Voetbal Breezand. Anna Paulowna. Callantsoog. 't Zand. Wieringen. Wienngerwaard. Texel. Sport HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 3 SEPTEMBER 1935. 469e STAATSLOTERIJ Zij hebben gestaan aan de doodssponde van Karei, met hoogen hoed... hij, de oude man, trilde als een riet, hij poogde zich te beheer- schen maar het was hem te machtig. Dan stappen zij in een auto en rijden naar Laeken, even later een kleine vrachtauto, waarin een krans van bloemen uit Zweden... het laatste, dat uit het hooge Noorden voor de lieve doode werd meegenomen. Wij hebben gestaan aan de doodssponde van hun dochter, die vader en moeder, hun doch ter in lichtend wit, onder flakkerende kaarsen, er stond geen prins en prinses. Twee diepbe droefde ouders, die hun oogappel hadden ver loren. Tusschen den koning en prins Karei is prinses Ingeborg schreiend tot de sponde van haar dochter gegaan. Lang heeft ze daar ver toefd, toen is ze de groote statietrap afge komen, naar beneden, waar in de salons koningin Elisabeth de zwaar beproefde koningin-moeder en haar dochter Marie José haar opwachte. Voor het groote paleisplein schuift de menigte. In een wijden boog staat het publiek, stil en eerbiedig op een rij. Nog steeds houdt het aan, het défilé voor de doode Astrid. Vele straten ver stonden de menschen. Zij dragen vele bloemtuilen en kransen met zich. Een voudige tuiltjes en kostbare bloemstukken en in het paleis hangen zoete geuren der bloemen. Er zijn kransen van de koninklijke familie, gemeentebesturen, landsregeering. Er ligt ook een krans rozen van den burgemeester van de Nederlandsche badplaats Noordwijk, waar de kinderen van Astrid zoo heerlijk gelukkig vele zonnige dagen doorbrachten. En al die bloemengeur stijgt opwaarts naar boven, naar het praalbed van de doode koningin, die daar ligt, de handen gevouwen, de rozenkrans over haar borst en het publiek klimt opwaarts. Er zijn vele oude menschen bij. Er is een 80- jarige oude vrouw die van heel ver uit het land is gekomen, om nog voor de laatste maal de koningin te zien; 104 km ver woont ze van Brussel en ze kan slecht loopen, maar nu nog een trede, dan staat ze bij de baar... ze ziet de laatste trede niet en strui kelt... maar ze let er niet op, dat zij haar oude lichaam geblesseerd heeft. Men helpt haar op de been en dan zegt ze als ih adoratie op de doode wijzend: Wat is ze schoon, wat is ze schoon! Men heeft in België Astrid werkelijk ge ïdealiseerd, want zij was het echte type van een koningin, zooals een Belg Zich die wensch- te. Zij leefde mee met het volk. Het was Astrid, die in de moeilijke dagen der devalu atie een fonds bij elkaar heeft gebracht, dat in luttelen tijd van een half millioen francs, door Astrid persoonlijk gestort, aangroeide tot 80.000.000. Dat heeft het Belgische volk gewaardeerd en ook dat zij zoo ten volle mee geleefd heeft met het volk. Iedereen vertelt hoe zij met hare kinderen vaak in de rijen van het publiek ging staan om naar optochten te kijken of om hun vader Leopold te zien voor bijtrekken, dan stond zij tusschen arm en rijk. En daarom, omdat de levende Astrid naar het volk, arm en rijk, ging, daarom is het volk, arm en rijk, van iedere politieke richting, in machtige rijen opgetrokken naar haar, die nu nimmer meer in de rijen van het volk kan plaats nemen. D.O.K.E.V.-DEMONSTRAT1E. DOKEV, dat naar oude gewoonte, den Zon dag na Koninginnedag een gymnastiekdemon- stratie gaf, deed dit thans niet op het gewone feestterrein, maar achter de lokaliteit van den heer Borst. Waren' daardoor geen athle- tiekwedstrijden mogelijk, die het publiek altijd graag ziet, anderzijds was het een knus luw plekje, waar het nu de prestaties van DOKEV kon volgen. Er was aardig wat belangstelling en de accordeonmuziek van den heer Rijkers ver hoogde de gezelligheid niet weinig. Met aan dacht werden de oefenineng van de dames-, meisjes-, heeren- en jongensafdeelihgen ge volgd en dat vele daarvan gewaardeerd wer den, bleek uit het applaus, dat vaak opklonk en dat toch in den regel buiten niet zoo gul geschonken wordt als bij een optreden in een zaal. Speciaal de vrije oefeningen dames en meisjes, het werken aan de ringen dames en heeren en de sprongen over het paard, die aan het eind van de demonstratie gemaakt werden, vielen in den smaak. Zonder elk der oefeningen in het bijzonder te noemen, vol staan we met als onze meening uit te spre ken, dat DOKEV op dezen middag een goede propaganda voor de gymnastiek heeft ge maakt. KONINGINNEFEEST. 