TIGER KACHELS HUI Marktberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 17 SEPTEMBER 1933. 7 K.N.V.B. NH.V.B. Interessante strijd tusschen Helder en Volewyckers. „Succes" debuteert met een nederlaag tegen H R.C. Wat ons voorts in den K.N.V.B. interesseert. Marineberichten. Voor den Politierechter te Alkmaar. Burgerlijke Stand van Den Helder. HOOPGEVEND BEGIN VOOK HELDER, HRC en TEXEL. Dank zij ideple weersomstandigheden, die zich de straife wind niet meegerekend, uit stekend voor voetbal geleend hebben, is de le „groote" competi^e-dag van KNVB en NHVB viot verloopen. Er behoefden althans in ons rayon geen wedstrijden uitgesteld te worden. Het publiek, dat de resp. wedstrijden in groo- ten getale bezocht heeft, heeft weer volop kunnen genieten van de geneugten, die Ko ning Voetbal op zoo'n unieke wijze kan bie den. Voor ons district waren verschillende re sultaten hoopvol, zooais we uit het hier vol gend overzicht zullen zien: 3e klasse A. Het feit, dat Succes en HRC tegen elkaar moesten rpelen heeft verhinderd, dat het suc ces voor ons district in deze afdeeling 100% werd. Bood- en withemden wonnen toch hun eersten wedstrijd; hadden wij van HRC niet anders verwacht, als een ware verrassing kwam de ~ege van Helder, die met 64 op het sterke Volewyckers behaald werd. HRC sloeg na een moeilijken wedstrijd Succes op eigen terrein mtt de score 20. De pas-gepro moveerden v en v/el wat tegen in hun eerste derde klasse-optrec tn. Echter stemt het eerste resultaat van onze plaatselijke clubs tot verheugenis; de komen de wedstrijden worden er des te interessan ter om Purmerstevn viel ons niet mee en liet zich door KVV met 32 op eigen terrein kloppen. Zaandijk wovan Beverwijk met 10, terwijl een anderen verrassenden uitslag in deze afdeeling uit Hoorn kwam, waar Hol- landia haar grootsehe plannen kenbaar maak te door een 40 zege op de Alkmaarsche Boys. Vierde klasse A. BKC hield zich uitstekend op Texel en liet zich op 't nipoer je kloppen. De thuisclub won met 21 en heeft zich daarmede tot één der favorieten gem£ikf Nieuwe Niedorp Yll:r aar 11. Andijk I—Schagen I 11. lies. Tweede klasse A. DWV 2 bleek over zulk een aardige ploeg te beschikken dat HRC's tweede er niet van kc.i wim.en (2z) Blauw wit 3—WFC 2 34; KFC 2—DWS 2 20; Alcm. Victrix 2—West Frisia 2 ge staakt. Deze wedstrijd, welke door onzen plaats genoot H. Augustijn geleid werd, werd ge staakt omdat kort na het begin de W.F.- midvoor Peereboom, door een zuiver ongeluk, zijn onderbeen brak. Kes. 3e klasse A. Helder 2 let zien, dat een team bestaande uit elf goede s- elers nog geen uitstekende ploeg hoeft .e zijn. Het goed partijgevende HRC 3 debuteerde met een gelijk spel, 11. KW 2—Hollandia 2 1—4; WFC 3—Pur- mersteyn 2 60. Eerste klasse D. Petten schijnt dit jaar niet zoo'n groote rol te gaan spelen als vorig jaar, want een 52 nederlaag tegen JVC zegt nog al iets. Inmid dels een knap begin van Julianadorp. Atlas en Helder 3 speelden een fanatiek partijtje tegen elkaar, dat in een gelijk spel, 11, re sulteerde. De Atlanters moeten leeren onder het spel niet zooveel te „praten", dat speelt niet plezierig, ook niet voor de tegenpartij. Overigens zal zij haar weg in de eerste klasse wel vinden. HRC 4 bleek niet van dezelfde kracht te zijn als in den zomer, nu werd ten minste met 31 van de Heldersche Boys ver loren. De Boys zullen hun woordje wel weer meespreken. Zoo ook Schoorl, dat met 31 over Succes 2 den baas bleef. Tweede klasse F. Helder 5 leed de verwachte nederlaag tegen Oudeschild (40), Oudesluis behaald een goede 13 overwinning op Sch'agen 2 en Zee macht begon al heel goed door het sterke Texel 2 met 31 klop te geven. De overige uitslagen luiden: Derde klasse Fa BKC 3—JVC 2 3—0; Watervogels 2—Zee macht 2 40. Vierde klasse G. De Cocksdorp 1A 41 2 52; Helder 6 H Bo; 3 2 42 Vierde klasse H. Helde. 