Is U lid DUITSCHE Pi Stadsnieuws Leuk Programma. De winter-puzzle met 48 prijzen verhoogd, ter waarde van f 257.50 De premies voor onze nieuwe abonné's iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii *Vl?aat gcan we fleer»? Reisbureau Velthuijs 1| WK) t abonné Donderdag of een van de andere dagen vóór 18 Dec. komt een onzer colporteurs U bezoeken. IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII llllll TWEEDE BLAD HEEDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 10 DECEMBER 1935. c mauve veMateingm mok akonneb en nieuwe /ws/i dan i der Nu HONDERD PRIJZEN voor de goede oplossers, met een totale waarde van f 907.50. De hoofdprijs gebracht op driehonderd gulden, de tweede prijs op 150, de derde prijs op 100 gulden. Wie zich vóór 18 December abonneert, kan nog mee-puzzelen en maakt kans op een van de beschikbaar gestelde dag premies, w. o. jaar abonnementen op de Heldersche Courant en premies van f10.- in contanten. „De Heldersche Courant de vriend van jong en oud", dat is het streven van de redactie, zoo schreven we Zaterdag. Om dat te bereiken, maakt de Heldersche Courant het onze stadgenooten gemakkelijk een abonnement te nemen. Week abonnementen werden ingesteld die slechts f0.12 bedragen, een kwartaal-abonnement kost slechts f 1.50. Bovendien wordt wekelijks een kruiswoord-puzzle geplaatst, waardoor men een bedrag van i 2 50 kan verdienen en dan is er de groote winter-puzzle, die straks bijna duizend gulden aan prijzen onder dé abonné's van de Heldersche Courant zal brengen. Na het einde van het winter-seizoen toch en nadat de abonné's de goede oplossing van de winter-puzzle hebben ingezonden, heeft de openbare trekking van de prijzen plaats in Casino en zal de uitkeering van de prijzen daar geschieden. Om nu nieuwe abonné's nog in de gelegenheid te stellen aan deze winter-puzzle mee te doen, Zal aan ieder, die zich vóór 18 December abonneert, de puzzle tot op heden bij gewerkt, worden verstrekt, terwijl, om de kans van de abonné's die tot op heden geplakt hebben, niet geringer te maken, het aantal prijzen met 48 verhoogd is, ter waarde van f 257.50 Totaal zijn er nu honderd prijzen voor de goede oplossers van de winterpuzzle, met een waarde van f907.50 De hoofd prijs is verhoogd van 250 op 300 gulden, de tweede prijs van 100 op 150 gulden en de derde prijs van 50 op 100 gulden. Voor de verdere prijzen zie men de advertentie op pag. 3 van dit nummer. Extra premies voor nieuwe abonné's. Donderdag beginnen onze colporteurs hun tocht langs de huizen en krijgt iedere nieuwe abonné dus de bijgewerkte puzzle, maar bovendien krijgt dagelijks iedere le nieuwe abonné een gratis abonnement op dé Held. Crf. voor een kwartaal Iflp 75e n m jaar M 100e premie van tien gulden Iedere nieuwe abonné, die zich van Donderdag af opgeeft vóór 18 December, maakt gelijke kans op de dagpremie van 10 gulden, op het jaar-abonnement gratis of op één van de andere premies. Alle nieuwe abonné's n.1., die de colporteurs iederen dag thuis brengen, worden 's avonds, in hun tegen woordigheid, geschud en daarna genummerd, zoodat ieder die zich dus dien dag heeft opgegeven, zoowel kans heeft de eerste als honderdste te worden. Door middel van bulletins wordt dagelijks bekend gemaakt, wie de dagprijzen krijgen. Iedere nieuwe abonné ontvangt voorts een gratis bewijs van toegang tot den Kindermiddag op volgende week Woensdag in Casino. Voor honderd gulden cadeaux voor kinderen van abonné's, Behalve deze bizondere verrassingen voor abonné's en nieuwe abonnés. heeft de Heldersohe Courant nog „extra-verras singen voor de kinderen van haar abonné's. Voor honderd gulden aan cadeaux zal aan de kinderen worden uitgereikt, waarbij een fiets, een stoommachine, een poppenwagen, een autoped, een voetbal of pop, een eiken sjoelbak, een kinder eetservies en twintig prachtige jongens- of meisjesboeken. Zie de bizonderheden van deze geheel kostelooze reclame op het drukwerkje, dat morgen aan de schoolkinderen zal worden uitgereikt. Jongens en meisjes bewaart dit drukwerkje