Buitenlandsch Overzicht. AUTOBUSDIENST NOORD HOLLAND oetbal i e fd f1.35 wilt Imnï Den Heider-Alkmaar v.v. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND dan in de Zon No. 7629 EERSTE BLAD ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1935 63sto JAARGANG 3 HERE Nationaal crisiscomité. Een intervieuw met min. Slingenberg. COURANT Abonnement per 3 maanden b(j vooruitbet.: Heldersehe Courant f 1.50; Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnenland f 2. Neder! Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10. Idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4 ct; fr. p. p. 6 ct Weekabonnementen 12 cL Zondagsblad resp. f 0.50, f 0.70, f 0.70, f 1.—Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, fl.50, f 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur: P. C. DE BOER Uitgave N.V. Drukkerij v/h. C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIE Ni 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meiled. (kolombreedte als redaction. tekst), dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, minimum 40 ct.; bij niet-contante betaling 15 cL per regel, minimum 60 ct (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder nummer: 10 ct per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct De Volbenbond en het Italiaansch-Abessijnsche geschil; er zit niet veel schot in de besprekingen. - In het Engelsche Lager' huis wordt aangedrongen op een krachtige houding inzake het geschil. De Volkenbond en het Italiaansch- Abessijnsche geschil. Het groote begin van Genève moet zijn de een drachtige houding van Frankrijk en Engeland. Zoolang die beiden het niet eens zijn over hun gemeenschappelijk op treden zal er weinig vordering komen in de behandeling van het ge schil. En het is uiterst moeilijk om die twee in een schuitje te krijgen, omdat Frankrijk tegenover zijn vriend Italië een andere tak- tiek wil toepassen dan Engeland. In een uit treksel uit een hoofdartikel van de Nw. Rott. Crt. wordt dat hieronder duidelijk uiteen gezet. Het was Laval Donderdagmiddag nog niet gelukt overeenstemming tusschen Engeland en Italië over den inhoud der door den Vol kenbondsraad aan te nemen resolutie te ver krijgen. De tegen Donderdagmiddag vijf uur uitgeschreven bijeenkomst van den Volken bondsraad is dan ook tot gisterenmiddag vijf uur uitgesteld. Dat Litwinof tot een onmiddellijk uitstel van niet minder dan 24 uur besloten heeft, bewijst wel, dat de meeningsverschillen nog belangrijk zijn. Men zit dus reeds midden in de moeilijk heden. De resolutie die een van de oorzaken is van deze moeilijkheden, laten we hier volgen: le. De Volkenbondsraad moet aan de be voegdheden van de arbitrage-commissie een interpretentie geven, die een bevestiging in houdt van de Italiaansche zienswijze, dat de commissie niet is belast met de vaststelling van de grenzen. DE KEIZER VAN ABESSINIE IN DE UNIFORM VAN VELDMAARSCHALK. De jongste foto van den Negus van Aethiopië, opgenomen tijdens een militaire oefening te Harrar. 2e. Er zal een vijfde arbiter worden be noemd, en de commissie zal worden uitge- noodigd, de procedure krachtens het verdrag van 1928 te volgen, teneinde voor 1 Septem ber tot een accoord te komen. 3e. Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië, de drie onderteekenaars van het verdrag van 1906 zullen onmiddellijk onderhandelingen openen, teneinde het vinden van een oplos sing te vergemakkelijken, die met medewer king van de Abessijnsche regeering de goede betrekkingen tusschen de beide landen zou waarborgen. 4e. De partijen zullen de onderhandelingen voortzetten en op 4 September rapport uit brengen. 