7De Cocksdorp 2 56; Water vogels 3Oudeschild 2 5. Adspiranten K, iluer aHRC b 60; HRC aHelder b 01; BK -Schag, a 11. Adspiranten S. Helder cJVC a 40; Succes aHRC c 6 Adspiranten T. "I Her e—Ilc'dei f 60; Succes bHRC e 3- 14 V riendscliappelijk Oudesluis 2BKC 4 52. De withemden winnen met 64. In een zeer interessanten wedstrijd heeft Helder voor een talrijk publiek de niet ver wachte prestatie geleverd door een sterk fa- vo ct zijnde Volewijckers met een 64 ne derlaag naar huis te sturen. Dit prachtige rcruitaat werd voor een niet gering gedeelte verkregen door het heilige enthousiasme, waarmede elke spe.er van de eerste minuut tot de laatste zich gege» ;n heeft om een zoo goed mogelijk resultaat voor zijn club te be werkstelligen. De Amsterdammers, die over een uitste kende ploeg beschikken en voor wie deze eerste nederlaag nog absolut geen reden zal zjjn om verder „uit den strijd" te blijven, hadden blijkbaar zulk een heftigen tegen stand niet vrv.acht. 2 zij verwachtten, dat hun betere spel tenslotte wel voldoende zou zijn om het élan, waarmede de thuisclub te werk ging, te overwinnen. Hoe het zij, na een gelijkopgaande eer3te helft, waarbij Hel der dark zij prachtige doelpunten van Bijl en Kiljan een 31 voorsprong wist te nemen, werden de Volewijckers door het zeer agres sieve spelen van enze stajlgenooten zoodanig uit hu spel gebracht, dat de Helder-voor- hoede kans zag nog drie doelpunten te sco ren cn de overwinning voor het elftal tot een voldongen feit te maken. Een Helder, dat zoo verrassend weet op te treden en Kans ziet om dezen vorm te behou den, zal stellig een goede gooi kunnen doen naar den eeretitel. Niet dat de plo-g zoo schitterend speelt, maar er zit vaart en bravour in haar spel, met name in de voorhoede, zóódanig, dat zij voor eiken tegenstander een gevaar vormt. Daar komt bij, dat de spelers precies volgens een bestudeerd systeem te werk gaan, een systeem, waaraan de ploeg nochtans niet vastgegroeid zit. Voortdurend ziet men tac tisch gebroeders de Boer iets achter de voor hoede opereeren: zij maken de ballen klaar voor hun vleugelspelers en midvoor, die als ware stormrammen den kortsten weg naar het doel weten te vinden. De oudste de Boer moge de minste van het vijftal geweest zijn, men wijzige een voorhoede, die 6 goals (eigenlijk waren het er 7) weet te maken niet! Achter deze voorhoede trad een sterke half linie met aanvoerder-spil Kiesewetter al3 de groote figuur krachtdadig op, terwijl de backlinie, zonder den vorm te bereiken, die van haar verwacht werd (Evers hebben we n.1. wel eens beter gezien) fel, zij het niet altijd even oordeelkundig verdedigde. Keeper Muller sloot zich, als ware hij geïnspireerd door het goede werk van zijn team-genooteu, prachtig aan en kan een wedstrijd noteeren, waarin hij nu eens geen fout gemaakt heeft. Met nadruk waarschuwen wij echter voor een idee, die al gauw geneigd zou zijn ingang te vinden, n.1. dat hier sprake is van een model-ploeg. Zij kan a.s. Zondag net zoo hard tegenvallen als zij nu meeviel, maar de wedstrijd van Zondag heeft geleerd, dat er een goede ondergrond is en dat de mogelijk heid bestaat dat deze goede vorm bewaard blijft. Bovendien mogen we niet uit het oog verliezen, dat het niet „tegenzat" en dat de V.-keeper niet al te sterk verdedigde. De bezoekers hebben, zooals gezegd, een goede ploeg, die met twee invallers uitkwam voor den rechtsback en voor midvoor Henk Smit, den ex-HRC- en DFC-speler, die in on dertrouw is, doch vanaf Zondag a.s. zijn krachten aan zijn nieuwe club zal wijden. De groen-witten zullen nog van zich doen spre ken, maar als zij naast hun keurige spel opvatting niet meer enthousiasme aan den dag leggen dan Zondag het geval was, dan zullen zij heusch nog wel eens klop krijgen. De heer v. d. Berg, die de leiding van dezen wedstrijd had, vergiste zich nogal eens en zag enkele „geheide" handsballen van Back- haus over 't hoofd. Over het wedstrjjdverloop zullen wij kort zijn. Het begin is sensationeel. Backhaus loopt toe op een hoogen voorzet van links, waarbij hij den bal juist over de lat kopt. Hij komt hierbij in onzachte aan raking met den keeper, die eenige oogenblik- ken buiten gevecht gesteld wordt. Nauwelijks is deze op de been of Bijl zet zijn voet onder den bal, welke hoog de lucht in vliegt en vlak boven het doel neer komt. De verbou wereerde keeper grijpt mis en Helder heeft na 2 minuten spelen de leiding genomen. Dertien minuten later zet Backhaus stevig door, samen met Kiljan dringt hij tot diep in de V.