Een winter-puzzle van de Heldersche Courant. plac. ds Stadsnieuws Volgende week verrassingen, Met een hoofdprijs van f 250. Predikbeurten Heldersche Courant J. VAN DE WITTE Inteekenbiljet De beëediging der Nieuwe Officieren PORTRET-ATELIER EN FOTOHANDEL VERPLAATST NAAR KEIZERSTRAAT 113 WORDT ZATERDAG 14 SEPTEMBER ES GEOPEND m Uw aangewezen adres vooralle Stofzuigerreparaties is bij A, MEEHUS, Krugerstraat 124 Alle KEIZERSTRAAT 103. Uit het politierapport. DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1935. Het is het streven van de directie en redactie van de Heldersche Courant altijd ge weest, het contact tusschen haar lezers en de krant zoo aangenaam mogelijk te doen zijn. De band tusschen de Heldersche Courant, die haar lezers, zonder overdrijving, in alle werelddeelen heeft, moet steeds sterker worden. Voor duizenden is de Heldersche Courant de onmisbare huisvriend geworden. Wü hebben in Afrika abonné's, die reeds twintig jaar geleden het vaderland verlieten, en nog steeds ,,'t Vliegende blaadje", ,,'t Nieuwediepertje", ,,'t Juttertje", of hoe het dan ook in den volksmond heet, zijn blijven lezen. Wat de Heldersche Courant voor die abonné's beteekent, wil zij voor allen zijn. De redactie heeft dezen winter een speciale actie op touw gezet, om haar lezers niet alleen gezellig en onderhoudend bezig te houden, doch hun ook de mogelijkheid te geven van een belangrijk financieel voordeel. Behalve een étalage-wedstrijd, met geld prijzen, die in de volgende maand zal worden gehouden, Is een zeer eenvoudige „Winter-puzzle" samengesteld, die zeker ledereen kan oplossen, waarvan de hoofd prijs 250 gulden bedraagt, de tweede prijs 100 gulden en de derde prijs 50 gulden, terwijl tal van andere prijzen, w.o. een dames- of heerenfiets, een jongens- of meisjesfiets .onder de goede oplossers zal worden verloot. Voor de kinderen van abonné's worden dezen winter weer feestmiddagen ge houden, die het vorig jaar een groot succes waren. Nieuwe abonné's ontvangen een bewijs van toegang tot een van deze Kindermiddagen. Abonneert U dus nü op de Heldersche Courant. Het abonnementsgeld bedraagt slechts 1.50 per kwartaal, weekabonnementen 0.12. Voor den omtrek 1.65 per kwartaal, 0.13 per week. Wie zich nü abonneert ont vangt bovendien de nummers tot 1 October gratis. Ondergeteekende, adres: plaatsnaam abonneert zich op de Heldersche Courant en verzoekt toezending van bewijzen van deelname aan alle wedstrijden van de Heldersche Courant en een gratis toegangsbewijs voor een der Kindermiddagen. (Handteekeninê) Op' en ondergang van Zon en tijd van hoog water (Texel) Zomertijd. Zon Hoogwater Sept. op: ond.: sm. nam. Z 15 6.34 19.16 9.45 22.20 M 16 6.35 19.13 10.25 23.00 D 17 6.37 19.11 11.05 23.40 W 18 6.39 19.09 11.50 0.15 D 19 6.40 19.06 12.30 0.50 V 20 6.42 19.04 13.25 1.00 Z 21 6.44 19.02 1.50 14.30 Lichten op voor alle voertuigen. Sep. I i i i i Zaterdag 14 Zondag 15 Maandag 16 19.48 19.46 19.43 De heer E. L. de Zeeuw, slaagde bij het op 13 September 1935 te Utrecht gehouden examen voor gymnastiek-leeraar (L. O., akte J.). Voor het gisteren te Amsterdam ge houden examen van den Alg. Ned. Politie bond slaagde de agent B. J. v. Tol, alhier, voor het diploma met aanteekening, en onze vroegere plaatsgenoot, de heer K. Gerssen, thans korporaal bij de politietroepen te Does burg. Beiden waren leerlingen van den politie vakcursus alhier. Bij een door de N. V. Drukinktenfabrieken Falck Roussel uitgeschreven rijmprijsvraag won onze stadgenoot Jan Mens den eersten prijs. KONINKLIJKE DANKBETUIGING. Het bestuur van de Chr. Oranjever. ver zoekt ons te willen meedeelen dat het op zijn gelukwensch, ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin, van den particu lier secretaris van de Koningin, de gebruike lijke dankbetuiging ontving. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek der firma Smeets-Snel Weststraat. Van Maandag 16 Sept. tot 23 Sept. wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door A. P. Hoolmans, Spoorstraat. CONCERT ARBEIDERS-MUZIEKVER. „VOORWAARTS" VAN ZAANDAM. Programma van een concert, aangeboden door de Arbeiders Muziekvereeniging „Voor waarts", directeur W. P. Steijn, van Zaan dam, op Zondag 15 September a.s., des mid dags van 3 tot F uur, te geven in de muziek tent in het Julianapark. 1. Rotgardistenmarsch Joh. Boers 2. Per Aspera ad astra. Célèbre Marche E. Urbach arr. Q. Corroyer 3. Ouverture Fra Diavolo (Auber) arr. J. Bouchel 4. La Housarde (Wals L. Ganne) arr. P. Helsen 5. Dilbeek-Marche Leon Marchand 6. Fantaisie „Les Cloches de Corneville" de Robert Planquette Fant. Léon Chic. 7. Ouverture Solennelle Sam Vlessing 8 Finale. VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Donderdagmorgen is op het vliegkamp De Kooij, tengevolge van onbekendheid met het terrein, een toestel van de militaire luchtvaart ha de landing over den kop geslagen. De vlieger bleef ongedeerd; het toestel werd licht beschadigd. DE OPENING VAN DE STATEN-GENERAA. Men verzoekt ons opname van het volgende: Het vendel „Den Helder" van de Oranje garde vertrekt Dinsdag 17 September a.s. naar Den Haag ter bijwoning van de opening der Staten-Generaal. Massale belangstelling. De rede van den Marine-Commandant. Donderdagmiddag 2 uur hebben de nieuw benoemde Marine-Officieren den eed van trouw afgelegd. Daar deze plechtigheid ditmaal samen viel met een meest gunstige weersgesteld heid, was het niet te verwonderen, dat er meer dan gewone belangstelling, zoowel uit militaire kringen als van de zijde der bur gerij, te constateeren viel. Reeds geruimen tijd voor twee uur was het een levendig va et vient op Buitenhaven en Ankerpark. Niet alleen van familieleden der te beëedigen officieren, maar ook van tal van burgers, voor wie dit kleurige schouwspel steeds weer een attractie beteekent. Het sportterrein zelf bood het bekende aspect: in carré stonden de troepen opge steld; daar waren 2 secties van Hr. Ms. „Van Speyk" ;n 2 van Hr. Ms. „Wachtschip", beide onder commando van den luitenant ter zee le kl. B. Q. Boelen; 1 compagnie, gecombi neerd van den Onderzeedienst en het Vlieg kamp „de Kooy", onder bevel van den kapi tein der Mariniers J. A. J. de Bruyn, en een compagnie van Hr. Ms. „Schorpioen", onder luit. ter zee W. F. Viersen. Voorts waren aanwezig alle miliciens der Marine kazerne. Eveneens bevonden zich op het terrein de genoodigden, waaronder wij burgemeester Driessen ontdekten, benevens tal van hoofd officieren. Een fel zonnetje aan den strak-blauwen hemel, flonkerde lustig in het vele goud en zilver der uniformen, en stimuleerde de pret tige stemming onder de aanwezigen. Te kwart voor twee drongen bekende klan ken tot ons door: en daar kwamen ze aan, tambours en pijpers, gevolgd door de Marine kapel, gezamenlijk voorafgaande de compag nie adelborsten, welke het vaandel met zich voerde en onder bevel stond van den ka pitein der Mariniers W. A. J. Roelofsen. Stram staan de troepen opgesteld op het terrein als het corps daar marcheert. Bevelen klinkengeweren worden als was het één, neergeplant Om 2 uur arriveert Schout-bij-Nacht T. L. Kruys met zijn staf op het terrein. Weer galmen bevelen over het zon-over- goten veldweer roffelen de tamboers... Alvorens tot de plechtigheid over te gaan inspecteert Zijne Excellentie allereerst de keurig opgestelde troepen. Daarna leest hij het Koninklijk Besluit van 17 Augustus voor, betreffende de benoeming der 31 Marine-Officieren. Het Wilhelmus klinkt en dan treden de jonge officieren in groepen van 5 voor hun chef en leggen den eed af. En dertigmaal klinkt het duidelijk: „Ik