5e. Welke ook de omstandigheden mogen zijn, de Raad zal op 4 September bijeenkomen om den toestand in zijn geheel te bespreken. Volgens geloofwaardige berichten uit Genève, zouden Donderdagavond laat, de ernstige moeilijkheden grootendeels opgelost zijn. Gelijk hierboven gemeld had Italië bezwaar tegen twee punten van de ontworpen formule, namelijk tegen het betrekken van Abessinië in de onderhandelingen tusschen de drie onderteekenaars van het verdrag van 1906 en tegen het plaatsen van de besprekingen in het kader van den Volkenbond. Er zou thans een formule gevonden zijn, die nog slechts de goedkeuring behoefde van de belanghebbende regeeringen. Dit compro mis draagt zorg dat de bovengenoemde pun ten uit de ontwerpresolutie verwijderd wor den en tot onderwerp zullen strekken voor een afzonderlijke verklaring, waarin de drie mogendheden Engeland, Frankrijk en Italië zich bereid verklaren tot onderhandelingen over te gaan in den geest van het verdrag van 1906, met de vierde belanghebbende mogendheid. Abessinië zou niet genoemd worden, maar door deze schikking, zou Engeland in feite bevredigd worden en Italië formeel. Tegen het einde van den avond verwachtte men een nieuwe bijeenkomst van Laval, Eden en Aloisi en indien een goedkeuring van de verschillende regeeringen verkregen mocht worden, zal de Raad Vrijdag bijeenkomen om zich over de resolutie uit te spreken. Men gelooft, dat Abessinië de resolutie zai aan nemen. Tenslotte geven we hier het uittreksel uit het hoofdartikel van de Nw. Rott. Crt. waarover we hierboven spraken. Het is van wege zijn belangrijkheid nogal wat lang uit gevallen. Wie echter een goeden kijk wil hebben op de houding zoowel van Italië als Engeland, en op den ernst van den toestand in het algemeen, verzuime niet het te lezen. Deze bijeenkomst (bedoeld wordt de bij eenkomst te Genève) is er een van die lugu bere vertooningen zooals soms in de diplo matie onvermijdelijk zijn. De geheele strijd loopt niet over den feitelijken toestand, al is het ook wel het dieper streven van Engeland de bijeenkomst deze reële basis te gevenmen spreekt over het weer op gang brengen van de arbitrage. Daarvoor zijn de Italianen na Genève gekomen en van niets anders willen zij hooren. Maar thuis spreken zij niet van het incident van Walwal dat zij door een kunstmatige beperking van het gebied der arbitrage alleen als voorwendsel voor een oorlogsverklaring willen behouden. Thuis zeggen zij met Mussolini voorop, dat het hen Feuilleton. en 30) „Voor jou een bitter treurspel, lieve. Maar nu zijn je zorgen half ten einde; je kunt Mr. Carstairs opzoeken en hem vergiffenis vragen zooals je plicht is, want jij bent de schul dige, omdat je hierover niet eerder gesproken hebt!" „Dat weet ik!" riep het rampzalige, maar tevens gelukkige meisje uit, „maar hij is ver dwenen! Als gevolg van het schandaal, heeft zijn vader de handen van hem afgetrokken, en hij keerde Londen den rug toe. Al dien tijd, heeft niemand iets van hem gehoord. Evenwel „Ga voort," zei Jenny Williams snel. „O. niets! Ik vrees, dat het nu te laat is om iets te doen!" Zij kon onmogelijk aan komen met het verhaal van een man, die twee gezichten had; dat zou idioot en bespottelijk klinken. „Kon ik maar iets voor je doen! Zou ik eens met je vader kunnen praten? Zelfs al „Beste," antwoordde Maisie Willen met een geruststellenden druk van haar hand, „vadër weet niet, dat jedat je Jenny Williams bent." HOOFDSTUK XXI. Het uitzetten van de va! Hector Wayne was tot een besluit geko men. Hij had besloten tot één stout stukje, een raak-of-mis-schot, voordat hij Engeland verliet. Dat het voor hem dringend noodzake lijk was geworden om Londen den rug toe te keeren (en voor hem vertegenwoordigde Lon den Engeland) was hem overvloedig duidelijk geworden. Scotland Yard mocht dan van domme uilskuikens wemelen, maar als die eenmaal vat op je hadden En toch was het al te dwaas, om „op te hoepelen" zonder geld op zak. Om geld en hoe meer hoe liever was hij bitter ver legen; en na het uitputten van iedere denk bare bron, kwamen zijn gedachten onver anderlijk op hetzelfde uitgangspunt terug. En dat uitgangspunt werd vertegenwoordigd door een zekeren Charles Huish, chauffeur bij dien welbekenden arts uit het West End, Sir Arthur Paget. Sluiper Symes, afluisteraar van geheimen bij uitnemendheid ,had geen tijd verloren laten gaan om zijn ontdekking, dat de mid denvoor van de Kensington Club een en dezelfde persoon was als de vermiste Hon. Jack