winnen of verli Ingezonden flVidïrnien 'WcwdcfófiMt èfc&ahcn 5aiuwt aatvqecadcn jftctukkingan qwïoagd Oost-lndië. Evangelisatie Palmstraat Aigemeene Ledenvergadering ADVERTEERT IN BE Heldersche Courant. VAN ZATERDAG 16 NOVEMBER 1935. LUCHTVAART De nieuwe bombardements vliegtuigen. De Postvluchten van erv naar Indië. Jean Batten vermist en weergevonden. Het zoeken naar Kingsford Smith. De vergiftigingszaken te Jogja. Weer een amokpartij. K.N.V.B. N.H.V.B. Vergiftiging bij huwelijksfeesten. Wat ons voorts in den K.NV B. inteiesseert. De doofstomme dief. Siösfóen Hat of Toonkamer PAKHUIS Noord Hollandsche Vereen. „HET WITTE KRUIS" Afdeeling Den Helder Woensdag 4 Dec. 1935 Vierduizend maal over het Kanaal. Toen gezagvoerder W. Rogers, één van de pudste vliegers van de Imperial Airways, Woensdag op Le Bourget uit de Heraclea 8tapte, had h(j Iets meer dan een millloen m(jl afgelegd in reizen heen en terug van Enge land naar Frankrijk. Dit wil zeggen, dat h(j ten minste vierduizend maal het Kanaal is overgestoken en 10.000 uur in de lucht ls ge weest, zulks verdeeld over een periode van 15 jaar. In die 15 jaar heeft Rogers 40.000 passagiers vervoerd, zonder dat één van hen ooit ook maar een schrammetje heeft opge- loopen. Voor de Indische marine. Sedert eenigen tijd is bij de Ned. vliegtuigen- fabriek een nieuwe serie torpedo- en bombar dementsvliegtuigen in aanbouw, van het zgn. type Fokker F IV. Dit is een watervliegtuig, een vrydragende eendekker met hoogliggende vleugels, voorzien van twee Wright-Cyclon S.R. 1820 F 2 door lucht gekoelde motoren. Van dit toestel zjjn ln de oude uitvoering reeds een aantal vliegtuigen gebouwd, maar dank zij de nieuwe uitvoering is o.a. de snel heid en dd praktische hoogtegrens belangrijk opgevoerd. De nieuwe machine is meer ge stroomlijnd en de beide motoren die vroeger onder aan de vleugels waren bevestigd zijn daar thans in gebouwd. De bemanning bestaat uit 5 personen. De kruissnelheid van dit nieuwe vliegtuig is 197 K.M. per uur en de maximum-snelheid 235 K.M. per uur. Dit is een belangrijke vooruitgang op het oude type. Het eerste vliegtuig van het nieuwe type is thans in het marine-vliegkamp te Schellingwoude aangekomen en wordt daar gemonteerd om na de proefvluchten naar Indië verscheept te worden. De „Lijster" (heenreis) vertrok 15 Nov. van Medan en arriveerde denzelfden dag te Bandoeng. De „Nachtegaal" (heenreis) vertrok 15 Nov. van Athene en arriveerde denzelfden dag te Cairo. De „Overzwaluw" (terugreis) vertrok 15 Nov. van Rangoon en arriveerde denzelfden dag te Jodhpoer. Wegens benzinegebrek geland. Jean Batten, die na haar aankomst te Port Natal door wilde vliegen naar Rio de Janeiro, een afstand van ongever 2300 km, heeft de Braziliaansche hoofdstad niet bereikt. Er heerschte aanvankelijk eenige ongerustheid over haar. Men had haar het laatst gezien, toen zij om 6.18 uur gisteravond Caravellas passeerde. Men heeft dadelijk uit Rio de Janeiró legervliegtuigen uitgezonden in de richting Caravellas om te "trachten de ver miste vliegster op te sporen, terwijl burger vliegtuigen de kustlijn nazochten. Het hoofd van de militaire luchtmacht te Rio zeide, dat Jean, als zij zag, dat zij Rio niet halen kon, wel in de buurt van Caravellas of anders op het vliegveld Campos zou zijn geland. Gisterenochtend vroeg was nog geen nieuws omtrent Jean binnengekomen, doch later meldde Reuter uit Rio de Janeiro: Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat Jean Batten Donderdagavond wegens gebrek aan benzine te Araruama ten Noord-Oosten van Rio de Janeiro is geland. Reuter meldt nader uit Rio de Janeirot De landing van Jean Batten te Ara ruama wordt bevestigd. Zij heeft de hulp van een mecanicien ingeroepen. In een ander vliegtuig naar Rio de Janeiro, Het radio-station Nictheroy deelt mede. dat een militair vliegtuig Jean Batten meeneemt naar Rio de Janeiro. Is er nog hoop? Naar Reuter uit Singapore meldt, heeft de Europeesche directeur van de tinmijn te Takoeata, gelegen 15 km landwaarts van de Westkust van Siam, aan de Royal Air Force medegedeeld, dat om half 8 op den 8en November, den ochtend van Kingsford Smith's verdwijnen, ten Zuiden van Takoeata een vliegtuig met drie motoren is waargenomen, dat zeer laag vloog. Een eskader bommenwerpers en 2 vlieg- booten zullen heden naar dit gebied vertrek ken om het grondig af te zoeken, daar men tot dusver alle vliegtuigen in die streek heeft kunnen thuisbrengen. Een vage mededeeling. Naar aanleiding van bovenstaand bericht uit Singapore, merkt de Nw. Rott. Crt. op, dat het toestel waarmede Kingsford Smith z(jn recordvlucht naar Australië maakte, de „Lady Southern Cross" een één-motorig Lock- head- vliegtuig is. Er z(jn nu twee mogelijkhedenof dat sprake is van een geheel ander vliegtuig, óf dat de waarnemer zich vergist heeft en meende te doen te hebben met een drie-motorig toestel. In verband hiermede moet het bericht dus met de noodige reserve worden opgevat, al is het niettemin, mogelijk, dat Kingsford Smith, in dien hij niet bij Takoeata is waargenomen, zich elders bevindt. EEN VLIEGTUIG OP 11.800 METER HOOGTE. De Russische experimenteele vlieger Koki- naki heeft gedurende veertien minuten een vlucht mat een open eendekker op een hoogte van 11.800 meter gemaakt. De temperatuur daalde tot 60 gr. onder het vriespunt, Baro- graaf en thermometer bevroren. Doodvonnissen veranderd in levens lang. Het hooggerechtshof heeft de vonnissen van den raad van justitie te Semarang. waarbij de vrouwen van Ingen en Lenting (die haar echtgenooten hadden vergiftigd teneinde zich in het bezit te stellen van het pensioen) waren ter dood veroordeeld, in levenslange gevan genisstraf gewijzigd. Te Bandoeng. Vier gewonden. Op een middag te omstreeks één uur werd de omgeving van Tjitjendo te Bandoeng op geschrikt door hulpgeroep en gekerm, dat kwam uit den kampong achter Tjitjendo ge- legen, vlak b(j het hoofdbureau van politie. Een inlander, afkomstig van Oost-Java, nog niet lang in Bandoeng woonachtig, was daar met een piso-blati en een vijl gewapend, zijn woning uitgeloopen en stak den eersten den besten Inlander, dien hij tegen kwam, over hoop. Op het geroep van het slachtoffer kwamen drie omwonenden uit hun huis loopen en ook deze drie werden door den amokmaker neer geslagen en gestoken, waarna hij zich in de richting van den weg Tjitjendo begaf. Hier kwam een agent toegesneld, aan wien de amokmaker zijn wapens overgaf en met wien hjj gewillig meeging naar het hoofdbureau. Van de vier menschen zijn er twee zwaar in den buik gewond; de ingewanden kwamen 3e klasse A. Het is beker- tevens inhaal-Zondag. Voor zoover clubs niet betrokken zijn bij den K. N.V.B.