„DEMON" NIEUWS SUDDEREN EN STOVEN 1 25 UUR VAN I LITER PETROLEUM. 't Zand. Breezand Anna Paulowna. Wieringen. Wieringerwaard. Texe!. Schagen, Laatste berichten. De aankomst van de K 18 te Soerabaia. Marktberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG it JULI tQ^. Uit het politie-rapport. Noodlanding van een Legervliegtuig. Ontslagaanvrage Burg. W. B. Oort. Onze landbouw-crisiswetgeving. Wat voor woer vandaag? Burgerlijke Stand (2 voor 25 ct) ie"9d 1 GEMENGD NIEUWS Binnenland. Een huis te Rotterdam ingestort. Poging tot doodslag op zijn vrouw. Ontijdige explosie bij een sloopwerk te Rotterdam Marineberichten. - - t „DEMO N" is de eenigste petroleumvergasser welke met spaarbrander geleverd kan worden. Nu ook op een „D E M ON". Ook voor reeds gebruikte stel len los verkrijgbaar 95 ct. Het „DEMON STEL" nog steede het beste. VAN WILLIGEN Ben kwade rakker. Door een bewoner van de Joubertstraat werd aangifte gedaan, dat hij door een hond ia ge beten. Diefstal. Door een bewoonster werd aangifte gedaan van missing van een bedrag van 60.uit haar woning. De recherche atelt een onderzoek in. Rijwieldiefstal. Door een leerling der Zeevaartschool werd aangifte gedaan, dat hij zijn rijwiel vermist. Opgepast. Door een bewoner van den Brakkeveldweg werd aangifte gedaan dat jongens zich toe gang hadden verschaft tot een kleedlokaal van een der voetbalvereenigingen. KIND VAN AUTO GEVALBEN. Dinsdagmiddag is op den Keetenerdijk, bij den viersprong, het plm. 7-jarig zoontje van den heer W. S. alhier van een rijdenden vrachtauto gevallen. Het ventje kwam hierbij met een smak juist op het hoofd terecht, en moest bij omwonenden worden binnengedra gen. Dr. Oterdoom welke werd gewaarschuwd en die vrijwel direct ter plaatse verscheen, oordeelde geen levensgevaar aanwezig. Hoe wel het hevig braken deed veronderstellen dat het ventje wel een, zij 't lichte, hersen schudding had opgeloopen. We vernamen later dat het kind nog niet naar het ouderlijke huis kon worden vervoerd doch het overigens naar omstandigheden vrij goed maakte. DAT WAS 'N GOEIE. Door den heer C. J. alhier, een uitermate verwoed visscher, is aan den hengel een pa- ling gevangen van maar eventjes ruim 2(4 pond zwaar. OVERGANG VAN ZAAK. De heer Joh. van der Molen heeft zijn zaak (bakkerij, enz.) overgedaan aan den heer Joh. van der Kruk van Den Helder. HERHALINGSOEFENINGEN. J. de Wit, W. van Vuure, J. M. Moerland, C. Watertor, A. Kranenburg, D. Pool, P. C. Keyzer, C. Angevare, J. Broersen, J. van Dompselaar, A. Harder, R. Oltmans, P. C. Pijnacker, J. de Smit en J. Blaauboer zijn op geroepen voor herhalingsoefeningen bij het 21ste Reg. Inf. te Amersfoort. De laatste tegen 29 Aug.; de overigen tegen 12 Sept. POLITIE Verloren: Damestaschje (met inhoud). Hippolytushoef Onze plaatsgenoot de heer Cor.- Engel Az., studeerende aan de Midd. Techn School te Haarlem, is bevorderd van de 2e naar de 3e klasse. OVERGEPLAATST. De heer A. J. Koop, bureelambtenaar bij den dienst der Zuiderzeewerken alhier wordt met ingang van 16 Juli a.s. overgeplaatst naar het bureau der Zuiderzeewerken te Den Haag, afd. wegenverbetering. POLITIE. Gevonden: een rijwiel belasting plaat je in étui. Inlichtingen bij den gemeentebode. Het legervliegtuig, gemerkt F. 803 (model F. VIIAkomende uit Soesterberg, dat Woensdagmiddag pl.m. 3 uur, na fotografi sche opnamen boven Drente gemaakt te heb ben, via de Koog naar huis wilde terugkee- ren, kreeg even boven den afsluitdijk nabij Den Oever motorpech aan één der zijmotoren. Vlak daarna weigerde ook de andere motor, zoodat men gedwongen was een noodlandings terrein te zoeken. Hierin is de piloot sergeant vlieger A. J. G. Oostindiën volkomen ge slaagd. Hij en de overige inzittenden, t. w. luit.