SCHOORL ALKMAAR Julianadorp Callantsoog. Breezand. Anna Paulowna. Wieringen. Schagen, Wieringerwaard. Texel. ZONDAG perESON A HELDRRSCHE COURANT VAN ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1935. Uit het politie-rapport. Langs de Straat. Het nieuwe belastingplaatje. en naar Land-" T uinbouwnieuws Melkproductie en voedselvoor ziening van het melkvee in Juli. 10 N'VEAHWtA.OUe.XS NUT.OÜÊ ««OiJlANO, MBMMAT Reedj vanaf 2Q ets Deze laatste bepaling van verboden visch- vangst tot op 33 K.M. uit de kust, geldt dan alleen voor den Engelschen visscher, want internationaal is dat niet geregeld. Zoover zijn we nog niet. De haring placht zich daar ongeveer in September op te houden, maar thans zullen waarschijnlijk onze haringvisschers geen be hoefte hebben om daar te visschen, want directe behoefte aan aanvoer bestaat er niet. En wat de eerste bepaling betreft, kennen ook wij thans dergelijke uitvaartvergunnin- gen. Er blijkt echter uit alles, dat overal de regeeringen, ook voor de visscherij, regelend gaan optreden. Niet alleen Denen, doch ook Belgen en Duitschers, hoewel niet in die mate van vroeger, komen weer hun -visch aan den IJmuider afslag brengen. Sommige der Hollandsche trawlers maken aardige besommingen, zoodat er nu en dan weer van de opgelegde schepen in de vaart worden gebracht. Volgens „De Standaard" heeft de Minister van Waterstaat dezer dagen aan boord van een motorbotter gedurende den nacht de palingvisscherij op het IJselmeer meege maakt. Is deze belangstelling iets anders dan een sportieve gebeurtenis, dan kan er misschien verband bestaan tusschen de vele wenschen van zeil- en staandwantvisschers en die van de motorvisschers. De zeil- en staandwant visschers hebben immers velerlei klacht over het in sterke mate wegvisschen van aal en paling, zoodat ze meenen, dat aan dezen vischstand schade wordt berokkend. Volgens een bericht aan Het Handelsblad uit IJmuiden, beginnen de vangsten van ver- sche haring overvloedig te worden. Een stoomtreiler van de fa. Groen had zelfs een vangst van 1000 manden voor de rookerrjen. JUBILEUM-CONCERT VAN HET STEDELIJK MUZIEKCORPS. Dir.: Joh. F. Pala. Naar aanleiding van het 45-jarig bestaan van het corps. Woensdag a.s., precies op den oprichtings datum, zal bovengenoemde vereeniging een Jubileumconcert geven in de tent in het Plantsoen. Aanvang 8.30 uur. Het Bestuur, in overleg met den Directeur, heeft gemeend, dat voor deze speciale gele genheid dit concert zal bestaan voor het grootste gedeelte uit composities van vroe gere Directeuren en van muziek tijdens hun directie gespeeld. Uit piëteitsoverwegingen en als een kleine hulde van wat de voorgangers van den heer Pala in deze voor het corps hebben gedaan, heeft het bestuur gemeend, aldus te moeten handelen. Hier volgt het programma, benevens een korte toelichting bij de verschillende num mers: 1. „Jubileum-marsch" (18901915), G. H. J. van den Bogaerde. Wijlen de heer v. d. Bogaerde voerde de directie van 1905 tot 1 October 1919. Hij schreef deze Marsch, toen het corps 25 jaar bestond, dus in den mobilisatietijd. „Helder's Harmoniekapel", zooals het corps toen- nog heette, telde in totaal 30 orkestleden, waar van een 8-tal thans nog lid zijn. Onder den heer v. d. Bogaerde werd de ver eeniging het praedicaat Sted. Muziekcorps toegekend (1917). 2. „La Folatre", Fantasie-Caprice J. Werkman. Aan dit stukje zonder eenige pretentie, is deze merkwaardigheid verbonden, dat deze Fantasie het verplichte werk was van het eerste Concours waaraan het corps deelnam. Dit was georganiseerd door den Prov. N.