mmsmF «IISEIlillS een ADELAAR8 KLEEDINS Wat heb ik vannacht HEERLIJK GESLAPEN M„ KLERCQ EN ZOON 10°/o korting Buitengewone Woensdagaanbiedingen BINNENLAND Diversen KATERS SNIJDEN. TE KOOP IVlaisom GRt QUasÏ REGENMANTELS BUITENLAND Betrekkingen Betrekkingen CONFECTIE GRÉ OU AST TE mop WINTERJASSEN REGENJASSEN en REGENMANTELS 1000 prima Hennep-enveloppen, 1.00 p. 1000 PRINS - SPOORSTR. 15, hoek Spuistr KANAALWEG 194-5 8 HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 17 SEPTEMBER 1935. De Nederlandsche Bank verhoogt haar disconto. Verlaging van de kosten van noodzakelijk levensonderhoud. Ernstig ongeluk bij de opening van het Juliana-Kanaal. Adres van de centrale land bouworganisaties aan den ministerraad. Vestigingseischen voor nering doenden in de Wieringerrneer. De beperking van den melksteun. De nieuwe Duitsche wetten. Hervatting van de handels besprekingen met Japan BREEZAND aangeboden Te koop zeer gunstig gelegen in het centrum, VoJ! uitbreiding vatbaar; voor actief persoon bestaan. Contante betaling. Voor verdere inlichtingen, brieven onder No 66 Bureau van dit Blac Nieuwe slag voor de Joden in Duitschland. DOKTER aangeboden. SPOED. een Zaak in Huishoudelijke en Aanverwante Artikelen. op een drie-deelig bedsteli en daaronder een origfneeie Aupingmatras van Spoorstraat 8—10 Tel. 206 Laat Uw veerenbed poor ons DRIE-DEELIG maken Bijvullen van kapokmatrassen en opnieuw opmaken in eigen werk« plaatsen door vakkundig personeels Bedden-, matrassen-, meubelmakers werkplaats en stoffeerderij KINDERJEKKERS DRAAGT Boeken. Boeken. VOOR GROOTE MATEN NAAR gevraagd TE HUUR aangeboden Deze voldoet aan de hoogste eischen. KEIZERSTRAAT 93. NEELS AAN DE TUINDORPBEWONERS BETHLEHEM Te bevragen „Vraag en Aan bod", Hoofdgracht. Tel. 300. 9 ct. AUTOPEDS 69 STOKKEN BEZENl- 39 ct. 9 ct. KACHEL HAAKJES Wasch- borden Tand- borstels ct. SPOTGOEDKOOP Een krachtig bewijs van den wil der Nederlandsche autoriteiten om den gulden te handhaven. De Nederlandsche Bank deelt mede, dat zij haar disconto- en verdere rente-tarieven met ingang van heden met 1 pet. verhoogt. De rentestand, die sedert 3 Augustus j.1. onge wijzigd was gebleven, wordt nu als volgt: 17 Sept. 2 Aug. Wisseldisconto 6 Promessendisconto 5% Beleeningen van effecten 6% Beleening van goederen 6% Voorschotten in rek. ert 6% Deze verhooging van het disconto komt zeker niet onverwacht. De speculatie tegen den gulden was de laatste dagen wederom zeer actief geworden, en de Nederlandsche Bank zag zich in verband daarmede genoodzaakt, in vrij aanzienlijke mate goud af te geven. Ook ditmaal hebben wij in den maatregel van de Nederlandsche Bank een krachtig bewijs te zien van den bij de Nederlandsche autoriteiten bestaanden wil om den gulden te handhaven. (Nw. Rott. Crt.). 5% 5% 6% De regeering heeft besloten een onderzoek in te stellen naar de moge lijkheid tot verlaging van de kosten van noodzakelijk levensonderhoud te komen. