i IVO ADELAARS KLEEDING Speciale Woensdagaanbiedingen S. PRIëS f4 Destakinff inde Tilburgsche textielindustrie. Zivmm ^etiekhingm 5e kwjx 5e koen Scheerkwasten Kleerhangers Nachtlampjes Boterham- bordjes Steek Etiquetten Zeepkloppeis Kinder Stoffertjes Mooie Kuip- Dienhladen Servetten. Prima Wekkers Mooie Hang- Keukenklokken Kraan slangen Beste Bezems Pansponsen Enveloppen Schoensmeer 5c k 5e kuui JAM VEEM Marktberichten. Mi'LDHRSCI'IH fC5VRANl' V'AW .f)ÏNSIj>AGr 10 feKPTBMBËRT^. BINNENLAND Salarisverlaging voor Rijks- en gemeentepersoneel. I ijdschnften en Weekbladen Nieuwe Uitgave. i Het ongeluk te Ankara. Een afschuwelijk vliegtuig ongeluk. GEMEENTELIJKE ZEEVAARTSCHOOL. Ankerpark 27. Nieuw - Malthusiaansche Bond afd. Oen Helder e.o. Inlichtingen omtrent doel en streven van den Bond bij het secretariaat Ruijghweg 39, □en Helder 1200 KINDEREN NUTSSPAARBANK. is nog heden, Woens dag en Donderdag in 2SO GULDEN VERDIENEN LIJSTEN voor foto, plaat, ets, enz. Het goedkoopste adres is W. KLUT, Lijstenmakerij, Kanaalweg 134 aangeboden Gevraagd een Bediende, aangeboden Hj DRAAGT Deze voldoet aan de hoogste eischen. KEIZERSTRAAT 98. sen flinke Winkeljuffrouw, B3AOSO DOKTER ge&ïaagd Ijzerwaren Huishoudelijke artikelen. 250 GULDEN VERDIENEN DC MOOISTE PCI© 9 ct. 4 voor 10 ct. Doozen Postpapier 11 ct. Emaiile Kinderpotten 19 ct. 27 ct. 3 voor 20 ct. 79 ct. per 1000 9 ct. 8 ct. 69 ct. 14 ct. 99 ct. 99 ct 4 ct. 9 ct. 17 ct. 4 voor 10 ct. 31 ct 5 ct. ALLEEN BIJ gevtaagd 250 GULDEN VERDIENEN Spoorstraat 68-70 Krimpvrije wollen Dames- en Heeren Ondergoederen Om koud van te worden. WINTERJASSEN REGENJASSEN MAATCOSTUUMS slechts p. mnd. HIER!!! Nieuwe rijwielen voor f 18.50 Electr. Stofzuigers, compleet met alle hulpstukken voor. 19.50 Electr. Stofzuigers, nieuwste mo del, met slede, van f 45.— voor 29.50 Rijwielbenodigdheden en banden tegen ongelooflijk lage prijzen bij Maarten Smit, Koegrd$. Tei.NQ,2, De minister van binnenlandsche zaken. mr. De Wilde, heeft zich Zaterdagmorgen telefo nisch in verbinding gesteld met den burge meester van Tilburg, om inlichtingen in te winnen naar den stand van zaken, in het textielconflict. De burgemeester heeft den minister uitvoerig den loop van zaken mee gedeeld. Zaterdagmorgen heeft de stakingleiding zich opnieuw tot den burgemeester gewend met het verzoek om een onderhoud. De bur gemeester wilde daarin slechts toestemmen, indien van die zijde een verklaring wérd onderteekend; dat het gebeurde Werd betredrd en het optreden van het comité als verkeerd wordt erkend, met daaraan de toevoeging van een betuiging van leedwezen en het aan bieden van verontschuldiging. Na eenig be raad. deelde de stakingsleiding mee, deze ver klaring niet te kunnen onderteekenen. Zij zeide uit noodzaak gehandeld te hebben en geen ander middel te hebben gezien om de 60 pet. loon in handen te krijgen. Db burgemeester wees toen op het ver keerde van de moraal, dat het doel de mid delen heiligt en eindigde met de mededeeling, dat nu van elke verdere besepreking met hem moest worden afgezien. Ook de ryksbemiddelaar weigert te onderhandelen. De rijksbemiddelaar in het IVe district, prof. mr. P. J. M. Aalberse, heeft aan het stakingscomité in de textiel-industrie te Til burg het volgende telegram gezonden: „Na uw antwoord ontvangen te hebben en ook van andere zijde inlichtingen te hebben ingewonnen, zei ik, vooral op grond van uw advies aan stakers om ondanks schriftelijke verbintenis om op Dinsdag 3 September den arbeid te hervatten, 'dit in werkelijkheid na te laten, geen