-H. Bond en vond plaats op 5 Juni 1904 te Zaan dam, waar in de 3e afd. een 2en prijs be haald werd. Directeur was wijlen de heer C. F. W. Wernecke, die deze functie be kleedde van 1891 tot 1905. 3. „Wiener Praterleben", Walzer Translateur. Een wals die onder den heer Ter Hall menig keer is uitgevoerd. 4. „Feest-Marsch" (18901925) Jac. ter Hall. De heer Tér Hall was Dir. van 1 Oct. 1919 tot 1 Mei 1929. Hij schreef deze marsch naar aanleiding van het feit dat de vereeniging 35 jaar bestond (1925). Omstreeks dien tijd bereikte het corps zijn grootste bloei, een kleine 100 leden, waaraan een 70 in het orkest! 5. Lustspiel-Ouverture Kéler Béla. Deze oude en populaire Ouverture behoort tot een der oudste nos. welke de goed voor ziene Bibliotheek van het „Stedelijk" bevat. Ruim 30 jaar geleden (1903 of 1904) was het de heer C. Kramer, die de eerste repetities leidde, door afwezigheid van Dir. Wernecke. Onder deze laatste en ook onder den heer v. d. Bogaerde, is deze blijspel-ouverture tal- looze keeren gespeeld. Ook nog wel eens onder den heer Ter Hall. En thans wordt dat oude beestje weer eens van stal gehaald. De componist, een Hongaar, stierf in 1882. fl. „Jubileum-Marsch" (18901930). Joh. F. Pala. De heer Pala is dirigent sinds 1 Mei 1929 en in het volgende jaar herdacht het corps zijn 40-jarig bestaan. Als gevolg daarvan ontstond deze Marsch. 7. „Oud en Nieuw", Potpourri Jac. ter Hall. Een potpourri bevattende een keur van melodiëen, loopende tot ongeveer 1920, ver zameld en gearrangeerd door den heer Ter Hall, die op dat gebied nog meer voor de vereeniging geschreven heeft. 8. „Burgemeester Driessen-Marseh" (1929) Joh. F. Pala. Nauwelijks had de heer Pala de directie van den heer Ter Hall overgenomen of onze nieuwe Burgemeester werd als Bescherm heer van het corps geïnstalleerd. Naar aan leiding daarvan componeerde hij deze Marsch, die wel als bekend mag worden veronder steld, daar hij reeds op vele programma's is voorgekomen. Diefstal van groentenwagen. Door een groentenhandelaar werd aangifte gedaan van vermissing van eenige koperen gewichten van zijn groentenwagen. En onder zoek wordt ingesteld. Beleediging. Door een tweetal personen werd klacht ge daan van beleediging. Een onderzoek zal worden ingesteld. Lantaarnpaal omgereden. Gisterenmorgen reed een auto tegen een aan den Polderweg staande lantaarnpaal, tenge volge waarvan de glazen mantel brak. De jaarlijksche belastingplaatjes-affaire stond ditmaal wel in een heel bijzonder dag licht, omdat zich het zeldzame feit voorge daan heeft, (een unicum in de historie...) dat de Fiscus-himself respijt verleende inzake het aanschaffen van het blinkend stukje koper, meer of minder populair als het belastingplaatje bekend. Nietwaar, voor het eerst sedert men ont dekte welk een uitermate vruchtbare bron het gezamelijke Nederlandsche fietsrijdend publiek uitmaakte voor de vulling van een, vooral in de laatste jaren, bedroevend uit gedroogde schatkist, werd besloten, niet minder dan 8 dagen respijt te geven voor Sijmen, ter aanschaffing van het kleinood... 8 dagen is een lange tijd. Evenwel, het bleek achteraf nog veel en veel te kort te zijn. O.i. waren er diverse luyden, welke men minstens 8 maanden tijd had mogen geven en die dan waarschijnlijk nog plaatjesloos over 's-heeren wegen gepeddeld hadden. Maar zoo zijn ze... Dondermorgen evenwel was het uitstel van executie voor velen om en was men verplicht te toonen aan zijn burgerplichten voldaan te hebben. Daar we uit ervaring weten hoevelen er Op zoo'n eersten dag invliegen en dat dit even eens de aandacht van een talrijk publiek trekt, zijn we maar eens hier en daar op dien stralende zomerdag heengetogen en heb ben ons op diverse plaatsen verdekt opge steld. Je kunt nooit weten... Op het