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, heeft de regeering besloten op korten termijn een on derzoek in te stellen naar de mogelijkheid tot verlaging van de kosten voor het noodzakelijk levensonderhoud te komen. Ter voorbereiding van een en ander is een commissie gevormd, waarvan het voorzitter schap wordt bekleed door den minister van sociale zaken, mr. M. Slingenberg. De minister van sociale zaken heeft giste renmiddag de verschillende leden van de com missie, voor zoover deze aanwezig waren, bij eengeroepen en medegedeeld, dat, willen de kosten van het-levensonderhoud in Nederland zich meer aanpassen bij hetgeen noodzakelijk is om tot verruiming van de werkgelegenheid tee geraken, verschillende eerste levensbehoef ten in den ruimen zin van het woord genomen, in prijs moeten worden verlaagd. Om dit te bereiken is het noodzakelijk, dat de regeering een inzicht krijgt in een aantal vragen, welke zich bij deze zaak voordoen. Daarom is de voorlichting van hen, die met deze vraagstuk ken te maken hebben, onontbeerlijk. Er zal moeten worden nagegaan of levensmiddelen, die in de eerste behoeften j voorzien gedacht is o.m. aan brood, kruidenierswaren en vet niet tegen lageren prijs dan thans kunnen worden verkocht; Gelijk voor de hand ligt, is hierbij de mede- Werking van het bedrijfsleven zelf onmisbaar, hetgeen o.m, hierin tot uiting zal komen, dat dit bedrijfsleven zijn vertegenwoordiging in de desbetreffende commissie zal vinden. Dek van Rijnaak ingezakt, Negen gewonden. Bij de opening van het Julianakanaal is gisterenmiddag te Maastricht een ernstig on geluk gebeurd, dat echter, gezien de omstan digheden, nog betrekkelijk gunstig is afge- ioopen. Langs de oevers van de Maas hadden zich duizenden menschen opgesteld om het vaar tuig „Prins Hendrik", aan boord waarvan zich Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana be vonden, en de volgbooten te zien passeeren. Verscheidene schippers hadden plaatsen op hun vaartuigen tegen betaling voor belang stellenden ter beschikking gesteld. Op een gegeven oogenblik is van een Rijn aak, op welker dek zich vele toeschouwers hadden opgesteld, een dwarsbalk bezweken, met het gevolg, dat het dek gedeeltelijk in zakte. Ongeveer vijftig mensehen vielen twee drie meter naar beneden en kwamen in het flzeren ruim terecht. Dit ongeluk bracht, zooals te begrijpen is, onder de wachtenden groote ontsteltenis te weeg. Het bleek, toen de consternatie eenigs- zins bedaard was, dat negen personen ver wondingen van vrij ernstigen aard hadden op- géloopen. De meeste van hen hadden arm- of beenfracturen opgeloopen. Vier van de patiënten konden echter, na in het ziekenhuis behandeld te zijn, naar hun woning worden gezonden; vijf bleven in het Ziekenhuis. Voor geen van hen bestaat eenig levens gevaar. De centrale landbouworganisaties hebben Zich tot den ministerraad gewend met de volgende mededeeling: Ondanks de ten behoeve van het land bouwbedrijf genomen regeeringsmaatregelen. waarbjj de prijzen der landbouwproducten op een hooger peil zijn gebracht, is het in het algemeen aan de landbouwbedrijven nog niet mogen gelukken een sluitende rekening te krijgen. Behalve jvan het prijspeil is men af hankelijk van dö verlaging der productie kosten. In dit opzicht is men in het land bouwbedrijf reedef vrij ver gevorderd. Volgens de bedrijfsuitkoir^ten is in de laatste 5 jaren gemiddeld per EA. gedaald: het loonbedrag mot .12 pet., uitgaven voor veevoeder met 4 r pet., de pachtprijs met 39 pet., de overige uitgaven en rentfe-inventaris met 30 pet. De post andere uitgaven", omvat o.a. verschil lende op het landbouwbedrijf drukkende las ten als b.v. de {jjondbelasting op onbebouwd, «n hei dooi ptqvincie of gemeente geheven stiaktbelasting en plaatselijke t^l^mbelasting. jn verschillende plattelands gemeenten vormt vaak de