DAT IS GOEDKOOP!! 5e f A.s. MAANDAG 19 AUGUSTUS Marktberichten. een ORGEL HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1935. De ontvoerde Journalist in China. Ongeluk met een visschersboot Brutale diefstal te Monte Carlo. Veertienhonderd gevangenen tijdelijk in vrijheid. Zwitsersche dienstbode gearresteerd. Wederom de zaak-Mooney. Het geheim der Galapagos eilanden. De nalatenschap van prins Alexis Mdivani. Nazi-snorretjes in Oostenrijk. BUITENLAND De strijd tusschen Italië en Engeland. Scherpe rede tegen de regeering-Baldwin. Amerikaansche belastingen. De komende presidentsver kiezingen in de Ver. Staten. DeKathoIieKen en het Derde Rijk. Krijgt Engeland het volgend jaar televisie? BINNENLAND Wie volgt Mr. Deckers op De Gelria aan Italië verkocht Uitvoer van melkproducten en bloknielk. LUCHTVAART In één dag van Berlijn naar Stamboel en terug. Spaansch militair vliegtuig in zee gestort. Visscherijberichten Stoomvaartbenchten Wat voor weer vandaag INRIJ VERBODEN zijn alle Kappers wegens vacantie Mooie Huizen te huur 5e k&ap, Tuinslang Wringer Wringerbok Gieters Broodplank Closetpapier Gummi Handschoenen Schoolétuis Werkhandschoenen Salonlamp Inmaakglazen Papier-Servetten 6 Melkbekers Snijboonmolen Bloemvazen Te koop Baby-Ford '33 1 Men weet niete omtrent zgn lot. De spanning over het lot van den ontvoer den Engelschen journalist neemt weer toe. Een Reutertelegram uit Peking meldt, dat het geheim rond dezen Britschen journalist weer steeds dichter wordt. Men schijnt absoluut niet te weten waar hg zich bevindt, in ieder geval bevestigt niets de geruchten als zou hij op vrije voeten zijn gesteld. VU' zeelieden verdronken. In de haven van San Sebastian de Pravia in Asturië werd tengevolge van den heftigen golfslag een visschersboot met twaalf opva renden tegen een in aanbouw zijnden cementen muur geworpen en is daarbij vergaan. Zeven leden der bemanning werden gered, de overige vijf verdronken. Voor een millioen francs ontvreemd. Te Monte Carlo heeft Maandagnacht een bijzonder brutale diefstal plaats gehad, waar bij* voor een millioen frank aan juweelen, edele metalen en bankbiljetten ontvreemd werd. De dieven hebben hun operaties met uiterst volmaakte hulpwerktuigen ondernomen van een leegstaand hotel uit, gelegen naast de juwelierszaak. Om het werk te vergemakke lijken hadden zg zich eenige dagen van te voren in de kwaliteit van electricien naar den juwelier te begeven, tot het uitvoeren van eenige werken, waarbij uiteraard de voorbe reidende werkzaamheden voor den diefstal voorgingen. De bewoners van Jokohama hebben een angstigen nacht doorgebracht in de weten schap, dat zich 1400 misdadigers, die in de gevangenis van Jokohama waren opgesloten, in vrijheid bevonden. Er was n.1. brand ont staan in de gevangenis, tengevolge waarvan eenige gevangeniswerkplaatsen geheel ver woest werden. Teneinde de gevangenen niet in gevaar te brengen moest men deuren en hekken van de gevangenis voor hen openen. De politie slaagde er echter met hulp van het gevangenispersoneel spoedig in, de 1400 gedetineerden bij elkaar te brengen en dank zij de hulp van eenige andere overheidsinstan ties konden zij allen weer spoedig onderdak gebracht worden. De Zwitsersche dienstbode van een Baseier familie ging naar haar tandarts in