-beker zijn voor hén wedstrijden vast gesteld, die door regen of anderszins uitge steld werden. Zoo is 't met den wedstrijd Hei derZaandijk. Een zeer belangrijk gebeuren, daar. voor beide groote belangen op het spel staan. Zooals men weet, nemen de tegenstan ders resp. de tweede en derde plaats in, met resp. geen en 1 punt achterstand met de lei ders, HRC. In aanmerking dient te worden genomen, dat Zaandijk een wedstrijd minder gespeeld heeft en er dus feitelijk het beste voor staat. Door dit kleine résumé, dat dien de om de geest wat op te frisschen, is tevens het integrente belang van den wedstrijd ge kenmerkt. Natuurlijk is heel Den Helder nieuwsgierig, wat Helder, na het échec van Purmerend, zal presteeren. Zal de ploeg zich herstellen en haar ,oude" speelkracht kun nen ontwikkelen of zal de downslag nog na werken? Wij weten 't niet en dienen dus af te wachten. Mochten de withemden het ge luk hebben, dat zij een voorsprong weten te nemen, dan is er alle kans, dat het vertrou wen er geheel inkomt, maar lukt 't niet, wat dan?? De wedstrijd is voor ons een groot .vraagteeken en wij zullen ons daarom dit maal vaneen voorspelling onthouden. Verder wordt gespeeld: PurmersteynAlk. maarsche Boys, een wedstrijd van welks afloop wéinig valt te zeggen. Res. Tweede klasse A. Vastgesteld werd ook HRC 2KFC 2, even eens een belangrijke wedstrijd. De roodjes heb ben altijd de grootste moeite met de Koogers gehad, doch wij zeiden het reeds eerder, wij achten het thans wel zooveel sterker, vooral op eigen terrein, dat wij een kleine overwin ning voor hen tegemoet zien. Voorts: Alcmaria 2Volewijckers 2. Res. 3e klasse A. KVV 2—ZFC 3. Helder 2 en HRC 3 spelen niet. K. N. V. B.-BEKER. (3e ronde.) HRCMeteoor is uitgesteld. BKC heeft de eer als gastvrouwe op te tre den van een tweede klasser, n.1. het Utrecht- sche DOS. Dat zal de mannen van Slikker niet meevallen, vooral niet als de gasten het erop gezet hebben om nog wat mee te bekeren en dus met hun sterkste elftal zullen uitkomen. Is dat zoo, dan mogen we de geelzwarten geen hoop geven het tot de vierde ronde te brengen. Maar als de bezoekers denken het „op hun sloffen" te kunnen doen, dan zal de thuisclub weten te profiteeren. We zijn benieuwd! (Scheidsrechter is de heer C. J. Mol.) Er zijn voorts tal van aardige wedstrij den voor de derde, zoowel als voor de tweede ronde vastgesteld. Eerste klasse D. Hier een volledig programma met een serie interessante wedstrijden. De belangrijk ste is wellicht Watervogels 1Heldersche Boys 1, welke om 10 uur aanvangt. Een gtrijd -tusschen de nummers 1 en 3, tevens het eerste treffen in dit seizoen tusschen beide. Willen de Boys nog rechten doen gel den op den eeretitel, dan moeten zij de Vo geltjes kloppen. Maar dat is wel een zeer zware opgave, daar toch de thuisclub voor sterker doorgaat. Toch wordt het een open strijd, van welks slag niet veel te zeggen valt. Wij willen de spelers van deze plaats af nog eens op het hart drukken om het ongebreidelde enthousiasme niet té laten ver worden tot een onaangename speelwijze. Tracht op zuivere wijze elkaar te over troeven. Helder 3, welke de ongekende weelde van de tweede plaats geniet, wordt ernstig be laagd door Wieringerwaard, dat om 10.15 uur tegen haar zal aantreden. Ook dit wordt een spannend partijtje, dat wel eens een gelijk spel kon opleveren. HRC 4 speelt om 10 uur thuis tegen Atlas 1. Hier ontmoeten de beide rivalen van vorig jaar elkaar dus weer eens. Evenals toen zal 't wel weer ge ducht spannen, waarbij wij 't op Racing willen houden. Suces 2 kan van Petten win nen, evenals JVC van Schoorl, dat om 2 uur op bezoek komt. Tweede klasse F. TusSchèn Schagèn 2 en Helder 4 zal