Brand in Warenhuis te Den Helder! Ontzettend auto ongeluk bij de Stroeërkoog Julianadorp Wieringen. Marineberichten. Breezand. Anna Paulowna. Texel. S. KROM N.V. ALKMAAR Schagen, HBLDERSCHE COURANT VAN SATERDAG 7 DECEMBER i935- Sluit een Bedrijfsverzekeriné bij de Nederlandsche Lloyd, Heerengracht 260-266, Amsterdam. KONIJN* AUTOMATIC (dag en nacht) Oiverae Winterschotels, Naaai- COR KRIGEE, v. Galenstr. 71 - Tel. 399 Chef marinestaf. Marktberichten. Vergadering Witte Kruis. 1 1 Ververij Chem. Wasscherij Wij handhaven nog onze zeer lage heropeningsprijzen Chem. reinigen Colbert costuum f 2.00 Jassen en mantels f 2.CO Japon vanal f 1.50 Ons chem. reinigen is beter dan de verouderde methodes Winkel: Keizerstraat 31 Telefoon 473 Drie dooden, drie zwaar gewonden Goreng en Bahmi, alles 25 c. p. p. Volgens de memorie van antwoord zou de aal- en palingvangst In het Usselmeer min der zijn geweest dan in het vorige jaar, waar voor men geen verklaring weet. Wel werd er veel kleine paling gevangen, hetgeen men op zichzelf een verheugend teeken vond. Maar omdat vele visschers in het vangen van deze soort nog een stuk brood hebben, acht men ingrijpen bezwaarlijk. Het visschen met kwak- en dwarskuil en het aalkornet is van 15 Nov. tot 28 Febr. verboden. SINT NICOLAAS IN DE OPENBARE LAGERE SCHOOL. Donderdagmiddag vierden de kinderen van de O. L. School te Julianadorp hun jaariyksch St. Nicolaasfeest. Het werd dit jaar gehouden in de school zelf, in het gymnastiekloaal. Door de oudercommissie was deze zaal daartoe in orde gemaakt. Doordat er ook een aantal klei nere nog niet schoolgaande kinderen waren meegekomen waren er zeker wel ruim 200 kin deren aanwezig. Mej. en de heer Kokelaar van Den Helder waren weer zoo bereidwillig hun gewaardeerde muzikale medewerking te ver- leenen. Luid schalden de kinderstemmen de St. Nicolaaslledjes. Keurig voerden de leerlin gen van de hoogste klas een tweetal stukjes op, waarvoor zy een dankbaar applaus oogst ten. Daarna vertelde de heer Tigchelaar een muizen-historie die tegeiyk op de film werd vertoond. Het glanspunt van den middag was natuur lijk de komst van St. Nlcolaas in eigen per soon en vergezeld van zwarte Piet Maar Guus en Grietje en Corrie en nog vele anderen waren toch niet bang voor hem. Toen alle kinderen hun presentje hadden ontvangen togen z(j om half vyf huiswaarts, vast en zeker vol van het genotene. Ongetwijfeld kunnen allen die aan het welslagen van dezen leuken middag mede werkten met genoegen op hun arbeid terug zien. CURSUS EJH.B.O. Aan de cursus Eerste Hulp bij Ongelukken, die alhier door dokter J. A. Swaters en den heer W, Vonk gehouden wordt in de O. L. School, wordt door ruim 60 cursisten deelge nomen. PREDIKBEURTEN. het bestuur op zich te onderzoeken, hoe dit euvel was te ondervangen. De commissie voor de malariabestrijding door de bevolking, in Noord-Holland verzocht fiancieelen steun. De vergadering stelde daar 10 voor beschikbaar. Het hoofdbestuur wilde by de herdenking van het 60-jarig bestaan der vereeniging cursussen voor huiselijke ziekenverpleging in het leven roepen en vroeg daarvoor aan de te houden alg. vergadering een crediet van 1000. De afd. Andijk adviseerde dit bedrag liever te besteden voor malariabestrijding en onze plaatselijke afdeeling was het daarmee eens. De behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering gaan we maar stilzwijgend voorbij. By de uitloting van aandeelen, die daarna plaats had, kwamen de volgende nummers uit de bus: 30, 34, 37, 46. 