aofr op GEMEENTERAAD. Callantsoog. Breezand Wieringen. Texel. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 20 AUGUSTUS BOOG Azijn te allen tijd, Billijk, en tóch kwaliteit! De vereeniging van Zijpe en Callantsoog. Uit het politie-rapport. Burgerlijke Stand 't heerlijkst fjotoyKafeeML U? 469e STAATSLOTERIJ r/ 18304 Provinciale Staten van Noord'Holland. Geef aan onze administratie Uw vacantie' adres op en wij zorgen voor toezending van de „HELDERSCHE COURANT" (week - kwartaal - abonné) Naam: Adres Van Straat/Weg: plaatsnaam tot De Deen zal gedacht hebben: wie dan weer leeft, dan weer zorgt. Want wie zal zeggen hoe de toestand in September zal zijn? We leven immers bij den dag, alle stabiliteit is zoek en haast eiken dag kan het noodzake lijk zijn zich anders in te stellen. Daarvan geeft ook blijk het besluit, dat de haringloggers eigen gevangen haring, die zelf aan boord verwerkt moet zijn, ook zelf aan dén wal moeten brengen. Daardoor kunnen, zoo wordt gemeld uit Scheveningen, slechts andere maatjes haring aan de markt worden gebracht, die niet zoo gemakkelijk koopers kunnen vinden, waar door dus de prijs zal dalen. Tot dusverre was het gewoonte, dat de log gers bleven visschen en dat hun vangst op een „haringjager" werd overgegeven, die dan spoediger naar wal kon gaan, zoodat de maatjes" het minst in kwaliteit inboet ten. Welke overwegingen er toe geleid hebben dezen anderen maatregel te nemen, is ons niet bekend. Zonder twijfel zal er een rede lijke grond voor hebben bestaan, dien we echter niet vermogen te beoordeelen. Salarisverordenhig gemeente-personeel. B. en W. schrijven aan den Raad. Zooals U bekend is, hebben wij, naar aan leiding van den brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken d.d. 12 November 1934, no. 20188, Afdeeling Ambtenarenzaken, waar in werd medegedeeld, dat het gewenscht werd geacht, dat de wedde- en loonregelingen dezer gemeente werden herzien, een commissie benoemd, welke een onderzoek had in te stellen en te adviseeren omtrent de vraag, of er termen aanwezig zijn om over te gaan tot een herziening dier wedde- en loonrege lingen en zoo ja, welke herzieningen er even-, tueel, hetzij door verlaging, hetzij door ver hooging van salarissen of loonen, dan wel door wijziging in de klasse-indeeling van het personeel, zouden moeten plaats vinden. Onder dagteekening van 12 Juni 1935 heeft deze commissie haar omvangrijk rapport uit gebracht. Nadat wij omtrent dit rapport het oordeel hadden gevraagd van de hoofden van takken van dienst, hebben wij het, met onze ter zake gemaakte opmerkingen, gesteld in handen der Commissie voor het Georganiseerd Over leg om advies. Bij schrijven van 3 Augustus j.1. heeft deze commissie haar afwijkende meeningen kenbaar gemaakt, terwijl ten aan zien van een aantal onderwerpen wenschen naar voren werden gebracht, waarvan ern stige overweging door ons College op hoo- gen prijs werd gesteld. Wij hebben de gemaakte opmerkingen en de geuite wenschen ernstig onder de oogen gezien. Met verschillende daarvan kunnen wij ons vereenigen, met andere slechts ge deeltelijk, terwijl weder andere naar ons oor deel niet voor inwilliging vatbaar zijn. B. en W. memoreeren dan met welke pun ten zij overeenstemming, gedeeltelijk over eenstemmen en verschillen van goedachten met de Commissie voor G. O. B. en W. teekenen nog aan: Voorts zal door ons t.z.t. nog worden over wogen of, en zoo ja, in hoeverre er aanlei ding bestaat om den ambtenaar, die is aan gewezen als plaatsvervangend gemeente secretaris, daarvoor een vergoeding toe te kennen. Verder merken wij hierbij nog op, dat wij, bij nadere overweging, hebben besloten niet over te nemen het door de salaris-commissie voorgestelde art. 7 