Oost-Indié. Laatste berichten. BONTMANTELS J. J.H. KOOPMAN, Weststr. 14 HELDERSCHE COURANT 6 GEMENGD NIEUWS Waternood in Zeeuwsch- Vlaanderen. Diefstal van 200 kippen. De kerkdieven uit Midden-Limburg. Doodgevallen. Een gefingeerde aanranding. Door een paard doodgetrapt. Nederlandsch smokkelaar te Luik ontvlucht. Door een paard dood getrapt. Verdronken. Ongeluk in de nieuwe centrale te Nijmegen. Slaapwandelaar op straat gesprongen. Mijnwerker om het leven gekomen. De zuivering van Oss. Arrestaties te Friezenveen. Nachtelijke overval in de Haarlemmermeer. De Zwolsche wonderdokter veroordeeld. Amoureuze Perikelen. Inbraak in een villa te Bussum De gezondheidstoestand van den Paus. Omkooperij van j Regeeringspersonen De moordzaak-W. BINNENLAND De toestand in het vetweidersbedrijf. BUITENLAND De Actie tegen de Joden in Duitschland. De actie tegen het „politieke Katholicisme'. De bijlegging van het conflict tusschen Polen en Dantzig. Bliksem ingeslagen. Het Conflict tusschen Italië en Abessinië. Aanbesteding geopend voor 13 oorlogsschepen. LUCHTVAART 16 nieuwe Russische vliegtuigen van het type Maxim Gorki. Campbell Black heeft zijn vlucht opgegeven. De Postvluchten van en naar Indië. Wat voor weer vandaag? r* 't- gende bergketens to over de 3000 nieter rei ken. Nog slechts enkele minuten, seconden misschien, en het oogenblik van de catastrofe zal daar zyn.- Het verloop van de vlucht kunnen wij van minuut tot minuut volgen. Eerst de bewol king boven het vliegveld Taliedo bij Milaan. Dan kort na het vertrek het regelmatig stij gen door de regenwolken tot op 4500 m het hemelblauw zichtbaar wordt. Bijna 5000 m is men hoog, als men blijkbaar weer zware wol ken ontmoet. De regen klettert tegen de vensters en op het metaal van den vliegtuig romp. Half één. Tot nu toe is dus alles goed ge gaan. Maar dan, midden in de buien, wordt een knal gehoord. Is het een onweerslag, een stoornis? Het toestel zakt snel. Beklemmend Is de taal der opeenvolgende cijfers. Het tempo wijst op ongewone verschijnselen ijsvor- ming! Op 3200 m sneeuwbuien. Lager en lager 2400 m. „Vlak boven de toppen", schrijft van Langen. Het toestel vliegt dus reeds in de buienflarden der onderste wolken laag, waardoor men weer tijdelijk zicht heeft op de aarde. Een bliksemschicht, de tusschen de bergen al zeer geringe hoogte van 2100 m zijn de laatste bijzonderheden, die worden ver meld, het zijn het laatste woord en de laatste cijfers, die Jos van Langen'schrijft...... Binnenland. Water voor 5 cent per emmer. Men schrjjft aan de Nw. Rott. Crt,: De langdurige droogte is oorzaak, dat in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen nijpend gebrek komt aan zuiver drinkwater. Vele regen bakken staan ledig; énkele groote'reservoirs, als bijvoorbeeld de regenbakken van kerk gebouwen voor zoover deze niet door loopend verhuurd zijn bieden nu nog ge legenheid om aan drinkwater te geraken. Voor het overige is men aangewezen op het water, dat van elders wordt aangevoerd en In tankwagens langs de huizen, wordt ver kocht tegen 5 cent per emmer. De voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg van een drinkwaterleiding vorderen in- tusschen snel, zoodat, althans voor enkele ge meenten, het gebrek aan voldoende drinkwater weldra tot het verleden zal behooren. Bij een pluimveehouder te Ede zijn Donder dagnacht ongeveer 200 kippen gestolen. In de nabijheid werden in een boschje een paar zak ken met kippen gevonden. Het grootste ge deelte van de dieren was reeds gestikt. De politie stelt een onderzoek in. Tegen elk 2 jaar geëischt. Voor de Roermondsche rechtbank stonden gisteren terecht de 30-jarige H. uit Beek, de 26-jarige S. uit Thorn, de 19-jarige V. uit Maastricht, welk drietal geruimen tijd Mid den-Limburg onveilig maakte door het plegen van diefstallen in kerken, kapellen en