FOTO-PAGINA HELDERSCHE COURANT »olt mV bV H.R.C. slaat Helder met 4-3, na een 3-0 achterstand. Hoe Watervogels het gouden kruis won. Aan den vooravond van de vierdaagsche afstandmarschen. Een kijkje in het kamp der deelnemers, waar wederom de traditioneele drukte heerschi De vlaggenparade te Nijmegen aan den vooravond van de vierdaagsche afstandsmarschen De baby-passagier van de „Maraboe"* na aankomst van de „Rietvink", op Schiphol ">E EERSTE HÉLDERHRC' SPORTDAG. HRC boekt maximum-winst. De eerste Helder-HRC sportdag heeft onder voor zconervoetbal uitstekende omstandighe den plaats gehad. Er stond een vrij jstraffe wind, doch het speelveld was van een derge lijke uitstekende kwa'iteit, dat niets mooie partijen voetb; in dén weg stond. j Dés morgens waren het de vierde elftallen, die elkaar bckampten. Zooals reeds veron dersteld werd; bleken de Racers over een ho mogenere, sterkere ploeg te beschikke» dan de withemden, .'ie dan ook een verdiende 5-1 nederlaag te-slikken kregen. Evenals die tus schen de vijfde elftallen, welke hierna i plaats had, werd deze wedstrijd in uitstekende ver standhouding gespeeld. Was de meerderheid van Racing's ->ierde vrij uitgesproken, nog sterkei' kwam het krachtsverschil tusschen de vijfde elftallen tot uiting. Rood-wit zege vierde met liefst 8—2, hetgeen weinig twijfel overlaat. En des avondc traden de eerste elftallen aan, waarvan men elders in deze rubriek een uit voerig. verslag van onzen verslaggever' aan treft Jammer was 't, dat op het spbrtieve resultaat van dezen dag een smet vief door het Optreden van.eenige spelers, die als kippen zon der kop over het veld liepen, nadat toch net grootste deel van den wedstrijd een normaal en prettig verloop had gehad. Wij zullen hier geen schuldvraag opwerpen, doch het gebeur de slechts betreuren. Eén d'ng is '.eker;: ware dë arbiter een persoonlijkheid geweest, dan zouden de onprtttigheden tot een miniriiüm be perkt gebleven zijn. Ook nu won HRC, al was het cijferverschil aanmerkelijk gunstiger voor de withemden dan des morgens, Facing won, na met 3O-achter gestaan te hebben, met 43. Het winnende doelpunt viel 'in de laatste halve minuut" Zoo heeft de Tuindorp-elub dus 100% winst kunneh boeken, de algeheele overwinning kan haar practisch gesproken niet meer ontgaan. En daarbij kómt voor haar eerste elftal de eer: Kampioen n Den hP'der te i. Voor a s. Zondag wordt het tweede deel af gewerkt: HRC 3Helder 3, aanvang 10 uur. HRC aHelder a, aanvang 12 uur. HRC 2Helder 2, aanvang 19 uur. Alle wedstrijden tê spelen op het HRC-tev- rein; dezelfde .bepalingen inzake toegangskaar ten voor leden en werkeloozen zijn ook dien dag van kracht. Een sportieve en kwalitatieve uit stekende le helft; daarna een gefor ceerd en dikwijls ruw spel. H.R.C'. wint de match In de laatste 23 min. Ongetwijfeld was er Zondagavond veel publiek- op het Helder-terrein aanwezig; aan alles was te merken, dat er iets bijzonders op til was. Inderdaad was dat ook zoo, want HRCHelder s'ond op het programma, een wedstrijd die zou gaan om de plaatselijke suprematie. Ondanks dat was de belangstel ling toch niet overweldigend. Een echte „derby", met als Inzet: „de punten", zou Je interesse veel grooter hebben doen zijn. Even wel, de besturen kunnen toch tevreden zijn, want allen, zonder uitzondering, moesten betalen! De N.W. wind stond eenigszins dwars over het speelveld, toen om iets over zevenen de heer Peper het sein tot beginnen gaf en Pol, de HRC-middenvoor, den bal de eerste om wenteling deed maken. De teams kwamen in onveranderde opstelling uit. De geheele le helft heeft zich gekenmerkt, door degelijk spel, ook sportief van groote waarde, met een absoluut gebrek aan geest drift. Er werd niet met het ware élan ge speeld, wat niet wegneemt, dat