FOTO-PAGINA HEI COURANT Legerberichten, GEMENGD NIEUWS -f Binnenland. De storm uit het Noord- Westen. Slachtoffers aan de Friesche kust. Inbraak aan de Belgische grens. De stranding van de Kalba Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Marineberichten. De „Douwe Aukes" de manoeuvres op legt een rookgordijn om de oorlogsbodems tijdens f"! TV® ,n de ™"»ieber9plaa»s van de „Hertog Hendrik" tijdens de manoeuvres op de Noordzee, teneinde de commandanten der van'D^^nings^iTet'voo^'rl^bHrondere Noordzee. Het transport der groote granaten geschiedt per lilt duikbooten te misleiden Downingstreet voor de bijzondere kabinetszitting gade te slaan Het Fransche expeditieschip „Pourquoi Pas' Is met de leden der Fransche wetenschappelijke expeditie, die gedurende een jaar aan de Westkust van Groenland hebben vertoefd, in de haven van Rouen ter uggekeerd Schip losgeslagen en aan den grond gevaren. Het Nederlandsche tankschip' „Megara", liggende aan boei 26 op de rivier de Maas, voorbij de Heijplaat te Rotterdam, is giste renmorgen te half 9. ten gevolge van den storm van zijn achtertrossen geslagen. Sleep- booten met een havenloods zijn van de Heij plaat ter assistentie vertrokken, doch zijn onverrichter zake teruggekeerd, daar het achterschip aan de zuidzijde van de rivier aan den grond was geraakt. Men wacht nu op gunstiger omstandigheden ten einde te trachten het schip los te krijgen. In Den Haag een ravage van omgevallen boomen. Volgens den plantsoendienst heeft geen storm van de laatste jaren de beplanting van Den Haag zoozeer geteisterd als die van gis terennacht. Overal lagen gisterenochtend de afgebroken, afgerukte takken over de straat. Geweldig is de ravage geweest op het kanaal ter hoogte van de algemeene begraafplaats, Waar van een heele rij boomen groote, zware takken afgeknapt zijn. Ook op tal vaiwandere plaatsen zijn er, hetzij heele boomen omge waaid, hetzij boomen in tweeën gebroken, hetzij zware gedeelten van boomen naar be neden gekomen. Een doode te Amsterdam. Gisterennacht en gisterenmorgen heeft de zware storm te Amsterdam weder ettelijke boomen geveld en andere schade aangericht. Ook heeft hij een slachtoffer geeischt. Jn het Tweede Marnixplantsoen. bij de Raampoort, Stond gisterenmorgen een 53-jarige gehuwde Vrouw, uit de Rombout Hoogerbeetsstraat, onder een kastanjeboom met iemand te pra ten toen dè kruin van den boom door een hevige windvlaag afbrak. De vrouw is, door een zwaren tak zoo ernstig getroffen, dat zij bijna onmiddellijk overleden is. Het stoffelijk overschot is door den geneeskundigen dienst naar het Binnengasthuis gebracht. Schepen in nood gezonken. Het Zweedsche s.s. „Sverre Nergaard" was gisterenmorgen in nood op drie mijl ten Noor den van het vuurschip „Terschellingerbank". De bergingssleepboot „Holland" van de ree- derij Doeksen is van Terschelling ter assis: tentie uitgevaren. Volgens een ander bericht had het schip, dat op weg is van Oxelosund naar Antwerpen en Rotterdam, machineschade en vroeg het onmiddellijk assistentie. Nader wordt gemeld, dat de „Holland" de „Sverre Nergaard" op sleeptouw heeft ge nomen. De kustwacht op Terschelling meldde, dat in de Blauwe Slink twee binnenschepen zijn gezonken. De reddingboot „Bfahdaris" is ter assistentie vertrokken. Het Belgische sleepschip „Celienne", schip per Michiels, geladen met tarwe van Ant werpen naar Rotterdam, is gisterenochtend