wei nig krachtsverschil bestaan' ('2'uur), evenals er uit en men vreest, dat beiden het er niet levend zullen afbrengen. Ook de beide ande ren zijn ernstig gewond, doch niet- in die mate als de beide eerstgemelde slachtoffers. Allen zijn naar het gemeenteziekenhuis over gebracht, waar direct tot Ingrijpen werd over gegaan. Omtrent de oorzaak van de amokpartij tast de politie nog in het duister. Bij het voor- loopige, eerste verhoor van den dader zei deze, dat hij in de meening verkeerde, dat de door hem aangevallene een samenzwering tegen hem op touw had gezet. Zeventig zieken, vier kinderen overleden. Tijdens huwelijksfeesten te Fort-de-Kock zijn 70 gasten ongesteld geworden; vier kin deren zijn inmiddels overleden, terwijl de andere zieken in zorgwekkenden toestand verkeeren. Een geneesheer constateerde, dat er izich arsenicum in het eten heeft bevonden. De quaestie is in onderzoek. (Aneta.) Het werk van de vroegere echt- genoote Fort de Cock. Omtrent het huwelijksfeest in kampong Pahambek te Soengeldjaring, waar 81 personen werden vergiftigd, ten ge volge waarvan vier kinderen zijn overleden, wordt nader vernomen, dat de vermoedelijke oorzaak is, dat de bruidegom zijn van hem gescheiden vrouw, die verdacht wordt arseni cum in den maaltijd te hebben verwerkt, ook op het huwelijksfeest had uitgenoodigd. Nadere bijzonderheden omtrent deze ge beurtenis zijn nog niet te verkrijgen. (Aneta.) Heider-Zaandijk een groot vraagieeken. b(j Texel 2Zeemacht 1 (2 uur). De derby Helder 5HRC 5 (10 uur) wordt door de leiders gewonnen. Oudeschild 1 heeft de beste kansen tegen Oudesluis 1 (2 uur). Derde klasse h. HRC 7—BKC 2, 10 uur. Zeemacht 2JVC 2, 10 uur. Watervogels 2Succes 3, 12 uur Vierde klasse G. Helder Boys 2Atlas 2, 2 uur. Texe. Boys 1—Helder 6. 2 uur. Vierde klasse H. Cocksdorp 2Texel 3, 2 uur. Oudeschild 2Watervogels 3, 12 uur. Vierde klasse J. N. Niedorp 3Callantsoog 1, 2 uur. Petten 2 Dirkshorn 2, 12 uur. W'waard 2Schagen 3, 2 uur. BKC 4Dirkshorn 1, 10 uur. Oudesluis 2Callantsoog 2, 2 uur. j. Adspiranten R. Helder A—Helder B, uitgesteld. Schagen AHRC B, 10 uur. Adspiranten S. JVC A—Succes A, 12.30 uur. Adspiranten T. Schagen B—HRC E, 11.30 uur. Helder GSucces B, 12.15 uur. Adspiranteii U. Tex. Boys ATexel B, 12.30 uur. Texel ACocksdorp 12 uur. HELDER-NIEUWS. HELDER I—ZAANDIJK I. Aanvang 2 uur. Terrein Sportlaan. Velen zullen met ons nieuwsgierig zijn naar den wedstrijd HelderZaandijk. Was de wedstrijd al van groot belang, toen hij voor den eersten maal werd vastgesteld, thans heeft hij nog aan beteekenis gewon nen, daar de situatie zich zoo gewijzigd heeft, dat Zaandijk thans de beste papieren heeft en als favoriet naar Den Helder komt. Dit vindt natuurlijk zijn oorzaak in de niet verwachte 51 nedelaag, welke onze jon gens nog Zondag j.1. in Purmerend te slik ken kregen. Dat dit een abnormale uitslag is, zal iedereen met ons eens zijn, het geheele elftal bleef ver onder zijn gewone kunnen. De spelers zullen morgen een zeer zwaren wedstrijd moeten spelen, want niet alleen dat tegen kampioenscandidaat no. 1 gespeeld moet worden, maar bovendien tegen een de pressie, welke nog in de gelederen ligt. IJverig zijn allen deze week weer aan het trainen geweest en men is echter weer vol moed. Er zal ongelooflijke spanning heer- schen tusschen tweeën en vieren, maar ho pen we, dat onze spelers tenslotte zegevie rend uit den strijd zullen komen. TTet eltfal komt met 1 invaller uit voor H. de Boer, die de vorige week zijn neus- beentje brak. Backhaus valt voor hem in. Scheidsrechter is de heer W. Prins; voor- loopig vangen de wedstrijden weer om 2 uur aan. HELDER III—WIERINGERWAARD. Om 10.15 vangt deze belangrijke wedstrijd op het Helder-terrein aan. De bovenste plaats is hier nauw bij betrokken. H. R. C.