der verordening, strek kende om de aan de ambtenaren van den burgerlijken stand toegekende wedde in min dering te brengen op hun bezoldiging, krach tens de salaris-verordening genoten. Naar ons oordeel is de verantwoordelijk heid van de ambtenaren van den burgerlijken stand wel degelijk grooter dan die van de overige ambtenaren der gemeente, omdat zij geheel zelfstandig en persoonlijk zoowel civielrechtelijk als strafrechtelijk verant woordelijk zijn. Waar bovendien de wedde als ambtenaar van den burgerlijken stand zeer gering is( één der ambtenaren geniet f 100. en twee genieten elk f 50.per jaar) is er o.i. geen reden om in den bestaanden toe stand wijziging aan te brengen. Verder meenen wij er hierbij nog de aan dacht op te moeten vestigen, dat omtrent de in het rapport der 3alariscommissie naar voren gebrachte punten tenaanzien van de betaling van overwerk, de tegemoetkoming bij abnormaal zware lasten en den steun bij financieele moeilijkheden, binnenkort voor stellen bij de nieuwe rechtstoestand-verorde ning door ons zullen worden gedaan. Ten slotte merken wij op, dat, hoewel de aanleiding tot deze salarisherziening een andere was. inmiddels ook op grond van financieele overwegingen een herziening noodig is geworden. De jaarlijksche bate voor de gemeentekas zal met inbegrip van het vervallen van de tijdelijke toelage ad 1V4 naar raming, rond f 19.000.bedragen. B. en W. stellen dan voor: I. Vast te stellen de verordening, rege lende de rangen en de bezoldiging van de ambtenaren in dienst der Gemeente Den Helder, waaraan wij ontleenen: Deze verordening geldt voor alle ambtena ren, op wie het Ambtenaren-reglement van toepassing is, met uitzondering van hen, wier wedden door hooger gezag worden geregeld. De ambtenaren kunnen worden onderschei den in „ambtenaren op jaarloon" en „amb tenaren op weekloon". De ambtenaren treden met ingang van den eersten dag der maand, waarin de 23-jarige leeftijd wordt bereikt, in het genot van de aan hun ambt verbonden aanvangswedde, met uitzondering van de ambtenaren wier functie is opgenomen in groep 1 van de loontabel voor de ambtenaren op jaarloon, die met ingang van den eersten dag der maand, waarin de 21-jarige leeftijd wordt bereikt, ih het genot van die aanvangswedde treden. Voor de ambtenaren, wier functie is opge nomen in groep 1 van de loontabel voor de ambtenaren op jaarloon, wordt, zoolang z(j den 21-jarigen leeftijd niet hebben bereikt, het aanvangsloon verminderd met 100. voor elk jaar, dat zij jonger zijn dan 21 jaar, met dien verstande, dat de wedde niet be neden 400.daalt. Voor de ambtenaren, wier functie is opge nomen in groep 2 en hooger van de loontabel voor de ambtenaren op jaarloon, wordt, zoo lang zij den 23-jarigen leeftijd niet hebben bereikt, het aanvangsloon, geldende voor den rang, dien zij bekleeden, voor de eerste twee jaren, gerekend vanaf den 23-jarigen leeftijd, verminderd met 100.en voor de volgende jaren met 200.voor elk jaar, dat zij jonger zyn dan 23 jaar, met dien verstande, dat de wedde niet beneden 400.daalt. Voor de ambtenaren, wier functie is opge nomen in de loontabel voor de ambtenaren op weekloon, en die den 23-jarigen leeftijd niet hebben toereikt, wordt het loon vast gesteld als volgt: beneden den 16-jarigen leeftijd 30% 17 40% 18 50% 1» 60% 20 70% 21 80% 22 90% 23 95% van het laagste loon, bepaald voor den arbeid, welken zij verrichten. Aan de ambtenaren op weekloon, die niet als valide zijn te beschouwen, wordt een loon toegekend, dat, op voorstel van het hoofd van den betrokken dienst, door Burgemeester en Wethouders wordt vastgesteld. Overgang»- en slotbepalingen. De ambtenaar, wiens functie by het in werking treden dezer verordening in een groep wordt