5e huut 5e h Aan alle Ouders: Aan alle Kinderen SCHRIJFMACHINE. ADVERTEERT IN DE Heldersche Courant, OOIEVAARSTRAAT 105 Groote afslag Pog ing tot moord. Een schietpartij voorkomen. Olifant in Artis gestorven. De overval met berooving te Terheiden. Overval met roof in boerderij. Autobus rijdt op boerenkar. f 38.000 verduisterd. Griezelige vondst. Een laffe moord. Ernstige treinbotsing nabij Valencia. De Queen Mary. Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Tijdschriften en Weekbladen Laat Uw kinderen meedoen aan Philips' grooten Kinder wedstrijd Zij kunnen er prachtige prijzen mee verdienen - en wat ze er voor te doen hebben, is op zichzelf al voor kinderen een allergenoeglijkste tijdpassee- ring: in de kleurige plaat van een allergezelligst huis zijn in alle kamers de lampen vergeten! Alle ornamenten zijn evenwel afgebeeld op een strook, aan de teekening gehecht en moeten nu op de bestemde plaats ge plakt worden. Uw handelaar geeft U gaarne alle noodige inlichtingen. Hij zal U ook de wedstrijdplaat verschaffen. Philips heeft voor jullie een huis laten teekenen, heele- maal in kleuren en met alles wat bij een huis hoort. Maar wèl zijn de lampen vergeten - in alle kamers. Al kun' je duidelijk zien, dat overal het licht op is! Die lampen komen op een aparte strook van de wedstrijdplaat voon Wie deze nu alle op de goede plaats weet te plakken, heeft kans op één der prachtige prijzen, die: Philips voor de winnaars beschik-l baar stelt. De moeite waard dus! Als je nu moeder of vader vraagt, om even naar een leverancier van Philips' lampen te gaan, dan zal deze alles vertellen, wat er verder' noodig is. „MET GOED VERLICHTE HUIS" N.V. PHILIPS' GLOEIL AMPENFABRIEKEM EINDHOVEN5 Openbare Aanbesteding. AUTOBOX. aangeboden N.V. GERARD WORM Puik Beste Aardappelen MODELSLAGERIJ van Rund, Kalfs en Varkensvleesch HÉLDERSCHE COURANT'VAN- DONDERDAG 3 OCTOBKR 1935 het electrische licht In alle kamers. In alle kamers, maar vooral op de slaapkamer, waar de brandkast en enkele geldkistjes werden geforceerd, was het een ware chaos. Een kar pet stond nog opgerold om te worden mee genomen. Het is niet bekend wanneer de In braak is gepleegd. Een vrouw lost schoten op haar zwager. Voor de rechtbank te Maastricht heeft zich Maandag te verantwoorden gehad de 25- iarige M V -O., wonende te Kerkrade, ter zake dat zü op 5 Juli aldaar, na kalm beraad, haar zwager W. V. van het leven heeft wil len berooven. door met een revolver, met scherp geladen, drie maal op hem te schie ten waardoor hij eenmaal in den schouder werd geraakt, echter niet doodelijk werd ge troffen. Nadat zij vijf jaren geleden was ge trouwd kwam de broer van haar man W. V. bij hen inwonen. Al heel spoedig ontstond een ongeoorloofde relatie tusschen verd. en haar zwager. In het begin van den zomer waren de beide broers naar Friesland ge weest. en teruggekomen had W. V. zich laten ontvallen: Ik heb daar een meisje getroffen, waarmede ik wel zou willen trouwen. Toen werd verdachte jaloersch. Uit het getuigenverhoor bleek verder, dat de vrouw op 2 Juli een revolver heeft ge kocht, nadat W. V. den dag tevoren met haar gebroken had, en bij haar moeder in den kost was gegaan. Op 5 Juli was verdachte bij haar moeder in huis gekomen, en had zij zonder te waarschuwen op W. V., drie scho ten gelost. Het O. M. door Mr. Dautzenberg waarge nomen, acht voorbedachten rade aanwezig. De eisch luidde 4 jaren gevangnisstraf. Mr. Ch. Vrijens pleitte clementie. Uitspraak 14 October. Tegenwoordigheid van geest van een deurwaarder. Het doorstastende