opbrengst van deze belastingen de sluitpost op de bcgioo- ting, waardoor zij meestal zeer drukkend zijn! Zij vormen een groote belemmering voor een sluitende bedrijfsexploitatïe. Nu de re geering het ontwerp voor verlaging van som mige vaste lasten en huren heeft ingediend, leven vele landbouwers in de hoop, dat ook bovengenoemde lasten zullen worden vermin derd. Immers op grond van dit ontwerp zal de regeering de gemeenten kunnen verplich ten aan de mogelijkheid van een verlaging der grondbelasting en percentages der straat belasting enz. aandacht te schenken. Bedoel de verordeningen zullen door de gemeenten opnieuw moeten worden vastgesteld, waar- bjj het goedkeuringsrecht van de Kroon de gelegenheid opent om, wanneer de regeering zulks wenschelijk oordeelt, in overleg te tre den omtrent eventueel nóodige wijzigingen. Het is den centralen landbouworganisaties bekend, dat genoemd wetsontwerp vooral be doeld is ter verlaging van de vaste lasten op bebouwde eigendommen. Toch zijn zij van oordeel, dat lastenverlaging voor den onbebouwden eigendom eveneens ten zeerste noodzakelijk is, daar zonder dat de aanpas sing der landbouwbedrijven aan de gewijzig de omstandigheden niet tot stand zal kunnen komen Eenigen tijd geleden maakten wij melding van de moeilijkheden welke de middenstand in de Wieringerrneer in den strijd om het bestaan ondervindt. Een en ander is aanlei ding geweest, dat de directie van de Wierin gerrneer verschillende maatregelen heeft ge troffen om den middenstand zoo veel moge lijk door de moeilijke jaren heen te helpen. Niet alleen zullen in de dorpen slechts een beperkt aantal neringen en bedrijven worden toegelaten, doeb boyendien zullen verschil lende vestigingseischen worden gesteld, ter wijl tenslotte de erfpachtcanon over de jaren 1935 tot 1939'met 20 pet. zal worden vermin derd voor' dé erfpachters, die de pachtvoor- waarden trouw nakomen. De canon voor ver huurde perceelen zal alleen dan worden ver laagd, indien' de erfpachter bereid is het be drag der verlaging in mindering van de huursom te brengen. De Alg. Ned. Zuivelbond ver zoekt den minister tot opschorting van de tegenwoordige regeling over te gaan. In verband met de sinds 1 Juni j.1. be staande regeling ter beperking van den melksteun tot een zeker percentage van de melk, welke van 1 Januari 1933 tot 1 Jan. 1935 is geproduceerd, heeft de Alg. Ned. Zuivelbond zich tot den minister van land bouw en visscherij gewend: Het bestuur van den bond komt tot de conclusie, dat deze regeling, althans dit jaar, practisch niet loopen kan: ie, omdat er thans half September nog geen boer is, die weet, op hoeveel" melk hij dit jaar steun kan ontvangen; 2e. omdat er dientengevolge van 1 Juni j.1. dus een regeling in werking is, waaraan niet alleen elke grondslag ontbreekt, maar op de naleving waarvan uit den aard der zaak ook nog niet de minste contróle is uit geoefend; trouwens het contröle-apparaat daarvoor is ook thans nog niet gereed; 3e. omdat er een groot aantal boeren is, van wie zonder voorafgaande registratie en Invoering van een geheel ander systeem van melkaflevering het contingent niet met eenige nauwkeurigheid is vast te stellen, daar hiervan de gegevens in de basisjaren óf geheel ontbreken, óf absoluut onbetrouwbaar zijn; tot deze groep zijn de duizenden boeren te rekenen, die hun melk zelf uitventen of deze zeer onregelmatig en bij