-NIEUWS. H.R.C. II—K.F.C. II. Aanvang twee uur. Eindelijk spelen de reserves weer eens op eigen grond; die der „groote Koogsche" zijn de tegenpartij. Zooals bekend, behoort dit elf tal tot de sterkste, wat de roodjes vorig sei zoen nog aan den lijve ondervonden, toen zij ook op eigen veld het onderspit moesten delven. De Racers hebben dus iets goed te maken, en mede doordat zij hun mooie plaats op de ranglijst niet dan na hevigen strijd prijs zul len willen geven, verwachten wij een ongekend spannenden strijd. Aan de roodjes, morgen te bewijzen dat zij inderdaad tot de sterkste der afdeeling be- hooren. Het zal niet makkelijk vallen, daar de Koo gers, doordat het eerste elftal vrijaf heeft, met hun sterkste ploeg hierheen zullen komen, maar een overwinning zou hierdoor des te fraaier zijn. Het elftal is morgen voor het eerst sinds eenige wedstrijden volledig. H.R.C. IV—ATLAS II. Aanvang 10 uur. Om 10 uur vindt deze derby plaats die on getwijfeld de noodige belangstelling zal trek ken, SUCCES-NIEUWS. Voor Zondag 15 November zijn de volgen de wedstrijden vastgesteld: Op het sportterrein te Hippo komt des n.m. 2 uur uit Succes 1Ahrends V.C. 1, A. speelt 3e kl. K.U.V.B., tot het spelen van een vriendschapepiijken wedstrijd. WATERVOGELS-NIEUWS. WATERVOGELS I—HELD. BOYS I. Aanvang 10 u. Terr. Verl. Brakkeveldweg. Zondag moeten de Watervogels een be langrijke wedstrijd spelen, n.i. tegen het sterke Held. Boys. De wedstrijden tusschen beide verloopen altijd ondei de grootste spanning en eindigen meestal in een gelijk spel of een kleine overwinning. Het 2de kan aan den kop komen door Succes 3 te slaan. Aanvang 12 uur. OM DEN GOUDEN ON AFHANKELIJK HEIDS-Bi KEK. Rotterdamsch ElftalNed. Bonds-Elftal. AFDEELINu I. 2e klasse A: EDOBloemendaal AFDEELING II. le klasse: HFCDWS. VUCBlauw-Wit. AFDEELING III. le klasse: PECGo Ahead. TubantiaWapeningen. AFDEELING IV. le klasse: Juliana—BW. AFDEELING V. le klasse: SneekHoogezand AJAX NAAR SOWJET-RUSLAND UITGE NOODIGD IN MAART A.S. De Amsterdamsche club geneigd te gaan, maar wacht op beslissing van de F.Ï.F.A. Naar het „Hbl." verneemt, heeft de Sowjet- Russische Voetbalbond een verzoek gericht tot de Amslerdamsche voetbalclub Ajax om in Maart of April van het volgend jaar wedstrij den te spelen te Leningrad, Moskou en andere plaatsen. Het is de eerste keer in de geschiedenis van het Nederlandsche voetbal, dat Sowjet-Rus- land een invitatie richt tot een Nederlandsche vereeniging. Naar het blad verneemt, is Ajax bereid de uitnoodiging te aanvaarden, doch daarvoor is toestemming noodig van de F.I.F.A. Rusland is indertijd door het internationale voetbal lichaam uitgenoodigd tot de F.I.F.A. toe te treden. De termijn om die uitnoodiging aan te nemen loopt over twee jaar. Tot dusverre hebben de Russen niet geaccepteerd en de ter mijn loopt ongeveer af op het oogenblik, dat de rood-witten naar Rusland zouden trekken. Sluiten de Russen zich dus vóórdien aan, dan gaat Ajax, maar in het tegenovergestelde ge val is het onmogelijk om de uitnoodiging aan te nemen. Het Ajax-elftal is in Rusland allerlei facili teiten beloofd. Zoo zullen