-verdediging door, welke tenslotte door Kiljan gepasseerd wordt. Langzaam herstelt V. zich; het is vooral de rechter vleugel met rechtsbinnen v. d. Hilst als uit blinker, die prachtige aanvallen opzet. Na 25 minuten spelen heeft één daarvan succes als v. d. Hilst den bal keurig vrijspeelt voor zijn rechtsbuiten, welke onhoudbaar inzet, 21. Er Komt nu volop spanning; de bezoe kers zijn in deze periode aanvallend. Helder weet echter den gelijkmaker te voorkomen, terwijl haar voorhoede soms gevaarlijke uit vallen doet. Kiljan doelpunt na fanatiek door zetten, welke glaszuivere goal door den re- feree geannuleerd wordt. Even voor rust is het echter weer Bijl, die van zich doet spre ken. Op een gegeven moment staat hij vol komen ongedekt met een vrij veld voor zich, Kiesewetter zet hem met een harden bal aan het werk, snel loopt de linksbuiten naar bin nen, weet een toeloopenden back te passee- renen lost daarna zoo'n harden kogel, dat er geen houden aan is. 31. Na de rust. Aanvankelijk gebeurt er niets bijzonders, doch door energiek werken weet Helder haar tegenstander uit haar spel te brengen. Een harde voorzet van Bijl snort voor het doel en het hoofd van Barend de Boer doet de rest. 41. De thuisclub gaat nu de overwin ning ruiken en een vonk van genialiteit steekt het heele team aan. Sterk is zij thans aanvallend, Backhaus weet uit een der vele attaques een scherp schot te lossen, dat de keeper laat gaan. De bezoekers veranderen van opstelling, de spil gaat linksbinnen spe len. Het helpt wel wat, al moet Helder er zelf aan te pas komen om een doelpunt te maken. Evers raaktn.1. een bal verkeerd, welke daarop doel treft. Maar spil Kiesewet ter versaagt niet, met harde trappen houdt hij het spel open en het is midvoor Kiljan, die uit een aangegeven bal van B. de Boer een prachtig schot lost, dat via de lat in het doel caramboleert. 62. Nog geven de groen-witten het niet op. Wel is de mooie combinatie verbroken, maar de heeren zijn individueel wel zoo handig, dat de H.-verde- diging er de handen vol aan heeft. Er volgen zelfs nog enkele minuten „knijpen" als eerst de rechtsbuiten en kort daarop de linksbin nen onhoudbare doelpunten weten te scoren. De stand is nu 46, doch verder brengen de bezoekers het niet, want als de scheidsrechter kort daarop het einde aankondigt heeft Hel der een verdiende overwinning op een aan vankelijk beter spelende tegenpartij behaald. De cijfers geven 'de juiste verhouding weer. De Racers winnen na een matige vertooning met 20. „Succes" heeft maar op zeer matige wijze in de 3e klasse gedebuteerd. Het Wieringer team „rammelde" in alle linies, het samen spel was slecht verzorgd. Vooral in de voor hoede was dat het geval, waar de middenvoor op zichzelf aangewezen was, en daardoor dan ook absoluut niets heeft kunnen uitrichten. Dat spelen op eigen houtje zou tegen een elftal spelende op volle kracht een groote ne derlaag tot gevolg hebben gehad. Nu werd het 02, waar de heeren heusch tevreden mee mogen zijn. Het gemis aan technische kwaliteiten trachtte Suces te vergoeden door geforceerd en te „hard" spel. Een gezond en thousiasme zal elke match aan bekoring doen winnen en interessant maken, maar dan niet op de manier, zooals Succes ons dat liet zien. Afgezien nog van het feit, dat met zulk spel moeilijk overwinningen zijn te behalen. Door een en ander was het geen mooie openingswedstrijd, af en toe wel eens wat spanning en vleugjes goed spel, maar daar is dan ook alles mee gezegc.. HRC heeft niet aan de verwachtingen vol daan; of het was door het spel van Succes, we weten het niet, maar de spelers liepen hopeloos door elkaar. In perioden van over wicht ontdekten we meermalen 3 spelers in de voornoede, 2 in het middenveld en de rest in de achterhoede verspreid. Neen, dat ;s geen voorbeeld van goed positiespel. Indivi dueel werd dikwijls uitstekend gespeeld, maar de samenhang was maar matigjes aan wezig. We weten dat de roodjes veel beter kunnen het is te hopen, dat ze straks tegen Zaandijk in een beteren vorm zullen zijn. Alvorens het wedstrijdverloop te verslaan, maken wjj het bestuur van Succes ons com pliment over haar keurige terrein-accommoda tie. Deze is werkelijk een reuze-aanwinst; een pracht van een tribune, van extra stevig maaksel, aan beide zijden door glas be schermd. Verder een royaal opgezette con sumptietent en flinke kleedkamers. Het ter rein had ook een flinke beurt gehad het zag er goed uit en daarom is het zeker jammer, dat het speeloppervlak niet gelijk was en ook wat te smal. De HRC-spelers, gewend aan hun groote terrein waren daardoor wel wat gehandicapt. Het eerste kwartier is het meest mooie van den geheelen wedstrijd geweest; wel ging het wat zenuwachtig toe, maar er zat spanning in en het spel was toen niet slecht; HRC speelde tegen den vrij krachtigen Z.W. wind. Door flink aanpakken was dat voorloopig geen beletsel dat het spel goecj over en weer ging met de roodjes iets beter in de afwerking en daardoor gevaarlijker. Reeds na 7 min. spelen kreeg HRC de leiding door Zimni, die een vrijen schop mooi benutte. Zooals gezegd, bleef het nog een poosje een aantrekkelijk treffen. De S.