mogelijkheid in dit stadium met ook maar ëenige kans van slagen bemiddelend op te treden. (w.g.) Aalberse, rijksbemiddelaar. In den toestand te Tilburg is tot dusver weinig verandering gekomen. Zaterdagmiddag is een circulaire gepubliceerd, die door den Deken en de pastoors der stad Tilburg tot de stakers is gericht. De R.K. geestelijkheid zegt in dit manifest het volgende: „Na alles wat wij gehoord en gezien heb ben moeten wij de navolgende feiten consta- teeren: le. Vaststaat, dat de erkende arbeiders organisaties al het mogelijke hebben gedaan om de belangen der werknemers te beharti gen langs den organisatorischen weg. 2e. Vaststaat, zooals ook uit de verschil lende publicaties bekend is, dat de vereeni- ging van Tilburgsche fabrikanten van wollen stoffen geen enkele wijziging zal aanbrengen in de loonregeling van 19 Augustus j.1., welke door de erkende organisaties is aanvaard. Vaststaat, dat de organisatie geen enliele uitkeeripg kan of zal geven aan hen, die zich aan haar leiding onttrekken. Tit deze vaststaande feiten blijkt, dat het verzet, ontketend door de communistische elementen, in geen enkel opzicht heil kan brengen, maar bij verdere voortduring de betrokkenen slechts bloot kan stellen aan steeds grooter lichamelijke en geestelijke edende. Ten einde dat alles te voorkomen moeten wij in allen ernst en geheel uit eigen beweging alle textielarbeiders vriendelijk en dringend verzoeken, zich te bezinnen en zoo spoedig mogelijk het werk te hervatten. Wij durven hierbij de hoop uitspreken, dat allen aan ons welgemeend verzoek gehoor zullen geven en terugkeeren onder de leiding van de eigen organisaties". De heer Spijkers, hoofdleider van het stakingscomité zeide in een Zondagmiddag gehouden vergadering het te betreuren, dat de geestelijkheid op deze manier partij had gekozen voor de werkgevers. Dit, verzekerde hij, heeft averechtschen invloed gehad op de arbeiders, die liever gezien hadden dat de geestelijkheid neutraal was gebleven. En hij besloot met de verklaring, dat nog steeds het parool geldt: geen man, vrouw of meisje de fabriek in. Bij de fa. P. van Dooren, die sedert eenige dagen volkomen stil lag, heeft het personeel, bestaande uit 73 personen, gisterenmorgen' om half acht voor 100 het werk hervat. Ook bij de firma W, Brands Zonen heeft 1 een dertigtal stakers het werk weer opge nomen'. Op de andere fabrieken geschiedt de hervatting nog zeer schoorvoetend. Op bedoelde vergaderng, waaraan circa 4000 personén deelnamen, erkenae het sta- kingsbestuur, dat niet alles voor den wind gaat en dat de steunverleening te wenschen overlaat. Er is deze week circa 4000 gulden binnengekomen, terwijl ten minste 40.000 gulden noodig was, indien men den circa 4000 stakers een bedrag van tien gulden per week wi'de uitbetalen. Het zijn echter niet alleen financieele moeilijkheden, waarmede de stakers te kam pen hebben. Het is op het oogenblik seizoen- tijd en er moet geleverd worden aan de con fectiefabrieken. die de winterkleeding moeten vervaardigen. Daar de Tilburgsche fabrieken niet bij machte zijn de binnengekomen orders uit te voeren, worden deze in grooten getale geplaatst bij de fabrieken in Twente. Maandagmiddag hebben de stakers op nieuw op de wielerbaan vergaderd. De sta kingsleider. Coolen voerde het woord en deel de mede, dat het Kamerlid mr. P. M. Arts, de toezegging had gedaan te ziillen onder zoeken, of er langs juridischen weg een mo gelijkheid te vinden is om de weertandskas- sen der organisaties te openèn. Van de vereeniging der georganiseerde