geplaatst, waaraan in maximum een hoogere bezoldiging is verbonden dan het geval was volgens de oude verordening, zal de maximum wedde van die groep bereiken door regelmatige toekenning van de daaraan verbonden periodieke verhoogingen, met dien verstande, dat hem direct zooveel van die verhoogingen zal worden toegekend, dat hij bij het in werking treden van deze verordening een wedde zal genieten, welke de laatst ge noten wedde met ten minste het bedrag van één zoodanige verhooging overtreft, mits daardoor het maximum der groep niet wordt overschreden. Voor de by het in werking treden van deze verordening in vasten of tijdelijken dienst zijnde ambtenaren wordt, ter berekening van de bezoldiging volgens deze verordening, het werkelijk aantal dienstjaren in de door hen vóór die in werking treding bekleede betrek king vermeerderd met twee, indien het aantal periodieke verhoogingen aan genoemde functie verbonden in deze verordening op zes, en met één, indien het aantal periodieke verhoogin gen in deze verordening op vijf is bepaald, tenzij het aantal periodieke verhoogingen in de door hen bij het in werking treden der verordening bekleede betrekking reeds respec tievelijk zes of vijf bedraagt. Indien voor een by het in werking treden van deze verordening in vasten of tijdelijken dienst zijnden ambtenaar, in de door hem vóór dien tijd bekleede functie, toepassing van de toen geldende salarisregeling, vermin derd met een aftrek van 10%, voordeeliger is dan de toepassing van deze verordening, dan wordt, gedurende het eerste jaar na die in werking treding, eerstenoemde regeling, verminderd met 10%, toegepast. Indien voor een by het in werking treden van deze verordening in vasten of tijdelijken dienst zijnden ambtenaar, in de door hem vóór dien tijd bekleede functie, toepassing van de toen geldende salarisregeling, verminderd met een aftrek van 20%, voordeeliger is dan de toepassing van deze verordening, dan wordt, gedurende het tweede jaar na die in werking treding, eerstgenoemde regeling, verminderd mét 20%, toegepast. Deze verordening treedt in werking op 1 October 1935. Deze verordening kan worden aangehaald als „Salarisverordening 1935". Met ingang van dien dag vervalt de Sala risverordening 1920, alsmede het besluit van 20 November 1934 tot toekenning van een tijdelijke toelage aan het gemeente-personeel. II. in afwachting van de binnenkort te be handelen verordening, regelende de rangen, het aantal, de samen .telling, de e>schen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeente-politie in deze ge meente, voor de ambtenaren van politie het volgende vast te stellen: A. De bezoldiging van de ambtenaren van politie bedraagt voor: a. den hoofd-inspecteur b. den inspecteur c. den adjunct-inspecteur d. een brigadier e. een agent t: den agent-mecaniciën g. een schryver h. een typist-schryver p. jaar 3200—3800 2600—,, 3200 2200—,, 2600 1750—,, 2300 1500—,, 2050 1500—,, 2050 1400—,, 1800 800--,, 1500 Voor den adjunct-inspecteur, de brigadiers, de agenten, den agent-mecanicien en den schrijver beneden den 23-jarigen leeftijd en voor den typist-schryver beneden den 21- jarigen leeftijd wordt het aanvangsloon, gel dende voor den rang, dien zij bekleeden, ver minderd als volgt: a. voor den adjunct-inspecteur, de briga diers, de agenten, den agent-mecanicen en den schrijver voor de eerste twee jaren, ge rekend vanaf den 23-jarigen leeftijd, met 100 en voor de volgende jaren met 200 voor elk jaar, dat zij jonger zijn dan 23 jaar; b. voor den typist-schrijver met 100 per jaar voor elk jaar, dat hij jonger is dan 21 jaar, met dien verstande, dat de wedde niet beneden 400 daalt. B. Bij gebleken bekwaamheid, geschikt heid en goeden dienstijver, wordt de