DiUUïbfMt 'óafnkctu "iVanddtyott s ppM Blaten Gueta Wolde Hariab, de nieuwbenoemde Abessijnsche gezant in Frankrijk, bij aankomst met zijn ge zin te Parijs Het enthousiasme der Abessijnsche krijgers bij de jongste parade voor den Negus in Addis Abeba was zoo groo dat velen probeerden de lijfwacht te passeerem teneinde den mantel van den Keizer te kunnen aanraken. Aij konden met moeite teruggehouden worden Maandagavond werd te Alsmeer de nationale chrysanthemumtentoonstelling in het gebouw „De Oude Veiling'' ge opend. Overzicht tijdens het Inrichten der tentoonstelling Tweehonderd taxi-chaütfeurs brachten Maandag een bezoek aan de tentoon stelling .De Menscb in de Apollo-hal te Amsterdam, waar de expositie met veel belangstelling werd bezichtigd De overbrenging van het stoffelijk ever schot van wijlen maarschalk Lyautey van Nancy naar Marseille. Louis Marin {links) tijdens zijn rede bij de lijkbaar Genoodigden bezichtigden Zondag het In aanbouw zijnde Olympische dorp te De stranding Yan den p00lschen logger „Gdynia" nabij Katwijk Het vaartuig in zijn benarde Berlijn. Het gezelschap tijdens de rondwandeling r»- iL<ii positie De bemanning werd gered De Elf Provinciën eten bruine boonen met spek op de tentoonstelling „Voedt U goed en goedkoop", welke Maandag door het Haagsche Crisis-Comité in den Dierentuin te den Haag geopend is K.V.V. SUCCES 4 0 Een geflatteerde zege. Deze wedstrijd ia onder zeer slechte weers omstandigheden gespeeld. Er stond een halve Storm van doel tot doel, hetgeen KW niet ■belette een regelmatige overwinning te beha len, zij maakte twee goals voor en twee goals na rust. Toch heeft de ploeg geen overweldi gen indruk gemaakt en als Succes na rust het spelpeil van de twee voorgaande uitwed strijden bereikt had, dan zou ze zeker heb ben kunnen winnen. Bij KW was de verde diging het beste deel van de ploeg. In de Voorhoede beschikt men over een zeer snellen «n handigen midvoor. Succes speelde voor rust zoo, dat er alle reden was om te hopen, dat de achterstand in de tweede helft, met wind mee in een overwinnig zou worden omgezet. Maar dat mocht helaas niet zoo zijn. De wedstrjjd. KW is direct in den aanval, forceert een corner, die wordt weggewerkt en dan is Succes weg over links. Jan Lont krijgt den ba). Een schitterend schot. Maar de bal wordt Cven goed gestopt en dan het veld weer in gezonden. Na veertien minuten scoort mid voor Klooter, na goed doorloopen, de eerste goal Dan twee minuten later weer een snelle aanval over links, de linksbuiten Slooten heeft den bal. zwenkt naar binnen, een laag diagonaal schot en weer .s 't goal. KW heeft zoo na zestien minuten op verrassende "Wijze een kostbare 20 voorsprong verkregen. Succes komt meer r. den aanval, maar het blijft bij een paar corners en een schot van Bchmitt, dat hoog ->ver .'liegt. Aan den ande- zen kant spelen de middenlinie en voorhoede van KW de ballen veel te hard, zoodat ze meest naast vliegen of tot verre schoten worden, waar Posthumus wel raad mee weet. Dan komt er een gevaarlijke aanval over hnks een voorzet, Posthumus probeert te Onderscheppen, grijpt mis, valt en ligt evenals Koorn in de modder te zwemmen. De rechts binnen is er bij krijgt op twee meter afstand van het verlaten doel de kans van den da<> hp schiet mist half en oe bal vliegt naast"' Dan krijgt even voor rust, le linkervleugel "en -ia is vol£t- Jan Lont W er bp, hij schiet maar de bal vliegt tegtn dei onderkant van de lat en springt het veld waor het Pei ba' zweeft nogr even gevaarlijk voor het doel, maar wordt dan weggewerkt. Na rust. Succes blijft na de rust met teruggetrok ken middenlinie spelen en de aanvallen gaan ondanks den halven storm gelijk op. De eerste gevaarlijke aanvallen zijn voor Succes. Maar Kuiper schiet hoog over en een schot van Grootemaat belandt tegen de lat. Dan komt er een tegenaanval, die met een keihard schot besloten wordt, maar Posthumus stompt al vallende dén bal schitterend weg. KW komt terug, de bal wordt goed laag gehouden en mooi samenspelend trekt de voorhoede op het Succes-doel aan. De links binnen krijgt den bal toegespeeld, hij schiet, vliegend hard, Posthumus slaat den bal weg. De midvoaor Klooster pikt den bal