WILLEY POST OMGEKOMEN. Breezand. Wieringen. Schagen, Texel. De Abessijnsche kwestie. BUITENLAND De Britsche journalist Jones EEN ALBANEESCH GENERAAL VERMOORD. Opstandige beweging in Albanië breidt zich uit. De Amerikaansche marine basis in den Stillen Oceaan. Japansche mijn overstroomd. Parijsche conferentie zal van langen duur zijn. Roosevelt teekent de verzekeringwet. LUCHTVAART Verkeersvliegtuig in Texas neergestort. Verhooging van üe veiligheid van het luchtverkeer. Vliegtuig verpletterd. Amerikaansch vliegtuig verongelukt. De Postvluchten van en naar indië. Julianadorp. Callantsoog. Anna Paulowna. Land- en Tuinbouwnieuws. Burgerlijke Stand HKLDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG i7 AUGUSTUS 1935. Door «Ie Chineezeii verinoord. Uit Peking wordt gemeld, dat de Britsche journalist Jones, die een week of wat geleden in Tsjahar in handen van Chineesche bandieten was gevallen, door deze lieden is vermoord. Het Ijjk van den ongelukkige is gevonden. Omtrent het vinden van het stoffelijk over schot van Jones wordt nog gemeld, dat de troepen, die het lijk vonden, door de Chinee sche autoriteiten waren uitgezonden nadat de boodschapper, welke de regeering van Tsjahar op 14 Augustus hadden uitgezonden om het contact met de bandieten te onder houden, gevangen was genomen. 8 Augustus hadden de bandieten, die Jones gevangen namen, hem overgeleverd aan een andere bende, welke het losgeld van 800 pond stërljng .verhoogde tot 8000 pond. Het losgeld werd nooit betaald, hoewel de Britsche autoriteiten de onderhandelingen openden.' De besprekingen bleven evenwel zonder resultaat. Een voortreffeluijk journalist. De dood van Gareth Jones bij Pao Tsjang, 300 mijl van Peking, waar hij door bandie ten vermoord schijnt te zijn, heeft bij zijn jtal- rijke vrienden in Engeland en Wales, diepe ontroering gewekt. Jones was een uitstekend journalist eri talenkenner.In Cajnbridge. haalde hij cum laude zijn graad in Fransch, Duitsch en Rus sisch en hij sprak' al dié talen zoowei als Welsh meteven groot gemak. Onder zijn kennissen heerscht de- meening dat Jones zich dooi' zijn durf en zelfvertrou wen had laten verleiden tot een roekelooze onderneming, maar dat de moord mogelijk kan berusten op een misverstand. Ook is het mogelijk, dat Jones is doodge schoten bij een poging om te ontvluchten. Een politieke moord, Te Fleri is generaal Leo de Ghilliardi, in specteur van het Albaneesche leger, vermoord, toen hij in volle vaart met een auto door de stad reed. De moord droeg een politiek karak ter en heeft aanleiding gegeven tot onlusten, die echter spoedig onderdrukt schijnen te zijn. Generaal de Ghilliardi was een oud vriend en aanhanger van koning Zogoe. De aanrander schijnt een aanhanger van Fan Noli te zijn, Chekresi geheetep, die na den val van Fan Noli een tijdlang te Weenen in ballingschap heeft geleefd. Naar de Times meldt, reed de vermoorde generaal in den auto des konings, zoodat het niet zeker is, dat de aanslag op hem of op den koning ...zelf,, gemunt was.. Albaneesche regeeringstroepen stuiten op sterk verzet. Volgens uit Albanië ontvangen berichten, schijnt de opstandige beweging een emstigen omvang aan te nemen. De correspondent van de „Prawda" meldt, dat de opstandelingen, onder aanvoering van Sjefket Bey Verlatsi, voormalig voorzitter van den Albaneeschen ministerraad, met succes weerstand zouden bieden aan de regeerings troepen. De opstand zou te Fieri in het departement Berat zijn uitgebroken. Volgens andere berichten zouden de opstan delingen naar Tirana opmarcheeren. Volgens de Joegoslavische bladen zou zich onder de insurgenten een groot aantal officie