Vijf duim Drukkerij De Boer Stadsnieuws Jfoc# tot. Uit het politie-rapport. GEMENGD NIEUWS ZILMETA Bloemenveiling „Den Helder en Omstreken". Visscherij. Vergadering van den Bond van Ned. Visscherij Vereenigingen. De zuivering van Oss. Chineesch vermoord in de hoofdstad. TWREDE BLAD HEEDERSCIIE COURANT WAN/DINSDAG 30 JULI 1935. Licht op voor alle voertuigen. Dinsdag 30 Juli Woensdag 31 iii 21.25 uur i i 21.23 uuc Voor het examen Nederlandsche Han delswetenschappen slaagde de heer L. F. van Loo, leerling van het Instituut ..Mercurius", alhier. Voor het op 3 Juli LI. gehouden examen van de Ver van Leeraren in de Handelsw. slaagde voor Nederl. Handelscorrespondentie, de heer A. H. Smits, cursist Aike's Cur sussen Amersfoort. BOSCHWACHTER „DONKERE DUINEN". Naar wij vernemen is tot boschwachter voor de „Donkere Duinen" benoemd de heer H. Hagen, tuinman der gemeente. WETHOUDERSZETELS IN DEN HELDER. Wij lezen in „Het Volk": Op initiatief van het bestuur dér S.D.A.P. en raadsfractie is een bespreking gehouden met V.D., R.K.. en Prot. Chr. fracties om te trachten overeenstemming te. bereiken in het bezetten van de wethouderszetels in den nieu wen raad. Alle fracties hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven. Onzerzijds werd te kennen gegeven dat gaarne zou worden gezien dat het college van wethouders wederom zou worden samenge steld op den meest democratischen grondslag en met dien verstande dat zonder politieke afspraak, dus volkomen vrijstaand, de wet houders hun werk zouden verrichten. De zeer langdurige besprekingen hadden tot resultaat dat onbetwist een zetel werd toen gekend aan de S.D.A.P. en V.D., als zijnde de twee grootste fracties in den raad. Over het vervullen der derde plaats zal nog nader beslist worden, wanneer het definitieve stand punt van de Prot. Chr.-groep bekend is, daar deze nog geen ruggespraak had gehouden met de besturen der plaatselijke kiesvereeni- gingen. SPORTTERREIN „RACING". Vragen van den heer Schoeffelen- berger. Aan het College van Burgemeester en Wethouders. Geacht College. Ie. Is het U bekend, dat het sportterrein, hetwelk de Gemeente verhuurt aan de Voet balclub „Racing", met de daarop aanwezige kleedkamers, waschgelegenheid en privaat, in een onhoudbaren toestand verkeert? 2e. Zoo ja, wat zijn dan de redenen, dat uw College dien toestand niet spoedig doet verbeteren Den Helder 29-7-1935. Hoogachtend, J. J. Schoeffelenberger. Toelichting. De. afleiding tot bovengenoemde vragen is: dat-ik toevalligerwijze dezerdagen ojp dat sportterrein aanwezig was. Met verba zing nam ik daar kennis van dat gemeenté- lijk verhuurde object. Wanneer een huis eigenaar zoo zijn woningen zou verhuren, ware de critiek daarover legio. En terecht! Het veld voor beide doelen is onbespeelbaar: de omliggende paden onbegaanbaar; kleedka mers bouwvallig en veel te klein; waschge legenheid in één woord vies, doch het ergste van alles is: het aanwezige privaat. (Jammer dat er geen gezondheidscommissie meer be staat.) Een emmerstelsel, waaronder een gat is gegraven voor loozing, terwijl vlak bij het gemeenteriool ligt. Het staat er dan ook zóó voor, dat ik, na ingewonnen informatie, te hooren kreeg, dat, wanneer straks de con sul van de N.H.V.B.; alvorens de competitie begint (en dat is September a.s.) het ter rein met zijn aanhoorige compartementen komt bezichtingen, alles afkeurt. Gebeurt zulks, dan hebben de vereeniging en de ge meente een financieele strop. Laatstgenoem de, door het derven van entréebelasting. Van daar dat steller dezes, Uw College dringend verzoekt, direct maatregelen te willen ne men, opdat de competitie doorgang kan vin den. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER, van 2330 Juli 1935. Nieuwe zaken: Den Helder: A. Muller, Van Galenstraat 64, slagerij. Wijzigingen: Anna Paulowna: Coöperatieve Boerenleer. I "hls, Molenvaart 132. Bestuurswijziging. Den Helder: C. H. van Koningsbruggen, Keizersgracht 69. Overgegaan aan: C. Stofberg. G. van Stipriaan, Joubertstraat 42, slagerij. Overgegaan aan: H. Petter. LIEFDE VOOR DE DIEREN. Een onzer lezers vertelde ons het volgende, en hij had merkbaar schik in 't geval. Maandagmorgen waaide tijdens den sterken wind uit een der boomen voor het station een nest met twee jonge houtduiven. Een glazen- wasscher, die juist bezig was aan een karwei, geholpen door een spoorwegman, ontfermden zich over de beide diertjes en hun verwoeste woonplaats. Met groote zorgvuldigheid raap ten zij de restanten van het nest bijeen en wisten het met behulp van een touw en des glazenwasschers ladder weer in den boom te bevestigen. Daarna werden de jongen weder H IMDiy WS Wij ontvingen zoo juist een geheel nieuwe zending de modernste cassettes vanaf f 10 90 Tevens een keurige sorteering GERO-ZILVER Ziet onze speciale ETALAGE hoek Californiestraat in het gerepareerde nest geïnstalleerd. Onze zegsman deelde ons dat met voldoening mede. "„Dat is eens wat anders dan altijd maar ver halen van dierenmishandeling, mijnheer, en dit mag ook wel eens in de krant." Wij zijn het met hem eens en hopen, dat de ouders zich ook weer in hun gerestaureerd home zullen installeeren. Do eerste veiling. Gisteravond, te zes uur, werd de Bloemen veiling „Den Helder en Omstreken" geïnstal leerd. Ook op het gebied der bloemen hebben dus aanvoerders en koopers elkaar gevonden en zullen trachten de levensvoorwaarden voor beide categorieën beter te maken. Er bestond voor deze eèrste veiling veel belangstelling. Het Bestuur is er in geslaagd zich van de medewerking van de Heldersche Eiervelling te verzekeren, die wewillend als steeds, het gebouw in de Palmstraat afstond. Dit ge bouwtje nu was geheel vol. Daar was aller eerst een forsche aanvoer van alle mogelijke soorten bloemen, van ca. 20 aanvoerders en voorts een groot aantal koopers en belang stellenden. De veiling was gesteld op half zes, maar daar er enkele laatkomers waren, werd het een half uurtje later. Voortaan zal de veiling om 6 uur aanvangen, maar dan moet het goed uiterlijk 5 uur binnen zijn, aldus sprak zich de voorzitter uit. Deze functionnaris, de heer C. Koopman, opende tevens de eerste veiling van zijn jonge vereeniging. Zijn kort woord sprak van vreugde over den grooten aanvoer en van hoop op een lang en vruchtbaar voortbestaan van de veilingsvereeniging. Voorts dank aan het bestuur van de Eierveiling voor het afstaan van het gebouw. Namens het Bestuur van de Heldersche Eierveiling sprak de heerVerstegen een hartelijk woord. Hij feliciteerde de jonge bloemenveilingsvereeniging met de poging om organisatie te brengen in het bloemenbedrijf en verblijdde zich in de hulp,- welke de ver eeniging van de autoriteiten ondervond. De praktijk heeft uitgewezen, dat de beide functieskweeker en distribuant niet wel samen kunnen gaan, zoo is het ook met den koeienboer en den melkventer, met den kippenboer en den eierenverkooper. De 7-jarige praktijk van sprekér doet verwach ten, dat de bloemenveiling niet buiten moei lijkheden zal blijven, moeilijkheden, zooals ook de eierveiling die gekend heeft (gros siers!). Maar als de jonge vereeniging zal volharden, weken, mischien wel maanden, dan zal zij zeker slagen. Spreker adviseert de telers en koopers om de veiling te bevorde ren. Betracht spoed met den aanvoer en betracht spoed met de distributie. Dan