S. KRIJNEN Jr. I t 1: Stadsnieuws AKKERTJES Predikbeurten abonnementsgelden irr^ v°°r hpt Goedkoope Reismarken Duitsche spoorbiljetten Vacantie-zeereizen wal een pijn! vóór 15 Juli Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door I>KRI>K BLAD De plaquette voor de K.XVIII. FIJNE VANAF HEDEN VERKRIJGBAAR BIJ: banketbakkerij Koninos*raat 113. Tel' 376 Reisbureau VELTHUYS De H R.C.O. nadert haar beginpunt. DE KERMIS. AKKER.CACHETS SprutoS. Bij alle Drogisten. Visscherij. de alm0'"* po,',abonné,s doen wtf het verzoek «»ol ten bedrage van J 2._ ,>0S,WissH over te maken of op onze Postgirorekening 1006G over te schaven. J genoemden datum wordt beschikt met - ^«15 verhooging. Over abonnementsgelden in de stad wordt Per looi^er beschikt. Wg verzoeken beleefd de kwitantie by eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. 1 \k HHLDERSCHE COURANT VAN 2ATERD f, 6 |ULI 1935- °P' en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel) Juli Z 8 M 9 D 10. W li D 12 V 13 Z 14 Zomert yd. Zon Hoogwater op: ond.: sm. nam. 4.49 21.20 2.10 2.32 4.50 21.19 2.54 3.14 4.51 21.18 3.42 4.01 4.52 21.17 4.27 5.05 4.53 21.16 5.45 6.14 4.55 21.16 6.41 7.21 4.56 21.15 7.52 8.24 Lichten op voor alle voertuigen. Zaterdag 7 Juli Zondag 8 Maandag 9 S 4 t G t 21.50 ggtggcgg 21.50 GGI4GG G4 21.49 Hier is het vervolg van de verantwoording van de ingezamelde gelden ten behoeve van het Huldeblijk vöor Hr. Mo. „K XVIII"; Vorig totaal Van Hanny J. H. Jutterin, Heerenveen ft. G., Anna Paulowna V.V. „H. R. C." „Onze Vloot", Afd. Den Helder ft. Rehobothschocfl (leerlingen S. P. H. S. Stedelijk Muziekkorps V.V. „Watervogels" Held. Schoenm. Ver. Schaakver. „Mórpfty" H.P.C. „Helder" v Alg. Oranje Vereeniging Zwemclub „Frissere Mprger" Mr. A. V. v.v. „Atias-f J. M. g. z. G. J. Q. R. T. Ie kl. Zeevaartschool 2e kl. cursus - Korfbalvereeniging „Ki V. T." Mej. Chr. D. N. N. A. G. Rzn. D. W. v. B. J. F. K. B Fa. Gebr. K. Mevr. E. de B. N. N. J. B. C. H. A. M. K. C. T. J. D. H B H. J. R. S Dr. C. H. K. Mej. H. H. G. B. J. de W. Mej. R. V. A. G. J. K. J. B. M. Korfbalver. Ë.L.T.Ö. 286,475 0,25 0.50 1,— 1,— 0,34 2,50 5,— 0,25 1,91 0,50 0.25 5 2,50 2,50 5,— 2,50 2,50 5,— 1,— 2,50 1 0,50 ,l,r~ 0,50 0,40 0.30 2,50 1,— 1,— 1.— 1.— 1,— 1,— 1,— 0.50 0.50 1.— 0.50 1,— 1,— 0,50 0,50 0:50 0,50 1 0.50 1,— 1,— 0.25 0.50 2.50 Nieuw totaa! 354.92° Wij wekken hierbij de vereeni'gingen, die deze week een circulaire ontvingen en nog niet antwoordden, voor de laaste maal op, om hun bewijs van deelname voor het Huldeblijk aan ons kantoor te doen toekomen. Te Bergen (N.-H.) R.-K. Kweekschool St. Joseph der Eerw. Zusters Ursulinen, slaagde voor diploma L. O. mej. Lena Kordes. bijz. neutrale kweekschool voor onderwijzers (essen). Voor het examen Nuttige Handwerken slaagden de volgende dames: J. A. Gerth v. Wijk, C. J. N. Fey, A. Dek ker, P M. Boerdijk, P„ Vreeswijk, M. A. Kalis, M. H. Pala, allen te Den Helder, J. Hemel rijk en M. J. Mantje. keurmeester van vee en vleesch. s 25 jaar in onze gemeente, Donderdag 4 Juli jJ. was het 25 jaar ge leden dat de keurmeester C. van der Laan, zijn intrede deed. Dat deze dag niet onopge merkt voorbij zou worden gegaan, was wel te vernachten, gezien de groote sympathie die men dien plichtsgetrouwen ambtenaar toe draagt We durven dan ook wel beweren, dat deze dag een mijlpaal in zyn leven is gewor- ^'s Morgens werd ten huize van den door^ieif wethouder P^ Snut^namens^het ge- ^bilaiÏÏ^erdacht! met 0 enveloppe. De Directeur van den V eeschke ringsdienst memoreerde, dat ge jaren die zij samenwerkten, m een bijna ge lijkwaardig milieu, steeds een prettige dienst- vervulling heeft plaats gehad. Het afdeelingsbestuur van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren, sprak bij monde van den Voorzitter, den heer P. Kemp, den