bezoldi ging door Burgemeester en Wethouders, op voorstel van den Burgemeester, totdat het maximum is bereikt, na elk dienstjaar ver hoogd a. voor den inspecteur, den adjunct-inspec teur en den schrijver met f 100 per jaar; j' b. voor den brigadier, den agent en den agent-mecanicien met 100 per jaar gedu rende de eerste vijf jaren en met 50 voor het zesde jaar; c. voor den typist-schrijver met 150 per jaar gedurende de eerste twee jaren en met f 100 per jaar gedurende de overige jaren. C. Art. 7 der salaris-verordening 1935 zal op het personeel der politie van toepassing zijn. D. Bezoldiging voor overwerk wordt ge noten door het personeel der politie beneden den rang van adj.-inspecteur. De belooning bedraagt voor diensten, ver richt buiten den vastgestelden dienstrooster en anders dan bij wijze van straf vervuld, voor de brigadiers 1.25 per uur en voor dei agenten, met uitzondering van hen, die in het bijzonder met het verrichten van recherche diensten zijn belast, f 1 per uur. Aan de agenten, die in het bijzonder wor den belast met het verrichten van recherche diensten, wordt daarvoor een extra toelage verleend van 100 per jaar, terwijl aan hen, wegens het gemis van vrije kleeding, een ver goeding wordt toegekend van 90 per jaar. Gedurende een jaar na het in werking tre den van dit besluit blijven de bepalingen van art. 6 der salaris-verordening 1920 nog van kracht. III. C. De vergoeding voor het gebruik van eigen auto vast te stellen voor den Di recteur der Water- en Lichtbedrijven en den: Directeur der Gem. Reiniging op 150 per jaar en te bepalen, dat voor stalling e. d. door betrokkenen een vergoeding aan de gemeente is verschuldigd, waarvan het bedrag door Burgemeester en Wethouders wordt vastge steld; E. als datum van in werking treding van de onder n en IH genoemde besluiten veest te stellen 1 October 1935. Zooals bekend is, ligt het in de bedoeling, deze aangelegenheid te behandelen in de ver gadering van 27 Augustus a.s. HET LAATSTE STRANDFEEST. Zondag j.1. werden de strandfeesten besloten met een wedstrijd in het hardloopen met hin dernissen. Dank zy het prachtige weer bestond er veel belangstelling. Een 25 tal deelnemers hadden zich aangemeld. De wedstrijden had den een vlot verloop. De moeilykste hinder nis, de doolhof, was voor velen een groot struikelblok. Na vele spannende ritten was eindelijk de einduitslag bekend. De prijzen werden gewonnen door: 1ste prys Jan Visser 4.2de prijs Imray Bruinsma 3.3de prys Pim Tholen 2.4de prijs Willy Nash 1.—. 1ste trootsprys Diet Mooij 1.50; 2de troostprijs mej. Kostjes 1. Beide gemeenten dringen er op aan. Ter voldoening aan het verlangen van Ged. Staten om hun standpunt uiteen te zetten aangaande de eventueele samenvoeging der gemeente Zype en Callantsoog, hebben de dagelyksche besturen dezer gemeenten dit col lege met aandrag in overweging gegeven beide gemeenten te vereenigen op grond van een uitvoerig rapport, dat zoowel in de vergade ring van de beide dagelyksche besturen af zonderlijk als in de gecombineerde vergade ring is vastgesteld. MAN DOOR DEN TREIN GEDOOD. Maandagmiddag is de 72-jarige J. S. door den goederentrein, die hier om 10 min. over p passeert, gegrepen en op slag gedood. S., die op Ceres werkte en op den Grasweg woon de, is, om z'n weg naar huis te bekorten, de spoorbaan langs gegaan. Bij den Kleiweg ging een auto over den onbewaakten over weg en toen de machinist daarvoor floot, was S. juist op het kleine spoorbruggetje, dat daar vlak by is. Hij schijnt toen getwij feld te hebben, werd aangereden en een tien tal meters weggeslingerd. De ongelukkige werd aan den onderkant van de spoorbaan gevonden. GROOTE FEESTEN OP AMSTELBAD". ,HET INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 1320 Augustus 1935. Nieuwe zaken: Den Helder: Arie van Assen, Molengracht 1, kruide nierswaren. „Het Kelimhuis" (eig. mevr. A. Nijland- Kuijntjes), Keizerstraat 94, handwerken en babygoederen. Wijzigingen: Callantsoog Coöperatieve Zuivelfabriek „Koegras" G.A. 