gedeelten aan verschillende afnemers verkoopen, die vaak zelf geen voldoende boekhouding hebben. Aangezien deze gegevens wel te verstrek ken zijn van en ook achteraf wel te contró- leeren zijn bij de boeren, die regelmatig al hun melk aan de zuivelfabrieken afleveren en die, welke rechtstreeks bij een boter- of kaascontróle-station zijn aangesloten, dreigt hier het groote gevaar, dat, indien men de melksteunbeperking thans doorvoert, deze alleen maar effectief zou zijn te maken voor de groep boeren, waarvan de gegevens be kend en controleerbaar zijn. Degenen, waar van dit niet het geval is, blijven dan buiten schot, of wel de vaststelling van hun con tingent moet op zóó ruwe wijze geschieden, dat van eenige zekerheid omtrent de juist heid geen sprake kan zijn, waarbij nog komt, dat contróle op de vanaf 1 Juni geprodu ceerde melk achteraf hier niet mogelijk is. Ons bestuur staat op het standpunt, en onze op 11 dezer gehouden algemeene ver gadering heeft dit standpunt krachtig onder steund, dat met een dergelijke uitvoering der melksteunbeperking geen genoegen kan wor den genomen, daar dit zeer onbillijk zou zijn tegenover de georganiseerde boeren en een groot gevaar voor het voortbestaan onzer organisatie zou opleveren. Zonder zich thans uit te spreken over de mérites van de melksteunbeperking op zich zelf, verzoekt het bestuur den minister daar om dringend de invoering van de melksteun beperking voorloopig op te schorten. Consequenties voor Nederland wat het sluiten van huwelijken aangaat. ,,De Tel." heeft zich gewend tot den chef der afdeeling burgerlijke stand te Amsterdam, mr. dr. J. Versteeg, met de vraag of de af kondiging van de nieuwe wet in Duitschland, voor zoover zij de bepalingen betreffende het sluiten van huwelijken door Joden behelst, voor Nederland consequenties heeft. Natuurlijk! luidde het antwoord. Wij zijn tegenover Duitschland gebonden door het verdrag van 12 Juni 1902, tot regeling van de wetsconflieten met betrekking tot het huwe lijk. Dit is een collectief verdrag, dat gelijker tijd geldig is ten opzichte van een aantal an dere staten. Huweljjken tusschen Nederlandsche on derdanen van niet-Arische afstamming met Duitsche onderdanen van Duitsche niet-Ariërs met Nederlandsche ingezete nen van Arische afstamming, zullen in de toekomst onmogelijk zjjn. O- T En er is nog iets anders. Wij zijn in Neder land gewoon, overgangsbepalingen te maken, doch ip Duitschland doet men dat tegenwoor dig anders en wordt de wet aangekondigd, met de mededeeling, dat zij den volgenden dag in werking treedt. En dus heb ik mij van daag genoodzaakt gezien, een paar, dat Woensdag a.s. in het huwelijk zou treden, aan te zeggen, dat ik het huwelijk niet voltrekken kan, wanneer geen bewijs overlegd wordt,, dat de Duitsche autoriteiten er geen bezwaar te gen hebben. In Japan verwacht men hervat ting zoowel van besprekingen over soheepvaartbelangeii als over den geheeten handel. Reuter meldt uit Tokio; In leidende Japansche kringen acht men de atmosfeer ten gunste van de hervatting der scheepvaart-besprekingen met Nederlandsch- Indië in den laatsten tijd aanzienlijk ver beterd en verwacht men de hervatting van Japansch-Nederlandsche handelsbesprekingen voor het einde van dit jaar. ROLAND DUPUIS geeft Vrijdag 20 Sept. half acht een gratis Esperanto proefles in de kleine zaal Borst en zal den avond veraangenamen met zang en muziek. Te huur perceel Beuken- kampstr. 