goed! Abonneert U dus nu op de Heldersche Courant, die wil zijn de vriend Van U en Uw kinderen. Een abonnement kost slechts f 0.12 per week of f 1.50 per kwartaal. Gemeenteraad RIA KIKKERT, DAMESKAPSTER van Helders Belang V.V.V. of van de Ned. Reisvereensging afd. Den Helder, dan komt U stellig a.s. Donderdag om 8.15 in de WITTE BIOSCOOP. Jiocê spot Jtocfi zot. foor Hi Ël r- to to to to n n n n n ff to 25c a tt tt j ff ff ff tf i9 halfjaar if 50c ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff y, Lichi op voor alle voertuigen. Dec. Dinsdag 10 Woensdag 11 16.15 uur 16.15 uur HET JUBILEUM VAN DE MARINIERS. Door het Radio-technisch Bureau „An tenna", Weststraat 76, is een gelukwensch gezonden aan den commandant van het korps Mariniers te Rotterdam, ter gelegen heid van het 270-jarig bestaan van het korps. Bij de schi-iftelyke gelukwensch was een foto, in lijst, gevoegd, voorstellende de man schappen in het Saargebied, in volle aan dacht luisterende naar de radio-uitzending met een van de twee „Kolster-Brandes" toe stellen, die „Antenna" tijdens het verblijf hl de Saar in bruikleen afstond. HET JUBILEUM VAN DEN INSPECTEUR VAN POLITIE. „Nu heb ik de menschen in Den Helder eerst leeren kennen", zei inspecteur Helder ons, toen we hem gisteren belangstellend vroegen naar de gelukwensch, dien hij Vrijdag nog ontvangen had. Er was zoo'n stroom van hartelijke felicitaties gekomen, dat de inspec teur er door ontroerd was, daarbij waren er van autoriteiten, maar ook van eenvoudigen, die dankbaar gestemd waren voor wat de inspecteur voor hen gedaan had. De officier van Justitie in het arr. Alkmaar zond een telegram met gelukwensch, van den substituut off. van Justitie kwam er een zeer waardeerend briefje. Het Kamerlid, de heer v. d. Bildt, zond een gelukwensch en de heer v. d. Leeuw, vroeger bij de politie alhier, thans directeur van den Kon. Ned. Midden standsbond, zond eveneens een hartelijk schrijven. Aan oude vriendschapsbanden werd herinnerd door het telegram van een viertal Collega's uit den Rotterdamschen tijd van den heer Helder, ruim 20 jaar geleden. Er lag een kaartje in de bus van een jongen, die om politieke redenen uit huis gestuurd was en toen zijn hulp gezocht had by den inspecteur. Zoo waren er tal van uitingen, die den inspecteur en zijn vrouw tot groote dankbaar heid stemden en die voor den heer Helder zeker een spoorslag zullen zijn op den inge slagen weg voort te gaan, omdat hy blijk heeft gegeven door zyn tactisch, rustig en sympathiek optreden, de bevolking voor zich gewonnen te hebben. AANKOMST INDISCHE MAIL. De speciale bootttrein met passagiers en post in aansluiting op het s.s. „Johan do Witt", zal Donderdagmorgen 12 December om 9.19 u. te Amsterdam C.S., en 9.33 u. te Rotterdam Maas aankomen. VOOR HET KIND. Zóu er nog iemand kunnen zijn die het niet weet? dat er op het oogenblik postzegels en brief kaarten verkrygbaar zijn met een toeslag welke ten goede komt aan het misdeelde kind; dat deze dit paar 150.000.moeten op brengen; dat 350 vereenigingen erop rekenen haar aandeel hieruit te ontvangen. Men stelle zooveel verwachtingen niet teleur. KERSTWIJDING LUTHEKSCHE KERK. ■Evenals verleden jaar zal er ook nu weer aan den vooravond van Kerstmis, dus Dins dag 24 Dec., een half uur gewijde muziek worden uitgevoérd. De orgeliste der i_iuth. Kerk, mej. Aafje Kamp, zal op het mooie orgel bekende Kerst liederen ten gehoore brengen. De toegang tot deze Kerstwyding, die gehouden zal worden van 8.309 uur, Is vrij. Nadere byzonderheden worden per adver tentie bekend gemaakt. INTERESSANTE BRANDWEER DEMONSTRATIE. Door een plattelandsgemeente in de pro vincie Groningen is van de bekende brand- spuitenfabriek Van Bergen te Heiligerlee een brandspuit aangekocht, waarmede gistermorgen voor het Raadhuis alhier ge demonstreerd werd. Aanwezig waren o.m. j de Burgemeester, tot wiens competentie de brandweer-organisatie ter plaatse behoort, de opper-brandmeester, de heer Dokter, de wet houders Van der Vaart en Smits, en vanzelf sprekend was er groote