-waarnemer Kok, en de sergeants War nar, Dijkman en Steenmeyer, konden geheel ongedeerd uit het vliegtuig stappen. Na oriën teering bleek, dat men op een weiland op Smerp (Wieringen-cent rum) was geland. Direct was politie aanwezig. Na telefonisch zich met Soesterberg te hebben verstaan, werd besloten dezen nacht hier te blijven. Morgenochtend komt een reparatie-auto uit Soesterberg en zal het toestel, dat slechts zeer weinig schade opliep, ter plaatse gere pareerd worden, waarna men zal trachten op eigen kracht te vertrekken. NIEUWE STEUNREGELING. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Sociale Zaken de gemeente Wieringen inge deeld in de 7e klasse van de steunregeling. De uitkeeringen bij werkloosheid zijn hier door op een hooger peil gebracht. De nieuwe regeling is 9 Juli j.l. in werking getreden. GEMEENTERAAD. De door het Hoofdstembureau ingevolge de Kieswet aangewezen nieuwe raadsleden heb ben allen hun benoeming aangenomen. KERMIS 1933. Wij vernemen, dat de heer S. Halfweeg, caféhouder alhier, het tooneelgezelschap Jan Nooij voor de as. kermis heeft geëngageerd. ZONDAG SPANNENDE WEDSTRIJDEN. A.s. Zondag zal er ook weer druk gewielerd worden op de baan. Veel publiek zal en moet er wel komen, want de wedstrijden beloven spannend te worden. O.a. zullen uitkomen de volgende renners, tevens koppels: D. Kanon, SneekJ. Kuiper, Julianadorp; J. NagelG. Portenger, Amsterdam; H. LegerG. van Omkes, AmsterdamJ. BreijL. Schüdler, F. v. RooijenJ. Schafer en M PeetoomW. Oudol, allen uit Haarlem. Deze koppels zullen elkander heftig bekam pen in het hoofdnummer, de 40 km koppel wedstrijd. Den Oever GECOMBINEERD SCHOOLREISJE MET DE KINDEREN DER O.L. EN CHRIST. SCHOLEN TE DEN OEVER. Eindelijk was dan de langverwachte dag aangebroken, waarop het jaarlijksch school reisje gehouden zou worden. Daartoe waren de kinderen v. d. O.L. School en Chr. School te Den Oever dan ook Dinsdag j.l. ree4s vroeg uit de veeren. Te ruim half acht werd gestart voor een reis naar Schiphol. Al zag het toen nog wat triest en somber in de lucht, toch ging men vol goeden moed op reis. En 't is werkelijk een schitterende dag geworden. Door de Wieringermeer, via Aartswoud, Purmerend, Amsterdam werd,, nadat onder weg nog eens werd gepauzeerd en getracteerd, te ruim 11 uur Schiphol bereikt. Na eerst van buiten af alles wat er op het vliegveld gebeurde te hebben gadegeslagen, werden de kinderen door een deskundige op het vliegveld rondgeleid. Verschillende toe stellen werden bewonderd, o.a. de Fokkers en de nieuwste Douglas-machines; ja zelfs waren ze in de gelegenheid een z.g. amphibievlieg- tuig te zien. Hierna ging men via de Haarlemmermeer naar hotel „Velserend" bij Santpoort. Hier werd eerst de inwendige mensch versterkt, waarna de kinderen naar hartelust konden ge nieten van de verschillende attracties in den prachtigen speeltuin. Vooral het kanovaren in 't bassin stond in 't middelpunt der be langstelling. Vervolgens werd de ruïne van Brederode bezichtigd. Hierna