scholen. De eisch luidde tegen leder van hen 2 jaar gevangenisstraf. Winkelierster bewusteloos aange troffen In baar woning. Donderdagmorgen bleef de woning van de 50-jarige mej. M. Abshoven, die aan den Pro vincialen weg onder Hazerswoude een kruide nierszaak drijft, gesloten. Aanvankelijk werd er niet op gelet, maar later toen zich klanten vergeefs aan de woning vervoegden kreeg men argwaan. Een melkboer forceerde de deur en vond de bewoonster onder aan de trap liggen. Zij was van de trap gevallen en had ernstige verwondingen aan hoofd en beenen opgeloopen. Hoewel onmiddellijk ge neeskundige hulp werd Ingeroepen mocht deze niet meer baten. Een uur later Is zij overleden. Loopjongen „bestolen". Donderdagavond zes uur vond een petro- leumventer aan den spoorwegovergang bij De Woesten onder Almelo een 16-jarigen loop jongen met een touw om den hals aan een boompje gebonden. Hij was spoedig bevrijd en vertelde dat hjj aangerand was, waarbij zijn beurs met ruim 16 gulden was gestolen. Hy was daarna door den vreemdeling aan den boom gebonden. Bij de politie, die het verhaal niet geloofwaardig vond, bekende hij na een verhoor van meer dan twee uur, dat de over val gefingeerd was en door hemzelf geëensce- neerd. De beurs is later in de omgeving ge vonden. Donderdagavond had de voerman van het destruetiebedi.jf K. d. H. zijn paarden ge bracht in de achter de woning aan den Boven- dijk liggende weide en was naar huis terug gekeerd. Een troepje kinderen speelde in de weide, waarbij het driejarig zoontje van de H. Deze is blijkbaar te dicht achter een der paarden gekomen, dat hem een zoodanigen trap in den onderbuik gaf, dat de kleine gisterennacht aan de gevolgen is overleden. Vergeefsche poging tot achter volging. Het A.N.P. meldt uit Luik: In de Rue le Guillaumins te Luik werd de Nederlandsche smokkelaar K., die in België tot tweemaal zes maanden gevangenisstraf was veroordeeld, door twee rechercheurs ge arresteerd, welke hem naar het politiebureau wilden overbrengen. Onderweg wist K. zich echter los te rukken en in een auto van een medeplichtige te springen, die daarna met vol gas weg reed. Een der rechercheurs kon zich nog juist aan den auto vastklampen, doch was later gedwongen los te laten, daar hy op hoofd en handen een regen van slagen ontving. Het gelukte niet den smokkelaar te achter halen Waarschijnlijk ie hy over de Neder landsche grens gevlucht. Landbouwer om het leven gekomen. Donderdagochtend, toen de landbouwer H. Boetting te Oosterhelsselschebrug onder de gemeente Dalen zich naai het weiland begaf, bemerkte hij, dat een van de zich daar be vindende paarden ernstig was gewond door het prikkeldraad. Terwijl B. het dier behan delde, kreeg hij van een tweede zich in het weiland bevindende paard een trap tegen de borst, waardoor hy zoo zwaar werd gewond, dat hij eenige uren later is overleden. Vader van vyf kinderen. In de Waal bij Nijmegen is verdronken de 27-jarige A. W. uit Nijmegen, vader van vijf kinderen, die vermoedelijk bij het visschen te water is geraakt. Woensdagavond omstreeks negen uur ls de 11-jarige jongen M. Wittebrood uit Uitgeest in de Beemsterringvaart onder de gemeente De Rijp te water gevallen en verdronken. Na eenige uren dreggen is het lijk door de politie opgehaald en naar het gemeentehuis De Rijp gebracht. De 33-jarige echtgenoote van den schipper D, te Stadskanaal, moeder van drie kinderen, waarvan het jongste een maand is, is giste renmorgen te Smilde overboord geslagen en in de Drentsche Hoofdvaart gevallen. Zij werd door omwonenden bewusteloos op het droge gebracht. Hoewel direct kunstmatige adem haling werd toegepast en bij het slachtoffer de levensgeesten terugkeerden, is zij toch na eenige oogenblikken overleden. Monteur gedood. Bij het monteeren van machines in de nieuwe centrale van de Provinciale Geldersehe