kan het, dat bloemen, die den eenen dag nog te velde stonden, den volgenden dag reeds op tafel bij het publiek staan. Dat is in het voor deel van het publiek tevens! Voorts zegt spreker en het is de man van de praktijk, die hier spreekt! zorgt ervoor dat alles precies draait, dat het geld precies ontvangen en afgerekend wordt; accuratesse in geldzaken is een absolute noodzakelijkheidEventueele moeilijkheden zoo spoedig mogelijk oplossen! Weldra zullen aanvoer en koopers zich ge regeld hebben (er was bij dezen keer wat te veel van de eerste categorie) en dan zal, mik de goede kwaliteit, het publiek dubbel eh dwars tevreden gesteld worden. Aldus besloot de heer Verstegen met de beste wensehen voor de toekomst. Vervolgens sprak nog de heer Makelaar namens „Ons Belang",- belangénvereeniging van de aardappelen-, groenten- en fruit handelaren. - Naast een woord van felicitatie sprak hij woorden van verheugenis over het tot stand komen van deze vereeniging. Spr. wijst op den steun, die de vereeniging van den heer commissaris mocht ontvangen en heeft de blijde mededeeling, dat de bloemen voor de veilingen van zijn vereeniging niet door haar zélf gekocht zal worden, doch dat er gebruik zal worden gemaakt van deze veiling. Van zelfsprekend hoopt spr. op een wisselwerking; hij verwacht, dat hiermede beiden zijn ge diend. Voorts wijst spr. op de verdiensten van den heer Verstegen, den vorigen spreker. Hij is geboren in de zaken en is de aangewezen persoon als men advies noodig heeft. Nog spreekt de voorzitter een kort dank woord en dan vangt de eerste veiling aan. Afslager is de bekende heer C. Bakker, die al dadelijk een proeve van zijn vaardigheid geeft. Kalm, gemoedelijk maar vlug verricht hij zijn werk, onverbiddelijk den kooper aan wijzend als er afgemijnd is. Waarlijk, de vei lingsvereeniging had het niet beter kunnen treffen met dezen zeer geroutiheerden afsla ger. Wij bleven even toezien bij de eerste verkoopen. Onze indruk was, dat er aardig gekocht werd, zoodat een allereerste gedeelte van den schoonen droom der ondernemers waarschijnlijk al in vervulling" is gegaan. Succes, jonge vereeniging! VOOMMFFEUIK w e r l< f bij pijn steeds ASMIRHW Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 labl. 70 cis. en oranjezakjes van 2 labl. a 10 cis. WAARDOOR MEN VEEL ONGELUKKEN KAN VOORKOMEN. De Nederlandsche bond tot het redden van drenkelingen gèeft de volgende raadgevingen, die vooral in dit seiisoen, naar dagelijks blijkt, van groot belang zijn. 1. Ga nooit in een cano zitten, als ge de zwemkunst niet goed machtig zijt. 2. Ga nooit in een cano op zee, al kunt ge een weinig zwemmen, als ge niet op de hoogte zflt van stroom, wind en tij. 3. Ga nooit baderi (als ge niet kunt zwem men) in diep water. 4. Ga nooit baden (ais ge niet kunt zwem men) in stroomend water. 5. Ga nooit baden of zwemmen als ge zeer vermoeid of bezweet zij t. 6. Ga nooit baden of zwemmen met een volle maag; wacht tenminste een uur. 7. Ga nooit ver van de kust, bij vallend wa ter en Oostenwind; zeker niet als ge maar ma tig kunt zwemmen. 8. Denk er aan dat de aanhoudende Noor denwind kuilen en gaten maakt in den zee bodem; baders er schuilt gevaar! 9. Zeezwemmers raakt ge in een mui, blijf rustig; ga op uw rug liggen drijven; wacht 77 77 zegt de timmerman, ,,vier centimeter" zegt de k'eer maker, tachtig kilometer" zegt de vliegenier, ,,één- tiende milimeter" zegt de bekwame drukker 3 Bij een g o ede drukkerij rekent men met gedeelten van milimeters Vertrouw Uw drukwerk daarom ook toe aan een goede drukkerij Ga naar „Dat is vakwerk", zegt U dan af tot ge-in kaim zwin water zijt gekomen en zwem naar het strand. 