-voorhoede is niet werkeloos, maar er is schot noch samenspel. Zoo mist de linksbinnen eenmaal een goede kans voor een bijna onbeschermd doel. Het „veelbelovende begin" is inmiddels verloopen in een weinig bezielende vertoo ning. Afwisselend zijn dé voorhoedes in actie, maar vorrmen geen hechte lijn, omdat men een W-formatie tracht te formeeren (HRC). Lont, van Succes, faalt op een goed afge werkte pass en daarna kwam de paal van Es te hulp. Dit was het begin van een licht overwicht van de thuisclub. Stevige doorloo- pers, die Wieringers, maar ze gebruiken hun hoofd niet, maken te veel gebruik van hun lichaamskracht, Zymni schiet naast en Post redt meesterlijk op de doellijn na een schot van den linksbuiten. Grootemaat, de rechts binnen van S.,komt met den bal vlak voor doel en schiet dan nog naast... Een hooge bal voor het S.-doel brengt er nog even de span ning in, maar Steffens schiet ver naast. Daarna was het rusten met een 10 voor-, sprong voor de bezoekers. In totaal werden 5 hoekschoppen genomen, waarvan 3 op het doel van Succes. De tweede helft heeft zich gekenmerkt door forsch spel, waarmede sommige S-spelers be gonnen en zooals het altijd gaat met de zelfde munt betaald werden. Was er nu een arbiter geweest met autoritaire eigenschap pen, dan zou nog veel te voorkomen zijn ge weest. Doch deze heer beging de fout zich te veel met de grensrechters en spelers in te la ten, waardoor zijn „gezag" naar de maan was. Herhaaldelijk werd het spel onderbroken voor overtredingen die niets om het lijf hadden, terwijl werkelijke „fouls" onbestraft bleven. Af en toe moest een speler bijgewerkt wor-i den, enz., enz. Uit dit alles blijkt wel dat van een regelmatig verloop geen sprake was. Het lust ons niet over dit gedeeite van aen wedstrijd nog in details te treden. Daarvoor stond het peil te laag. HRC was over het al gemeen de meest aanvallende partij, maar door het stugge tegenspel deed men het nogal voorzichtig. Voor doel misten we dat doortas tende ingrijpen, wat de ploeg ander zoo ken merkt. Succes was zwakker, maar niet kansloos. Er bleef echter weinig berekening in haar spel. Alles ging te wild en onbeheerscht en schutter Schmidt kreeg bijna geen bal toe gespeeld. Een enkele keer maar, dat de H- keeper er aan te pas moest komen. Vlak voor het einde onstond na een scher mutseling voor het Succes-doel H's 2e doel punt, gescoord door Steffens. Daarmede kwam het einde. Bij HRC heeft het achtertrio en de midden- half goed voldaan; bij Succe3 keeper, links back en linkshalf. H.R.C. 2—D.W.V. 2 2—2. Goed spel aan belde kanten. In hun eersten competitie wedstrijd kregen de Racingreserves DWV 2 op bezoek. De be zoekers vertoonden een partijtje voetbal, waar van nog heel wat te leeren viel wat betreft balbehandeling en techniek. Alleen het schot schenen ze thuis te hebben gelaten. Dat HRC het tot een gelijk spel gebracht heeft, dankt ze aan het geweldige enthousiasme, waarmede gewerkt werd. De Racers. staan er qua elftal ongeveer hetzelfde voor als vorig jaar, toen er zoo'n prachtkans op het kampioenschap werd gemaakt en dit be- teekent, dat ze ook nu weer een woordje zul len meespreken. Alleen zal de concurrentie heel wat grooter zijn dan verleden jaar. Hun achterhoede is zeer betrouwbaar met Prins in de goal en Beijer en Van Til als achter spelers, alleen hoede Beijer zich voor al te forsch spel. De middenlinie, bestaande uit Sel- derbeek, Geervliet en Leavy, is het zwakste deel van het elftal. Leavy hoort hier niet thuis. Vooral aanvalend ontbrak het nogal eens aan inzicht, doch ook hier is het maar een probeeren geweest en we zijn er v'an over tuigd, dat deze linie ook nog wel gewijzigd zal worden. Tenslotte de voorhoede. Zij be staat uit spelers, welke één voor één voor hun taak berekend zijn. De wedstrijd was voor het weinige publiek het aanzien ten volle waard, hetgeen vooral kwam door het zich geheel geven der beide ploegen. DWV, dat het eerst van het windvoordeel genoot, kwam dadelijk in den aanval en het duurde geruinien tijd eer Racing zich aan dezen druk eenigszins kon ontrekken. Doch toen hleek ook meteen de gevaarlijkheid der Racing- voorhoede, die tot tweemaal toe den keeper der Nieuwendammers in de gelegenheid stelde op prachtige wijze zijn talenten te toonen, één maal toen Sanders na vier, vijf man ge passeerd te zijn, een hard en laag