Julianadorp Anna Paulowna. Wieringen. Schagen, Texel. Bewijzen Lidmaatschap GEMENGD NIEUWS HRLDRRSCHE COURANT VAN DONDI ;DAG 26 SEPTEMBER i93fv_ Drukkerij De Boer Beurtschip op de wadden in nood. Ernstige brand. 2 mannen gearresteerd. Een roekelooze onderneming. De storm De moord op Evelyn Hoey Mijnongeluk. Epidemie van een onbekende ziekte? De deviezen-processen tegen katholieke geestelijken. Een afschuwelijk spoor wegongeluk in China. Borthold Jakob te Parijs. Een lammergier. vechtsachyf naar buiten gekomen en koerste reeds het Schulpengat uit. Deze gevechts schijf bestaat uit een geheel electrisch ge- lasentc romp, welke door waterdichte schot ten in een groot aantal compartimenten is verdeeld, zoodat het practisch uitgesloten is ook bij een aantal treffers op den romp dat de schijf zinkt. Nog maar nauwelijks zyn wij op weg ach ter de schijf aan of de wind steekt opnieuw op, en voor wij buiten het Schulpengat zijn, is deze reeds tot stormkracht aangewakkerd. De koppen stuiven van de golven af, wind kracht 11 k 12. Hoe zal de schyf zich hou den met de geweldige lap zeildoek die daar opgetuigd is? Het antwoord laat zich niet lang wachten. Nog maar kort is de „Utrecht" met de schijf buiten de uiterton of het mee- rendeel der zeilen valt weg. Van herstellen is onder deze weersomstandigheden natuurlijk geen sprake. En dus wordt de schietoefening afgelast. Wild schieten de golven aan; de schijf valt meermalen dwars achter de sleepboot. Wij stoomen naar de reede terug. Daar hooren wij, ciat ook de tot de manoeuvres behoorende oefening, die hedenmiddag zou aanvangen, is afgelast. Op de reede gaat „de haak" er weer in; afwachten is voorloopig de boodschap. Com municatie met den wal is uitgesloten. Btj dezen harden N.W. wind spookt het ook hier danig. Een motorsloep van de „Hertog Hen drik" ziet geen kans bij het schip terug te komen en zoekt de luwte onder den wal van Texel. Met assistenie van een marine-sleep boot komt zij tenslotte bij de „Hertog Hen drik" terug. Intusschen is ook de „Utrecht" met de schyf weder op de reede aangekomen en niet dari met veel moeite slaagt deze erin de haven binnen te loopen. De berichten van den wal melden o.m., dat de manoeuvres van de Duitsche vloot in de Noordzee eveneens gestaakt zijn in verband met de weersomstandigheden. Wij zijn dus niet de eenigen. In afwachting van het afbuien van het weer, gaat. aan boord alles zijn gewone gang. Er wordt theorie gedaan en cursus gehouden. Naast me zijn ze bezig met eerste hulp bij ongelukken; alle mogelijke ongevallen en ziekteverschijnselen passeeren de revue. Aan boord van de „Gelderland" zitten n.1. groo- tendeels jonge kerels die „in de opleiding" zijn. I11 het bijzonder is de „Gelderland" artillerie-instructieschip; het vormen van speciale artillerie-officieren en opleiding van kanonniers. Voor beiden is deze opleiding over twee jaren verdeeld, ieder jaar bestaan de uit ongeveer een half jaar cursus en een half jaar praktijk. De schietoefening die Woensdagmorgen zou worden gehouden, was de laatste voor de jongste jaars officieren. Er wordt dan geschoten met kanonnen van 12 cm, salvovuur uit 3 stukken by vaart- loopend schip op een gesleept wordende schijf. Er wordt dan op aangestuurd, dat van elk salvo van drie schoten er twee achter en een vóór de schijf vallen, zoodat het dus het geheele doel „dekt'. Geen gemakkelijke op dracht bij een slingerend schip en een niet minder bewegelijke schijf. In den loop van den middag buit het reeds aanmerkelijk af. De vrijwel plotseling opge stoken storm regeert blijkbaar niet lang. Als het zoo doorgaat is er kans, dat de voor hedenmorgen afgelaste oefening morgenoch tend doorgaat. Voorloopig is echter afwach ten nog de boodschap. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. Notaris A. M. Engelmann, heeft gisteren avond 7.30 uur, in het gebouw „Musis Sacrum" publiek verkocht: Het perceel, ingericht tot garage met boven woning en erf aan den Kanaalweg 8182, groot 2 aren 76 centiaren. Kooper de heer J. Peetoom te Alkmaar q.q. voor 9001. Het perceel, ingericht tot Koffiehuis met woning en erf aan den Kanaalweg 168, ge naamd „Casino-Bar", groot 1 are 20 centiaren. Kooper den heer A, J. van der Laan te Den Helder voor 5000. Huis en erf aan den Dijkweg 75, groot 87 centiaren. Huis en erf aan den Dijkweg 76, groot 71 centiaren. Huis en erf aan den Dykweg 77, groot 62 centiaren. In combinatie verkocht aan den heer A. J. v. d. Laan te Den Helder voor 4100. Huis en erf aan de De Buiterstraat 55, groot 75 centiaren. Kooper de heer A. J. v. d. Laan te Den Helder voor 1505. Huis en erf aan de Wilhelminastraat 59, groot 81 centiaren. Kooper de heer A, J. v. d. Laan te Den Helder q.q. voor 1526. Huis en erf aan de Wilhelminastraat 70, groot 85 centiaren. Kooper de heer A, Lastdrager te Den Hel der voor 2072. Het huis en erf aan de Wilhelminastraat 72, groot 85 centiaren, en het huis en erf aan de Wilhelminastraat 74, groot 85 centiaren, 4.300. Kooper de heer A. J. v. d. Laan te Den Helder. Huis en schilderswerkplaats met erf aan de Vlamingstraat 1, groot 1 are 50 centiaren, 1890. Kooper de heer A. J. v. d. Laan te Den Helder. Huis en erf aan de Breestraat, f 1341, Kooper de heer J. W. London te Den Helder. Huis en erf aan de Molenstraat 144, groot 67 centiaren, 1.200. Kooper de heer J. W. London te, Den Helder. Huis en erf aan de Schagenstraat 33, groot 65 centiaren, 2.480. Kooper de heer C. Th. de Boer te Den Helder q.q. Huis en erf aan de Goversstraat 43, groot 90 centiaren, 2.150. Kooper de heer G de Beurs te Den Helder. Huis en erf aan de Tweede Vroonstraat 31, groot 1 are, 70 cenitaren, 1.350. Koopers de heeren J. Greven en T Greven, beiden te Den Helder. MELKCUKSUS. De alliier op N. Hoornsman voor eenigen tyd taat opgeleverd, geslaagd zijn: N. man Nz., J. W. en C. Paarlberg. de boerdery van den heer gehouden melkcursus, die is beëindigd, heeft als resul- dat onderstaande personen Hoornsman Dz., K. Hoorns- Kost, H. van der Moenden VERGADERING WERKGEVERS- ORAGANISATIE. Hedenavond wordt door de Werkgevers organisatie te Koegras in het lokaal van A.° Kossen een vergadering gehouden voor toelichting van den loonbijslag. Op deze ver gadering zuilen de Wethouder P. A. Smits en de Directeur van den Dienst voor Sociale Zaken, de heer L. Bandsma, aanwezig zijn. VERKOOPING. In Veerburg had Woensdagmiddag de ver- kooping bij afslag plaats van: I. De boerenplaats „Kanaün" met 17.14.60 ha weiland; II. Een woonhuis met erf, groot 16.10 a.; III. Een woonhuis met schuur en bollen- bedrijf, groot 9.62.50 ha, alles gelegen aan den Boermansweg. I was onderverdeeld in 10 perceelen en III in 5 perceelen. Na in veie combinatiën te zijn geveild, kwam I, dat de vorige week voor totaal 13.340.65 in bod stond, nu op 13.345.65. Dit totaal werd nog door den heer N. Groot van Schagen met 1 verhoogd en werd dus 13.346.65. Het bod van den heer P. Voorthuizen van Schoorl, groot 1500, op II. bleef ongewijzigd. No. IH stond in bod op 7226.08, kwam nu, nadat in combinatie het bod op enkele perceelen was verhoogd, op 7246.08 te staan en werd op 15, dus voor f 7261.08, gemijnd door den heer C. A. Zekveld van Anna Paulowna. Tenslotte werd de heele combinatie 1, II en III die nu op 22.107.73 in bod stond (vorige week 22.066.73) aangeboden. Dit bod werd door den heer N. Groot van Schagen met 1 verhoogd en ook op 1 gemijnd, zoodat deze dus eigenaar van het geheel werd voor 22.109.73. POLITIE. Verloren: bruin taschje. Een belastingplaatje; een TOONEEL. Hoewel de zaal van den heer Slikker nog niet geheel klaar wam. werd zij toch réeds gebruikt en heeft b.v. de Floralia-tentoon- stelling gehuisvest. Nu nadert eiken dag de voltooiing haar einde en in October zal met een bal de zooveel ruimere zaai