's Morgens acht uur reeds, terwgl de klok ken beierend den verjaardag van H. M. de Koningin inluidden, trokken de kinderen van alle scholen op naar de burgemeesterwoning om daar, bij den vertegenwoordiger der Ko ningin in de gemeente, een aubade te bren gen. Nog altijd hield het weer zich goed en toen de fleurige stoet van kinderen zich voor de ambtswoning in rijen opstelde, om onder begeleiding van S.D.G. het Wilhelumus te zingen; ook nog toen de heer Van der Linden, voorzitter van de Oranjevereeniging te Bree zand, in een korte toespraak dankte voor de medewerking, vooral van de firma Naaste pad, die mogelijk maakte, dat ook dit jaar jaar weer kon geschieden, wat spr. een mooie inzet van het konininnefeest noemde en men niet gaarne zou missen, n.1. dat de school kinderen op deze wijze den Burgemeester komen feliciteeren met den verjaardag van de Koningin. Maar na een tractatie en juist toen Burgemeeste ..ovink, met zijn vrouw staande op het balkon, de kinderen en andere aanwezigen toesprak, kwam de regen af breuk doen aan dit gedeelte van het feest. Na dank gebracht te hebben aan allen, die aan de organisatie van de aubade hadden deelgenomen, speciaal het bestuur van de Oranjevereeniging en het onderwijzend per soneel, welks medewerking hij op hoogen prijs stelde, wees spr. o.a. op de eenheid van het Nederlandsche Volk, die, hoeveel ver schil van meening er ook anders moge zijn, op den verjaardag der Koninig tot uiting komt. Het verheugde hem dan ook de kinderen van a.le scholen, openbare en bij zondere, thans vereenigd te zien. Juist voor de vrijheid, die voor het verschillende denken ruimte laat, en ieder de gelegenheid geeft de Vergaderingen te bezoeken, die hij wenscht, heeft Oranje gestreden en staat de Koninigin nu nog op de bres. „Jongens en meisjes", eindigde spr. ongeveer, „leest en leert onze geschiedenis en je zult weten, dat Nederland en Oranje bij elkaar hooren." Door de welwillendheid van de heeren Slikker en Borst vonden de kinderen voor den regen, die in stroomen begon neer te vallen, een schuilplaats in hun zaal en toen het weer ongunstig bleef werden de spelen, die nu zouden volgen, grootendeels uitge- steld tot Woensdagmiddag-. Gelukkig klaarde het weer 's middags op en konden de "olksspelen in Breezand door gaan. Vrij veel bezoekers hebben daar vaak geschaterd om de koddige situaties die bij de spelen ontstonden en vooral om het bad, dat zoo menig tobbesteker en -steekster kreeg. S.D.G., dat zich des imrgens zoo goed had geweerd, luisterde ook nu weer met muziek de spelen op. De uitslagen hiervan waren: Behendigheidswedstrijd voor jongens op de fiets. 1. P. Bergman; 2. J. Ligtendag; 3. P. Koster. Hard loopen voor dames met kinderwagen: 1. C. van Eeten; 2. T. Mosk; 3. N. van Balen Blanken. Hardloopen met hindernissen voor heeren: 1. C. Prins; 2. P. Koster; 3. J. v. d. Goes. Stoelendans: 1. P. de Jager; 2. C. Bent; 3. P. Oudshoorn. Ringsteken op de fiets voor dames: 1. M. Kruithof; 2. P. de Jager; 3. T. v. d. Linden. Tobbesteken: 1. K. Hoogschagen; 2. A. Hulst; 3. P. de Jager. Touwtrekken: le prijs de ploeg bestaande uit de heeren: C. Blaauboer, H. Veenstra, K. Hoogschagen; 2e prij A. Boer, P. Schouten en I. Groenvelt. Ook het concert, dat gedeeltelijk door Concordia, anderdeels door S.D.G. werd ge geven, trok flinke belangstelling, doch het vuurwerk, waarmee de viering van het ko- ninginnefeest besloten werd, had te weinig bezoekers om de groote, onkosten daaraan verbonden, te dekken. Er is dan ook kans, dat eeri volgendenkeer, dit slot wel eens van het programma geschrapt kan worden, tenzg degenen die nu het vuurwerk buiten het ter rein gade sloegen, ook daarvoor hun pen ningske als entrée willen offeren. Als onderdeel van het programma was in- tusschen op het ADO-terrein een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen ADO en IJVC I uit IJlst (Friesland), waarvan het verloop als volgt was. Om 6 u. 30 floot scheidsrechter Dol de elftallen in het veld. IJVC was volledig, ADO kwam uit met een invaller. In de eerste tien minuten zien we een heen en weer getrap, en blijft het bij een weder zij dsch verkennen en zoeken naar zwakke plekken. Wel blijkt uit een doelpunt, door den middenvoor gescoord, dat ADO in deze pe riode het sterkst