29, f 5.75 p.w., water vrij. Te bevr.: Jan in 't Veltstr. 4. Te huur Badhuisstr. 29 en 29a, elk bev.: Kamer en suite en kelder, 5 slaapkamers, 2 vaste waschtafels, badkamer, schuur, I 7.50 p.w., water vrij. Adres: Hoogstraat 8. Net persoon K.M., vraagt1, Te huur (ie ruJ"le Woning 200.— ter leen, tegen hooge Fabriekugracfat 19, voorzien rente. Brieven onder No. 693, aan het Bureau van dit blad. Ie Held. Kattenbak Centrale, kantoor Molenstraat 151. Verwacht wordt, dat in den loop van de komende week een bespreking zal worden ge houden van de Japansche regeering met de vertegenwoordigers der Japansche seheep- vaartbelangen, waar de toekomstige Japan sche politiek zal worden besproken. Voorts verwacht men, dat de Japansche regeering den Japanschen consul-generaal te Batavia zal opdragen, onderhandelingen te openen met de regeering van Nederlandsch- Indië over de hervatting der handelsbesprekin gen in het begin van December a.s. Een net Kosthuis gevraagd voor 's nachts, met ontbijt en Zondags den geheelen dag. Beslist ger. gel. Br. onder no. 695, Bureau v. d. Blad. van electr., enz. Huurprijs f 4. p. week, water vrij. Adres: „Het Woningbureau", Weststraat 100. Goed tehuis gezocht voor een paar jonge Poesjes. Adres: Javastraat 90. Gevraagd tegen half October Werkzaamheden, onverschil lig wat. Tevens gevraagd een paar nette Kostgangers of mooie Zit-Slaapkamer teliuur. Adres: R. HORN, Kruger- I straat 128. Te huur een net HUISJE, Middenstraat, 5 12.— per w., water vrij. Adres: Djjkstraat 30. Te huur mooie BOVENWONING, Spoorstraat 25. Te bevragen: Westgracht 56. Luxe verhuur en ïanïibedpjj. tot maat 54 aan to» Te koop een WOONHUIS, voorzien van vaste waschtafei en W O Te bevr.: P. Heinsir-Cf 4 Te koop een KINDERWAGEN. Adres: Kanaalweg 15, na 6 uur. Eiken Steinbach PIANO, pracht toon, koopje. Adres: O. BIK, Van Galenstraat 2. Te koop groen emailleKachel m. beun. Adres: le Vroonstraat 52. De zitting van den Rijksdag op den Rijkspartijdag van de vrijheid te Neuren berg heeft den Duitschen joden wederom een zwaren slag toegebracht. Een drietal wetten zijn onder daverend gejubel en aanhoudend gejuich aangenomen. Zij ko men op het volgende neer; Of'icieel Philips reptralie-inrichting. Fa. P. A. DE ZEEUW, Westsfraat9S Telefoon 714 Df M00ÏSTF ff)T€ Terstond gevraagd flinke HULP IN DE HUISHOUDING Adres: Rijksweg 31, De Kooy. De eerst wet zegt dat de zwart-wit-roode vlag is afgeschaft, de Rijks- en handelsvlag zal voortaan een roode vlag met het witte hakenkruis zijn. De tweede wet scheidt de Duitsche burgers NACHT VEILIGHEIDS DIENST in twee klassen: de eene klasse heeft rech-|vraagt direct welbespraakt ten zoowel als plichten, de andere klasse^ Persoon voor abonné's en heeft plichten doch geen rechten. In de laa't-1 samenwerking ste groep behooren joden, misdadigers, j Brieven onder No. 696, aan staats vijandige elementen en personen van Bureau van dit blad' wie men niet mag verwachten, dat zij met hart en ziel achter de natiónaal-socialistische idee zullen staan. Zij verkrijgen alleen de z.g. Staatsange- hörigkeit. De groep die echter naast plichten OW rechten heeft, krijgt het z.g. Reichsblirgerï' schaft. Dit wordt neergelegd in een rijks burgerbrief, Burgers van deze groep kunnen alleen zij zijn die zich in dienst van de natie5- naal-socialistische idee stellen. De derde wet is