schot loste en een andermaal, toen Reinders van kort bij een trough pass van Heijblok inschoot. Het was DWV echter, dat de leiding zou nemen, toen na een goeden aanval de bal terecht kwam bij den rechtsbuiten, die zich niet be dacht en onmiddellijk hoog inschoot, een schot, waarnaar Prins tevergeefs greep, 01. Na de pauze waren de bordjes verhangen. Nu was het Ra cing, dat den toon aangaf, maar door te peu terig spel gingen enkele goede kansen ver loren. De gelijkmaker liet toch niet lang op zich wachten, want toen Heijblok een bal op eenigen afstand vrij kreeg en op het punt stond in te schieten, werd hij gehaakt, het geen den gasten op een penalty kwam te staan, die netjes door v. Til in een doelpunt werd omgezet (11). Aangemoedigd door dit succes, kwam Ra cing geducht opzetten en het was in deze periode de DWV-keeper, die boven allen uit blonk door de manier, waarop hij zijn doel tot pl.m. 10 min. voor het einde voor verdere doorboringen wist te behoeden. Toen moest hij eindelijk zwichten voor een hard en zuiver geplaatst schot van Gast, die zijn club daar mede de leiding gaf. Langzaam verstreek de tijd en het bleef 21, al kwam DWV wat meer in den aanval. Het scheen alsof haar aanvallen hun vinnigheid hadden verloren. De Racing-achterhoede, daardoor overmoedig ge worden, kwam wat meer naar voren om met een eventueel derde doelpunt de zege veilig te stellen. Dit werd hun noodlottig, want om streeks 5 min. voor het einde doelpuntte de linksbuiten uit een plotselinge doorbraak met een vliegend schot, dat via den paal doel trof.. Zoo was de stand gelijk en bleef zoo, ondanks de heftige pogingen aan beide kanten om een gunstiger eindresultaat uit 't vuur te sleepen. H.R.C. III—HELDER n. De Racers forceeren een verdiend gelijk spel. In de ochtenduren heeft H.R.C. 3 haar entree gemaakt in den grooten K.N.V.B. Deze intree werd haar niet gemakkelijk ge maakt, daar de strijd moest worden opge nomen tegen de als sterk gekwalificeerde Helder-reserves. We kunnen niet anders zeg gen, dan dat de Racers er zich goed door heen geslagen hebben. Werd er voor de rust met den vrij straffen wind als bondgenoot nog al geknoeid, na de rust, toen Helder2 het, als gevolg van den 10 voorsprong te kalm opvatte, werd er goed gecombineerd en de Racingaanvallen waren toen zeer ge vaarlijk. Het waren toen vooral middenvoor Kuilman en linksbuiten Beneker, die opvielen door uiterst snel en tactisch spel, die de Helder achterhoede, die deze keer nogal wat gapingen vertoonde, voortdurend in verwar ring brachten. Het was hoofdzakelijk aan Kossen te danken, dat het bij de gelijkmaker bleef. De withemden met hun vele oud-eerste elftalspelers vormen een ploeg, waarvan de verwachtingen vrij hoog gespannen waren. Algemeen was men er van overtuigd, dat ze wel winnen zouden en het minder goede spel is o.i. dan ook wel veroorzaakt door het over schatten. De wedstrijd. zelve had veel te lijden onder den vrij straf fen wind, die van doel tot doel stond. Goed spel behoorde dientengevolge tot de zeld zaamheden en het pleit wel voor de clubs, dat tegen wind in, vaak de aardigste staal tjes voetbal ten beste gegeven werden. Zoo meteen van het begin, toen Helder 2 van de aftrap af de bal meenam en er keurig combi neerend tusschen uit trok, een aanval, die Godschalk besloot met een vinnig schot, dat de keeper maar net onder de lat vandaan kon grabbelen. Langzaam aan begonnen de Racers zich na de eerste Helder-attaques wat in te spelen en met den wind als steun kwamen ze tenslotte meer en meer in den aanval, een meerderheid, die ze door schot loosheid en het goede keepen van Kossen, niet in doelpunten zag omgezet. Helder 2 stichtte met haar gevaarlijke aanvallen vrij wat meer verwarring, en na een half uur spelen kwam dan ook een doelpunt. Na een through-pass van Smit was Buis doorgeloo- pen, die den bal laag naar Godschalk plaatste welke geen moment aarzelde en zijn club met een goed schot de leiding gaf. Vanaf dit mo ment werd het spel plotseling kalmer. Na de hervatting veranderde het geheele aspect van den strijd. Fanatiek werd er door de roodjes partij ge geven en het leek wel of Helder er beduusd van was. Inplaats van het verwachte Helder- overwieht kregen we een gelijkopgaanden strijd te zien, waarin de Racers qua speltech niek zeker niet minder waren. Net toen we dachten, dat de Racers het op zouden geven, even was ér een verflau wing bij hen te bemerken, kwam de gelijk maker uit een prachtig genomen