slagers te Tilburg was bericht ontvangen, dat haar leden, zoolang de staking duurt koste loos vleesch, spek en vet ter beschikking zul len stellen en voorts medegedeeld, dat de lan delijke contactcommissie te Amsterdam als collecte-opbrengst een bedrag van 1850 zou zenden. Spr. hoopte voorts, dat de strijd in de eerste plaats gaat tegen de loonsverlaging, die de fabrikanten willen toepassen en niet tegen de organisaties. De stakers zijn zelf goede orga nisatiemannen, maar zij zijn teleurgesteld door het standpunt van „St. Lambertus". De houding van het hoofdbestuur dezer organi satie noemde spr. ontoelaatbaar en daarom zal er straks aangestuurd moeten worden op een grondige herziening van deze leiding. Het optreden van de N. S. B. keurde spr. scherp af,- hij gaf zijn gehoor den raad om geen voet breedte toe te geven aan haar lok kend geschrijf. Uit de pogingen, die de fa brikanten Zondag zouden hebben gedaan om de arbeiders weer in de fabriek te krijgen, leidde spr. af, dat de werkgevers de arbeiders noodig hebben. Het intrekken der loonsver laging. het eenige middel om het conflict tot een onmiddellijk oplossing te brengen, schijnt, zooals spr. het zag een prestige-quaestie te zijn en dit noemde hij funest. Intusschen verklaarde spr., dat het comité te allen tijde nog tot onderhandelen bereid is. Te dien einde was dan ook een brief ge zonden aan de werkgevers met de verzeke ring, dat mochten daarbij afspraken worden gemaakt, het comité zou zorgen, dat de sta kers zich daaraan ook onvoorwaardelijk zou den houden. In den loop van den middag, die rustig verliep, is er geen verandering meer in den toestand gekomen. DE SPLITSING VAN HET DEP. VAN OECONOMISCHE ZAKEN. Minister Gelissen heeft gisteren af scheid genomen van de directie van van den landbouw. In verband met de splitsing van het depar tement van oeconomische zaken heeft minis ter Gelissen, minister van handel, nijverheid en scheepvaart, afscheid genomen van de di rectie van den landbouw, welke onder het nieuwe departement van landbouw en vis- scherijen is gaan ressorteeren. De minister heeft daartoe gisteren de ver schillende afdeelingen persoonlijk bezocht. AMSTEKDAMSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. Het toenemende luchtgevaar en de weinige bekendheid, welke dienaanganade bij het overgroote deel der bevolking bestaat, heo- ben particulieren uit de Amsterdamsche bur- gerij aanleiding gegeven tot de oprichting van de Amsterdamsche vereeniging voor luchtbescherming. Deze vereeniging stelt zich o.a. ten doel het zonder schroom, maar ook zonder over drijving, inlichten van de burgerbevolking over de gevaren, welke uit de lucht kunnen dreigen, en vooral het aangeven van de mid delen, waardoor de kans op letsel aanmerke- kelijk kan worden teruggebracht. De minister van binnenlandsche zaken heeft ter kennis gebracht van de gemeente besturen, a. dat de regeering in verband met den financieelen toestand van 's lands finan ciën het noodzakelijk acht, dat met ingang van 1 Jan. 1936 op de wedden en loonen van het Rijkspersoneel een bedrag van pl.m. 10 millioen 's jaars wordt bezuinigd en b. dat het in de bedoeling ligt deze bezuiniging te verkrijgen door toepassing van een alge- meene verlaging van pl.m. 5 pet. op de voor het rijkspersoneel geldende wedde- en loon bedragen zoowel die van de vaste wedden als die van de minima en maxima), toelagen, belooningen, vergoedingen, kortingen enz. De minister voegt hieraan toe, dat der halve het rijkssalarispeil, waaraan ingevolge conclusie 22 van