keerde men nog even weer in den speeltuin terug, waarna werd ingestapt voor 't volgende doelpunt: Bloemen- daal aan zee. Hier werd op 't mooie strand nog eens flink genoten van het heerlijke pootje baden. Daarna werd de terugreis aan vaard. Nadat onderweg nog eens uitgestapt en ge tracteerd was, keerden allen welvoldaan te ruim 9 uur weer op Wieringen terug. Door de af deeling Wieringerwaard van den Bond v. Boerinnen en andere Plattelandsvrou wen had Dinsdagavond een bijeenkomst plaats, met als doel de oprichting van een kleuterschool. Door de voorzitster mevr. VisserBakker, werd deze vergadering met een kort woord geopend, waarna een korte inleiding volgde, betreffende het tot stand komen van een Kleuterschool. De kosten zijn geraamd per kind van 25 tot 40 cent per week, bij meerdere kinderen uit één gezin zal reductie worden verleend; ook wil men pogingen doen, om rentelooze voor schotten te verkrijgen. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Sieswerda, hoofd der school, die, hoe wel geen onverdeeld tegenstander, het nut van een kleuterschool hier ter plaatse niet in zag. Dit geldt niet voor de grootere steden, waar de menschen3 hoog wonen, hier acht spreker het een uitkomst, maar ten platte- latide, waar men over flinke erven beschikt, geeft dit toch een ander beeld. Als men de kosten, die men moet betalen voor een kleuterschool, eens aanwendt voor het aanschaffen van een zandbak, schommel en diverse vermakelijkheden voor de kleuters, dan kan men ze thuis houden. De kinderen moeten volgens spreker al lang genoeg school gaan. Dokter de Vries kan zich niet met deze zienswijze vereenigen en ziét werkelijk het nut wel in van een kleuterschool. Verder volgt door dr. de Vries nog een uit voerige uiteenzetting, welke tenslotte hier op neer komt, dat werkelijk de oprichting van een kleuterschool noodzakelijk zal zijn. Deze woorden worden met een krachtig applaus onderstreept. Tenslotte worden er enkele dames bereid gevonden, om huisbezoek te doen, en daarna zal wederom een vergadering worden gehou den tot verdere bespreking en uitvoering der verschillende zaken. EXAMENS. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Nijverheidsonderwijs N.A., mej. S. K. Klimp, van Texel. Te Alkmaar behaalden Dinsdag het M. U. L. O.-diploma A: de jongedames Mies Klimp, Duwie Zoetelief, Neeltje Koorn, Marie Daal der en de jongeheer N. Huisman, alle leerlin gen van de U. L. O.-school te Den Burg. Geslaagd voor Leerares bij het Nijverheids onderwijs, akte Na.. Mej. S. K. Klimp. Naar wij vernemen heeft de ed.achtb. lieer burgemeester W B. Oort tegen 1 Oct. a.s. ontslag aangevraagd als burgemeester van Texel. De heer Oort is alszoodanig 10 jaar in onze gemeente werkzaam geweest en werd ge- installeerd in de raadszitting van 1 Sept. 1925. Zeer veel heeft de aftredende vooral gedaan voor bevordering van het Vreemdelingenver keer op Texel, dat ondanks de onderlinge ver deeldheid der Texelsche V.V.V. in omvang zeer is toegenomen. Ter gelegener tijd komen wij op dit ontslag terug. REEDS VELE BADGASTEN OP TEXEL. Door 't zeer schoone zomerweder der laat ste dagen, neemt 't aantal badgasten hier thans snel toe. Het Badhotel en verscheidene pensions te De Koog zijn reeds goed bezet, hoewel er bijna overal nog plaats is. Ook zyn verschillende zomerhuisjes, in en nabij onze badplaats gelegen, reeds bezet. Elders op