Carstairs, aan den man te brengen, en die mededeeling had zijn lastgever dieper ge troffen dan iets gedurende vele jaren gedaan had. Het was een prachtvoornemenhet kon met geen mogelijkheid mislukken. Hjj herhaalde die woorden onophoudelijk in zichzelven; hij herhaalde ze opnieuw, terwijl hij de komst van zijn satelliet Symes afwachtte. Ziehier de toestand; De erfgenaam van een groot vermogen verkoos liever in het ver borgen te blijven dan zijn vaderlijk erfdeel op te eischen. De omstandigheid, dat Huish om de verwerving van een groot koloniaal gebied is te doen. Daarover zwijgt Aloisien daarover moeten de anderen te Genève zwijgen. Frankrijk wil aan den wensch der Italianen tegemoet komen en werkelijk het DE ABESSIJNSCHE GEZANT Dr. AZAJ WARGNEH C. MARTIN, die getracht heeft te Londen een leening voor Abessinië ten bedrage van 2 millioen pond sterling op te nemen. De foto toont den gezant in zijn werkkamér te Londen. onderwerp van deze bijeenkomst beperken tot opnieuw op gang brengen van de arbi trage. Zijn de Franschen nu zoo dom en zoo huichelachtig de politieke comedie van arbi trage als ernstige poging om den vrede te redden, te willen meespelen? Neen, zoo is het niet. Wat zij nastreven, werpt juist het volle licht op den ernst van den toestand in Europa. Engeland heeft haast. Engeland wil zoo gauw mogelijk een eind maken aan de on zekerheid, en Mussolini niet te diep zich laten steken in avonturen. Engeland wil zoo vroeg en zoo snel mogelijk hem het gevaar van zijn onderneming doen beseffen. Frankrijk wil nog tijd winnen en heeft er geen be zwaar tegen dat begin September de aange legenheid in haar vollen omvang voor den Raad in behandeling komt. Maar het wil de maand Augustus nog kunnen gebruiken om Mussolini te bewerken. Heeft dit dan iets ge baat, zal men vragen. Maar Frankrijk wil het nu anders doen. Het wil den Duce er op wij zen, dat Engeland zijn plannen als indrui- schen beschouwt tegen zijn vitale belangen. Laval wil zijn vriend onder oogen brengen dat Engeland gevaarlijk voor Italië zal wor den als het er op aankomt en dat de ernst van de bedoelingen van Engeland niet twijfel achtig is. Hij wil er op wijzen dat het, als de Raad begin September bijeen komt, het niet langer in hoofdzaak Abessinië is dat een be roep doet op den Volkenbond, maar het Brit- sche rijk, de Engelschen, bezorgd voor de Britsche belangen in Soedan, in Egypte en ook voor den levensader, het Suezkanaal. Dat zal een geheel nieuwe situatie zijn! En geland als klager, Engeland zich beroepend op het handvest dat het in volle kracht toe gepast wenscht te zien. Dan zal de bewering van Mussolini, den Volkenbond te verlaten, een hol dreigement zijn omdat men te Genève oneindig veel meer het verlies van Engeland dan het verlies van Italië zou vreezen. Om dit alles te overdenken wil Frankrijk nog tijd winnen voor Mussolini. Het yril hier nu optreden als vriend van Italië die het recht heeft te waarschuwen en te vermanen. Tusschen de Engelsche vastberadenheid en de Fransche diplomatie moet een compromis worden gevonden. Dat is ook te vinden. Het zal waarschijnlijk daarin bestaan dat Enge land tenslotte besluit, nog wat geduld te oefenen als het maar een termijn krijgt voor het eind van dit geduld en als het maar weet dat het uitstel nuttig zal worden gebruik. In ieder geval moet Italië dan beloven van dien termijn geen gebruik te maken om de vij andelijkheden te beginnen. Blijkt uitstel Vruchteloos dan komt Europa voor een situatie te staan waarop nu eerst het volle licht valt. Loopt het te Genève af met een besluit voorloopig de arbitrage weer op gang te bren gen dan is dit niet een flauwe comedie maar een beslissing zwaar geladen van dreige menten. Daarbij staat Abessinië op den ach tergrond. Uit het verzet dat Engeland biedt tegen een oplossing die al zijn bedoelingen intact laat kan Mussolini leeren hoe hoog de spanning is gestegen. l, Ift-iÊlm: VRIJWILLIGERS GEVRAAGD! In de New-Yorksche negerwijk Harlem heeft het Pan-Afrikaansch Verbond een werf bureau geopend, waar negers zich als