officieel ln gebruik worden gesteld. Begin November zai er voor liefhebbers van goed tooneelspel reeds iets moois te ge nieten zijn. Het gezelschap van mevr. De Boervan Rijk brengt dan n.U „Betje" regeert" voor het voetlicht. Correspondentie. Gebr. S. en J. de J., Wieringen. Uw in gezonden stuk komt niet voor plaatsing in aanmerking, daar het bericht, zooals wij het Dinsdag j.1. publiceerden, na gewonnen infor matie te bevoegder plaatse, volkomen juist blijkt geweest te zijn. H i p p o y t u s h o e f POLITIE, Vermist: een heerenrijwiel. Verloren: een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den gemeentebode Den Oever. Tijdens den orkaan, welke gisteren heerschte, geraakte het beurtschip „Nooit Volmaakt", op weg naar Vlieland boven Kornwerderzand op de Waddenzee in nood. Het schip werd gisterenochtend plotseling door het noodweer overvallen en ging voor op den steenen dam terecht. Een tweetal werd een speelbal der golven. Aan boord bevond zich de schipper met zijn vrouw en enkele kinderen. Door middel van de sjouw werd assisten tie van den wal gevraagd, waarop de te Kornwerderzand gestationneerde bergings sleepboot „Annie", van O. J. Bosker's ber gingsbedrijf uitvoer. Onder groote belang stelling aan den wal, mocht het de „Annie", na enkele vergeefsche pogingen gelukken vast te maken en schip met lading en opva renden behouden binnen te brengen. KRAANSCHIP OP DEN WAL. ïydens de uitvoering van werkzaamheden voor de uitwateringssluizen te Den Oever, werd de drijvende kraan no. 25 van de fa! O. J. Bosker, door het plotseling opkomen de noodweer overvallen en tegen de steen- glooiing geworpen. De kraan kwam, na een steiger in elkaar te hebben gevaren, boven op den steenen dam terecht. Een tweetal sleepbooten van het bergingsbedrijf van ge noemde firma voer uit om na enkele uren moeizamen arbeid de kraan vlot te krijgen en behouden in de we rit: haven binnen te bren gen. STORMBERICHTEN. De orkaan, welke Woensdagochtend met een windsnelheid 'van circa 115 K.M over den Afsluitdijk gierde, heeft aan varend ma terieel nogal schade berokkend. Het schip „Vertrouwen", geladen met schelpen en op weg- van Makkum naar Harlingen, sloeg bij Zurich op den dijk. De opvarenden konden zich redden. Tusschen Breezand en Den Oever geraakte een kraan van den aan- nemer j. de Vries op den dijk Een hoog geladen vrachtauto kantelde door den winddruk bij het passeeren van een dyksmagazijn op den Afsluitdijk met het ge volg. dat de lading zaad, gelukkig in zak ken, op den weg verspreid werd, Door het opwaaien van het water kwam een groot gedeelte van het staande palingwant bezui den de uitwateringssluizen op het droge te staan, zoodat de visschers te voet hun net ten konden inspecteeren. Ook de robben plaat kwam geheel droog te liggen, zoo ook een groot gedeelte van de Haven van Nieuw- land, waarin het water nog nimmer zoo was weggewaaid als thans. De Oeversche brandweer voorkomt door snel optreden een catastrophe. In den afgeloopen nacht heeft aan den Gesterweg alhier een hevige brand gewoed, waarbij het woon- en winkelhuis, alsmede de brandstoffenopslagplaats van den heer Doves totaal is verwoest. De heer D. was des nachts te circa half twee met zijn vrachtwagen thuisgekomen en plaatste deze in de garage. Hierna begaf hy zich in huis en zat nog even aan tafel, toen plotseling een lichtver schijnsel zijn aandacht trok, en hij tot zijn groote ontsteltenis bemerkte, dat zijn auto, almede de opslagplaats van brandstoffen in lichte laaie stonden, (in den auto was ver moedelijk kortsluiting ontstaan). Er werd dadelyk alarm gemaakt en de alhier gestationneerde brandspuit gaf spoe dig water met een 3-tal stralen. Door het stormachtige weer viel er aan blusschen niet te denken en moest men toe zien, dat alles verbrandde. Ernstig gevaar liep het woonhuis, bewoond door den heer J. W. Kossen en de netten- opslagplaatsen