ons eiland vertoeven eveneens reeds zomergasten. Aan het strand te De Koog en aan 't Wester slag heerscht voortdurend een gezellige drukte. Het schijnt wel. dat Texel, ook meer en meer een gezocht oord wordt voor één- daagsche uitstapjes; op mooie dagen kan men een voortdurenden stroom van wielrij- ders(sters) waarnemen, die blijkbaar kennis van 't terrein hebben, en die zich na slechts een zeer kort oponthoud te Den Burg regel recht naar onze mooie bosschen of naar het strand begeven. UITSLAG VAN DE OP TEXEL GEHOUDEN SCHIETOEFENING EN -WEDSTRIJD VAN DE B.V.L., AFD. TEXEL. Het eerste getal geeft aan het gemiddelde, behaald in 5 (of minder) oefeningen; het tweede getal de punten, behaald in den plaat selijken wedstrijd. A. Koning schutter Jan Sijm Szn. 91,4, 92; P. B. Riteco 91,—, 92; H. Zijm Szn, 90,8, 94*; H. C. A. Kievits 89,4, 94; A. Bremer Szn 87,85. B. Scherpschutter: Jn. Trap Dzn. 91,2, 92; Piet Graaf 91,2, 87; J. H. Schraag 90,6, 92; A. de Visser 89,8, 93; C. M. Bos 89,6, 91; S. Zijm Mzn. 88,8, 90; S, Troost 88,8, 94; H. Schrama 88,2, 90; Jn. v. Heerwaarden 87,6, 90; S. Lap B.Szn. 87,4, 91; R. Bremer 86,2, 93; M. J. Bremer 85,5, 76; N. Ch. B. Ran 85,25, C. Bakker W. Czn. 85,2, 94*; P. Vlaming Pzn. 85—, 80, D. Trap 84,—, 79; Th. v. Sambeek 81,2, 93; S. Lap B.Kzn 81,2, 76; A. Timmer Czn. 80,—, 84; C. A. Eel- man Kzn. 79,4, 88; Jn Vlaming Gzn. 76,—, 76. C. Schutter le klas: Jn. Commandeur 87,8, 95; Arie Barhorst Czn. 86,2, 90; M. W. Bakker 85,75, H. P. Bolt 84,4, 87; W. Barhorst Gzn. 83,7, 82; L. v. d. Zee 83,4, 78; J. R. Ran 83,92; L. v. Kooten 82,4, 86; P. Vlaming Jbzn. 81,4, 87; Ant. Barhorst Gzn. 81,4, 90; J. J. v. Swinde- ren 79,2, 87; G. de Jong 77,6, 68; Joh. Daal der Pzn. 77,4, 81; H. Mulder 77,2, 80; Jb. Gomes Szn. 77,74; P. Riemens 74,4; 67; A. v. d. Brink 73,75, 70; C. Timmer Jh.zn. 73,6, 72; C. Gieles 81. D. Schutter %e klas: W. Dijt Rzn. 54,4, 54 I Den Hoorn. j anü VV' 10-, f'! NAAR HET CONCOURS. De Zangver. „Harmonie" alhier zal den 24sten Juli" deelnemen aan het zangconcours, dat op dien dag te Warns in Friesland ge houden wordt, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Chr. Muziekvereeniging aldaar. De leden zijn zich reeds flink aan hét oefenen en hebben deze week reeds een paar' maal gezongen in den tuin van de Ned. Herv. Pastorie. Niet alleen de Zangvereeniging te Den Hoorn zal aan dit concours deelnemen, doch ook de Vereen. „Hervormd Kerkkoor" te Den Burg. „Crescendo" te Eierland en „Excelsior" van Oosterend zullen meezingen, terwijl aan het muziekconcours aldaar het muziekgezel schap „Excelsior" eveneens deelneemt. Het voornemen bestaat om met een extra boot (waarschijnlijk de „Marsdiep") de reis direct van Texel naar Friesland te maken. Ook personen, die geen lid van bovenstaande vereenigingen zijn, kunnen den tocht mee maken, voorzoover er nog ruimte overblijft aan boord. OPENING CLUBHUIS CALIFORNIE" „NIEUW De officieele opening van het groote club huis „Nieuw Californië", dat dit voorjaar is gebouwd in Everstekoog, nabij „de Nieuwe Aanleg", heeft Zaterdag a.s. plaats. GESLAAGD. t I' De volgende leerlingen van de U.L.O.-school alhier slaagden voor het M.U.L.O.