het rapport der commissie- Schouten de belooningen van het middelbaar en hooger personeel der publiekrechtelijke or ganen behooren te worden getoetst, met on geveer 5 pet. zal dalen, zoodat het voor het behoud der vereischte overeenstemming noo dig is, die belooningen met ingang van 1 Jan. 1936 in het algemeen een overeenkomstige verlaging te doen ondergaan. Mitsdien geeft de minister aan de colleges in overweging om het daarheen te leiden, dat ingaande 1 Jan. 1936 de belooningen enz. van het middelbaar en hooger personeel (dat zijn in het algemeen de „ambtenaren", het personeel der gemeentepolitie inbegrepen), waarvan de regeling tot de bevoegdheid van den raad behoort te worden verlaagd. Wat de loonen der werklieden en van de overige plaatselijk gerecruteerde krachten in dienst van publiekrechterlijke organisaties be treft, verklaart de minister, dat deze in de allereerste plaats behooren te te worden ge- toestst aan den plaatselijken loon- en levens standaard. Mochten die na de vaststelling der loonen een verlaging hebben ondergaan, dan is het gewenscht, dat ook de loonen der gemeentewerklieden daaraan nader worden getoetst en voorzooveel noodig en mogelijk aan een Verlaging Worden onderworpen. De minister verzoekt voor 1 November e.k. door tusschenkomst van Ged. Staten te ver nemen wat in verband met het voorafgaan de in elke gemeente zal worden verricht. Mocht men van oordeel zijn, dat de bedoelde verlaging niet of slechts ten deele kan wor den bewerkstelligd dan dienen de motieven daarvoor te worden aangevoerd en wat de werklieden betreft met bekendstelling van de gegevens betreffende het plaatselijk loon peil, welke dit oordeel zouden kunnen recht vaardigen. diensten zal bewijzen. Voorts waardeyolle aanwijzingen over het opmaken e'fi strijken en het verwijderen van vlekken, welke zelfs voor de meest ervaren huisvrouw, een wel kome aanwinst zullen vormen Buitenleven. 1 September. Inhoud van dit nummer: Kampeeren in de bergen. Romantisch Duitenleven door Ton Koot. Nachtwandeling door H. van Thiel. September door F. Koster.Iets over het repareeren van zeildoek door J. H. Coolhaas. Morgen aande rand van de poesta. „Hva- lir" door Bert W. Garthoff. Officieele AN KV mededeelingen.Haagsche kanovereeni- ging „De Windhappers". Wij ontvingen v."n de Leve. s 3eep Maat schappij N.V. een exemplaar van haar nieuwe Radion waschbehandeling ten dienste van huisvrouwen. Het is een werkj- van 24 pagina's met fraaie kleure.iomslag en verlucht met vele aardige kleurenillustr'ti s van de hand van den Rotterdamschen reclameteekenaar de Wilde. Het bevat voor onze huisvrouwen veel wetenswaardigs, o.a. zeer nuttige wenken bij de waschbehandeling van et huishoudgoed, kousen, sokken, gekleurd goed, wol, gebreid goed, enz., waarbij het Nederlandsch zelf werkend waschmiddo „Radion" prachtige De linkervleugel van het toestel van jhr Sandberg brak tijdens de daling. Over het aan jhr. Sandberg overkomen on geluk zijn nieuwe interessante bijzonderheden bekend geworden na een conferentie tusschen verschillende luchtvaartdeskundigen o.w. de Nederlandsche technicus. Tijdens de demon stratievlucht van jhr Sandberg heeft een Amerikaansche vlieger opnamen met een filmtoestel gemaakt van de verschillende sta dia der vlucht. Met het speciaal voor bom aanvallen geconstrueerd -toestel daalde de vlieger van 4000 meter verticaal naar bene den met een snelheid van 500 kilometer per uur. Op 2000 meter brak de linkervleugel, de machine stortte neer en viel met een gewel digen slag op den grond, waarbij