52, 56, 67, 71, 89, 98, 112, 149, 161, 162, 172, 173, 176, 181, 191, 199. Bij de rondvraag nam de heor Liefhebber de gelegenheid te baat, de afdeeling te be danken voor de Attentie op het jubileum, dat hij den 16en September vierde. Voorzitter feliciteerde in deze vergadering den heer C. Liefhebber nog eens met dit jubileum en sprak den wensch uit, dat hij nog vele jaren in gezondheid z'n ambt zou kunnen waar nemen, dan was de afd. van het Witte Kruis ook zeker z'n verdienstelijken secretaris- penningmeester niet te verliezen. Hierna volgde sluiting. DE BALLERO-WEDSTKIJD. De deelname aan den ballero-gooiwedstrijd is zoo groot, dat men het aanvangsuur ver vroegd heeft en op 9 uur gesteld. De uitslagen van de beide vorige wedstry- den zijn: 1. A. v. Zandwyk; 2. B. Zon; 8. J. Bakker, C. Boot, 3. Kuut, mej. T. Huiberts, M. Wisaekerke, P. Woudenberg, P. Verver, KI. Jonker, W. Walboer, P. Wilms, Cor Maas, mej. P. Wisaekerke, Cor Waiboer, Jaap Hui berts. D. v. d. Go es, Jn. Sweris. 1. J. Konijn; 2. mej. de Haan; 3. B. de Smit, N. Raap, D. Kaajj, P. Swierts, Jonker-Lange- dijk, P. Harder, Paardekooper, A. Harder, Novaos, L. Borst, G. Philipsen. Naastepad- Van Dalen, B. Plagmeyer, P. Borst, J. Looyestein en J. de Boer. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Gerei. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Ds. E. Jansen. Ned. Herv. Gem. (Westerland), 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.. H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem. Den Oever) 's Middags 2.30 uur, de heer O. Deen, Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10 u., Ds. H, W. Meihuizen Doopsgezinde Gemeente te Den Oever. (in de Kapel) 's Avonds 7.30 uur, Ds, H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 uur, Cand. v. 't Riet 's Middags 2.30 uur, Cand. Verhove Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Cand. Verhove s Middags "uur, Cand. v. 't Riet GEMEENTERAAD. Dinsdag a.s. des v.m. 10 uur. Agenda: Notulen. Ingekomen stukken. Mededeelln- gen. .Benoeming onbezoldigd ambtenaar van den .Burgerlijken Stand. Wyziging verordening tot verdeeling der werkzaamheden betreffende den Burgerlijken Stand. Benoeming bestuurs leden Algemeen Armbestuur. Idem regenten Algemeen Weeshuis. Idem lid van de school commissie. Idem bestuursleden van de „Stich ting tot bevordering van het land- en tuin- bouwonderwijs In de gemeente Texel". Aan koop huis en erf te Den Burg. Verzoek van L. Broere om overplaatsing als onderwijzer van de O.L. School te Zuid-Eierland naar die te Den. Burg. Goedkeuring begrooting Algemeen Armbestuur en subsidieverleening voor 1936. -Vaststelling gemeente-begrooting voor 1936. Rondvraag, HET SS. „DE DAGERAAD" VERKOCHT. Naar de directie van TESO ons mededeelt is het stoomschip .De Dageraad verkocht aan den heer Van Praag te Den Helder. Het schip zal vermoedelijk gesloopt worden. De Directie heeft alle pogingen In het werk gesteld om het schip te verkoopen, doch is daarin helaas niet geslaagd. Het zal menigeen leed doen dat het schip, waarop wy Texelaren indertijd zoo trotser waren, en waarmede we zoo veilig tai van reizen maakten in sloopershanden moest vallen Het stoomschip „De Dageraad" werd in 1907 gebouwd en voltooid in 1908 en was het eers'e schip van T.E.S.O. GOED GERADEN. De bezoekers van Dros' Magazijn te den Burg werden in de gelegenheid gesteld een cassette te bekomen, inhoudende lepels, vorken, enz. ter waarde van t 47.50. Hiertoe moest geraden worden naar den tyd waarop een horloge bleef staan, Mejuffr. Betsy Roeper raadde den meest bijkomenden tijd. Het hor loge stond op 4 uur 42 mi», en 45 sec. Mej. Roeper had geraden i uur, 40 min. en 40 sec. en kwam daardoor in het bezit van het door velen gewenschte cadeau. BURGERLIJKE STAND, Van 30 Nov. t.m. 6 Dec. 