zweer trouw aan de Koningin, gehoorzaamheid aan de wetten, onderwerping aan de krijgstucht, zoo waarlijk helpe mij God Almachtig." Na de plechtigheid houdt de Schout-bij- Nacht de volgende rede: Jonge Officieren: Nu gij door het afleggen van den eed uw intrede hebt gedaan in het Korps Officieren der Koninklijke Marine is het mij een voor recht de eerste te zijn om U daarin welkom te heeten en U met dit heugelijk feit geluk te wenschen. Wanneer straks deze plechtigheid zal zijn afgeloopen, zult gij U opmaken om Uwe eerste plaatsing als Officier op te volgen. Gij zult dan ten volle verantwoordelijk zijn voor de taak, die U wordt opgelegd en van dit oogenblik doordrongen moeten zijn van de noodzakelijheid voor alles Uw plicht te ver vullen, met inzetten van Uw geheelen per soon, en zoo noodig met opoffering van al wat U lief is, desnoods van Uw leven. Met de weinige woorden toch van den eed, dien gij hebt afgelegd, is deze plicht zeer nauwkeurig omschreven. Gij hebt gezworen: „Trouw aan de Konin gin", Trouw aan Haar, die het geheele volk voorgaat, wanneer het er op aankomt naar plicht te handelen, aan Haar die zoo warm meevoelt met het lief en leed van Haar volk en daarvan zoo menigmaal treffende bewijzen leverde. Mocht niet de geheele Marine en wel in het bijzonder gij, toen ingescheepte adelborsten, bij het bezoek van Hare Majesteit op 4 Juni getuige zijn, hoe Hare hooge belangstelling tot in de kleinste onderdeelen kon afdalen Uw trouw aan de Koningin eischt van U, dat gij vormt een hechte steunpilaar voor ons Vorstenhuis, die onder geen enkele om standigheid van wijken weet. Gehoorzaamheid aan de wetten is een plicht van iederen staatsburger. Daar een goed militair is een voorbeeld van orde en regelmaat, niet alleen in zijn militaire, maar ook in zijn burgerlijke plichten, zal hij, die in zijn hart een goed militair is, nimmer moeite hebben de wetten te gehoorzamen. Tenslotte hebt gij U onderworpen aan de Krijgstucht en deze enkele woorden zijn wel zeer veel omvattend. De krijgstucht eischt een stipte gehoorzaamheid van den mindere tegenover den meerdere, en tevens, dat de meerdere zijn gezag zal handhaven met ge strengheid, doch met rechtvaardigheid. Zoo wel het een als het ander zal Uw deel zijn. Vergeet nooit, dat, om gehoorzaamd te worg den, gij in de eerste plaats zelf moet kunnen gehoorzamen. Stelt vertrouwen in Uw meerderen en tracht U gegeven bevelen met de meeste nauwgezetheid uit te voeren. Profiteert van de meerdere ervaring van oudere officieren, van wie voor U nog veel, zeer veel, te leeren valt. Beschouw Uw meerdere, noch Uw mindere, ooit als Uw vijand, maar houdt steeds voor oogen, dat de een zoowel als de ander, even als Gij, een rad vormt van het raderwerk, dat slechts als alle onderdeelen onberispelijk fune- tionneeren, in staat is, onze Marine aan haar taak te doen beantwoorden. Gij kunt het vertrouwen van Uw onder geschikten niet missen, en dezen zullen, om U dit te geven, wederkeerig vertrouwen van U vragen. Schenk hun dit, maar blijf waak zaam, dat gij dit niet misplaatst, want hier voor zoudt gij verantwoordelijk worden ge steld. Bij Uw opleiding, die gij thans voltooid hebt, deedt gij een dosis kennis op, die U in staat zal stellen de technische moeilijkheden van Uw vak het hoofd te bieden, maar veel hooger eischen zullen worden gesteld aan Uw karakter, om als militair en gezagdrager iri alle opzichten te voldoen. Ik hoop en verwacht dat Gij bij Uw oudere kameraden voor de verdere ontwikkeling de noodige leiding zult vinden, maar onmisbaar is daarbij een krachtige zelftucht en een wil, die haar kracht vindt in roeping voor het schoone ambt, dat gijzelf hebt gekozen. Ik hoop, dat Uw carrière aan Uw ver wachtingen moge beantwoorden, maar denkt niet, dat gij op Uwen weg nooit tegenslagen