de Duit- sche stad Lörrach in de buurt van Basel. Toen ze niet terugkwam, aldus de Times, werden bij de politie van Lörrach inlichtingen ingewonnen, waaruit bleek, dat de dienstbode door de Gestapo was gearresteerd en in een gevangenis te Karlsruhe was ondergebracht. De Baseier politie heeft bij de gevangenis te Karlsruhe een protest ingediend en haar vrijlating verzocht op grond van het feit, dat haar arrestatie berust op een valsche aan klacht. Wordt zijn onschuld bewezen? Uit San Francisco wordt gemeld, dat in het geval Tom Mooney, die, naar men zich zal herinneren, wegens vermeende deelneming aan eén bomaanslag tijdens een betooging tegen het gaan meedoen van de Vereenigde Staten aan den wereldoorlog, ter dood werd veroordeeld, later tot levenslange tuchthuis straf werd begenadigd, een opzienbarende wending is gekomen. Mooney, die steeds zijn onschuld heeft be tuigd en herhaaldelijk heeft getracht zijn vrij heid te herkrijgen, heeft juist onlangs weer een verzoek ingediend om voor korten duur op parool uit de gevangenis te worden ont slagen. Over dit verzoek zou op 3 September worden beraadslaagd. Het verzoek wordt ge motiveerd met de bewering, dat de veroor deeling op grond van valsche getuigenverkla ringen is geschied. Thans wordt uit Baltimore bericht, dat een oude, lamme man, John MacDonald genaamd, wiens getuigenverklaringen zeer tot de ver oordeeling van Mooney hebben bijgedragen, onder eede heeft verklaard, dat hij indertijd voor de gezworenen een meineed heeft afge legd. MacDonald, die ernstig ziek in een zieken huis te Baltimore ligt, verklaarde voorts, dat hij destijds tegenover den officier van justitie heeft beweerd, dat hij Mooney in de gevange nis voor het eerst had gezien. De officier van justitie had hem echter gelast te zweren, dat Mooney en zijn vermoedelijke medeplichtige Billings bij den bomaanslag betrokken zijn geweest. Mevr. Bosquet gevonden. Mevrouw BosquetWagner-Wherton, de „keizerin" van de Galapagos-eilanden, die op geheimzinnige wijze, in vrij dramatische om standigheden van deze eilanden was verdwe nen, is levend weergevonden, in gezelschap van een man, op een klein eiland voor de kust van Ecuador. Men meent dat haar metgezel is Robert Philipson, die haar vergezelde bij haar vlucht van de Galapos-eilanden, nadat de matrozen er de lijken hadden gevonden van twee man nen, wier dood zeer verdacht voorkwam. Mevr. Bosquet en haar vriend worden thans bewaakt door de politie van Ecuador, die, op de hoogte van de duistere, bloedige feiten op de verre eilandtjes, een ernstig onderzoek heeft ingesteld. Mevr. Bosquet moet bg haar ondervraging door de politie ophefmakende bijzonderheden hebben medegedeedl over haar „regeering" op de Galapagos-eilanden en daarbij denkt men onwillekeurig terug aan de woorden van kapi tein Barkner, die met zjjn matrozen de lijken ontdekte van den Duitscher Lorentz en den Heen Nugerund, en zei: „Wat op het eiland voorgevallen is, onder de regeering van mevr. Bosquet, is zóó wreed, dat men er zich zelfs &een voorstelling van maken kan." KONIJN's AUTOMATIC, DAGELIJKS UITZENDING DINERS ,1.1 ii— dag en nacht. Een vgfde voor Barbara Hutton. Naar de correspondent van de Daily Tele- graph meldt, wordt de nalatenschap van prins Alexis Mdivani op tien millioen dollar