K DIIIBIIM1 B D S De feestmiddag van de Heldersche Courant voor Uw kinderen. Julianadorp Breezand Anna Paulowna. HILDERSCHI COURANT Wieringen. Texel. Hoofdpijn, Kiespijn, Schagen, Marineberichten. Marktberichten. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 NOVEMBER 1935. ir De Heldersche Courant als huisvriend voor de gezinnen in Anna- Paulowna. Bezoekt den Kindermiddag van de Heldersche. Courant met Uw kinderen Woensdag 20 Nov^ in de groote zaal van Café Slikker, te Anna Paulowna des namiddags 4 uur ...1..... Toegang voor kinderen van abonné's 5 cent Voor kinderen van niet-abonné's 10 cent Burgerlijke Stand M In ledaren Boekhandel Het wonder der moderne ptychologiei leder mentch kan door de ttudie van dit boek ziekten, tegenspoeden, mis lukkingen, armoede, nood en wanhoop uit zijn leven bannenI 11.90 I 2.S0 N, V. Si II VI RE Er valt iets te bereiken. Eenige Jaren terug werd hier voor een waarde van 1 mil- lioen uit zee aangebracht Dit verwentelde in vele handen en bracht hier een zekere wel vaart. Nu is het verschrompeld tot onge veer 2 ton. De vloot kan niet krijgen wat haar toekomt. In het buitenland wordt meer voor de vis- schersvloot gedaan dan in ons vaderland en als niet wordt ingegrepen, zal ons eenmaal zoo prachtige bedrijf niet meer in staat zijn concurreerend op te treden. Dit ziet de heer Stevenson en door zijn ver tegenwoordiging in de V. C. heeft hij, zoo noodig, direct contact met den minister. Jammer is het, dat onze handel daarin niet is vertegenwoordigd, maar activiteit dient te worden ontplooid om dit alsnog te bereiken. De afsluiting der Zuiderzee heeft onze vis- scherij geknakt en de regeering dient daar compensatie tegenover te stellen. In Harlingen is blrjk gegeven ondernemings geest te bezitten. Er moet hier visch komen, want afzet is'er nog te vinden. Vele plaatsen zijn verstoken van visch. De Dienst voor het Levensmiddelenbedrijf te Amsterdam adviseert een organisatie in het leven te roepen, die zorgt, dat Amsterdam van visch wordt voorzien. Deze groot-afnemer moeten wij bedienen en kunnen wij bedienen, mits alle krachten samen werken om dit tot stand te brengen. Hier ligt terrein voor ons braak. De N.V. te Harlingen wil alle visch van onze visschers afnemen. Maar dat moeten wij ook kunnen. Daarom: grijp dit aan in ver eende kracht! Texel, Wieringen en Den Helder moeten in deze samen werken en zorgen, dat de visch hier wordt aangevoerd voor den afzet in de provincie Noord-Holland en vooral naar Am sterdam. En zooals de voorzitter zegt, voor de over-i tollige visch: koelhuis en conserveering. Spr. zegt: Ik dank u, voorzitter, voor het bijeenroepen van deze vergadering. De voorzitter brengt hiervoor dank en voegt er aan toe, dat er ook wel belangstelling in de gemeente is. Van den heer Van Willigen h.v. heeft hij al een paar maal waardevolle advie zen gehad. De heer Nypels heeft ook groote waardee ring voor hetgeen de voorzitter doet. Hij memoreert den vroegeren arbeid van de Econ. Commissie te dezen opzichte. Er dient iets te worden gedaan. Spr. wenscht een kleine commissie, die deze zaak uitwerkt. We moeten hier dezen tak van nijverheid behouden. Onze toekomst ligt in de visscherij. Minister Gelissen wil industriebevordering en visscherijindustrie is, wat we hier noodig hebben en hetgeen uitvoerbaar is. Daarvoor moeten we niet terugdeinzen voor stroppen in het begin, want het voordeel zal eenmaal komen. Als het den visscher goed gaat, gaat het den zakenman goed, en omgekeerd: als het den visscher slecht