de vlieger werd gedood. MET EEN GEWOON VLIEGTUIG TOT 12020 M HOOGTE. De Russische vlieger Efseef heeft, volgens een bericht uit Moskou, een record gevestigd, door met een gewonen eendekker in de stratosfeer op te stijgen tot een hoogte van 12020 meter. Te Blackpool in het Engelsche graafschap Lancaster, is Zaterdag een vliegtuig-ongeluk gebeurd, dat aan drie menschen, onder wie twee vrouwen, het leven heeft gekost. Dit ge schiedde bij een vertooning van een z.g. luchtcircus. Bij een eskadervlucht, waaraan vijf toestel len deelnamen, werd een der machines plotse ling door een ander aangevlogen. De vlieger van het geramde toestel zag, ondanks de be schadigingen, welke de botsing had veroor zaakt, kans, behouden te dalen, doch het ge troffen vliegtuig stortte midden in de stad brandend neer. Tijdens den val zagen de duizenden, die van het ongeluk getuige waren, een vrouw uit het toestel vallen. Het slachtoffer bleef dood In de takken van een boom hangen. Het vliegtuig kwam eerst op een kerk te recht en gleed vervolgens neer op het dak van een huis, dat beschadigd werd. Ten slotte kwam het op straat terecht. Onder het wrak van het toestel vond men het lijk van den vlieger en dat van een tweede vrouw. De beide omgekomen vrouwen waren zusters. NEDERLANDSCHE LUCHTVAART AUTORITEITEN NAAR AMERIKA. De N. Rott. Crt. verneemt, dat de., heeren Plesman en Guilonard, resp. directeur en onder-directeur van de K.L.M., hun aan staande reis naar de Ver. St. zullen maken aan boord van de Statendam en wel in ge zelschap van den nieuwen Indischen vloot voogd kolonel Ferwerda, en van den heer Kramer van het departement van defensie. Zooals reeds vroeger gemeld, zal de heer Ferwerda, alvorens zijn taak in Ned.-Indië te aanvaarden, zich geruimen tijd in Amerika ophouden ter bestudeering van verschillende typen van vliegtuigen, die geschikt zouden zijn voor gebruik in Indië ten behoeve van de Nederl. Indische marine. Vooral één type heeft de bijzondere belangstelling van den heer Ferwerda en wel de vier-motorige Sikorski vliegboot, hetzelfde type vliegboot als reeds met groot succes gebruikt wordt als onder deel van de vloot van de Pan American Air ways op een van hun lijnen naar Zuid-Amerika. De Sikorski-Clipper waarmede vluchten wer den gemaakt van San Francisco naar Hono- loeloe is van hetzelfde type. Bezoek aan de Sikorski-fabrieken. De heeren Ferwerda, Kramer, Plesman en Guilonard zullen zich gezamenlijk naar (le Sikorski-fabrieken te Bridgeport, nabij Neijv- York begeven, ten einde daar een zeer gron dige studie te maken van de vliegboot. De Ned. Indische marine heeft reeds gerui men tijd het oog op verschillende zeer belang wekkende typen van Amphibie-vliegtuigen en vliegbooten. Dit type vliegmachine leent ziéh prachtig voor de verdediging van een uitge strekt eilandenrijk. Een Amphibie of een vlieg boot toch heeft geen vooraf ingerichte lan dingsterreinen noodig. Zij kunnen neerstrijken op ieder betrekkelijk rustig stuk water. De heeren Plesman en Guilonard, die tevens vergezeld zullen zijn van den heer Van Vee- nendaal van den technischen dienst, zullen nog verschillende andere fabrieken in het Oosten van de Ver. Staten bezoeken om dan vluchten te maken om verschillende Amerikaansche werkwijzen op luchtlijnen te bestudeeren. Daar mee gaan de drie heeren naar de Douglas- fabrieken te Santa Monica, in Californië, waar zij de laatste typen van Douglas machines zul len bezichtigen. Een van de machines, die vooral de aan dacht daar zal vragen is de nieuw ontworpen 24-persoons Douglas. Leerlingen kunnen zich la ten inschrijven door den Di recteur, die naderd inlichtin gen geeft, op werkdagen van 6—7 uur, (behalve des Zater dags), voor de avondcursussen voor Derden Stuurman Radiote'egrafist Machinist V.D. en A. sparen reeds in onze schoolspaarkisten. Laat ook Uw kind meedoen. 