1935. GEBOREN: Anna, d. v. P. Meindertsma en F. Ybema; Jacob Sybrand, z. v. II. C. Dyt en G. P. Dijksen; Adriaan Corneiis, z. v. J. P. B. Bonnet en W. de Vey. ONDERTROUWD: Jacob Jan van der Vlies en Jannetje Neeltje Koopman; Corneiis van der Werf en Wilhelmina Eüsabeth v. Baarle; Daniël Bonne en Maftje Bakker. OVERLEDEN: Cornelia Jannette Bakker, 61 jaar, geh. met Jacob Witte. Gevonden: 1 gouden broche, 1 rijwiel plaatje. DE TEXELSCHE ST. NICOLAAS VIERING. Een geweldige drukte heerschte Donder dagavond in de voornaamste straten van Den Buig, waar men weer eens op echt gezellige wijze het oer-oude, speciaal Texetsche Sunder Klaasfeest, heeft gevierd. Het weder, dat zich den geheelen dag ongunstig had laten aan zien, hield zich uitstekend en maakte de mas kerade, die zich in den vooravond op straat afspeelt en zeer veel overeenstem ming heeft met de carnevalsviering in het Zuiden van ons land zeer goed mogelijk. Het aantal gemaskerd en was ditmaal zoo groot, dat we van een opleving van ons oud volksgebruik mogen spreken. En het was dit maal niet aüeen een optafcelarij, neen, men had zeer veel werk gemaakt van de cos tu rn es. Vooral ook waren er veel speciale voor stellingen: o.a. merkten wy op een gevange niswagen met het Osser-geboefte; „De beul" uit de onrustverwekkende opvoering van het tooneelstuk van dien naam in de hoofdstad. Een alleraardigste imitatie van de Texel- sche lichtkrant trok al bizonder de aandacht, de jongelui, die hiermee rondgingen hadden werkelijk iets buiten gewoons gepresteerd, hier en daar werd met dit toestel halt gehou den. bij ...gezetenen een stopcontact, opge zocht, en de „Roto Nova" in werking ge steld. Men trof er ditmaal uitsluitend recla- mes van Texelsche zaken op die zeer goed uitkwamen. Verder werd bizonder de aan dacht door een groep van. een 12-tal jonge dames, die met verschillende keurige ge kleurde costuums Geloof, Hoop. Liefde, On schuld, Haat etc. voorstelde. Ook waren de kranige marechaussee's present, die het broeinest van boeven te Oss hebben uitge roeid. Door twee gezelschappen werd gecol lecteerd n.L voor de Texelsche Zwemvereeni- ging (door een aantal musici op een opge sierd voertuig) en door een groep, die een reddingboot meevoerde voor het Dorus Ry- kers-fonds. Ook kon men in onze straten de Abessl- nische ambulance vinden. Keurig waren ook de drie Theemeisjes, en vooral ook de smaak vol gekleede K. L. M.-reepen. Alleraardigst waren ook de steeds zeer veel haast hebbende postboden, terwjjl ook de voorstel ling van Quaker-Havermouth bizonder de aandacht trok. Even willen wij nog vermel den de jongelui met de krabben, een keurig groepje Zigeuners, Chineezen, Abessiniërs, terwijl St Nicolaas en Zwarte Piet in triplo zich langs de straat bewogen, in de ver schillende zalen waar gelegenheid voor den dans werd gegeven, was het na afloop van de straatmaskerade overvol. Woensdag reeds bracht de Sint een bezoek aan de Openbare School te Den Burg, Don derdag aan de Chr. School en heden (Vrydag) aan de R.-K. Bewaarschool, Oosterend, GELUKKIGE WINNAARS. In den manufacturenwinkel van M. Bremer (Filiaal Boendermaker) mocht gedurende den St Nicolaastijd worden geraden naar den tijd, waarop 'n verzegeld horloge zou blijven staan. Bij de opening bleok, dat dit stond op 10.37. Mej. N. BremerMossel had geraden 10.15, en omdat niemand precies den tijd had geraden, ontving Mej. Bremer een wollen deken, die hiervoor beschikbaar was gesteld. In oen bakkerswinkel van G. Bremer kon men raden naar het aantal pepernoten, dat zich in een flesch bevond. C. Dryver raadde juist het aantal (338) en ontving hiervoor een speculaas van 2 pond, P. Brouwer Pz. en mej. A. Dyker Jbd., die dit getal zeer naby raad den. ontvingen resp. een banketletter en een groote taai-taai. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft, Oosterend. v.m. 10 uur, Ds. Kok. Den Hoorn. v.m. 10 u., Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salxn n.m. 7 uur, Ds. Salm Oudeschild, 'sav. 7.30 u., Ds. Scholte Koog, 'sav. 7.30 u., Ds. v. 't Hooft, Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, 's avonds 7 uur, Ds. Vis Vredes Zondag Oosterend, v.m. 10 u, Ds. Vis. Vredes Zondag Gereformeerde Kerk Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 u., Cand. Berger n.m. 3 uur, Ds. vxL Leer, Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Cand. Berger Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 2.45 u., Ds. Kok 11 MOEDER WAS INVALIDE. Armen onbruikbaar door rlieumatiek. Nu alle pynen Verdwenen. Haar armen waren door rheumatische pijnen niet meer te bewegen. Men raadde haar aan rust te houden, maar met de zorg voor haar huishouding en twee kleine kinderen was dit onmogelijk. Zij schreef ons: „Ik leed aan hevige pijnen in mijn armen, die ik niet meer kon opliet Men raadde my aan rust te houden, maar ut was met het oog op mijn huishouden en mijn twee kleine kinderen onmogelijk. Toen las ik in één uwer Kruschen Salts-advertenties een brief van een dankbare gebruiker en ik besloot ook zelf eens een proef met Kruschen Salts te nemen. Mijn pijnen namen geleidelijk af en zijn nu geheel verdwenen. Ook gevoel ik mij veel beter, wel 10 jaar jonger. Inplaata van een invalide ben ik weer een gelukkige moeder en vrouw." Mevr. R. L. H. Rheumatische pijnen hebben bijna steeds dezelfde reden: afvalstoffen die zich in het lichaam hebben opgehoopt en uw bloed ver giftigen. De oorzaak is onvoldoende werkende afvoerorganen. De zes zouten, waaruit Kru schen Salts is samengesteld, sporen inge wanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen geleide lijk en volkomen worden verwijderd. Frisch bloed zal weer door uw aderen stroomen, de pynen verdwijnen en ge voelt u oneindig veel energieker en gezonder. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het etiket op do flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. Adv. KRENTENBROOD eet men niet voor den honger! maar omdat het zoo smakelijk kan zijn. Daarom is dit Uw adres Medio Maart volgt schout-by-nactit Fiirsbter vice-admlraal de Graaff op. Vlce-admiraal J. de Graaff, chef van den marinestaf aan het departement van defen sie, zal medio Maart den zeedienst met pen sioen verlaten en als zoodanig worden opge volgd door den tot schout-by-nacht bevorder den kapitein ter zee J. Th FUrstner. direc teur van de hoogere marinekrijgsschool. HR. MR. „KORTENAER" EN „VAN GHENT" VERTROKKEN. Hr. Ms. Kortenaer en Van Ghent zijn op 4 December, des morgens 7 uur, van Aden vertrokken. i HR. MS. „GELDERLAND". Hr. Ms. Gelderland is op 4 December, des morgéns om 8 uur, te Funchal aangekomen, I H".-' Bevordering* Matroos 2e kL P. H. Cappetijn, le Dëè. '35 .tot matroos le kl. Stoker le kt C. L. «le Heer 1 Dec. '35 tot stoker-o.ma». Matroos 2e kl. A. W. de Heer 1 Dec. '35 tot matroos le kL Stoker 2e kl. J. van der Vlies 1 Nov. '35 tot stoker le kL Met ontslag uit den zeedienst. Korp.-vlieger W. B. Tiemessen 16 Dec. '35. Marinier 2e kL A. Voogt z3 Dec. '35. Adj.o.o.macht. A. Rabenort 15 Dec. 1935. Kleermaker J. P. Vlaming 16 Dec. 1935. Lichtmatroos J. H. Kritemeyer 16 Dec. '35. Marinier le kL H. G. de Kort 23 Dec. '35. Marinier le kl. L. van der Kraatst 10 Jan. '36 Korp.-machf. J. G. Schmaltz, 24 Jan. '36. Matroos le kL J. J. Kloprogge 24 Jan. '36. Schipper W. Wüstenfeid 30 Jan. '36. In Nederland aangekomen. Stoker le kl. F'. P. Klumper, 27 Nov. '35 per m.s. J. v. Oldenbarnevelt uit O.