is. De Breezanders meenen dan dat ze genoeg gedaan hebben en IJVC komt meer en meer opzetten. Toch gaat bui ten ieders verwachting de rust in met een 10 voorsprong voor ADO. Na de rust is ADO steeds in den aanval, doch de voorhoede houdt het spel te kort; er wordt niet op de vleugels gespeeld en steeds stranden de binnenspelers op de IJVC-ver- dediging. De half-linie van ADO blijft boven dien te veel achter en zoodoende is er een te groote tusschenruimte tusschen deze linie en de voorhoede. Door een fout van een der ADO-backs weet IJVC den gelijkmaker te scoren, waardoor er weer wat meer spanning komt. Uit een corner brengt de ADO-rechts- binnen met een mooien kopbal den stand op 21. IJVC komt er steeds beter in. Het spel van de Friezen is veel vlugger, het schot en het plaatsen veel beter dan bij ADO. Succes blijft niet uit, het wordt 22 en zelfs als we reeds meenen, dat de stand zoo zal blijven, maakt IJVC nog een derde doelpunt. ADO zet nu alles op alles, maar de voorhoede, die prachtige kansen krgrjt, weet die niet te be nutten en de wedstrijd eindigt in een 32 overwinning voor de Friezen. De voorzitter van de Oranjevereeniging reikte na afloop met eenige toepasselijke woorden den beschikbaar gestelden lauwer tak uit. KINDERSPELEN. We schreven reeds, dat de kinderspelen grootendeels uitgesteld zpn tot a s. Woens dag. Voor de kinderen van de R.-K. school in de Spoorbuurt gingen ze wel door. De uitslagen waren hier: Jongens, le klas, Houtjesrapen: 1 Willem Philipsen, 2. Piet de Goede, 3. Benniet Harm- sen, 4. Theo Alkemade, 5. Ad. Mevissen, 6. Theo Weyers. 2e klas, Turfrapen: 1. Krim Preyde, 2. Piet Rozenbroek, 3. Nic. Koelewijn. 3e klas, Zakloopen: 1. Kees v. d. Berg, 2. Kees Rozenbroek, 3. Bernard Zwirs, 4. Bert Brinkman. 4e klas Hardloopen op handen en voeten: 1. Piet v. d. Voort, 2. Wim Mevissen, 3. Jaap Kessel, 4. Nic. Kabel, 5 Maarten v. d. Hoek. 5e klas, Tonnetje kruien: 1. Dirk Meyer, 2. Siem Smit, 3. Jan Kuys, 4. Bemard de Koning. 6e klas, Broodhappen: 1. Jan Huybens, 2. Camille David, 3. Grad. Philipsen, 4. Nijs v. Loon. 7e klas. Blind passagiers kruien: 1. Kees Schrama, 2. Jan Smit, 3. Piet Neuvel, 4. Ton Preyde. Meisjes. le klas. Vlaggetjes in stoof zetten: 1. Ria Maris, 2. Doortje Elferink, 3. Rietje de Vries. 2e kl. Aardappeldragen: 1. Alie Smit, 2. Trien Kuys, 3. Annie Sikking. 3e klas. Ballen op bord: 1. Mien Stolte, 2. Cor Kramer, 3. Trees Huybens. 4e klas. Ballen op flesschen: 1. Annie Neu vel, 2. Jo Schrama, 3. Nelie Komen, 4. Trien Smiers. 5e klas. Wasch ophangen: 1. Loef je Ver ver, 2. Marietje Ruitenburg, 3. Rika v. Kes sel. 6e klas. Op reis gaan: 1. To v. d. Berg, 2. Marie Leek, 3. Mien v. Dijk, 4. Marie de Koning, 5. Corrie Ruitenburg, 6. Rie Harm- sen, 7. Stien v. d. Hoek. 7e klas. Ringsteken op fiets: 1 Marie Kuys, 2 Tini v. d. Kroon, 3. Marie v. Kessel, 4 Truus Harmsen. Piet van Duin en Simon Kooy, leerlin gen van School I, zijn toegelaten tot de Mulo- school te Den Helder. DE EERSTE KERMISDAGEN. Zondag werd de jaarlijksche kermis ingezet met een voetbalwedstrijd tusschen Callants oog I en Dirkshorn I. Na een spannenden strijd eindigde de wedstrijd in een gelijk spel (44), hetgeen de verhouding vrij goed weer geeft. Om vier uur vonden op de buurt volks spelen plaats voor heeren. Een voor ons dorp geheel nieuw spel, n.1. blaastrappen, werd ge ïntroduceerd. Na een spannenden kamp kwa men als prijswinnaars te voorschijn de heeren T. Mooij, le pr. 4); J. Werj, 2e pr. Jt 3); C. Oskam, 3e pr. 2) en K. Baken, 4e; pr. 1). Het aantal deelnemers bedroeg 33. In de café's en op het kermisterrein heerschte een gezellige drukte. De bioscoop trok veel bezoek met de film „Als je jong bent". Ook Maandagmiddag was er veel!, be langstelling voor „De Nachtelijke Ruiter een Wild-West film. Hedenavond draait de griezel film „De man met de wassen beelden", Maandagmiddag vonden kinderspelen plaats. Van de zijde van het publiek was ér grpote belangstelling. De spelen vielen zeer in jden smaak. Na een middag vol spanning napen de prijswinnaars verheugd hun prijzen in jont- vangst. Tijdens de spelen mochten de kinderen gratis gebruik maken van den zweefmolen. De uitslagen der spelen luidden: Groep I. Jongens van 68 jaar. Houtjes rapen, le prijs Jan van Iperen, 2e pr. Jan Roos, 3e pr. Gerard van Honschooten. Groep n. Moisjes van 68 jaar. Eiertoopen. le pr. Maartje Roos, 2e