er technisch en tactisch (vooral van Helder-zijde!) veel t.e genieten was. Het begin leek ons een verkennen van bei der krachten, een spel van afwisselende aan vallen, waarin de Helder-achterhoede al direct raar stond te schutteren (rechtsback) door missen en slecht wegwerken. HRC was er wel als de kippen bij, maar was te onbe suisd in de afwerking. Er werden door ner veus spel ook door HRC blunders gemaakt, maar ook Helder wist dat niet uit te buiten. Helder neemt de leiding. Het keerpunt kwam toen een through-pass door den Helder-midvoor ingezet werd. On middellijk hierop richtte de Racing-midden- voor na een overrompelenden aanval, zuiver op den rechterbenedenhoek, maar een bril jante save van den keeper voorkwam den ge lijkmaker. Ook aan deze benauwde situatie was de H.-rechtsback debet Weer een snelle doorbraak van de rooden met als slot een onzuiver schot ver naast het doel. Helder noemt het spel In handen en speelt tiaar beste spel. Er was nu een kwartier gespeeld en ge leidelijk ontwikkelt de thuisclub een meerder heid Niet door sjouwen en op den bal zi'- ten want de ware spirit bleef afwezig maar wel door haar tactische kwaliteiten, welke in de nu volgende periode een stuk boven die van HRC uitstaken. Het kopwerk was voorbeeldig, de spil beheerschte hetge heele middenveld, zijn afnemen en plaatsen stempelde hem tot den besten speler van'nét veld. Trouwens het heele elftal was nu op dreef en wist HRC geleidelijk terug te drin gen; telkens ontstonden er scoringskansen, maar midvoor Buis, de goalgetter van het tweede, bleek niet de ware persoon om deze productief te maken. Zijn spelverdeelen liet veel -te wenschen over, evenals het kiezen van zijn plaats. Toch spande het nog genoeg en in het begin van het offensief had van Es de grootste moeite met een schuiver van den rechtsbinnen. Een daarop volgende hoek schop werd door den R.-keeper keurig ge keerd De witte rechtsbuiten stormt met dep bal naar binnen, maar schiet den bal van dichtbij tegen den doelverdediger aan, Je terugkoipende bal komt weer voor zijn voet, maar verdwijnt dan over de lat. De R.-spil probeert van alles, maar het geeft niets, wa.it waar Kiesewetter opduikt is de kans ver keken. Eenmaal lukt het toch, Rodenstaff laat zich bedotten door Dissel, een schot, goed geplaatst, maar de keeper geeft niet thuis. Weer een kans voor Racing's links buiten, maar hij is te onbesuisd en schiet hoog over. Het evenwicht hersteld. HRC bood op moedige wijze weerstand aan dit langdurige offensief en slaagde er ten slotte in voornamelijk door het vasthou dende spel van den spil de balans weer in evenwicht te brengen. De thuisclub bleef evenwel iets gevaarlijker. De R.-rechtbimien passeert niet onverdienstelijk, maar hij wordt toch te sterk gehinderd om behoorlijk te kun nen richten. Kuiper is een betere scherpschut ter maar Muller greep bijtijds in. Na 30 min. kreeg Bijl een kans, zooals hij niet licht een meer zal krijgen; inplaats van het kalm aan te doen, moet het 1 meter voor doel juist keihard gebeuren. Het gevolg is een schep per", waardoor het leder huizenhoog over de lat verdwijnt. Pol wordt op liet goede moment gevloerd en een vrije schop is het resultaat. Vlak voor de rust zien we het eerste zuivere schot van den Heider-middenvoor, waarmee de keeper wel raad wist. Nog een knap staal tje voetbal van den Helder-linkshalf en een mislukt schot van de Boer Sr. en dan is het rusten. De 2e helft, Helder vergroot de leiding. Het spel na rust was nauwelijks drie minu ten oud, toen de H.