zult ontmoeten. Laat U daardoor echter niet ontmoedigen. Wanneer gij als uitgangspunt neemt, dat moei lijkheden slechts bestaan om overwonnen te worden, dan zult Gij ervaren, dat juist deze moelijkheden Uwe ondervinding doen rijpen en U geschikt maken om met de jaren toe nemende verantwoordelijkheid te dragen. De zooeven door U afgelegde eed zij U im mer tot richtsnoer, wanneer in moeilijke oogenblikken de keus van den te volgen weg u mocht bezwaren. Gij kunt dan zeker zijn, dat gij niet zult falen. In een apart woord richtte Zijne Excellentie zich vervolgens tot de ouders en voogden der nieuw benoemde officieren. Het is met vreugde, dat ik U hier begroet, want het feit, dat gij in zoo grooten getale hier aanwezig zijt is voor mij een bewijs, dat pok door U het buitengewone gewicht van den eed, die Uw zoon of pupil heeft afgelegd, wordt beseft. Van harte wensch ik ook U ge luk op dezen dag, v/aarop gij Uw taak ais verzorgers ten aanzien van deze jongelieden hebt volbracht, een taak, die, mocht zij moge lijk niet vrij zijn gebleven van moeite en zor gen, thans met een schitterend einde is be kroond. Uw zoon of pupil zal verder zelfstan dig door het leven moeten gaan, doch ik twij fel niet, of hij zal nog dikwijls Uw steun en goeden raad noodig hebben, die gij hem zeker niet zult onthouden. Ik hoop van harte, dat gij hem verder moge zien ontwikkelen tot een bekwaam en flink officier en dat het U nimmer zal berouwen, hem aan de Marine te hebben afgestaan. Dat bij scheiden uit Uw gezin en bij andere moei lijke oogenblikken, die zijn beroep ongetwij feld ook voor U zal medebrengen, gij steeds kracht zult mogen vinden in de overtuiging, dat deze afstand geschiedde tot heil van ons Vaderland en tot steun van ons dierbaar Vorstenhuis. Leve de Koningin! Hierna zeide Zijne Excellentie nog een prettige taak te moeten vervullen: hem is na melijk door den Minister van Defensie opge dragen den luit. ter zee 3e kl. F. J. Kroesen een gouden horloge met inscriptie te overhan digen als bewijs van de buitengewoon goede eigenschappen in de opleiding getoond. Spr. complimenteert den gelukkige en spreekt den wensch uit, dat hij een voorbeeld moge zijn voor alle kameraden. Het défilé volgde en dit was het einde van deze plechtigheid, welke door medewerking van tal van gunstige factoren op buitengewone wijze slaagde. Tot slot laten wij hier de namen volgen van de beëedigde officieren: Luit. ter zee 3e kl.: F. J. Kroesen, Jhr. W. C! M. de Jonge van Ellemeet, J. G. Cox, C. H. Bartels, F. Steinmetz, C. A. de Neef, R. W. Baron van Lynden, L. A. R. J. van Hamel, H. A. .van Oorde, H. L. Verniers van der Loeff, W. S. J. A. Prins, J. P. Rotgans, Jhr. J. A. Feiht, W. H. Crommelin, H. J. H. Hagdorn, A. ,F. Baron van Tuijll van Serooskerken. Off. M.S.D. 3e kl.: A. Mantz, P. Tuinhout, P. L. Koppen, W. P. önaauw, C. F. ,C. Thoms, M. J. Kimmel, A. L. Thiereris, J. G. van He- mert, H. T. A. M. Schoenmakers, H. J. Bouvy, A. A. M. van Rijsbergën, L. Lambo. Off. van' Adm. 3e kl.F. O. van Kregten, J. H. van de Wall. Off. v. gez. 2e kl.: J. H. H. Lamer. Schout bij Nacht Kruys, neemt den nieuw benoemden officieren den eed af. ATTRACTIE IN HET BADPAVILJOEN. Het Badpaviljoen te Huisduinen heeft voor morgenmiddag tijdens de Thè-Dansant en voor morgenavond tijdens de Soirée een wel luidende attractie, in den vorm van het op treden van George Harting and his Accordeon- Band. Dit ensemble is de z.g. „Stimmungs- Band" van de K.L.M. en de Nationale Lucht- vaartschool, welke vooral van de buit.enland- sche gasten, die ter gelegenheid van de Nat. rondvlucht in het Badpaviljoen vereenigd waren, groote instemming ondervond. Het vroolijke ensemble zal zonder twijfel weer veel stemming verwekken en daarnaast gelegenheid bieden tot het maken van een modernen