pr. Guurtje Blom, 3e pr. Jannie van Delft. Groep in. Jongens van 9—11 jaar. Hoeden ophangen, le pr. Alje Breed, 2e pr. Piet Roos, 3e pr. Arie Baken. Groep TV. Meisjes van 9-ttII jaar. Zak loopen. le pr. Rina Hollander, 2e pr. Trijni Zwaan, 3e pr. Aagje van Scheijep, 4ei pr. Jannie Vriesman. i Groep V. Jongens van 12—14 jaar-; 2ak- loopen met hindernissen, le pr. Klaas Hollan der, 2e pr. Jan Prins, 3e pr. Jacob Breed. Groep VI, Meisjes van 12—14 jaar. Muilen- race. le pr. Trien Roos, 2e pr. Jannie Hollan der, 3e pr. Ali Schothorst. In totaal waren er 66 deelnemers. ."Ui". Vrijdag 30 dezer geraakte het 4-jarig doch tertje van L. Bakker te Gr. Keeten, hetwelk bij de Moeder achter op de fiets in eén z g.n. rijwielmandje zat, doordat dit aan een Zijde losschoot, met de beentjes tusschen de spaken der fiets bekneld. Hevig schreiende werd de kleine in allerijl naar de ouderlijke woning vervoerd, waarna dokters hulp werd ingeroe pen. Deze constateerde dat een der beèntjes was gekneusd doch gelukkig was niets ge broken. KONINGINNEDAG. Zaterdag j.1. werden, in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin, diverse feestelijkheden gehouden. O.a. was een jeta- lage-wedstrijd voor de inwonende .winkeliers georganiseerd. De uitslag hiervan was: le pr. Huib Kooij, met 54 p.; 2e pr. K. Zwart Zn., met 51 p.; 3e pr. G. Zomerdijk, met 49 p, en 4e pr. V. Johannes, met 49 p. Epn eervolle vermelding behaalden J. Hottentot?' met j44; P. Zomerdijk, met 42; Th. Tesselaar, mét 42 en J. Oostwouder, met 41 p. Tevens werd een wedstrijd gehouden met versierde fietsen» voor jongens. Uitslagen: le pr. Ab Oenema; 2e pr. Jan Filmer; 3e pr. Simon Zomerdijk; 4e pr. Frans Droog; 5e pr. Jo Slijkerman en 6e pr. Piet Smit. De hierna te houden wedstrijden voor de kinderen der R. K. en O. L. school werden door de commissie, wegens den neer stortenden regen afgelast. In den namiddag, konden de volksspelen op het nieuwe voetbalveld van Geel-Zwart,! aan gezien het weer inmiddels weer aardig' was opgeknapt, doorgang vinden. Een wedstrijd voor schoolvrije meisjes tot 16 jaar hardloo pen met kousen ophangen, had den volgenden uitslag: le pr. Trien Schilder Ld, 2e pr. Annie Schilder Th. d., 3e pr. Marie de Wit Wd., 4e pr. Marie Louwen. De uitslag van hardloopen met kinderwa gens voor meisjes en vrouwen luidde: le pr. Truus Slijkerman, 2e pr. Nel Schilder, 3e pr. Trien Strooper Jd. 4e pr. Marie Bakker Jd. Voor jongens boven de schooljaren tot 16 jaar was hardfietsen georganiseerd. De uitslagen hiervan waren le pr. Jb. Oostwon- der, 2e pr. Jan Bakker, 3e pr. Nic. v. dv Lin den, 4e pr. G. Zomerdijk en 5e pr. Arie Zee man. De wedstrijd hardloopen met hindernis sen gaf de volgende uitslag: le pr. Arie Broersen, 2e pr. Jan Slijkerman Az., 3e pr. Mart. Pronk en 4e pr. Klaas van Diepen. Hierna werd tot slot nog een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden waarbij om de gekke aankleeding der spelers en de dolle capriolen welke hierbij werden gemaakt', on bedaarlijk is gelachen. De prijsuitreiking had des avonds plaats in café de Wit onder overweldigende belangstel ling hetgeen mede zijn oorzaak zal hebben gevonden in het feit, dat dit gebeurde door onzen oud-plaatsgenoot Dr. Oterdoom, welke voor dit doel speciaal uit Hilversum was over gekomen. Op de van hem bekende vlotte en geestige wijze stelde de dokter elke winnares en winnaar in het bezit der prijzen, welke uit contanten bestonden. iv Welkom aan Burgemeester Breebaart. Van deze gelegenheid werd tevens gébruik gemaakt om den nieuwen Burgeméester1 van Zijpe, Mr, D. Breebaart, welke hierbij was uit- genoodigd met zijn Echtgenoote een welkom toe te roepen. Dr. Oterdoom sprak hen hierbij toe, namens de bewoners van 't Zand, dé wij ken I. en K. Pastoor van Zuijlen sprak hierna tot den Burgemeester namens de R.K. parochianen van Nd. Zijpen en beloofde trouw aan het gezag, sprak aldus Mr. Breebaart toe als wettigen vertegenwoordiger van H.M. de Koningin. Een spreekkoor, bestaande uit meisjes, leden van de Kath. vereen, „de Graal" onder leiding van Mej. M. Meijer, sprak vervolgens in denzelfden geest. Een overweldigend druk bezocht bal volgde hier na bij de Wit. Hippolytushoef BEDANKT. Naar wjj vernemen heeft cand. J. v. d. Kam te Oosterbeek, bedankt voor de toezeg ging van het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Middenmeer. INTREDE. De heer J. Kievit, evangelist te Groningen, beroepen als zoodanig bij de Ned. Herv. Ev. te Slootdorp, welk beroep door hem is aan genomen, hoopt Zondag 13 October a.s. zijn intrede te doen. DE VERJAARDAG ONZER KONINGIN. Zaterdag j.1. is de verjaardag onzer ge- eerbiedigde Koningin op zeer kalme wijze, n.1. door het uitsteken van de vlag van de openbare rijks- en gemeentegebouwen ge vierd. Noch van wege de gemeente, het onderwijzend personeel der O.L. en dat der R.