MFmM Modepraatje Kinderverzorging. CWTRfttTBRIPcr 'T JUTTERTtc nooten weer thuiskomen, dan vinden zij geen afgetobde vrouw en moeder, doch één die hen vol opgewektheid en levens lust tegemoet treedt en allen zijn dank baar voor hetgeen zij genoten hebben en tevens vinden zij het weer heerlijk in eigen omgeving terug te zijn. EEN FRAAI VOORJAARSNUMMER. Onze lezeressen Kunnen Kosteloos een nummer aanvragen van het fraaie -uitge breide voorjaarsnuiumer van „Het Practi- sche Modeblad", dat ditmaal wek bijzonder geslaagd is, en behalve tal van mooie af beeldingen en practische wei ken, de eerste Ier van een completen cursus n narien en knippen bevat. Het blad ia tan te vragen bij de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B. te 's-Gravennagf (Giro .-91919 t.n.v. Den Knippatro-endiensten geett abonné's recht op een gratis knippatroon. AAN ONZE LEZERESSEN. Wij willen nog eens de aandacht vesti gen op het nemen van 'e ïuis'e maat bij de bestelling van patronen. Het is van gioot belang dat dit zéér nauwkeurig ge schiedt, aangezien hiérvan voor een groot deel het slagen der laponnen afhangt. De maten moeten 'rak genomen wor den, strak gemeten onder de armen door over rug en borst, dus niet over het breedste aeei der buste en 'oor de heup wijdte wordt de omtrea gemeten, welke 20 c.M. onder de taillelijn 's. Ten overvloede willen wij nog even de maten van tug en borstomtrek aangeven, welke overeen komen met onze maten. omtr. heupen Maat omtrek rug er borst 20 cm onder de taille 42 86 96 92 104 46 98 112 48 104 116 •50 108 124 j52 112 .130 J&esverkie„end kunnen ook speciale pa- tröïïer besteld worden voor figuren met afwijkende .maten, waarvoor wij dan 75 cent tot 1.— pl. porto in -ekening bren gen. naar gelang van een min of meer in- gewikkelr patroon Bij het bestellen van kinderjurken moet rekening gehouden worden met leeftijd en lengt» welke air volgt zijn: Meisjesjurken voor 2 jaar, lengte 40 cm 4 60 tl n 0 N 70 6 80 ,r »- n 1.0 87 11 lo tr n 100 Tenslotte willen wij er nog even de aan dacht op vestigen ..dat aan alle patronen naden aangeknipt moeten worden van 2 cm en tevens zoomen. ZON EN ZOMER. Mijn tuin staat in vollen bioei. Het is een weelde van kleuren en vormen. De zaadjes soms als korrels zoo Kiein, die ik een paar maanden geleden, in de aarde legde, bijna niet geloovend, dat daaruit ooit iets te voorschijn zou kunnen komen, zijn ont- bloeid tot prachtig bloeiende planten. Na de lange per .ode an koude, waarin de groei werd tegengehouden, kwamen de warme dagen en alles ging groeien met centimeters per dag. Er zijn alle mogelijke kleuren in mijn tuin vlak naast elkaar, en wat men in het gewone leven tegen elkaar vloekenu noemt, is hier geworden tot een prachtige harmonie. En dat alles is ns, vrouwen een aanlei ding, om ons fleuriger en kleuriger te klee- de dan in eenig ander seizoen. Of eigenlijk is „aanleiding" niet juist uitgedrukt. Het is een innerlijke drang. Intuitief voelen we dat we tot taak hebben, ook sn vooral in dezen somberen tijd, het aanzien van onze samenleving wat fleuriger te maken, dan ze er zou uitzien, wanneer we ons even donker zouden kleeden als onze gedachten vaak zijn. Het is volkomen onjuist, de mo de in het algemeen te beschouwen als een uiting van behaagzucht of ijdelheid. Even min kleeden wij ons uitsluitend om ons te laten bewonderen door het andere, zooge naamd sterke, maar juist op dit punt dik wijls uiterst zwakke geslacht. Waarom bloeit een bloem in zulke prach tige kleuren 7 Och, de wetenschappelijke pluizers vinden voor elke kleur en eiken vorm wel een nuttig verklaring. En die doelmatigheid zal er tenslotte ook wel achter dit alles zitten. Maar hoe ook, het is gelukkig dat dan toch maar tegelijk ook ons leven door al die pracht wordt ver- mooid en verjongd. Zoo moeten ook wij, vrouwen, zorgen, dat wij er in den zomer zoo goed, zoo elegant, zoo frisch en vroo- lijk mogelijk uitzien. Voor ons zelf in de eerste plaats. Iemand, die goed gekleed gaat, staat sterker dan wie zich ongelukkig gevoelt in ouderwet- sche, slecht passende, afgedragen