stante speelwijze en mooie doelcijfers (23—12). Hunting, de rechtsbuiten, scoorde 10 goals. Aanvankelijk was deze wedstrijd op Zater dag vastgesteld, maar op verzoek van Velo citas werd dit door den K N V B. op Zondag gebracht. Sarcastisch merkt de „N. R. Crt." naar aanleiding daarvan op: „We zijn in ons land allemaal nog zuivere amateurs en daarom heeft de K.N.V.B. met de bezwaren van Ve- locitas, die uitsluitend van financieelen aard zijn... rekening gehouden". Go Ahead heeft niets willen riskeeren en sloeg in Groningen Velocitas met 40, waardoor op keurige wijze revanche geno men werd voor de 31 nederlaag in Deven ter tegen de Groningers geleden. Er werd op een zeer glad veld gespeeld. Na 5 min. spelen namen de bezoekers de lei ding door H. Koopmans, een schot dat houd baar was. Go Ahead was onbetwist de beste van het veld en Velo had maar heel weinig in te brengen. De Deventer linksbuiten de Vries) verknoeide 2 opgelegde kansen. 20 minuten voor het einde scoorde Vries no. 2 en H. Koopman no. 3. Velo wijzigde toen het elfal, zonder veel baat evenwel, want Go Ahead bleef sterker en haar keeper verveel de zich! Nadat de Vries nog eens gescoord had, kwam het einde met een verdiende en ferme overwinning voor Go Ahead. Een overwinning, die zonder effect bleef, daar PSV eveneens wist te winnen. De stand is thans: P.S.V. 8 6 1 1 23—12 13 Go Ahead 8 5 2 1 16—10 12 Ajax 7 3 0 4 8—10 6 Velocitas 7 2 1 4 10—12 5 D.W.S. 8 0 2 6 4—17 2 K. N. V. B.-BEKER, DEMI—FINALE KNVB-BËKER. Feijenoord heeft de demi-finale bereikt door éen 54 zege op Juliana. GOUDEN KRUIS. 2e ronde: WieringerwaardHRC 4 53. Texel-nieuws. Vrijdagavond speelde op het sportterrein alhier een vrij sterke Texel-combinatie tegen een elftal van het Vliegkamp „De Mok". De militairen bleken sterker, vooral voor de rust. De Texel-combinatie verloor tenslotte met 45. Zondagavond speelde een minder sterke Texel-Comb. tegen het elftal van T.E.S.O.- passagiers. Of de dagelijks dubbele tocht een goede uitwerking heeft op spierkracht en uithoudingsvermogen Een feit is het, dat de Tex.-combinatie niet veel had in te bren gen op de T.E.S.O.'ers, die even met 124 wonnen! SUCCES-NIEUWS. Zondag j.l. speelde Succes 1 thuis een vriendschapeplijken wedstrijd; zij kreeg op bezoek Hollandia 1 uit Hoorn. Voor deze eer- ate ontmoeting tusschen beide elftallen had de Fa. Edel Thies, grossierderij Hoorn Wieringen een mooie plaquette beschikbaar gesteld. Om ruim half drie blaast scheidsrechter Mol de elftallen in het veld. S. is nog steeds zonder Rijkers, terwijl H. met een proef opstelling voor den dag kwam. De partijen wegen vrijwel tegen elkaar op. Enkele ge vaarlijke situaties ontstaan voor het H.-doel; eenmaal denken we S. te zien doelpunten, doch als de keeper reeds gepasseerd ia weet een der backs nog uit doel te koppen. Juist dat momentt, dat er een S.-doelpunt in de lucht hangt gaat H. er van door en weet de leiding te nemen en even later zelf: 20 te maken. S. is niet erg fortuinlijk. Toch weet de S.-midvoor voor rust nog 21 te maken. Na de thee pakken de S.-ersdirect flink aan en het duurt niet lang of de S.-linksbin- nen scoort den gelijkmaker. Bg het missen van een der S.-backs maakt H. 32 en kort hier op 42. We denken, als er reeds een half uur gespeeld is, aan een verloren wedstrijd, doch als de H.-keepe: een bal laat vallen, heeft de scheidsrechter geconstateerd, dat de bal de doellijn gepasseerd is en is de stand 43. Dat inspireert de S.-ers blijkbaar en er wordt nu weer flink aangepakt. Bij een aan val op het H.-doel wordt de S.