-K. school, noch van particuliere zijde is iets gedaan om die verjaardag wat meer luisterrijk te vieren. EEN LEZING VAN DE V.V.S.U. In het café van den heer C. Scheltus, te Hippolytushoef, spraken j.1. Zaterdagavond voor de V.V.S.U. mej. A. Schouten uit Haar lem en de heer J. Groenewoud uit Andijk, over hun bevindingen in de Sovjet-Unie. Zeer uitvoerig zetten de spreekster en spreker de toestanden aldaar bevonden, uiteen. Jammer echter voor hen, dat er zoo weinig publiek aanwezig was. BELASTINGOVERTREDINGEN. Bij een tweedaagsche gehouden controle door de belasting-commiezen en den Brigadier der Rijksveldwacht, had men een goeden oogst. nJ. niet minder dan een 15-tal personen liepen verbaal op wegens gemis aan rijwiel-belasting plaatjes, wegenkaarten enz. enz. VERSTORING VAN DE GOEDE ORDE. Tegen een zekeren A. V. is proces-verbaal opgemaakt wegens het in staat van dronken schap verkeeren en het verstoren der goede orde in de bioscoopzaal van den heer de Haan te H.Hoef. POLITIE. Gevondeneen damesarmbandhorloge met schakelbandje en een bril in étui. Verloreneen rijwielbelastingplaat je in étui. Inlichtingen bij de Gemeentebode te Hippo lytushoef. POLITIEHONDEN-DEMONSTRATIE. Uitgaande van de Politiehonden-dresseer- vereeniging Zijpe en Omstreken, werd Zon dagmiddag alhier op het Gem. Sportterrein een politiehonden-demonstratie gehouden. Aan deze demonstratie werd medegewerkt door een viertal honden, en wel van de hee ren Homan, Schagerbrug; Willemse en Flappe, Schagen en Boom van Oudkarspel. De belangstelling vxoor deze nieuwe sport alhier was zeer groot, en ook het weer was ideaal. Onder de aanwezigen waren zeer vele autoriteiten uit omliggende plaatsen o.a. de burgemeester van Zijpe, Barsingerhorn en van Wieringerwaard, en besturen van ver schillende vereenigingen. Als deskundige voor de toelichting van de verschillende oefeningen was uitgenoodigd de heer A. Losekoot, oud inspecteur van Politie uit Amersfoort. Al vorens met de oefeningen een aanvang werd gemaakt werd een kort openingswoord ge sproken door den voorzitter, den heer Ho- man, van Schagerbrug. Ook werd nog een kort woord gezegd door den heer Losekoot. De oefeningen, die door deze honden zijn gemaakt, waren af. Om alles, wat hier ten beste werd gegeven, afzonderlijk te beschrij ven, zou ons te ver voeren. De oefeningen, zooals afliggen, schutting- springen, het bewaken van voorwerpen, het transporteeren van een beschonken wielrijder, voorts het voorkomen van het stelen van een rijwiel, hoe een banklooper werd be roofd, het lastig vallen van een dame, en vooral na de pauze het werken op den man, was in één woord schitterend. De wijze waarop de heer Losekoot de oefe ningen toelichtte was uitstekend. Verder kunnen we niet nalaten het bestuur en de Dresseerclub éen pluim op den hoed te ste ken voor het organiseeren van dezen mid dag. De demonstratie werd opgeluisterd door muziek van de radio-installatie van den heer A. M. Oudendijk, welke ook wat betreft de uitlegging en voorlichting der verschillende oefeningen goede diensten bewees. KONINGINNEDAG. De verjaardag van H. M. de Koningin is hier vrijwel onopgemerkt voorbijgegaan. Het bestuur van de Oranje-vereeniging deelde mede dat dit jaar door onvoorziene omstandigheden geen Oranjefeest kon plaats hebben. Van de openbare gebouwen en enkele par ticuliere woningen wapperde de Nederland sche driekleur. Des avonds gaf Texelsch Fan farecorps een concert in het Park te Den Burg, waarbij voornamelijk vaderlandsche liederen ten gehoore werden gebracht. Hon derden personen woonden dit concert bij, dat te ongeveer 10 uur eindigde, DE WETHOUDERS-VERKIEZING. Met groote belangstelling ziet men hier de wethouders-verkiezing tegemoet, die heden middag zal plaats hebben. Over den uitslag valt nog weinig te zeggen. Naar men ons mededeelt zijn er veel besprekingen aan deze verkiezing voorafgegaan, doch tot gisteren waren de groote groepen nog niet tot een accoord gekomen. MARKTOVERZICHT. De lammeren-aanvoer op de Texelsche markt begint eindelijk iets te verminderen, deze handel heeft dit jaar bizonder lang geduurd. Daarentegen is de aanvoer van o. schapen thans groot. Voor lammeren werden Maandag prijzen besteed van f 5.tot f 8.p. stuk. De o. schapen gingen aanvankelijk vlot v. d. hand, voor prijzen van gemidd. f 9.p. stuk, door te grooten aanvoer werd de handel later stugger. Hoogste prijs f 11. Koeien werden op deze markt niet verhan deld, voor n. kalv. betaalde men gemidd. f 6.