1 iMlIlillllillHil PURMEREND, 10 Sept. Boter per kg. 1.501.60; vette koeien per kg 0.44—0.50, stug; gelde koeien 80— 1,30 stug; melkkoeien 115—165, matig; stieren per kg 0.320.38, matig; paarden /•60130, stug; vette kalveren per kg'/ 0.30 0.45, matig; nuchtere kalveren: voor de slacht 410, vlug; voor de fok 8—-13, vlug; vette varkens per kg 0.400.43, ma tig; magere varkens 1633, matig; big gen 1017, matig; schapen 8-17, stug; bokken 311, matig; lammeren 610, stug; piepkuikens per kg 0.450.55. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 3.03.40; eenden eieren per 100 1.85. Vooruitbeia .ld: 10 ct. p. regel minimus Met vooruitbet15 ct. p. regel j 40 en60c. Conversatie (les) Engels gevr., door jonged., ook clubje. Brieven onder No. 669, aan het Bureau van dit blad. Net solied persoon, gep. ambt., vraagt I 300,— tèr leen, tegen hooge rente, aflossing nader overeen te komen. Brieven onder No. 663, aan het Bureau van dit blad. WIE WIL (Zie het volgend nummer van de Heldersche Courant) Verloren in de Keizerstraat, een LORGNET IN ÉTUI. Verzoeke deze tegen be loning terug te brengen: Keizerstraat 19. Prijsopgaaf voor kleine VER HUIZING naar Bussum in begin October. Br. onder No. 661, aan het Bureau van dit Blad. Vooruitbetaald: 10ct. p. regel I minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en60c. H.H. KAPPERS. goed kunnende knippen en scheren. Gelegenheid zich te bekwamen in het damesvak. Adres: Kanaalweg 6. ••Wl »tjl WW V Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Met vooruitbet: 15 ct. p.regelj 40 en 60c. s vooruitbetaald: 10 CL p. regelminimum Met vooruitbet15 ct. p. regel 40enCOC. Villawijk Ouynwuyck Huisduinen. Nog eenige van de nieuwe Villa's te koop of te huur. Alle voorzien van vaste waschtafels en badkamer. Adres: KREUGER, Dennenheuvel. Te huur HUIS met riant uit zicht, bev.: 6 kamers en bad kamer, boven fa. SPRUIT, h. Molengracht, f 39.50 p. m. Direct te aanvaarden. Te bevragen in de zaak. Gevraagd een flink DAGMEISJE. Adres: Bureau v. d. blad. Gevraagd boven 18 jaar. Aanmelden Woensdag. VROOM DREESMANN. Mevr. WILHELMY DAMSTÉ, Javastraat 134, vraagt een net MEISJE, niet beneden de 18 jaar. Aanmelden na 8 uur. H. H. KAPPERS. Gevraagd een 2e bediende,om tevens het dames vak te leeren. Br. onder no. 668, aan het Bureau van dit blad. Flink Meisje gevraagd, niet beneden de 18 jaar, hoog loon met verval. Adres: Spoorstraat 31. Voor direct gevraagd nette MEISJES, 1518 jaar, voor colportagewerk. Hooge provisie. Aanm. hedenavond 7.30 tot 8 uur, Kanaalweg 22. Te huur in de Lombokstraat nabij den Singel mooi HUIS voorz. van complete badkamer. Met 1 week te aanvaarden. Huurprijs billijk. Te bevr.: Koningstraat 47. Rustige Zit-Slaapkamer, geschikt voor twee personen. Adres: v. Hogendorpstr. 