gaat, kwijnt het zakenleven. Maar we mogen de voorzitter niet alleen laten staan. Samengewerkt en we komen er. De commissie, die spr. zich voorstelt, moet bestaan uit vertegenwoordigers van gemeen tebestuur, Econ. Comm., Kamer van Koop handel en Dep. van Nijverheid. Wanneer het hoofdbestuur van het belang dezer aangelegen heid wordt overtuigd, weet spr., dat het daar aan alle krachten zal geven. Vanavond moet nog deze commissie tot stand komen, aengevuld met personen uit handel en Visscherij. De heer Bot memoreert, dat reeds vele pogingen zijn gedaan weer op te bouwen, maar dat er veel tegenkanting, zelfs van vooraan staande personen is geweest. Spr. heeft ge waarschuwd, dat de Zuiderzeeafsluiting onze nekslag zou worden en dat de vischhandel zich zou verplaatsen naar Harlingen en Wie- ringen. Maar het kan ook anders, want Den Helder moet blijven het visch centrum voor het Noorden. We moeten een moderner vloot hebben. Er is geen geregelde aanvoer en daardoor kan de handel ook niet bestaan. En visschers- en handelsbelang loopen parallel. Aangepakt dus! De voorzitter licht nog enkele dingen toe en toont aan de hand van uitgewerkte cijfers van hoeveeel belang het bestaan van de visscherij is voor allerlei andere bedrijven. Voor 100 schuitjes in Zeeland was dat in 1034 een uitgaaf voor het onderhoud van t 108.839.75. De voorzitter haalt aan hetgeen gezegd is door den heer Crena de Jongh over den toe- Stand in Indië. Niet terugzien, maar voor waarts. Er van maken wat er nu van te maken ïs. Opnieuw de hand aan den ploeg. De heer Kolster heeft respect voor het ideale doel van den voorzitter. Hoe deze theorie in Werkelijkheid om te zetten? Daarmee is de handel reeds lang bezig. Neem den handel in garnalen met Amsterdam. Alles desillusie en groote stroppen. Kan het anders, wij zijn gaarne bereid tot medewerken. Het voorstel van den heer Nypels tot samen stelling van een commissie wordt nader be handeld. Vertegenwoordigd zullen daarin zijn: wet houder De Boer van de gemeente; de heer Velthuis, Econ. Comm.; de heer Nypels, Dep. Van Nijverheid; de heer P. C. de Boer, de heer Stevenson, voorzitter Ned. Vlsschersbond en voorzitter Samenwerking; de heer Bot als vis- scherijdeskundige; terwijl twee vertegenwoor digers uit handel en visscherij, op advies van e heeren Goedknecht en Bals, zullen worden toegevoegd. De heer Liebert, door den heer Nypels ge- hoemd, meende uit hoofde van zijn ambtelijke Positie hiervoor te moeten bedanken, maar zal gaarne ten allen tijde van advies dienen, het geen dankbaar wordt aanvaard. De heer Nypels wil vanavond een stek voor de eerste commissievergadering uitzetten, zoodat genoemde personen daarover naverga- deren. De voorzitter zegt hartelijk dank en hoopt op samenwerking en daardoor op slagen. HOU,. MM. VAN LANDBOUW. De Afd. Den Helder van bovengenoemde maatschappij houdt Woensdag a.s. een ver gadering, waar de toegang vrij is en waar door ir. T. P. Huisman, secretaris van de Holl. M. v. L. een lezing zal worden gehouden over het onderwerp: „Eenige urgente vragen In verband met de crisismaatregelen". CURSUS EERSTE HULP BM ONGELUKKEN. Door bemoeiingen van de Afd. Den Helder van de Holl. M. v. L. zal door dokter J. A. Swaters te Julianadorp een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken worden gegeven. Aan vang 22 November 1935 in de school. Leden en/of hun gezinsleden boven 18 jaar, die wen- schen deel te nemen, gelieven zich ten spoe digste op te geven. De deelname ts kosteloos. UITVOERING HARMONIE „KUNSTZIN". Op Zondag 24 Nov. azl „Kunstzin" het seizoen openen met een uitvoering, en zal een vroolijk spel opgevoerd worden, getiteld: Het weggestopte Pleegkind. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7.30 uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope", 's Avonds 7 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. PREDIKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.j. 'sMorgens 10 en 's middags 3.30 uur, de heer P. Boon. AAN ONZE ABONNÉ'S TE ANNA PAULOWNA. Door een misverstand hebben onze abon- né's te Anna Paulowna, de krant van Donder dag niet ontvangen. Wij waren nl. in de ver onderstelling, dat in verband met een recla me-verspreiding op het oogenblik in den Polder, ook de abonné's door de bezorgers de krant zouden ontvangen en dus waren ze niet over de post gestuurd. Toen wg Vrijdagmor gen telefonisch bericht kregen van onzen agent, dat de abonné's geen krant hadden ontvangen, heben wij deze nog oogenblilcke- lijk toegezonden. Wij bieden onzen abonné's onze excuses aan voor dit misverstand, waardoor ze de krant een dag te laat ontvingen, De laatste gelegenheid voor nieuwe abonné's om nog mee te doen aan de winterpuzzle, uitgeschreven door de Heldersche Courant, Een hoofd prijs van 250 gulden. Een tweede pr(js van 100 gulden, een derde prijs van 50 gulden, een vierde prijs een dames- of heerenrijwiel naar keuze, en tal van andere luxe- en practlsche cadeaux. De Heldersche Courant telt tal van trouwe lezers te Anna Paulowna en heeft vele goede vrienden, niet alleen onder de ouderen, maar vooral ook onder de jeugd. Om dien band steeds steviger te maken, breidt de Heldersche Cou rant haar terrein daar steeds meer uit. Vorige maand nog heeft zij verschillende abonné's te Anna Paulowna geboekt. Daar moeten er meer bij komen en daar kunnen er meer bij komen. Nu we volop in het leesseizoen zijn en de gezellige winter avonden zooveel vrijen tijd laten om ons in de gebeurtenissen in binnen- en buiten land te verdiepen, moet de vriend, die op populair-overzichtelijke wijze u daarover in licht, ook uw huisvriend worden. Dat is de Heldersche Courant! Wij geven nieuwe abonné's een laatste gelegenheid om nog mee te doen aan onze groote winter-puzzle, die honderden ge zellig en spannend bezig houdt. Wjj ver bonden aan de oplossing van deze puzzle een hoofdprijs van 250 gulden, een twee den prijs van 100 gulden, een derden van 50 gulden, een vierden prijs, een dames- of heercnrijwicl naar keuze, een vjjfden prijs, een kinderrijwiel en tal van luxe- en huishoudelijke cadeaux. Het totaal aan geldprijzen en cadeaux voor deze winter-puzzle bedraagt niet minder dan zeshonderdvjjftig gulden. De puzzle bestaat uit de samenstelling van een slagzin, waarvan wekelijks minstens één letter, op een der advertentie-pagina's, of in een ingezonden mededeeling, geplaatst wordt. Men knipt deze letter uit en plakt ze op op een kaart, die door ons verstrekt wordt. Wanneer de laatste letter verschenen is, zendt men de kaart in en dingt mee naar de groote geld- of andere prijzen, die onder de goede oplossers verloot worden. Voor nieuwe abonné's te Anna Paulowna is dit de laatste gelegenheid om nog mee te doen aan de winter-puzzle. Bovendien ontvangen zjj nog een gratis bewijs van ■a nniniMiu Een middag van onschuldige pret. Een middag van vreugde Zie de bizonderheden op de aanplakbiljetten en In het bericht, elders op ;deze pagina iiitifiiitiiiiiiHtiitiiiiiiinniiiitHiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ib toegang