't Zand C 42. Bestuurswijziging. Den Helder: A. de Leeuw-Stompedissel, Emmastr. 40. sigaren, tabak en sigaretten. Overgegaan aan: W. J. Smit. Diefstal rijwielbelastingmerk. Door aen bewoner van de Hoogstraat werd aangifte gedaan, dat van zyn rijwiel het be- lastingmerk werd ontvreemd. Dronkenschap. Door de politie werd een persoon, die in staat van dronkenschap verkeerde en in een café de orde verstoorde, naar het Hoofd bureau overgebracht en ter ontnuchtering in bewaring gesteld. DE PUZZELOPLOSSING VOOR DE ZOMERPOSTZEGELS. De termijn van sluiting voor de inzending der puzzeloplossing voor de zomerpostzegels nadert met rassche schreden. 1 September a.s. is de deelname onherroepelijk gesloten. Oplos singen, die daarna binnenkomen, worden ter zijde gelegd. Het Comité heeft al eenmaal, op veler verzoek, den sluitingsdatum verschoven; dat kan geen tweeden keer geschieden. Men moet zich dus haasten, wil men nog meedoen. De oplossing is gemakkelijk. Men kan fraaie prijzen winnen; als eerste prys wordt een auto toegezegd. Maar ook een prachtig radio toestel, een fiets en honderden andere mooie prijzen zijn te winnen. En men steunt daarbij tevens een sympathiek doelbevordering van den verkoop der zomerpostzegel ten behoeve van cultureele en sociale doeleinden. Het prijsraadsel is afgedrukt op z.g. puzzel- kaarten, waarop men tevens de oplossing kan inzenden na frankeering met twee zomerpost zegels van 6 cent (10 cent). De kaarten zijn tegen betaling van 10 cent verkrijgbaar bij de plaatselijke comité's of bij het landelijke comité voor de zomerpostzegels, Tesselschadestraat 9, Amsterdam-W. De op te plakken zomerpost zegels zyn aan alle postkantoren verkrijgbaar. Onze Wieringercorr. schrijft ons: Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den heer De Vos om op 24 en 25 Aug. a.s. een zomerfeest te organiseeren. Dit feest zal een geheel apart karakter dragen. Er zullen zwemwedstrijden worden gehouden, polo-wed strijden en demonstraties des Zondags door de bekende Heldersche zwemclub „Frissche Mor gen", zoodat te dien opzichte commentaar overbodig is. Daarnaast komt er een groote verrassing in den vorm van Siem Spruit en zijn band, die hier reeds hun populariteit verzekerden. De danstent van den heer Scheltus wordt op het strand gebouwd. Des avonds zal het paviljoen geillumineerd zyn en ook zal een gondelvaart worden gehouden. Het ontbreekt den heer Vos niet aan medewerking. Vooral te Westerland is men enthousiast. Medewerking wordt ver leend door de ijsclub aldaar, mandoline-ver- eeniging O.K.K. en de muziekvereeniging „Apollo", uit den Oever. Er staat dus wel wat te wachten. Voor ver dere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad en tevens naar de aan plakbiljetten. Hippolytushoef STRAATPREDIKING. J.1. Zaterdagavond had vanwege de Ger. Gemeente op 't Kerkplein te H.Hoef een straatprediking plaats, waarbjj de heer W. Jansen, ouderling en cand. J. Oranje het woord voerden, terwijl het Evangelisatie zang koor enkele nummers zang ten gehoore bracht. T Een en ander trok aardig publiek. OPENBARE VERKOOP. Ten verzoeke van de Doopsgezinde Ge meente had j.1. Zaterdagavond in 't café van den heer Jurri Lont, door notaris Obreen de openbare verkoop plaats van een woon- en winkelhuis annex smederij te Den Oever, groot 2.51 aren, eigendom van den heer J. W. Kossen. Kooper werd de heer Corn. Lont Jz., Voor straat, Den Oever, voor 4900. De Hatikes. DIEFSTAL OF