jubilaris toe, feliciteerde hem en memo- j reerde, dat de organisatie steeds met hem prettig heeft samengewerkt. Hierna feliciteerde het Hoofdbestuurslid, de heer Van Dil, uit 's-Gravenhage den jubilaris, waarna de heer Jaques als oud-gemeente ambtenaar alsnog een woord sprak en daarbij in herinnering bracht, 's jubilaris' entrée bij den gemeentedienst, en hem in die 25 jaar als openbaar ambtenaar, heeft leeren kennen en waardeeren, als een onkreukbaar ambtenaar. Hij feliciteerde de gemeente met een zoodanig ambtenaar, maar in 't bijzonder den Keurings dienst. Thans is het woord aan den jubilaris zelf. Hij dankte den Wethouder voor de hem toege sproken woorden en het Gemeentebestuur voor de waardeering; de Directeur van den Keu ringsdienst, het Afd.bestuur en Hoofdbestuur van het Nat. verbond van Gemeente-ambtena ren, ook voor de bloemenhulde hem dezen dag gebracht. Het officieel gedeelte was hiermede afge- loopen. waarna van de gelegenheid om den jubilaris te feliciteeren, druk gebruik werd gemaakt. CONCERT „STED. MUZIEKKORPS". Dir.: Joh. F. Pala. Populair concert op Maandag 8 Juli in het Julianapark, van 8.3010 uur. Programma: 1. Salut au Drapeau, marsch J. de Wolf. 2. Zigeunerliebe, Walzer Fr. Léhar (arr. Joh. F. Pala). 3. La Parade des Soldats de Bois Léon, Jessel. 4. Fantaisie pour Es Clarinette Gustave Gabbelies (arr. Joh. F. Pala).' (Solist Nico Houpermans). 5. Marsch Triomphale V. Turine. 6. Trielette, polka pour picolo v. Perek. (Solist Klaas Bregman). 7. Les Cloches de Corneville, Fantaisie R. Planquette (arr. A. Leger). 8. Frissche Morgen, marsch Joh. F. Pala! OPENLUCHTCONCERT „HELDERS MANNENKOOR". Men verzocht ons medetedeelen dat, by gun stig weer, „Helders Mannenkoor" op Woens dag 10 Juli a.s. te 8.30 uur een tentconcert hoopt te geven in het Julianapark. Als slotnummer zal dan worden uitgevoerd „Vlaggenlied" van Verhulst, door dezelfde groote schare mannenzangers welke het werk bij de onthulling van het „Reddingsmonument" hebben gezongen. Bereids is de medewerking van het Sted. Muziekcorps reeds aangevraagd, terwijl de op 4 Juni 1.1. .medewerkende mannenzangers wor den verzocht zich nog eens onder leiding van den directeur A. J. Leewens te scharen. Uitgevoerd wordt het volgende programma. 1. „Hymne an die Musik" Lachner 2. „Hymne aan den Vrede" van Nieuwenhoven 3a. „Abendlied" Kuhlau b. „Abendfriede am Rhein" Neumann 4. „Ontwaak! Schoone Zee"*) Olman 5. „Dè Rots in Zee" *j Hal 6. „Vlaggenlied" Verhulst D (met orcbestbegeleiding) De nummers 4 en 5 waren het verplichte en vrije nummer der zangwedstrijd te Den Haag, waarmede H. M. in de le afd. een le prijs behaalde. HET CONCOURS TE WORMERVEER. De prestatie van het „Stedelijk Muziek Corps". „De Zaanlander" bevat een uitvoerig cri- tisch verslag van de hand van den heer K. Bakker. Over het optreden van het „Stedelijk" schrijft hij o.m.: Weber's Freischüz-over- ture en Mendelssohn's „Schone Melusine" stellen beide wel zeer hooge eischen, maar dit corps kon daaraan dan ook lang niet ten volle voldoen. Weber's ouverture ging tech nisch boven de krachten van de clarinetten, d.w.z. wat de doorwerking en nog meer wat het Coda betrof. In Mendelssohn was zoowel hier de inleiding, als ook de doorwerking cn de fremolo-begeleiding onder het tweede hoofdthema, bij ne houtblazers meermalen rommelig. De kiank van het ensemble is soms een ietsje scherpig, doch overigens in het algemeen heel goed. In de uitvoering valt wel zeker muzikale voordracht te constatee- ren. Mende ssohn was, vooral in het gedeelte met de vibrato-rhythmen, zeer levendig van tempo. Van de Arlésienne-suite No. 2 wordt de Pastorale, behoudens enkele mistoontjes, zeer verdienstelijk gespeeld, evenals ook de andere deelen. Alleen in het Menuet (Fluit-solo), tegen- begeleiding van clarinetfiguraties en bas, een wat ongunstige verhouding Van het 5e nummer, de Fantasie uit Lahmé, zwijgt de recensent, daar hij daar niet meer bij tegenwoordig was. EXPLOITATIE MONUMENT AFSLUITDIJK. Door den ontvanger der Registratie en Domeinen werd Donderdag te zijnen kantore een inschrijving gehouden ter bekoming van het uitsluitend recht tot het verkoopen van ververschingen, het verhuren va booten enz. in de omgeving van het monument op den afsluitdijk. Ingekomen waren 22 biljetten. Hoogste inschrijver is Th. C. Conijn te Wieringen voor f 1568.