tengevolge van het stormweer vol water ge- loopen en daarna bij Fastingje op de Schelde gezonken. De bemanning is door de sleepboot „Dordrecht" gered. Te IJmuiden is de lood» dienst gestaakt. Vanwege den zwaren storm heeft de loods boot te IJmuiden gisterenochtend om negen uur den dienst gestaakt. Dak afgewaaid te Heerenveen. Te Heerenveen heeft gisterenmorgen half twaalf een windvlaag een deel van het dak van hótel Groen gerukt. Het dak viel op dè straat langs de Kolk. Met het oog op de vei ligheid werd het verkeer verlegd. Persoonlijke ongelukken kwamefc niet voor. Een patiënt overleden.: Ter aanvulling op bovenstaand bericht kan nog wórden meegedeeld, dat een leverancier van c sumptie-artikelen, die o. a. aan alle bij den gemeentelijken geneeskundigen en ge zondheidsdienst bekend zijnde typhuspatiënten geleverd had, thans wordt gecontroleerd. Het aantal verdachte gevallen bedraagt acht, waarvan twee personen betreffen, die niet werken in de beide werkplaatsen in het Bezuidenhoutkwartier, waar de andere pa tiënten werkzaam zijn. Sommige van de ge vallen zijn van lichten, andere van ernstiggn aard. teén patiënt is overleden. i Vier visschers verdronken. Gisterenmorgen waren, als gewoonlijk, eenige amateurvisschers uit Tjummarum met hun bootjes in zee gegaan om te viè- schen. Hoewel in den ochtend de zee kalm was, stak tegen tien uur plotseling een sterke Noordwesterstoi-m op met als gevolg, dat een aantal booten in moeilijkheden geraakte. De scheepjes, die dicht bij de kust lagen hebben nog kans gezien den wal te berei ken, zij het met groote moeite. Vier booten uit Tjummarum (gemeente Barradeel) en twee uit Westhoek (gemeente Het Bildt> lagen te ver in zee om tijdig te kunnen te- 1 ugkeeren. Het waren booten van ongeveer 5 meter lengte en slechts gebouwd op varen op kalme zee. De bemanning moest alles overboord zetten om te trachten zich te red den. Een visschersboot heeft van de kust af getracht de in nood verkeerende menschen tc hulp te komen en 'mocht er in slagen vier booten te 'bereiken, welker' bemanning werd overgenomen. De bemanning van de overige twee booten verliet deze in de hoop zwem mende de kust te bereiken. Hierin zijn vier mannen geslaagd met behulp van van de kust af toegeworpen reddingsmiddelen. Vier anderen zijn verdronken. De lijken van twee personen zijn inmid- detls aangespoeld en geborgen. De burge meester-strandvonder van Barradeel was bij de berging der aangespoelde lijken aan wezig. EEN ROTTERDAMSCH SCHIP GEZONKEN. EÉN OPVARENDE VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks twee uur is het motorschip „Nijverheid", .groot 185 ton, ge laden met graan en stukgoederen, komende van Rotterdam met bestemming Steenwijk tusschen Urk en Schokland gezonken. Een der opvarenden is hierbij verdronkeri. De schipper en een andere opvarende zijn door de visschersboot „Urk 175" gered en te Kam pen aan wal gebracht. Het schip behoorde aan den motordiênst van de gebr. Ouwehand te Rotterdam. MOTORBOOT Ü1T VELDKAMP VERGAAN Gistermbrgën is dè heer J. dè Vries met zijn motorboot uit Veldkamp vertrokken. Men heeft niets van h.em vernomen. Men vreest het ergste. Het spoor van Klein-Duimpje. Ir, het Belgische grensplaatsje SantCliet., bij Ossendrecht, is Maandagnacht ingebroken in een schuur van den landbouwer Heylaerts. De dieven maakten zich meester van een zak erwten, inhoudende ongeveer 100 kg en zij laadden de