KWAJONGENSSTREEK? Maandagmiddag werden uit een onbeheer- den auto van den handelaar in goud en zil ver, den heer Mienes uit H. Hugowaard, voor den winkel van den heer Rezelman te de Hau- kes staande, enkele gouden ringen en een horloge ontvreemd. De daders hiervan, enkele opgeschoten jongens, waren spoedig met politiehulp opgespoord. Van de ontvreemde goederen is een gedeelte terug gevonden, ter wijl voor het nog vermiste de ouders der kinderen den heer Mienes hebben schadeloos gesteld, Den Oever EEN HALSSTARRIGE. Tegen A. de W. te Hippolytushoef is door de Rijksveldwacht te den Oever proces-ver baal opgemaakt wegens het rijden op een ijsco-driewieler, waarop zich een rem te wei nig bevond. De W. was door de Rijksveld wacht reeds enkele malen gewaarschuwd, doch bleef halstarrig. Wie niet hooren wil moet dus maar voelen. DRIEWIELERS NIET OP DEN BETONWEG! Gezien de herhaalde overtredingen schijnt het tot berijders van voor goederenvervoer ingerichte rijwielen op 3 wielen zonder mo tor nog niet geheel te zyn doorgedrongen, dat Rijksweg No. 9 (de betonweg dwars door Wieringen) voor dezulken verboden is. Ook de ernaast liggende rijwielpaden mogen niet door hen bereden worden. Zjj dienen dus den Gemeenelandsweg te houden. Ook op deze overtreders zal vanaf heden streng wor den gelet, hetgeen trouwens voor de veilig heid in het eigen belang van de betreffende pedaal ridders is. OPENBARE VERKOOPING. Uit het faillissement J. W. Kossen. *ywiel- handelaar alhier, werd in het openbar ver kocht diens woon- en winkelhuis annex sme derij. Hoogste bieder en kooper was Cor Lont Jzn. alhier, voor 4900.—. WAARSCHUWING AAN WEGPARLEVINKERS, Op verzoek van de Directie der Zuiderzee werken zal de Rijksveldwacht te Den Oever krachtig optreden tegen het innemen van vaste standplaatsen op den afsluitdijk door verkoopers van ververschingen als ijs, choco lade, sigaren en sigaretten, fruit enz. enz., een en ander op grond van art. 4 en 9 van het Rijkswegenreglement, waarbij dit wordt verboden. STROOKLAMP VERBRAND. Maandagochtend is op een weiland op den hoek Rijksweg—Oud Gest by het verbranden van kaf door verandering van de windrich ting het vuur overgeslagen in een strooklamp van den heer N. Bakker, welke tot den grond toe afbrandde. In verband met gevaar voor de belendingen was de motorspuit van den Oever aanwezig; deze behoefde echter geen dienst te doen. Het stroo was niet verzekerd. FILMOPNAME IN HET TEXELSCHE DUINLANDSCHAP. Voor opname van de film „Jonge Harten" heeft men op een eenzaam gelegen plek van Texel, te midden van een imposant duinland schap, in de nabijheid van een breed strand, een tentenkamp opgeslagen. Dit tentenkamp bevindt zich aan de Noordzijde van de Sluf ter. Voor opname van de film zyn 28 per sonen naar Texel overgekomen. Veel overlast van het publiek zal men daar ongetwijfeld niet ondervinden; vooral niet omdat vanaf het Zuidelijke strand, deze plek bijna niet is te bereiken. De opname wordt verricht door de Paramouth. Het zal een film worden van nogeveer 2400 m lengte, waarvan het groot ste gedeelte op Texel wordt opgenomen. Maandag is met de opname een aanvang ge maakt. MARKTOVERZICHT. Wederom stond de markt van Maandag in het teeken van het vreemdelingenverkeer, reeds vrij vroeg in den morgen heerschte er een groote drukte; blykbaar waren vooral velen naar Den Burg gekomen, om 't Texel- sche marktwezen op de gevoelige plaat te vereeuwigen. De vee-aanvoer was ditmaal nogal van beteekenis, vooral veel wolvee werd verhandeld, de prijzen bleven, behou dens een partijtje keurooien, dat door den heer Keesoom werd gekocht voor 8.per stuk, vrywel gelijk aan vorige week. Midden- prijs 5.50. Oude schapen werden verhandeld voor pl.m. 9.de duurs ten gingen voor 12.