51' Te huur Huisje Diaconie straat 21, f 3.50 per week, gas en electr., water vrij. Te bevr.: Keizersgracht 67. Te huur de moderne Woning Brakkeveldweg 70. Prachtig uitzicht, Huurprijs f 6.50 p. w. Water vr. AdresHet Woning bureau, Weststraat 100. Voor f 2.50 per week te huur, woning MIDDENSTRAAT 83 Bevragen: Koningstraat 16. Een mooi Bovenhuis te huur Loodsgracht 39. f 5.00 p. w., waterleiding inbegrepen. Adres: le Goverdw.str. 2. houdt spreekuur van 8 u, v.m.12 u. van 1.30 8 u. n.m. Fa. P. A. DE ZEEUW, Weststraat 96 Teleioon 714 Vooruitbetaald: 10 ct.p. regel 1 minimum Nletvoorultbet: 15 ct. p. regel i 40 en60t. Een net jong Meisje m. diploma U.L.0. biedt zich aan voor lichte administratie, winkeljuffrouw ol iets dergelijks. Br. onder Nr. 660, Bur v. d. blad. Juffrouw, 29 jaar, biedt zich aau als Huishoudster. Br. onder no. 666, Bur. v. d. BI. BINNENHAVEN 2, blijft het adres voor: en NU is hpt tijd om Uw BONTMANTEL of PELS na te zien. Veranderingen en reparaties worden vakkundig uitgevoerd bij: C. KLITSIE, Cronjéstr. 30. WIE WIL (Zie het volgend nummer van de Heldersche Courant) Meisje b. z. a. voor eenvoudige Kantoorw. of lichte administratieve bezigheden. Adres Binnenh. 69, B. z. a. Duitsche DIENSTBODE voor d; en n., v. g. g. v. Adres: Wilhelminastraat 80. POPTPLT AJELIER£ E5«)ER Mooie met koperen banden 100 mooie Mooie 11 M 100 prima witte Groote doozen Kanaalweg 194 195 Spoorstraat 15 hoek Spuistraat. Te huur een mooie Zit- en Slaapk., met str. w. en radio. Riant uitz. Adres: Dijkstraat 19. Te huur Boerhaavestr. 42,4 sl.k., v. wt., f 35 p.m., Ruijghw. 172, 3 sl.k. v. wt. f 7.50 p.w., Langestr. 141, bij Singel, f 6.50 p.w., Achterbinnenh. 71, f 4.25 p.w., alle w. vrij. Adres: LONDON, Makelaar, Herzogstraat 52. Te koop mooie RACEFIETS. Adres Begoniastraat 79. SPOED OVERNAME (voor- of uiterlijk 1 Nov. a.s.). HOTEL-LUNCHROOM-CAFÉ. Beste zaak van niet te grooten omvang, speciaal geschikt voor vakkundig jong Echtpaar. Verkooper is bereid, zoo noodig financieel fe steunen. Br. onder no. 671, aan het Bureau van dit blad. iilil Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelminimum Nletvoorultbet: 15 ct.p. regel (40 en 60 c. - t Te koop gevraagd een goed onderhouden Poppenwagen. Br. onder no. 665, Bur. v. d. BI. Te koop gevraagd, MER K-DAM ES FIETS en moderne RADIOKAST. Br. m. prijsopg. en merk onder No. 662, Bur. van dit blad. WIE WIL (Zie het volgend nummer van de Heldersche Courant) Te huur Winkelhuis met Boven woning Hoek Hoogstr. f 15 p. w. Adres: LONDON, Beëedigd Makelaar, Hertzogstraat 52. Te huur een moderne Woning Badhuisstr. 47a, Huisduinen, kamers, suite, keuken, bijk. closet en groot, erf, drie slaapk. en ruime zolder, gas en elec- trisch licht, water vrij, p.w. f 6. Adres: Krugerstr 1 en Klein, Badhuisstr. 11, Huisduinen. Te huur goed onderhouden Woonhuis Wilhelminastr. 34, voorzien van electrisch licht, enz. Huurprijs f 4.90 p. week, water vrij. Adres; Het Woningbureau, Weststraat 100. Vooruitbetaald: 10 ct. p.|regelminimam Met vooruitbet: 15 ct. p.regel 40 en 60c. Te huur gevraagd gem. Étage of eenige gem. Kamers, (slaapk., zitk. en keuken). Br. onder no. 658, Bur. v. d. BI. recht over do Hoogstraat GROOTE SORTEERING in Jaeger interlook Flanellen 99 ct. Diverse soorten en modellen IVi oderne Wolsoorten Nieuwe wollen Blouses en Pull-Overs GEVESTIGD SINDS 1898 „Woont U in Den Helder? En leest U de Heldersche Courant niet? Vreesefijk!" Aan personen met vaste werkkring levert groot confectiebedrijf o.a.: WINTERJAS en COSTUU M samen 52.50 REGENJAS en COSTUUM samen I 52.50 COSTUUM NAAR MAAT I 42.50 Alles van prima stoffen vervaardigd en uitstekend van pasvorm. Tijdig bestellen dringend aanbevo len. ötrikté geheimnouuing Coupeursbezoek met stalen aan buis. Br. Bur No. 670 van dit blad. KOOPJES. Wegens inruiling van een partij rijwielen, electr. stofzuigers en aanverwante artikelen voor nieuwe Ford-automobielen ben ik in de gelegenheid U aan te bieden

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3