optreden van een deur waarder en zijn helpers heeft Dinsdagmid dag zeer waarschijnlijk een schietpartij voor komen. Genoemde ambtenaar had opdracht beslag te leggen op huisraad en inventaris van een kleinen winkel aan den Overtoom, tusschen de 2e Constatijn Huygensstraat en Anna Vondelstraat te AmsterdamToen hij zich om ongeyeer 1 uur onder hevig protest van den eigenaar van deze taak- kweet, haal de laatstgenoemde, een ongeveer 50-jarige man, plotseling een revolver voor den dag, welke hij op den deurwaarder richtte. Deze bedacht zich geen oogenblik, maar wierp zich op zijn tegenstander, die na een hevige wor steling, waaraan ook de helpers van den ambtenaar te pas kwamen, overmeesterd werd. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die den winkelier naar het bureau Leidsche Plein heeft gebracht. Hij zal wegens poging tot doodslag ter beschikking van de justitie worden gesteld. De revolver, die met 6 scherpe patronen geladen was, is in beslag genomen. Het Koninklijk Zoölogisch Genootschap Ar tis te Amsterdam heeft een aanzienlijk ver lies geleden door het sterven van de bij de bezoekers van den dierentuin welbekende olifant Coba. Het dier kreeg dezer dagen een inwendig abces, als gevolg waarvan een verlamming optrad, waarna het op advies van den dieren arts is afgemaakt. Coba, een Sumatraansche vrouwelijke oli fant, was een geschenk van den heer W. C. Knoops en kwam op 13 Mei 1906 in het be zit van Artis. Zij is 31 jaar oud geworden. De collectie olifanten bestaat thans nog uit drie exemplaren. De aangehoudene legt een bekentenis af. De 20-jarige boerenzoon A. O. te Terhei den, die Maandagavond gearresteerd werd als verdacht van het plegen van den overval met berooving op de 80-jarige weduwe Kok in de Dorpstraat aldaar op Zondagavond j.1. heeft Dinsdagmiddag tegenover burgemees ter v. d. Meulen, van Terheiden, een volledige bekentenis afgelegd. Het grootste gedeelte van het geroofde geld is op zijn aanwijzin gen gevonden. De man, die ook door de weduwe herkend is, zal voor den officier van justitie te Breda geleid worden. BEROOVING VAN f 900.—. Maandagnacht is in een pand aan de Tuin derstraat te Rotterdam een buitenman be roofd van 900.In hetzelfde pand zjjn al meer beroovingen gepleegd. In verband met deze berooving zijn de 31-jarige vrouw R. S., de 31-jarige vrouw R. B. en de 40-jarige zee man S. v. N. aangehouden en opgesloten. Het geld is niet teruggevonden. De getaxeerde assurantiewaarde. Naar de N. R. Crt verneemt, is de ge taxeerde assurantie-waarde van de Rotter dam 1.5 miljoen. Indringers lossen twee revolver schoten op boerin, die ongedeerd biyft. Maandagnacht omstreeks vier uur is een overval met roof gepleegd in een boerderij aan den Bezuidenhoutschenweg te 's-Gra- venhage. Nadat de boer met zijn beide knechts naar het land was gegaan om zijn koelen te melken slaagden een paar onbe kenden er in door den stal de woning binnen te dringen. De boerin, die alleen was achter gebleven en nog te bed lag, hoorde onraad In een der andere kamers; toen zij de slaap kamerdeur opende, zag zy een man voor zich staan, die een schot uit een revolver loste. De vrouw sloot onmiddelijk de kamer deur en vluchtte daarop door de gang naar huiten. Toen zij uit haar slaapkamer kwam, werd opnieuw een schot op haar gelost. Zij bleef echter ongedeerd en vluchtte het land tn om haar man te waarschuwen. Pil het kort daarna ingestelde onderzoek werden twee looden kogels gevonden. De daders hadden tntusachen kana gezien uit een portemannaie ongeveer 2.50 mede te nemen. Meer wordt niet vermist. fiéii doode, één gewonde. Maandagmiddag is op den Rijksstraatweg te Hank. gemeente Dussen (N.