10. Zwem nooit in de nabijheid van ^rib ben, golfbrekers of pieren. Weer vestigen we de aandacht op het; vis scherij-overzicht van de Nw. Rott. Crt. van j.J. Zaterdag, waarin ook nu weer een klaagtoon wordt aagneheven, dat er zoo wienig goede kwaliteitsvisch aan de Rotterdamsche markt werd aangevoerd. En dan komt weer tot uiting de klacht, dat de contingenteering van buiten- landsehe vischinvoer bestaat, want dat zou een doorn in het oog zijn van alle vischhandelaren, en hierdoor In de poging om hun brood te ver dienen, sterk benadeeld worden. Buiten de viseh, die de kustvisschers aan brachten, was de aanvoer wederom hoogst on belangrijk. In de Noordelijke landen - zoo staat er is voor dit jaar de zalmvangst af- geloopen en zeevisch van daar schaadt volgens hen, die het weten moeten, den marktprijs van de door Nederlandsche schepen gevangen visch en is daarom ongewenseht. Zoodoende gingen dagelijks honderden venters (sters) in een hoogst onbevredigende stemming huiswaarts, want er zijn slechts weinigen, die dure schol letjes of dure paling aan den man kunn brengen. Tot zoover weer dit overzicht. Wat is er fci aan de hand in Rotterdam? Van Amsterda: weten we het nu zoo'n beetje en daarin komt waarschijnlijk in September verbetering. Nu nog Rotterdam. Veel vraag zoogenaamd, weinig aanvoer, roep om buitenlandsche viseh. Daartegenover ettelijke vischvaartuigen op gelegd, wegens niet te bereiken besomming, die het bedrijf rendabel zouden kunnen maken; kustvisschers die den ondergang zijn ingetreden wegens te geringe kans van vischafzet. Wat wringt er daar te Rotterdam aan? Gewenscht zou het zijn, dat daarnaar een onderzoek werd ingesteld, want dit geluid uit Rotterdam bevat een klank, die dwingt tajt een nader beschouwen er van, om te ontdekj- I ken waar het euvel zit. Want er zijn veel gedupeerde groepen: dje visscher, de handelaar, de venters, de consu ment. Vraag en aanbod beweert men, beheerschjt de markt. Er zij hier, volgens de genoemde overzichtei vraag, maar er zou geen aanbod zijn. Doch de feiten bewijzen, dat onze visschersvloot voo(r voldoende aanvoer kan zorgen. Wie lost ook deze puzzle op? i Maar nu vinden we in de Nw. VisscheriJ- Courant meegedeeld, -dat de Ned. Bond van Kleinhandelaren aan den Minister van Econó- mische Zaken een schrijven heeft gericht orji beperkende bepalingen voor den invoer vah Deensche visch, inzonderheid „schol" te doen opheffen. Zij wijzen er op, dat de Ned. Visscherrjen niq't voor voldoenden aanvoer zorg dragen. Dat klinkt dus als het geluid uit Rotterdarrj. Waar is de hiaat te zoeken? Naar wij vernemen kunnen nu ook weef vanuit Vlissingen de garnalen worden uitge voerd. Men weet, dat er een kwestie was tus- schen handelaren en den agent te Breskens, zoodat de handelaren daar niet wilden koopen, terwijl alleen Breskens als uitvoerplaats was aangewezen. De visschers van Arnemuiden waren daardoor zeer gedupeerd. Maar nu is aan hun bezwaar tegemoet gekomen en ook Vlissingen weer als uitvoerplaats aangewezen. i i De Voorzitter, de heer Stevenson, opende met een welkomstwoord, in het bijzonder aan den vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken, den heeer Brouwer, Chef der afd. Visscherijen aan dat Departement; den heer Sierenberg de Boer van de Vis scherij Centrale, de heeren Burgemeeesters, Wethouders en Secretarissen van onderschei den gemeenten, waar vischbedrijf is en aan de afgevaardigden der aangesloten vereeni gingen. De Voorzitter hield een inleiding, die, zooals spr. zeide, nog een klaagzang moest zijn, om dat er eer verslechtering dan verbetering in het bedrijf viel te constateeren. Ondanks dat, onvermoeid, alles