-I. Korp.-kok G. v. Jaarsveld 26 Nov. '35 per m.s, Venezuela uit W.-I. Overplaatsingen. Maj.-machL A. v. Klaveren 30 Nov. v. Z 7 naar v. Speijk. Maj.-macht. A. Dusseldorp 30 Nov. '35 van v. Sepijk naar i. 7. ALKMAAR, 6 Dec. Graanmarkt. Aangevoerd 549 hl als 78 hl voertarwe 5—5.50; 42 hl gerst chev. f 5 5.35; 324 hl haver 5.50—6.80; tuinbooneu 1218; 80 hl boonen, w.o.: bruine 1215, citroen 17—22, duiven 8—8.25 en witte boonen 16—17; 43 hl karwijzaad 1923; 5 hl blauwmaanzaad 17; 67 hi erwten, w.o.: kleine groene 89, groote groene 1213, grauwe f 20—25 en vale erwten 1620. Alles per 100 ,.g. Har-del stug. ALKMAAR, 6 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 41 stapels, wegen de 78,000 kg. Fabriekskaas: kleine 19, com missie (blank) 16.50. Boerenkaas: kleine 17. Alles met ryksmerk. Handel s"ug. AMSTERDAM, 6 Dec. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onver anderd. Aanvoer 300,300 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 6 De- 450 kg aardappelen. bL eigenheimers f 2.50—2.60; 16,000 ke uien: gele nep f 3.10 —3.60, gele drielingen 80—90 cent, gele uien 1.90—2.20, grove Z.fO—2.70; 950 kg bie ten ƒ3.403.50; 5400 kg peer. f 1.30—1.50; 16,00 kg roode kool 1.60—6.30; 16,000 kg gele kool ,.30—6.70; 19,000 kg D. witte kooi 0.70—4.40, alles per 100 kg; 8600 stuks ruige gele kooi 1.203.10 en 5000 stuks andijvie 0.501.20. NOORDSCHARWOUDE. 6 Dec. Bevelanders 2.20, blauwe eigenheimers 2.60; grove uien 2,60, uien 22.30, drielin gen 7090 ct., gele. nep 3.60; peen 1.30; kroten 3.40; roode kool 3.206.20 en 2.30—5.70; gele kool 2.C0—4.50 en 2.20; Deensche witte kool f 3.104.70 en 2.10— 3.90, alles per 100 kg. HELDERSCHR EIERVEILING. 5 Dec. Aangevoerd 13,672 kippeneieren; 48—51 kg 3.00, 52—54 kg 3.20—3.40, 55—57 kg 3.40—3.90, 58—60 kg 4.00—4.80, 61—63 kg 4.60—5.00, 64—67 kg 5.00—5.40, kleine eieren 2.702.90; 90 eendeneieren 2.60. Alles per lp9 stuks. EIERVE1LING SCHAGEN. 5 Dec. Aangevoerd 22,000 kippeneieren: 54—56 kg 3.60—3.80, 56—58 kg 3.90—4.10, 58—60 kg 4.80—4.40, 60—62 kg 4.50—4.60, 62 65 kg 4.60—5.00, klein 3.10—3.50. Alles per 100 kg. Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7.30 uur, Ds. M. van Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". Zondag 8, Maandag 9, Dinsdag 10 Dec., namiddags 3 uur, 's avonds half 8, de heer Sevensma, van Amsterdam. H SINTERKLAAS-FEEST. Het geduld van de kinderen van schooi n en van dé bewaarschool, die in de zaal van, den heer Borst de komst van Sint jtficolaas afwachtten, werd niet lang op de proef ge steld. Sint arriveerde spoedig en vooral de kleinsten hadden geen oog van hem af, toen hij daar in z'n mooi kleed, vriendelyk knik kend en handen reikend tusschen hen door schreed. Hadden de kinderen van te voren al wat gezongen, nu begon het feest eerst recht! Tractatie, filmpjes en zingen wissel den elkaar at. Sint sprak de kinderen toe en tracteerde de kleinsten eigenhandig. Vele ouders woonden het feest bij en genoten van het pleizier der kinderen en deze vonden het fijn, dat moeder kon zien, hoeveel pret zij hadden. Sint kon niet tot het eind blijven en richtte voor z'n afscheid eenige vriendelijke woor den tot den heer De Vries en tot allen, die aan het slagen van het feest hadden bijgedra gen en hem zoo'n prettige ontvangst bereid den. De heer De Vries vertolkte den dank der kinderen aan Sinterklaas. Met diens ver trek was het feest dus niet afgeloopen. De kinderen van de hoogste klas zongen nog heel mooi een paar liedjes en ook een filmpje volgde nog. Toen dan toch ten slotte het einde daar