-rechtsbinnen tegen den grond gewerkt. Scheidsrechter tegen den grond g verkt. S. krijgt een vrijen schop. Als de S.-rechtsbuiten voorzet is het de linksbuiten, die den gelijkmaker (44) in het doel werkt. Er zijn nog enkele minuten te spelen. Op het laatste moment, bij een strubbeling voor het H.-doel, werkt de Sr- linksbinnen een bal hoog over den H.-keeper het doet in en heeft S. de leiding (54). Als weer is afgetrapt, fluit scheidsrechter einde en heeft S. beslag weten te leggen op het kleinood. Een gelijk spel had hier zeker de verhouding geweest. De wedstrijd Succes 3—BKC 2 ging wegens de slechte weersomstandigheden niet door. Succes A en B gingen bij BKC op bezoek. S. A verloor liefst met 61 en B speelde ge lijk 0—0, Breezaiti a.d.o.—jong holland. Voor de competitie ontving A.D.O. de Alk- maarsche club Jong Holland. In het begin, terwijl aan beide kanten in vlug tempo ge speeld wordt, is A.D.O. in de meerderheid. Het open spel, dat mooie aanvallen tengevolge heeft, wordt reeds na drie minuten spelen door een doelpunt bekroond. Dan gaat het spel echter meer gelijk op en als Jong Hol land over een doortastender middenvoor had beschikt, was wellicht reeds spoedig gelijk gemaakt. Nu duurt dat ongeveer 20 minuten en komt de gelijkmaker, terwijl de A.D.O.- backs ver zijn opgedrongen, uit een mooien voorzet van den linksbuiten van Jong Holland, Dan neemt A.D.O. weer het spel in handen. De spil geeft een hard schot over alles heen en de middenvoor loopt den bal in het doel (21). Jong Holland is dan even geheel uit, waarvan de A.D.O.-linksbuiten profiteert om met een keihard schot er nog voor rust 3—1 van te maken, Al3 er vijf minuten in de tweede helft is gespeeld, wordt er in het A.D.O.-gebied hands gemaakt. De scheidsrechter geeft een straf schop en de J. H.-middenvoor geeft Schipper het nakijken (3—2). A.D.O. raakt uitgespeeld en steeds zit J. H. voor het doel. Gelukkig is Schipper in uitstekenden vorm, anders had het doelpunten geregend. Toch wordt liij nog eenmaal gepasseerd en komt dus het einde met den stand 33. A.s. Zaterdag gaat A.D.O. II uit naar Geel Zwart ('t Zand); vertrek 7.45 café Van Steijn; a.s. Zaterdag naar V.V.Z (St. Pancras). Als er Woensdagavond geen wedstrijd is, dan trai nen op het terrein, wat gebleken is hoogst noodzakelijk te zijn om het spelpeil te hand haven. DE OLYMPISCHE DAG IN HET AMSTERDAMSCHE STADION (30 JUNI). In ons blad van Zaterdag j.l. staat reeds het een en ander over dezen Sportdag bij uitnemendheid vermeld. Er kan nog aan toegevoegd worden, dat de baten van dezen dag ten goede komen aan de uitzending van onze vertegenwoordigers naar de Olympische Spelen te Berlijn (1936). En wat de Afd. Voetbal betreft zou een sterke Spaansche ploeg de tegenpartij zijn, doch „De Courant" van gisteren meldde, dat Spanje niet in staat is een sterk team naar A'dam te zenden. Men heeft thans een aanbie ding van Hongaarsche zijde aanvaard en zoo zal op 30 Juni a.s. een zeer sterk Hon- gaarsch elftal den strijd tegen het Ned. Bondselftal aanbinden. HET NEBERLANOSCH BONDSELFTAL. Het Nederlandsch bondselftal voor den Olympischen dag is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead); acher: Van der Linden (NACj en Caldenhoven (DWS); mid den (Pauwe (Feijenoord), van Houtum (LONGA) en van Heel (Feijenoord)voor: Vrauwdeunt (Feijenoord), van der Boor (ODS), Bakhuijs (ZAG), Smit (Haarlem) en van Gelder (VUC). Invallers: Mul (HBS), van Diepenbeek (Ajax), Fleuri (SCH), Mallee (NAC). Spaen- donck (Neptunus; en Blomvliet (Ajax). EUROPEESCHE KAMPIOENEN. In verscheidene landen is de