-linksbinnen handig wist te profiteeren van een geweldig misverstand in de R-achterhoede en van Es met een hard schot geen schijn van kans gaf. Twee minu ten later spande het door toedoen van Bij! weer geducht voor de roode veste; de keeper die reeds gepasseerd was. wist, door zich vlug te herstellen, den bal nog corner te trappen. Deze werd accuraat door Bijl genomen, doch met veel bravour en applaus wist van Es den bal, hoewel hevig belaagd, toch het veld In te werken. Drie hoekschoppen, waarvan één op het R-doel, brengen we! veel oeroeri.ig, maar geen tastbaar resultaat. Een vliegensvlugge aanval van de Racers, keeper Muller valt tn grijpt mis, de rechtsback raakt den. bal maar half, waarna het zijn partner is. die deze ge vaarlijke situatie weet te keeren, zij het dat hieruit twee corners ontstónden. Levendiger, maar ook forscher spel. I Het spel is intusschen van een heel andere structuur geworden dan voor rust. Het is al lengs veel meer bewogen en spannender ge worden, zij het ten koste van de Kwaliteit eri t sportiviteit. Er wordt werkelijk, voor een ont moeting als deze, veel te forsoh gespeeld.-De H-api) ondervindt dat, want in het laatste half uur speelde hjj een .stuk or.der zijn. gew.onen vorm. wat zijn invloed op het spelverloop wei- dra zou. doen gelden. Een through-pass van Hoogendijk wórdt door Dissel goed begrepen, maar hoe hij het klaarspeelde Weten wf niet, maar de keeper hield den bal er nog uit! Het wordt 30. Groote meerder heid voor HRC', bezegeld door 4 goals. Eerst zou Helder, via goed samenspel van de Bóer' Sr. en doör een listig inzetten' van Bijl, den stand op 30 brengen, waarna HRC eeli spel zou on. plooien, zoo vol vuur en geest drift van zoo'n overrompelend karakter, dat Helder willens en cnwillens, geheel in de ver dediging werd teruggedrongen. Het duurde niet lang of het heele team lag uit elkaar en HRC. was abso'uut heer en meester. Jammer alleen, dat er door »-mmigen meer op dén man dan op den bal gelet werd, waardoor de vertooning sportief alle waarde verloor. Precies 2 minuten nadat het 3—0 gewor den was, zorgde de R.-midvooi .met een kou bal uit een vrijen schop oo het eerste tegen- punt van zijn cub. Toen moest er nog 21 mi- I nuten gespeeld worden. Het- Helder-straf- j schopgebied, verdedigd door van het Hel- j der-elftal, was nu tot het einde bijna voort- durend het tooneel van heftige en felle strub- belingen. Eén minuut later scoort Pol magni fiek uit een corner; 5 min. later voorkomt I Bodenstaff door gedurfd ingrijpen den gelijk maker, Muller komt handen te kort, terwijl paal en lat hem een paar keer té hulp komen. Vier minuten voor het einde ontstaat de ge lijkmaker van de voeten van den linksbuiten, die door den rechtsback aangevallen werd. Met enorm veel gejuich werd deze gal begroet; reeds hadden we Ons met een gelijk spel ver zoend, toen in de.allerlaatste minuut, weer uit een hoekschop, de bal ton 4e male in het Hel- der-net verdweef Zoo wist HRC de overwir og dus met recht uit het vuur té sleepen Tere gt men, dat een wedstrijd nooit verloren is, alvorens het eindsignaal weerklonken heeft. De referee was goed zoolang het spel bin nen de perken bieef, toen het echter mis werd, groeide de situatie hern boven het hoofd. Toen was streng ingrepen meer dan noodig ge weest De grensrechters hebben hun taak op eerlijke wijze vervuld. Tenslotte aan hen, die het aangaat- meer beheersching in uw spel ook al loopt het tegen MFC in eigen huis met 90 geslagen. Een volledig, een Watervogels-op-z'n-best heeft Zpnclag j.1. het stoute stukje uitgehaald het Gouden Kruis voor een jaar te winnen door ih 'de firiaië MBC mét'niét minder dan 90 te kloppen. Met twee bussen waren de Vogels naar Mè- demblik getogen, waar een vrij talrijk publiek het prettige veld omzoomde, toen de wedstrijd, onder leiding van den heer C. Hoek aanving. - De Watervogels stelien zich als voigt op: C. Blokker A. Been T. Gerritsen B. Ewalt- L '.Bosch S. Been J. Ewalt J. Bontes Nic. Been H. Been F. Been (Aanv.). De eerste 10 