op; lost een listig schot en Posthumus is gepasseerd. Twee minuten later komt de bal. weer in zijn bezit uit een voorzet van rechts en ineens ingeschoten vliegt de bal onhoudbaarin het net. Door dit zeer mooie doelpunt heeft KW na achttien minuten een veiligen 40 voorsprong verkre en. K. gaat nu even verdedigen, maar daar de Succes-aanvallen niet zeer gevaarlijk zijn, trekt ze weer naar voren en het spel gaat weer ongeveer gelijk p. Een goede Succes-aanval wordt besloten met een geweldig schot van Kuiper, maai de keeper werkt den bal corner. Er ontstaat even een hevige strubbeling voor het KVV- doel, de bal wordt echter weggewerkt en een 1 goede aanval wordt opgezet. Nadat deze afgeslagen is, komt Succes weer in den aan val, Schmitt dribbelt even mét den bal, schiet, maar keeper De Boer is dezen keer onvermurwbaar, plukt den bal uit de lucht en zendt hem het veld weer in. Weer wordt er een cornei geforceerd, Kui per neemt die perfect, mooi zweeft de bal voor het doel, Grootemaat klapt er zijn hoofd tegen, de bal schiet in oen doelmond, wordt er uitgekopt, weer ingekopt en dan I vliegt de bal via de lat uit. I Na een tegenaanval is Succes weer weg. Jan Lont bemachtigt den bal, lost een enorm schot, maar De Boer stopt dezen bal feno menaal en zet zijn eigen voorhoede aan het werk. Dan na eenigen tijd een schril gefluit en KW heeft een mooie 40 zege behaald. Scheidsrechter Crabbendam was uitstekend. WIERIN OERWAARD 1- 2—8. -WATERVOGELS 1 Texel 2 bereikte he'. verrassende resultaat MLD op eigen terrein met 2I te verslaan Direct werd tot prijsuitreiking overgegaan. „De Schorpioen", welke met een groep torpe- Onder zeer slechte weersomstandigheden waren wij Zondag getuige van dezen belang rijken wedstrijd. I Een nat veld maakte balcontröle onmoge lijk. Toch wist Watervogels zich o.i. beter j aan de moeilijkheden aan te passen dan de thuisclub. Als om kwart over twee de wedstrijd aan vangt, is W.W. nog met 10 man. Na onge veer 10 minuten maakte Edelmoed de zaak compleet. Intusschen had K. Schenk, al een prachtkans gemist en aan den anderen kant hadden de Vogels hun eerste goal gemaakt. Deze voorsprong deed hen nog beter spelen en binnen het half uur was het 2—voor W. Plotseling weet W.-W. het spel te ver plaatsen, wat met een doelpunt beloond wordt. Na rust stond het spel op niet zulk een j hoog peil meer. De Vogels legden zich, nadat' ze den stand op 13 gebracht hadden, meer op verdedigen toe, terwijl W.W. nog een paar prachtkansen om zeep bracht. Toch weten ze den achterstand te verkleinen, door een har den kogel van Rob. Met 2—3 komt het einde. N. NIEDORP—TEXEL t—2. Uit N. Niedorp oraeht Texel 1, buiten veler verwachting, beide puntjes mee naar huis. 't Was een zware wedstrijd, die onder zeer ongunstige weersomstandigheden werd ge speeld. Het regende bjjnr aanhoudend, waar door het kleiachtige terrein zoo glad was, dat nien zich moeilijk staande kon houden. Het Texelsche elftal speelde -ooral voor de pauze zeer goed; door slecht schieten en on fortuinlijk spel gingen eerst enkele opgelegde kansen verloren, totda. H. Ran met een keurig schot zijn club de leiding bezorgde. De uitstékende verdediging van N. Niedorp gaf echter de Texelsche voorlinie daarna voor rust geen kans meer om te doelpunten. Dc rust kwam met 10 voor Texel. In de tweede helft was N. Niedorp 't meest in den aanval, vooral omdat Texel het er op toelegde om den voorsprong té behouden. Texel kreeg nog een doelpunt uit een goed schot van P Neijens, N. Niedorp van een verrassend schot van Pèereboom.De uitslag, 2 - -1, gaf ztér goed de juiste 'verhouding weer. domakers aan den tocht deelnam, kwam in Texel 3 viiioor op eigen terrein van Oude- nor nouir uon lori ooiuton mud iroov hot hool-o- schild 2 met 31. De Texelsche Boys wonnen an Held Boys met 51. Oudeschild 1 won van Helder 4 met 43. K.V.T.