Electriciteis Maatschappij te Nijmegen is een Ongeluk met doodelijke afloop gebeurd. De 48-jarige; monteur M Niessing, gehuwd en vader van vier kinderen, verrichtte werk zaamheden op een steiger. Plotseling brak een balk met het gevolg, dat Niessing van een hoogte van tien meter naar beneden viel. Zwaar gewond en met inwendige kneuzingen, bleef hij liggen. Hij is naar het Canisiuszieken- huis gebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD Te Sluis (Z.) is Donderdagmorgen het 12-jarige dochtertje van de familie N. R. door een autobus overreden en op slag gedood. Van acht meter hoogte. Te 's Heerenberg is de zoon van den heer R. bij het slaapwandelen, hoewel zijn broer hem nog wilde tegenhouden, uit het raam ge sprongen en van 8 meter hoogte op den steenen vloer gevallen. De jongen kreeg een armbreuk en verschillende Inwendige kneu zingen en hoofdwonden. De jongen kan zich van het voorgevallene niets herinneren. Vannacht is te Kerkrade op den Kerkrader Steenweg in bewusteloozen toestand gevon den een man, die per auto naar het ziekenhuis werd gebracht. Hij had een dubbele schedel basis-fractuur. Gisterenmorgen is hij over leden, Uit het onderzoek is gebleken dat hy J. Bock heette, mijnwerker was en te Bleyer- heide woonde. Gisterennacht was hy van zyn werk gekomen op de mijn Oranje Nassau II te Schaesberg. Vermoedelijk is hij van zijn rywiel gevallen en daardoor verwond. Eten heler aangehouden. De politie te Oss heeft Woensdagnacht van zgn bed gelicht den 36-jarigen E. v. d. W. uit Heesch, tegen wien ernstige verdenkingen waren gerezen, dat hij vleesch van een ge slachte koe, die bij den landbouwer d. G. in de Kortvoortschestraat in 1925 was gestolen, van de dieven had opgekocht. Hij heeft be kend Het wordt zeer waarschijnlijk geacht, dat de verdachte meermalen als heler van de Ossehe dievenbende is opgetreden. Het onder zoek wordt voortgezet. Vijf lieden in arrest, die heel wat op hun kerfstok hebben. De gemeentepolitie te Friezeveen heeft in samenwerking met de plaatselijke rijkspolitie en de Kon. Marechaussee in verband met een aantal misdrijven, die in deze streek den laatsten tijd zijn gepleegd, vyf menschen in arrest gesteld. Eerst werd gearresteerd de 22-jarige koopman A, M. uit de buurtschap Friezeveensche West, die een koe uit een weide had' gestolen ten nadeele van de wed. V. en deze te Rijssen op de markt had ver kocht. Deze A. M. bleek verder een reeks van oplichtingen en verduisteringen te heb ben gepleegd, zoomede valschheid inge schrifte bij zijn handel in rijwielen, radiotoe stellen enz. Hij werd opgesloten in het huis van bewaring te Almelo. Uit de getuigen- verhooren kwam aan het licht, dat een van zyn vrienden, de 26-jarige steenarbeider J. B. de onlangs afgebrande woning van zijn vader in brand had gestoken. J. B is wegens dit misdrijf gearresteerd en bekende volledig, nadat hij in het huis van bewaring te Almelo was opgesloten, heeft J. B. nog meer beken tenissen afgelegd. Met A. M. had hij in de maand Juni ook reeds een koe uit een weide gestolen. Ongeveer 4 jaar geleden was bij met een anderen vriend, J. K., 's nachts uit stroopen gegaan. J B. had voor deze gelegen- heitd een jachtgeweer bij zich. Toen het tweetal bemerkte, dat zij werden gevolgd door een hen onbekend persoon, had J. B. geschoten. De man viel neer of heeft zich laten neervallen. De stroopers waren er van door gegaan. Voorts zyn nog gearresteerd de veenarbei ders E M en G B te Friezeveen, wegens kippendief stallen te Langeveen. Uit getuigen verklaringen la voorts komen vast te staan, dat J. B. eenige jaren geleden tydens de stakingen in de veenderijen groote hoeveel- heden turf in brand heeft gestoken om den voorraad van de verveners te verminderen, waardoor spoediger tot hervatting van het werk zou worden overgegaan. Al de in brand gestoken