Postkantoor was het zooals ge woonlijk op dergelijke „sperdagen" zeer druk. Loket 6 werd permanent belegerd door een schare, welke zoo op het eerste gezicht er naar hunkerde om toch maar vooral zoo vlug mogelijk van den rijksdaalder, welke de aan schaffing van het koperen apperaatje be draagt, verlost te zijn. En zoo was het een sportief schouwspel daar ten postkantore, waar in het loketje de rijksdaalders vroolijk rinkelend neerketsten en men, als in een automaat, prompt een plaatje uitgekeerd kreeg. Ja, daar in het Postkantoor kon men z'n hart ophalen aan verhalen welke in diverse toonaarden opgedischt werden. Dan merk je pas hoe sporadisch men een ordelijk en gewillig staatsburger of burgeres ontmoet en hoezeer men nog aan wat aardsch slijk verknocht is... Ja, er werd braaf gemopperd daar op dien zaligen zomermorgen, zóó erg, dat wij ons wel eens afvroegen of het nu in werkelijkheid wel zoo erg is gesteld met dat plaatje. Op straat was het nog belangrijk interes santer, gezien het feit, dat zich aldaar op tal van plaatsen reeds ambtenaren van de belasting opgesteld hadden en die met de bekende argusoogen geen muis zonder plaatje er door lieten. Wat de muis betreft, deze dient figuurlijk opgevat te worden... En ze werden geknipt... Een andere faciliteit door den Fiscus ver leend (welk een ongekende soepelheid bij een toch zoo stijven ouden heer...) bestond uit het direct kunnen betalen van de boete. Nu, dit is inderdaad een buitengewoon goed idéé geweest. Betalen moet je toch, en behalve dat dit nu minder is dan voorheen, ben je je ook niet meer verplicht fietsloos huis waarts te keeren hetgeen voor velen wel eens een leelijken strop kan beteekenen. Maar ondanks de omstandigheid dat de Fiscus zich aldus in zulk een sympathiek habijt gestoken had, werd toch niet voor komen, dat het aantal ingepikten nihil be droeg. Integendeel, voor meer dan één bleken de acht dagen, zooals wij reeds hiervoor op merkten, nog niet lang genoeg geweest te zijn, en dikwijls moest zoo'n in gebreke ge bleven slachtoffer aan den lijve ondervinden, dat die controle toch verduveld streng was. En dat was ze ook. Dat hebben de tal rijken die den Donderdagmorgen gebruikt hebben om eens al dan niet met leedvermaak dat gevalletje op te nemen, wel overduidelijk kunnen constateeren. Op het Koningsplein stonden ze... één als een conducteur van de spoorwegen met een seinbordje (u kent ze wel, die „panne koeken") in zijn hand en als er iemand in zicht kwam, die of geen plaatje had, of het op een niet duidelijk zichtbare plaats beves tigd had, dan werd den nalatige keurig op gevangen en kon kiezen in de wijze van straf Ja, natuurlijk loopen er altijd pechvogels door, en veel ervan verwerven de sympathie der massa, hetgeen te begrijpen is. Zoo was er een jongetje, van circaeen jaar of 8. Het reed over het Koningsplein met de twee-en-halve gulden stijf in het groezelige vuistballetje gekneld. Het kereltje wist van den prins geen kwaad en trapte vroolijk den kant van de Postbrug op. He laas, ambtenaren zijn menschen, die hun plicht moeten doen en zonder aanzien des persoons optreden. En zoo ook geschiedde het dat ons knaapje aangehouden werd en bemerkte, dat een Fiscus zelfs geen mede- doogen heeft met 8-jarige wereldburgers. In zoo'n geval is het vanzelfsprekend de moeite waard om eens je oor te luisteren te leggen bij het publiek, dat zijn opmerkingen en gevoelens allerminst onder stoelen en ban- stoelen en banken steekt. Integendeel: ze op de meest ongezouten wijze tot uiting brengt. Retour 1e kaj. 0.70 Retour 2e kaj 0.50 Vertrek Binnenhaven 8 uur 's morgens Retour Ie kaj. 0.80 Retour 2e kaj. 0.60 Terug Binnenhaven 9 