in het werk wordt gesteld orri het bedrijf wat rendabel tje maken, valt er nog geen resultaat te boekei). Zoowel de bemoeiingen van den Bond, als die van officieele instantie (gemeentebestu ren) evenals de maatregelen der Visscherij- Centrale hebben nog geen effect kunnen sorteeren. De verdiensten der kustvisschers blijven vér beneden het bestaansminimum; om no| niet te spreken van den achteruitgang de vloot door onvoldoend onderhoud wegens gebrek aan middelen. Bovendien wordt door sommige handelareiji getracht de maatregelen, ingesteld door dip Visscherij-Centrale te saboteeren. Daar is het bekende voorbeeld van Amsterdamsche gros siers, de Nebo, die een machtspositie bekleedt en die het moeilijk maakt een goede regeling te treffen. Er is voldoende vraag naar garnalen en visch te Amsterdam, maar de kleinhandel wordt door de grossiers in de distributie be lemmerd. Onze Wethouder de Boer had een conferen tie met het gemeentebestuur van Amsterdam en vermoedelijk zal dit wel resultaat afwer pen. De Voorz. vergaderde te Vlissingen, Arne muiden en had besprekingen met den Com missaris der Koningin in Zeeland, die zich sterk voor het visscherijbedrijf interesseert. Een krachtige organisatie is noodig om wat te kunnen bereiken. Men weet dat heel wat weerstand zal moeten worden gebroken en alleen door een sterke organisatie zal dat ten slotte, mogelijk zijn. Hoewel men getracht heeft door noeste vlijt en onverdroten voortwerken, in eigen onderhoud te voorzien, blijkt dit onmogelijk ën wordt het klemmend regeeringssteun in te roepen. Verschillende gemeentebesturen passen ber drijfssteun toe, maar de middelen van dip gemeenten raken ook uitgeput. Den Helder, dat reeds 4 jaar steunt, zou dat misschien nog 1 a 2 jaar kunnen voortzetten, maar is dan aan het eind. Algemeen vraagt men een totaal inkomen gelijkstaande met het uïtkeeringsbedrag aan werkloozen. Het beste oordeelt men Je aanvullende steun, besomming plus uit: keering. De vaststelling van den minimumprijs per kg garnalen is een behoorlijke prijs maar door de geringe afname kan men aan geen besomming komen. Veel goede consumptie garnalen worden aan vernietiging prijsgege ven. De algemeene besprekingen accentueerden nog de klaagzang van den Voorzitter. De heer Bakker van Seheveningen vroeg wat er gebeurde met de 1 van de besom ming, waarop de vertegenw. van de V.-C. antwoordde, datde helft voor dekking def kosten van de V.-C. was en de andere helft voor het bedrijf. De heer van Ek te Stellendam prees het werk van de V.-G., maar deze arbeid bracht voor het bedrijf nog geen resultaat. Gedurende het eerste halfjaar is gemiddeld 5.per week verdiend. De afzet in het binnenland is te gering en spr. drong aan op bedrijfssteun. Landbouw wordt met enorme bedragen gesteund, waar om de visscherij niet? Bedrijfssteun werkt aanvullend en stimuleerend. De heer Castel, weth. van Veere gaf ook een beeld ter demonstratie van den slechten toestand. Men steunt daar tot een week in komen van 9. Ook de Burgemeester van Breskens kon nog geen succes zien. De heer Laernooi, weth. van Vlissingen houdt een uitvoerig pleidooi om het visch bedrijf intact te houden en hem dunkt, dat de Regeering daarvoor toch een open oog moet houden. Door zijn aanraking met de visschers heeft hij gezien hoe noest deze menschen werken en is overtuigd dat ze geholpen dienen te worden. Ook de heer Parlevliet, weth. van Texel, bepleit steun tot het bedrag van de werk- loosuitkeering. Spr. zegt, dat de heffing per kg van 10 cent voor de garnalen naar Frank rijk, de visch-exporteurs eer weerhoudt de garnalen daarheen te zenden, omdat dezen soms de heffingskosten, die zij vooruit moe ten betalen, niet beschikbaar hebben. Hij be pleit de heffing te innen, nadat de garnalen in Frankrijk zijn verhandeld. Zou een expor teur niet betalen, dan beschikt men toch over het machtsmiddel hem zijn uitvoercon- sent te onthouden. De heer Dr. Ramaker, Gem.