turf is toen ver loren gegaan. Wegens het plegen van verschillende zeden misdrijven werd gearresteerd de 33-jarige bakkersknecht B. G. uit de buurtschap Frie- zenveensche wy, Ook deze is, na bekend te. hebben, naar het huis van bewaring over gebracht. Vader kwam zyn kinderen stelen. In Februari j.1. kreeg een 23-jarig Hage naar oneenigheid met zijn vrouw, die daar op de echtelijke woning verliet en met haar twee kinderen bij haar ouders in de Haarlem mermeer haar intrek nam. Dat zij de kinde ren had meegenomen, was niet naar den zin van haar echtgenoot en deze beraamde een plan, om zijn spruiten terug te halen. Hij ging in den nacht van 20 op 21 Februari in gezelschap van een jongeren broer, twee vrienden en een zwager (een meester in de rechten te Amsterdam), per auto naar de woning van zijn schoonouders, wachtte tot zijn schoonvader, een landarbeider, om half zes naar het land was gegaan en drong toen met de beide vrienden door een raam de wo ning binnen. Het voornemen om de kinderen weg te nemen, kon niet zoo gemakkelijk worden uitgevoerd, aangezien de vrouw en- haar moeder wakker werden en alles in het werk stelden, om den kinderroof te verhin deren. De vrouw van den Hagenaar kreeg daarbij van een van zijn vrienden een ge- duchten klap met een bandenlichter in het gezicht, waardoor haar bovenlip gespleten werd. De mannen wisten met de kinderen in den auto te verdwijnen en lieten de beide vrouwen in overspannen toestand achter. Het dappere viertal moest Donderdagmid dag voor de Haarlemsche rechtbank terecht staan, wegens huisvredebreuk en mishande ling. De vriend, die de mishandeling ge pleegd had, was echter niet verschenen. Van de drie anderen gaven er twee toe, het feit gepleegd te hebben; de derde zei, niet binnen geweest te zijn. De officier van justitie vorderde voor den jongsten verdachte, die niet binnen was ge weest, vrijspraak en eischte tegen den vader, die zijn vrouw door vrienden liet mishande len, twee maanden gevangenisstraf, hetgeen aan dezen verdachte de opmerking ontlokte, „dat hij zijn eigen kinderen toch wel mocht gaan stelen". Tegen den niet verschenen ver dachte werden vier maanden geëischt. De vierde man, die alleen maar een kind in den auto had gedragen hoorde veertien dagen te gen zich eisehen. Op 22 dezer volgt de uitspraak. Door den kantonrechter te Emmen, De kantonrechter te Emmen heeft Donder dag A. C. te Zwolle, bijgenaamd de Zwolsche wonderdokter, veroordeeld wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde, tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. De eisch van het O.M. was 200 boete of 100 dagen hechtenis. Voor deze zaak bestond in grooten kring belangstelling. De verdediger, mr. Brandsma uit Zwolle, betoogde, dat C. geen kwakzalver in den ge wonen zin van het woord is. Hij werkt uit sluitend door handoplegging en vraagt geen honorarium, de verdediger legde brieven over van bevoegde artsen, die door hen opgegeven patiënten naar Zwolle hebben gezonden, waar zij genezing vonden. C, geeft zijn patiënten geen advies In Zwolle erkennen officieele instanties, dat hij uitsluitend werkt in het belang van de lydende menschheid, waarom hij daar ter plaatse, hoewel sinds vele jaren zijn praktijk uitoefenende niet vervolgd wordt. De kantonrechter, mr. Maitland, stelde zich niettemin op het standpunt, dat verdachte zich kennelijk bezig hield met het verleenen van bijstand aan zieken met de strekking genezende werking uit te oefenen, zonder te zijn toegelaten tot het uitoefenen van de geneeskunst. Tragi-comedie in het Westland. Een Monstersche chauffeur, gehuwd en vader, had liefdesbetrekkingen aangeknoopt met een nog jeugdige maagd van den Maas dijk, in de gemeente Naaldwijk. Doch, van deze amoureuze slippertjes had vrouwlief lucht gekregen. Haar vrouwelijke scherpzinnigheid had uitgevischt, dat