-diploma. Voor diploma A: Sophie Jansen te Wierin gerwaard en Annie Kingma te Slootdorp. Voor diploma B: Jan Everts te Barsinger- horn. Marijke Geertsema te Kolhorn, Cor Marees te Schagen en Bets de Vries te Schagen. Nederland wordt in Amerika als voorbeeld aangehaald. In Commerce and Finance wordt een be schouwing gewijd aan het prijsregelend op treden in Nederland, waaraan het A.N.P. het volgende ontleent: Hoewel men in breeden kring de meening is toegedaan, dat de Vereenigde Staten nieu we paden bewandelden, toen zij de A.A.A. in stelden, doet een nauwkeurig onderzoek van de maatregelen, in andere landen genomen, uitkomen, dat Amerika niets nieuws heeft gedaan. Inplaats van den weg te banen met dat nieuwe programma volgde het slechts het pad, dat door andere landen was gemaakt. De experimenten in Nederland zijn in het bijzonder belangwekkend, daar de reglemen teering van varkens en boter, die overeen komst vertoonen met onze eigen controle, on geveer een jaar eerder van kracht werd. Een andere factor die van groot belang is. in ver band met de Hollandsche proefneming inzake het vaststellen van prijzen is het feit, dat het land deel uitmaakt van het goudbloc. Het is niet algemeen bekend, dat de landen van het goudtloc onder leiding van Holland, i talrijke pogingen in het werk hebben gesteld, om ten aanzien van binnenlandsche voort brengselen prijsregelend op te treden. Holland is met deze controle verder gegaan dan eenig ander land van de groep. SOERABAIA. 11 Juli (Anetal. Heden reeds vroeg in den morgen was er groote drukte aan de Oedjong te Soerabaia, waar de marine-etablissementen zijn gevestigd en waar de haven is. De straat van Madura vormt daar een inham in het land. De Marine- Sociëteit „Modderlust" was het centrum der belangstelling. Hier bevonden zich talloozen in afwachting van de komst van de „K XVTn", de onderzeeër die een tocht van 22.600 mijl met tal van moeilijkheden tot een succesvol einde zal brengen. De feestspanning werd verhoogd door een bloemenversiering, het vriendelijk ochtendzonnetje en eeh frisch verkoelend windje. De straat van Madura was bezaaid met vroolijke versieringen, visschersprauwen. Tegen den helderen horizon teekenden zich de silhouetten af van de „Witte de With", de „Gouden Leeuw" en een 3-tal onderzeeërs, be nevens vele pleiziervaartuigjes, welke de „K XVTn" tegemoet zouden varen, een aantal Domiersvliegtuigen cirkelden ronkend door de lucht. Te ongeveer 9 uur teekenden zich de silhouetten steeds duidelijker af en daar ver scheen de „K XVni" met het escorte Bij het verschijnen van de onderzeeër werd de span ning der wachtenden steeds grooter en inplaats van de vroolijke gesprekken over den fameuzen tocht welke alom hadden weerklonken, volgde nu een doodsche stilte. Het was ongeveer kwart over 9. toen de „K XVIII" voor den ingang van de haven stopte in afwachting van het signaal, waarop de onderzeeër in de Marinehaven zou binnen varen. Toen dit sein was gegeven, voeren eerst de begeleidende onderzeeërs binnen, ver volgens de .iWitte de With", waarop zich tal van autoriteiten bevonden, die de „K XVni" tegemoet waren gevaren. Het moment, waar op de „K XVIII" de kom binnenvoer, was voor de tallooze belangstellenden het sein voor het doen losbreken van een oorverdoovend gejuich. Allen waren tot het uiterste enthou siast. De sirenes loeiden, de vliegtuigen cir kelden door de lucht. Daar klinken de tonen van het Wilhelmus. Allen staan in de houding en houden het oog gericht op den onderzeeër, waar de bemanning staat opgesteld bij het aanhooren van het Volkslied. Naast