-Secr. van Bres kens bepleit restitutie van het heffingsbedrag als aangetoond wordt, dat de garnalen be dorven aankomen en dus onverhandelbaar zijn. De heer Rog van Seheveningen meent, dat men nu ook eens aan maatregelen voor de plat- visch moet gaan denken, waarop de Voorz. zegt, dat de eerste stap in die richting is ge daan met de tongenregeling, die den visscher ten goede komen en dat schol en andere plat- visch ook wel aan de beurt zullen komen. De heer Presser beweert, dat ons land nog groote hoeveelheden visch en garnalen kan verwerken en dat zijn Bond (van Kleinhan delaren in visch) pas bezig is zijn organisatie uit te breiden en dat deze de groote schakel is tusschen visscher en ccnsument en' dat deze de distributie kan vergrooten. Hij deed de moedgevende mededee- j ling, dat met ingang van September de kleifihandel te Amsterdam zélf de distri- butie ter hand zal nemen met uitschake ling van de grossiers en dat dit mogelijk zal worden gemaakt door een goede cre- dietverstrekking, welke door de gemeente Amsterdam zal worden ingesteld. Er zijn hier krasse dingen gezegd, aldus de heer Brouwer, maar hij zal den Minister vol ledig inlichten. Het vischgebruik in het bin nenland kan krachtig worden bevorderd en hij wekt op om de Commissie voor visch- propaganda te steunen. De Regeering geeft daarvoor subsidie en er is nog wel wat geld voor beschikbaar, want ook de garnalen moe ten daarin betrokken worden. De heer Brouwer heeft tijdens zijn verlof hier en daar eens rondgeneusd en heeft ge constateerd, dat de garnalenlevering goed werkt. Maar de handel moet haar niet sabo teeren De toestand wordt geleidelijk beter; hij weet, dat de vraag in het buitenland naar garnalen toeneemt. Hij wijst er op, dat voor steun het Dep. vah Sociale Zaken het aangewezen lichaam is en voor de visscherijbelangen het Dep. van Econ! Zaken en de Visscherij-Centrale. Hij wekt op de belangen bloot te leggen; wij hebben daar voor open oor en oog. Na de pauze werd besloten, dat vanwege den Bond op de tentoonstelling te Apeldoorn, die gehouden zal worden van 717 Aug. a.s., gezorgd zal worden voor dagelijksche toezen ding van gepelde en ongepelde garnalen. Gememoreerd werd nog, dat de gar- nalenstand op de „Remavi" zoo buiten gewoon succesvol was geweest. De heer v. d. Vis van Texel deelde mede, dat er mogelijkheid zou bestaan, dat voor deti vischaanvoer van de 11 Texelsche kotters ge7 durende 3 maapden geregelde afname zou zijn. De Voorz. had daarover een ander oordeel, gebaseerd op kennis van deze materie, zoodat dit punt later in beschouwing" zal worden ge nomen. Statutenwijziging werd aangenomen. De Bond zal voortaan den naam voeren: Ned. Visschersbond. Er komen gewestelijke instanties onder het groote geheel van den Bond, die thans 15 afd. telt en die straks alle visschersvereenigingen van de kustvisscherij hoopt te omvatten. De heer Parlevliet bepleit nog, voor het sparen van jonge visch, afzetting van be paalde gebieden in de Noordzee. Van verschillende zijden werd den heer Stevenson dank gebracht voor zijn respecta^ beien, belangeloozen arbeid in het belang van de isschers. Hierna sluiting. j TWEE KANO'S OMGESLAGEN. Er stond gisteren een nogal stevig briesje! dat zeker niet geschikt was om zich per kano buiten de pier van de Buitenhaven te -begeven. Toen 2 jongens dat gistermorgen toch deden, ondervonden zij daarvan de natte