van Jan Bakker en Gebr. Rotgans. Waren ook deze opslagplaatsen gaan branden, dan was de catastrophe niet te overzien geweest. Gelukkig is het niet zoo ver gekomen, te meer daar de wind iets ging krimpen. Met man en macht is er evenwel gewerkt om nog zooveel mogelijk vischwant in veiligheid te brengen. Toen ten laatste ook de motorspuit van Hippolytushoef verscheen, hetgeen door sto ring van het telefoonverkeer lang duurde, kon men het vuur bedwingen en uitbreiding voorkomen. Deze ernstige brand bracht in het midder- nachtelijk uur zeer veel volk op de been. Een woord van hulde aan de Oeversche brandweer is zeker op z'n plaats, daar deze door bijzonder snel en krachtdadig optreden een groot onheil wist te voorkomen. Naar wij nog vernemen, is het woon- en winkelhuis, alsmede de inventaris verzekerd. De opgeslagen brandstoffen en de auto niet, zoodat de heer Doves een vrij ernstige schadepost te boeken heeft. De locomotief, eigendom van aannemer Herman, welke achter het verbrande per ceel stond, heeft veel brandschade geleden. HARDDRAVERIJ. De Schager harddraverij en renvereeniging „West-Friesland" te Schagen. hield Dinsdag haar jaarlyksche handicap-draverijen. De uitslag der voormiddag-draverij is als volgt. Aan de start verschenen 13 paarden: le prijs, 100.„Wilhelm", 280 m, eig. F. Bosveld, Den Haag. 2e prijs, f 50.„Diphias", 275 m, eigenaar A. de Vlieger, Nieuw-Vennep, berijder de eigenaar. 3e prijs, 25.„Sister Bond", 290 m, eigenaresse mevr. Kramer, Bergersdorff, ber. J. v. Leeuwen Jr. Namiddag-draverij. Aan de start 26 paarden: le prijs, 300.„Lady Bond", 290 m, eig. A. C. v. d. Veen, Haarlem, berijder H. de Vries. 2e prijs, f 150.„Johanna M", 285 m, eig. mevr. Kramer, Bergersdorff, ber. J. v. Leeu wen Jr. 3e prijs, 75.„Xuthus", 275 m, eigenaar Stal Gooiland Valkeveen, ber. W. H. Geertsen. anker. Het anker hield niet en het schip J. Vrijzand, West-IJsselmonde, ber. J. v. Leeuwen Jr. WEDSTRIJD PISTOOLSCHIETEN. De Politieschietvereeniging „Schagen en Omstreken" hieid Woensdagmiddag een wed strijd in pistoolschieten. De uitslag luidt als volgt: Klasse A. le pr., 57 punten, P. Leegwater, Warmenhuizen; 2e pr., 56 punten, A. v. Iperen, Callantsoog; 3e pr., 54 punten, J. van Honschoten Callantsoog; 4e pr., 53 punten, S. Samptonius, Wieringerwaard. Klasse B. le pr., 56 punten, T. v. d. Hoek, Slootdorp; 2e pr., 52 punten, P. Heeneweer, Sint Maarten; 3e pr., 46 punten, E. F. H. Holema, Schagen; 4e pr., 44 punten, H. den Hartigh, Kolhorn; troostprijs, 41 punten, R. M. van Haren, Sehagaen. DE TEXELSCHE MIDDENSTANDS-WEEK Ondanks 't ongunstig weder is Dinsdag het Bloemencorso en de Allegorische Optocht een groot succes geworden, de deelname was bij zonder groot, niet minder dan 30 groepen sloten zich achter Tex. Fanfare, voor den rond- gang, aan. Voorop ging 'n keurig versierde Bokkewagen, daarachter volgde een groep in Tex. kleuren met 't wapen, vervolgens 'n aan tal Melkmeisjes, gevolgd door Volendammers. die de visscherij in nood voorstelden. Nu kreeg 't boek v. Hector Mallot een beurt Vitalis en Remi met den hond. Daarna volgden verschil lende zeer smaakvol versierde rijwielen en een origineele reclame voor sanitaire artikelen van den heer Agter, oolc gingen in den stoet mee reclamewagens van de zuivelproducten der „Eendracht" en van den heer Joh. Bak ker. Byzonder trok de aandacht de „Kikker in 't riet" en de groep „Sjors en zijn rebellen" de U.L.O. meisjes kwamen uit met 'n Vrede- groep. Een bijzonder geestige voorstelling was vooral „Texel's Welvaren" even willen wy ook nog noemen de Kleine Courantenjongen, de Indianen en vooral ook den zeer smaakvol ver sierden auto van de dames Boekei-Kikkert. De groep trok tweemaal door ons dorp, vooral des avonds bij Fakkellicht was ze bijzonder interessant. De volgende prijzen werden toegekend als volgt A. Rijwielen en karretjes: le pr. 6. Visscherij" in nood, kinderen Not. Mulder en Dr. Boswijk. 