ren en ambtenaren bevinden. Zij verklaren zich niet met de buitenlandsche politiek te kunnen vereenigen. De opstand beperkt zich tot het zuiden des lands, in het noorden is het rustig. Reuter meldt uit Belgrado, dat volgens be richten uit Albanië generaal Ghilardi (hier Guilliardi genoemd) is gedood in dep loop, van een gevecht met de opstandelingen, tegen wie hij aan het hoofd der regeeringstroepen was afgezonden. Tegelijk met hem zou een kapi, tein, Vakiri, zijn gedood. Het aantal dooden aan de zijde der rebellen zou vijftig bedragen en dat aan die der regeeringstroepen elf. Bij het vernemen van den dood van gene raal -Ghilardi zond de regeering nieuwe troe pen onder bevel van generaal Arapitas naar Fieri. Bevestigd wordt, dat Sjefket bey Verzatsi, die in 1924 premier was, zich aan het hoofd der insurgenten heeft geplaatst. V .".II I' Opstand onderdrukt 1 In het opstandige gebied zijn krijgsraden ingesteld en men verwacht een groot aantal terechtstellingen, zoo meldt Reuter uit Bèl- grado. (Hieruit zou men moeten opmaken, dat de regeeringstroepen den toestand meester zijn teekent de Red. van het Hbld. bij dit bericht aan.) President Rousevelt weigerde gisteren te antwoorden op de vraag, waarom hij het vlie gen over het westelijk deel der Aleöeten door burgervliegers had verboden. De chef van den mar nestaf, Standley, heeft daarentegen volgens de Washington Times verklaard, dat de Aleöeten reeds thans een haven hebben, die voor buitenland sche schepen gesloten is. Een buitenlandsch vliegtuig, dat in die verlaten streek vliegt, kan slechts één doel hebben en dat wil de verordening verijdelen. Admiraal Standley voegt er nog aan toe, dat ook de Amerikaansche oorlogshaven van Honoloeloe, Pearl Harbour, gesloten is en dat hier niet boven mag worden gevlogen. In verband met déze verklaringen wordt er in de bladen op gewezen, dat de Amerikaan sche vloot haar eerste verdedigingslinie steeds meer uitbreidt. Met Honoloeloe als middelpunt, zal men waarschijnlijk binnen twee fi drie jaar, ingeval Japan het vlootverdrag niet vernieuwt, de Ale- toen, de Midway- en Wake-eilanden ver sterken en het Aziatisch eskader te Guam (een der zuidelijke eilanden van de Maria- nen) stationeeren. Zal de Britsche regeering meewer ken tot meer dan oeconomische con cessies. Volgens den correspondent van de Times te Parijs zou de Britsche gedelegeerde in be ginsel erkennen dat iets meer dan oeconomi sche concessies vereischt zijn en dat Frank rijk en ""root-Britannië ze zou kunnen goed keuren, mits de wezenlijke onafhankelijkheid van Abessinië gehandhaafd blijft. Zulke con cessies zouden de erkenning een in het verdrag van 1906 vastgestelde invloedssfeer kunnen insluiten waaraan nog zouden kun nen worden toegevoegd enkele van de gede tailleerde concessies voorgesteld in de En- gelsch-Italiaansche correspondentie van 1925 en het openen van een geschikt gebied voor Italië's kolonisatie, zoo noodig vergezeld dooi den een of anderen vorm van een voor beide partijen aanvaardbaar internationaal regime of capitulaties. j j v v f Toenemende spanning in Abessinië. Nu het einde van het regenseizoen nadert, aldus' Havas en dé drie mogendhedcnconfe- rehtie gaat beginnen, neemt de belangstelling, waarmede de loop der gebeurtenissen wordt gevolgd met den dag toe. Overal houdt men ziph bezig met de houding van Engeland. Men hoopt, dat de. Britsche regeering energiek zal optreden ter verkrijging van. een vriend schappelijke regeling. In leidende kringen is men van oordeel, dat een accoord voor beide partijen verre te verkiezen is boven een oor log, welke volgens de militaire deskundigen lang, kostbaar, moorddadig