dans. Men zie de advertentie in dit blad. AANRIJDING. Een marine-matroos, die Donderdag, ter ge legenheid van de beëediging van de nieuwue officieren, genoot van zijn vrijheid, maakte op z'n splinternieuwe Gazelle, een onfortuinlijke tocht door de Spoorstraat. Op den hoek van de Kapperstraat n.1., toen de marine-matroos aan het verkeer te weinig aandacht schonk, kwam hij in botsing met een bakfiets, die uit die straat de Spoorstraat inreed. Het voorwiel van de Gazelle bezweek onder deze botsing en zoo werd de feesttocht van den matroos op jammerlijke wijze onderbro ken. Janmaat was echter nogal optimistisch onder de teleurstelling en bracht zijn vehikel naar den rijwieldokter ,om daarna zijn tocht te voet voort te zetten. OUDE ZAAK IN NIEUW GEWAAD. Het nieuwe pand van de firma S. Coltof, Kanaalweg. Met den tijd meegaan is het geheim van het hedendaagsche zakenleven. Zich niet blind staren op het oude, maar zich aanpassen, telkens weer, aan wat het steeds beweeglijke, nimmer rustende, leven vraagt. De winkel stand in onze plaats heeft het parool begre pen, de waarschuwende stem verstaan, want nu hier, dan daar roept men ons om van dat nieuwe te getuigen. Ondanks slechte tijden, ondanks crisis en geldschaarschte. Nu weer is het een van onze oudste zaken, die de aandacht vraagt, een zaak, die reeds dertig jaar lang hier gevestigd is en nog even veel vitaliteit bezit als in die oude periode. Deftig jaar geleden vestigde zich de heer S. Coltof op den Kanaalweg, in een winkel van uitsluitend dames-confectie. De Kanaalweg was toen, de oude Helderschen weten het, de Heldersche Kalverstraat; wat zich op straat begaf, winkelde en slenterde langs den Ka naalweg, en eerst in en na de oorlogsjaren heeft zich dat verkeer langzamerhand ver plaatst naar onze winkelstraten van thans. De zaak groeide, er kwam een afdeeling ma nufacturen bij, en geleidelijk breidde zjj zich uit. Toen het verkeer verliep, moest zij ver plaatst worden en de dames-confectie kwam toen in de Keizerstraat 109; de meubel-af dee ling, bleef aan den Kanaalweg gevestigd. Maar dit pand, no. 132, bood daarvoor te wei nig ruimte, zoodat, om kort te gaan, thans de nummers 154 en 155 (op het eerste de manu- facturen-afdeeling) in gebruik zijn bij de firma. Het is over dit laatste, de meubelzaak, dat wij iets willen vertellen. Het bestaande pand is geheel uitgebroken en vergroot, en inwendig aangepast aan de eischen van dezen tijd. De veel ruimte in be slag nemende vakken zijn gesloopt, zoodat thans een groote ruimte is ontstaan, waarin de verschillende ameublementen en er is, zooals uit het volgende blijken zal een groote keus, goed tot hun recht komen. Twee balustradus zijn op de bovenverdieping aange bouwd, en het geheel is uiterst eenvoudig, maar zeer smaakvol en solied ingericht. De wandbespanning is van gekleurd jute, acht schijnwerpers van 400 kaarsen elk, geven een royale en schitterende verlichting. Stilstand is achteruitgang, indien ergens, dan wordt dat in het meubelvak en in de stof- feerderij wel gedemonstreerd. Behalve meu bels, vindt men in dit nieuwe pand ook tapij ten, en de producten uit de stoffeerderij en de eigen beddenfabriek. Alles, wat hier geëxpo seerd is, is door de firma Coltof zelf gestof- ferd. In de meubels zijn er allerlei nieuwe snuf jes, het een al mooier dan het ander. Telkens en telkens weer bedenken de fabrieken nieuwe combinaties, en in de meest verleidelijke vor men worden ze der Nederlandsche huisvrouw aangeboden. Daar heeft men, om te beginnen, meubels in Slavonisch eikenhout, blank gelakt. Een slaapkamerkast naar speciaal ontwerp, met een middenpaneel van gepolitoerd eseh- doornhout, een lits-jumeaux met aangebouwde nachtkastjes, een toilettafel, die een lust is voor het oog. Daar heeft u het nieuwste in stalen