-Br.), een verkeersongeluk gebeurd, waarbij één doode valt te betreuren. Door tot nu toe niet vastgestede oorzaak reed een autobus, welke op weg was van Brussel naar Haarlem, een hoerenkas, welke met een paard was bespannen, aan. Het voertuig werd met een hevigen slag omver geworpen en de beide personen, die op den bok zaten, werden op den weg geslingerd. Het waren de landbouwer Pruissen en diens achttienjarige zoon. De laatste was op slag dood, terwijl de vader aan het hoofd werd gewond en met een hersenschudding werd opgenomen. Hij is naar het R.-K. Ziekenhuis te Raamsdonksveer overgebracht. De autobus werd aan den voorkant zwaar beschadigd, doch de inzittenden kregen geen letsel. Kantoorbediende te Alkmaar aan gehouden. De politie te Alkmaar heeft aangehouden een kantoorbediende, die zich gedurende een reeks van jaren had schuldig gemaakt aan verduistering van gelden ten nadeele van een handelskantoor aldaar tot een bedrag van ongeveer 38.000. Hij is gistermorgen ter beschikking van de justitie gesteld en naar Ret huis van be waring overgebracht. Buitenland. Tante Pos houdt schoonmaak. 22.000 onbestelbare brieven. Dezer dagen zijn 22.000 onbestelbare brie ven vernietigd ten hoofdkantore van de P.T.T. te Bandoeng, meldt het Bat. Nbl. Dit heeft één ochtend in beslag genomen, en een veertigtal beambten bezig gehouden, nadat eerst was nagegaan of de inhoud stukken van waarde bevatte. De brieven waren onbestel baar ten gevolge van onvolledige adressee ring. Twee mannen die van een brug bij Moffat in Dumfriesshire (Schotland) in een ravijn keken zagen Zondagmiddag een in papier gewikkeld pak op den bodem liggen, waar een arm uitstak. Zij waarschuwden de politie die bij nader onderzoek op verschillende plek ken twee hoofden, twee voeten, een hand en een aantal beenderen gevonden heeft. Een van de hoofden was verpakt in een krant van 8 September. De schouwing van de deelen heeft uitgemaakt dat zij behoord hebben tot de lichamen van een jonge vrouw en een man van middelbaren leeftijd maar overigens staat de politie nog voor een compleet raadsel. De wijze waarop de lichaamsdeelen vaneen- gereten zijn wijst echter op het werk van een waanzinnige. De eerste taak is thans om de identiteit der slachtoffers vast te stel len. In een garage te Brooklyn (New York) heeft een laffe moord plaats gevonden. Een lid van een afpersersbende, Joseph Amberg, en zijn chauffeur, werden afgemaakt. Drie mannen als monteurs gekleed, waren Amberg en zijn chauffeur in de garage gevolgd, had den het hevig geschrokken personeel bevolen uit den weg te gaan, zetten Amberg en den chauffeur tegen den muur en schoten de 2 dood met een machinegeweer. De moorde naars zijn ontkomen. Vijf-en-veertig passagiers gewond. Nabij Valencia is een dichtbezette motor- trein die met een snelheid van 90 K.M. per uur reed, in botsing gekomen met een spoor wegwagon, die zich op het baanvak bevond. Uit de ruïne van den vernielden trein heeft men 45 passagiers gehaald, die gedeeltelijk zwaar gewond waren. Eén persoon is na aan komst in het ziekenhuis overleden. Gister was het een jaar geleden, dat het schip te water werd gelaten. De stand van de werkzaamheden. De nieuwe groote Engelsche mailboot Queen Mary werd Donderdag een jaar gele den door de Koningin van Engeland te water gelaten. Men heeft ter gelegenheid van dezen jaardag een rapport gepubliceerd over den stand van de werkzaamheden. Men is op het oogenblik bezig aan