en schadelijk voor de geheele wereld zal zijn. Alle oogen zijn thans gericht op Parijs. De militaire maatregelen in Abessinië. In Abessinië, zijn volgens Havas, thans alle maatregelen getroffen, die voor de verdedi ging van het land noodig zijn. Prins Amde is met wapenen en munitie naar Arussi vertrok ken ten zuidoosten van Addis Abeba om zich bij zijn troepen te voegen, die naar men aan neemt voor de bezetting van Bali en Harrar toereikend zullen zijn. Prins Abararaf, zoon van Ras Kassas, heeft zich met versterkings troepen begeven naar vader, die het noor delijk leger aanvoert. De sterkte van dit le ger, dat over verschillende districten verdeeld is, wordt op 425,000 man geschat. Ras Kas sas is gouverneur van Gondar. De Matin weet nog te melden, dat 2000 mi trailleurs uit Japan zouden zijn aangekomen. j Een incident op het station Diredaoea. Óp het station Diradaoea van de spoorlijn Djibouti—Addis Abeba zou zich een incident hebben voorgedaan. Tijdens een woordenwisseling met een Ethi- opisch politieagent zou Mecenate, de secretaris van het Italiaansche consulaat te Aden, ern stig gewond zijn. Er werden revolverschoten gewisseld. Ook de politieagent werd ernstig gewond. Dank zij het vertrek van den trein werd de toestand niet erger. De oorzaak van den twist is onbekend. PERSSTEMMEN. In Engeland. De Londensche corr. van de N. R. Crt. tele foneerde gisterenmorgen aan zijn blad: Volgens den correspondent van de Daliy Mail te Parijs heeft Laval de grootste moeite gehad om een onderhoud tusschen Aloisi en Eden tot stand te brengen. Aloisi zou in bij na booze woorden Groot-Britannië's door La- val overgebrachte stellingen verworpen heb ben, dat Italië met zuiver oeconomische con cessies genoegen moet nemen. Later zou La- val Aloisi pas na drie telefoongesprekken voor een onderhoud met Eden hebben kunnen winnen. Dat gesprek heeft niet lang ge duurd, maar zou wel heel zakelijk geweest zijn. Eden heeft Aloisi het laatste aanbod vap Abessinië medegedeeld, maar Aloisi heeft onmiddellijk en definitief ieder vergelijk af gewezen, dat in oeconomische concessies, ge paard aan kleine grenswijzigingen in Ógada, zou bestaan. Italië blijft, behalve oeconomi sche concessies, de politieke waarborgen van een: militaire bezetting eischen. Italië kan volgens Aloisi niet toestaan dat Eritrea en Somaliland onder de bedreiging eener bezet ting door wilde rassen leven, en wenscht vasten voet te krijgen op de Abessijn In Italië. Naar de officieele Popoio d'Italia schrijft, heeft Italië besloten, bij het zoeken van een oplossing van de Abessijnsche kwestie, Enge land en Frankrijk niet in het bezit hunner koloniën te storen. Ontegenzeggelijk had Italië wel het pro bleem ter sprake kunnen brengen van dé mandaten, die Engeland en Frankrijk met de edelmoedige medewerking van België egois- tisch hebben verdeeld en die als internatio naal eigendom steeds herroepen en aan an dere mogendheden zouden kunnen worden toegewezen. Italië heeft zijn politiek ip de richting van Abessinië georiënteerd, om niet voor zrjn ex pansie zijn rechten te moeten doen gelden op Fransche of Engelsche koloniën. i In Frankrijk, Dè besprekingen tusschen dé 2 mogend heden, staan in het middelpunt van' dé Be langstelling van de Parijsche pérs. Dé stemmingen wisselen tusschen matig optimisme en terughoudénheid. Over het al gemeen neemt men aan, dat de Italiaansche eischen, een maximum beteekenen, dat in de komende besprekingen-lager kan worden ge bracht. 