meubels: vrijveerende fauteuils, een ar tikel, dat een menschenleeftijd meekan, want het metaal heeft, alvorens het tot een meubel is verwerkt, ettelijke bewerkingen ondergaan, waardoor dof worden, roesten e.d. buitenge sloten is. Nieuw zijn ook foyers uit schapen wol (handwerk), hetgeen, zooals men persoon lijk zien kan, een alleraardigst effect maakt. In blank eikenhout vindt men hier ook een woonkamer, terwijl z.g. „old finished" (dat is antiek gemaakt) eikenhouten salonmeubelen evenzeer een keurig effect maken. In ditzelfde genre zijn er ook kleinere salonmeubelen. Zooals gezegd, de stoffeering wordt door den heer Coltof zelf verzorgd. Hierbij wordt ook een nieuw systeem toegepast; zoo zijn er bijvoorbeeld bedden, waar geen noppen meer op voorkomen. Immers, die vormen nog al eens stofnesten en sommige huisvrouwen heb ben er een hekel aan. Welnu, het nieuwste is een bed in 7 vakken verdeeld. De hoeken zijn rond. Nieuw is ook een twee-persoons matras, die uit slechts twee deelen bestaat, waarbij de pe luw één geheel vormt met het kleinste deel. Ook zijn er bedden, uitsluitend van veeren ge maakt, dus zonder kapok. Zooals men weet, heeft de firma Coltof de vertegenwoordiging van de echte Auping- matrassen. De veeringen waarvan hierboven- sprake is, zijn van de Pullman-fabrieken. Hedenavond 7 uur wordt de nieuwe zaak gebr. Riemers verzorgden den verbouw ge opend. NIEUW FOTO-ATELIER. Verplaatsing zaak Jac. de Boer, Keizerstraat. Een „nieuw" atelier betreft het hier niet, integendeel, de zaak van den heer Jac. de Boer is een van onze oudste bestaande photo- grafische ateliers hier ter stede. Reeds twin tig jaar geleden werd deze zaak opgericht en jarenlang gedreven in een pand aan den Ka naalweg; daarna werd zij verplaatst naar de Keizerstraat 75, waar de oude gerenommeer de zaak van S. Dijkstra werd overgenomen. In dit pand was zij, zooals men weet jaren lang gevestigd; het was voor atelier niet on geschikt, maar op den duur kon het toch niet meer voldoen aan de moderne eischen der photografie. Tegenwoordig zijn het vooral ook de amateurs, die veelvuldig gebruikmaken van het atelier van den photograaf voor ontwik keling hunner filmpjes, enz., daarnaast is een goed-gesorteerde winkel met groote voorraden camera's van alle denkbare soorten en mo dellen, voor iedere beurs, alsmede een uitge breide voorraad van alle mogelijke "gebruiks- en hulpmiddelen, films, platen, papieren, geel- filters, statieven, belichtingsmeters, foto- lectuur, enz., absoluut noodig. Hoewel dit allés wel in het oude pand voorradig was, bood dit als winkel te weinig ruimte en te weinig geriefelijkheid. Het nieuwe pand, dat even verder in de straat, voorbij de bocht, op no. 113 gelegen is, is speciaal voor het doel gebouwd. Het bezit een ruimen winkel met voldoende kasten, waarin alles stofvrij en droog is opgeborgen. Het atelier is naar verhouding van het oude belangrijk gewijzigd. Gebroken is met het oude systeem van belichting met daglicht. Deze belichting was steeds wisselend, en voor al des winters zeer lastig, doordat iedere op name toch met kunstlicht moest worden bij gelicht. In het nieuwe pand is thans een spe ciale atelier-verlichting aangebracht volgens nieuw systeem. De totale verlichting bestaat uit 12 lampen, 8 van 1000 en 4 van 2000 kaars sterkte. Deze zijn zoodanig aangebracht, dat de lampen niet zichtbaar zijn, doch afge schermd worden met emailglas, waardoor een lichtbron ontstaat, die uiterst zacht is voor de oogen. Het is wellicht niet algemeen be kend, dat fel kunstlicht de pupillen verkleint; bizonderheden over de die de dezen winter aan haar abonné's biedt. (Zie ook de adv. op pag. 7) Zondag 15 September Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „De dwaalweg van Bileam". Ned. Herv. Gem. (Westerkera. Westplein) 's Morgens 10 uur, Ds. C. J. Lasschuit, van Glanerbrug. Doopsbediening Geref. Kerk (Julianapark). Hedenavond (Zaterdag) 8.30 uur, Straat- prediking in het Julianapark, sprekers: L. Brasser en J. de Jonge. 