gevolge^ want hun ranke vaartuiger sloegen om: Ge durende ongeveer een kwartier hebben d| schipbreukelingen zich moeten klampen' aarj hun boöteh alvorens hulp kwam opdagéh. Deze verscheen in den vorin van 'het vliegkamp bootje, de vlet van den heer'Wiljouw en nog een marinevaartuigje.' Spoedig waren de hee ren toen in veiligheid gesteld, doch hun ge val, dat gelukkig goed afgeloopên is, Wiogé als ernstige waarschuwing dienen voor hen, die bij deining hun kano-liefhebberij op zee willen botvieren. Door een persoon werd aangifte gedaan dat hij door een hond is gebeten, waardoor zijn kleeding werd beschadigd! Een onderzoek wordt ingesteld. Diefstal uit cigarettenautomaat. Zóndagnacht werd uit een automaat aan dë Spoorstraat een hoeveelheid sigaretten ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek in. Op heeterdaad betrapt. Zondagavond te omstreeks 12 uur werd door de recherche een persoon op heeterdaad betrapt toen hij een woning aan de Kanaal straat binnendrong. Bedoelde persoon werd aangehouden en aan het Hoofdbureau van Politie in bewaring gesteld. Proces-verbaal wordt opgemaakt. WAARSCHUWING. In verband met bij hem ingekomen klach ten geeft de Burgemeester van Hillegom be langhebbenden in overweging alvorens bloem bollen te bestellen bij; A. Baert Co. te Hillegom, Karei de Groote, Postbox, Vogelenzang, Achillis Cauwenberghe en Markman Co, bij hem omtrent deze firma's inlichtingen in te winnen. Eigenaar van deze firma's is Frans Gijse- laar, wonende Weerensteihstraat 65 te Hille gom, die onder bovengenoemde handelsna men, ook in buitenlandsche bladen collecties bloembollen, tegen vooruitbetaling te koop aanbiedt. MATROZENBRUID VAN DE K XVIII. Bijzondere plechtigheid in het gemeentehuis te Maastricht. Vrijdag vond er in het gemeentehuis te Maastricht een bijzonder plechtigheid plaats. Katharina Joh. van Dooren trouwde er „met de handschoen". Dat is niet zoo iets bijzon ders. Dat zal dezer dagen nog wel vaker ge beuren. Het bijzondere is echter, dat mej. van Dooren werd toegesproken door de bestuurs leden van de afd. Maastricht van „Onze Vloot", de heeren Mr. van Doornick en Borg- hart, die bloemen met linten in de nationale kleuren aanboden, aangezien de echtgenoot van mej. van Dooren, de heer W. N. Koch, matroos eerste klasse der Kon. Marine, een der leden is van de wakkere K 18-bemanning, die kort geleden de roemrijke tocht van vele maanden met een Nederlandschen onderzeeëer naar Soerabaja volbracht." Mr. van Doornick hoopte, dat het bruidje de nationale kleuren, aan dit onverwachte 30 Juli. De parlementaire wederwaardighe den en de moeilijkheden van Dr. Colijn vorm den voor de Heeren zagen en zeuren, die gis teren onder het kappersmes lagen, een dank bare gelegenheid om er op los te kletsen en zjj hebben zich die gelegenheid niet laten ontgaan. Het is niet bepaald verheffend, te consta teeren wat er op zoo'n dag allemaal voor we reldwijsheid losbreekt. Wat die Aalberse bezield mag hebben? Dat is zeker jalloessie. Zeg dat wel. Zeker om een baantje ver legen. Nou, hij zal er van opfrisschen! Allemaal de schuld van de crises. Zou u denken? Niks anders. Maar daar ken ommers geen mensch wat aan doen. U niet cn ik niet en Ford niet en Colijn niet. En Aalberse ook niet. 