11 slachtoffers. Gisterenmorgen is een kolenmijn nabij Kioesjoe, in de'prefectuur Faekoeoka, plotse ling onder water geloopen. Elf mijnwerkers verdronken. De Parijsche corr. van het Handelsblad schrijft: Het is duidelijk, dat het na den eersten dag van onderhandelingen, die waarschijnlijk geruimen tijd in beslag zullen nemen, nog niet mogelijk is, aanwijzingen te krijgen over de kans op succes van deze pogingen, een ge wapend conflict te vermijden. Men kan zeg gen, dat er twee mogelijkheden waren; dat de comferentie óf heel kort, óf heel lang du ren zou. Waren de drie ministers reeds dade lijk na dit eerste contact uiteengegaan, om dat ze tot de conclusie gekomen waren, dat de wederzijdsche posities te absoluut waren dan dat er hoop bestond ze tot elkaar te brengen, dan ware alle hoop verkeken ge weest. Nu dat niet 'zoo is, zal zich slechts na lang praten een mogelijkheid van over eenstemming gaan afteëkenen. Volgens een Havasbericht uit Parijs wijst alles er op, dat het probleem reeds in de mor genzitting grondig is aangepakt. Zoowel van den kant van Frankrijk als van dien van Engeland werden denkbeelden opgeworpen, waaromtrent Aloisi zich hoogstwaarschijnlijk met zijn regeering in verbinding stelde. Of schoon de Italiaansche gedelegeerde in de morgenzitting enkele aanwijzingen had gege ven omtrent aard en omvang van de eischen van zijn land, zijn de eischen der Italianen nog niet geheel gepreciseerd. Nochtans is men ervan op de hoogte, dat de regeering te Addis Abeba bereid is toe te stemmen in het volgende: le. Waarborgen omtrent de veiligheid der Italiaansche' koloniën van Somaliland en Erythrea, evenals waarborgen ten aanzien van de Italianen, gevestigd te Abessinië; '2e. economische faciliteiten wat betreft 'exploitatie der mijnen, en aanleg van we gen en spoorwegen, en wellicht de meest [uitgebreide mogelijkheden op landbouw gebied. De Negus heeft echter niet de grenzen en dé maxima zijner concessies geopenbaard in afwachting, dat de Italianen hun eischen be kend zullen maken. Intusschen zal hij geen twijfel laten bestaan aan de onafhankelijkheid en souverèiniteit van zijn grondgebied. Men beschouwt het daarom in conferentiekringen als onwaarschijnlijk, dat de Negus een mili taire bezetting van zijn land zou aanvaarden, zooals dit denkbeeld in de pers werd geopperd. Voor de ouden van dagen. President Roosevelt heeft Woensdag de wet op de sociale verzekering geteekend, waar door meer dan 30 millioen 'Amerikanen op hun ouden dag eenige verlichting zullen ver krijgen tegen de lasten van werkloosheid en de ongemakken van den ouden dag. Het is de eerste maal, dat de federale re- gëering een dergelijk uitgebreid veld van sociale voorzieningen heeft' betreden. -1 4 dooden. Donderdag is nabij Gilmor in Texas een ver- keèrsvliegtuig van de lijn DallasAtlanta (Georgia) omlaag gestort. De vier inzittenden zijn omgekomen. Ook zijn passagier Will Rogers gedood. Oorzaak van het ongeluk onbekend. De bekende eenoogige Amerikaansche wereld-vlieger Wiley Post is gisteren op 15 mijl van Fairbanks-Point Barrow met zijn vliegtuigkomen te vallen. Zooals bekend was hij met den tooneelspe- ler-filmacteur Will Rogers op weg naar Alaska. Beiden zijn om het leven gekomen. De oorzaak van den val is niet bekend. ('Fairbanks-Point Barrow is de meest noordelijke nederzetting van blanken in Amerika). Volgens hier ontvangen berichten werden de lijken van Wiley Post en Will Rogers door soldaten onder de overblijfselen van het vlieg tuig vandaan gehaald en naar het hospitaal van Point Barrow overgebracht. De tijding van den dood van Wiley Post en Will Rogers maakte te Washington diepen indruk, daar beiden zeer bekend waren en men groote bewondering voor hen koesterde. Men heeft mevrouw Post van het tragisch einde van haar echtgenoot in kennis