was, kregen allen nog een ver snapering mee. De kinderen van de bewaar school en van de laagste klassen hadden toen nog het prettige vooruitzicht den vol genden dag op school nog een cadeautje te zullen ontvangen. PREDIKBEURT. ÜSvangelisatle (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur en 's middags 3.30 uur, de heer P. Boon. Dinsdag 10 December; 's avonds 7.30 uur, Ds. N. v.d. Kraats, in de Openbare School No. 2, te Breezand. De Vrijdagavond in Veerburg gehouden vergadering van de afd. Anna Paulowna van Het Witte Kruis werd geleid door Burge meester Lovink, die na z'n openingswoord en de goedkeuring der notulen de volgendte mededeelingen deed; Het consultatiebureau voor zuigelingen is half September in gebruik genomen. Er zijn thans 36 kinderen ingeschreven De afd. heeft ten behoeve van een ingeze tene een invalidewagen beschikbaar gesteld. Onder de Ingekomen stukken was een ver slag van den badmeester van de zweminrich ting. Het velmeldde o.a.: Het bezoek aan de zw*fninrichting was zeer goed. Verscheide- nen hebben het zwemmen in het afgeloopen seizoen geleerd en aan 18 personen kon het diploma worden uitgereikt. De van den zomer opgerichte zwemclub oefende eens per week een uur onder leiding van den badmeester en behaalde op verschillende wedstrijden aardige resultaten. Aan het schoolzwemmen namen ongeveer 130 kinderen deel. Onder dankzegging aan het bestuur, in het bijzon der aan den secretaris, voor allen steun en medewerking, eindigde het verslag met het verzoek maatregelen te treffen, opdat de vele fietsen, die in de inrichting worden ge plaatst, niet het geheele plankier in beslag nemeit. Naar aanleiding van dit verzoek, nam AANBESTEDINGEN ZUIDERZEE WERKEN. Aanbesteed zal worden het onderhoud van den Afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Wieringen en de Friesche kust nabij Zurig met bybehoorend hoofd, aansluitende terrei nen en havendammen te Kornwerderzand, Breezand en Den Oever van de aanwezige Rijksgebouwen en van het aanwezige ge deelte van Rijksweg no. 9 met bijkomende werkzaamheden. - De rafnjng bedraagt ^155,p00. Verder wordt aanbesteed het onderhoud gedurende ,1936 van den Wieringérmeerdyk met tpebehooren en de dijk rond den proef- polder bij Andijk met toebehooren, tezamen geraamd op f 10.450. BURGERLIJKE STAND vjui 29 Nov. tot en met 5 Dec. 1935. 1 GEBOREN: Maryanne Dieuwina, d.v. S. C. Tijsen en G. Bosker; Johanna Margaretha, d.v. A. T. van Zanten en H. Engel; Hiltjo, d.v. A,. G. v. Eerden en J. v. d. Wyck; Hu- berta Maria Gerarda Theresia, d.v. L. H. Kerckhoffs en C. J. Broex; Johanna Dingena, d.v. Joh. Bakker en D. G. Timmerman. GEHUWD: J. Metting en M. van Vondel. ST. NICOLAAS OP WIERINGEN. Evenals vorige jaren heeft St. Nicolaas Wieringen niet vergeten, in 't bijzonder de schoolkinderen niet. Woensdagavond was hy reeds voor de microfoon der Radio-Centrale en Donderdag was het de groote dag voor de kleintjes. Om twee uur bezocht de Sint, na te Westerland z'n milde zegen te hebben ver strekt, de O.L. School te H.Hoef, waar enkele klassen werden toegesproken door den ouden baas. En dan ging het naar Casino de Haan, dat reeds zoo goed als vol zat met kleuters (van de Kleuterschool) en hun ouders, benevens vele anderen. De kleuters, op kleine stoeltjes vóór het tooneei gezeten, wachtten met ongedu'd op den Sint. En toen die arriveerde, kwamen de keeltjes los. Eerst bedeesd, later wat vrijer, zongen zij de bekende St. Nicolaas-Iiedjes. Daarna werden enkelen door den Sint ten tooneele geroepen en daar gaven ze zoowaar verschillende soli. Toen deden de kleuters ten genoege van den kindervriend eenige spel letjes, waarmee de leiding en het bestuur dezer instelling veel lof oogstte. Tusschentijds werden versnaperingen uitge deeld. En tegen het einde kregen allen een mooi cadeautje. En dan is het al laat geworden. Cinema de Haan wordt ontvolkt en St. Nicolaas gaat zijns weegs. Ook de R.