direct tegen de joden ge richt. Zij verbiedt alle huwelijken tusschen joden en Duitschers of aanverwante rassen. Dergelijke huwelijken in het buitenland ge sloten zijn nietig. Het is den joden verder verboden buitenechtelijke gemeenschap met niet-joden te hebben. Ook mogen zij geen niet-joodsche vrouwen onder de 45 jaar in huiselijken dienst hebben. De joden mogen verder de Duitsche vlagvoor Je waarneming van het niet uitsteken. Het is hun evenwel niet ver-1 agentschap een er groote koffie- boden joodsehe vlaggen uit te steken. Deen .i1 ma' j? agentschap overtredingen van deze laatste wet worden S^eft bij goede weikkracht met zware gevangenisstraffen bedreigd. De aangename en loonende wet treedt onmiddellijk in werking. I bijverdienste door den verkoop De Rijksdag heeft deze wetten aangeno- ?an|P^rticu heren. Reflectanten pn li11 nam vprripr nr><" ppm hosinit aan (ook dame ot weduwe kan in Te koop het mooie Westslraat 15, met gr. werk plaatsen ruime bovenwoning, 3 slaapkamers m. v.w.t. gr. plat en achteruitgang. Ruime Hypotheek voorradig. Zeer geschikt voor Schilders bedrijf en vele andere zaken. Te bevr.: Loodsgracht 29. Te koop MOTOR, Ariël, kp. kl. 5 p.k., zeer snel, nieuwe banden met prima duo. met 1* maand wegenbelasting. Koopje! Adr.Ooievaarstr.30 Te koop een in goede staat zijnde, groene «Tiger» KACHEL 5 f 10.— Adres: Bureau v. d. blad. Te koop een z.g.a.n. zwarte Japon voor bejaarde dame f 5., 3/4 Viool, Standaard en Boeken f 8. Adres: Fazantenstraat 19. Te koop of te huur Joubertstraat 49 en Begonlastraat13. Te bevragen op nr. 13. Gevraagd een net R.K. MEISJE, bijC.DIJINEVELD, Verlengde Meerweg 88, Breezand. i Gevraagd Vrijdagsmorgens een flinke Werkster. Aanmelden na 5 uur Hertzogstraat 60. Wegens plaatsgebrek; Eikenh. cyl. Schrijfbureau, f25.— Eikenh. ovale Salontafel, f 7.50. Adres: Krugerstraat 118, na 6 uur. Te koop prima STOFZUIGER, f 15.-. Adres: Piet Heinstraat 58. Te koop nog eenige Kachels Waschmachines, Rijwielen en Meubelen. Adres: Langesteeg 12, nabij Casino. Te koop I Chevrolet Sedan de Luqe, 1931, op super com fort banden en koffer achterop, in schitterende staat v. onder- Wegens dubbele zaken te koop Flinke ruimte om uit te breiden. Koopprijs billijk. Huis te koop of te huur. Br. onder no. 699, aan het Bureau van dit Blad. Bij ons koopt U prettig. 0e beste soort waterdichte Schoenen, voorschool of werk. In Pantoffels de grootst mogelke keus. Ontvaegen de nienwste soorten Damesschoenen, f 2.75 per paar bij OOST, Koningstraat 31. Laat nu Uw/ Radio vak kunt, ombouwen met de nieuw-l» 0 SCHAAPER-SPOELEM eni tegen lagen prijs en onder garantie Te zien en te hooien STAKMAN BOSSESTR. weet U dat er ook voor meisjes Slobpakkeg zijn? In een pracht kwa, litoit bij: TROMPSTRAAT 8. (Bewaar U bon, het is eeii verrassing voor U.) KEIZERSTRAAT Grootste voorraad in alle maten en prijzen. Ook voor MEISJES Gevraagd een net Persoon ^ud' ie*s mnoif Adres: Crocusstr. 