2e pr. 4.— de Sanitaire reclame van den heer Agter. 3e pr. versierde Fiets (Kano) van J. Pijl, 4e pr. met idem Nel Ver meulen. 5e pr. 't smaakvol versierde wagentje van de kinderen van den heer v. d. Berg. 6e pr Drink meer melk van den heer Joh Bakker, B. gr jtpv..;. le pr. 10.Vitalis met Remi en Capi, Tr. v. Twisk en Tr. Kikkert. 2e pr. 5.„Tex. Weivaren" J. v. Zeijlen en Wim Stiggelbout als Pa en Ma en Joop Boekei, Köhler en Poort als drieling. 3e pr. Reclame auto „Eendracht". C. Wagens en auto's, le pr. 10.Vrede- groep. 2e pr. versierde auto dames Boekei Kikkert. 3e pr. Sjors Rebellenclub. Uitslag etalage-wedstrijd. Zuivelproducten en Kruidenierswaren le pr. (verg. zilveren med. en de levering van kruidenierswaren gedurende 'n half jaar aan Hotel „De Lindeboom") C. Huisman; 2e pr. verg. zilveren med. J. A. Hillen, 3e pr. zilve ren med. G. Blom, 4e pr. bronzen med. J. Schrama. Bakkerijen le pr. verg. zilv. med. Gebr. Blom, 2e pr. zilv. med. J. A. Dros, 3e pr. bron zen med. D. P. Koorn. Banketbakkeryen: le pr. verg. zilv. med. J. H. Kikkert, 2e pr. G. Duinker, 3e pr. J. Dros. Slageryen: le pr. verg. zilv. med. C. Visser, 2e pr. zilv. med. M. Goenga, 3e pr. bronzen med. J. G. Dros. Groenten, Fruit en Bloemen: le pr. verg. zilv. med. M. S. Langeveld, 2e pr. zilv. med. K. Wetsteen, 3e pr. bronzen med. N. Korten- hoeven. Meubilair: le pr. zilv. med. Fa. I. Moerbeer Zonen, 2e pr. bronzen med. J. V. Zoelen. Manufacturen en Mode-artikelen: le pr. verg. zilv. med. H. Schrama-Lap, 2e pr. zilv. med. Fa. Moerbeek, 3e pr. bronzen med. J. G. Dekker. Schoenen: le pr. zilv. med. A. C. Rab, 2e pr. bronzen med. Joh. Kikkert. Galanteriën en Huishoudelijke artikelen le pr. verg. zilv. med. D. Dros, 2e pr. zilv. med. Jb. Drijver, 3e pr. bronzen med. Wed. v. d. Kooi. Ijzerhandel, Rijwielen en Electr. artikelen: le pr. verg. zilv. med. P. Bakker, 2e pr. zilv. med. J. Agter, 3e pr. bronzen med. A. Knop- perts en S. de Waal. Diversen: le pr. verg. zilv. med. Fa. Lan geveld de Rooij, 2e pr. zilv. med. J. v. d. Aakster, 3e pr. zilv. med. M. v. Harn, 4e pr. idem J. N. Rijk, 5e pr. bronzen med. K. Man- tje, 6e pr. idem Wed. Schumakeiv De eereprijs voor de mooiste étalage in alle rubrieken werd toegekend aan Bakker's Ijzer handel (gouden medaille). Prijzen balléro-spel. Prijswinners waren Dinsdag P. W. Roeper, de Waal f 20.D. Verstegen, den Burg 10.J. v. 't Hooft, de Waal 5.Joop Huizinga, den Burg 2.50; Idem Nel Lap, T. Duinker, W. Duinker en A. Slegh, den Hoorn; W. J. Jouwersma, J. v. d. Aarkster, Marie Graaf, G. Sikkeleras, den Burg eu Juriens te de Cocksdorp. Door het slechte weer zijn de kinderspelen Woensdag uitgesteld tot Donderdagmiddag. Tot Heemraad van den Polder Eierland is bij Kon. Besl. benoemd de heer C. Kievit tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar wordt. VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE TEXEL. De Raad van Texel vergadert Zaterdagmor gen 11 uur; in deze vergadering neemt Burge meester Oort afscheid van het gemeentebe stuur. 1. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 2. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1936. 3. Idem begrooting Algemeen Armbestuur voor 1936. 4. Afscheid Burgemeester. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Vergadering te Haarlem. De vergadering spreekt zich met 146 tegen 85 stemmen uit tegen opheffing van alle saneeringsmaat- regelen. De algemeene vereeniging voor bloembol lencultuur vergaderde Maandagmiddag in het Krelagehuis te Haarlem, onder leiding van den heer Ernst H. Krelage. De voorzitter herdacht eerst Koningin Astrid en mgr. Aengenent. Spr. bracht in herinnering de vorming van het ministerie van landbouw en visscherij, waaraan voortaan ook de belangen van het bloembollenbedrijf zullen zijn toevertrouwd. De roep om een eigen ministerie