JVïi ste prys is j[)@ werAuig. is vejJwvgttf De muiterij op de Zeven Provinciën Julianadorp Anna Paulowna, VANWILLIGEN Wieringen. Schagen, TmTZ; - J Texel. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG n OCTOBER 1935- Uit het politie-rapport. Nieuws van adverteerders. Luitenant ter zee v. Boven staat voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Zeekrijgsraad te Willemsoord. Breezand. De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een natuur-genees» middel, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van extracten uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruyclen". AKKER's ABDIJSIROOP, bereid volgens oud recept, is dus een aan de natuur ontleend geneesmiddel! Dit verklaart de gunstige werking! De genezende, hoeslstillende, slijmoplossende en kalmeerende werking van de kruiden-extracten, welke AKKER'S ABDIJSIROOP zoo beroemd gemaakt hebben, is door 'n nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumont nog sterker, nóg sneller, nög krachtiger en nóg doeltreffender geworden! Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt thans 2 x zoo snel als voorheen Een ongeëvenaarde werking tegen: hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaarloosde ver» koudheid, griep, influenza, keelpijn, asthma, enz. enz. De verlaagde prijzen zijn thans t 75 cf. F 1.25 F 2.00 F 3 50 De grootere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeliger f Brand in Wieringermeerpolder Alle dagen storm en regen Alle dagen nattigheid Draagt onze „dubbel dichte" (Jal is de drachl voor deze Dubbel Dichte Regenjassen In alle soorten grool en Lever! graag voor lage Prl' Herman Nypels' Kledingmaöa^ •1 to de vangst niet te koopen, omdat de vloot te ongeregeld binnenkwam. Tot dusverre is dit voornemen niet tot uit voering gekomen en we vermoeden dat daar van ook wel weinig zal komen, omdat er nog wel vraag naar visch blijft. Zoodra deze vraag er niet meer is. zou automatisch misschien aan het voornemen gevolg kunnen worden ge geven. maar zou dan aan zijn vooropgezette kracht inboeten. kectificatie. „Het Amstelmeer" H. In de bijdrage „Het Amstelmeer" II, in het nummer van Donderdag 3 October, zijn eenige storende fouten geslopen. De twee laatste regels van kolom 2 be- hooren te staan onder kolom 4; de bovenste regel van kolom 3 hoort boven kolom 5 té staan. Bovendien zal een opmerkzaam lezer begrepen hebben, dat in de laatste alinea sprake is van oeverlooper en niet van over- looper, zooals enkele malen abusievelijk gezet is, welke naam niet in de Nederlandsche vogelwereld voorkomt. J- K. S. Weekblad „Stad en Land". Bij den uitgever A. J. G. Strengholt te Amsterdam verschijnt sinds eenigen tijd het geïllustreerde week lad „Stad en Land". Het komt iedere week uit in 32 pagina's, volop ge ïllustreerd met actueele photo's en verder rijkelijk voorzien van goeden tekst. Boven dien krijgt men het gratis humoristische blaadje „De Optimist", dat ook vele illus- straties bevat en 32 j Pgma's tekst bevat. Dit alles te zamen >sf slechts 12% cent per week, hetgeen waarlijk te geef is. Zoodat een aanbevelend woord voor dit weekblad onzer zijds op zijn plarts is. Overtreding art. 250bis W. v.' Str. Gisteren werd door de politie naar het Huis van Bewaring overgebracht een vrouw, verdacht van overtreding van art. 250bis W. van Str. Minderjarige op stap. Gisteren werd door de Politie te Amster dam overgebracht een