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meynen Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Merjnen. Bediening H. Avondmaal 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Voortzetting H. Avondmaal, Dankzegging Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, de heer C. G. Dun, van Alkmaar. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, in de Westerkerk, Ds. C. J. Lasschuit, van Glanerbrug. Bed. H. Doop. 's Avonds 5.30 uur, in gebouw Palmstraat, Ds. C. J. Lasschuit. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78) 's Morgens 10 uur. kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat Zondagmiddag 4 uur. straatprediking Molenplein Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. OPTICIEN. voorkomende recepten worden door ons in den kortst mogelijken tijd correct uitgevoerd. Ie klas werk tegen uiterst lage prijzen. Modernste Monturen voorradig. 5 dit- werkt natuurlijk nadeelig op een photo. Bij deze nieuwe verlichting wordt dit euvel van te kleine pupillen geheel ondervangen. Verder zijn er voor speciale zonlicht-effecten, nog Amerikaansche schijnwerpers aange bracht. Dit atelier is direct achter den winkel gelegen; men heeft nu niet meer het gevoel, zooals nog maar al te vaak het geval is, dat men de operatiekamer van een dokter binnen gaat. Daglicht-ateliers zijn bovendien zomers gloeiend heet en des winters ijzig koud. De werkplaatsen zijn luchtig en ruim; er zijn twee donkere kamers, een speciaal voor ontwikkelen van platen en films, de ander voor afdrukken, vergrooten en spoelen. Spe ciaal voor het afwerken van amateur-photo's zijn er groote tanks voor het ontwikkelen van rolfilms, welk proces geheel op tijd verloop;. Spoelen, fixeeren, enz. geschiedt op dezelfde wijze. Voor drogen is een stof- en brandvrije kast met gasverwarming en electrische lucht- verversching. Afdrukken geschiedt op het nieuwste apparaat, hetgeen voor ieder nega tief de juiste belichting kan geven, én Wórdt geregeld dóór een klok, wélke desnoods 1000 maal dezelfde belichting aangeeft voor het maken van groote aantallen afdrukken. Voor drogen is er een machine van groote capac - teit, met roteerende chroomwais, welke de natte afdrukken opneemt, en ze droog en met mooien hoogglans teruggeeft. Verder zijn er verschillende toestellen voor vergrootingen er is een apparaat met condensor voor uiterst scherpe vergrootingen, één met emailglasver- lichting voor portretten en één speciaal voor vergrooting van kleine filmnegatiefjes. Het. opplakken geschiedt niet met plaksel, doch met blaadjes schellak in een verwarmde pers, hetgeen het kromtrekken der kartons voor komt. Verder is deze wijze van opplakken vochtafsluitend, waardoor een uiterst groote houdbaarheid ontstaat, hetgeen vooral voor de tropen van een groot voordeel is. Alles en alles, dus een belangrijke ver betering. Mishandeling. Door een bewoonster van de Sternstraat werd aangifte gedaan, dat zij was mishan deld. Een onderzoek wordt ingesteld. Een nachtelijke stoeipartij met gevolgen. Woensdagnacht werd door een tweetal per sonen ten gevolge van stoeien, een groot spiegelruit van een winkelzaak aan de Spoorstraat vernield. Een onderzoek wordt ingesteld. Ongewenschte gast. Donderdagmiddag werd een vreemdelinge van Duitsche nationaliteit aangehouden, ten-., einde Vrijdag naar Duitschland te worden, uitgeleid. iS Rijwieldiefstal. -j Door een persoon werd aangifte gedaaflcT van vermissing van zijri rijwiel. Een onder-^ zoek wofdt ingesteld. mi ,'.i99V79g ni'x bflciq

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9