vrijwil liger voor het Abessijnsche leger kunnen aan melden. Men ziet hier een aantal jonge negers voor het werfbureau in Harlem. Berlijn weert armlastige joden. In verband met den opvallenden trek van Joden naar Berlijn, heeft het bestuur der stad een waarschuwing bekend gemaakt, waarin deze trek ongewenscht genoemd wordt en waarin iedere ondersteuning van naar Berlijn gekomen behoeftige niet-Ariërs geweigerd wordt. Zij zullen principieel verwezen worden naar het stedelijke asyl voor dakloozen, om dan langs den vlugsten weg weer te worden afgeschoven. KONINGIN EN PRINSES NAAR SCHOTLAND. Voor het jaarlijksche zomerverblijf. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana stellen zich voor, zich op 6 Augustus voor het jaarlijksche zomerverblijf in het bui tenland naar Schotland te begeven. Zij zijn voornemens via Vlissingen met een boot van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" naar Engeland te gaan en onmiddellijk door te rei zen naar Schotland. De gift van de Koningin geheel verbruikt. Het Nationaal Crisiscomité deelt mede: In Juli '35 heeft het N. C. C. aan plaatse lijke comité's uitkeeringen verstrekt tot een bedrag van 11.119.99, waarvan voor een be drag van 6696.25 in den vorm van natura. Voor 59 bijzondere gevallen werd voorts door tusschenkomst van de plaatselijke co mité's een bedrag van 5074.26 verstrekt. Uit de gift van de Koningin, speciaal be stemd voor kleeding en dekking, werd voor extra-uitkeeringen in dezen vorm een bedrag van 697.75 geput. De gift van H. M., groot 50.000, is hiermede geheel verbruikt. Bijzondere vermelding verdienen ten slotte de uitkeeringen aan het Nederlandsch Jeugd leiders Instituut en de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, voor kampwerk 1935, tot een bedrag van 9631. De nieuwe minister geeft zjjn inzichten te kennen. Het „Haarlemsch Dagblad" heeft een on derhoud gehad met den nieuwen minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg. Daaraan wordt het volgende ontleend: In den algemeenen toestand van het rijk ziet mr. Slingenberg een belangrijk nieuw lichtpunt door de zeer verbeterde situatie in de overzeesche gewesten. Hij is overtuigd van de heilzame verbetering in den toestand der cultures en knoopte daar een opmerking aan vast over de nieuwe vooruitzichten van jonge menschen, die naar Indië gaan. Met een beperkte deflatie-politi'ek stemt de minister ten volle in; hij schaart zich geheel aan de zijde van het kabinet-Colijn. Ten aanzien van de z.g. consequente deflatie gaf hij te kennen, dat aantasting van de hoofdsom der vaste lasten groote verlichting zou kunnen beteekenen als die wettelijk uit voerbaar was, maar hij acht haar niet wette lijk uitvoerbaar en is van meening, dat zij practisch niet toe te passen is door de onge lijkheden, dus onrechtvaardigheden, die zij zou scheppen. Veel goeds verwacht de heer Slingen berg van de industrialisatieplannen van minister Gelissen. Men kan daarmede de werkloosheid niet wegnemen, maar zij zullen de werkloosheid binnen zekeren tijd aanmerkelijk kunnen ver minderen, Zooals de cijfers zich thans ver houden, zouden zij 100.000 van de 450.000 werkloozen op den duur aan arbeid kunnen helpen. Omtrent een tweetal hoofdkwesties, die het werkloosheidsvraagstuk beheerschen: de in ternationale toestand en de toenemende me- De gift van f 50.000 van H. M. de Koningin voor het Nationaal Crisis comité is geheel verbruikt Onwillige bollenkweekers voor het Hoornsche Kantongerecht, f j00. boete geëischt tegen twee broers, die zonder vergunning tulpen gekweekt hadden De nieuwe regeling van de pachtwet. Bezwaren van de Ver. tot ontwikke ling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier Een interview met den nieuwen mi nister van Sociale Zaken. Optimis tisch gestemd De mogelijkheid bestaat dat het nieuwe college van Rotterdam uitslui tend uit Soc. Democratische wethou ders zal bestaan Prins Alexis Mdivani, de echtgenoot van Barbara Hutton, is Donderdag avond bij een auto-ongeluk om het leven gekomen De Engelsche buitenlandsche politiek in het