—. De rundveeaanvoer was niet groot, een vette koe bracht ongeveer 130.op, een minder goed 120.Nuchtere kalveren de den gemiddeld 6.graskalveren de besten 25.—. Biggen deden pl.m. 12.per stuk. Slacht- varkens op de boerderij gelden pl.m. 20 cent per pond. Veulens gingen voor pryzen tus- schen 75 en 100. De kippeneieren aan de veiling waren on geveer 10 cent per 100 duurder dan vorige week, de middenprijs (eieren van 66 kg) liep van 3.05 tot 3.15. BURGERLIJKE STAND van 17 tot en met 19 Aug. 1935. GEBOREN: Johannes Cornelis, z. v. C. de Graaf en M. Klooster; Hennie d. v. P. Boon en B. Smit; Pieter Janus, z. v. C. Kuiter en L. Kalf. POLITIE. Gevonden: 1 kussen, 1 wollen muts. De Koog. BADPLAATS-VARIA. Onder de honderden badgasten, die hier thans vertoeven, heerscht voornamelyk ook door het zeer fraaie weer, waaronder dit jaar 't badseizoen verloopt, een byzonder pret tige stemming; iedere gelegenheid wordt dan ook aangegrepen, om aan die stemming uiting te geven. In den loop van de vorige week heeft men o.a. op zeer feestelyke wyze den verjaardag van Oom Tom (een der meest bekende Toko-houders) gevierd. Za terdag werd, eveneens onder groote belang stelling, 't eerste jubileum van het „Paarden sport-station" herdacht, Dir. J. Rijk. Vooral „De Koning der ruiters", een bekend paar densportbeoefenaar, de heer W. v. d. Wal, had ditmaal de hulde van dorpelingen en bad gasten in ontvangst te nemen; een optocht werd georganiseerd e:- toespraken gehouden, terwyl een handig teekenaar met enkele trekken 'n duidelijk beeld van den Ruiter- koning heeft gemaakt, dat in 't centrum van de badplaats een plaatsje heeft gekregen. Den Hoorn. VOLKSFEEST. Alhier is een vergadering gehouden, die was uitgeschreven door de feestcommissie, waarin is besloten om gelden in te zamelen voor het houden van een volksfeest te Deu Hoorn. Wanneer op de thans circuleerende lijsten behoorlyk wordt geteekend, wordt twee dagen feest gehouden, n.1. op 28 en 29 Aug. Mochten eVentueele de ljjsten geen be hoorlyk bedrag opleveren dan houdt men één dag feest. Tot lid van de commissie is in plaats van den heer M. Bruin, die naar Deu Burg is vertrokken, gekozen de heer C. Lap. van Den Helder Van 17, 18 en 19 Aug. '35. BEVALLEN: J. van de Reevan der Groef, d.; T. GlimMolenaar, d.; A. Carle- burLooijen, d.; M. LaanGauw, z.; M. E. HuijssoonHuilmand, z.; E. E. E. Hitle- brandKülgens, z.; L. G. Spaansvan Ernst, d; M. A. Dunselmanvan Langen, z. OVERLEDEN: A. van Kalken—Visser, 70 j.; J. P. Dros, 61 jaar. Wij loven deze maand de navolgende prijzen uit: Voor de foto, waarop het grootst aantal Perl-drinken. de mentchen voorkomt H. 100... Tevens voor de 5 meest origineels foto's waarop Perl voorkomt, elk Fl. 10 Fl. 50.-. (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lyst Trekking van Maandag 19 Augustus 193$ Hooge Pryzen 25.000— 10397 1.5001689 14984 1.000— 3763 7175 17735 400.— 4226 4845 8940 14553 200— 2425 5725 8610 20518 100— 4475 6919 12895 13506 15261 1570» 15983 17649 19847 Pryzen van 45. 62 63 112 126 132 137 145 150 191 295 341 417 423 497 514 528 683 530 541 588 616 644 649 671 709 727 748 766 772 826 868 869 926 979 990 1017 1068 1132 1172 121» 1285 1305 1362 1371 1411 143» 145T 1475 1481 1496 1504 1514 1521 1607 1693 1700 1727 1737 1744 1777 1783 1789 1830 1890 1902 1904 1926 2009 2036 2054 2074 2103 2257 2258 2322 2354 2400 2401 2403 2428 2457 2478 2494 2534 2542 2575 2598 2668 2693 2706 2717 2759 2762 2805 2823 2864 2891 2909 2946 2992 2994 3008 3057 3081 3176 3194 3211 3219 3228 3284 3299 3341 3349 3383 3394 3397 3418 3427 3488 3583 3594 3624 3638 3704 3707 3721 3729 376» 3773 3779 3784 3820 3890 3898 3923 3941 3974 3992 4020 4028 4036 4039 4064 4068 4094 4147 4225 