minderjarige, wier op sporing was verzocht. Auto-botsing. Gisteren vond op den Rijksweg nabij de Gemeente-reiniging een aanrijding plaats tus- schen een vrachtauto en een luxe-auto, waar door beide auto's werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Voor de huisvrouw. Er wordt in onze dagen van talooze vrou wen heel wat gevergd, om de raderen van de huishouding geregeld te doen loopen. Gelukkig maar dat zoo nu en dan een wel kome hulp komt opdagen! Wij achten ons gelukkig onze lezeressen thans op een bui tenkansje te kunnen wijzen, waardoor zij gratis een welkome aanvulling van de lin nenkast kunnen krijgen, wat in deze dagen zeker van bijzonder groot belang is. Hoe u hiervan gebruik kunt maken? Wel, iedere huisvrouw gebruikt natuurlijk Sunlight Zeep. De geschenkenbons knipt zij natuurlijk af en spaart ze op, want op de bekende geschen- kenlijst Vol praetische artikelen is zeker iets van haar gading. Maar nu is daar tijdelijk nog het voordeel bijgekomen, dat ook de leege dozen, waar de bons reeds zijn afgeknipt, voor de huisvrouw waarde krijgen! Tot 2 November a.s. kunnen zij voor elke 8 gewone of 16 halve Sunlight dozen een ijzersterke badhanddoek krijgen, royaal formaat, 58 X 106 cm, van vooraan staand Nederlands fabrikaat. Alle verdere inlichtingen nijn bij de geregel de leveranciers van Sunlight Zeep te ver krijgen, aoch wij nebben gemeend onze leze ressen dit welkome nieuwtje in deze rubriek niet te moeten onthouden. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Graven- hage heeft gisteren, in hooger beroep, de zaak behandeld van den marine-officier H. L. V. B., die als luitenant ter zee tweede klasse, oudste in dienstjaren het bevel had aan boord van Hr. Ms, „Zeven Provinciën" toen dit Schip, in handen van de muiters, door den Indischen Oceaan koers zette naar Soerabaja. De heer v. B. heeft in eerste instantie op 31 Juli j.l. terecht gestaan voor den Zeekrijgs raad te Willemsoord. De kwalificatie van het vonnis luidde: „Als militair, getuige van een door minde ren gepleegd misdrijf, opzettelijk nalaten .tegen den dader de door het belang der zaak gevorderde maatregelen van geweld naar ver inogen aan te wenden." Samenstelling van het Hof. Het Hof was samengesteld als volgt: Mr. dr. C. J. H. Schepel (president), vice- admiraal J, H. O. graaf van den Bosch, vice- admiraa! B. Schreuders, luitenant-generaal M. Belzer, luitenant-generaal P. J. van Munnek- rede en mr. E, Jellinghaus. Advocaat-fiscaal: mr. A. Brants. Fungeerend griffier 1ste luit. A. Spruyt. Verdediger van beklaagde was mr. J. j. de Vrieze. advocaat te Amsterdam, Nadat de beklaagde was binnengeleid en verklaard had voor het oogenblik niets te zeggen te hebben, was het woord aan den advocaat-fiscaal voor zyn Requisitoir. Hij zeide, dat de zaak in zoover hoogst een voudig is, dat bekl. zelf volmondig erkent, dat hij opzettelijk geen maatregelen van ge weld heeft aangewend om voor hem gel- terug. dende redenen. Het is nu alleen maar de vraag of deze van zoodanigen aard zijn, dat zij hem ontlasten van de strafrechterlijke schuld. Bekl. zegt. dat hij gemeend heeft het beste beleid te volgen door geen geweld te voeren. Spr. wenscht met nadruk te verklaren, dat dit geen verweer is voor een off. Art. 143 van het wetboek van M. B. schrijft den meerdere voor middelen van geweld aan te wenden, zonder te vragen naar het belang van den staat, noch naar eigen