tot onzen kindermiddag op vol gende week Woensdag, waarvan men do bijzonderheden elders op deze pagina vindt. Abonneert U dus nu!!! Geeft U op aan onzen agent, den heer C. Muntjewerf of aan den colporteur, die U in het begir van de volgende week komt be zoeken. Weekabonnementen 0.13. Kwartaalabon nementen 1.65. ■VI Vandaag vertellen we eenige bizonderheden over den feestmiddag, die de Heldersche Cour rant georganiseerd heeft voor de kinderen van haar abonné's, op volgende week Woensdag; des middag 4 uur, in de groote zaal van Café Slikker. Wij raden onzen lezers aan, met het koopen van de entrée-kaarten niet te wachten tot het laatst. Vorig jaar hebben wij op verschillende plaatsen tal van kin deren moeten teleurstellen, omdat de zaal was uitverkocht en het plezier, dat de kinderen toen hebben gehad, is een waarborg, dat ook volgende week Woens dag de zaai uitverkocht zal zijn. Koop dus spoedig uw kaarten, opdat ge niet 0 teleurgesteld wordt. De toeloop was in Den Burg zóó groot, dat de zaal van „d'Oranjeboom", die ongeveer; 500 kinderen kan bevatten, te klein was. In Breezand waren alle stoelen bezet en moesten de kinderen zelfs op tafeltjes en bant ken staan. Er wa8 daar ook een uitbundig enthousiasme. Zooals we Donderdag reeds meedeelden, zal prof. Samir Haofim, wiens beschaafd optre den en verbluffende goocheltoeren ook vorig jaar de kinderen geboeid heeft en niet minder de ouderen, ook nu weer zgn medewerking verleenen. Zijn programma zal nog meer dan vorig jaar berekend zijn op een jeugdig audi torium. Een speelman, een soort muzikaal wonder, zal op verschillende instrumenten populaire wijsjes voor de bezoekers spelen, die zij zelf mee kunnen zingen. Dat zal stemming in de zaal brengen. Een snelteekenaar toovert schetsen,, die kinderen uit de zaal hem opgeven, op het bord. Het Heldersche Courant twaalftal, samen gesteld uit kinderen van abonné's, opent den middag met een tableau, waarbij de kinderen in de zaal het Heldersche Courant lied zingen, dat bjj den ingang wordt uitgereikt, en ver toont verder „Iicht"-dansjes, voert voordrach ten en leuke versjes uit, waarbij de kinderen in de zaal bij verschillende nummers een werkzaam aandeel hebben. Jan Katrol, een van de grootste grappen makers, van Den Helder, zal de kinderen doen' schateren van het lachen, de pret was Woens-' dag niet uit de zaal. Aan het einde van den middag zal de kin deren nog een versnapering worden uitge reikt. Woensdag belooft het een middag te worden van gezonde pret, een middag van vreugde voor U en uw kinderen. I Komt allen! Gunt uw kinderen dit genoegen. De toegangsprijs voor de kinderen van abonné's is 0.05, voor kinderen van niet-1 abonné's 0.10. Kaarten zijn verkrijgbaar bij onzen agent, den heer C. Muntjewerf, Middenweg 15, en bij den heer C. Rezelman, Molenvaart 105. ":t) OUDERAVOND SCHOOL I. De ouderavond van school I was weer goed bezocht; 47 ouders konden bij de opening door den heer K. Brugman, voorzitter van de ouder commissie, welkom worden geheeten. Na de goedkeuring der notulen, werden door het hoofd der school, den heer G. 