kleeding. Om dat zekere, moedige figuur te krijgen, dient onze jurk, zoowel wat kleur en stof als model aangaat, zich aan te sluiten niet alleen bij ons figuur, onze teint, maar ook bij ons innerlijk. Daarom is het dikwijls zoo moeilijk, om in een winkel een jurk te vinden, die ons heelemaal aanstaat. We zouden dien hals wat wijder uitgesneden willen hebben, dat kraagje bevalt ons nu eenmaal niet, die mouwen zouden iets lan ger moeten zijn, dan was dat japonnetje ideaal; of als die jurk nu eens van die stof gemaakt was, ja, dan... En zoo komt de vrouw met een eigen smaak, ik zou haast zeggen: met een eigen innerlijk, er als vanzelf toe te grijpen naar schaar en draad, naald en naaimachine, om zelf aan het werk te gaan. Als de zomer in het land is, komt dar. niets zoo uitstekend te pas als „Het Prac- tisch Modeblad", dat alles geeft, wat we be hoeven. Het is een kwestie van enkele uren, om een vlot japonetje in elkaar te zetten waarin we ons heerlijk veilig voelen, om dat het precies aansluit bij ons geheele wezen. Vandaar dan ook, dat wjj eenige duizen den dankbetuigingen van lezeressen in ons bezit hebben, die deze vreugde van het zeli maken van hun kleeren hebben gesmaakt. Vandaar ook, dat wij met gerustheid dur ven zeggen: Als ge 't nog nooit gedaan hebt, begint er dan vandaag mee.' ZOMERJAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. VKK 1730. Indien men zich onder de meer gezette dames moet rangschikken, dan moet men steeds modéllen kiezen, die afkleeden. Schuine lijnen, puntig uitgeknipte halzen, ruime lange revers, dit alles bevordert een goede lijn. De japon kan gemaakt worden van wollen mouseline, zijde, kunstzijden georgette, voile en moet niet in het oog vallend van kleur, noch met te groote mo- VKK1730 tieven bedrukt zijn. De rok heeft een zeer puntig, schuin geknipt heupstuk aan de voorzijde met enkele plooien, die opgestikt zijn en plm. £5 c.m. van den zoom af open vallen. Kraag en revers worden van ninon, batist of souple waschzijde gemaakt en af gewerkt met crème kant. Ook de mouwtjes die gewoon ingezet zijn, worden gegar neerd met kleine manchetjes, van dezelfde stof gemaakt als. de kraag, en eveneens afgezet met crème kant. Patronen in de maten 50 en 52 verkrijg baar 'h 0.58. JONGE DAMES J.APON. De jurken, die we dezen zomer zien, zijn over 't algemeen heel eenvoudig en staan, van een fleurig gekleurd stofje gemaakt, allerliefst. Veel is er niet voor noodig, kleur en garneering moeten echt zomersch zijn, dat is al! Geruite of andere bedrukte zomerstof, katoen of linnen worden voor deze jeugdig kleedende japon gebruikt, terwijl men het garnituur van wit piqué kan maken. Op het lijfje is midden voor een apart stuk op gestikt met garneering van gekleurde knoopen. Achterbaan bestaat uit één stuk, voorbaan uit drie deelen, waarvan het mid- VKK. 2727 delste opgestikt wordt. De breedte hier van komt overeen met het opgestikte bo venstuk. Patronen in de maten 50 en 52 verkrijg baar a 0.58. ZOMERJAPON VOOR A.S. MOEDERS. Voor dit model moet een gemakkelijk modei worden gekozen van waschbaar ma teriaal, hetzij cretonne, dan wel waschzijde of mouseline. De groote volantkraag, die op VKK 272S den rug tamelijk lang valt en den indruk geeft van een cape, wordt aan de voorzijde naar het middel toe smaller,- evenals de goed kleedende shawlKraag. De beide voor helften slaan ver over elkander en sluiten met een enkele drukknoop. Om het middel werdt een ceintuur gedragen, die met een strik wordt (l'chtgémSsKt. De mouwen zijn recht en de weinige ruimte wordt verdeeld onder een recht stofreepje, dat als garnee ring een knoop of kleine gesp heeft. Patronen verkrijgbaar in de maten 41 en 48 6.58. Zon en lucht zijn uitstekend om kinde ren gezond en krachtig te maken. Indien men een kamer heeft met véél zon, dan is het uitstekend om kinderen daar 's mor gens na het opstaan 2 minuten geheel naakt te laten rondloopen, later kan men dit langer doen, doch men moet er op let ten, dat-de kinderen in beweging blijven. Met warm weer zijn zonnebaden in den tuin of óp het balcon zeer