— per jaar. Laagste P. Rotgans te Hyppolytushoef vóór 5.per jaar. De gun ning heeft plaats in overleg met den Direc teur-Generaal der Zuiderzeewerken. met 60% reductie Brochures en inlichtingen GRATIS t/o. Postbrug Deze week zijn wij eens des mórgens om 8 uur een kijkje gaan nemen bij de nieuwe cen trale der Heldersche Radio-Centrale Onder neming. Al direct bleek, dat er met volle kracht aan den aanleg van het nieuwe net ge werkt Wordt. Ongeveer 50 monteurs komen des morgens op dat uur aan het materialen- magazijn in de Kroonstr. hun gereedschappen, kabels, kasten en alle verdere benoodigdheden halen, om weer een belangrijk deel toe te voe gen aan het nieuwe net. Elk nemen ze hun wijk en de meesten van hen zien het einde met rassche schreden naderen. In totaal zijd er ongeveer nog 2 km kabel aan te leggen eri als men daarbij bedenkt, dat in een kleine 6 maanden pl.m. 80 km. aangebracht is, dan be grijpt men, dat spoedig dit karwei geëindigd zal zijn, ook al wegen de laatste loodjes het zwaarst. De exploitanten denken volgende week te beginnen met het leggen van de hoofdkabels, dat zijn de kabels, welke ondergronds naar de verdeelkasten in de verschillende stadsgedeel ten ldopen, rechtstreeks van de centrale. Dat zal dan het laatste „groote werk" zijn. De kasten worden daarna geplaatst, de verbin dingen gemaakt doorgemeten en gecontro leerd en het nieuwe net zal gereed zijn. De centrale zelf in de Gravenstraat schiet ook reeds flink op. Beneden is het ruime kan-: tóor, de versterkerskamer en verschillende bergplaatsen voor onderdeelen en materialen, terwijl boven de woning van den chef-mon teur komt, opdat deze bij eventueel voor komende storingen direct bij de hand zal zijn. Ook is er een garage om een auto beschik baar te hebben voor het verhelpen van storin gen in het net zelf. Op een en ander komen wij natuurlijk later wat uitvoeriger terug. Zoo komen ook thans reeds allerlei vragen op den voorgrond, b.v. wat betreft inrichting van de programma's, de mogelijkheid van uitzending van plaatselijke gebeurtenissen, enz., die nu een definitief antwoord zullen moeten krij gen. Oók daar willen wij echter nog niet op vooruit looperi. In tegenstelling met nog steeds loopettde geruchten, kunnen wij mededeelen, dat de contributie veertig cent blijft en de aangeslo tenen binnen korten tijd geheel Europa kun nen beluisteren. Dat wil zeggen als de mede werking van verschillende zijden zoo blijft en daarover is de directie van de ondernèming zeer tevreden. Nu wij het over medewerking hebben, brengen wij het verzoek over aan de heeren bbuwérs en verkoopers om zelf niets aan het net të veranderen of het te beschadigen. In tegenstelling met het oude net is met het nieuwe elk huis voorzien van de leidingen der- centrale en daarom wordt verzocht om een klein seintje, waarop de centrale onmiddellijk gereed staat om de gewenschte wijzigingen aan te brengen. Wij schreven hierboven: De H.R.C.O. nadert haar beginpunt. Zooals men uit bovenstaande heeft af kunnen leiden, bedoelen wij met dat beginpunt den aanvang der uitzendingen over het nieuwe net. Het is nog niet met zeker heid te zeggen, wanneer het startschot zal kunnen vallen. Soms denkt men nog een maand of anderhalf, maar op het laatst kun nen zich nog allerlei verrassingen voordoen. Toch kan wel met vol vertrouwen gezegd worden, dat 1 October a.s. het oude net bui ten werking zal worden gesteld om plaats te maken voor het nieuwe. Tot zoolang dus nog geduld! APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van WH. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 8 Juli tot 15 Juli wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. RIALTO-THEATER. Een goed verzorgd programma. Het is een gewoonte van vroegere jaren, die Rialto in deze kermisweek weer ingevoerd heeft; hoe goed bevalt dat! Wij doelen hier op de „levende" artisten, die tusschen het filmisch gedeelte door ten tooneele verschij nen en voor 'n welkome variatie zorgen. Zoo als men weet, zijn 't de bekende Van Dijk's Volendammers (de origineele!), die in het theater optreden. Deze harmonika-virtuozen vergastten ons o.m. op een fantasie uit „Or- pheus in der Unterwelt", de Walzenpotpourri van Willem Ciere en „Stars and Stripes for ever": van Sousa, met welke voordrachten zij veel succes oogstten. Wat de films betreft zij aanstonds vastge steld,; dat deze van uitstekende kwaliteit zijn. Daar is als eerste hoofdfilm: „Je zult met me trouwen", een veelzeggende titel, die niet al leen dient om menschen te trekken, doch die ook uitstekend op het gegeven slaat. Thelma Todd is de zeer weerspannige, recalcitrante, ja, onuitstaanbare, mooie vrouw, die dank zij het zfeer doortastende optreden van haar min naar i (gespeeld door den komischen Monty Bonks) bijna getemd wordt. Wat list en kracht echter niet gelukte, deed tenslotte de liefde: toen hij alle hoop opgegeven had,kwam zij tot hem. Een Vlot gespeelde rolprent, niet overdruk eri voorzien van een tweetal popu laire songs. Van geheel ander allooi is „Gekooide Jeugd", waarin het leven in de Amerikaansché rijksopvoedingsgestichten op schrille wijze be licht wordt. Ja zelfs zoo schril, dat we vcraan twijfelen of dit wel documentair is. Wat de film haar groote verdienste geeft is dat zij bijna geheel gespeeld wordt door jongens, waarvan Dürkin Jr., maar ook zijn vrindje „Shorty" wel het allerbeste spel geven. Het vereischt van des regisseurs krachten zeer veel om de verschillende, moeilijke scènes te doen slagen: wij kunnen ons voorstellen, dat er enkele van de meest treffende tot in het oneindige gerepeteerd zijn. Maar. liet geduld beloond, want de film is prachtig ge slaagd; dikwijls aangrijpend, dan weer schrij nend wegens het leed, dat jonge mannen te lijdem hebben. Rond de jeugdige sterren vol tooien de ouderen Bette Davis en Pat O'Brien door hun speelsterkte de prachtige constructie van de film, die niet na zal laten veel en dankbaar publiek te trekken. DE REVUE IN CASINO. Meyer Hamels Revue „Van Lach tot Lach", die, zooals wij hebben meegedeeld, van Don derdagavond af in Casino wordt nd, ontmoette bij de openingsvoorstelling de- lrjk tamelijk belangstelling, veel meer dan waarin zich het gezelschap Saai borp de af- geloopen .dagen zich kon verheugen. De trouwe bezoekers van deze gelegenheid weten wat zij aan Meyer Hamel en zijn gezelschap hebben en zeker zullen zij een dezer dagen nog tot en met morgenavond worden de voorstel lingen voortgezet den gang naar Casino dqén, in het vertrouwen, dat zij wederom een avond van onschuldig genot zullen doorbren gen! Welnu, wij kunnen met dë hand op het hart zeggen, dat zij in hun vertrouwen niet beschaamd zullen worden: wat hier geboden wordt', is beschaafd en artistiek, en vooral de pracht van costuums die de revue passeeren, zal de vrouwelijke bezoeksters deugd doèn. Dat is wel een van de sterkste zijden van dit' revue-gezelschap: deze keurcollectie van toiletjes, het een nog fraaier dan het ander, waaraan men door smaakvol gekozen kleur- licht-effecten relief geeft, waardoor een