o. a. vliegtuigen ter beschikking worden gesteld om zich snel te verplaatsen. (Buiten verantwoordelijkheid van de redacti» Niet geplaatste stukken worden wet teruggezonden.) Geachte Redactie, In verband met het ingezonden stuk van de heeren M. Bos e.a. onder den titel van: „Voet bal en het Jeugdwerkloosheidsvraagstuk" verzoek ik u ook eenige plaatsruimte in uw blad. Genoemde heeren constateeren het feit, dat de Kon. Ned. Voetbal Bond tegen beroeps voetbal is. Dat wil dus zeggen, dat die Bond van voetbalvereenigingen tegen het be staan is van maatschappijen tot exploitatie van voetbal en dat dus de vereenigingen het amateurisme voorstaan. In lederen goed ge- ordenden bond hebben de leden zich te houden aan het bondsprincipe en worden leden, die zich daaraan niet houden uitgestooten. Ieder bandslid, ook die van den N.H.V.B., heeft zich dus te onthouden van steun in wel ken vorm ook aan de plannen van genoemde heeren, willen zij niet de kans beloopen ge royeerd te worden. Dit was de waarschuwing, die ik meende te moeten geven in wensch over de oprich ting van een maatschappij tot exploitatie van werkloosheidsvoetbal niet te debatteeren, want hoofddoel van dit schrijven is club besturen, scheidsrechters, consuls, spelers, enz. op de risico te wijzen van medewerking te verleenen aan het voorstel der genoemde heeren. U dankend voor uw ruimte voor mfjn schrij ven afgestaan, verblijf ik, hoogachtend, W. M. DE DRAAYER, Consul K. N. V. B. Den Helder, 12 Nov, '35. Parallelweg 75. TEXELSCHE KORFBALBOND. Momenteel luidt de stand van de competitie van den Texelschen Korfbal Bond als volgt: gesp. gew. gel. verl. P- p. V. p.t OKC 2 2 0 0 4 8 4 Zwaluw 3 2 0 1 4 17 7 HKC 3 2 0 1 4 3 3 VN II 2') I 0 1 2 5 1 ELTO II 3 1 0 2 2 4 KVT II 1') 0 0 1 0 1 4 SVC 2 0 0 2 0 3 11 U Van den Zondag j.1. gespeelden wedstrijd KVT 2Verdo Nigro 2 was bij den compe titieleider geen bericht binnen gekomen? Voor Zondag 17 Nov. is het programma: HKC—Zwaluw, aanvang half tien. OKCElto 2, aanvang twee uur. KVT 2SVC, aanvang half tien. K.V.T.-NIEUWS. Zondag a.s. speelt KVT II tegen OKC I van Texel, aanvang 2 u. n.m., deze wedstrijd is een keurige oefening voor de nieuwe spelers, die dan ook opgesteld worden. Wij verwachten een goeden wedstrijd. Het twaalftal is als volgt samengesteld: Aanv. dames N. Claus T. Kwast heeren A. Pieters W. Bakker Midv. dames R. Geervliet A. Ekeris heeren W. Greiner G. Greeuw Verd. v. dames M. v. d. Berg L. Herderschee heeren H. v. d. Meij Tiggelaar. E.L.T.O.-NIEUVVS. Zondag a.s. speelt Elto H tegen O.K.C. te Oudeschild. Wanneer de Eltoërs niet beter spelen als Zondag J.1., hebben wij een zwaar hoofd in de uitslag. Aanvang 2 uur. Elto I heeft een vryen Zondag. WIELERCLUB „WIEKINGEN". Wjj laten hier alsnog de resultaten volgen van den afgeloopen Zondag. Daar dit de laat ste wedstrijden van het seizoen zijn bestond hier veel belangstelling voor. Gereden werd: A-klasse 82 km, B-klasse 50 km. Het A-traject had 5 klassementen van 4 ronden. Alb. Schniitt stelde voor elke klasse een premie beschikbaar. Uitslagen* A.-klasse. C. Korshuizen 24 pnt.; H. Ottena 13 pnt.; M. Hoep 10 pnt.; Deijkes 9 pnt.; C. Hegeman 8 pnt.; N. Bakker 7 pnt. Korshuizen maakte een tjjd van; 2 uur 24 min. 23 sec. (82 km). Uit dezen uitslag, mede uit dien van de vorige races bleek, dat Korshuizen kampioen was met 13 punten; 2. Hegeman met 9 pnt.; 3. Hoep met 8 pnt. (allen Wieringers). De sterke Hegeman heeft een goede kans gehad, maar met pech (zooals altijd) te kampen gehad. B-klasse. (3 klassementen). 