haar echtgenoot een autotochtje zou gaan maken met zyn tweede geliefde. Zooals nood, maak ook liefde vindingrijk, want de minnekoozende echtgenoot bezat geen auto, maar toog naar een garagehouder in Monster, waar hij een akelig verhaal deed over een zieke en een ziekenhuis, waarop de garagehouder een auto afstond. De minnaar-echtgenoot reed naar den Maasdijk, waar hij in de omgeving van het huis zijner andere geliefde een tijdje heen en weer reed. Meisjes laten nu eenmaal altijd wachten. Toen de chauffeur dan een tijdje heen en weer gereden had, ontwaarde hij tot zijn j groote schrik plotseling zijn echtgenoote, die in de buurt der woning van het meisje van haar echtgenoot had post gevat. De echtgenoot schrok op het zien van zijn echtgenoote zoodanig, dat hij hevig op de rem van den auto trapte; zóó hevig, dat het voertuig slipte, en met een stevig vaartje den dijk afreed, daarbij driemaal over den kop sloeg, en in een aardappelveldje bleef liggen. Deze eerste gevolgen van de ontdekking zijner uitspatting liepen nog goed af, op han den en voeten kwam de chauffeur uit den auto kruipen, waar zijn vrouw hem in „ont vangst" nam, en van welk feit de bedrogen Maasdijksche kennis kreeg. De auto is later door een kraanwagen weg gesleept... BIJ! HEIT BADEN VERDRONKEN. Te Culemborg is Donderdagmiddag by het baden in de Lek verdronken de 34-jarige heer P v. Daalen, onderwyzer aan de Chr. schooi. Hij laat een vrouw en oen kind achter. AUTO-ONGELUK BIJ HELMOND. Drie gewonden. Donderdagnacht omstreeks half twee heeft op den Deurscheweg naby Helmond een ernstig auto-ongeluk plaatsgehad. Een van de kermis aldaar komende auto, waarin zes personen zaten, is daar tegen een boom gereden, waar schijnlijk door onoplettendheid van den chauf feur. Drie van de personen werden uit den auto geslingerd en met ernstige verwondingen opgenomen. De politie stelt een onderzoek in. Do bewoner sliep. In een villa aan de Groot-Hertoginnelaan te Bussum ls een inbraak gepleegd, waarbij is gebleken, dat de bewoner een goede slaper en de andere party een goede inbreker is ge weest. De heer V. heeft Donderdagmiddag bij de politie aangifte gedaan, dat hij, 's ochtends laat uit zijn vacantieslaap wakker wordende, sporen van inbraak in zijn kamer bespeurde. Er was een bureautje door elkaar gehaald en hij miste uit den zak van een pantalon, die aan een spijker hing, een beurs met 20, uit een binnenvestzak zijn portefeuille, waar in overigens alleen een pas had gezeten. Eenig vreemd geld dat in een lade van het bureautje had gelegen, was ook verdwenen. Het keukenraam stond opengeschoven, dus de man is hierdoor binnengekomen. Dezelfde inbreker heeft vermoedelijk ook de inbraak gepleegd, die denzelfden nacht in een onbewoonde villa aan den Brediusweg is geschied en die eerst in den loop van Don derdag werd opgemerkt door iemand, die het huis voor de bewoners inspecteerde. Er wor den drie costumes en eenig tafelzilver ver mist. Men had zich daar door het openbreken van een raam toegang verschaft, i n" DE „PRINSES JULIANA". Hersteld van de schade, door de aanvaring bij Harwleh veroorzaakt. De „Prinses Juliana" van de Stoomvaart- maatscfiappij Zeeland, die op 29 Juni te Har- wich in aanvaring is geweest, is geheel hersteld en zal van Zondag af weder dienst doen. De boot vertrekt dien dag van Vlissingen naar Engeland. Buitenland. De Times meldt uit Rome: In verband met alarmeerende berichten, welke Dinsdagavond laat in omloop kwamen, wordt in Vaticaankringen verklaard, dat Z.H. de Paus zich in een uitstekende gezondheid verheugt. Z.H. heeft zich niet in het minst onwel ge voeld sinds zijn vertrek naar zijn zomerver blijf, doch in tegenstelling met de verspreide geruchten reeds de weldadige werking onder vonden van het verschil in lucht en hoogte. Verbluffende verklaringen voor Senaatscommissie. De