de laatste werkzaam heden aan dit schip, dat, toen het te water werd gelaten, een gewicht had van 37.000 ton, waarmede het 't zwaarste schip was. dat ooit werd gebouwd. Een van de belangrijkste veranderingen heeft het schip den laatsten tijd ondergaan door het plaatsen van de reus achtige schoorsteenen, waarvan er nu twee zijn geplaatst. Het schip zal drie schoorstee nen hebben. De voorste schoorsteen heeft, ge meten van de kiel af, een hoogte van 184 voet, de tweede 179 en de derde 174 voet. Ver der is men gereed gekomen met het afbou wen van de twaalf dekken en heeft men de machines en de hulpwerktuigen ingebouwd. Het plaatsen van de machines heeft elf maan den in beslag genomen. Op het oogenblik is men bezig met het stellen van de turbines. Dit is een bijzonder nauwkeurig werk. dat veel tijd vordert, omdat turbines zoo bijzon der teer zijn en omdat bovendien het rende ment van de machines hier voor een goed ge deelte van zal afhangen. Tevens zijn de beide masten geplaatst. De voorste mast heeft, wederom gemeten van de kiel af, een hoogte van 234 voet. [Men is je veil - eens nog bezig met het plaatsen van de''72 groote ketels, die zullen worden opgesteld in vijf ketelruimen. Het metselwerk veréischt hierbg bijzonder veel tijd. In het totaal 4ieéft men meer dan 50.000 ton metaal aan het bin nenwerk en aan de machines van het schip verwerkt. Ten slotte vordert het timmerwerk en de decoratie van de passagiersverblijven goed. Een groot aantal bekende schilders en beeldhouwers zijn hiervoor geëngageet'tj. Zitting van Dinsdag 1 October, Uitspraken vorige zitting. P. B., melkcontroleur te Amsterdam, door schuld veroorzaken van ernstig lichamelijk letsel (aanrijding van een wielrijder in de Pater Nosterstraat. Eisch 150 boete Of 50 dagen) 100 boete of 50 dagen. I f, H. J. S., arbeider, Heilo. Openb. sphennis art. 329 strafr., 1 dag gevangenisstraf en voorw. ter beschikking der regeering .gejsteld. A. L. P., rijwielhersteller, Hoorn. Stjhuld- heling, vrijgesproken. ,s> W. C. D„ straatventer en J. B. V., iderii, te Alkmaar. Hooger beroep tegen vonnisj van den Kantonrechter te Alkmaar ter zakel ven ten zonder vergunning, resp. te Alkmaar en Den Helder. ,i f le. vonnis bevestigd dat opgelegd 8 boete of 1 dag. 2e. vonnis bevestigd dat opgelegd f 3 brete of 1 dag. Schoor): i j In ©er en goeden naam benadeeld. De heeren Arie van W. én Herman Hendrik D., beide pensionhouders, respetievèiijk te Amsterdam en Nunspeét, sierden gezamen- llijk de zondaarsbank naar aanleiding van een tegen hen ingediende klacht van den liiede- pensionhouder N. W. v. d. G. te Schöofl tér zake smaadschrift. De heeren hadden namelijk in opdrachjt van de landelijke federatie van pensionhouders te Schoorl brochures verspreid waarin artikelen voorkwamen, die door gezegde heer v. jd. G. beleedigend werden geacht, In zijn quriliteft al3 voorzitter van deze organisatie. De verdachten door mr. Leesberg' verdé digd, ontkenden bij monde van den heer van D. met opzet den heer v. d. G. persoonlijk te hebben willen beleedigen. De tweede verdachte citeerde uit een ver weerschrift dat de band die bestond tusschen den heer v. d. G. en den heer L. Cats, uit gever van het Bondsorgaan funest was ge weest voor het bestaan van de organisatie. De heer S. L. Cats, uitgever van het Bonds blad „Pensionbelangen", ontkende dat v. d. G. honoranium had genoten als redacteur van de gastronomische rubriek. Wel bezorg de hij indirect advertenties van groote; pen sions. Dan Kreeg v. d. G. een perceptage voor deze aanbrengst. Verdediger zeide, dat