de officieren, onderofficieren en ma trozen staat een figuur in burgerkleeding. Het is Prof. Vening Meinesz. Als de laatste klanken van het Wilhelmus zijn weggestor ven, blijft niemand stil. Het is een gewuif en gejoel zonder einde, welke begroetingen aan boord op de hartelijkste wijze worden beant woord. Dit moment van spontane begroe tingen duurt echter maar kort. De „K XVIII" ligt klaar en de bemanning marcheert naar de kazern van den onderzee dienst, om daar door den vlootcommandant, Vice-Admiraal Van Duim, te worden toege sproken. De kazerne en verder het geheele Marine- établissement dragen allen teekenen van de feestelijkheden; overal zijn versieringen aan gebracht met planten, palmtakken en bloemen. De opvarenden van de K XVtlf zieen er buitengewoon frisch en monter uit ien aan niets is te bespeuren, dat ze,zulk een lange en emotievolle tocht achter den rug hebben. Met autobussen worden zij naar de kazerne voor de onderzeedienst vervoerd. Na een hartelijke begroeting stellen zij zich hier op, binnen een carré, door de Mairne-troepen ge vormd. Men staat keurig in orde en in af wachting van de komst van den commandant der Zeemacht, Vice-Admiraal van Duim, die spoedig ter plaatse is. Hij onderhoudt zich eerst met den commandant der onderzeeër, de officieren, onderofficieren en de minderen en richt daarna tot hen het woord. In zijn toespraak huldigde Vice-Admiraal van Dulin de schitterende prestatie van de K XVIII, welke zonder convooi een reis van 8 maanden, waarin zulke hooge eischen ge steld werden, heeft volbracht. Deze succesvolle tocht heeft veel bijgedragen tot den goeden naam van de Koninklijke Nederlandsche Marine en beteekent tevens een bevestiging van den band, welke tusschen volk en vaderland bestaat. De Vice-Admiraal van Duim richtte zich verder afzonderlijk tot Porfessor Vening Meinesz en bracht hem hulde voo rde opoffering, welke hij zich ge troost heeft in het belang van de wetenschap. Het tusschenbeiden komen bij de vorming van een natuurlijk prijspeil, kon dus evengoed worden waargenomen in de goudlanden als in de staten die hun munteenheid hebben ge- deprecieerd. Uit het bovenstaande blijkt duidelijk, dat deze proefnemingen niet alleen worden geno men als onderdeel van een algemeen program ma tot herstel van een land, wanneer het den gouden standaard heeft verlaten, maar dat die eveneens kunnen worden geprobeerd bin nen het raamwerk van dien standaard. De re sultaten van dergelijke experimenten in het verleden bewijzen echter, dat zij falen, afge scheiden van de monetaire omstandigheden van de landen, waarin zij worden genomen. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Juli. Medegedeeld dooi net Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste barometerstand 769,1 te Valencia. Laagste barometerstand 748.0 te Isafjord. Barometerstand te Den Helder 766.3. Verwachting Zwakke tot matige Noordelijke tot Ooste lijke wind. Helder tot licht bewolkt Droog weer en warmer. Temperatuur van het zeewater: 19.7" 67.3° van Den Helder Van 9 en 10 Juli 1935. ONDERTROUWD: A. van Assen en A. G. v. Weelde; P. Weijdert en B. Christiaanse; J. F. v. d. Zwaan en R. E. Huding. BEVALLEN: H. J. M. Hamersv. Wees, d.; H M. SteinmanSprokkelenburg, d. dat het steeds frisch, jeugdig en aantrekke lijk blijft, is Uw plicht! Een plicht die, door 's morgens en 's avonds Palmolive zeep