veiligheid, noch naar die zijner kameraden. Geeft men deze opvat ting prijs dan valt het heele militaire stelsel in elkaar. Spr. zal wat de détails van het optreden der officieren aan boord van de „Zeven Pro vinciën" betreft, niet in bijzonderheden treden, omdat dit optreden zóó droevig, zóó bescha mend is geweest, dat men er in het algemeen belang maar beter over zwijgt. Als verzachtende omstandigheid ten be hoeve van bekl. kan men laten gelden zijn jeugd, zijn gebrek aan ervaring, het feit, dat hij zich vrijwel onverwacht tegenover de mui ters heeft geplaatst gezien en het hoofd heeft verloren. Bekl. had vanwege zijn mentaliteit nooit zeeofficier moeten worden. Dit is zijn ongeluk geworden. Met deze verzachtende omstandig heden rekening houdende requireerde spr. be vestiging van het vonnis van den Zeekrijgs raad. Pleidooi. Mr. J. J. de Vrieze zeide in zijn pleidooi, dat het requisitoir voor hem door den klei neerenden, bitteren toon een groote teleur stelling was geweest. Bovendien heeft de advocaat-fiscaal art. 143 van het W. v. M. S. geïnterpreteerd alsof men nog met het oude crimineele wetboek te doen had. Welbewust heeft de wetgever de oude opvatting losge laten, dat een officier onder alle omstandig heden het dolle stelsel van schieten of het helpt of niet,- of het meer kwaad dan goed doet of andersom, moet toepassen en hiervoor in de plaats de formuleering „de door het belang der zaak gevorderde maatregelen" ge steld. Het gaat er dus om of redelijker wijze te rechtvaardigen is, dat v. B. is opgetreden zooals hij heeft gedaan, wat volgens pl. alles zins het geval is. De verschillende punten nagaande, zeide pl. dat ten eerste de commandant had moeten zorgen voor de bewaking van de munitieberg plaatsen. Zij was de zaak van bekl. niet, toen hij er in betrokken werd, was het onheil feite lijk al gebeurd. De commandant overste E. had het beter gevonden, dat de officieren niet gewapend waren; hij wist dat de regeering en de vlootcommandanten wilden, dat er niet zoo gauw geweld zou worden gebruikt en men het eerst met praten zou probeeren. Toen bekl. den officieren last gaf hun pisto len te krijgen, bleek, dat er verschillenden waren, die niet met hun wapen konden om gaan. Bovendien kon men, als bekend, niet bij de patronen. Bekl. heeft aan pl. met nadruk verklaard, dat hij, als hij aanstonds een schietvaardig pistool gehad had, zonder twij fel zou geschoten hebben. Het is wel grievend, dat als alles in orde was geweest, als men goede pistolen had ge had, als de officieren over hun gedragslijn ingeval van moeilijkheden ingelicht geweest waren, kortom als de meerderen gedaan had den wat van hen verwacht mocht worden, alles anders zou geloopen zijn en dat bekl. tengevolge daarvan tegen de lamp is geloopen. Tot den fiscaal richt spr. de categorische vraag te bewijzen, dat het beter was geweest zoo bekl. en zijn collega's zich hadden laten doodschieten, beter voor het belang van de zaak, zooals in de wet staat. Spr. protesteert er tegen, dat bekl. op het moment zelf zijn hoofd kwijt geweest zou zijn, als de fiscaal beweert. Hij heeft welbewust allerlei maat regelen genomen. Met algemeene stemmen hebben de officie ren besloten vooreerst geen geweld aan te wenden, maar een afwachtende houding aan te nemen, totdat er van wal of waar dan ook de hulp zou komen. De regeering wilde niet, dat er roekeloos geweld zou worden aangewend. Dit wisten