— per stuk. Voor fokkalv. f 15Voor vette tot f 40.—. De varkens op de boerderij doen 19 20 ct. p. pond. Biggen deden aan de markt een besten prijs gemidd. f 14.— per stuk. Ook de veulens waren goed in prijs, een prima bracht f 92.50 op. Aan de eierenveiling bleef de prijs vrijwel gelijk aan vorige week, de middelprijs (eieren van 60 K.G.) liep van f 2.90 tot f 3.— p. stuk. BADSEIZOEN ZOO GOED ALS GEËINDIGD. Zaterdag en Zondag hebben een groot aantal zomergasten ons eiland weer verlaten. Te De Koog worden verschillende kiosken reeds afgebroken. Slechts in het Badhotel en in enkele andere hotels en clubhuizen vertoeven nog enkele personen, die nog willen genieten van het nu zoo rustige Texelsche strand. Over het algemeen is men hier over het seizoen nogal tevreden. Door het bijzonder fraaie weer in Augustus vertoefden vele per sonen hier langer dan hun voornemen was, bij het omslaan van het weer in het laatst der vorige week verliep de aftocht dan ook sneller dan andere jaren. Vooral het aantal ééndagsbezoekers was dit jaar ongekend groot, vooral de V. d. Sehuyts uitstapjes en de Burmania-reisjes uit Friesland. Ongetwijfeld hebben vooral ook de beide club huizen een best seizoen gemaakt. Ondanks de vele beschikbare bedden, kwam men daar dik wijls plaats te kort. De jeugdherberg trok eveneens veel bezoekers, doch men behoefde niet zoo naar ruimte te zoeken als eerder het geval is geweest. De hotels en grootere pen sions zijn niet zoo dikwijls geheel bezet ge weest als vorig jaar. Dat zich bij het vacantie-houden ook de moeilijke tijdsomstandigheden deden gelden, bleek wel hieruit, dat de meeste zomergasten hun verblijf namen in de goedkoopere pensions en op de boerderijen. Bij den aanvang van het seizoen liet vooral de invloed van de goedkoope uitstapjes naar het buitenland zich gelden. BURGERLIJKE STAND Vanaf 30 Aug. t.m. 2 Sept. 1935. ONDERTROUWD: D. Maas en M. V. Hin. Gevonden voorwerpen. 1 Regenjas, 1 paar pijpen (broekbescher mers). HET PROGRAMMA VAN ONZE K.N.V.B.-ERS, De „Sportkroniek" publiceerde Maandag 2 dezer het programma voor onze K.N.V.B.-ers. Voor zoover het de derde klassers betreft laten we 't hier volgen: AFDEELING I. 3e klasse A. 15 September. PurmersteijnKW, Zaan dijkBeverwijk, SuccesHRC, HelderDe Volewijckers, HollandiaAlkmaarsehe Boys. 22 September. BeverwijkPurmersteijn, HRCZaandijk, De VolewijckersSucces; Alkmaarsehe BoysHelder, KWHollandia. 29 September. BeverwijkKW, Purmer steijnHRC, ZaandijkDe Volewijckers, Suc cesAlkmaarsehe Boys, HelderHollandia. 6 October. HRCBeverwijk, De Volewijc kersPurmersteijn, Alkmaarsehe Boys Zaandijk, HollandiaSucces, KWHelder. 13 October. HRCKW, BeverwijkDe Vo lewijckers, Purmersteijn—Alkmaarsehe Boys, Zaandij kHollandia, SuccesHelder. 27 October. De VolewijckersHRC, Alk maarsehe BoysBeverwijk, HollandiaPur mersteijn, Helder—Zaandijk, KWSucces. 10 November. De VolewijckersKW, HRC Alkmaarsehe Boys, BeverwijkHollandia, PurmersteijnHelder, ZaandijkSucces. 24 November. Alkmaarsehe BoysDe Vole wijckers, HollandiaHRC, BeiderBeverwijk, SuccesPurmersteijn, Zaandijk—KW. 1 December. KWAlkmaarsehe Boys, De VolewijckersHollandia, HRCHelder, Be verwijkSucces, PurmersteijnZaandijk. In onze extra-edftie van morgen volgen de overige klassen. EERSTE RONDE VAN DEN K.N.V.B.-BEKER. Voor de eerste ronde van den K.N.V.B.