voor de land bouwbelangen, die jaren geleden uit de land bouworganisaties vernomen werd, is later vrijwel verstomd, vooral sedert men ervaren had, dat die belangen ook in de departemen ten, waarvan de landbouw een onderdeel vormde, onder de leiding van een energieken directeur-generaal, zooals dr. Lovink, behoor lijk tot hun recht kwamen. Intusschen kunnen wij ons slechts verheu gen, aldus spr., dat door de oprichting van een zuiver departement van landbouw, de zorg voor dezen tak van volksbestaan nog intensiever zal kunnen worden behartigd. Spr. verwachtte, dat minister Deckers ern stig aandacht zal willen schenken aan de wen- schen ook van de vereeniging in verband met de inoielijkheden, waarin het bloembollenbe drijf nog steeds verkeert. Het voorstel tot opheffing van de sanceringsniaatregelen. De vergadering was bijeengeroepen ter be handeling van een stemming over de volgende vragen; 1. Acht de algemeene vergadering ophef fing van alle saneeringsmaatregelen na den verkoop van den oogst 1935 wenschelijk? 2. Zoo niet, is de algemene vergadering van oordeel, dat maatregelen ter voorkoming va» overmatige uitbreiding der teelt gehand haafd moeten worden, maar geen inlevering van surplus tegen vergoeding meer moeo plaats hebben en geen binnen- en buitenland- sche minimum- of garantieprijzen meer moe ten worden vastgesteld? 3. Zoo niet, is de algemeene vergadering dan van meening, dat de saneeringsmaatre gelen ook voor het plantjaar 1935/'36 in vol len omvang moeten gehandhaafd blijven? Een uitvoerige gedachtenwisseling over pro en contra volgde. Het hoofdbestuur is voor opheffing der mi nimum-prijzen. Een teeltregeling moet ge handhaafd blijven, opdat andere bedrijven niet overgaan hun grond om te zetten in bollen- grond. Vraag 1 werd met 146 tegen 85 stemmen ontkennend beantwoord. Vraag 2 met amen dementen van Lisse werd verworpen met 206 tegen 23 stemmen en Vraag 2 van het hoofd- bestuur .«-ra eveuee» outkeuuend beuut- 114 tegen 111 stemmen (de metiuc levering van varkens. Naar ons wordt medegedeeld, zal de beta ling van te na 22 September a.s. aan ie Ne- derlandsche Veehouderycentrale te leveren varkens tot wederopzegging geschieden op basis van onderstaande pt ijzen. Prijs per kg. geslacht gewiCiU in centen. Kwaliteit 50 K.G. IA IB HA IC IIB IIIA IIC IIIB IIIC CC Beneden Van Van Van Van Van 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 kg. kg. kg. kg, kg. 54 56 54 52 52 54 52 50 50 52 50 48 48 50 48 46 46 48 46 44 44 46 44 42 naar kwali teit max. cent. 40 51 49 47 45 43 41 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (d.i. het warm gewicht verminderd met 2 Deze pryzen worden verlaagd met 2 cent per kg wanneer d<» varkens als nood- of spoedgevallen zyn aangeboden; met 5 cent per kg, wanneer het spek der varkens na slachting zacht blijkt te zyn en wanneer het varken na slachting strepen, vlekken of on- derhoudscne bloeduitstortingen vertoont, waarvan de aanwezigheid reeds by de afname door den kringzaakvoerder is geconstateerd. Varkens, welke voor risico van den leve rancier zijn afgenomen, worden alleen d&n tegen bovenstaande pryzen uitbetaald, wan neet deze zich na slachting in goede conditie bevinden. Is zulks niet het geval dan wordt de werkelijke waarde na slachting vergoed. Zeugen, beerei of binnenbeeren mogen niet geleverd worden. Blijkt een varken na slach ting een binnenbeer te zyn, dan vindt de be taling plaats op basis van 60 der genoem de prijzen, tenzy zulks by de levering reeds is vastgesteld in welk geval nimmer meer dan de werkelijke waarde na slachting wordt vergoed. Deze prijzen gelden niet voor varkens, welke bestemd rijn om levend te worden uit gevoerd. Hiervoor zal de prijs telkens bij afname worden medegedeeld. Binnenland. Wegens het ontvreemden van een jacht. Door de gemeente-politie van De Rijp en Graft en de rijksveldwacht te Graft zijn in de