corner van Beneker, die weliswaar eerst werd wegge- kopt, maar door Stins weer voor doel ge plaatst, waar de linksbuiten goed opgesteld gereed stond om den bal over Kossen heen naar zijn geheel vrïjstaanden middenvoor te plaatsen, die geen moeite had om den bal in het verlaten doel te schieten. Eerst toen za gen we een korte opleving bij de witjakken, doch ondanks de heftige pogingen waren de resteerende 8 minuten te kort om den stand nog in hèt voordeel te wijzigen. Zoo kwam tenslotte het einde van deze eerste derby, die niet bepaald schitterend door den heer Prins werd geleid. Texel I—B.K.C. 1 2—1. De eerste competitiewedstrijd in dit seizoen is Zondag op eigen terrein voor Texel op een zuinige 21 overwinning uitgeloopen. Aan vankelijk scheen 't, dat de thuisclub met de bezoekers weinig moeite zou hebben: het veld spel der Texelaars was ongetwijfeld superieur en reeds dadelijk, tegen den krachtigen wind in, gelukte het vele moeilijke situaties voor BKC's doel te scheppen. De verdediging daar was evenwel in orde, vooral de doelverdediger handhaafde weder zijn ouden naam. Voor T. gingen echter vele goede kansen door treu zelen en slecht schieten verloren. De tegen aanvallen van BKC waren lang niet zonder gevaar, vooral ook omdat de Texelsche ver dediging rechts vrij zwak bleek. Ook bij de gasten gingen eerst enkele goede kansen ver loren (vooral door slordig afwerken van de ballen door de voorlinie). Kort voor de rust echter gelukte het den bezoekers de leiding te nemen (10 voor BKC). In de tweede helft had Texel het windvoor deel, doch de gasten zetten nu eerst bijna alles op de verdediging. Het keurig combi natiespel, dat Texel eerst had laten zien, bleek nu geheel zoek. Toch gelukte het den Texe laars, door een prachtig doelpunt van Vlaming (die een voortreffelijken wedstrijd heeft ge speeld), den achterstand in te halen. Nu ging verder het spel gelijk op. Texel speelde in deze periode met 10 personen, omdat een der spelers door een onhebbelijk optreden tegen den captain, uit het veld was gezonden. Onge veer 20 minuten voor het einde wist De Graaf met een keurigen kopbal uit een corner de leiding voor Texel te nemen. Hoewel BKC verder alles op den aanval zette, gelukte het niet meer om den achterstand in tc halen. J.V.C.—PETTEN 5—2. Petten, dat met den J.-midvoor van het vorige seizoen op de middenvoorplaats speelt, wint den toss en speelt het eerst met wind mee. Het begin is voor J. bemoedigend, want ii3 den aftrap krijgt de midvoor den bal goed aangegeven cn met een pracht schot is de stand 1—0 vooi J. Na tien minuten breekt de P. linksbuiten door en met een onhoudbaar schot in den bo venhoek is de stand gelijk. Tot de rust blijft Petten in de meerderheid, doch de J-verdedi- ging houdt stand. Na de rust is het weer Petten, dat fel aan valt. JVC zit ook niet stil en als na een kwar tier de goed spelende linksbuiten voorzet is het de kleine midvoor, die netjes scoort. Bij een schermutseling voor het Petten-doel raakte de keeper den bai kwijt en de rechts binnen maakt er 31 van. Tien minuten later is de stand 51 door mooie schoten van mid voor en linksbinnen. Petten laat het er niet bij zitten en bij een aanval maakt Eriks er met een rollertje 52 van. Hiermede komt het einde van dezen spannenden wedstrijd en heeft JVC voor het eerst op eigen terrein van Pet ten gewonnen. Scheidsreonter Metselaar leidde uitstekend. SUCCES- NIEUWS. De verdere uitslagen van de Succes—wed strijden van Zondag zijn: Succes aHRC U 6X; Succes bHRC c 61; Succes 2Schoorl 1 13. Callantsoog-nieuws. Zondag j.1. speelde Callantsoog I haar eer sten wedstrijd voor de competitie tegen Dirks- horn I. Deze eerste wedstrijd is geen onver deeld succes geworden. Met 40 dolf C. het onderspit. Een klein ongeval tijdens den wed strijd is hier zeker niet vreemd aan. De rechtsbuiten van C. kreeg namelijk een klap tegen zijn rechteroog. Het ongeval was zuiver aan samenloop van omstandigheden te wijten. Na dit incident was C. totaal de kluts kwijt. Dirkshorn wist in deze periode de noodige doelpunten te scoren. AFDEELING I. AjaxKFC 31; XervesADO 03; HaalemRCH 3—2; VSV—Hermes DVS 1-1 2e klasse A: Alcmaria Victr.xBloemendaal 42; Vrien denschaarKinheim 21; DOSAFC 11; 't GooiEDO 24; UWZeeburgia 02. 