Saatscommissie voor het onderzoek naar „lobbying" met betrekking tot het wetsont werp tot verbod van holding maatschappijen van openbare nutsbedrijven, heeft Patrick J. Hurley gehoord, die in het kabinet van presi dent Hoover minister van oorlog is geweest, en Joseph Tumulty, den secretaris van wijlen president Wilson. Zij verklaarden van belang hebbende electricteits-maatschappijen geld te hebben ontvangen voor het verleenen van advies over de wijze, waarop de aanneming van het wetsontwerp met betrekking tot de openbare nutsbedyrven tot mislukking zou kunnen worden gebracht. Hurley verklaarde, dat zijn advocatenfirma in de afgeloopen jaren 100.000 heeft ont vangen van de Associated Gas and Electric Corporation, die, naar de commissie heeft Vastgesteld, 700.000 heeft uitgegeven om het wetsontwerp geen doorgang te doen vinden. Tumulty zeide 33.500 te hebben ontvangen van de American Waterworks en andere maatschappijen, onder meer de Cities Service Corporation, van welk geld hij 5000 had be taald aan den vroegeren senator Moses en aan den broer van den senator van Montana, John Walsh, 2500. Hij onthulde, dat de Cities Service Corpora- jtion bij John W. Davies, die indertijd democra tisch candidaat voor het presidentschap is ge weest en ook ambassadeur der Vereenigde Staten te Londen, advies had ingewonnen over Üe grondwettigheid van de Wheeles-Rayburn Bill. Hoeveel geld daarvoor zou zijn betaald, is niet bekend geworden. (Handelsblad). MEER DAN TIENDUIZEND HAND- TEEKENINGEN PER JAAR. Gedurende het vorige jaar heeft de Koning van België niet minder dan 10.214 besluiten te onderteekenen gekregen. Daar onder deze besluiten er een groot aantal van bijkomende beteekenis zijn, onder zoeken thans de secretarissen-generaal der verschillende departementen, hoe het moge lijk kan worden gemaakt, den Koning van een deel van dit werk te ontslaan. VOORSPOEDIGE GRAANOOGST IN ITALIfc. Naar Reuter uit Rome meldt, bedraagt de Italiaansche graanoogst 76 millioen cente naar, .hetgeen 20 pet. meer is dan in 1934. Vier jaar geëischt. De raad van justitie heeft het getuigen verhoor in de Bandoengsche moordzaak te gen den heer W., gewezen secretaris van de vereeniging Bandoeng Vooruit, voortgezet. De Raad hoorde L. H. C. Horsting, die des nachts na den aanslag door beklaagde uit zijn bed was gehaald en samen met beklaag de naar de politie ging. De officier van justitie heeft tegen be klaagde vier jaar gevangenisstraf geëischt met aftrek van preventieve hechtenis. (Aneta). Do Vereeniging van vetweiders en mesters heeft In een onderhoud met den heer Van Zwanenburg liaar wen" schen en voorstellen te kennen gege ven. Het bestuur van de Vereeniging van vet weiders en mesters in Nederland heeft Don derdag in het crisisgebouw Lange Voorhout een onderhoud gehad met den heer Van Zwa nenburg en heeft daarbij overhandigd een exposé van de wenschen en voorstellen der vereeniging. Aan deze uiteenzetting wordt het volgende ontleend: De toestand in het vetweidersbedryf is door de tot dusver genomen maatregelen hopeloos en erger zelfs dan deze in 1932 was. Daar het in de bedoeling van de regeering ligt den landbouw niet ten onder te laten gaan, acht de vereeniging het noodzakelijk, dat het vraagstuk in zijn geheel wordt bekeken en dat met de bedryven der veehouderij en mesters rekening wordt gehouden, daar deze een be langrijke schakel vormen in de veehoudery. Verbetering is volgens de vereeniging alleen te bereiken door: le. onmiddellijke stopzetting van de blikvleeschdistributie, waardoor een nieuwe afslachting overbodig zou worden; 2e. de heffing van vleesch en boter te verlagen; 3e. Onze kwaliteitsproducten zooveel mogelijk aan ons eigen volk beschikbaar te stellen tegen zoo laag mogelyke prijzen. Daardoor zou men niet gedwongen zijn, om voor niet loonen- de prijzen deze