't Hart, eenige i mededeelingen gedaan, o.a. van de ziekte vaal den heer Hamelink, wien hg een spoedig her stel toewenschte. Daar het thans de 25ste ouderavond was, gaf spr. een overzicht van de in den loop der tijden gehouden bijeen komsten, wees op het goede bezoek, waarop deze zich mogen verheugen (in de laatste 6 jaar kwamen gemiddeld 43 ouders) en me moreerde de voornaamste gebeurtenissen. De thee, koek en sigaren, die in de pauze wer- den aangeboden, gaven een feestelijk tintje aan deze herdenking. Maar alleen met het genieten daarvan ging de pauze niet voorbij; er werd tevens door de ouders een dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid om met het personeel over de kinderen te spreken. Las mej. A. C. Kater voor de pauze van 1 Sinterclaes uit „Uit de school geklapt", na de pauze werd door mej. J. C. ter Brugge een fragment uit „Bartje" voorgelezen en beiden oogstten een hartelijk applaus. Besloten werd het Sinterklaasfeest op de gewone wijze te vieren, en nadat de heer G. H. Geerligs bij de rondvraag den dank der aanwezigen vertolkt had voor de traditie, die 1 zeer op prijs werd gesteld, volgde sluiting. De heer G. Kaa rk ten ;antore van den rijksontvange is beno .ot commies bij den belasting nstt ooi (Limburg). BOUW v auu U N NING. B. en W. verleenden vergunning aan den heer S. Groet voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Molenvaart. POLITIE. Verloren een paar doozen. Inhoudende 4000 sigaretten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gein. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, Candidaat Vis, van Kolhorn BURGERLIJKE STAND. Van 8 t.m. 24 November 1935. GEBOREN: Albertus Nicolaas, z. v. P. Por- tpgijs en M. Wiegman; Froukje Everdina, d. v. A. v. Dellen en S. de Vries; Jacoba Cor- nelia, d. v. D. Marees en A. Duit. ONDERTROUWD: H. de Vet en A. J. Wa- gemaker; S. A. de Jong en T. P. Tgsen. GEHUWD: W. Keppel en A. Omis. OVERLEDEN: P. F. de Maesschalck, m., 58 jaren, echtgen. van E. Wgsevelde; Martinus Okko de Haan, m., 2 jr., zoon van P. C. de Haan en G. Bosker. POLITIE. Gevonden een blauwe overall. Inlichtingen bg den Gemeentebode te Hippolytushoef. PREDIKBEURTEN: Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Middags 2.30 uur, de heer O. Deen, Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10 u.. Ds. H. W. Meihuizen Gèr. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Cand. J. Oranje 's Middags 2.30 uur, Preeklezen. Geref. Kerk. (Den Oever) 's Morgens 10 uur, leesdienst. 's Middags 3 uur, Cand. J. Oranje GETUIGENISAVOND VAN DE AFD. TEXEL VAN KERK EN VREDE. In de Doopsgezinde kerk te Den Burg werd Donderdag een getuigenisavond van Kerk en Vrede gehouden, die zulk een druk bezoek ten deel viel, dat al de programma's waren uitverkocht en banken moesten worden bijgezet; ook van buiten Den Burg waren velen (meest per autobus) naar hier geko- men. De bijeenkomst werd met gebed ge opend door Ds. Paineau Salm van De Cocks- dorp, die vervolgens sprak over „Jezus Christus en de Oorlog". Ds. P. J. Smidts Doopsgez. predikant te j Den Helder en den Hoorn, die daarna het woord voerde had als onderwerp: „Zijn anti- militairen landverraders". Als derde spr. trad op Ds. J. J. Buskes, Geref. pred. H. V. te Amsterdam, met het onderwerp: „Dienstweigeren en niets doen." Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkelen gebruik gemaakt, o.a. werd gevraagd, welke houding Kerk en Vrede zal aannemen tegen eventueel toe te passen militaire sancties. Medegedeeld werd, dat tegen zulke sancties Kerk en Vrede zich krachtig zal verzetten. Ds. Papineau Salm sloot de bijeenkomst weder met gebed. BURGERLIJKE STAND. Van 9 t.m. 15 Nov. 1935. GEBORENFrans Lambertus, z. v. F. j Witte en A. C. Witte. ONDERTROUWD: D. Zuidewind en C. G. Lips. GETROUWD: J. L. Kuis en F. B. Paagman. OVERLEDEN: Jantje Geus, 61 jaar, wed. j van Douwe Mets. POLITIE. j Gevonden: 2 portemonnaies, 1 contact sleuteltje, 1 roode kindermuts, 1 paar dames- schoenen. pijnen te verdrijven Is een Mljnhnrdt'e Poeder. Per stuk 8 cent.: doos 45 cent. Bij Uw drogist. UITSLAG AANBESTEDING. Door den architect N. Schermer is Vrijdag avond, namens den heer E. S. Boekei aanbesteed, het verbouwen van het pand Parkstraat No. 36 te Oen Burg tot een bijeenkomstmal met boven woning. ingekomen waren de volgende biljetten: Metselwerk: L. Bruin en Zoon f 1430.