erwten in kleinere zakjes over. On gelukkig-voor hen zat in een van die zakjes een gaatje, met het gevolg, dat zich, toen zij de boerderij verlieten, een spoor van erwten vormde. Toen de landbouwer Dinsdagmorgen de diefstal ontdekte, waarschuwde hjj de politie van Santvliet-, ;die gemakkelijk werk had, doordat zij dit ispoor van Klein-Dutmpje maar had te volgen; Zij kwam zoo in de woning van een der dieven, een zekeren H. uit Sant- vliet, die op 4en zolder van zijn huis werd aangetroffen in gezelschap van zijn mede plichtigen, van L., eveneens uit Sandvliet, en den Nederlander H. uit Ossendrecht. De po litie vond op dezen zolder de erwten en bo vendien een groote hoeveelheid fietsonder- dèelèn en koffie. De drie mannen zjjn gearresteerd; men ver- moédt, dat nog meer arrestaties zullen vol gen, daar de inbrekers handlangers moeten hebben. H. is uitgeleverd aan de marechaussee te Ossendrecht. Het onderzoek wordt door de Belgische en de Nederlandsche politie geza menlijk Voortgezet. Het l«k van den kapitein aan gespeeld. Aan het st'.and te Domburg is liet lijk aan gespoeld van den schipper-eigcnaar H. Bak ker van net motorschip Kalba, dat verleden week Dinsdag is ges* and, na door de be manning verlaten te zijn Kapitein Bakaer verdwee bij het aan wal gaavoor den Westkapelschen dijk in de diepte. Het lijk .'.al naar Gro.i n; en, de woonplaats van den overledene, worden gebracht. Een eskadron» pantserwagens. Het voornemen bestaat tot vorming van een eskadron pantserwagens als zelfstandige eenheid. Hiertoe zal worden overgegaan als het benoodigde materieel, dat ter, deele nog uit het buitenland moet aankomen, compleet zal zijn. Het nieuwe onderdeel krijgt Den Bosch, waar ook het regiment wielrijders in garni zoen ligt. als standplaats. Zitting van Dinsdag 24 September, Uitspraak 17 September. M. de V., slager te IJmuiden. Het toebren gen van zwaar lich. letsel door schuld (eisch f 2Ö0 boete mbs. 60 dagen) 3 weken hechte nis voorwaardelijk. Geen slot dat pakte. Op de Dinsdagsche zitting werden iiog be handeld 2 hooger beroepszaken tegen een paar straatventers, W. D. en de Alkmaarder J. V., die te Den Helder op de Weetgiacht zonder vergunning met wat negotie hadden gescharreld en maar even tot 10 gulden bóete waren veroordeeld. De appellanten hadden niet veel succes bg den officier, want bevestiging der gewezen vonnissen werd gerequireerd, waarna sluiting. ©ij beschikking van de minister van dofen* sie a.i., is de off. van adm. der 2e Kl J- J* van Houtbn, den len October 1935 geplaats aan boord van Hr. Ms. Kortenaer. Luits. ter zee E. E. B. Lacomblé, U 3. Versfeit en A. Kroese, aan wie vergund is u' Oost-Indic naar Nederland terug te kecre zijr 18 Septembei aan boord van het ni. Marnix van St. Aldegohde van Tandjo s Priok vertrokken. j Bij beschikking van den minister van de fensie a.i. is met 2 October: e„ dé luit. ter zee le kl. E: J Dorgesius K plaatst te 's-Gravenhage bij het departem van defensie; ftV0 de off. van gez. der le kl. H. L. de geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacn te Willemsoord; met 1 October: v de off. van gez. le kl. P S. Walm Molen geplaatst bij de Marinekazerne lemsoord; (re de off. van gez. 2e kl. T. A. de Haan pladtst aan boord Hr. Ms. Van Ghen-, „g, de off. van gez. 2c kl. F. J. J. La"',.land. plaatst aa.ii boord van Hr. Ms. Geld

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 12