gemeente Schermerhorn twee mannen ge resteerd. Het zijn een zekere J. W. v. W. uit Leeu warden en J. B., get omiliceerd te Alkmaar, die in een keurig gemeubileerd jacht reisden. Het is gebleken, dat zij dit jacht, genaamd „Betsy" waarvan zy den naam hadden ver wijderd eenige dagen geleden te Amsterdam hadden gestolen. Ze zyn, na bekend te hebben, met het vaartuig naar Amsterdam gebracht. Werklooze in een kano van zeildoek de Noordzee opgevaren; men heeft niets meer van hem gehoord. Zaterdag morgen is een inwoner van IJmui- den, zekere W. Duin, van IJmuiden, de Noord zee opgegaan in een door hem zelf van zeildoek vervaardigde kano, mee de bedoeling te trach ten Zuid-Frankrijk te bereiken om naar Zuid- Afrika te komen, waar hij werk hoopte te vin den. De kano was voorzien van een primitief zeil en volkomen onzeewaardig. De man had een liter water en vm>' vijf dagen levensmidde len aan boord. Tot nu toe heeft men niets meer van hem vernomen, zoodat men vreest, dat deze roeke looze onderneming, die niet einders dan als een wanhoopsdaad (D. kon geen werk vinden en genoot geen steun) moet worden beschouwd, een tragisch einde heeft gekregen. Buitenland. Treiler met negen man vergaan. Naar Reuter meldt, vreest men, dat de treiler „Skegness" uit Huil met een beman ning van negen koppen gisterennacht op de klippen yan Speeton by Bridlington is ver gaan. Het vaartuig werd tegen de rotsen te pletter geslagen en kon niet bereikt worden, hoewel drie reddingbooten in den verschrik- kelijken Zuid-Ooster storm daartoe herhaal delijk pogingen aanwendden. Onbekende daders. Ongeveer twee weken geleden werd te Coatesville in de villa van Henry Rogers, zoon van den onlangs overleden petroleummagnaat, het lijk gevonden van de 25-jarige New-York- sche actrice Evelyn Hoey, die door een schot in het hoofd was gedood. In de villa was een braspartij gehouden, en Rogers en zijn vriend Kelly, die volslagen dronken waren, werden gearresteerd om zich te verantwoorden. De jury heeft echter als haar bevinding verklaard, dat Evelyn Hoey door onbekende daders van het leven is beroofd. De officier van justitie verklaarde daarop, er ernstig aan te denken, de zaak door een andere jury te laten onderzoeken. Hij sprak openlyk zijn misnoegen uit, en verklaarde ronduit, dat eenige leden der jury dronken waien geweest. Rogers en Kelly zijn evenwel terstond op vrije voeten gesteld. Hun raads man verklaarde zich bereid, hen beiden we derom te doen verschijnen, indien en wanneer dit noodig mocht zijn. Zij zijn evenwel niet langer m hun bewegingsvrijheid belemmerd. Zes slachtoffers. In de mijn St. Felix by Mieres zijn, volgens, een bericht uit Oviedo zes mijnwerkers bij een instorting bedolven. Het reddingswerk is onmiddellijk ter hand friT1;,h0ewel er geen "°°P be*taat de zes arbeiders levend te bevrijden, De zes ««.(jnwerUers De zes mijnwerkers, die Dinsdae gemeld, door een instorting in een\, SelÜk ren opgesloten en wier toestand 'i'io" Wa* werd geacht, zijn thans, naar uit '<'!>eIc,0a wordt gemeld, ongedeerd uit de m». Vle(l0 Jn gere^ Volgens de Heraldo, het te Madrid schijnende blad, is er in de streek van i|, (provincie Leon) een epidemie van een bekende ziekte uitgebroken. In één dorn °n" niet minder dan 80 pet. van de iuwo Z°U ziek liggen. >nerg De lange reeks processen tegen katholiek geestelijken wordt onverdroten voortge/ schrijft de Berlynsche correspondent van^ Neue Zlircher Zeitung aan zijn blad. Nu is T Breslau weer een pater-Franciscaner tot jaar gevangenisstraf en 3000 mark boete vt* oordceld, die volstrekt geen deviezen had i» sniokkeld, maar den vertegenwoordiger viT" een firma van orgelbouwers uit Tsjecho-Slo! wakye 30.000 mark had uitbetaald voor ee door een Duitsche missie in Palestina besteld orgel. Ondanks deze verzachtende omstandig heden volgde veroordeeling. Het kerkblad voor het bisdom Berlyn dat geruimen