1. S. Lont Gzn. 15 pnt.; P. Plooy 11 pnt.; J. Glim en Geerligs' 7 pnt.; Jc. Visser 3 pnt; J, Louwerse 2 pnt. Totale tijd 1 uur 28 min. 20.6 sec. Van deze serie is Geerligs de kampioen ge worden met 12 punten; 2. Plooy 10 pnt.; 3. S. Lont Gzn 9 pnt. Gezien de korte rijperiode van Geerligs een mooie prestatie. NAAR ANTWERPEN, Zooals bekend, zijn de renners kuiper en Klink vorige week voor in-door-traihing naar Antwerpen vertrokken. Zij zullen daar onge veer 5 mnd. blijven. E.H.W.V. „DE JUTTER". Zondag j.1. vond de eerste van de serie marschen plaats. Door het mooie weer begun stigd, was de deelname bijzonder groot en werd deze eerste tocht een groot succes. Vooral de W.S.V. „De Zilvermeeuw" wist een zeer mooien indruk achter telaten in haar frissche wandelcostuum. De tweede marsch, welke evenals de eerste 10 K.M. zal bedragen, wordt Zondag 24 No vember gehouden. i EUWE VERLIEST, Na 57 zetten gaf lijj de 19e partij op. De negentiende partij van den wedstrijd om het wereldkampioenschap schaken tusschen Euwe en Aljechin is gisteren te Zeist na 57 zetten door den Nederlander opgegeven. De positie na het afbreken gaf geen ander resultaat te wachten. De stand is thans: Aljechin lo'fe pnt., Euwe 8'/2'pnt. 8 kuste en beroofde zfjn slacht offers. Te Chicago is zekere Edward Walus een doofstomme man gearresteerd. Vijftien vrouwen hebben hem herkend als de man, die haar bestolen had. Zijn truc was een vrouw te kussen en dan tevens te berooven. B. HOOGVORST en b. HOOG VORST- Melief geven mut blijdschap ken nis van de geboorte hunner Dochter TRIJNTJE. Dra Helder, 15 Nov, 1935. B listraat 40 DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. J. J. Bakker voor de zorgzame en liefde rijke behandeling, gedurende de ziekte van onze innig ge liefde Vrouw <n Moeder, HELENA DEUS, Echtgenooie van A. J. KUIPER. De Heer en Mevrouw J. BOS-Koning betuigen hiermede hun harte lijken dank voor de groote be langstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Voorbuig, 15 Nov. 1935. Koningin Wilhelminalaan 506B. ZONDAG v.m. 10 uur J. LUTHER RA WIP. 's avonds zes half: Ds. J. W. SWAAN, van IJmuiden, Woensdagavond 8.15- 9.15 uur BIJBELLEZING door J. LUTHER RAMP. BlfflllinillllllllllIlillllllllliliiiiifllllllliii'HlIIIIIIÜMinmininiTiiiHRiiiBHiuiiiai Vooruitbetaald: 10 Cl. p. regelminimum Niet vooriilibet15 ct. p. regel10 en 60c Bijverdienste gezocht door nel persoon voor de avonduren, onverschillig wat. Brieven onder No. 979, aan het Bureau van dit blad. Verloren Fototoestel, in bruin etui, vermoedelijk Oude Helder of tusschen West einde en 't Zand. Tegen belooning terug te bezorgen bij Cf. BOT, Aannemer, Soembastraat, 35, Den Helder. Een goed tehuis aangeboden voor een hond. Br. onder no. 981, Bur. v. d. BI. Beschaaid Kosthuis aan geboden voor dame of heer. m. h. verkeer, op eersten stand, Br. onder no. 983, Bur. v. d. BI. HONDENLIEFHEBBERS Heden jonge AiredaleTerriers Tevens te koop, reekleurige Hol'. Herder, reu 8 mnd., spitse snuit, prachtige staande ooren, zeer waaksch, lief dier Adres: „Het Rashondenhuis" Molenstraat 151. Alleenstaand werkman, 44 j., P.O., wenscht kennismaking mpt dito juffrouw of weduwe, met eenig inkomen. Brieven onder No. 985, aan het Bureau van dit blad. ■IM^ Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Met voorultbet15ct. p. regel40en60c. Te huur mooi Huis, Hector Treub- straat 71, t 6.50 Adres: 2e Vroonstraat 64. Te huur kleine WONING, Weezenstraat 58 f2,p.w. Adres: Laan 40. Te huur groote WONING, Laan 27. Voorzien van electr. en gas. Huur f 6.