en ander, tot een lust voor de oogen wordt. Zoo krijgen we al dadelijk bij de openingsscène is natuurlijk reeds het gansche groote gezel schip voorgesteld in de eerste scène van dieri aard „Een liefde onder den tuinmuur" een idee van Alex Ludowsky's ballet, en zoo wisselen, na de komische, dergelijke meer op het artistieke gerichte scènes elkander on onderbroken af. Er behoort wat toe om zoo'n avond' te vullen op zoodanige wijze, dat men afwisseling krijgt, dat men op peil blijft en dat men zooveel mogelijk ook iets origineels vtfeet te geven, en men zal dan ook begrijpen, dat eén algemeenen indruk als wij hier trach ten-: weer te geven natuurlijk niet voor elk tooneël gelijk is. Maar fraaie toiletjes blijven fraaie toiletjes, en aardige draagsters daarvan blijven eveneens, onder alle omstandigheden, aantrekkelijk, en ten aanzien van dit deel de show kan zeker zonder voortbehoud alles geprezen worden. Van de zeer vele show scènes willen wij een tweetal in het bijzonder noemen, n.1. de slotscène van het eerste ge- deélte!, het Faustballet, waarbij Tatjana Ta- marowa en Alex. Ludowsky hun solo-dans uitvoeren, en de onmiddellijk daarop volgende opera-taferéelen. Hier kwam de meisjes in smaakvolle, buitengewoon fraaie costuüms, waarbij ieder een andere opera voorstelde, en de muziek dit optreden met een fragment uit die oftera illustreerde. Niet minder dan 16 ver schillende opera's verschenen op deze wijze ten tooneele en men kreeg er tevens een in druk door van de zeer fraaie kleedij uit die oude tijden (al was deze dan natuurlijk een beetjel geidealiseerd). Trouwens, onze tegen woordige jongelui beginnen ook weer wat meer i gevoel voor artisticiteit in de kleeding te krijgen; een twintigtal jaren terug zag het er daarmee treurig uit. Gretchen uit Faust was dp laatste die optrad; toen, de dames allen 6f> hét tooheél waren, kregen we natuurlijk gr^>otsche slotdans, waarmede de pauze in- 'Het tweede van deze show-scènes dat wij 'hier willen noemen, kwam na de pauze; So- (ihie Kohier, wel bekend ook aan de Helder- r sthen, van de óudè ter Hall-revues o.a., was daarbij diseuse, d.w.z. zij declameerde de ver zen, welke door het ballet werden geïllustreerd. Deze scène was getiteld „De macht der me talen", en natuurlijk begrijpt u het al; veel kregen we te hooren over die macht, die den riiensch tot een zegen, maar ook tot een vloek kan worden. Met metaalachtige uitrusting ge kleed, kwamen de girls en het orkest, onder lei ding van Pim de la Fuente, zorgde voor de passende, zeer suggestieve, muziek, waarbij we ó.a. een prelude van Chopin kregen te hoo- rën. Ook hier was Tamarova de solo-danseres, die veel succes oogstte. Tot zoover dus dit deel. het fraaiste. Nu kolrien we aan het meer komische. Hiervoor Zorgden een drietal komieken, n.1. Sylvain Poons, Harry Boda en Louisette. Bij de ope- riingsscène was er nog niet voldoende contact met de zaal, maar allengs werd dit beter. De beide mannelijke komieken begonnen uit hun slof te schieten en Louisette deed alles om ook contact te krijgen. Dat lukt haar ook, want zij geeft het niet op voor het zoover is. Ons publiek is altijd een beetje gereserveerd, maar als het eerste schaap over den dam is, volgen er meer. „Zo'n maissie mosten we op een loft hebben, die zou er de stemming in bren gen". Dat was het oordeel van een der bezoe kers van Donderdagavond', een Louisette dat was bedoeld maissie kan met zoo'n compliment tevreden zijn, zouden we zoo zeg den. Louisette trad vooral op als Amsterdam- sche volksvrouw en gaf als zoodanig sterke creaties, en buitengewoon amusant spel. Syl vain Poons en Harry Boda deden het, ieder op zijn manier, maar ook zy bezorgden ons menig vroplijk oogenblik. Dan was er nog Jan Blok, die ook voor de komische noot zorgde. Koste lijk was vooral