— t. Voigt f 1290.— D. Trap f 1287—) H. Bakker f 1180 Timmerwerk: J. Bruin f 2270.Gebs. Schoen maker f 2246.G. Zoetelief f 2190.j. W. Bakker f 214 J. Koorn f2072.— Bakkeren Koorn f 2016 P. 't Hoog f 1959.Gebs. Timmer t 1955P. J Kooger f 1796 Timmer- en Metselwerk: Jb. Drijver f3059.- Gebrs. Timmer 1 3222 Schilderwerk Boon en Vonk f 537.C. Bremer f426 Fa Z.Graaft 422 J. Dekker f366.— A Kerkhof f 333.D Toolens f 332. Electr. werk: Gebrs. Dros f 251.80; A. Knop- perts f 214. Loodgieterswerk: J. Agter f 750.P. Oele f 620.—. De gunning is nog aangehouden. „WAT DEN PROFESSOR OVERKWAM". Voor een geheel gevulde zaal werd gister avond in hotel „De Oranjeboom", ten bate van de Nutsbewaarschool.doorde rederijkerskamer „U. D. I.", bovengenoemd spei opgevoerd. Bij opening werd even 't woord gevoerd door den Voorz., den heer Kraai, waarbtj gewezen werd op de zeer welkome stgving van de kas der school door de jaarljjksche uitvoering van „U. D. 1.". Verder kondigde de heer v. d. Meulen enkele verlotingen aan, die in de pauze en na afloop zouden worden gehouden en waarvan de baten geheel ten voordeele der school zou den komen. Hierna werd met de opvoering een aanvang gemaakt. „Wat den professor overkwam" is een dolle kluctn, die 't publiek van begin tot einde in spanning houdt. De opvoering brengt ongetwijfeld groote moeilijkheden mee; vooral de sterk afwisselende tooneeltjes, waarbij steeds andere hoofdpersonen op den voorgrond treden, vragen veel en goede krachten. En dat „U. D. I." daarover beschikt, bleek duideljjk uit deze succesvolle opvoering: men heeft 't blij spel uitnemend tol zgn recht gebracht. De heer De Wilt vertolkte op vlotte wjjze weder de moeilgke rol van den professor. Mevr. v. d. Meulen Flens was onverbeterlijk alszjjneeh- genoote. Een zware rol had ook de heer S. de Waal als de colporteur. Keurig spel werd gegeven door de dames G. Dijt als Cissy, mevr. Bakker—Zuidewind als Mary, mej. Breen als Minerva en vooral ook door mevr. Room— Wilkenshuis als de verloofde van den dokter. Mej. Ketjser Dracht 't ondankbare dienstbode rolletje goed tot zgn recht. Zeer beschaafd spel gaf ook de heer Klihlerals Dick, terwijl ook de rol van den dokter uit Australië bg den heer G. Bakker in zeer goede handen was. Aan 't einde sprak de heer Kraai nog een kort sluitingswoord. Oosterend. BRAND IN DE GARAGE VAN DEN HEER BROUWER. Door kortsluiting ontstond in den nacht van Donderdag op Vrgdag te één uur brand in de garage van den heer J. Brouwer. Een toevallig voorbrjfietsende jongeman ontdekte het vuur en maakte alarm. De gewekte eige naar wist één der auto's uit de brandende garage te trekken, doch liep daarbij brand en snijwonden op. Al heel spoedig werd men geassisteerd door den garagehouder Dros en den autobusondernemer Reuvers, welke de andere, nog niet brandende auto's uit de garage trokken. Door het inademen van gas en roet geraakte, al spoedig de heer Brou wer bewusteloos. Nog juist bijtijds wist de heer R. met emmers water den vuurhaard te dooven en redde daardoor de situatie, daar de banden en de aanwezige olie reeds v'am begonnen te vatten. Door de brandweer wer den tenslotte de laatste sporen van vuur ver wijderd. Een tweetal auto's bleek verbrand te zgln, terwijl ook de garage vrij ernstige schade opgeloopen had. De auto's waren niet ver zekerd. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Maandcollecte Oosterend. v.m. 10 uur, Ds. Kok. Waai, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen Zendingscollecte. De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salm Zuid EierL, n.m. 3 u., Ds. Salm. Oudeschtld, v.m. 10 uur, Ds. Scholte, Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, 's avonds 7 uur, Ds. Vis Kerkbus van De Koog. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Vis. Gereformeerde Kerk Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur, Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Cand. Berger Oosterend, v.m. 10 u. Cand. Berger n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer, Gereformeerde Kerk ,H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u., Ds. Diepersloot. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag iets minder. De duurste koe werd verkocht voor den prgs van f 200.zoo ongeveer 25 ct. per kg. De handel in kalfkoeien was goed, hoogste noteering f 190.De handel in geldekoeien was matig. Goede aanvoer van vaarzen; hoogste noteering f 120.dat was nogal bevredigend; deze handel was heel goed. Gras- kalveren iets duurder; handel goed. Nuchtere kalveren werden ook goed verkocht. Oude slachtschapen, geen noemenswaardige aanvoer. Jonge vette schapen hoogste noteering f 22. handel zeer goed. Overhouders, matige handel. Naar magere schapen was niet veel aanvraag. In paarden was wel handel. Vette varkens tot 21 ct., handel vrjj goed. De hooge prjjzen van 25 en 26 ct. van vorige weken zgn afgeloopen. Schrammen geen noteering. Biggen hoogste noteéring f 14.handel zeer matig. Ze waren niet best te verkoopen. Op de kippenmarkt wel iets stijging van prjjzen. Over het alge meen was de markt hier niet ongunstig, eerder goed te noemen. BURGERLIJKE STAN» van 714 November '35. GEBOREN: Geertje, d. v. R. Boog en G. A. J. Wiedenhoff; Johannes Cornelis, z. v. J. C. Huiberts en P. Rcskam. GETROUWD: J. Zeeman en J. Molenaar. OVERLEDEN: Petronello Kregger, 76 j., echtgen, van S. Kossen, •nWQINGMACHINES Bevordering in Oost-Indië. 1 Mei 1935: Marinier 3e kl. A. H. Janssen tot marinier 2e klasse. 7 September -935: Sergt. timmerman P. Medendorp tot majoor timmerman. 1 Augustus 1935. Matrozen 2e klasse G. Brokaar, F. L. Wee sing, R. A. J. v. Dun, C. W. Struyk, J. L. E. v. d. Wedden, I. Onderdijk, P. Koppejan, H. v. d. Klein tot matroos eerste klasse. Ontslag In Oost-Indië. 7 September 1935. Korpl. hofmr. R. B. v. d. Borden, en marinier 2e kl. M. Holen. Bevordering Matrozen 2e kl. J. van den Boom S.' J. J. van Rijswijk, J. Ch. Meeder 1 November tot matroos le klasse. Matrozen le kl. A. van den Brand en M. J. Groeneweg en de matrozen 2e klasse J. Peeters en M. F. Philippus 16 October tot matroos konstavel. Marinier 3e kl. F. J. Rosier 1 November overgegaan als Stoke- 3e klasse. Met ontslag uit den zeedienst. Stokers le kl. J. A. van Bruggen en P. T, Duhen 16 November. Marinier le kl. J. C. Sanders 10 November. Marinier 2e kl. K. Zondervan 18 November Marinier le kl. L. W. Blokvoort 12 Novi, Marinier 3e klasse C. J. But 6 November. Aangenomen in den zeedienst. Stoker 3e kl. G. Slob 28 October. Stokers 3e klasse W. van Iterson, A. M, Pelgrim 30 October. Stoker 3e klasse F. Gerrits 31 October. Stoker 3e klasse J. Kuilman 1 November. Matroos 2e. kl N. P. N. Reus 6 November. Uit O.I. in Nederland aangekomen: Korpl. macht A. C. v. Loven en marinier 2e kl. K. Zondervan 5 November per m.s. „Chr. Huygens". Uit W.