geschat De prins heeft een-vijfde van zijn vermogen nagelaten aan zijn vroegere vrouw, Barbara Hutton, thans gravin von Haug- witz Reventlow. Zij deelt gelijk op met de twee zusters en de beide broeders van den prins. Volgens een Reuter-bericht uit Kopenhagen, verklaarde Barbara Hutton, dat het vermo gen van prins Mdivani twee millioen dollar zal beloopen. Barones von Tliyssen blind en doof? Barones von Thyssen, die prins Mdivami vergezelde op den noodlottigen autotocht, waarbg deze om het leven kwam, zal, naar men vreest, tengevolge van de bij het onge luk opgeloopen verwondingen voor altijd blind zijn en wellicht ook doof. Ofschoon zij bij haar volle bewustzijn is, kan zij slechts onsamenhangende klanken uit brengen. Ook zou barones von Thyssen voor haar leven mismaakt zijn. Sinds de nationaal-socialistische beweging in Oostenrijk verboden is, is ook het dragen van bruine hemden, swastika's en andere partijkenmerken verboden. Men weet, dat de nazi's getracht hebben dit verbod te ontdui ken door heimelijke kenmerken in te voeren, zooals bijvoorbeeld het dragen van witte kousen, wat dan ook weer verboden werd, In dien zin, dat het zich vertoonen in groepjes van witte kousen dragenden werd gestraft als een onwettige betooging. Nu hebben de nazi's er weer wat nieuws op gevonden, iets even eenvoudigs als het ei van Columbus, zoodat men zich afvraagt waarom zij niet eerder op het denkbeeld zijn gekomen. Zij laten allemaal Hitler-snorretjes staan. Zal de Oostenrijksche regeering nu het dragen van snorren gaan verbieden? 65 JAAB KRANTEN VERKOCHT. Te Parijs woont een kras oudje, Dupuy ge naamd, die sinds den oorlog van '70 een kran tenstalletje op den boulevard Monparnasse beheert. Ze zou de hsar restende dagen in een dorp kunnen doorbrengen, maar, neen, ze wil niet scheiden van de stad! De Londensche correspondent van de N. R. Crt. meldt meldt: Volgens den Parijschen correspondent van de Times groeit in Frankrijk de overtuiging, dat het z.g. Italiaansch-Abessijnsch geschil bezig is zich tot een strijd tusschen Groot- Britannië en Italië te ontwikkelen, waarbij het streven van Italië om de heerschende macht in de Middellandsche Zee te worden, op het spel staat. Mussolini moet Eden reeds te Rome ge waarschuwd hebben, dat hij liever onmiddel lijk de waarschijnlijkheid van een Britsch- Italiaansch geschil onder de oogen ziet, dan dat hij het zou toelaten een bron van voort durende hoewel niet openlijk erkende wrij ving te worden. Door technische en politieke ontwikkeling is Groot-Britanniës positie in de Middelland sche zee, volgens Parijs, bij vroeger vergele ken zeer beperkt, en Italië wil een erkend, zoo niet overwegend aandeel in de controle over de Middellandsche zee krijgen. Italië's verschijning aan de bron van den Nijl, die het een strategischen sleutel naar het Nijldal zou geven, is een voor de hand liggende stap naar de verwezenlijking van dit verlangen. Lloyd George velt vonnis. Het was gisterenmiddag stampvol in de kleine Nationaal Trade Unions Club in New Oxford Street, waar Lloyd George een rede heeft gehouden tegen de tegenwoordige regee ring en het tegenwoordige parlement, her innerend aan zijn beste dagen van weleer. Hij was buitengewoon op dreef, en zijn gehoor, waaronder bekende vakvereenigins- leiders