Lagerhuis behandeld. Aange drongen op een krachtige houding in zake het Italiaansch-Abessynische geschil Ernstig ongeluk te Rotterdam. Een doode en drie gewonden, waarvan twee ernstig In Secten (Tirol) zijn twaalf boer derijen afgebrand, waardoor 52 men schen dakloos zijn geworden De Koningin en Prinses Juliana zul len 6 Aug. naar Schotland gaan voor hun jaarlijksche zomerverblijf Op Long-Island heeft een cycloon ge woed. Tal van schepen zijn in nood Gisterenavond heeft de minister-pre sident, dr. Colijn, voor de radio ge sproken. Hij maande het Nederland- sche volk tot kalmte en zelfbeheer- sching De S.D.-Tweede Kamerfractie zal geen verzoek indienen tot bijeenroe ping van de Kamer De Nederlandsche Bank heeft haar disconto met 1 procent verlaagd Te Genève zou gisterenavond onver wacht volledige overeenstemming met Italië zijn bereikt Feuilleton Buitenlandsch Overzicht Pag. 1 6 5 I 5 6 5 6 6 1 6 Omtrek-nieuws Marktberichten Marinebericht&n Soortnieuws 5 5 6 1 1 11 12 12 12 chanisatie, verklaarde mr. Slingenberg, dat natuurlijk de eerste voor verbetering vatbaar blijft, de tweede niet, omdat mechanisatie zal blijven toenemen. De invoering van de veertig- urige werkweek blijft tot dusver, zooals be kend, bij de internationale besprekingen te Genève steeds haken op de loonkwestie. Wat de samenwerking van partijen in da regeering des lands betreft, verklaarde mr. Slingenberg, dat hij die in toenemende mate in 's lands belang noodzakelijk acht. Samen werking is eisch van den tijd. In doozen van 20d.af. misschien niet wist in welk een hoogst ern- stigen toestand zijn vader verkeerde, deed niet bijzonder veel tot het geval af, omdat, gesteld dat hij bij den eventueelen dood van zijn vader te voorschijn kwam, hij de grootste moeilijkheid zou ondervinden om te bewijzen, dat hij de wettige erfgenaam was. Hij zou zich voor het grootste dilemma gesteld vinden, waaraan een mensch ooit onderworpen was. Tot zoover dus, was alles goed. Nu is de verdwijning van een totaal onbe kenden chauffeur, Huish genaamd, iets ge heel anders dan die van een gravenzoon en erfgenaam van een vorstelijk vermogen. Wie zou Huish missen, als hij van den aardbodem verdween, zonder dat er een haan naar kraaide? Die voetbalmaniakken van Kensing ton weliswaar wel; Sir Arthur Paget even eens maar, wie nog meer? Niemand, dan Symes en hij zelf en, o ja, die ezel Thomas, de knecht: hij mocht niet uit het oog ver liezen, dat Thomas wist, dat die Huish iets méér was dan doodgewoon Charles Huish, een van de vele duizenden chauffeurs, die Londen telt. En, bovendien, verdwenen jaarlijks men schen uit Londen, zonder dat men ooit weer van hen hoorde; iedere week een paar, mis schien. Hij herinnerde zich daarover bi de Zondagsbladen eens iets gelezen te hebben... Jawel, em millionnair was. opeens spoorloos verdwenen! Hij was uit een club in Pall Mali naar buiten gekomen, had er in dat blad ge staan, zijn klakhoed overmoedig schuin op het hoofd, en een dure sigaar rookende. Hij had een voorbijrjjdenden taxi-chauffeur ge wenkt met een zwaar beringde hand (wat wisten die inktkladders er toch altijd iets moois van te maken!) de taxi had stilgehou den; hij was inges.apt en sedert had nie mand hem meer gezien, of iets van hem ge hoord... Wanneer een millionnair aldus ver donkeremaand kon worden, waarom dan een eenvoudige chauffeur niet? Als wriemelende, kronkelende slangen, maalden deze gedachten hem aanhoudend door zijn misdadig brein. Toen Sluiper Symes de kamer op zjjn gewone gluiperige manier bin nenkwam, verwelkomde hij den man bijna als een vriend. Symes zou zich waarschijnlijk niet door lastige vooroordeelden gehinderd voelen; hij had dezen avond een man noodig, die zijn voornemens volledigen bijval zou schenken, niet iemand, die zou beproeven ze met allerlei uitvluchten of smoesjes te ont zenuwen. Ja, Symes was zijn redder uit den nood. „En?" merkte hij vragend op. met een wenk naar de whisky-karaf op het buffet. Men kon er Symes nooit van betichten, dat hij een dronk bedierf door overhaast mengen. „Lord Overton