gesteld. Gelijk bekend was oorspronkelijk het plan geweest, dat zij hem op dezen tocht zou ver- _gezellen, doch op het allerlaatste oogenblik heeft zij dit voornemen Ikten varen, aange zien zij een operatie moest ondergaan. Hoe liet ongeluk gebeurde. Havas geeft de volgende bijzonderheden: Het ongeluk gebeurde om vier uur in den ochtend. Donderdagavond hadden de aviateurs Fairbanks verlaten. Zij waren genoodzaakt 50 mijl; verder wegens mist op het meer Harding te dalen. Zij zijn daarna weer opgestegen, om korten tijd later opnieuw te dalen op een kleihe rivier (waar het ongeluk later ge schiedde) ten einde in een Eskimo-kamp de richting naar Point Barrow te vragen. ,Op het oogenblik, dat het toestel weer ver trok, stortte het van twintig meter hoogte neer in de rivier. Ooggetuigen meldden het zoo spoedig mo gelijk aan een marine-post. Commandant Morgan en zijn mannen snelden te hulp en vonden de brokstukken half onder water. De ljjken van de beide inzittenden werden aan land gebracht en naar Point Barrow vervoerd. Waarschijnlijk zijn beiden op slag gedood. Een gouvernementsstoomer, die van Alaska terugkeerde, kreeg order terug te varen, om de lijken te halen. Will Rogers had den naam van: „Vlie gende mensch nummer één", omdat hij zon der twijfel de persoon was,- die voor zijn zaken net meest van allen van een vliegtuig ge bruik maakte. Zjjn dood heeft in de Vereenig- de Staten mede groote consternatie verwekt. Hij was een oude vriend van President Roose velt. De vlucht van Post en Gatty rondom de wereld. Fee van de meest vermaarde gebeurtenissen in de vliegery, die ooit hebben plaats gehad, Was de vlucht van Post en Gatty rond de wereld eenige jaren geleden. Deze vlucht was zorgvuldig voorbereid en het groote succes, dat de beide Amerikanen verwierven, was hoofdzakelijk daaraan te danken. Tijd om te slapen hebben Post en Gatty onderweg vrij wel niet gehad. Men kan zich nauwelijks voor stellen, welk een invloed dat op het zenuw gestel van de beide vliegers heeft geoefend. Niettemin slaagden zij er in in 8 dagen, 15 uur en 51 minuten rond den aardbol te vliegen. •I eon. 'Will Rogers. f De filmspeler Will Rogers, die eveneens bij het ongeluk omgekomen is, was zijn leven evenals Po:.-, begonnen als cowboy in het Verre Westen. Vervolgens werd hij tooneel- ejn filmspeler, schrijver en conferencier en met zijn typisch Amerikaanschen zin voor humor \(as hij de afgod van de Amerikanen géworden. Hij was een persoonlijk vriend van den Presi dent van de Republiek en vele hooge persoon- l^jkheden. -1 THï Bij beschikking van den minister van waterstaat is een commissie van onderzoek ingesteld. De samenstel- i i ,Bng. Bij beschikking van den minister van wa terstaat is ingesteld een commissie, welke töt taak zal hebben een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van verhooging vhn de veiligheid van het luchtverkeer. In deze commissie zijn benoemd tot lid eb voorzitter mr. dr. D. A. P. N. Kooien, lid vb-ii den Raad van State; tot leden: prof. dr. "ié. C. B. Biezeno, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool te Delft; ir. D. de Iongh Wzn., oud-directeur van gouvernementsbe- drijven in Ned. Indië; J. J. van Santen, kolo nel van den generalen Staf; dr. W. de Vlugt, 'bürgemeester van Amsterdam; dr. ir. Th. vkn fier Waerden, lid van de T weede Kamer; dr. ir. E. B. Wolff, directeur van den Rijks studiedienst voor de luchtvaart. Aan de com missie is als secretaris toegevoegd de heer S L. Hof, inspecteur bij den luchtvaart dienst. Twee dooden. 