-K. school werd door St. Nicolaas met een bezoek vereerd. De ondeugende jongens kregen wel even een reprimande, maar de knecht nam niemand mee. Ook hier slaagde het bezoek uitstekend. Tel. 4043 (3 lijnen) Hedenmorgen om ongeveer 10 uur heeft een vreeselyk auto-ongeluk plaats gehad op den betonweg over Wieringen by de Stroeërkoog. Een auto, komende uit de richting Noord-Holland, nummer L 83403, ge raakte in den gladden grasberm, slipte en liep op een tegenligger, bomende uit dé richting Friesland van de garage (r| Van der Zee en G run hof te Snoek. Deze auto geraakte over den kop en kwam in de sloot terecht, die parallel loopt met den weg. Twee der inzittenden, een man van middelbaren leeftjjd en een bejaarde vrouw, kwamen door verdrinking om liet leven, terwfjl van den anderen auto een man gedood werd en drie gewond. Een der gewonden werd b(j Dr. de Groot on dergebracht, en twee der zwaar gewon- v den naar het hospitaal te Den Helder. -i Hippolytushoef POLITIE. Gevonden een paar zwarte dameshand schoenen en twee rywielplaatsjes. Verloren: een motorhandschoen: Verloren: een bruin lederen motorhand schoen. UITSLAG PUZZLEWEDSTRWDEN MIDDENSTANDS VEREENIGING. VAN J.L. WOENSDAGAVOND, 7" j 16 prijs 10.— mej. B. Wagemaker Sd., te Den Oever. 2e prijs f 5.— D. Rotgans, Hofstraat, Den 1 Oever.' 3e, 4e, 5e, en 6e prys, elk 2.50: D. Bak ker;' Havenstraat. Den Oever; M. Zegel, Pen Ofevèr; G. v. <L Starre, M.UZ.-ark, Den,; Oever' en mej. Hiljie Oosterbeek, Nieuw-, Straiat, Hippolytusheof, IS Des Oever. INBRAAK. In een der laatste nachten is op een vaartuig van de opgelegde werkvloot der M.U.Z. aan de Nieuwlandhaven nJ. de „Stavo ren" ongewenscht bezoek geweest. De daarop geplaatste dagkeet Is waarschynlyk met een looper geopend. Er uit wordt vermist een waschtafelspiegel, welke is afgeschroefd, als mede divers tafelgerei. De Ryksveldwacht heeft de zaak in onderzoek. ZUIDERZEEWERKEN. Maandag 30 December wordt aanbesteed het onderhouden van den afsluitdijk tusschen Wieringen en Friesland met bybehoorende werkzaamheden te Kornwerderzand, Breezand en Den Oever, zoomede van de aanwezige Ryksgebouwen en van het aanwezige gedeelte van Rijksweg no. 9. De raming voor dit werk bedraagt 155.000.—. SINT NICOLAAS TE DEN OEVER. Mocht de goede Sint ons verleden week Zaterdag reeds met een bezoek vereeren, Don derdagmiddag heeft hy Den Oever voor de tweede maal bezocht. Tegen tweeën was het aan dé haven een drukte van belang. „Apollo" stond opgesteld. Sint Nicolaas-Iiedjes werden gespeeld, terwyl een groote kinderschaar stond te trappelen van ongeduld daar de boot nogal op zich liet wachten. Plotseling een gejuich, de Sint kwam in zicht en weldra kwam de groote motorboot „Annie", onder het vroolijk gezang der kin deren, begeleid door „Apollo" de haven bin nen. Vlug besteeg de Sint zijn paard en ver gezeld van zijn zwarten bediende, werd, met „Apollo" voorop, een rondgang door den Oever gemaakt. By de O. L. school aan de Zwinstraat werd halt gehouden en werden de niet schoolgaande kinderen getracteerd. Ver volgens ging de Sint naar binnen en werdxn aan alle schoolgaande kinderen versnaperin gen uitgedeeld. Met het zingen van diverse Sint Nicolaas-Iiedjes werd dit uitstekend ge slaagde feest besloten. Een woord van dank aan allen die dit feest hebben mogelyk ge maakt, is hier zeker op zyn plaats. PREDIKBEURTEN. MARKTOVERZKarr. De handel in vette koeien was Donderdag j.L heel goed. Pryzen genoteerd van 25 ets. De duurste kwam op 200. De handel in kalf koeien was ook zeer goed; hoogste noteering eveneens 200. In geldekoeien was de handel zeer matig. Hoogste noteering 120; in vaarzen was de handel matig. Graskalveren .vlug en duur. Nuchtere kal veren goed, prijshoudend. Hoogste noteering 14. 