aan te bevelen, doch men moet deze voorzichtig en met overleg toe te passen. In het begin stelt men eerst voeten en beenen der kinderen aan de zon bloot en slechts enkele minu ten. Geleidelijk aan kan ook het lichaam er aan gewend worden, zoodat dit na ver loop van 2 3 weken gedurende hoog stens een half uur aan de zon wordt bloot gesteld. Kinderen moeten echter een zonnehoed dragen, om de oogen, het hoofd en het' bovengedeelte van de ruggegraat tegen te sterke inwerking der zonnestralen te schermen. Op zeer heete dagen moet een zonn 's morgens vroeg of laat in den namidd^ genomen worden, echter nimmer geclur de warmste uren van den dag, wan^ de stralen recht naar beneden vallen °er Op te warme dagen moeten de'kin<je trouwens nfet anders dan in de sehadu"1 spelen en indien dit niet mogelijk is W huis, liefst zoo luchtig mogelijk gekijf Zonnebaden, mits met zorg toegep*' zullen de kinderen gezond en kracht- maken, doch ook hier geldt, dat overdag schaadt. DE 4—5 SANS ATOUT CONVENxu; In het Culbertson-systeem 1935 is w een wijziging gebracht in bovengenoeariK conventie, omdat de verminderde pr2 voor groot-slam omgekeerd een groots zekerheid tot het .naken hiervan noo!te maakt. Indien thans niet met ongeveer 70 zekerheid van maken groot-slam worden geboden met 3 azen en een h van één der normaa., dus speelbaar J boden kleuren. In de nieuwe voorschrift is het direct bieden van 5 S.A. alleen oorloofd, indien de bieder in het bezit van 3 azen en twee heeren van normaal geboden kleuren. Natuurlijk rijst onmiddellijk de vraa» wat dan wel moet worden geboden met 3 azen en één heer, omdat dit méér zal voor. komen dan 3 azen met twee heeren. Deze vraag wordt in het Juli-nummer van The Bridge" World met de navolgende voo-. beelden beantwoord. Noord. S. h. v. x. x. H. v. x. x. x. x. R. a. x. K. h. x. Zuid, - S. a. b. 10. x. x. H. a. h. b. x. R. x. x. K. a. x. Noord opent het bieden met 1 H., door Zuid beantwoord met een forcing van 2 S, waarop N. natuurlijk de 3de S. geeft. Zuid zit nu in de moeilijkheid hoe hij al zijn azen en heer aan zijn partner oekend moet maken, dat er in beide handen 6 in S. of H. zitten kan hij zoo wel uitrekenen, maar er bestaat toch een mogelijkheid van 7. S.A. mag Z nu niet bieden, want hij mist de S. heer, zoodat hem eigenlijk met anders overblijft dan een te lage bie ding doen en 4 S.A. te zeggen, waarop zijn partner drie mogelijke antwoorden kan geven:: 1. Hij kan 6 of 7 in één der geboden kleuren bieden; 2. Hij kan een stopsein geven door 5 in de laagste kleur in rang te bieden. 3. Hij kan een aas aangeven door 5 in een nog niet geboden kleur te bieden. Het in normale gevallen nog mogelijke antwoord van 5 S.A. na 4 is onmogelijk, omdat hij nooit twee azen kan hebben als de 4 S.A. bieder er drie heeft. Geval 1 kan gevoeglijk ook tot alleen het bieden van 6 worden teruggebracht omdat een Zevenbod niet verantwoord is zoolang hij niet weet dat bij Z. 3 in plaats van 2 azen zitten. Bidt N. 6 in S. of H., dan kan Z. s- tuurlijk de 7de geven, omdat hij een aas sterker is dan zijn partner kan weten Geval 2 geeft Z. de zekerheid, dat 7 niet te maken zijn en moet hij, niettegenstaan de het stopsein toch 6 bieden. Geval 3 'brengt een uitbreiding van ie 4—5 S.A. conventie in toepassing, die door de wijziging noodzakelijk is geworden Antwoord. N. nu met 5 R., dan kan Z. er toe overgaan 5 S.A. te bieden, zoodoende zijn partner te kennen gevende, dat b! 3 azen en één heer heeft, waarna N. na tuurlijk met 7 in H. of S. de bieding sluit, De gegeven uitbreiding behoeft niet alleen het toonen van een aas zijn, doch kan ook een renonce aangeven. Zou N- b.v. geen R. hebben gehad, dan kan hü toch met 5 R. antwoorden, waarna eveneens 5 S.A. biedt, gevolgd door 1 van N. Zou N. een.renonce in K. hebben geha. en dus-antwoorden met 5 K., dan weet l dat dit een renonce-bieding moet zijn geen a&s tóonen. Hij moet nu de bieding sluiten met. 6,. omdat, in R. altijd een sla? verloren moet worden nu dat aas niet ge toond worat. N- D- S'

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 14