als Ben Tillett, het Lagerhuislid George Hicks en Sir Arthur Pugh, was zeer kennelijk onder den indruk van zijn woorden. Zijn vonnis over de regeering was vernietigend. Plannen als die van de mijngroep en de vijf- jarengroep hebben niet de minste kans, zeide hg, bij een regeering, die liefst zoo min moge lijk doet. Onze eerste plicht is dus, een nieuw parlement te bewerkstelligen, een parlement, dat voelt en begrijpt, dat de tegenwoordige toestand grondig moet worden veranderd, zoowel in 's lands belang als in dat van de menschheid. Zoolang wij geen nieuw parle ment krijgen, kunnen wij onze bullen wel op bergen. Lloyd George kreeg sterk applaus, toen hg zeide: „Wij hebben één ding gemeen. Niemand van ons gelooft in deze nationale regeering. Het is een combinatie, waarin de reaction- nairen van alle partijen de posten hebben ge kregen. Als deze regeering aan het bewind blgft, zal dit een groote ramp zijn naar mijn innige overtuiging. (Handelsblad.) Financieele Senaatscommissie herziet haar standpunt. De financieele commissie van den Senaat hoeft haar standpunt ten aanzien van het belastingprogram herzien. Zooals bekend had de commissie besloten de belastinggrens te verlagen. Thans heeft de commissie na her stemming met 8 tegen 6 stemmen besloten de belastinggrens onveranderd te laten. Voor gesteld wordt echter de extra-belasting op in komens boven 1 millioen te verzwaren. Reeds opgenomen in het Adv. blad van gisteren. Hoover weigert een candidatuur. Hoover, die van een bezoek aan New York gebruik heeft gemaakt om met de leiders van de republikeinsche partij besprekingen te voeren over de komende verkiezingscampagne voor een nieuwen president, heeft daarbij met de grootste beslistheid geweigerd zelf een candidatuur in overweging te nemen. Senator Huy Long heeft thans definitief besloten zich voor de komende presidents verkiezingen candidaat te stellen voor de Democraten. De deken van de katholieke kerk te Nord- hausen heeft geweigerd een overleden S.A.- man in gewijde aarde te laten begraven. De deken is in hechtenis genomen. Grafschennis op katholiek kerkhof. Volgens een Reuterbericht uit Berlijn wor den uit verschillende deelen van Duitschland weder nieuwe gevallen gemeld uit den strijd der nazi's tegen de joden en katholieke. Zoo zouden meer dan 40 graven zijn geschonden op een katholiek kerkhof te Schwandorf in de Opper-Palts, waar de houten kruisen op de graven van onbemiddelde katholieken zouden zijn stukgeslagen of uit den grond getrokken. Te Breslau trok een optocht van acht vrachtauto's vol S.A.-mannen door de stad. Op een dezer wagens was een galg geplaatst, waaraan een als katholiek priester gekleede pop hing. De S.A.-mannen riepen den voorbij gangers allerlei tegen katholieken en joden gerichte uitdrukkingen toe. De burgemeester van Dortmund heeft den Joden verboden gebruik te maken van de ge meentelijke banken van leening. Te Oldenburg is den joden verboden deel te nemen aan den veehandel. betoogingen te Anti-semietische Hannover. Uit Hannover meldt Havas, dat daar voor een aantal aan joden toebehoorende bioscopen heftige anti-semietische betoogingen hebben plaatsgehad. Volgens de nat.