de officeren en zij dachten niet anders dan dat de bom, die nu na zes dagen is gekomen, den volgenden ochtend zou komen. Voor dit geval meenden de officieren zich paraat te moeten houden om met de aanval lers van buiten samen te werken. Het was heusch geen angst voor hun hachje, dat zij zich niet hebben laten neerschieten; maar een kwestie van doelmatigheid, in het belang van de zaak, waarom het ging. Men moet niet een jong officier straffen omdat hij stipt de letterlijke opdracht van zijn superieuren heeft gevolgd en geheel en al in hun geest heeft gehandeld. Dit laatste is onbetwistbaar. Over de doelmatigheid van de aan boord gevolgde gedragslijn kunnen alleen diegenen oordeelen, die erbij geweest zijn. Ter staving van die opvatting haalt spr. aan wat er is gebeurd toen de bom op het schip gevallen was en de officieren van achteruit op de ver schrikte muiters instormden. Van al degenen, waarop men gerekend had. dat zij zich mee tegen de muiters zouden wenden, sloten alleen de onderofficieren zich bij de officieren aan. De anderen zagen in verbeten woede toe, wei een bewijs, dat de revolutionnaire geest nog niet geweken was. En wat zou er gebeurd zijn, als zij zich hadden laten neerschieten? Men kan het niet met zekerheid zeggen, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit eigenlijk het teeken voor een algemeenen opstand in Indië zou geweest zijn. En dan had men achteraf mis schien gezegd: „Wat een stomme kerels!! Te gaan schieten! En wij hadden hun nog wel zoo uitdrukkelijk gezegd niet te schieten." Zóó gemakkelijk als de fiscaal de zaak vindt, is zij waarlijk niet. Van B. ontving aan boord een telegram: „Tracht de bemanning te overreden". Het was van overste E., zijn commandant, die o.a. door Fels, den eerste officier, precies wist, wat er aan boord gebeurde. Het zal hem hebben gestaafd in zijn meening, dat hij met zijn gedragslijn op den goeden weg was. Iedereen is het er over eens, dat de schuld zat bij de hoogere autoriteiten, bij de regee ring. die de zaken op haar beloop heeft ge laten. Spr. blijft van meening, dat zijn cliënt geen straf verdiend heeft. Erger dan gevangenis straf is voor hem echter, dat hij, die voor zijn vak bijzonder geschikt is, den dienst uit gezet zou worden. Waar moet hij heen als dit ge beurt? Daarom vroeg spr. in elk geval het ontslag uit den dienst, dat hoogst onge- wenscht en hoogst onbillijk zou zijn, achter wege te laten. Re- en dupliek. In zijn repliek bracht de advocaat-fiscaal hulde aan het talent en de welsprekendheid van mr. de Vrieze, echter onder opmerking, dat deze zich hier en daar door zijn tem perament heeft laten meesleepen en spr. o.a. ten onrechte heeft verweten, dat hy bekl. op onnoodig grievende vernederende wijze zou hebben bejegend. Spr. heeft zich echter niet tegen bekl. persoonlijk gericht, maar het ge- heele geval van de Zeven Provinciën als ver nederend gequalificeerd. Bij interruptie gaf mr. de Vries zich dit punt gewonnen. Wat beklaagde's geschiktheid voor het officiersberoep betreft, citeerde spreker een psychiatrisch rapport, waarin bekl. „een slappe persoonlijkheid, ongeschikt voor alle militaire diensten", wordt genoemd. Wat de zaak zelve betreft, bleef spr. er bij, dat bekl. in gebreke is geweest, doordat hij geen geweld heeft ge bruikt als door het belang van de zaak werd gevorderd. Dat de officieren min of meer in „het stelsel van bedachtzaamheid