de scène „De bruidsfoto", en Louisette heeft speciaal de huisvrouwen kos telijk vermaakt in haar scène van de „Vroo- lijke keukenmeid". Ook de beide scènes „Naar het stille strand" en „Aan het stille strand" waarin Harry Boda met Louisette en later Sylvain Poons de rollen vervulden,werkten zeer op de lachspieren. Summa summarum; een voorstelling, die publiek zal trekken. FAVEUR WEER IN DEN HELDER. En stelt weer verre van teleur. Vanaf Donderdagavond treedt, evenals elk jaar tijdens de kermisweek, in Tivoli het variétégezelschap „Faveur" op; de opvoerin gen zullen tot en met Zondagavond plaats Hebben. Faveur geniet een zekere vermaard heid hier ter stede, een vermaardheid, die het gezelschap zichzelf verschaft heeft, want, hoe moeilijk het ook lijkt, toch slaagt de directie er telken jare weer in een programma te serveeren, dat dat van de voorgaande jaren overtreft. Het Is voor den H. C.-vertegen- woordiger niet eenvoudig, om een verslag te maken over een Faveur-avond, want je wilt zoo Lier en daar wel eens een critisch woordje dóea hooren. En dat kunnen we ons toch heusch niet permitteeren. want dat zou on- redélijk zijn. Reeds op den eersten avond was Tivoii bovèn en beneden uitstekend bezet; de voor stelling begon om circa kwart over achten en eindigde om ongeveer half twaalf. In dien tijd kan men een copieus menu verwerken en datgebeurde dan ook. Het is ondoenlijk om Neem daar nu eens een paar "AKKERTJES" voor en tót Uw verbazing en welbehagen zal de pijn verdwijnen. AKKER-CACHETS helpen uitstekend bij Rheumatiek, Rheuma- tische zenuwpijn, Lendenpijn, Spit, Spier pijn, Gevatte Koude, enz, "AKKERTJES" kosten slechts 52 cent per 12 stuks Overal Nederlandse*Smaakloos ouwel-omhulsel om l Product 't poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 st. 52 cl. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept van Apotheker Dumorrt AM Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. alle namen der medewerkenden te vermeiden of zelfs elk van de tien nummers afzonderlijk te bespreken. Trouwens, we zouden maar in herhalingen vallen en ons moeten uitdrukken in vergrootenden en ovèrtreffenden trap. Als we zoo het programma eens in de herinnering terugroepen, dan vonden we de Dolinoff- troupe, een ballet van de Floies Bergèreste Parijs, de Black and White Show, naar een arrangement van Jef de Winter en waaraan een groot gedeelte van het gezelschap mede werking verleende, en het slotnummer „The 6 Lai Foun's", een groep Chineezen. wel de allerbeste. Dit waren bepaald grootsche pres taties, vooral de aanvang van het ballet, ver schillende onderdeelen van de shöw (de 8-man- sterke band zelf eri de vocale médewerking van enkele krachten, alsmede de virtuose demonstratie van den leader zelf). De Lai Foun's brachten de zaal tot staan, want zij werkten zoo vlug en zoo verbazing wekkend, dat het publiek, lang en hartelijk applaudiseerde. Het was dan ook een waardig slpt van het programma. Als chansonnier treedt in dit programma op Kees Pruis, een nestor van de Hollandsche klein-kunst. Hij had groot succes met een paar nieuwe liedjes, zijn conférence was vlot en geestig, doch o.i. is hij niet van de klasse van een Davids of een Bandy. Wat niet weg neemt, dat er hartelijk om hem gelachen wordt en met hem meegezongen. Een uitzondering moeten wij ook maken voor een merkwaardig man. Dat is Walther Sealtiel, die in het programma geanrionceerd is als de Koning der Zakkenrollers. Bij zijn optreden wierp hij drie ballen in de zaal, die alleen als intermediair dienden om een drietal personen op het tponeel te lokken. En toen hij dié drie eenriiaal op het tooneel had, toog de al kaartentrucjes en dasverwiëselen- de Sealtiel „aan het werk". De drie heeren werdén volgens de regelen der zwarte kunst „gerold", de portemonnale