-soc. bladen „hadden deze spontane betoogingen met volkomen disci pline plaats." De politie sloot vier bioscopen, welker eigenaars joden zijn. Het ministerie voor posterijen kondigt aan, dat men in het begin van het volgende jaar zal beginnen met proefuitzendingen van tele visie. Een regelmatige uitzending zal dan zoo spoedig mogelijk volgen. Men zal in verband hiermede de technische bijzonderheden van ontvangers, waarmede bovengenoemde televisie-uitzendingen te vol gen zullen zijn, zoo spoedig mogelijk in den handel brengen. De lieer Van Slobbe genoemd. In enkele bladen wordt als eventueele op volger van Mr. Dr. L. N. Deckers als minis ter van Defensie genoemd, de heer B. W. T. v. Slobbe, thans gouverneur van Curagao, die dit ambt binnenkort zal neerleggen. Wij kunnen bevestigen, dat de heer Van Slobbe inderdaad in politieke en militaire kringen als candidaat voor den openvallenden zetel van Defensie wordt genoemd. Een andere naam van iemand, die in aan merking komt, is die van generaal-majoor J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst, thans divisie-commandant bij de infanterie, een zoon van den vroegeren voorzitter van de Eerste Kamer. Het schijnt echter, dat laatstgenoemde ook in aanmerking komt voor een hooge functie aan ons Hof, welke vermoedelijk binnen niet al te langen tijd open zal komen. („Avondpost"). Naar wij vernemen is het s.s. Gelria van de Koninklijke Hollandsche Lloyd aan de Italiaansche regeering verkocht. Het zal daar worden ingericht voor hospitaal of troe penschip. De Gelria werd in 1914 in Engeland ge bouwd en meet 13.868 bruto registertonnen en 8.121 netto registertonnen. Het schip heeft een lengte van 542 voet en een breedte van 66 voet, terwijl de diepte 39 voet be draagt. De macmnes kunnen 17.000 Paarde- kracht ontwikkelen. De Gelria, die op Zuid- Amerika heeft gevaren, behoudens enkele touristenreizen, kan vervoeren 188 1ste klas, 158 2de klas en 1100 ..de klas passagiers. De minister van oeconomische zaken, gelet op artikel 7 van het Kon. besluit van 5 April 1933 no. 1, gewijzigd bij Kon. besluit van 14 Augustus 1933 no. 38, tot regeling van den uitvoer naar Duitschland, gezien de beschik king van den minister van staat, minister van oeconomische zaken a.i., van 25 April '34 no. 16354 J. A., afdeeling handel en nijverheid, tot regeling van den uitvoer van melkpoeder en blokmelk, heeft besloten met wijziging van het bepaalde sub 1°. in voormelde beschikking, de bedragen ter bestrijding van de kosten, aan het afgeven van certificaten voor den uitvoer van melkpoeder vast te stellen op: 2 per 100 kg netto voor volle melkpoeder; 1.50 per 100 kg netto voor halfvette melkpoeder; 1 per 100 kg netto voor magere melkpoeder; 1.50 per 100 kg netto voor blokmelk. Fraaie prestatie van Elly Beinhorn. De De Duitsche sportvliegster Elly Bein horn is Dinsdagmorgen vroeg om 3 uur 40 van het vliegveld Gleiwitz opgestegen voor een vlucht naar Stamboel, waar zij des och tends om 9 uur 20 op het vliegveld Jesilkoel geland is. Om 10 uur 27 steeg zij weer op voor den terugtocht en reeds in het begin van den avond om 6 uur 9 daalde zij op Tempel hof te Berlijn. Zij is na het volbrengen van dezen tocht de eerste die in één dag van Duitschland naar Azië en terug gevlogen is. Zij maakte haar tocht in het vliegtuig waarmede zij in de vlucht over Europa in het vorige jaar zoo'n succes behaalde, een Mes- se rschmidt M. E.