- beker, die a.s. Zondag gespeeld wordt, zijn o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld: BKCSchinkelhaven, Nieuwe NiedorpHel der, Alkmaarsehe BoysTexel, SuccesZaan- landia, HRCSCA. HELDER—BKC. 4—2. Een door Helder goed gespeelde wed" strijd. De laatste oefenwedstrijd der witjakken is tegen veler verwachting in, één van de aan trekkelijkste gebleken. Zoowel Helder als BR C zaten erop, als gold het een competitie-wed strijd. Men kon het den Groningers aanzien, dat ze met de bedoeling hier gekomen waren om deze Westerlingen eens een lesje te geven. Maar hun opzet gelukte niet, want ze von den in Helder een tegenstander, waarmee de zen middag niet te spotten viel, hoewel de witjakken op het laatste oogenblik Kiesewet- ter, Leo Trap en Spigt moesten missen. De invallers van Steenbergen en Kluft ble ken geheel berekend voor hun taak, wat een verblijdend teeken mag worden genoemd, aan gezien de withemden nogal eens sukkelden met slechte invallers. De voorhoede is werke lijk een openbaring. Backhaus op den rechter vleugel, hoewel iets minder dan tegen VSV, viel weer op door zijn taktische manier van naar binnen zwenken en het op tijd afgeven van den bal aan één van zijn medespelers, waardoor voortdurend gevaarlijke momenten voor de BRC-veste ontstonden. Kiljan als middenvoor kon ons meer beko ren dan Burger, ook al omdat hij doortasten der is en sneller, waardoor hij met de gebroe ders de Boer op de binnenplaatsen een bin- nentrio vormt, dat productiever is, dan we in een tijdlang bij de witjakken gezien hebben. Ook Bijl past goed in het kader van deze snelle linie, daar hjj met zijn onverwachte schoten steeds een gevaar is voor iederen kee per. In de middenlinie begint Quant er steeds beter in te komen; hjj is wel dè ontdekking van het seizoen. De achterhoede is feitelijk de eenige zonde bok bjj de witjakken. Wolf de Jongh is en blijft te langzaam, een fout, die hjj met al zijn techniek niet kan maskeeren. Evers daar entegen speelde een sublieme partij, hjj en Spigt zijn ons inziens het aangewezen back- stel. Muller in de goal is nog steeds de bra- vourkeeper van verleden jaar; hij is ondanks zijn mindere klemvastheid een bruikbare kracht. Al met al kunnen de witjakken met gerust heid de a.s. competitie ingaan. De wedstrjjd. was zooals we reeds gezegd hebben, zeer aan trekkelijk om te aanschouwen. De bal werd geen oogenblik te lang „vast" gehouden en zoodoende ging het spel vlug op en neer. Dan weer eens verkeerde het eene doel in gevaar» (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekkin? van Maandag 2 September 1935 Hooge Prijzen f 25009.— 11114 f 1500.— 16286 f 1000.— 5747 18176 f 400.— 3444 9594 10776 18937 f 20017095 18754 f 100.— 9777 14312 18031 20821 Prijzen van 65 44 47 94 110 125 133 174 192 218 253 266 309 331 345 349 373 389 397 401 444 445 513 526 559 580 605 608 662 734 756 784 807 813 874 935 950 958 972 1045 1064 1104 1137 1162 1173 1185 1189 1206 1255 1292 1359 1366 1385 1387 1436 1485 1540 1565 1568 1588 1605 1606 1635 1668 1674 1684 1688 1698 1701 1743 1780 1787 1806 1819 1838 1859 1879 1917 1936 1964 1979 1996 2004 200G 2028 2059 2072 2117 2188 2265 2296 2346 2357 2407 2412 2434 2437 2452 2510 2518 2519 2564 2567 2617 2628 2661 2684 2685 2712 2718 2724 2750 2756 2810 2845 2871 2937 2944 2953 2965 3115 3180 3197 3275 3292 3316 3319 3360 3404 3411 3421 3460 3479 3490 3504 3506 3540 3553 3573 3636 3676 3690 3828 3838 3862 3887 3916 3933 3971 3979 3989 4049 4141 4215 4249 4258 4260 4283 4329 4380 4428 4494 4508 4531 4532 4553 4572 4618 4625 4640 4731 4755 4812 4841 4842 4885 4901 4919 4923 495C 4973 4976 4977 4982 5003 5007 5010 5014 5072 5090 5110 5182 5217 5218 5287 5292 5307 5316 5372 5419 5457 5474 5509 5527 5546 5599 5621 5634 5656 5682 5699 5746 5748 5795 5799 5811 5826 5889 5912 5914 5940 6025 6033 6045 6076 6078 6090 6099 6141 6239 6257 6265 6334 6361 6391 6414 6418 6489 6511 6518 6536 6591 6598 6671 6692 6741 6762 6807 6808 6814 6835 6863 6881 6954 6976 6983 7018 7042 7161 7186 7225 7294 7331 7384 7421 7433 7439 7463 7482 7522 7574 7607 7609 7622 7627 7665 7676 7733 7771 7821 7832 7853 7392 7923 7983 8033 8048 8053 8109 8128 8134 8259 8269 8276 8298 8316 3367 8405 8438 8550 8576 8587 8621 8628 8636 8652 8729 8786 8851 8911 8961 8980 9050 9056 9076 9081 9093 9145 9184 9229 9349 9383 9413 9466 9469 9489 9509 9514 9569 9704 9714 9730 9741 9753 9770 9812 9828 9837 9853 9873 9915 9975 9976 9997 10041 10074 10203 10249 10261 10285 10328 10364 10390 10426 10427 10436 10460 10461 10518 10620 10625 10698 10758 10801 10827 10846 10866 10878 10899 10915 10933 10970 10981 10988 11003 11016 11032 11040 11058 11080 11086 11087 11098 11129 .11171 11197 11199 11205 11221 11233 11280 11345 11352 11369 11390 11402 11453 11457 11504 11505 11540 11568 11594 11695 11696 11711 11771 11901 11902 11904 11917 11920 11943 11948 11989 12018 