het een bondsorgaan was wat de heer Cats uitgaf, zonder bonds leden. De heer Officier, aan het woord komende, achtte de zaak voor buitenstaanders piet zoo belangrijk, doch soms we' voor belanghebben den daarom krijgt de klager dan ook het[: volle pond, opdat geen partijdigheid kan Worden verweten. Alles bijeen genomen, meende officier, dat verdachten voldoende hadden naar voren ge bracht, dat het hun opzet niet was geweest om te smaden er te beleedigen en requireerde derhalve vrijspraak. Mr. Leesberg refereerde zich aan het Requi sitoir. Den Helder: Die rolde er fijn door. De laatste der Mohikanen was de 39-jarige Jacob K., uit Den Helder, die met overjas en deukhoed beladen op de zondaarsbank ver scheen wegens een niet al te mooi feit.i mis drijf art. 247., wetb. van strafrecht. In dit proces, dat uiteraard met gesloten deuren werd behandeld, fungeerde mr. Smal als verdediger. De pleiter had in waarheid Zijn beau jour, want ook in deze zaak wérd vrij spraak gevorderd, na requisitoir waarbij! plei ter zich volgaarne aansloot. A.s. Dinsdag 8 October geen strafzitting. ,,De Wandelaar". Verschenen bp deh uit gever A. G. Schoonderbeek te Laren dej Sep- tember-aflevering van ,De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuur bescherming, heemschut, geologie, foljklore, buitenleven en toerisme. Nol Binsbergen. de bekende vogelfotograaf, vertelt o.m. van een grutto, die zoo mak was, dat men den vogel met de hand kon strjeelen, H. H. J. Ma~.s discht Limburgsche spookge schiedenissen op en P. L. Rusticus en Practi cus zetten respectievelijk uiteen hoe dej tuin en kamerplanten in de hersftmaand nloeten worden behandeld. Over het rijke Achterhoeksche vlinder- leven weidt G. J. Klokman J.Azn. uit, <pr. A. C. de Koek geeft een beschouwing tenbeste over een eclips-expeditie en van wijlen A. Jo- man is een nieuwe wandeling opgenomen, ditmaal naai' Treek en Pyramide. Verder noteeren wij de voortzetting van J. Vijverberg's relaas betreffende zijn vijfen twintigjarige loopbaan als vogelfotograaf en een artikel van Joh. Hepp, die evenals on langs Rinke Tolman, de redacteur, de natuur- schennis in Soest signaleert. De rubriek „Van en voor de lezers" (na tuurhistorisch allerlei) beslaat verschillende pagina's die bijzonderheden bevatten oiptrent de kleine plevier, het vraagstuk „verstand of instinct", abnormale tulpen, ooievaar iri ge vangenschap en allerlei onderwerpen méér. Ook in illustratief opzicht mag de nieuwe aflevering er weer zijn; tientallen fotó's en teekeningen vormen een bekoorlijke afwisse ling van den onderhoudenden en instructieven tekst. „De Kern", tijdschrift-artikelen van blij vend belang uit binnen- en buitenland, Onder redactie van J. Godschalk. Uit den inhoud van het September-nummer: Lichaamsbouw en aard; Het rattengevaar; Verdediging van den toerist; Beroemde sportprijzen; Vari vol wassene tot grijsaard; Suitsbergens kolen; De wording van Noord-Amerika; Het liezen der muziek; De mensch houdt van oorlog; Autobussen in de V, S.; Reuzendieren; Auto mentaliteit. „Het Goed Verlichte Huis" Ondergeteekende is voor nemens op Zaterdag 12 Oct. v.m. 11 uur in het „Kegel- huis" aan te besteden: het bouwen van een Groente hal met bovenwoning aan den Brakkeveldweg alhier. Besteding uitsluitend in massa Bestek en teekening verkrijg baar f 2.50 per stel, resti tutie I 1 op den dag der be steding. Inlichtingen dagelijks ten kantore. J. J. VAN DER LEEK, Architect. Te huur't fraaie Heerenhuis Prins Hendriklaan 18, waarin sedert jaren een doktersprak tijk is gevestigd geweest. Huurprijs f 55 per maand. Adres: 't Woningbureau, Weststraat 100, Te huur Heerenhuis, Dijk- straat 18, f 7.