-L in Nederland aangekomen: Korp.-schrjjver K. Luijendijk en marinier le kl. H. G. de Kort, 10 Nov. per m.s. „Co lombia" Overplaatsingen. Serg.-vltm. K. J Mallee, 7 Nov. '35 van De Koog naar De Mok. Serg.-vltm. S. Hoomans, 7 Nov. '35 van De Mok naar De Koog. Serg.-hofm. J. v. d. Berg, 8 Nov. '35 van Wachtschip Willemsoord naar Schorpioen. Schipper H. Smit, 18 Nov. '35 van Wacht schip Wilemsoord naar Z 8. Serg.-torpm. W. Verkerk, 18 Nov. '35 van Schorpioen naar Z 8. Maj.-maeh. L. P. Naaktgeboren en H. ten Bosch, 18 Nov. '35 van v. Speijk naar Z 8. Bootsman J. van Oosten, 18 Nov. '35 van Wachtschip Willemsoord naar Z 8. Schipper J. Labrujère, 18 Nov. v. Wacht schip Willemsoord naar Z 7. Bootsman P. M. rees wijk, 18 Nov. van Wachtschip Willemsoord naar Z 7. Serg.-torpm. P. J. W. Neugebauer, 18 Nov. van Schorpioen naar Z 7 Maj.-macht A v. Klaveren en B. Wester hof van v. Speijk naar Z 't Serg.-kok H. E. Pijl, 18 Nov. '35 van Wachtschip Willemsoord naar Kaz. Willems oord Serg.-monteur J. J. A. Cambier, 14 Nov. 35 van O.Z.D. naar Afo De Rugter EIERVEILING SCHAGEN. 14 Nov. Aangevoerd 20,000 kippeneieren: 47—52 kg 3.40—4.00, 53—55 kg 4.20—4.40, 58—60 kg 5.10—5.30, 60—62 kg 5.10—5.50, 6265 kg 5.10- 5.60; 500 eendeneieren 2.30—2.50. Alles per 100 kg. HELDERSCHE EIERVEILING. 14 Nov. Aangevoerd 15,310 kippeneieren: 48—51 kg 3.20—4.00, 52- 54 g 3 20—4.00, 55—57 kg 3.904.80, 58—60 kg 5.1(1—5.40, 61—6? kg 5.10—5.60, 64—67 kg 5.50—6.00, kleine eieren 3.20—3.40; 112 eendeneireen 2.402.50. Alles per 100 stuks. De Kaasmarkt ALKMAAR, 15 November 1935. Op de he den gehouden kaasmarkt waren in totaal 48 stapels, wege de 900(0 k°r kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt. Fabriekskaas: 38 stapels Kleine 19.50 en 1 stapel Commis sie (jong) 18 en (belegen) 19. Boerenkaas 9 stapels Commissie 18.50. Alles met rijks- merk. Handel vlug. De graanprijzen. ALKMAAR, ^5 No"ember 1 .'35. Op de he den gehouden Craanmarkt war^n in totaal 812 hl's aangevoerd als: 57 hl. voertarwe 5.405.50; 66 hl gerst chiv. 55.40; 363 hl. haver 66.J0; 151 h boonen, w.o.: paarde ƒ5.505.90, oruine 1015, citroen 11 24, duiver 89 en witte boonen 1620; 12 hl karwgzaad 19—20.25, 1 hl Tuinboonen f 1317 en 162 h erwten, w.o.: kuine, groene 89, groote groene 1015, grauwe 16 28 en vale erwten 14—20.25. Alles per 100 kg. Amsterdamsche aardappelprijzen. Amsterdam, 15 November 1935. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 76400 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 15 November 1935. Aanvoer en prijzen waren heden al3 volgt: 3500 kg Aardappelen: Duc of York 2.50, Eigenheimers 2.80—3; Friso 1.80; 9600 kg Uien- gele nep 2.90—3.20, gele drie lingen 0.80- 1; gele uien 1.90—2.10, grove f 2.602.70; 1200 kg Bieten 1.203.20; 3300 kg Peen 0.80—1; 24000 kg Roode kool ƒ1.40 —6.80- 16000 kg Gele kool 14.70; 19000 kg D. witte kool 0.704.40, alles p r 100 kg, 5200 str. Andgvie 0.50—1 en 390 stuks BI. kool le s. 4.50—6.30 en 2e s. 1.50—2.70 per 100 stuks var» Den Helder van 14—15 Nov. 1935, ONDERTROUWD: M. de Roo en J. Koch T. Staal en S. H. Buurman; W. Tamboer en J. van Diest; R. Marsman en P. W. Roskam, W, L. C. v. d. Hout en A. v. Zandwijk. BEVALLENM. KrijnenBlok, d.J.Brouwer- Sluiter, d. OVERLEDEN: N. Fransen, 62 j.j N. G. da Meijer, 21 mnd.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 23