van één hunner werd een kleine tienmaal achter elkaar ge stólen! En wij verzekeren U, dat het slacht offer er niets van mérkte...... Zooals gezegd, kunnen wij niet alle num mers bespreken, doch volstaan er mee, dat het programma overwaard is gezien en ge hoord te worden. Opgetogen gingen de be zoekers tenminste Donderdagavond huis waarts. WIJ KREGEN VREEMD BEZOEK De heer van Twisk bracht even iemand mee Gisteren hebben wij op ons bureau een niet alledaagsch bezoek gehad. Zooals hij wei meer doet, liep de heer Van Twisk even bij ons aan (hem gold bovenstaand opschrift niet!), doch hij had ditmaal iemand bij zich, die in de armen een soort modepop medevoerde. De be zoekers van „Faveur" zullen al begrepen heb ben, dat wij het genoegen hadden den heer Walther Sealtiel, koning der zakkenrollers, te mogen ontvangen. Inderdaad, het was de heer Sealtiel, die een demonstratie-séance gaf. Hij heeft ons'allen verbaasd doen staan van zijn trucjes en zijn zakkenrollerscapaciteiten. De pop diende om aan te toonen, hoe beroepszak kenrollers zich zelf oefenen. Door middel van een electrische installatie is het voor eerlijke menschen ondoenlijk iets uit de zakken van de pop te halen zonder dat een bel overgaat. Geoefende zakkenrollers als Sealtiel zelf is, kunnen dit wel. Maar er is dan ook een be paalde „handgreep" voor noodig! Al pratende haalde S. een onzer medewerkers een zakdoek uit de jaszak, terwijl hij even later een ander diens zakboekje ontfutselde. Hij liet intus- schen een kaart uit een spel trekken, de kaart zag hij niet, doch toen hij het boekje teruggaf stond daarna de naam van de kaart, die uit het spel gehaald was, geschreven! Een ander sterk staaltje was het volgende: S. verzocht een onzer heeren een naam van een plaats op een kaart te schrijven. Zonder dat hij de kaart te zien kreeg werd deze in het spel terugge stoken. Even schudden, toen zétte S. zich tot schrijven neer. Er kwamen onleesbare krab bels voor den dag, zoodat de séance mislukt leek, doch, zie het papier werd tweemaal ge vouwen en wel zoo, dat er duidelijk „Juliana- dorp", het'woord, dat op de kaart geschreven was, te lezen stond! En zoo demonstreerde deze merkwaardige man onder ifrarme belang stelling van het kantoorpersoneel, een kwar tiertje door. Het is niet doenlijk alle trucs te vermelden, doch als men interesse voor zijn werk heeft, gaat u dan de heer Sealtiel in „Tivoli" zien. Hij is er tot Zondagavond en u zult, évenals wij, verbaasd zijn. LANDDAG SPIRITISTEN. Zondag 14 Juli a.s. hoopt de afdeeling van de Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia" haar Gewestelijken Landdag te houden. Met den trein van 10.44 komen de afgevaardigden van de andere afdeelingen hier aan. Om 1 u. gaat men per autobus naar de Donkere Duinen voor een openlucht-séance met Geestelijk verkeer. Vertrek van Huize»,.Born" Hoogstraat 65. Zondag 7 Juli Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)' Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkenc, Westplein), 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. V. d» Poel. Doopsbediening. Zang van het Kerkkoor» Bevestiging van een Diaken. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh, Meynen 's-Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds.' F." Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meynen Oud Geref. Kerk (Hopgstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 ih Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur 's middags .5 -uur de heer J. Rebel. Berst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, dë heer G. Dun, van Alkmaar. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. K. de Bel, van Schiedam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. - Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7 u., Ds. M. v. Wichen DE ANTI-KERMIS VERGADERINGEN IN HET CHR. MILITAIR TEHUIS. Gisterenavond zijn we wederom naar het Chr. Militair Tehuis aan den Kanaalweg ge togen om den „Bonte Avórid" mede te ma ken. Het is weer eèn zeer gezellige avond ge worden. Niet te bónt, maar'toch bont genoeg om de aandacht geregeld gevangeri te hou den. Het orkest, dat zoo'n Beetje vast bij het Militair 'Tehuis'begirit tè'1behÓoffefï èri' dat onder: <je vakkundige' leiding' staat van den heer D. Makelaar, heeft den avorid ingeleid met »,Heil Europa", de bekende pittigé marsch, terwijl het zoo ter afwisseling ver scheidene zeer gwilde nummers op uitste kende wijze uitvoerde. Natuurlijk mag U we ten, \yelke alzoo: Op een Perzische Markt, de Molen in het Zwarte VV'oud, de Calief van Bagdad, alsmede als daverend slot de Sterren en streepen „for ever". Verder trad professor Grebuno voor hét voetlicht met heusche goocheltoeren, waar je toch maar met geen mogelijkheid hoogte van krijgt, waarop je al je pienterheid zit te ver spillen en alle detective-gaven in je tot ac tief onderzoek aanspoort, en wat je toch alle maal geen zier helpt! Want ik zag toch voor m'n oogen, waar toch werkelijk geen zand in zit, ook om half twaalf niet, dat-ie wel tien scheermesjes aan een draadje geregen tusschen z'n lippen vandaan trok. Hij had ze opgegeten ook, jazeker, maar zonder draadjet Enfin, we zullen ons maar troosten, met de gedachte, dat als wij het wisten, er geen aardigheid meer aan zou zijn. Zoo nu en dan declameerde de heer W. da Boer weder verschillende luimige rijmen en gedichten, die ook zeer in den smaak vielen. Donderdagavond heeft ook een zeer ge slaagde avond plaats gehad. Deze was ver zorgd door leden der Chr. Mil. Vereeniging, die een varieerend en goed programmasa mengesteld hadden. Nog is de serie avonden niet achter den rug, want vanavond zal de heer E. H, Bos het woord voeren, terwijl Zondagavond de broodmaaltijd ter sluiting plaats vindt.. Bij dezen broodmaaltijd zal een klein koor o. I, v. den heer J. Jongkees zang ten gehoore brengen. Zoo men ziet, kan het bestuur van het Chr, Mil. Tehuis reeds met voldoening op de ge houden bijeenkomsten terugzien en wij twij felen er ook niet aan of dit zal na het einde van de geheele reeks nog meer het geval zijn. Zooals wij het hier ai zoo menigmaal voor stelden, is nu in Frankrijk in vervulling ge gaan, n.1. het vervoer van versche visch per vliegtuig naar bepaalde centra. De „N. R. Crt." heeft de mededeeling, dat vanaf 15 Juli tusschen St. Nazaire en Parijs en nog enkele centra een vliegdienst geopend wordt voor het vervoer van versche visch, in hoofdzaak sardines. Op deze wijze hoopt men de sardinevisschers van dé Fransche westkust wien ;het slecht gaat aan een nieuw afzet gebied te helpen. Onmiddellijk na aankomst in den namiddag, zullen de sardines te Parijs op straat worden gevent. In ruim twee uur wordt de visch overgebracht. Hetgeen velen misschien als een utopie zal geschenen hebben, toen wy voor het eerst deze vervoermogelijkheid aanprezen, is nu in Frank rijk aanstonds tot werkelijkheid gebracht. En dit voorbeeld zal zeker aanstonds een algemeenheid zijn geworden. Daarom halen we met vreugde dit bericht aan, want deze vervoerwijze schept demogelijk heid van ander afzetgebied voor onze levende visch. Hetgeen we van de oude export met geen schijn van kans meer zullen kunnen be houden, moeten we laten slippen en ons toe leggen op de andere mogelijkheid. Daarmee talmen zou niet verantwoord zijn. Ons dunkt, dat de Minister van Economische Zaken, die een frisschen kijk heeft op het nieuwe, zal voor deze mogelijkheid interesse gevoeien en als diens aandacht gewonnen is, is de eerste stap tot verwezenlijking gezet» Daarom niet langer geaarzeld.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 17