kwaliteitsproducten te expor- teerén; 4e. 20.000 kg minderwaardige vetpro- ducten (technische vetten) aan de markt te onttrekken, welke producten men te allen tijde tegen behoorlijke prijzen kan exporteeren (b.v. runder- en varkensvet en verharde traan). Door deze maatregelen zou de dwang aan onze veehouders opgelegd grootendeels over bodig worden, zou de veehandel (binnen lands) weer tot zijn recht komen, zou de export weer tegen behoorlijke pryzen kunnen plaats hebben en zou de kalverbeperking over- bodig worden, terwijl de veehouder door mid del van de normale afslachting in staat wordt gesteld te saneeren zonder geldelijlten steun van de regeering. Bovendien zou door vast stelling van den melkprijs op een minimum van 4% cent des zomers en 5% des winters bereikt worden, dat de kleinhandel-boterprijs 1.30 1.40 zal kunnen bedragen. Voorts bepleit de vereeniging afslachting van ongeveer 100.000 vrouwelyke schapen 12.per stuk (voor verwerking tot ragout) en afslachting van 20.000 prima vette en dragende beesten, welke ingevroren zouden kunnen worden en te zijner tijd tegen lage prijzen beschikbaar worden gesteld voor de armlastige bevolking. Hiermede zou ten hoog ste een bedrag van 2% millioen gulden ge moeid zijn, welk bedrag naar het oordeel van de vereeniging zou kunnen worden bestreden uit een crisiswinstbelasting, te verhalen op de baconzouters en blikfabrikanten. Burgers hebben het recht Joden te arresteeren. Naar de correspondent van de „Daily Tele- graph" meldt, geeft dr. Zarnack, een hoog ambtenaar bij de S.S., in het officieel orgaan van de S.S. den Duitschen burgers den raad om „niet-ariërs", die hun gevoelens hebben geschokt door hun optreden in het publiek, te arresteeren en naar het dichtst bijzijnde politie-bureau te brengen. Onder het schokken van gevoelens wordt verstaan: het zich in het openbaar vertoonen met een Duitsche vrouw, enz. Naar Reuter uit München meldt, heeft de Beiersche minister van binnenlandsche zaken, Adolf Wagner, een telegram met gelukwen- schen gezonden aan den burgemeester van de badplaats Tölz, omdat hy den Joodschen bad gasten heeft bevolen direct te vertrekken. „Ik hoop", aldus de minister, „dat alle plaat sen inde Beiersche bergen het voorbeeld van Bad Tölz zullen volgen". Geestelijken veroordeeld wegens het afscheuren van plakkaten. Uit Gladbeck wordt gemeld, dat de politie rechtbank aldaar een pastoor tot 4 maanden en een kapelaan tot 2 maanden gevangenis straf heeft veroordeeld, die in den nacht van Maandag op Dinsdag erop betrapt waren, dat zij plakkaten tegen het „politieke Katholi cisme" van de gouwleiding Westfalen-Noord afscheurden. Een ordezuster van het Katho lieke ziekenhuis te Gladbeck, die wegens me deplichtigheid terecht stónd, werd vrijge sproken. Een arrestatie. Uit Coblenz wordt gemeld, dat aldaar een pater is gearresteerd, die als leider van een gesticht voor zwakzinnigen een aantal pa tiënten opdracht zou hebben gegeven, in het donker de plakkaten van de gouwleiding der N.S.D.A.P. tegen het „politieke Katholicisme" af te scheuren. Verder zou hij zelfs een aantal zwakzinnigen met een emmer teer erop uit hebben gestuurd om de plakkaten onleesbaar te maken indien zij niet verwijderd konden worden. Donderdagavond is een gemeenschappelyk door Polen en Dantzig opgesteld communiqué van den volgenden inhoud gepubliceerd: Bezield door den wensch alle moeilykheden, die zich in den laatsten tyd hebben voorge daan in de Dantzigsch-Poolsche betrekkingen uit den weg te ruimen en in volkomen over eenstemming de in de laatste twee jaar van samenwerking gehandhaafde lijn van directe gedachtenwisseling ook verder in acht te nemen, hebben de gevolmachtigde vertegen woordigers van Dantzig en Polen contact ge zocht om het terrein van de bestaande moei lijkheden te onderzoeken en een oplossing te