4238 4248 4253 4266 429T 4301 4327 4383 4399 4434 4437 4485 4498 4501 4505 4534 4555 4570 4623 4659 4680 4703 4759 4780 4796 4804 4831 4837 4859 4867 4873 4896 4899 4903 4911 4928 492» 5024 5036 5123 5198 5208 6233 5374 540T 5446 5511 5538 5609 5625 5652 5694 5732 5788 5803 5829 5831 5883 5901 5929 5949 5950 597» 5998 6077 6211 6247 6248 6259 6270 6371 6315 6388 6421 6434 6440 6462 6480 6401 6601 6636 6659 6713 6717 6767 6810 «844 6897 6909 6994 6998 7047 7055 7058 705» 7061 7070 7088 7086 7099 7110 7124 7135 7181 7203 7243 7251 7263 7306 7311 7341 7387 7425 7442 7457 7498 7510 7534 753» 7595 7600 7624 7636 7678 7693 7722 7729 7813 7893 7898 7973 8050 8094 8098 8131 8251 8292 8330 8336 8338 8344 8361 8433 8457 8490 8502 8527 8556 8562 8630 8704 8765 6781 8944 8975 8981 8989 9044 9059 912» 9148 9179 9196 9258 9304 9483 9535 958» 9652 9662 9674 9726 9745 9747 9789 9815 9819 9822 10013 10070 10090 10211 10222 10238 10246 10269 10278 10342 10389 10407 10424 1044» 10476 10494 10495 10574 10624 10806 10808 10839 10849 10891 10894 10901 10928 10932 10977 11077 11090 11150 11169 11210 11227 11245 11261 11293 11330 11421 11443 11526 11537 11567 11575 11603 11612 11793 11796 11809 11827 11850 11862 11921 11929 11966 11982 12001 12088 12111 12137 12147 12187 12196 12231 12237 12278 12282 12296 12323 12327 12355 12357 12370 12397 12417 12431 12431 12479 12515 12533 12549 12567 12614 12714 12719 12783 12795 12826 12901 12911 12928 12967 12994 13023 13032 13123 13129 13152 13155 13172 13179 13241 13278 13305 13329 13400 13408 13411 13431 13448 13482 13543 13587 13609 13612 13632 13673 13689 13758 13782 13826 13827 13869 13901 13930 13966 14016 14087 14104 14118 14127 14164 14202 14214 14250 14256 14274 14292 14297 14306 14352 14403 14468 14470 14509 14556 14562 14626 14663 14664 14669 14706 14763 14774 14784 14795 14810 14813 14827 14836 14857 14966 14980 14985 14992 15045 15058 15089 15128 15140 15166 15189 15208 15221 15225 15234 15288 15310 15371 15377 15395 15467 15579 15582 15587 15590 15609 15613 15659 15670 15697 15740 15752 15755 15772 15792 15801 15827 15833 15837 15863 15886 15942 15961 15966 15972 15987 16065 16078 16136 16147 16150 16158 16175 1619» 16242 16243 16277 16281 16317 16321 16327 1637» 16377 16422 16441 16451 16550 16585 16677 1670» 16734 16839 16854 16904 16934 16941 16947 1696» 16967 17015 17031 17038 17056 17057 17084 1709* 17112 17140 17148 17159 17164 17174 17224 17239 17236 17268 17337 17339 17346 17359 17387 17393 17419 17423 17444 17480 17483 17531 17548 1761» 17622 17634 17635 17715 17717 17826 17845 1788» 17948 17951 17975 18021 18023 18038 18079 18081 18113 18136 18140 18194 18195 18235 18237 182»» 18344 18354 18359 18365 18432 18458 18459 18W» 18570 18622 18636 18670 18694 13735 18747 187»» 18808 18815 18847 18864 18865 18892 18893 1»»»» 18966 19002 19028 19050 19117 19194 19209 19j» 19256 19261 19300 19400 19470 19495 19498 1»»»» 19513 19528 19535 19547 19548 19592 19613 19" 19618 19651 19663 19689 19698 19706 19747 1»'" 19785 19796 19828 19851 19883 19901 19902 19» 19946 19953 19960 19988 19990 20020 20053 20W* 20066 20077 20087 20101 20175 20186 20207 3»»* 20295 20356 20380 20389 20416 20463 20511 2UW» 20646 20663 20667 20707 20739 20760 20775 20' 70822 20839 20845 20855 20387 20903 20936 20» De voorzitter van het centraal stem i,urea» voor de verkiezing van leden der Prov ind»1® da' d» te' Staten van Noord-Holland maakt bekend, bij zijn besluit van Zaterdag tot lid vftn provinciale staten is benoemd verklaarcl heer A. J. v. Leusden te Velsen, Voorziening in de vacature in dat co ontstaan doordat mr. M. Slingcrberg opgehouden lid van die staten te zijn olleg0'

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 6