te gebruiken, gemakkelijk is na te komen. Want Palmolive is méér dan een zeep: zij is een schoonheidsmiddel van verzachten den, verjongenden invloed, dank zij de groote hoeveelheid olijfolie die bij haar bereiding wordt gebruikt. Palmolive bevat geen dierlijke vetten of kleurstoffen. Haat groene kleur is het natuur lijke gevolg van de vermenging haret be- standdeelen: de olijf- en palm-oliën. Twintigduizend schoonheids-experts over de geheele wereld raden nadrukkelijk het regel matige gebruik van Palmolive aan, als de beste dagelijksche huidverzorging. Volg dien raad op. Gebruik steeds Palmolive óók voor Uw bad. Koop vandaag nog Uw voorraad Palmolive! HPII Dinsdagmiddag is het pand 9 aan den Ha ringvliet Noordzijde te Rotterdam ingestort. Geen persoonlijke ongelukken. De instorting strekt zich uit naar de eerste en de tweede verdieping en de zolder van het pand. De ruimten zijn in gebruik bij de firma Mulder, uit de Witte de Withstraat, die hier een partij regeeringserwten, groot een mil- lioen kilo, de inhoud van ongeveer 10.000 zak ken, heeft gestort. Omstreeks 2 u. 15 stortten de tweede ver dieping en de zolder in. Daarna bezweek de voorgevel, die een deel van het dak meesleurde, zoodat groote stukken muurbalken, het pla fond tusschen tweede verdieping en zolder, m hun geheel en de gansche massa erwten met donderend geraas op de straat stortten. Een sleeperswagen, die voor het pand op straat was geplaatst, werd onder een en an der bedolven en vernield. Men verkeerde oor- sp vormelijk in de veronderstelling, dat zich onder de ruïne, die de hoogte van een kleinen heuvel had, ook het paard bevond. Dit bleek niet het geval te zijn. In den erker van de tweede verdieping aan den voorkant zat een typiste voor haar schrijf machine te werken. De typiste is met erker en al naar beneden gekomen in de erwten massa. Zij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar bleek dat zij geen letsel had gekregen. Op de gelijkvloersche verdieping is gevestigd de Ver. Oliën, vetten en teerproducten handel, directeur de heer de Ree, voorts is daar een graanfactory. De stucadoor J. C. de R. te Tilburg, had zijn vrouw een messteek in den rug toegebracht. De vrouw was reeds een paar maal weggeloo- pen, omdat de man te lui was om te werken en het geld, dat hij verdiende op de fabriek, verdronk. De rechtbank te Breda had verd. veroor deeld tot 10 maanden gevangenisstraf. De Adv. Gen. bij het hof te 's Hertogenbosch eischte 3 jaar gevangenisstraf. Drie mannen gewond, van wie één zeer ernstig. Gistermiddag is op een terrein aan den Honingerdijk te Rotterdam, bij het verrichten van een sloopwerk, een dynamietpatroon on tijdig geëxplodeerd. Drie mannen werden door brokstukken van een betonnen vloer, die men liet springen, getroffen; een van hen is in zeer zorgwekkenden toestand in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. LIJK OPGEHAALD. Bij Haarlem. Gisterenmorgen is uit de Leidschevaart te Haarlem het lijk van een tot nog toe onbe- kend gebleven persoon opgehaald. Op het lijk werden geen papieren of voorwerpen gevon den waaruit de indenciteit kon worden vast gesteld. De verdronkene kan 50 tot 55 jaar j oud zijn geweest. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik, on der bevel van den kap. ter zee J. T. Furstner, is gisteren te Bergen aangekomen. DETACHEERING VAN EERSTE- LUITENANTS DER INFANTERIE BIJ HET KORPS MARINIERS. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat twee eerste-luitenants der infanterie voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd kunnen worden bij het korps mariniers. Alleen die eerste-luitenants kunnen daarvoor worden bestemd, die tijdens detacheering niet in aan- jrierking komen voor bevordering tot kapi tein. Verzoeken, om voor detacheering in aanmerking te komen, worden vóór 15 Augustus a.s. bij het departement van defen- sier ingewacht. Te Haarlem is, 85 jaar oud. overleden de heer G. C. Mirandolle, oud-kapitein der ma riniers. De overledene was ridder in de orde van de Eikenkroon. De begrafenis zal morgen om 3 uur op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage ge schieden. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 11 Juli de luit. ter zee 2e kl. J. J. Buhre aan boord Hr. Ms. Van Speijk; met 17 Juli de luit. ter zee 2e kl. R. Stuffken ter beschikking gesteld; me 27 Juli de luit. ter zee 2e kl. C. A. Jeekel bij den onderzeedienst te Willemsoord; met 1 Augustus de luit. ter zee 2e kl. G. Kruijs aan boord Hr. Ms. Friso; met 12 Augustus de le luit. der mariners H. O. Romswfnckel bij de Marinekazerne te Am sterdam; de 2e luit. der mariniers C. J. K, Hamei bij de Marinekazerne te Willemsoord; de 2e luit. der mariniers E. i. baron Leuve van Aduard bij de afdeeling mariniers te Rot terdam; met 2 September de cff. van den M.S.D. le kl. S. G. Barendregt te Amsterdam. Amsterdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 10 Juli 1935 Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Noordhollandsche muizen 6(47 cent, Pur- merender muizen 66(4 cent, Westlandsche muizen 77(4 cent, Hillegommer muizen- 8— 8V4 cent, Kleine muizen 44(4 cent, Bonken 55(4 cent en Malta's 11(412 cent per kg. Aanvoer 271.200 kg. Amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 10 JULI 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 136 vette kalveren, le kw. 4248 cent, 2e kw. 3440 cent en 3e kw. 2833 cent per kg levend gewicht; 71 nuchtere kal veren 36; 249 varkens vleeschvarkens, wegende 90110 kg 4243 cent, zware var kens 3940 cent en vette varkens 3839 ct. per kg slachtgewicht. Ter veemarkt waren heden 3 wagons geslachte runderen uit Dene marken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juli '35 Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 380000 kg. aardappelen: Schotsche muizen 5 6.10, Drielingen 2.504: per 100 kg.; Roode kool 2.90 4, per 100 kg.: 1300 bos wortelen 2.503.20 en 800 stuks Bloem kool 13.50—16.10. PURMEREND, 9 Juli. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 53,000 kg. Hoogste prijs 11.50. Kaas: kleine boeren 11.50 en volvette 13 per 100 kg; 2092 kg boter 1.301.45; wei- boter 1.05 per kg. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli. Aangevoerd: 165,000 kg aardappelen: Schotsche muizen 2.505.70, groote 3 50 3.90, drielingen 2.503.10, kleine 1.50 2; 150 kg zilvernep 5.90; 75 kg tuinboonen 2; 800 kg witte kool 4.10, alles per 100 kg, 11 Juli 1935. SCHAGEN. 11 Juli. 4 paarden 200350; 34 geldekoeien (ma gere) 80130; 78 nuchtere kalveren 6— 12; 30 schapen (magere) 813; 762 scha pen (vette) 1417.50; 21 lammeren 5 8.50; 25 varkens (vette) per kg 0.360.38; 97 biggen 1015; konijnen 0.501.50; kippen 0.300.50; haantjes 0.150.50.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 11