beslissing al gevallen. Nu ook ons land zijn kampioen heeft (PSV), zijn de volgende kampioenen al bekend: Union St. Gilloise (België), F.C. So- chaux (Frankrijk), Spora (Luxemburg) Ar- senal (Engeland), Glasgow Rangers (Schot land) Lausannc (Zwitserland), Bétis Balon- pié (Spanje), Rapid (Oostenrijk), Ujpest (Hongarije), Juventus (Italië), Ruch-Bis- marckfrütte (Polen) en Slavia Tsjecho-Slo- wakije. om den europa-beker. De uitslagen der om den Epropa-beker ge speelde voetbalwedstrijden luiden als volgt: Brno: ZideniceRapid (Weenen) 32; Sze- gedin: F.C. Szegedin—Slavia (Praag) 14; Pilsen: VictoriaJuwenbus (Turijn) 33; Weenen: AdmiraHungaria (Boedapest) 32; Milaan: AmbrosianaAustrasia (Wee nen 25; Boedapest: UjpestFlorentina (Florence) 02; Rome: Roma—Ferencvaros (Boedapest) 31. HET NIEUWE TRAININGSLOKAAL VAN „SPORT NA ARBEID". Zooals velen alreeds bekend zal zijn, ver schuilt zich achter den naam „Sport na Arbeid" een plaatselijke vereeniging, welke zich beijvert, ook in onze gemeente de boks- sport op te voeren. Deze vereeniging is een nog zéér jeugdige en niemand zal verwachten, dat het haar den eersten tijd naar den vleeze gegaan is. In tegendeel: ook zij had te kampen met de bekende kinderziekten en meermalen zag het er naar uit, dat het leelijk mis zou loopen. ■Maar zie: dan waren daar steeds weer de enkele heeren, die vanaf den beginne den kern van „Sport na Arbeid" gevend heb ben en permanent getracht hébben het hoofd boven water te houden. En die daar tot op heden wonderwel in geslaagd zijn. En zoo kunnen bestuur en leden zich ge lukkig prijzen, thans over een keurige loka liteit te beschikken, die gelegen is in het perceel Molenstraat 129. Dit is de oude Luthersche kerk, waarvan men den koepel in gebruik genomen heeft. Gisterenavond waren wg in de gelegen heid even een kijkje aldaar te nemen en een praatje te maken met den even energieken als enthousiasten penningmeester, den heer Weissenborn. Hij vertelde van de wel heel zware eerste periode, toen men nog sukkelde met het vin den van een goede oefenlokaliteit en van de andere moeilijkheden, die legio waren. Doch thans heeft men beslag op deze zaal weten te leggen en men had bezwaarlijk een gunsti ger kunnen vinden. Donderdagavonds zullen hier de trainingen plaats hebben en voor den eersten wedstrijd, welke op a.s. Donder dag is vastgesteld, was men reeds druk doende, alles in gereedheid te brengen. De model-ring, geheel volgens de eischen des tijds gemonteerd, was reeds opgesteld en voorzien van de voorgeschreven rust-kussens in de hoeken. Eveneens ontdekten we den tra- ditioneelen zandzak en punchingball, op welke apparaten de toekomstige Baer'a en Demp- sey's hun krachten zullen kunnen uitoefenen. De zaal heeft een geheel vrijen ingang, wat voor de leden natuurlijk zeer prettig is. Beneden bevinden zich de kleedkamers. Het ideaal van „Sport na Arbeid" is de aansluiting bij den Nederlandschen Boksbond, doch zijn wij wel ingelicht, dan is dit nog een kwestie van zeer korten tijd. Vermelden wij tenslotte nog eens, dat Don derdag de eerste uitvoering zal worden gege ven, te kwart over acht, én dat uitgekomen wordt met niet minder dan 9 partijen. Scheidsrechter is de heer Salvisberger en trainer de heer G. Filmer. D. O. K.