uur 's avonds De laatste belegering van dien morgen aanschouwden wjj bij het uitgaan van de werf. Een drietal ambtenaren had zich als evenzoovele Cerberussen opgesteld tusschen de Tivoli en café de Grot. Ontkomen was uit gesloten. En met weemoed zagen wij het aankomen, het Groote Noodlot, dat ontelbare naar het middagmaal hakende werf-menschen in zijn klauwen zou vastgrijpen. Maar ziehet heeft blijkbaar niet zoo mogen zijn. De geheele werf-bevolking schijnt louter en alleen te bestaan uit braaf hun plicht volbrengende lién, tenminste dat con tingent, hetwelk zich via Spoorstraat en om streken huiswaarts spoedt. Een enkele werd slechts gegrepen, geen kans ziende tusschen deze Chilla en Charib- dus te ontkomen Door de geheele stad ging echter Donder dag de mare van het buitengewoon ener gieke optreden der ambtenaren. Indien dit de oorzaak is geworden, dat ook de laatste treuzelaars zich het geel-koperen plaatje hebben aangeschaft, dan heeft men met deze eerste en krachtige actie in laatste instantie veel bereikt. Want hoe vaajf leest men niet van wiel rijders, die reeds maanden en maanden na den verplichten datum nog werden be keurd WIJZIGING RECHTSVORM BURGERLIJKE MAATSCHAPPIJEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier maakt be langhebbenden erop opmerkzaam, dat door de op 1 Januari 1935 in werking getreden wijzigingen van het Wetboek van Koophan del, maatschappijen, die onder gemeenschap- pelijken naam een bedrijf uitoefenen op 1 Ja nuari 1936 beschouwd worden als vennoot schappen onder eene firma, waardoor o. a. de aansprakelijkheid der vennooten belangrijk wordt gewijzigd. Volgens art. XHI van de Wet van 2 Juli 1934 is echter iedere vennoot van een dergelijke maatschap gerechtigd de maatschap vóór 1 September 1935 op te zeg gen, ook al zou volgens de bepalingen van het maatschapscontract deze voor langeren tjjd zijn aangenomen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het secretariaat der Kamer, Oudegracht 182 te Alkmaar. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 11 uur, Ds. E. R. Damqté, van Ransdorp. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 7.30 uur, de heer I. Kuiper, van Bilthoven. BURGERLIJKE STAND. Gedurende de maand Juli. GEBOREN: Wilhelmus Adrianus, z. v. W. P. Strooper en E. Veken; Agnes, d. v. J. Tamis en A. Ooijevaar. OVERLEDEN: Aaltje Baken, 75 jaar, wed. van A. de Leeuw. Loop der bevolking over Juli. Ingekomen: M. J. Clercq, echtgen. van J. v. Scheijen, van Den Helder. Vertrokken: J. Hollander naar Am sterdam; P. Hoep naar Den Helder; W. Vogel naar Baflo. STRANDFEEST. Zondag a.s. zal plaats vinden het bekende zandhoopen maken. Dit feest wordt bekostigd door de pensionhouders en neringdoenden. In verband met het getij is de aanvang be paald op 's morgens 10 uur (N.T.). Des na middags half 3 vangt aan een wedstrijd in het tobberoeien. Aangiften voor deze wed strijden kunnen geschieden in de strandtent. VERLOTING. De Commissie tot het rijden van school kinderen met slecht weer, heeft een verloting georganiseerd. Gezien het goede doel, wek ken wij ieder op deze loten te koopen. De prijs is slechts 10 cent. LOOP DER BEVOLKING. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 en 's middags 3.30 uur, de heer De Wit, van Noordwjjk. EEN NIEUWE- VEREENIGING. Donderdagavond werd bij den heer W. Kossen een vergadering gehouden om tot op richting van een hengelsportvereeniging te komen. Behalve belangstellenden uit Anna Paulowna, waren ook eengie leden van een Heldersche hengelaarsvereeniging en een be stuurslid van een landelijken bond aanwezig, Het doel der vergadering werd bereikt, de vereeniging opgericht en een voorloopig be stuur gevormd, bestaande uit de heeren W. Kossen en J. ter Burg. Het bemoeilijken van het vrije visschen in de wateren van den polder, meer in het bij zonder in het Balgkanaal gaf aanleiding tot vragen aan en discussies met de Heldersche hengelaars. Een van de eerste zaken, die de nieuwe vereeniging zal aanpakken zal wel zijn te trachten daarin verandering te bren gen. Ingekomen: J. F. v. d. Berg en gezin van Noordwijkerhout; mej. C. A. M. Win- nubst van Medemblik; P. Balk van Wijde- nes; mej. E. G. Groot van Zuid-Scharwoude; mej. G. van Helden van Hazerswoude; W. R. ClayFijnheer en z. van Nieuwe Niedorp; mej. N. Liefhebber van Schagen; A. van Bunder van Hulst; mej. A. A. Waiboer van Deventer; G. Slakkeboom en gez. van Kouder kerken; P. Wüstefeld van Dinslaken (Dl.); mej. D. v. d. Berg van Bergen (N.-H.); V. A. v. d. Kruk van Den Helder. Vertrokken: J. W. van Kessel naar Ubbergen; J. Sas naar Amerongen; L. Bos man en echtg. naar Den Helder; P. van Dijk naar Medemblik; F. J. Buschman, naar Den Helder; Wed. G. DekkerTeer naar Bever wijk; J. v. d. Molen en echtg. naar Alkmaar. BURGERLIJKE STAND GEBORENAnna Delia Margaretha, d. v. P. J. Komen en A. E. Oetelmans; Frederik, z. v. W. dé Jong en R. Herder; Trijntje, d. v. P. Hoenson en G. Looij; Jan, z. v. J. Grin en H. E. Hooimeijer; Adriaantje Annie, d. v. W. Tiel en A. Lips. ONDERTROUWD: J. C. de Schipper en F. R. Plagmeijer; G. J. van Wees en E. G. Groot; F. A. van Steine en G. A. Looijesteijn. OVERLEDEN; M. Weiland—Puite, 44 j.; P. Voormejj, 81 j. Politie. Gevonden: een dameshorloge, een arm bandhorloge, een zak gerstemeel. Verloren: een jas. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADE RING TE WIERINGEN. Vrijdagmiddag 4 uur. Afwezig de heer L. Wigbout. Voorzitter: Wethouder Kaan, loco-burge meester. Secretaris: de heer C. F. van Duin. De voorzitter heet de leden hartelijk welkom en stelt voor alleen te behandelen: Onderzoek geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden. Nadat de stukken door een commissie be staande uit de heeren Bosker en Boersen en Mw. D. WitSlikker zijn onderzocht, brengt de commissie bij monde van den heer Bosker rapport uit, dat alles in orde is bevonden, waarna tot toelating wordt besloten. Hiema wordt op voorstel van den voor zitter nog besloten voor de verpleging van een kind van M. van Hoesel in een blinden instituut een bedrag van 105 per jaar be schikbaar te stellen. Het R.-K. Armbestuur stelt een gelijk bedrag beschikbaar. De heer Oden vraagt nog of het de be doeling is dit bedrag alleen beschikbaar t'e stellen, zoolang het gezin hier woont. De voorzitter: Ja, dat is stellig de be doeling. Hierna sluiting. POLITIE. Verschillende voorschriften, tegen overtre ding waarvan op deze plaat-, reeds meerdere malen is gewaarschuwd, blijken toch altijd weer slachtoffers te eischen. Thans waren het weer een 3-tal ingezetenen die zich schuldig maakten respectievelijk aan overtreding win kelsluitingswet, berijden van de Vermanings- steeg en het laten losloopen van een hond. Proces-verbaal is tegen de overtreders opge maakt. OPENLUCHTSAMEN KOMSTEN. De Evangelische Commissie der Gerefor meerde Gemeente in deze gemeente bekwam vergunning tot het houden van openluchtsa menkomsten, op 17 Augustus op het Kerk plein te Hippolytushoef en op 24 Augustus a.s. op het Schoolplein te Westerland. Burgerlijke Stand van 2 tot en met 8 Augustus 1935. GEBOREN: Jan, zoon van Jac. Davids en A. Broertjes. ONDERTROUWD: R. J. Blaauboer en H. Bergsma; H. Weerelts en B. van Wijngaar den. OVERLEDENP. Herjblok, vr. Wed. van S. de Vries, 83 jaar. AANBESTEDING. Op 4 September a.s. zal te Den Oever wor den aanbesteed het uitvoeren van bagger- werken nabij Den Oever. De raming bedraagt f 4500.