wordt niet verwacht nog een dag te zullen halen; waarom hij nog niet dood is, begrijp ik niet!" antwoordde Symes op een toon alsof h(j een persoonlijke grief jegens den ouden man koesterde. „Het is tijd voor je om je aan 't werk te zetten als je van plan bent om den boel ooit aan den gang te brengen", liet hij volgen met een stem, waarin eenige minachting doorschemerde. „Wat bedoel je daarmee, voor. den drom mel?" vloog Wayne op. „Jij en ik zullen beter met elkaar kunnen opschieten als je beleefd tegen mij bent, versta je?" antwoordde de uitvorscher van dingen, die het daglicht niet mochten zien, terwijl hij opstond, en den „man van de we reld" van dichtbij in het gezicht keek. „Je bent al te ver met mij gegaan om nu een hooge borst tegen mij op te zetten, Wayne. Ben je eei. zaakje vergeten, dat wjj weldra j op touw zouden zetten tegen dien Huish? Het komt mij voor, dat de tijd daartoe nu aangebroken is." „Hoezoo?" beet Wayne hem toe. „Heb ik je niet gezegd, dat zijn ouwe heer ieder oogenblik den kraaienmarsch kan bla zen Hij ligt nu al zoowat een veertien dagen op het uiterste, hjj zal niet veel fut meer over hebben; dat is volgent- alle menschelijke be rekening uitgesloten. Welnu, jij wenscht den zoon uit den weg geruimd te hebben voordat de vader sterft, is het niet zoo? En dan komt die onbetaalbare ezel Anstruthers voor al dat geld op... en wat zou jij, wat zouden wij beiden niet uit dien Anstruthers kunnen halen? Het zou schande zijn om het hardop te zeggen! En nu jij, makker!" „En?" vroeg Wayne alweer. De opmerking behelsde een vraag, en tegelijk een aanmoe diging voor den ander om voort te gaan. „Het zou gemakkelijk genoeg zijn!" ant woordde Symes. „Sir Arthur Paget, zijn baas, maakt altijd lange reizen buiten Lon den. Zoo weet ik onder anderen toevallig, dat hij morgen naar Barborough gaat. Hij reist per spoor en zal buiten kijf ook per spoor terugreizen. Allemaal om Huish een beetje te ontzien, omdat hij kou gevat heeft. Paget is stapelgek geworden op het voetbalspel van zjjn chauffeur, en hij wil Huish aan geen enkel gevaar blootstellen, allemaal, omdat hij hem in de gelegenheid wil stellen aanstaan den Zaterdag in de match tegen Midchester City mee te spelen. Maar, luister nu eens goed! Ik zou naar Barborough kunnen gaan. en daar intercommunaal met Cavendish Square telefoneeren. Ik zou kunnen spreken uit naam van Sir Arthur, en zeggen, dat Huish met de auto moet overkomen om hem af te halen en thuis te brengen. Halverwege Londen, houden wij den auto aan, verdooven Huish met een of ander middel en..4 nu, het kan mij niet schelen om de rest te doen als jij er te laf voor bent, wat ik vast en zeker geloof... Wij kunnen de auto een zetje geven over een klip ik heb de plek al met juistheid bepaald. En eindelijk, nadat ik met het heele karweitje klaar ben, werpen wij het lijk de auto achterna..." Een betreurens* waardig auto-ongeval het slachtoffer een welbekend beroepsvoetballer", ziedaar wat de kranten er van zullen zeggen. Hoegenaamd geen gevaar voor ons bij en per slot van rekening een vermogen voor ieder van ons beiden! Heb jij er iets tegen in te brengen?" „Zul jij zul jij het doen?" vroeg Hfcctor Wayne met gesmoorde stem. „Jij zult er ook bij moeten zjjn; hij is een sterke kerel, en ik zal je hulp noodig hebben. Maar ik zal hem een doek met chloroform onder den neus houden, reken daarop h(j kent mij toch niet en daarna gaat alles als vanzelf." „Ik moet er even over nadenken!" zei Wayne. „Ga weer zitten, en schenk je nog eens in." Wayne zelf begon in de kamer heen en weer te loopen. Hij overwoog het voor en tegen van het misdrijf. Hij vertrouwde Symes niet; h\j had geen reden om hem te vertrou wen, maar de man zou er geen getuigen bjj willen hebben z(j moesten het zaakje op knappen, geheel alleen met hun beiden. Wat Ronald Anstruthers betrof, die zou in hun handen zijn als was. „Het kan zoo maar niet op den openbaren weg gebeuren!" zei Wayne, zich plotseling naar den ander keerende. (Wordt vervolg

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 1