tijd zeer gereserveerd in zyn uit drukkingen was gebleven, protesteert in het jongste nummer tegen de tendentieuze ver- slaggeverij in de Duitsche pers van deze soort processen en „den ophitsenden ophef" die van deze gevallen tegen de kerk en de ordensgees- telijkheid wordt gemaakt. Verschillende ie- zers hebben in dit protest een eerste ener gieke daad van den nieuw gekozen bisschop graaf Preysing willen zien. In den strijd tegen de eomrou- nisten in West-Honan en Sjenst 200 dooden. Een uit een locomotiet en vijf wagens be staande militaire trein, die de 109e divisie ter bestrijding van le communisten naar de pro vincie Sjensi vervoerde, is in de nabijheid vaa Sjentsjou in West-Honan ontspoord, en in een 30 meter diepen afgrond gevallen. Naar tot dusver gemeld werd, bedraagt het aantal dooden 200, terwijl een gelijk aantal gewond zou zijn. Onvoorwaardelijk vrygelaten. Gisterochtend heeft Berthold Jakob aan den arm van zijn vrouw zijn eerste vrye stap pen in het Quartier Latin gezet; de politie mannen die over hem waken, hadden beiden verlaten. Hij verzekerde een redacteur van de Intransigeant, dat zyn ontvoering niet het werk van overijverige Hitlerianen, maar van een staatsonderneming geweest is, anders had. meent hij. het overschrijden van de grens niet zonder slag of stoot in zijn werk kunnen gaan. De hooge Duitsche politie autoriteiten zouden dit duidelijk hebben laten uitkomen. En hij bevestigde, dat hij te voren bedwelmd moet zijn, doordat in de twee glaasjes kirsch, die hij met de beide „scha kers" dronk, een slaapmiddel gemengd is. Pas in Duitschland is hij wakker geworden, Anders zou hy niet met die individuen in den auto gestapt zijn en de voornaamste schuldige erkende in zijn tegenwoordigheid, dat die onderstelling reden van bestaan heeft. De Duitschers hebben hem wel zijn boekje met adresen afgenomen, maar gelukkig be vatte het niet de namen van Jakob's beste vrienden. De acht Duitsche personen, die er wel in werden aangeduid, zijn gevangen ge nomen, maar weer vrijgelaten. Ofschoon zijn ouders in Duitschland wo nen, blijft hij het Pruisische militarisme be strijden. Nederlandsche autobestuurder veroor' zaakt ongelukken in België. In den nacht van Zondag op Maandag heeft een in België vertoevende Nederlander, de heer S. uit Tilburg, tweemaal een aanrijding veroorzaakt, waarbij een persoon werd gé- dood en een ander Licht gewond. Hij is voor onderzoek naar, Dendermonde geleid, waar hij in arrest is gesteld. EEN CHINEESCHE SCHOOL GEPLUNDERD. Zonderlinge „hu"- Ongeveer 60 bandieten, van wie er velen met moderne geweren, anderen echter slechts met speren waren gewapend, hebben do volksschool te Loetsing aan de kust van de Zuidelyke Tsjekiang overvallen en he schoolgebouw volkomen leeggeplunderd. Zij ontkwamen met hun buiten, en 'ne medeneiging van een onderwijzer, 29 leerlin gen en twee schoolbedienden in zeven jonken naar volle zee, voordat dj boeren utt de om geving hulp konden halen. Aan de Times wordt uit Bordeaux gcnicl^ dat men Zoncag in het departement Doi<i0®"f waar reeds sedert eenigen tijd een ,JÜzon groote vogel de aandacht had getrokken, zien heeft hoe ueze vogel een klein la-"1 de lucht in nam. Waarschijnlijk is 'l(' 1 jn dus een lammergier geweest, die nog w Spanje en in de Alpen voorkomt. wanhoopsdaad VAN EEN STEENFABRIKANT. De eigenaar van een steenfabriek L otl. Noord-Frankryk, die werk verschafte a geveer 40 arbeiders, maar wiens w9s de algemeene cisis sterk te lijden 1 o)]1. verscheidene malen aangemaand om zetbelasting te betalen. Dinsdag 9cs een „afbetaling" te doen. iVaarde Daartoe liet hy 1500 bakstcenen te van 135 francs naar het belastingkan Zijii gen en aldaar afladen, daarna irKlicde0 bedrijf stop en begaf zich met Z'J" insc01^ naar het stadhuis, waar hy zie*1 'e ven op de lijst der werkloozen.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10