-f- water leiding, per week. Te bevr.: Hector Treubstraat 14. Te huur het WOONHUIS Wachlstraat 29, per w. f 2.10, water vrij. Adres: Emmastraat 88. Te huur een Boven- en Beneden huis, f 4.00 en t 3.50 per week, Nieuwstraat 10 en 8. Te bevragen op No. 17. TE HUUR: de nieuwe met ruime bergzolder (electr. en water). Molenstraat 147a, bij de Keizerstraat. Te bevr.: Westgracht 75. Te huur mooi Woonhuis, Am- bonstr. 74, een mooi Woonhuis Badhuisstr. 43, Huisd., f 7. p.w., water vrij. Adres: Womngbur. Riemers, Eazantenstraat 61. Te huur het nette Woonhuis Zuidstraat 45, p. week f 6.50, closet, electr., water vrij. Adres: Emmastraat 88. Te huur MOOI BURGERWOONHUIS, voorzien van electr. licht, f 4.75 per week, water vrij. BURGERWOONHUIS 2e Vroon straat, voorzien van elec. licht, f 3.50 per week, water vrij. Te bevr.3e Emmadwars- straat 3, van 2-5 uur. Aangeboden geriefelijke Woning mei grooten Tuin, huurpr. f5.— water vrij. Te bevragen Spoorstraat 30. Te huur Winkelhuis Oostslootstr. 24, f 6.45, w. v. Adres: Woningbureau DEKKER, Koningdwarsstr.41. Te huur modern Huis Lorentz- straat bij Overweg, f 6.50 p.w., water vrij Burgerwoonhuis Basstraat 61, t 4.50 p.w., water vrij. Adres: „DE SCHAKEL", Ruyghweg 70. Te huur perceel Beuken- kampstr. 65, p.w. t5.75,perc. Wilhelminastr. 60, p.w. f 4.50 Te bevr.: Brakkeveidw. 38. f 1.50 per week. Adres: Keizerstraat 96. Te huur de moderne Woningen Langestraat nos. 82 en 77, f 5.75 p. week; modern Huis Cronjéstraat 40, f 5.75 p. w. Inl. b.d. Makelaar R. DIJKS HOORN. Molengracht 35. Mlllllllllllllllillllllillllllllllllllllll Vooruitbetaald: 10ct.p.regel I minimum Mei voorultbet: 15 ct.p. regel i 40 en 60e. Nette werkster biedt zich aan. Brieven onder no. 980, aan het Bureau van dit Blad. Biedt zich aan voor direct volslagen Kapster. Br. onder 110. 984, Bur. v. d. BI. B. z. a. Jongeman, 17 jaar, Mulo-diploma, goed handschr., voor kantoor, magazijn of win- kelwérkzaamh. Pr. referenties. Adres: Bureau v. d. blad. B.z.a. voor terstond een Melkknecht, ook goed met paarden kunnende omg, en bekend met tuindersvak. Brieven onder No. 982, aan het Bureau van dit blad. op des avonds 8 uur in Hotel Bellevue. AGENDA: t. Notulen. 2. ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verkiezing van 8 Bestuurs leden, wegens periodieke aftreding. Ingevolge art. 4 van het huishoudelijke reglement heeft het Bestuur de volgen dedubbeltallen opgemaakt: Voor mevrouw A. Delgorgk- Meyers: Mevrouw A. Delgorge-Meyers, Mevrouw J. Potjewijd-Rozema, Voor den heer P. van Dalen: De heer P. van Dalen. De heer A. Dokter. Voor den heer K. Tiemes: De heer K. Tiemes. De heer W. C. de Bie. Volgens Art. 4 van het huis houdelijk reglement kan elke voordracht met den naam van één candidaat worden aange vuld door ten minste 10 leden, mits die aanvulling ten minste 7 dagen voor de ledenverga dering schriftelijk en onder teekend door allen, die aan vulling wenschen, bij den heer K. Tiemes, secretaris, Polder weg 57, wordt ingediend. 4. Verkiezing van Afgevaar digden voor de Aigemeene Vergaderingte Amsterdam, 5. Behandeling van den be schrijvingsbrief voor de Aigemeene Vergadering 6. Begrooting 1936. 7. Benoeming Commissie van 8 leden tot nazien dér boe- kifti over 1935. 8. Rondvraag.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7