-NEEUWS. De KVT-ers hebben een vergeefsche reis naar Bakkurn gemaakt, daar door de weers gesteldheid het terrein te slecht om te spelen was. ELTO II VERSLAGEN. Zondagmorgen heeft Elto 2 het tegen HKC niet kunnen bolwerken. Over alle linies was HKC sterker en de 20 uitslag is dan ook absoluut niet geflatteerd. Elto 2 kon haar spe' maar niet ontplooien. Elto I had weer een verloren Zondag, daal de regen als spelbreker fungeerde. het bezit van den eersten prijs voor het beste- marcheeren, de tweede prijs werd toegekend aan de „W.S.V. ,,De Zilvermeeuw" welke ver- eeniging tevens in het bezit kwarn van den beker voor de grootste groep. Allé deelnemers, die den tocht volbracht hadden, kregen de persoonlijke herinnering. Bij de B-klasse bestond na 4 ronden rijden het leidende neleton uit 5 man, waarin bij de 5e ronde in de sprint Jan Snijders zegevierend voor den dag kwam, De Uitslag is als volgt; A-klasse, 90 km: 1. Hollander, DOK; 2, Tichelaar, DOK; 3, Kossen, DOK B-klasse, 45 km: 1. Jan Snijders, DOK; 2. Beers, DOK; 3. Lont, Wieringen; 4 Zee- gers, DOK; 5. F Zoons, DOK, ,.I>c JUTTER". Zondag vond onder zeer ongunstige weers omstandigheden de 25 km marsch van de E.H. W.V. -De Jutter" plaats. Het onbetrouwbare weer had natuurlijk ten gevolge, dat de deel name aan dezen marsch zeer geiing was: in 't geheel hadden zich 128 personen opgege ven, waarvan er 117 aan de start verschenen. Nauwelijks waren de tippelaars vol goeden j moed vertrokken of het begon te regenen. Dit had tot gevolg, dat er reeds in het begin I enkele den marsch opgaven. Den geheelen morgen bleef een druilerig regentje de wan- j delaars „afkoelen". Na den middag bralt de I bui pas los en hadden de deelnemers het toen I wel heel zwaar te verantwoorden, j Tegen vier uur kwam men doornat in Cen traal terug. A. VAN VLIET WINT IN MILAAN. Onze landgenoot Van Viiet nam Zondag deel aan sprint-wedstrijden te Milaan. Van Vliet wist zich in de finale te plaatsen met den Italiaan Rigoni. In den eindstrijd won onze landgenoot gemakkelijk. Opmerkelijk was, dat de wereldkampioen Merkens - het nie' tot den einds -rijd had kunnen brengen en zelfs de derde plaats ran den Italiaan Pola had moeten afstaan. B.O.K.-NIEUWS. Zondag werden onder niet te ideale weers omstandigheden de onderlinge wielerwedstrij den verreden, georganiseerd door DOK, waar aan werd deelgenomen door de wielrenver- eenigingen Wieringen en West-Friesland uit Schagen, op het welbekende traject. Dat niettegenstaande het ongunstige weer nog veel kijklustigen aanwezig waren ver heugt ons en de jongens hebben bewezen, dat zij op den weg nog flink van zich af kunnen bijten. Door de A-klasse werd te 10.30 gestart, welk voorbeeld een 5-tal minuten later door de B-klassers werd gevolgd. Er werd direct een flink tempo ingezet, doch het was jam mer dat door Korshuizen van Wieringen een verkeerde weg werd ingeslagen en zoodoende al in de eerste ronde (10 te rijden door A en 5 door B) uitgeschakeld was Tal van anderen kregen nog met het pechduiveltje te kampen dat hen dan ten slotte toch de baas werd zij zagen van verderen strijd af, want de achter- stanci inhalen wa» onmogelijk. Het hoofdpeieton in de A-klasse was na 7 rondep rgden gedund tot 3 man gn wel 3 leden van DOK, waarin ue sprint besliste ten gun ste van Hollander. ELFDE PARTIJ REMISE. De wereldkampioen maakte in de elfde partij den indruk, of hij wat afgemat en wel licht daarom tegen zijn gewoonte in langs rustige schaakpaden- wilde wandelen om een vreedzame remise te bereiken. Het werd den toeschouwers al spoedig duidelijk, dat het op remise zou uitloopen en Euwe verklaarde enkele zetten vóór het einde, dat er voor beide partijen niets meer in zat. Ten slotte bood omstreeks negen uur Al- jechin remise aan, wat onze kampioen accep teerde. De stand van de match luidt thans: Aljechin, 5 gewonnen; Euwe, 3 gewonnen. Remises 3. DOMMERING, DE LEEUW EN SWEEKlNö TREKKEN ZICH TERUG. Zij nemen niet deel aan het Neder landse)! kampioenschap. Zondagmiddag hebben de drie Nederland- sche eerste klasse spelers Dommering, Do Leeuw en Sweering in een te Arnhem gehou den conferentie besloten niet meer deel e nemen aan de wedstrijden om het Neder- landsche kampioenschap. Zij waren unankm van meening, dat thans hu door het -s'ul van de vergadering van den Nederland Biljartbond het contact met sterke speler in het buitenland is verbroken, het meer de vele opofferingen en financieel kosten waard ia zich te trainen om den 1 te verbeteren of te handhaven.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 8