en overreding waren opgevoed", verontschuldigt niet alles. Nergens is te vinden, dat in het geval van deze muiterij zoete broodjes gebakken moesten worden. Spr. persisteerde bij zijn eisch. Dupliceerende wees mr. de Vrieze er op, dat het aangehaalde psychiatrisch rapport is opgemaakt na de gebeurtenissen van de muiterij, toen de gezondheid, de psyche van v. B. hevig geschokt waren. Overigens bleef hij er bij, dat art. 143 niet de volstrekte ver plichting tot geweld oplegt en lichtte nog de bijzonderheden van verschillende voorvallen aan boord van het schip toe, waarna hij andermaal concludeerde, dat zijn cliënt moet worden vrijgesproken. Beklaagde aan het woord. Tenslotte heeft de beklaagde zelf, evenals voor den zeekrijgsraad, een betoog gehouden tot zijn verdediging. Hij besprak het verloop van de muiterij en bestreed het requisitoir en de dupliek van den fiscaal. Hij gaf toe, dat de eenige doelmatige han deling inderdaad geweld was, maar dan gé- weld ihet kans op succes. Deze kans was voor degenen, die aan boord waren, niet aanwezig. Dat men achteraf van spr. eischt, dat hij onmiddellijk geweld had moeten gebruiken, terwijl de commandant in Atjeh in het geheel niets heeft gedaan en de vlootautoriteiten zes dagen hebben noodig gehad om in te grijpen, acht spr. in de hoogste mate onbillijk. Hiermee was de behandeling van de zaak geëindigd. De uitspraak werd bepaald op 18 dezer. 1 EEN JUBILEUM BIJ DE SPOORWEGEN. De heer P. Kossen, wonende in Post 4 B, aan de Kortevliet alhier, herdacht Donderdag den dag, dat hy 25 jaar geleden, in dienst van de Ned. Spoorwegen kwam. Voor heer Kossen ongeveer 12 jaar geleden zich alhier vestigde, had hy Schagen en Breezand tot standplaats. De opzichter van den weg kwam zooals gebruikelijk is, den jubilaris en zgn gezin gelukwenschen, terwijl familie, buren en kennissen dezen dag verderen luister hebben bijgezet. RECTIFICATIE. In ons blad van Donderdag 3 dezer, wordt vermeld het verslag eener vergadering van een werkgeversorganisatie. Hierin staat o.a. vermeld, dat bedrijven die grooter zijn dan 50 ha buiten de loonbijslagregeling vallen. Hier is sprake van een misverstand, want alleen het loon van de bedrijfsleiders (boeren) van genoemde bedrijven kan niet onder het z.g. verplichte loon worden gebracht, zoodat deze categorie van personen, derhalve niet de bedrijven, buiten de regeling valt, PREDIKBEURTEN, Ned, Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Eerw. Heer O. G. Bunjes Cand. t. d. H. D. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". Zondag 6 Oct. geen dienst. Woensdag 9 Oct. 'savonds 7.30 uur, de Heer I. Kuiper, van Bilthoven. Onderwerp over Zielzorg. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 en 's middags 3.30 uur, de heer P. Boon. VERKOOPING. In café Slikker had Donderdagmiddag ten overstaan van notaris Koomen van Wierin- gerwaard de verkooping plaats van een huis met schuur, tuin en erf, aan den Molenvaarts- weg, groot 20 a 5 ca en eigendom van den heer J. Dekker Tzn. Het hoogste bod, 1840, was van den heer R. Blankevoort. Bij afslag werd echter op 50 gemijnd door den heer N. de Graaf Jz„ die dus voor 1890 eigenaar werd. cent 3 dagen gebruik 6 dagen gebruik 12 dagen gebruik 24 dagen gebruik "Vcnyt de Morst" tikkers In de serie loten, door den heer A. Blaauboer verkocht, viel op een twintigste lot de honderdduizend. VERLOTING. In de zaal van den heer Slikker is de trek king gehouden van de verloting der Floralia- en Middenstandstentoonstelling. De eerste prijs (rq'wiel). viel op een lot, verkocht aan den heer J. Keuris te St. Maartensvlotbrug; de tweede prijs (dressoir) was voor den heer P. Muntjewerf, alhier. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Mej, D. van Vliet, van Hoorn. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. VERLAGING TARIEVEN. Op verzoek van het gemeentebestuur ia de N.V. Atbonta te Anna Paulowna er toe over gegaan de tarieven voor schoolkinderen van en naar Den Helder te verlagen en te brengen op f 8.per maand. BURGERLIJKE STANO van 27 Sept. tot en met 3 Oct. GEBOREN: Agien, d.v. K. Ottens en C. Kettenis; Gerarii, z.v. K. Hille en L. Oldersma; Meijert Cornelis, z.v. Jn. Smid en M. Kooij; Gerritje, d.v. M. Landolt en A. v. d. Meuien. ONDERTROUWD: J. Ttjsen en C. Wieg man. GEHUWD: J. W. Heikens en M. Beer. OVERLEDEN: Marie Nieuwenburg, 10 mnd., d.v. Jn. Nieuwenburg en Tr. Kieft. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen, 19 m., 22 vr.: A. B. Rasmussen uit Den Haag, Mw. P. Pruimboom uit Den Helder; Mw. A. v. d. Meulen uit Opperdoes; H. Uithof uit Frane- ker; Mw. V. Uithof geb. Post uit Franeker; C. de Lijzer uit Schoondijke; Mw. M. Beer uit Wedde; W. Beer en gezin uit Hoorn; Mw. G. de Reus uit Hoorn; J. Daalder en echtgen. uit Medemblik; M. Mol en gezin uit Medem- blik; Mw. J. de Zeeuw uit Alkmaar; Mw. H. Bergsma uit Den Haag; Th. J. de Kort uit Ossenisse; Sj. Groenhof uit Medemblik; P. Kistemaker uit Slootdorp, thans Wieringer- werf; J. Wagenaar en gezin uit Barradeel; Jn. Holtrop uit Opsterland; J. Th. Meijer uit Wehl. Vertrokken personen. 23 m., 18 vr.; O. de Haan naar Hoogezand; K. Vos en gezin naar Medemblik; P. op 't Holt en gezin haar Scheemda; L. Dangerman en gezin naar Velsen; H. Prins naar Leeuwarden; Mw. B. Boersma naar Barsingerhorn; N. Nomden naar Oude Pekela; Mw. A. A. v. d. Schans naar Voorburg; C. Kaptein en gezin naar Slootdorp; E. Agter en gezin naar Wilder- vank; G. Kool en gezin naar Wildervank; Mw. E. Bontempi naar Oberhausen; J. J. Evertse naar Arnhem; Mw. A. Holtrop naar Stad- Delden; Th. J. van Hoesel naar Grave; F Wierenga naar Loppersum; Mw. A. Koersvelt naar Zaandam; L. Wisse naar Eitthem p Reitsma naar Medemblik; E. Clason naar Alkmaar; Mw. J. P. Groen naar Harenkarspel. Hippolytushoef BEROEP AANGENOMEN. De WelEerw. heer B. Nijholt. cand te Leeuwarden, heecf het beroep „aar de Ned Herv. Kerk te Slootdorp aangenomen. POLITIE, Gevonden: Een autoband. Verloren: Een nikkelen heerenhorloge. Inlichtingen bij den gemeentebode Den Oever DIEFSTALLEN. Den laatsten tyd gebeurt het herhaaldelijk, dat uit de diverse visschersvaartuigen in de haven alhier, goederen vermist worden. De dieven worden steeds brutaler en zoo misten Gebr. N. en S. Tijsen Donderdagmorgen drie paar laarzen, waarvan twee paar nog nieuw waren, alsmede een geoliede jas. Om het ge- stolene te vervoeren was een kussensloop ge bruikt. Behalve een groot aantal afgestreken lucifers werd een nieuwe schoenveter op den grond in het vooronder gevonden. De politie heeft thans de zaak in handen en hangende dit onderzoek kunnen nog geen nadere mede- deelingen worden gedaan. Donderdagavond omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in de groote ontginningsboerderij, gelegen in de buurt van Medemblik in den W ieringermeerpolder. De boerderij was bewoond