2e klasse B: West FrisiaZVV 20; WFCHerclues 31 De SpartaanHilversum 22; BFCVelox 1—2; OSV OVVO 1—2. AFDEELING II ZFCStormvogels 00; DFCDHC 20; Blauw WitFeyenoord 10; ExcelsiorVUC 2—1. AFDEELING Hl Wageningen—PEC 10; AGOWSCH 2-1; Enschedesche Boys—Tubantia 31; Heracles Enschede 32; ZACGO Ahead 01. AFDEELING IV. BleyerheideNAC 0— 0; LONGARoermond 0—0; BVV-PSV 2—2; MWNO AD 4—0; EindhovenJuliana 11. AFDEELING V. FrieslandHoogezand 31; HSCGVAV 03; Be QuickLeeuwarden 40; Velocitas Sneek 31; AchillesVeendam 25. PLAATSEN VOOR ZEEMILICIEN- STOKER. Voor zeemiliciens-stoker, die den leeftijd van 24 jaar nog niet hebben bereikt en niet zijn afgewezen voor eenige vrijwillige ver bintenis bij de .Kon. marine, bestaat gelegen heid voor jaar dan wel voor drie jaar in werkelijken dienst bij de Kon. marine te wor den opgeroepen. Inlichtingen bij het com- mandement der marine te Willemsoord. Bij ministerieele beschikking zijn van de lichting 1936 aangewezen voor indeeling 24,305 dienstplichtigen, waarvan 1121 zijn bestemd voor de zeemacht en de overigen voor de landmacht. Bij Kon. besluit van 13 Sept. is aan den luit. ter zee der le kl. H. T. Hoffmannn, met ingang van 16 Oct., eervol ontslag uit den zeedienst verleend. De nieuwbenoemde .uit. ter zee 3r kl. jhr. J. A. Feith, is geplaatst aan boord van Hr. Ms. mijnenlegger Douwe Aukes te Vlissingen. Amsterdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 16 Sept. 1935. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Drentsche eigenheimers 33% ct., Muizen 3%4 cent, Duinzand aardappelen 4 4% ot., Noordholl. eigenh. 2%3 ct., Zeeuw, eigenh. 3%3 cent, Zeeuwsche blauwen 3% 3% cent, Andijker blauwen 33% cent en An dijker bonten 22% ct. per kg. Aanvoer 286 duizend kg. De veemarkt. ALKMAAR, 16 Sept. 1935. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 120 Vette koeien 90170, handel matig; 42 kalveren: gras 1530, vette ƒ30 60 en per kg 5070 cent; 30 nuchtere kalveren (slacht) 513; 231 Vette varkens (zware) p. kg 4146 cent. Handel goed. e Amsterdamsche veemarkt AMSTERDAM, 16 Sept. 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 647 Vette koeien, le kw. 5154 ct., 2e kw. 4048 cent, 3e kw. 3038 cent per kg slachtgewicht; 15 stieren 3438 cent per kg slachtgwicht; 137 Melk- en kalf koeien 125—170; 118 Vette kalveren, 2e kw. 42—46 cent en 3e kw. 3640 cent per kg levendge wicht; 54 nuchtere kalveren 47.50; 192 schapen en lammeren resp. ƒ1416 en 10 13; 371 Varkens, vleeschvarkens 90110 kg 5254 cent, zware varkens 5152 cent, vette varkens 5052 cent per kg slechtgewicht; 24 Paarden 70110. BROEK OP LANGEN DIJK, 16 Sept. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 6500 kg Aardappelen: Sch. muizen 2.20, BI. eigenh. 1.602.10; Blauwe 2.60; 2800 kg Roode kool 3.104.40; 7.50 kg Gele kool 3.904.30; 21000 kg Vroege witte kool 1.60 2, Gele nep 2.102.30, Gele uien 1.40 1.60, gele drielingen 6070 ct.; 950 kg Bieten 22.50; 550 kg Peen 1.30; 1700 kg Sla- boonen 4.508.70, alles per 100 kg en 7300 stuks Bloemkool le s. 1.504.20, 2e s. 1.50. TEXEL, 16 Sept. 105 schapen 711; 196 lammeren 47; 2 koeien 90130; 7 graskalveren 1530; 8 nucht. kalveren 510; 70 rammen 12 30; 2 /eulens; 4 kisten 1 ippen. Eierenveiling. Aangevoerd 58,329 eieren: 5862 kg ƒ2.90—3.20, 62—64 kg 3.10—3.30, 64—70 kg ƒ3.20—3.70, 50—56 kg 2.50—2.85; oude kippen (vor. veiling) 0.250.35 per kg. NOORDSCHARWOUDE, 16 Sept. 9600 kg aardappelen: Schotsche muizen 2.30, groote 2, drielingen 1.60, bl. eigenh. 1.60; 5700 kg uien: uien 1.101.50, drielin gen 0.600.70, gele nep 2.102.20; 4100 kg spercieboonen 4.309.40; 24,600 kg witte kool 1.702, alles per 100 kg. PURMEREND, 17 Sept. Vette koeien per kg 0.420.52, stug; gelde koeien 80120; melkkoeien 110—165; stieren per kg 0.320.36, stug; paarden 60130, stug; vette kalveren per kg 0.30— 0.45, matig; nuchtere kalveren: voor de slacht f 511. vlug, voor de fok 813, vlug; vette varkens per kg 0.420.45; magere varkens 1630, matig; biggen 1017, matig; scha pen 817, matig; bokken 310, matig; lammeren 61, vlug; piepkuikens per kg 0.45—0.55. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 2.90—3.40; eenden eieren per 100 1.85. 469e STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 16 September 19-.5 Hooge Prijzen t «O.— 3242 19211 20503 f 200.— 16070 16221 17579 20203 f 1002527 4372 5125 Prijzen van 70. 