-108, type Faifun. Het toe stel heeft een gesloten kajuit en een intrek baar landingsgestel en het heeft een kruis snelheid van 250 km per uur. Vier dooden. Naar Reuter uit Cartagena meldt, is gis teren een militair vliegtuig tengevolge van het breken van de schroef in zee gevallen. De vier inzittenden kwamen om. DE „KWAK" NAAR INDIË VERTROKKEN. Gisterenmorgen om 6 u. 09 is het postvlieg tuig „Kwak" van de K.L.M. van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord zijn 2 passagiers voor Batavia, 1 voor Calcutta, 1 voor Karachi en 2 voor Athene. Voorts heeft het vliegtuig als lading: 180 kg: briefpost, 10 kg pakketpost en 46 kg vracht. De „Sperwer" is 14 Augustus van Batavia vertrokken en is denzelfden dag te Medan aangekomen. '■ij De „Kwak" (uitreis) en de „Nachtegaal" (thuisreis) landden gisterenmiddag te Athene Amsterdanische Aardappelprijzen. AMSTERDAM, 14 Augustus 1935. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de priizen onveranderd. Aanvoer 137200 kg. Amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 14 Augustus 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijz-n als volgt: 298 Vette kalveren, le kw. 40 —46 cent, 2e kw. 3238 cent en 3e kw. 24—30 cent per kg levendgewicht; 29 Nuch tere kalveren 47.50; 193 Varkens, vleesch- varkens 90110 kg 4748 cent, zware var kens 4647 cent en vette varkens 4546 cent per kg. slachtgewicht. Ter veemarkt was 1 wagon met geslachte runderen uit Denemar ken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Aug. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 19000 kg Aardappelen: Sch. muizen 2.50 3.20, drielingen 1.602, grove 2.102.40, blauwe eigenheimers 2.202.60, eigenhei mers 2.502.80 en duce 1.401.50; 46000 kg R' ode kool 1—1.80; 13000 kg Gele kool f J.803.10; 9200 kg Vroege witte kool ƒ1.20 2.30; 6500 kg uien; zilver 60 cent, zilver drielingen 2, zilvernep 3.604.30, gele uien 3.10, gele drielingen 2.302.40, nep 2.3(12.60; 6300 kg Slaboonen 4.10—6.40; 275 kg bieten 2; 500 bos peen 2 en 180 stuks bloemkool 1630, 2c s. 5.50. NOORDSCHARWOUDE, 14 Aug. Schotsche muizen 2.503.50, grooten 2.102.40, drielingen 1.102.10, r. duken 1.401.60, eigenheimers 2.402.60, blauwe dito 2.202.50; uien 2.302.70, drielingen 2.202.50, gele nep 2.302.90, zilvernep 3.303.70, drielingen 22.30, zilveruien 2.60; spercieboonen 4.106.50; roode kool 1.101.60; witte kool 1.402; gele kool 2.703.40, alles per 100 kg. SCHAGEN, 15 Aug. 12 paarden 150350; 7 veulens 70 100; 2 stieren 6090; 2 geldekoeien (ma gere) 4090; 46 geldekoeien (vette) 135 —175; 3 kalfkoeien 110150; 3 vaarzen 7080; 2 graskalveren 1420; 39 nuch tere kalveren 816; 30 schapen (magere) 512; 177 schapen (vette) 13—16.50; 60 lammeren 49; 2 bokken en geiten 36; 4 varkens (magere) 1824; 21 varkens (vette) per kg 0.410.43; 96 biggen 12 16; 11 konijnen 0.501.50; 53 kippen 0.30—0.60. 13 Aug. Aangebracht ooor koroers: Kleine midd' tongen per kg Kleine tongen Slips Kleine schol I p kist i ne sc Schar 14 Aug Aangebracht door korders: Kleine middel tongen j>. kg Kleine tongen Slips Kleine schol I p. kist Kleine schol II Schar 0.95—0.84 0.75—0.58 0.34—0.28 6.55—5.20 2.80—1.80 2.70—2.20 0.95—0.88 0.68—0.60 0.29 6.40—5.15 2 95—1.75 2.80—2.40 Stoomvaart Mg. Nederland. Chr. Huygens, 14 Augustus van Genua. Johan de Witt, 13 Augustus van Belawan. Johan van Oldenbarnevelt. 