— p.w. en lief Huisje, Achterstraat 4, f 2.— per week. Adres: H. v. PELT, Keizerstraat 100. Te; huur flink Winkelhuis, mooie stand. Keizerstraat 80. Adres: LÖNDON, makelaar, Hertziogstraat 62. Te koop 1 Motor-carrier 100 c.c., geheel compleet, met verlichting en 1 Dames- en Heerenrljwiet. Alles in goeden st 3clt> Adr.:P. M. HEIJLIGEN BERG, Spoorstraat 99. Tel. 585. Ter overname aangeboden, een i. z. g. staat bevindende Haard en 2 Salamander-Kachels m. bijbehooren. Te bezicht. bij: Fa. BLOM, Middenstraat 16. Te koop mooi Woonhuis, Hector Treubstraat 67. Te bevragen; aldaar. Remington, zoo goed als niet gebr. Billijk. Bez. Weststraat 5. Verzoeke geen geld of goederen af te geven aan mijn gewezen vrouw, daar door mij niets wordt vergoed. S. MULOER, Langestraat 80. aangeboden Vooruitbetaald: 10cl. p. regel I minimum Nietvoorultbet:l5ct. p- regel) 40en60c- Hemi Slagroom een delicatesse, mag op geen enkele tafel ontbreken I Te huur Te bevragenC. VIS, Kanaalweg 100. Hemi Karnemeiksche Pap, voor zieken en zwakken! Te huur pracht Huis, Bad- huisstr. Nr. 41, f 7p.w., v.w. Nieuw Huis Middenstr. 96, f 5.50 per week, v. wascht. Groot Pand, waarin geves tigd scheersalon Hector Treub straat No. 28,14 dagen te aan v., f 8.— per week, vaste wascht. Adres: Woningbur. Riemers, Fazantenstraat 61. Te huur het ruime HUIS Joubertstraat 68, f 6.—, w. vrij. Inl. Woningbur. DEKKER, Koningdwarsstraat 41. MOOI WONEN. Te huur nog slechts een der riante Huizen aan de Lijster straat, bev. 3 slaapk., badk., hal, t 7.p. week, water vrij. Inl. Woningbureau Dekker, Koningdw.str. 41 en Koekoek straat 1. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet15 ct. p. regelf 40 en60c. Te koop nog slechts 1 van de 8 nieuwgeb. Woningen aan de Violenstr., kooppr. 13000 Adres: M.C. v.d. PLAS, Keizersgracht 77. Heden in voorraad in alle maten Klomplaarzen f2.95 Klompschoenen f2.95 Rubberknielaarzen f 2.95 Nieuwe militaire schoenen 44 tot 48, f 2.95 Gewone Werkschoenen f 2.75 Leren Looplaarzen wol gevoerd f7.50 bij O O S T, Koningstraat 31. goede) eigenschappen vari :rO&T .«jfl (rt I. door Kleermakers vervaardigd (geen fabriekswerk); 6^ II. gegarandeerde kwaliteiten III. met losse reserve, kraag, Prijzen vanaf f 17.50 Verkrijgbaar bij: KEIZERSTRAAT Te koop Raam- en Deur kozijnen, Dakramen,Schoor steenmantels, alle soorten Dakpannen, Balk-, Timmer en Brandhout, Winkelpui, enz. Adres: E. JANSEN en Zn., Javastraat 115. Tel. 628. Heden versch verkrijgbaar wilde en tamme Konijnen, Hazen, Soep-en Braadkippen Adres: Emmastraat 50. 3 Kilo voor 10 cent. Alle dagen versche bieten. H. BOELSUMS Koningdwarsstr 28 Hemi gesteriliseerde melk in fles- schen, het fijnste op de ontbijttafel 1 RUNDVLEESCH Biefstuk per pond Haas. per pond Rosbief enLende per pond Magere Lappen per pond Doorr. Lappen per pond 3 pond 1 KALFSVLEESCH Oesters en Biefstuk per pond 60 60 50 40 35 00 Fricandeau Lappen Gehakt per pond 2 pond per pond 2 pond per pond 2 pond Alles 60 45 85 35 65 30 55 1ste VARKENSVLEESCH Fricandeau per pond 55 Lappen per pond 50 Carbonade per pond 50 Scboudercarbonade p. p. 45 VOOR DE BOTERHAM Pekelvleesch per ons per half pond Boterhamworst per ons per half pond Metworst per pond Leverworst per pond pond Metworst i pond Leverworst 12 25 8 18 30 25 25 ct. kwaliteit Beleefd aanbevelend, P. VLAS Als extra reclame iedere 20ste bezoeker 1 Worst cadeau (alléén Zaterdag)

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 3