-NIEUWS, J.l. Zondag 16 Juni konden de trainings- ritten van D.O.K. niet doorgaan wegens de ongunstige weersgesteldheid. A.s. Zondag 23 Juni rijden eenigen van onze renners op de nieuwe Wieringer wielerbaan. D.O.K. hoopt dat haar renners deze kans zullen benutten. Zondag starten op de baan o.a. T. Buschman en A. Willems in de 60 K.M. koppelrace. Verder onze Heldersche renners Jac. Snijder, Q. Hollander, J. Tiche laar, C. Dienaar, Jac. Wittebol en anderen, j. De plaatselijké wielerbaan is in een dus danig stadium gekomen, dat de races een aanvang kunnen nemen. Zondag 23 Juni a.s. zal de baan officieel geopend worden (2 uur). Dat de baan dien dag bezoekers zal trekken ligt buiten allen twijfel. Thans reeds zijn vele plaatsen besproken van hier en elders. Wat er alzoo op het programma komt: het zou te veel zijn alles nauwkeurig te omschrij ven. Laten wij ons beperken tot het onder- stanade. Er zal o.a. een 60 km koppelrace worden gehouden, waaraan door vele bekende rijders zal worden deelgenomen. Wij noemen slechts: Schöndermack, Den Haag; Meijn- ders. Den Haag; Meulenkamp van Leeuwar den: Kaminga van Franeker; Kuiper van Ju lianadorp; Renaud van Oudkarspel; Van Vliet van Amsterdam; Weitsbrug van Har- lingen; Van der Ruit van Amsterdam; Lan- gedijk van Oudkarspel; Busman van Den Hel der; Willemse van Schagen, etc., etc. In de afgeloopen week is door verschillende racers uit den omtrek reeds getraind en het schijnt dat deze nog zoo jonge sport zich in een buitengewone belangstelling mag verheu gen. Enken avond waren er vele kijklustigen op de baan. Zondag j.l. (16 Juni) werden de eerste offi- cieele trainingsritten gereden. Ondanks het nukkige weer waren bijna zeven honderd toe schouwers aanwezig. Vooral uit Den Helder kwamen vele sportliefhebbers hun DOK-favo- rieten toejuichen. Er werd o.a. een afval-race van 30 ronden géhouden. Winnaar D. Klink (Wieringen). Ook iti dé achtervolgings-race was Klink no. één. Opvallend snel waren de Heldersche rijders Busman en Snijders (DOK) en wij twijfelen niet of deze heeren zullen zich in de toekomst sterker onderscheiden, naarmate zij meer vertrouwd worden met de baan. Wat de baan zelf betreft, deze is in uitste kende conditie. De lengte is 200 m bij een breedte van 5.5 m. Er wordt in licentie der N.W.U. gereden. De baan is aan een strenge keuring door de N.W.U. onderwor pen. En niet alleen goedgekeurd, doch tevens is de opmerking gemaakt, dat men nog nim mer zoo'n mooie gladde betonbaan had aan schouwd. Overal hebben de ontwerpers en uitvoerders rekening mede gehouden. Er zijn zeer gerieflijke rennerskwartieren onder de tribunes (met waschbakken en stroomend wa ter). Een aparte kamer voor den arts, welke bij iederen wedstrijd aanwezig is. Dan voor de pers een aparte box met schrijftafel. Kortom alles is O.K. Voor a.s. Zom ag dus „den grooten openings dag" zijn reeds vele prijzen beschikbaar ge steld. Medailles door de Wielerclub „W.Fr." van Schagen en van den heer D. Klos Pzn. (Schagen); twee oekers door de redactie W. Courant en respect, door den heer Rumph; een taart door de „Koornschoof" en bloemen van verschillende kanten. Overeenkomsten zijn getroffen met de autobus-ondernemers, welke dienst hebben »p Den Helder, Schagen, Medemblik, Enkhuizen en Friesland, zoodat gelegenheid aanwezig is om op tijd op Wieringen te zijn. Naar wij nader vernemen zullen van Den Helder een zestal rijders uitkomen. Gezien de successen van DOK op de hometrain-wed- strijden in den afgeloopen winter zullen zeer zeker vele Helderschen hun sport-prestaties willen aanschouwen. GOEDE PRESTATIES VAN NEDERLAND- SCHE ATHLETEN TE PARIJS. Niet meer dan 3000 toeschouwers vvarei^ aanwezig in het Olympisch Stadion (Parijs) bij het internationaal Athletiekfestijn. Van onze vertegenwoordigers werd Osen- darp telkens 3e in de 100 en 200 m. sprint.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11