14 Aug. v. Colombo Jan Pietersz. Coen, pass. 13 Augustus Gibral tar. Tarakan, 13 Aug. te Gudvangen. Marnix van St. Aldegonde, u., 13 Aug. v* Algiers. Poelau Roebiah, u., 14 Aug. v. Suez. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, 14 Augustus van Rotterdam. Blitar, 13 Augustus te Makassar. Dempo, 14 Augustus van Batavia. Garoet, t., 13 Aug. v. Marseille. Kota Gede, t., pass. 13 Aug. Perim. Kota Baroe, pass. 14 Augustus Suez. Sibajak,17 Aug. v.m. 8 uur te Rotterdam verwacht. Soekaboemi, t., 12 Aug. v. Singapore. Slamat, 12 Aug. Odda gep. Modjokerto, u., pass. 13 Aug. Ouessant. Palembang, 14 Augustus te Rotterdam. Naar waarneming verricht in den morgen van 15 Aug. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste barometerstand 767.6 te Toulouse Laagste barometerstand 752.1 te Memel Barometerstand te Den Helder 763.6 Verwachting: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen en iets warmer. Temperatuur van het zeewater: 17.6° C. 63.5° BV Vooniltbeia ..ld. iu cl. p. regel mii.linuiu Niet vooruiibet: 15ct. o. regel) 40en60c Gevraagd nette Commensaal. Brieven onder No. 553, aan liet Bureau van dit biad. Eenvoudige arbeidersmenschen met kinderen zoeken eerlijke omgang met dito menschen, beneden de 35 jaar. Brieven onder No. 551 aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald 10 ct. p. regelminimum Niet vooruiibet: 15ct. p. regel i 40en60c. Mevrouw VONK Weststraat J05, vraagt een flink net Dag meisje, niet beneden 18 jaar. Zich aan te melden van 6-8 uur. Gevraagd een nette LEERLING, om in het heerenkappersvak te worden opgeleid. Adres: H. v. d. MADEN, Koningstraat 19. Gevraagd een net Dagmeisje, van 8 tot half 6, wegens ver trek der tegenwoordige naar elders. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Stakman-Bossestr. 59. Voor direct flink, net Werk meisje voor halve dagen, (tijdelijk). Adres: Dijkstraat 10. WÊÊUÊM juitaaga Vooruitbetaald: lOct.p.regel I inlulmum Nletvoorullbet: 15 ct. p. regel 1 40cn60t j B.z.a. net Meisje voor dag en nacht. Adres: A. S. SNIJDERS, Benedenhuurt 28, Kleine Sluis, Anna Paulowna. Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen IliDliQltlillii^'MÏlilIlillllHIIIIIHillltlllllltllllimillMnilllMlllllllttlllUHlUBB uaageóodeo Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Nle(voorultbet:l5ct. p.regel) 40en60c. Te huur mooi HEERENHUIS Kanaalweg 127 en een HUIS Dijkstr. hoek Langestr., 2 d. W.C. en electr. Adres: Kanaalweg 129. Te huur de flinke ruime WONING Westgracht25,huur prijs f 6.50 per week, water vrij. Adres: „Het Woningbureau" Weststraat 100. Te huur de nieuw gebouwde WONING, Violenstr. 28. Huur prijs f 7.p. week, water vrij. Adres: M. C. v. d. PLAS, Keizersgracht 77. Te huur gem. KAMERS, vanaf f 3.00. Adres: Havenplein 2. Te huur lief Bovenhuis v. Galen- str. 82, 14.50 p.w., water vrij. Adres: LONDEN, Makelaar, Hertzogstraat 52. Te huur 2 frissche Slaap kamers, omtrek Onderzee dienst. Adres: Bureau v. d. blad. Te huur een nieuw Burger woonhuis, voorzien van gas, electr. en closet, f 4.30 per week, water vrij. Adres: Bassingracht 47. Te huur groote GARAGE 9 meter diep, f 1.50. Te bevr.: Kanaalweg 17. Te huur het gemod. Woon huis v. L. Stirurastraat 12, 16.p. w., vaste waschtafel. Te bevragen: Singel 15. Te huur de huizen: Schagenstr. 