't Is geen Hóllandsche crises, is een wereld- crises. En dè.t vergeten ze. Niet opscheren vandaag. En Collijn was toch een beste man. Hij is net als de rest, laten nou de anderen het maar eens probeeren. Ach man, weet je veel. Die man werkte zich dood. Zóó is het. En voor wie, voor wat? Voor ondankbaar heid! Nou ja, ze hébben geroepen: Leve Col- lijn, toen-die uit de Kamer vandaan kwam, maar wat wordt-ie daar beter van? Noppes. Wat heeft die man niet een moeite gehad om die zaak van de vaste lasten voor mekaar te boksen en Van die wèt? Van die vaste lasten, leest u geen kranten? Van die vaste lasten... hè-hè-hè. U bent zeker de aardigste thuis. Ja, als de kat er niet is. Dat docht ik al. Maar meneer, u schijnt zoo goed op de hoogte te zijn. Wat is dat toch met die vaste last? Ken u mijn daar nou over inlichten? Ja, dat is van de hiepeteek. Nou en verder? Verder geen nieuws. Ben i k menister of is C o 11 ij n menister! Als hij het maar snapt. En reken maar dè.t-4e et snapt. Boven me boord ook scheren, anders krijg ik 'n ring baardje. En wat zou 't nou met de belastingen? Hoe zoo? Als d r geen regeering is, kennen d'r toch geen belastingen worden opgehaald? Wat 'n groentje De belastingen gaan èl- tijd emhoog jongeman, knoop dat in je neus. Nou dan, of je van de kat of van de hond... Nee jongeman, niet om het kwaad gaat het maar om de oorzaak van het kwaad. Die moet onder de loep worden genomen. Zoolang we de oorzaak niet kennen, kennen we haar niet be strijden. Ken je dat volgen Nee. Kapper, veeg hem droog achter z'n ooren! Nou en dan hoef ik je zeker óók niet uit te leggen, dat. professor Aalebers consequente deflasie wou... Hoe vinjenem? Jawel, jongeman, consequente deflasie. En nou jij. Gooi 't maar in me pet, dan zal ik 't wel uitzoeken. Onthou 't nou, want daar leer je wat van: consequente deflasie. Stuur me dat met Sinterklaas in banket letters. Het lijkt me gewenscht, dat het volk gele genheid krijgt, „zich uit te spreken" (zooals dat heet) over: consequente deflatie. bruidsbouquet gehecht, aan haar man bij zjjn terugkeer in Nederland zou overhandigen, ais blijk van erkenning van de Maastrichtsche afdeeling van „Onze Vloot". Het bruidje was trotseh, kleurde, en knikte. (Limb. Koerier.) Binnenland. Diefstal van een grafmonument. Op verzoek van de gemeentepolitie te Oss heeft de recherche te Amsterdam gearre steerd den 20-jarige C. v. B., een berucht recidivist en een hekend type uit de Osscho onderwereld. De jongeman wordt van een zeer bijzondere misdrijf verdacht. Hij zou zich n.1. in 1933 hebben schuldig gemaakt aan het stelen van een grafmonument op de r.-k. begraafplaats te Oss. Het monument bevond zich op het graf van een kind van den heer S. aldaar. De aangehoudende heeft voor de politie het hem ten laste gelegde bekend. Hij had zich aan grafschennis schuldig gemaakt met het doel, het marmeren monument te gelde te maken. Hij zal ter beschikking van den offi cier van justitie te 's-Hertogenbosch worden gesteld. Verder wordt hij nog verdacht van medeplechtigheid aan inbraken en diefstal len, de laatste jaren te Oss en omstreken ge pleegd. Voor de derde maal binnen enkele weken is te Amsterdam een moord gepleegd. Dit- maal in donker Amsterdam, waar de 35- jarige Chinees Lee You, boekhouder van be roep, met een revolver is neergeschoten. Het was in het nauwe straatje van het Oude Kerksplein, Noordzijde, vlak voor een boar- dinghuis, dat deze jongeman, na een kort twistgesprek, met vier revolverschoten werd afgemaakt door den Chineeschen zeeman Wong Lim. De dader kon korten tijd later door een politieagent van het bureau War moesstraat worden gegrepen. Het slachtoffer bleek door vier schoten, een in de borst, een door de hartstreek en twee in den buik te zijn getroffen. Hij moet onmiddellijk, nadat de schoten gelost zijn, zijn overleden. Hij was boekhouder van de Chineesche Club Hatch Ching Association en hij stond bekend als een goed mensch, die steeds bereid was om zijn landgenooten waar dit mogelijk was

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 5