12112 12122 12124 12138 12174 12184 12233 12239 12255 12271 12292 12312 12316 12353 12359 12363 12404 12497 12507 12518 12551 12580 12583 12605 12613 12642 12647 12659 12670 12707 12709 12720 12724 12753 12761 12774 12790 12793 12815 12819 12823 12843 12848 12864 12889 12952 12953 12969 12977 12987 13020 13060 13074 13097 13118 13124 13131 t3159 13202 13337 13388 13425 13436 13476 13533 13580 13594 13628 13630 13644 13657 13660 13664 13719 13743 13784 13787 13831 13853 13858 13885 13917 13933 13945 13949 13955 13981 14035 14093 14154 14183 14191 14271 14321 14330 14344 14356 14359 14387 14417 14514 14520 14523 14535 14570 14580 14597 14611 14674 14686 14758 14817 14832 14844 14898 14901 14979 14983 14991 15000 15091 15104 15108 15132 15169 15182 15196 15218 15273 15291 15343 15419 15482 15529 15544 15569 15615 15648 15676 15690 15702 15710 15711 15788 15847 15910 15929 15951 15968 15984 15992 16053 16085 16100 16140 16145 16184 16276 16287 16292 16315 16353 16393 16465 16482 16493 16509 16536 16543 16571 16580 16597 16614 16692 16802 16818 16820 16836 16845 16847 16916 16922 16981 16998 17044 17080 17103 17107 17120 17124 17186 17194 17207 17228 17306 17320 17329 17375 17388 17400 17418 17438 17509 17517 17544 17550 17552 17611 17626 17728 17751 17771 17808 17822 17920 17937 17997 18082 18065 18072 18078 18085 18102 18126 18128 18205 18206 18212 18305 18320 18339 18393 18402 18409 18439 18475 18492 18527 18535 18581 18601 18644 18682 18683 18706 18740 18755 18762 18789 18807 18836 18869 18964 19006 19048 19085 19092 19099 19131 19135 19169 19189 19220 19286 19336 19367 19373 19407 19476 19479 19485 19504 19538 19572 19578 19591 19601 19630 19657 19658 19681 19713 19740 19779 19826 19829 19853 20022 20033 20059 20072 20089 20142 20152 20177 20188 20321 20378 20393 20394 20408 20412 20430 20455 20479 20523 20530 20568 20606 20723 20735 20791 20852 20856 20920 20921 20942 20943 20981 20993 dan weer het andere, al was de afwerking der Helder-aanvallen beter. Het verwonderde dan ook niemand, dat Helder na een half uur spelen de leiding nam met een ietwat eigen aardig doelpunt. Backhaus had den bal vrij gekregen en zette laag door naar Kiljan, die deze prachtige kans echter royaal miste. Doch ook de Groninger achterhoede miste dezen bal en zoodoende kwam deze bij Bijl terecht, die in plaats van te schieten, weer voorzette, waar nu Kiljan gereed stond om den bal in het net te deponeeren (10). De blauwhemden gaven den moed niet op en ondernamen eenige stormaanvallen op den Helder-drtimond, naar verder dan een hard schot tegen de lat brachten ze het toch niet. Even voor rust maakte Kiljan gebruik vari een prachtige through-pass van B. de Boer oni den stand op 20 te brengen. In de tweede helft kwamen de BRC-ers geducht opzetten en al spoedig verkleinde de middenvoor met een ge weldig hard schot, dat Miiller slechts achter de doellijn kon stoppen, den achterstand. Gerui- hen tijd wogen de ploegen nu weer tegen el kaar op, maar tenslotte kwam Helder meer en meer in den aanval en de achterhoede der gasten moest alle pogingen in het werk stel len, om verder onheil te bezweren. Maar ten slotte moesten ze zwichten voor een goeden aanval van links, die tenslotte den bal bjj Backhaus bracht, die na een tegenstander ge passeerd te hebben, den bal voor de 3e maal in 't Groninger net deponeerde. Zelfs werd het 41, dank zij goed doorzet ten van Kiljan, die een hoogen bal van Kluft nog net even eerder bereikte dan de keeper. Even voor het einde wisten de Groningers, die, ondanks den achterstand, den strijd niet opgaven, waardoor het spél het aankijken ten volle waard bleef, een tweede tegenpunt te scoren. Met een 42 stand liet scheidsrechter Mol, die het lang niet slecht deed, inrukken. SUCCES-NIEUWS. Uitslagen der j.1. Zondag gespeelde uitwed strijden n.1. te Scheveningen SVV ISucces I 52. Te Middenmeer seriewedstrijden op het Flevo-terrein. Aartswoud 2—Succes 3 12; VCL 2—Suc ces 3 03 voor Succes, zoodat Succes 3 den lsten prijs, een zilveren lauwerkrans heeft ge wonnen. MVV WINT DEN ZILVERVOS. Te Nijmegen ueeft het tournooi om den Zilf vervos plaats gehad, dat uitgeschreven werd door de v.v. Quick. De uitslagen van de twee- de ronde en finale luiden (de eerste ronde werd verleden Zondag gespeeld): NEC—MVV 2—3 SCH—GO Ahead 0—1 MVVGo Ahead i0

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7