minuten zijn geheel voor dé thuisclub, 'welke met aanvallen ovër links het W.doel geducht bedreigen. Daar de backs er niet dadelijk „in" zijn krijgt Blokker heel wat werk te verrichten, wat hem echter uitstekend afgaat. De eerste W.aanval levex-t al een I hoekschop op; hierna wordt duidelijk hands 'gemaakt hetgeen den,arbiter ontgaat. Na 20 minuten spelen volgt een prachtige W-aanval; geen Medembdkker korm' er aan te pas en het is tenslotte de aanvoerder zelf die het vonnis voltrekt en zijn club de leiding geeft. Even la ter mist de 1. binnen een gemakkelijke kans, doch een strafschop wordt door Bosch in een doelpunt omgezet. MFC zit niet bij de pakken neer en komt nu en dan gevaarlijk dicht voor het W. docJ. Blokker moet dan ook zijn han den nogal eens uit de mouwen steken. Het ver diende tegenpunt blijft echter uit, zoodat de rust met 20 voor de Watervogels ingaat. Gedurende vrijwel de geheele tweede helft is het een strijd geweest tusschen de W. voor hoede en de M. achterhoede. Keurig stuwde de W.middenliriie telkens haar voorhoede ten aanval, die dan ook haar doelpuntenhonger ruimschoots stillen kon. Al spoedig scoorde de midvoor het derde doelpunt voor zijn club, welk doelpunt gevolgd werd door één van den linksbuiten. De resteerende doelpunten wor den gescoord door den midvoor (5e en 9e), rechtsbuiten (6e), rechtsbinnen (7e) en links buiten (8ste). Wel probeerde de thuisclub nog tegen te scoren met name de uitstekende linksbuiten Schaap leidde de meeste aanval len -doch het lukte niet de W.verdediging te verschalken. Zoodat het einde kwam niet een formidabele overwinning voor onze stad- genooten. Met de volgende eervolle cijfers hebben zij beslag gelegd op het Gouden Kruis: 7 gesp. 6 gewonn. 1 gelijk, 0 verl. 31 yoo* en 10 tegen, 13 pnt.' Bravo, mannen van den „Ouden Helder!" SUCCES WINT VAN W.-FRISIA-COMB. J.1. Zondag speelde Succes 1 in Qudesluia ter gelegenheid van de kermis een wedstrijd tegen een West-Frisia-comb. uit Enkhuizen. W. heeft eerst het wind voordeel en even in den aanval. Langzamerhand werkt S' zléh los en wordt ook. de W.-keeper aan den tand gevoeld. Tot tweemaal to.e .kruipt W. door het oog van een naald. Van een misverstand in de S -verdediging profiteert W. Lang heeft zij hier echter geen pleizier van wantspoe dig maakt S. gelijk en even iater zelfs 2—1. Vlak voor rust Ontstaat'een'hevige scher mutseling voor het W.-doel en gelukt 'hét den S.-midvoor om er 32 van te maken. Na de thee volgt een vrijwè) gelijk op gaande strijd, doelpunten blijven voorloopig uit. Na een half uur spelen is het de W.-mid- voor, die de partijen op gelijken voet brengt. Even later maakt de W.-linksbinnen uit een corner met een mooi schot 43. Er zijn nog ruim 10 min. té speien en we denken reeds aan eén verloren wédstrrjd, als plotseling S* los komt 'en het haar in 3 min. tijd gelukt den W.-keeper 2 maal te passeeren Met een 5 overwinning Voor S komt dus hét einde, 't Zand. Geel-Zwart-nleuws Geel Zwart I en II speelden Zondagmiddag vriendschappelijke wedstrijden tegen een la en een 2e voetbal elftal van dë R.K Gazellen- vereen. te Volendam. De uitslagen waren als volgt: GZ I won met 2—1 en GZ II won mét den nogal geflatteerden uitslag 11—1. NED. TEAM VERLIEST VAN BELGI®» De Belgen zegevieren met 3 spannender. str\jd. Op de course van de Royal Antwerp club, gelegen in de landelijke Omgeving het kleine dorpje Cappellenboseh nabil werpen, vond Zondag de jaarljjkscht ia" wedstrijd BelgiëNederland plaats geheel onverwacht in een kleine gastheerén eindigde Nadat de Ned< sche ploeg ln de foursomes leiding had genomen, wisten ifi 's middag vier van de zes single u >e waardoor de match utieinelelijk Nederland verloren ging. metV^O*

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 12