'De handel in paarden niet druk. De handel in schapen over 't geheel had beter moeten zyn. Oude slachtschapen 15 tot 20 gulden. Jonge vette schapen hoogste no teering 22.50, voor heele zware schapen. Overhouders zeer matig tot f 13. De handel in vette varkens was nogal be vredigend, hoogste noteering 22% ets. Big- genhandel goed, hoogste noteering 14. Schrapimen tot 18, matige handel. BURGERLIJKE STAND van 28 Nov.—5 Dec. 1935. GEBOREN: Jantina Willie, d. v. J. Zwie- reinga en W. Schellinger. ONDERTROUWD: J. Rtzel en D. Kossen. OVERLEDEN: F. Binnekant, 89 Jaren, wed. van T. Langedyk. ■-.< i POLITIE. Achtergebleven: een kalf. Vermist: een rywiel, een handschoen, eenvulpenhouder. jijl! UITSLAG VERKOOPING. In Hotel „De Oranjeboom" werd Dinsdag door Notaris Mulder, ten verzoeke van deu heer W. Kooy, publiek verkocht een woon huis gelegen in de Weverstraat te Den Brug. Kooper werd de heer Jb. Keyser Dz. voor 1700. Twee perceelen land van denzelfden eigenaar n.L 't Weiland gen. „Neeltje van Kee- ren" groot 0.96.80 en,'t bouwland gen. „Koel- enweid" groot 0.61.Of) H.A., beide gelegen in '„De Mars" werden gekocht door den heer Sybr. C. Keiman q.q. voor 1500. 'v. De verknoping van „de Klaas Kikkerts-, boet" met land die des 's morgens zou plaats hebben werd ter eifder ure afgelast, de ver koop is nu voorloopig uitgesteld, GEMEENTE 750U WOONHUIS OP DE GROENEPLAATS HEBBEN AANGEKOCHT, ft' i Naar wij uit officieuze bron vernemen heeft .de gemeente het woonhuis van Mej. J. Eelmau ,gelegen op den hoek Groeneplaats Vischmarkt aangekocht. ONTVANGST BURGEMEESTER. In de Woensdag j.L gehouden vergadering van de Commissie van ontvangst van den nieuwen burgemeester, werd het volgende programma vastgesteld: Het Texelsch Fan farecorps zal by aankomst te Oudeschild spelen, waarna de inmiddels opgestelde ruiter stoet den burgemeester naar het Raadhuis zal begeleiden, waar de officieëie ontvangst plaats heeft. Om half één staan de deelnemende school kinderen en Vereenigingen op de Groene plaats voor Hotel „de Lindeboom" opgesteld, waar de burgemeester de zang- en muziek- huldè in ontvangst neemt, na vóóraf te zijn toegesproken door den heer W. H. Lap als eere-voorzitter der Commissie. Na afloop van muziek- en zanghulde heeft het defileeren plaats, waarna de stoet, bege leid door diverse muziekcorpsen, een op-ocht door Den Burg maakt. De deelnemende rui ters worden verzocht om ha f tien aanwezig te zijn; de schoolkinderen en deelnemende vereenigingen moeten kwart voor twaalf voor de opstelling present zijn. Aangeraden wordt, dat de vereenigingen zich naar hun vereeni- gingslokaal begeven, om vandaar naar de Groeneplaats te gaan, zulks ter voorkoming van verwarring. De volgende vereenigingen doen aan de In huldiging mee: Tex. Fanfare, Den Burg; D.E.K., Den Hoorn; Excelsior, Ooste end; V.I.O.S. van Oost; Gemend Koor, Den Burg; Herv. Kerkkoor, Den Burg; R.-K. Mannen koor, Den Burg; Gem. Zangvereen. Oosterend en Gymnastiekver. „Texel", Den Burg. ■Zeer waarschijnlijk zullen ook alle school kinderen van 't geheele eiland aanwezig zijn. Naar wy vernemen zullen door Polygoon, Haarlem, opnamen van de inhuldiging worden gemaakt. Zooals wy reeds mededeelden, komt Z.Ed. Achtb. 11 Dec. in onze Gemeente.

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 13