—. Den Oever. JACHT IN NOOD. Gisterenavond 9 uur is te Den Oever door de sleepboot „Geertrien" behouden binnen ge sleept het zeiljacht „Urania" van de Marine Jachtclub te Den Helder, op weg van Stavoren naar Oude Schild. Het jacht geraakte gisteren middag tegen 3 uur door een uit het Noorden opstekenden storm den koers kwijt en liep omhoog op de zandplaat de Nieuwe Zeug ten Z.O. van de uitwateringssluizen te Den Oever. Het weer werd hoe langer hoe slechter en de positie van het schip hachelijk. Vanaf de haven werd het schip opgemerkt door den uit voerder der M.U.Z., de heer Baijs, die met een motorvlet ter assistentie uitvoer. Onderweg werd de sloep van het jacht opgepikt waarin zich de matroos bevond die trachtte den wal te bereiken om assistentie te halen. Deze ver zocht den heer Baijs te willen trachten het schip vlot te trekken hetgeen ondanks vele pogingen niet gelukte. Daarop maakte de motorsleepboot „Geertrien'' van Bosker's Ber gingsbedrijf, welke ook ter assistentie was uit gevaren, vast. Ook thans mocht het niet ge lukken het schip vlot te trekken. Van hetzelf de bergingsbedrijf voer daarop uit de 200 pk bergingssleepboot „Annie" aan welke het na 250 meter sleeptroos te hebben uitgebracht, gelukte het jacht vlot te slepen waarna de „Geertrien" het schip naar de werkhaven te Den Oever bracht. Aan boord bevond zich de luitenant ter zee 2e klasse, de heer C. de V., vergezeld van enkele familieleden. Den Oever AUTO-BOTSIN G. Donderdagmiddag omstreeks vier uur had op den betonweg voor het restaurant Venman een botsing tusschen twee personenauto s plaats, die wonder wel afliep. De auto. die de aanrijding veroorzaakte, reed achteruit van de parkeerplaats voor gemeld restaurant, toen vanuit de richting Noordholland een personen auto kwam. De chauffeur van dezen auto was schijnbaar in de meening, dat hem voorrang zou worden verleend en reed kalm door. De achteruit rijdende automobilist gaf vermoede lijk geen acht en een botsing was onvermij- lijk, De aangereden auto werd over den weg geslingerd en kwam op zij te liggen. Onmid dellijk trachten enkele omstanders de inzit tenden uit hun netelige positie te bevrijden. Het bleek, dat in den wagen een zestal per sonen zaten. Een dame had vrij ernstige snjj- wonden aan een der armen, terwijl een meisje eveneens snijwonden aan de armen had opge- loopen en over pijn in den rug klaagde. De overige inzittenden kwamen vrijwel met den schrik vrij. Dr. de Groot, die dadelijk aanwe zig was, verleende de eerste hulp. Het gezel schap kwam van Amsterdam en bevond zich op weg naar Groningen. ZUIDERZEEWERKEN. De eerstaanwezend ingenieur bij de Directie der Zuiderzeewerken te Harlingen, ir. F. J. B. G. Geers, kantoor houdende te Den Oever, is met ingang van 1 September a.s. als zoo danig benoemd ter standplaats Alkmaar. BELANGRIJK GEN IE WERK IN UITZICHT. De Genie zal 21 Augustus een versperrings- werk (het maken van hindernissen te Korn- werderzand en Den Oever bij de bestaande fortificaties) aanbesteden, waarvan de raming f 195.000.— bedraagt. Een omvangrijk werk derhalve, hetwelk aan vele handen gedurende langeren tijd arbeid zal verschaffen. UITSLAG AANBESTEDING. Door de Directie der Zuiderzeewerken werd heden te 's-Gravenhage onderhands aanbesteed de uitvoering van de wijziging van het buiten beloop op een bepaald gedeelte van den afsluit dijk. Ingekomen waren 3 biljetten t.w. Zanen Verstoep met f 49.730.—, O. J. Bosker met f 52.200.en P. Daalder met f 52.900.Van de M.U.Z. was, hoewel uitgenoodigd, geen inschrijving ontvangen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Middags 2 uur, Ds. Vorstman, van Anna Paulowna. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Middags 4.30 uur, dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Morgens 10 uur, dienst. Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, Ds. v. d. Marei. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Leeesdienst. 's Middags 5 uur, Ds. v.d. Marei. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Thechi Margaretha, dochter v. H. Bijwaard en G. Korver. GETROUWD: H. C. Schneider en P. G. E. Meereboer. POLITI*". VERLOREN: Een paar sokjes, een Blazer, een regenmantel. GEVONDEN: Een jas. SCHAGER MARKTBERICHT. Donderdag jl. waren er vrij veel vette koeien aangevoerd. Hier zal hoogstwaarschijnlijk de droogte wel aan debet zijn. Hoogste noteering bedroeg f 185.— (ca. 24 cents). Zooals overal elders maken de vette koeien weinig geld. Een koe van ongeveer 600 pond bracht bijv. per pond 17 cents op De handel in kalf- en geldekoeien zeer matig. Ook hiervoor hebben wij den regen hard van noode. Graskalveren handel goed. Nuchtere kal veren prijshoudend, f 4.tot f 12.Handel goed. Oude slachtschapen f 14.tot f 18.—. Stug. Vette schapen eveneens stug. Magere schapen en lammeren idem idem. In de schapenwereld is het, zooals men ziet, lang niet best. De handel in paarden ging wel. Vette var kens vlug. Prijzen tot 20 cents. Biggen en schrammen redelijk. Op de kippenmarkt heerschte nogal drukte. PONNY OP HOL. Vx-ijdagmorgen sloeg een ponny, gespannen voor den groentenwagen van den heer H. alhier, op hol. Op den hoek Heerenbosch- straatLaan geraakte door een scherpe bocht de wagen ondersteboven, waardoor de geheele inhoud in de Laansloot terecht kwam. De ponny holde met het lichte, gehavende wa gentje door en werd op de Gedempte Gracht gegrepen. Voor den heer H. een dure ochtend, daar alle bedorven was. INBRAAK. Thans werd bij den heer W. alhier weer een nieuw rijwiel ontvreemd. Het wordt nu toch wel hoog tijd, dat aan deze onveiligheid ten plattelande een eind komt. DE UITGAANSDAG VAN DE ONDEN VAN DAGEN. De jaarlijksche uitgangsdag voor de ouden van dagen behoort, als we dit schrijven, al weer tot het verleden. Begunstigd door mooi weer, werd 's morgens te ongeveer kwart over acht, met een drietal autobussen en twee luxe auto's, de reis begonnen. Als route volgde men Barsingerhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, Heer Hugowaard, Alkmaar, Heiloo. Dit was de eerste pleisterplaats, waar de oudjes wer den onthaald op een heerlijk kop koffie met een broodje en gebakje. Na een uurtje te hebben vertoefd, werd de reis vervolgd naar Amsterdam en Diemerbrug, waar voor de tweede maal werd gepauzeerd. Ook hier wer den de oudjes onthaald. Daarna ging het naar Valkeveen. Er werd een warme maaltijd ge bruikt en een uur of drie vertoefd. Van den speeltuin werd ook een dankbaar gebruik ge maakt. Terug ging het door Haarlem ri mendaal, Santpoort, Beverwijk en Alkm Dit was de laatste aanleg, waar de inwendT*' mensch nog even werd versterkt; daarna si het huistoe. Voor café Schenk had zich een tali-yR n bliek opgesteld, om getuige te zijn van de w houden thuiskomst. Het Fanfarecorps speeid een vroolijk welkomstlied, en de heer Chr d. Kolk sprak een kort woord. Hiema volK! den nog eenige nummertjes van het plaatse^ ljjk fanfarecorps, waarna de Eere-Voorzitt.p,- Burgemeester Haringhuizen, nog een woordje sprak. Te Utrecht slaagden voor L. O. Engelsch de heer W. Roepraan te Oosterend en mej! T. Vlaming te Nieuwe Schild. SCHAPENFOKKERIJ. De „Alm. Crt." deelt mede, dat ter eere van het 25-jarig bestaan van „Het Texelsch Schapenstamboek in Noord-Holland" op Texel aan den jaarlijkschen schapenfokdag, die op