'Naar Havas uit Londen meldt, werd giste ren te Bodmin bij een luchtdemonstratie een vliegtuig verpletterd. De piloot en een passa gier werden op slag gedood, de mecanicien zwaar gewond. Vjjf dooden. ;Een vliegtuig mét drié motoren van de Dëlta-airlines, is te Gilmer in Texas geval- ■leh. De vijf inzittenden vonden den dood. (tè: >l'. Terugreis. De „Sperwer" is 16 Aug. van Rangoon ver trokken en - denzelfden dag te Jodhpur aan gekomen. Heenreis. be „Kwak" is 16 Aug. van Bagdad ver trékken en denzelfden dag te Karachi aan gekomen. Wegens de slechte weersomstandigheden is het toestel te Karachi gebleven. j HET ONGELUK VAN DE OEHOE. De beschadiging van de Oehoe, ontstaan opj het vliegveld te Aruba, is het gevolg ge- wepst van een plotseling optredenden zijwind tijdens den aanloop. Daar dit vliegveld evenals de meeste vlieg- veljden en gebieden, waar de passaatwinden hcijrschen, vrij smal en de bodem buiten het vliègveld rotsachtig is, heeft de piloot sterk moéten remmen, waarbij het vliegtuig op den neus ging staan. Niemand der inzittenden bekwam eenig letsel. De middenmotor en de neus van de Oehoe werden echter vrij ernstig beschadigd, zoodat de reparatie wel eenigen tijd zal vergen. i PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens II u., Eerw. Heer O. G. Bunjes Zendingsgebouw „De Ster der Hope", 's Avonds 7.30 uur, de Heer Lont, uit Amerika. i PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 8 uur, Ds. J. Eikema. i UITSLAG VAN DE GEHOUDEN BLOEM BOLLEN VEILING DER N.V, BLOEMBOL- LENVEILING I.O. TE BREEZAND. Dubbele vroege tulpen: Murillo, z. 11—12 op 1.50. Enkele vroege tulpen: Artus, z. 1112 1.30, z. 10/1. Gele Prins z. 12 1.50, z. 10, z. 11 min. prijs. Djana z. 12, z. 11, z. 10 min. prijs. Brill. Star z. 12 1.50—1.55, z. 11 1.30 —1.35. Enkele late tulpen: Moonlight z. 12 1.501.30 z. 11, z 10 m.p. Inglesc. Yellow z 12 op 1.201.25, z. 11 1, z. 10 0.75—0.80. Pfcotee z.-ll—12 1.05, z. 10 ƒ0.75—0.80. Dar (vin tulpen: Bartigon m.p. Sanders z. 12 'm.p., z. 11 m.p., z. 10 0.80. C< pland m.p. CÉara But, m.p. Vtctolr d'Oliviere z. 12 1.201.25, z. 11, k. 10 m.p. Antenaire z. 12 1.35, z. 11 110 115, z. 10 0.75. Will. Pitt z. 12 1.35—1.45. B. R. tulpen Panorama z. 1112 1.55. Hollandsche Irissen: Imperator z. 07 0.040.05. Wedgwood z. 10 op 1. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 en 's middags 3.30 uur, de heer De Wit, van Noordwijk. TOON EEL-WEufSTRIJ D „ORMENIO". Evenals 5 jaar geleden organiseert de be kende tooneelvereeniging „Ormenio" in „Veer- burg" een tooneelwedstrijd. De strijd zal gaan tusschen 4 vereenigingen, die in deze volg orde zullen'optreden: 10 November: „Roomsch Tooneel", Rotter dam; 12 Januari „Helmers", Amsterdam; 2 Februari „Jacob van Lennep", Haarlem; 1 Maart „Tavenu", Den Helder. De op te voeren stukken, alsmede de bij zonderheden over de toegangsbewijzen, worden nog nader bericht. De gebruikelijke uitvoeringen van „Ormenio" zelf vallen hier nog buiten, zoodat we een wel verzorgd winterprogramma krijgen. ZWEMWEDSTRIJDEN. Zondag 25 Augustus worden 2 zwemwed strijden gehouden in het zwembad van het Witte Kruis. Ze worden georganiseerd door het K.N.ZJB.- lid, onze jonge zwemclub ,,'t Oude Veer". Aan de wedstrijden nemen deel bekende vereeni gingen uit Holland's Noorderkwartier die elkaar ook rgeds ontmoet hebben in Schagen en Oude Niedorp, t.w. Schagen, Oude Niedorp, Heer Hugowaard, Den Helder en Anna Pau lowna. De badinrichting is daartoe deze week uit gebreid met een drietal wedstrydbanen, met voorgeschreven start- en keerplaatsen. Des voormiddags bestaat gelegenheid om het zwemdiploma te verwerven. Een en ander wordt ln „Veerburg" besloten met prijsuitreiking en bal. We wenschen bet Witte Kruis en 't Oude Veer veel succes. POSTDUIF AANGEVLOGEN. Bij den heer Harmsen, Grasweg is komen aanvliegen een postduif no. 252724 Holland. VERLOREN EN GEVONDEN VOOR WERPEN. Verloren: een bruine portemonnaie met inhoud. Gevonden; een spanningzoeker in étui. Inlichtingen ter Secretarie. Krachtens de Rijksbijslagregeling op de loo- nen voor plaatsing van arbeiders in het land en tuinbouwbedrijf waren in deze gemeente werkzaam in de week van 1520 Juli 12, 22 27 Juli 14, 29 Juli3 Augustus 17 en 510 Aug. 29 arbeiders. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Gerei. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. BURGERLIJKE STAND. van 915 Augustus. GEBOREN: Johannes, z. v. N. Metselaar en P. Reijerse; Margaretha Geertruida, d. v. W, van den Ende en A. T. Kooij; Marten, z. v. M. Hoogakker en G. Moorlog; Hansje Klaasje, d. v. P. Houkema en M. Houten; Maria Helena, d. v. L. Sehoonen en M. Mangelaars. OVERLEDEN: Wjjntje Luijt, 66 jaar. GEHUWD: Barend Bakker en Jannetje van Dijk. VERBODEN VISCHWATER. L. K. en F. de V., beiden te Amsterdam, werden verbaliseerd wegens het visschen met den hengel in het Amstelmeer, in welk water het bij Koninklijk Besluit is verboden te vis schen zonder vergunning van de Vereeniging Visschersbelangen te Ewijcksluis. GEVAARLIJK. Naar wordt medegedeeld zal op 21 en 22 Augustus e.k. met Scherpe bommen uit vlieg tuigen worden geworpen, tusschen 10 en 14 uur op een gedeelte van het Marsdiep benoor den Kaaphoofd, zich uitstrekkende in Ooste lijke richting over een afstand van 600 m met een breedte van 400 m en op een afstand van 600 m gemeten uit den dijk. Het zeegebied binnen een cirkel met een straal van 1000 m om het midden van deze strook is onveilig. POLITIE. Verloreneen autorijbewijs en een rieten koffer met linnengoederen. Inlichtingen bij den gemeentebode. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Avonds 7 uur, dienst. Doopsgezinde Gemeente Hippoiytushoef. 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Doopsgezinde Gemeente te Den Oever. (in de Kapel) 's Avonds 7.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippoiytushoef. 's Morgens 10 uur, Leeesdienst. 's Middags 2.30 uur, Cand. J. Oranje Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Cand. J. J. Oranje, 's Middags 5 uur, Cand. J. Oranje WERK GEGUND. Na onderhandsche aanbesteding is de bouw van een dubbel woonhuis met schilderswerk plaats en autogarage aan de Dorpen alhier, voor rekening van den heer Klare te Schagen, gegund aan: J. van Stipriaan, timmerwerk, P. Keuris, metselwerk, Timmerfabriek „Wést Friesland" deuren, kozijnen, R. Swierts, schil derwerk, allen te Schagen, GEMEENTERAAD. van Schagen op Vrydag 23 Aug. 1935. 1. Ingekomen stukken en adressen. 2. Voorstel tot het geven van namen aan straten. 3. Vaststelling suppletoire begrooting 1935 4. Voorloopige vaststelling gemeente- bedrjjfsrekeningen, dienst 1934. 5. Vaststelling kohier straatbelasting I935f SCHAGER MARKTBERICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. allesbehalve vlug te noemen. De duurste bracht f 175,— op (24 cents). Gelde- en kalf. koeien waren er weinig aangevoerd. Handel hierin stug. Naar stieren was geringe vraag. Aardig druk was het ditmaal op de paarden markt. Ook handel goed. Veulens waren er ook verscheidene en verwierven goede pryzen. Kippen en konijnen gewoontjes. Prijshoudend] Vette kalveren liepen van f30.— tot f65 Het kalf van f 95.