29. Iel. 601. v. bezorging van kleine brood wijk. Adres: ELTE, Koningstraat Er wordt gezocht men. Hij nam verder nog een besluit aan waarbij het oude reglement van orde van HSnmerKing den Rijksdag vervallen is verklaard en ook hij den Rijksdag het leidersprincipe is inge voerd. komen), gelieve te schrijven onder No. 697, aan het Bureau van dit blad. DE MONARCHALE KWESTIE IN GRIEKENLAND. Generaal Panajotakos in zjjn func tie hersteld. Onder den druk van de openbare meening heeft minister-president Tsaldaris generaal Panajotakos - hersteld in zijn fuctie van gar nizoenscommandant en bevelhebber van het eerste legerkorps te Athene. De generaal zal echter verlof genieten tot hij volkomen van zijn verwondingen is her steld. Republikeinsch protest. Te Canea op Kreta is Zaterdag een congres gehouden van alle republikeinsche groepen, dat een motie van protest heeft aangenomen tegen de restauratie en besloten heeft een organisatie te vormen tot verdediging van de republiek. Besch. Hulp in de huis houd ng gevr. Dienstb. aanw. Br. met opg. van leeft., ref., en verl. salaris onder no. 698, Bureau van dit blad. Te koop 1 Chevrolet, 2-deurs 1 Chevrolet 4-deurs, prima in orde, spotprijzen. Adres: Garage KRAMER, Wachtstraat 34. Te koop groen emaille Vul kachel met beun en pijp, merk «Sterns, prijs f8. Te koop ge vraagd een Wandelwagentje. Adres: Stakman Bossestr.12. gevraagd B.z.a. net Dagmeisje v.g.g.v. Ook voor lichte werkh. Brieven onder No. 692, aan het Bureau van dit blad. In- en verkoop van alle soor ten oude en nieuwe boeken, tevens leesbibliotheek. Amsterdamsche boekhandel Nieuwstraat 15. Ter overname gevraagd, houten BOETJE, 2X2* M. Adres: Asterplein 7. Te koop gevraagd SINGER INZINK8ARE NAAIMACHINE. Br. met prijsopgave onder no. 694, Bureau v. d. Blad- Te huur het Bovenhuis Binnenhaven 29, 4 kamers, keuken, zolder, gr. plat, achter kolen- en fietsenbergplaats, i 26.— per maand, water vrij. Te bevr.: THIEMAN, Binnenhaven 32. Te huur HUISJE, Spuistraat 27, (Hofje) t 1.50 per week. Te bevr.: Kanaalweg 148. Te huur perceel MOLENSTRAAT 105 Te bevr.: Ruyghweg 92. Tegen I 2.50 p.w., Woning Middenstraat 83 en voorf 4.50 KLAAS DUITSTRAAT 19. Te bevr.: Koningstraat 16. To huur het prettige Woor.huis Oostslootstraat 35 hoek Looier- steeg, voorzien van gas, water en electrisch licht. Per week f 4.75. Water vrij. Te bevragen Spoorstraat 12 en „Vraag en Aanbod", Hoofdgracht. Villawijk Duyn wuyck Huisduinen. Nog eenige van de nieuwe Villa's te koop of te huur. Alle voorzien van vaste waschtafels en badkamer. Adres: KREUGER, Dennenheuvel. BUICKAUTO in prima staat, moet wegtegen elk aannemelijk bod Adres: Javastraat 102. Ontvangen een prachtvolle sorteering Heeren- en Jongensmaten. Vraagt zichtzending bij Wij zijn 20 procent goedkoeper De gegarandeerde Polar Victory zijn alleen verkrijgbaar bij NeeBS Keizerstraat Hoofdagentschap voor Den Helder en Omstreken Wij zijn 20 procent goedkooper dan elders Bestel uw Brandstoffen bij den Kolenhandel CROCUSSTRAAT 29. TELEF. 60t (De straat bij den speeltuin Tuindorp). Bestellingen worden direct uitgevoerd en laagst© prijzen. Een ruim goed onderhouden Heeren huis Djjkstraat 1. Huur per maand slechts f 30.—. Closetplank met rol closet Extra dikke SCHRIFTEN 40 bladzijden van 10 nu 5 ct. Mooie witte SERVETJES 14 cent per 100 cent Mooie dubbele Schooletuis 24 ct. Mooie Strijk planken 99 ct. 3-deeiige zware Kachclrekjes 31 ct. Houten Kinder- Specltafel 39 ct. 6 ct. Kinder STRIJK TAFELS 39 ct. Mooie Fruitschalen van 30 nu 9 ct. Thcrmos- flesschcn onbreekbare beker Mooie gekleurde Padvinder- messen 29 ct. Vlekvrjje LEPELS MESSEN VORKEN Ronde zinken Bazarbakken 39 ct. 3 ct. Groote PORTRET- LIJSTEN 29 ct. RIETEN POPWAGENS &9 ct. KNIJPERS 23 ct. per 144 29 ct. 25iet c3© élaBtagges tolj

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 12