Woensdag 4 Sept. 1935 wordt gehou den dit jaar door een groote inzending scha pen, meerdere luister zal worden bijgezet. Het lijkt ons dan ook niet twijfelachtig, dat meer schapenfokkers dan anders, zich ditmaal een reis naar Texel zullen getroos ten. BURGERLIJKE STAND van 6 tot en met 9 Augustsu 1935. GEBOREN: Pieter, z. van P. Bakker en II. van der Knaap; Simon, z. van S. de Jager en C. M. Eelman; Nelly, d. van Jan Agter en G, van der Lee. GETROUWD: L de Waard en M. Wijbenga. POLITIE. Gevonden: 3 badpakken, 1 knot sajet, 1 voetbal, foto-tasch, 1 damestasch, 1 padv, riem, 1 p. gummi dameshandschoenen, 2 alpino's, 1 vulpen, 3 portemonnaies, 1 paar strandschoentjes, 2 brillen, 1 zakkammetje, 1 contact-sleuteltje, 1 kindersokje, 2 gouden broches, 1 gouden ring, 2 badmutsen, 2 blazers, 1 draagriem, 2 p. sokken (nieuw). De Koog. REDDINGBOOT-OEFENING ONDER ZEER GROOTE BELANGSTELLING. Bijgewoond door duizenden werd Donder dagmiddag een oefeningstocht gemaakt met de te De Koog gestationneerde reddingboot. Als gewoonlijk werd de boot in snel tempo door een viertal paarden naar zee getrokken; slechts enkele seconden later gleed het vaar tuig in zijn element. Een moeilijken tocht door de branding had de bemanning ditmaal niet, er liep slechts een lichte deining. Het vaartuig voer ongeveer 500 M. uit den wal en bleef daar eenigen tijd oefenen. Met het vuurpijltoestel werd ditmaal niet geoefend. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. n.m. 7 u., Ds. Visser, Jeugddienst solozang Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Kok. Den Hoorn. v.m. 10.30 uur, Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10.30 uur, Ds. Salm H- Doop Oudeschild, geen dienst. Koog, v.m. 9 u„ Ds. v.d. Waa, van 's Heer Arendskerke, Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Gereformeerde Kerk Den Burg, (geb. Fanfare) 's avonds 7.30 uur, Ds. v.d. Leer, Oosterend, v.m. 10 en 3 uur. Ds. van der Leer Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u., de heer Bakker, Over 't geheel l>evredigend. De voedselvoorziening van het melkvee in Juli was over het algemeen goed te noemen in verband met voldoenden grasgroei, Door de aanhoudende droogte laat de naaste toe komst zich te dien opzichte, indien niet spoe dig eenige regen komt, in verschillende streken (o.a. Groningen, Ovérijsel, Noord- Holland, Zeeland en Limburg) minder gunstig aanzien. Uit Noord-Holland wordt een over vloedige oogst van hooi en kuilgras gemeld. Het gras is echter te laat gemaaid; de kwali teit van het hooi wordt dan ook slechts vrij goed genoemd. De melkproductie is in verband met de voldoende voedselvoorziening en ht aanhouden van oudere koeien over het algemeen gelijk of grooter dan in het overeenkomstige tijdvak van het vorige jaar. In Zuid-Holland en Noord-Brabant was de productie normaal. M Noord-Holland bedroeg de vermeerdering 3 en in Friesland en Utrecht 5%, terwijl de melkproductie in Drenthe, Overijsel en Gel derland tot 10 èt 15% meer bedroeg. In Zee land was de productie normaal tot ca. 5 daar beneden, in Groningen en Limburg was zij 5 minder dan in het overeenkomstige tijdvak van 1934. (Mededeeling van de directie van den Land bouw.) DE SLECHTE TOESTAND VAN HET BLOEM BOLLENBEI) RIJF. De te Beverwijk gevestigde bloembollen ,,'t Centrum" zal dit seizoen geen verkoopmes houden van leverbare bloembollen en mu goed, daar elke marktdag voor haar ver i beteekent. BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun^ ning op buitenlandsche boter zijn voor de v gende weck vastgesteld op 1 00. KONIJN's AUTOMATIC, warme Croquettes, diverse Sla 11 Mnng dag en naCn

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 14