— was een prachtig dier en werd gekocht door Gebr. Kweldam alhier. Graskalveren f 14.tot f 20.Handel stug. Nuchtere kalveren duur. Vlug. Vette varkens idem idem. Prijzen tot 21'/2 cent. Biggen worden de laatste weken heel goed verkocht. Eveneens is dit zoo gesteld met de schrammen. BURGERLIJKE STAND. Van 815 Augustus '35. GEBOREN Arie Nicolaas, z. v. K. Leeu wenkamp en D. Blaauboer. GETROUWD: S. Deutekom en M. J. Ranke. Politie. Achtergebleven: een schaap. Gevonden: een muts, een portemonnaie met eenig geld; een aanvullingsblad Poste rijen, een 'paar handschoenen, een kettinkje. Verloren: een speld (broche) een rijwiel plaatje in etui. BURGERLIJKE STAND. van 1316 Augustus. GEBOREN: Willem, z. v. W. v. d. Slikke en C. Verhoeve; Nicolaas Johannes, z. v. H. J. v. d. Geest en G. M. Timmer; Antonia Theresia, d. v. A. W. Kok en J. Loos; Willem, z. v. P. W. J. Logman en E. G. de Porto. ONDERTROUWD: Willem Zeger Stolk en Adriana Blom; Jacob Smit en Johanna Bar- bera Maria van Beek. OVERLEDEN.' Cornelis Blom, 70 jaar, geh. met H. M. J. E. Kuyper, 72 jaar. POLITIE. Gevonden een zaklantaarn, een cein tuur, een badpak met doek. FILMOPNAMEN OP TEXEL. Naar de Telegr. verneemt, zullen binnen kort op Texel de opnamen beginnen voor da nieuwe Nederlandsche film „Jonge harten", Martha Posna zal hierin één der komische hoofdrollen vervullen. De opnamen geschieden onder regie van C. A. Huguenot van der Linden. VEEL EÉNDAGS-BEZOEKERS. 't Aantal personen, dat dit jaar een één- daags bezoek aan Texel brengt, is buitenge woon groot. Dit druk bezoek is voornamelijk te idanken aan 't succes van de v. d. Schuyts' excursies, waardoor uit het centrum des lands twee of drie dagen per week een groot aantal personen naar Texel komt. Ook de „Burmania" uit Friesland voert iedere week veel personen naar Texel. NAAR DEN KATHOLIEKEN LANDDAG. Naar den Katholieken landdag in het Zand vertrokken van hier Donderdagmorgen met de boot van 11.20 een 40-tal personen. Vanaf Den Helder reisde het gezelschap met twee autobussen van garage Moorman. Met de laatste boot keerde men naar Texel terug. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Kok. H. Doop Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Den Hoorn. v.m. 10.30 uur, Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., de Eerw, Heer C. Dijkhuis, Cand. t. d. H. Dienst, Zuid E i e r 1., n.m. 4 u., Cand. Dijknuis. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Koog, v.m. 9 u., Ds. Moen Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. v.d. Sluis Gereformeerde Kerk Den Burg, (geb. Fanfare) 's avonds 7.30 uur, Ds. Drent, Em. predikant te Den Haag Oosterend, v.m. 10 en 3 uur. Ds. Drent, Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u., Ds. Silleves Smid, RUGSPEK MET BORAX-SPOREN. De Nederlandsche Veehouderij Centrale ves tigt nogmaals de aandacht van belangheb benden er op, dat rugspek hetwelk borax of sporen van borax bevat niet door haar wordt afgenomen, en dat personen welke zulk spek ter levering aanbieden zich eraan blootstellen van verdere levering aan de Nederlandsche Veehouderij Centrale te worden uitgesloten. Gebleken is, dat somtijds het zout dat bij het zouten gebruikt wordt een weinig borax bevat, Men drage er zorg voor zout te gebruiken waarbij zulks niet het geval is. Voorts wordt er aan herinnerd dat de inle vering van spek moet plaats vinden in de meest nabijgelegen ontvangplaats. van Den Helder van 15 en 16 Aug. 1935. ONDERTROUWD: O. K. Schilling en IJzer. GETROUWD: J. Bruul en A. Valkhof; J Groet en D. Kossen; T. Koopmans en A. UlUCt CU L/. JAUOOCJ1, i. ZWWJ"v Wiggers; R. de Vries en A. de Vries, Kuiken en P. Carsjens. BEVALLEN: S. Wittenberg-Wounink, N. Coster-Hoogendijk, z.; D. v. Dong1' Pinchetti, z.; J. J* S. Meijer-v. Puffelen, J. Kramer-Dirks, z. OVERLEDEN: C. Berg, 76 j-i A. Leng0"8' 91 j.; I. Sml't, 07 j.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 6