62; 14.25 w.v. Blomsteeg 3; 12.75 w.v. Adres: Woningb. DEKKER, Koningdwarsstraat 41. MOOI WONEN. Te huur nog slechts 2 van de mooie Huizen Lijsterstraat, bev. 3 sl.k. en badk., hall, gr. zolder, f 7.— p. w., water vrij. Inl. Woningbureau DEKKER, Koningdwarsstraat 41 en Koe koekstraat 1. SLAAPKAMER te huur. Adres: Keizerstraat 33. Te huur het groote Pakhuis Dijkweg 47, voorzien van gas en wateri. Te bevr.: ZEGER HOUTER, Kanaalweg 130. Te huur het mooie,riante HUIS Soembastraat 59, d.t.a. Billijke condities. Te bevr.: le Emmadw.str. 9. Te huur een moderne Woning Violenstraat 73. Adres: Krugerstraat 11. Te huur lief Huis Weezen- straat 36, 15.50 p. w., w. vrij. Janzenstraat 15, f 3.75 p. w. LONDON, Hertzogstraat 52. Te huur de flinke ruime beneden WONING, Dijkstr. 58, groote tuin, huurprijs f6.25 per week, water vrij. Adres: Het Woningbureau Weststraat 100. Te huur het flinke ruime pand Kanaalweg38. Huurpri,js f 35.p. maand. Adres: Het Woningbureau Weststraat 100. nabij den Singel. Te bevr.: Koningstraat 47. Te huur het Woon- en Winkel huis Koningdwarsstraat 8. Te bevr.: ZEEMAN, Looiersteeg 2. aangekoden Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruiibet15ct. p. regel40 en 60c. per meter 14 ct. Per 5 meter - met kraanverbinding en sproeier f 1.60 met garantie met stelschroeven 15.40 samenklapbaar, sterk geconstrueerd 1.58 gegalvaniseerd 8 Liter 78 ct. met opschrift 26 ct. 4 rollen voor10 ct. prima kwaliteit, per paar 25 ct. in iedere uitvoering, dubbel, geheel gevuld 22 ct. voor keuken, tuin of auto, linnen met tricot polsband 2 paar voor 25 ct. stevige, wasbare, percamenten kap, 1 3.80 met garantie, met gummi- ring en deksel 15 ct. per 100 stuks slechts 18 ct. wit of crêine voor 38 ct. 2 gaats 95 ct. gekleurd glas 18 ct. VAN WILLIGEN Bij ons kooptU prettig en goedkoop. Indische Sandalen 1 1.50 p.p. Nr. 39 tot 46, Barrevoets- sandalen tot 34, f 1.45 p.p., dames-maten 11.75 p. p. In Heren- en Damesschoenen de meeste keus, bij: OOST, Koningstraat 31. Zoo goed ais nieuw. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop inzinkbare Naai machine (Singer), Divan en hout Ledikant, twee pers. Koopje. Te zien na 7 uur. Adres: Bureau v. d. biad. Te koop Adres: Bureau v. d. blad. Te koop wegens omstandigh. het zeer goed onderh. Burger woonhuis Breestraat 17,(hoek huis), voor alle doeleinden ge schikt. Te bevragen: Aldaar. Te koop een Burgarwoonhuis, groot 128 c.a., centrum stad. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop Woon- en Winkel huis Weststraat 48, Hypoth. beschikbaar. Bevr.: Kanaalweg 23. Te koop in aanbouw zijnde Woningen a. d. Reigerstraat Adres: Keizersgracht 33. Te koop 2 prima „VELO" Handwaschmachines, 17.50 en f 12.50. Adres: Ooievaarstr. 90. Een nieuwe GRASM AAI MACHINE, I 6.80. Adres: Koningstraat 84, Te koop Houtdraaibankje, Garnaienpot, compleet 125 L., antieke mahonieTheestoof met koperen Ketel, groote koperen Melkemmers, eiken Lesse naar met koper beslag, zwart geëmailleerd, gegoten Fornuis, groote Vogelkooi eiken hout en een Landschap op doek, Adres: Binnenhaven 110. olland De kop van Noord- Daar komt de eldersche Courant Uw advertentie ookl

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7