87 272 314 390 406 468 814 907 1309 1466 1602 1654 1818 1872 1990 2022 2185 2193 2248 2261 2327 2355 2391 2394 2404 2796 3231 3395 3435 3612 4085 4093 4170 4358 4432 4747 4863 5262 5299 5322 5327 5393 5535 5541 5684 5743 5751 5786 5806 5877 5992 6108 6109 6198 6335 G396 6426 6533 6594 6605 6777 6977 7098 7141 7157 7230 7257 7336 7592 7797 7829 7843 8105 8185 8193 8213 8388 8529 8531 8515 8744 8972 9053 9160 9269 9351 9505 9585 9724 9739 9861 10386 10573 10669 10757 10384 11061 11167 11230 11305 11317 11319 11490 11539 11690 11752 11964 12141 12160 12177 12796 12351 13245 13251 13471 13636 13728 13766 13788 13963 13994 14246 14269 14324 14542 14785 14787 15390 15521 15642 16063 16101 16228 16309 16311 16330 16473 16529 16599 16654 16761 16867 16997 17026 17477 17494 17885 18032 18179 18779 18844 18890 18901 19304 19469 19665 19707 19909 19959 20007 20126 20341 20413 20431 20439 20452 20680 20820 20827 20919 20955 20996 Nieten 29 85 158 165 166 187 209 213 257 269 293 298 338 385 411 438 495 575 592 690 712 773 866 887 1005 1010 1032 1054 1078 1113 1179 1263 1357 1388 1398 1476 1507 1554 1599 1705 1734 1741 1747 1773 1860 1888 1909 1975 2005 2069 2122 2186 2225 2371 2414 2499 2572 2619 2638 2647 2732 2777 2779 2850 2902 2913 2942 3029 3075 3096 3159 3250 3267 3308 3380 3389 3443 3458 3491 3494 3525 3576 3600 3620 3629 3727 3742 3768 3770 3847 3853 3901 4000 4024 4059 4065 4089 4121 4151 4161 4162 4208 4211 4212 4228 4263 4345 4538 4571 4575 4631 4637 4658 4668 4721 4723 4737 4750 4762 4792 4834 4861 4964 4999 5013 5035 5106 5120 5134 5138 5149 5158 5169 5423 5430 5516 5619 5630 5723 5832 5851 5943 5947 5974 5991 6082 6148 6163 6169 6174 6219 6317 6473 6479 6553 6609 6645 6680 6784 6820 6828 6900 6930 6950 6966 6974 7010 7020 7116 7134 7223 7244 7247 7307 7339 7452 7486 7529 7544 7557 7570 7621 7629 7659 7785 7814 7895 7942 7955 7965 7984 8040 8051 8080 8108 8141 8145 8155 8229 8284 8349 8427 8430 8466 8485 8494 8541 8609 8641 8672 8703 8706 8778 8818 8829 8912 8923 8960 8963 9001 9013 9085 9213 9233 9282 9288 9291 9330 9361 9364 9447 .9451 9476 9528 9573 9654 9743 9795 9800 9814 9817 9852 9857 9871 9926 9932 9963 9999 10005 10060 10075 10107 10142 10168 10192 10196 10199 10277 10291 10358 10383 10421 10439 10447 10474 10486 10498 10503 10544 10552 10556 10629 10637 10668 10699 10739 10820 10824 10887 10897 10980 10993 11055 11131 11188 11235 11246 11346 11364 11391 11446 11578 11590 11598 11613 11621 11647 11664 11701 11790 11797 11806 12037 12107 12132 12155 12204 12209 12311 12328 12342 12343 12346 12423 12459 12483 12504 12506 12509 12521 12529 12548 12557 12598 12663 12693 12744 12789 12880 12899 12929 12971 13063 13079 13103 13105 13148 13236 13253 13333 13374 13392 13524 13539 13679 13698 13829 13862 13865 13877 13895 13980 13984 13986 13990 13999 14038 14049 14064 14090 14100 14102 14153 14212 14230 14291 14331 14S62 14363 14438 14450 14512 14559 14610 14621 14633 14767 14866 14882 14921 14927 14994 15043 15120 15123 15181 15285 15324 15394 15411 15435 15436 15508 15527 15539 15633 15674 15677 15723 15766 15783 15900 15953 16000 16064 16152 16162 16201 16202 16207 16210 16280 16316 16329 16343 16355 16378 16540 16549 16559 18568 16606 16699 16710 16790 16963 17008 17058 17100 17106 17122 17157 17183 17203 17273 17361 17513 17570 17600 17606 17864 17867 17879 17913 17925 17936 17983 18061 18071 18184 18185 18187 18251 18254 18294 18299 18375 18396 18405 18415 18429 18447 18463 18471 18520 18633 18663 18724 18764 18817 18875 18883 18083 19116 19118 19176 19187 19239 19244 19282 19355 19361 19430 19431 19435 19497 19595 19607 19709 19721 19734 19817 19842 19852 19899 20029 20110 20111 20115 20120 20170 20178 20187 20198 20205 20216 20259 20386 20391 20497 20506 20524 20642 20652 20631 20719 20722 2^nri ALKMAARSCHE POLITIERECHTER. Het oude lied4 De eenige zaak, welke heden behandeld werd betrof den niet verschenen belastingwet overtreder, H. L., uit Den Helder, welke een motor had bereden, waarvoor de geëischte cijnspenning niet was voldaan. Er werd gevorderd 6 boete of 1 dag hechtenis, tegen welken dag de Officier be zwaar maakte, omdat deze geringe straf aan leiding kan zrjn voor den delinquent om te gaan zitten, hetgeen het Rijk op groote last zou komen te staan. Gerequireerd werd alzoo 6 boete of 3 dagen, waarvoor verd. dan ook veroordeeld werd. van 14 en 16 Sept. 1935. BEVALLEN: P. ScheerKenter, z. G. van WaardenSandbrink, z. A. G. F. Nieuwen- huisMackenzie, z. M. C. Wijnantsv. Gink, d. H. Koornv. Stenis, z. S. Lienosde Groot, z. B. de Wildev. d. Rerjden,d, G. A. Diele- manPohl, d. C. M. Crone—Eijkmans, d. OVERLEDEN: J. H. Brizeede Smit, 50 j. C. S. Post, 4 mnd. G. A. StecherVerberne, 62 j. als stook-element volmaakt als meubel 'n sieraad

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7