vinden. Grootvader en kleinzoon gedood Gisteravond is tijdens een hevig onweer de bliksem ingeslagen in de arbeiderswoning van H. P. Kostvlies, in de gemeente Gasselte (Dr.) Wegens gebrek aan water faalden de pogiy, gen tot blusschen. Van de beide inwoners, de grootvader en een kleinzoontje uit Schagen werd echte* niets bemerkt, zoodat men het ergste vrees de. Toen de overblijfselen konden worden on derzocht, ontdekte men spoedig de verkoolde lijken van grootvader en kleinzoon. Vermoe- delyk zijn beide door het onweer getroffen. Het jongetje was by het begin van het on weer bij buren, doch had zich naar zijn groot vader begeven, daar deze ongesteld te bed lag. De Burgemeester van G. was bij den brand en het vinden der verkoolde lijken aanwezig. w In het communiqué wordt dan verder uit eengezet, dat de senaat van Dantzig in het verlangen een geordende huishouding en rechtstoestand te herstellen, welke volkomen rekening houdt met de behoeften van Polen en Dantzig, zyn verordening betreffende het vry van rechten invoeren van eenige soorten goederen heeft opgeheven. Met dezelfde moti veering heeft Polen zijn verordening van 17 Juli ingetrokken. Italië en de drle-mogendhedcn- eonferentie. Na een onderhoud, dat Laval gisteravond met den Italiaanschen gezant te Parijs heeft gehad, verluidt, dat Italië geenerlei bezwaar heeft, dat de conferentie der drie mogend heden den 16en Aug. te Parys bijeenkomt, Italië zal ter conferentie door Aloisi ver tegenwoordigd worden. Het tydschrift „Affari Esteri" bevat een belangryk artikel, waarin de volgende denk beelden inzake de houding, die Italië op de a.s. drie-mogendheden-conferentie zal aanne men, zyn verwerkt: Italië erkent, dat Frankryk en Engeland in Abessinië bepaalde rechten bezitten. Het geeft aan een vreedzame oplossing de voorkeur boven een oorlog. Het blijft alleen staan op zyn recht om zyn koloniën te verdedigen en op de noodzakelykheid in Afrika expansie te zoeken. Het welslagen van de drie-mogend heden-conferentie hangt van Engeland af. Donderdag is te Washington de aanbesteding geopend voor den bouw van 13 oorlogs schepen. Tot 1 September repareeren en inoder- niseeren van tegen lage prijzen. Laat nu Uw mantel van nieuw bont voorzien I De nieuwste soorten reeds voorradig. Opruiming van vossen. BONTWERKER. Uit Moskou wordt gemeld, dat de voorbe reidende werkzaamheden van den bouw vaü de 16 reuzenvliegtuigen van hetzelfde type als de verongelukte Maxim Gorki geëindigd zyn. De nieuwe vliegtuigen zullen ieder zes mo toren van 1650 P.K. hebben, die hun een snel heid zullen geven van 275 K.M. per uur. zy zullen een hoogte van 6000 meter kunnen bereiken, terwijl de actieradius 3000 K.M. zal bedragen. De vliegtuigen, die naar bekende voormannen van de party vernoemd zullen worden, zullen alle 6070 inzittenden kunnen vervoeren. Campbell Black heeft zyn vlucht opgege ven en is naar Londen teruggekeerd. Na een vlucht van 11 uur van Hatfield, was Black genoodzaakt gisterenochtend wegens motor panne te Caïro te landen. Zooals men weet, trachtte hy in 36 uur van Engeland naar Kaapstad te vliegen en binnen 5 dagen in En geland terug te keeren. De Kievit is op de heenreis 9 Augustus van Bagdad vertrokken en denzelfden dag te Jod- phoer aangekomen. De Lyster ls op de terugreis 9 Augustus van Rangoon vertrokken en denzelfden te Jodphoer aangekomen. Naar waarneming verricht In den morgen van 10 Aug. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste barometerstand 767.6 te Rennen Laagste barometerstand 748.5 te SeydinljO Barometerstand te Den Helder 763.9 Verwachting: Zwakke tot matige later witlicht nemende Westelijke tot Zuidelijke win(' nj«R nemende bewolking, later waarsc ^er. regen of onweer, aanvankelyk let» wa Temperatuur van het zeewater: ft 18.8° C.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10