door den bedrijfs leider der landbouwcultuurmaatschappij „De Wieringermeer". De brand is ontstaan doordat een veulen een petroleumlamp omtrapte. Het hooi en ongeveer 2000 mud tarwe ver brandden. Het veulen en een paard kwamen in de vlammen om. De brandweer uit Medemblik en Middenmeer was spoedig ter plaatse en had het vuur binnen korten tijd onder de knie. De landbouwschuur brandde geheel uit, doch een groot gedeelte van het woonhuis en inboe del kon worden gered. De betrekkelijk groote schade wordt door verzekering gedekt. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 'sMorgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Middags 2.30 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur. Ds. H. W. Meihuizen Doopsgez. Gem. Oosterland (Herv. Kerk) 's Avonds 7.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen Oer. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Cand. J. Oranje 's Middags 2.30 uur, Leesdienst. Geref. Kerk. (Den Oever). 'sMorgens. 10 uur, Leesdienst. 's Middags 3 uur, Cand. J. Oranje. BURGERLIJKE STAND van 26 Sept—3 Oct. 1935. OVERLEDEN: C. A. M. Blaauboer 11 maanden; L. Wind. 6» jaar. echtgen vak A. POLITIE. ho»ieVOr den; een ceintuur. een dames een njwietlplaatT. CemtUUr' CC" "ankbi.jet, Vermist: 3 lammeren en een koe. MELKPRIJS VERHOOGD. De melkprijs alhier is met 1 cent verhoogd en van 8 op 9 cent per liter gebracht. Mej. A. de Vries alhier is tot tijdelijk onder wijzeres aan de O.L.S. te Kolhom benoemd, MARKTOVERZICHT. Het was Donderdag een drukke markt, met een aanvoer die er zyn mocht. Vette koeien golden iets meer en ook de handel was weef wat beter. De noteering van de beste koe kwam op 26 cents. Heel goed was wel de han del in kalf- en geldekoeien. Graskalveren vlug, duur. De prijzen gingen bij den gewonen han del tot f 35.Exemplaren van een koopman uit Winkel evenwel gingen zelfs tot f 60.—. Nuchtere kalveren duur. Handel vlug. Fok- kalveren f 12— tot f 20—, Handel goed. Oude slachtschapen f 16— tot f 22—. Eveneens een uitstekende handel. Jonge vette schapen gingen tot f 19.50. Handel vlug. Overhouders trekkend. Magere schapen waren wel een ietsje stug. Er was een aantal goede paarden aange voerd, welke goed verhandeld werden. Vette varkens trekkend. Tot 24 cents. Biggen vlug, duur. Schrammen duur. Op de kippenmarkt moet wat meer aan voer komen KOLSTER BRANDES FILM- EN DEMONSTRATIE-AVOND. In hotel „De Oranjeboom" had Donderdag avond een film- en demonstratie-avond plaats- uitgaande van 't Electr. Techn. Bur. van den heer De Wilt. 't Aantal bezoekers was grcK) Na een korte inleiding van den heer De verkreeg een vertegenwoordiger van Kol* Brandes-fabrieken het woord. Begonnen ff® daarna met de vertooning van een korte f ®j waarin men een klein overzicht kreeg den geweldigen omvang van de fabrie waarin de radio-toestellen van dezen naam Londen worden vervaardigd. Vervolgens w gedemonstreerd met verschillende ontva^w apparaten met ingebouwden luidspreker fabriek vervaardigt toestellen voor beurs, reeds vanaf 90 kan men terecM de demonstratie bleek evenwel a"er wat lijkst, dat de duurdere apparaten aan hcc meer eischen voldoen en dat de hooge' f (e geenszins in fraaiere uitvoering allee" zoeken. d« In de pauze werden de aanwez'/'en.j|ata»# gelegenheid gesteld te raden naai l 3 van 'n klokje, waaraan enkele aardige P zijn verbonden.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 14