belangstelling van Jan Publiek, De roode wagen is gemonteerd op een Ford-chassis en uitgerust jnet een 4-cylin- der Ford-motor. Bovenop bevindt zich de bergplaats, welke tevens zitgelegenheid geeft aan 2X4 brandwachts. In de cabine kunnen bovendien nog 4 man plaats nemen. De spuit kan 2000 liter water per minuut opbrengen uit 1 tot 6 slangen en wel op 2 wyzen. Eer stens uit een kanaal of Bloot e.d., maar zoo die niet aanwezig mocht zijn, uit de water leiding. iy2 minuut is slechts noodig om de spuit bedryfsklaar te doen zijn. doen zijn. De demonstratie slaagde naar wensch. Het water bereikte gemakkelijk den overkant van het kanaal, wat geen wonder mag heeten, als men weet, dat er 16 atmöspheer 'druk op staat. 6 DECEMBER-VIERING TÉ HUISDUINEN. St. Nicolaas exit. Maar te Huisouinen zal het feest van Vrijdag j.1. niet spoedig vergeten wórden. Om half zes heette dë voorzitter van „Huis- duiner Belang" de kinderen welkom en stelde hen voor aar den humorist tevens Chinee- schen goochelaar en buikspreker, Melorini. Deze, ondanks zijn buiteniandschen naam, verrassend goed Hollandseh sprekende kun stenaar verbaasde zyn publiek door zijn frap pante goocheltoeren. Met respect keken de jongens en meisjes naar zijn jongleerkunst en vroegen zich, verbaasde uitroepen slaken de, af, hoe het mogelijk was, dat de balletjes onder de vingers van den goochelaar van kleur veranderden. Te ongeveer zeven uur werd het bezoek De adressen, waar de bulletins opgehangen worden, die de namen vermelden van hen, die de dag-premies hebben gewonnen (zie de bizonderheden daarover in het artikel hiernaast en op de advertentiepagina over onze reclame campagne) laten we hieronder volgen: KALIS, Groentenhandel, Gravendwarsstraat. Ruyghweg. VAN DER MEULEN, Sigarenmagazijn, Keizerstraat 119 hoek Molenstraat. KOOGER, Drogisterij, Kanaalweg over de Molenbrug. C. SMIT, Aardappelhandel, Langestraat hoek Vlootstraat. LUGTENBURG, Bloemenmagazijn, Helden der Zeeplein. SLOT, Rijwielmagazijn, Laan 18 (naast Ambachtsschool). DUINKER, Groentenhandel, Krugerstraat 40. KRIGEE, Banketbakkerij, van Galenstraat (hoek Krugerstraat). TIELEMANS, Polderweg 3. GEERLING, Kruidenierswaren, Lorentzstraat hoek Hector Treubstraat. WIERING, Banketzaak, Brakkeveldweg 57. MOREE, Rijwielhandel, Ruyghweg hoek Sluisdijkstraat. F. BOERSEMA, Vleeschhouwerij, Reigerstraat hoek Ooievaarstraat. TOL, Rijwiel- en Radiohandel. Jan in 't Veltstraat 75. KIKKERT, Groentenhandel, Vijzelstraat 71. OLDERSON, Kruidenierswaren, Bassingracht 9. VAN IJZENDOORN, Boter en Kaashandel, Vischmarkt (hoek Oranjestraat). KALSBEEK, Huishoudelijke Artikelen, Binnenhaven 1. LASTDRAGER, Meubelhandel, Spoorstraat (hoek Vlamingstraat). aangekondigd van dengene, te wiens eere het feest werd gegeven. Met toepasselijken zang, begeleid door de muziekvereeniging „Winnubst", begroetten de kinderen den ouden bisschop, die ook dit jaar Huisduinen niet vergat. Nadat de Sint officieel welkom geheeten was door den voor zitter, sprak de grysaard de kinderen toe, zgn tevredenheid uitende over het optimisme, dat kenmerkend is voor de dorpsbevolking. Daarna werd de ondeugende en brave jeugd voor den Sint geroepen om, al naar baar gedrag, een berisping of een goedkeu ring in ontvangst te .emen. Nadat de jongens en meisjes op keurige wijze verschillende bedjes gezongen hadden en de muziek speciaal voor deze gelegen heid ingestudeerd een keur van St, Nieo- laasliedjes had ten gehoore gebracht, was de tyd, van vertrek voor den Sint aangebroken. Ieder drukte hy bij zyn rondgang door ie zagl de hand, trouw terzijde gestaan door dep goedig met zijn roe spelenden Piet. Na den Sint vertrokken de jonge gasten; de ouderen brachten nog eenigen tyd in ge zellig samenzijn in „Dennenheuvel" door. Als iemand verre reizen doet.... Dat spreekwoord zal vroeger meer waarde gehad hebben dan nu. De wereld is klein ge worden en afstanden beteekènen weinig meer. Maar toch Gisterenavond hadden wy het genoegen Siem de Waal te hooren vertellen van zyn reis door Europa en langs Afrika's Noord kust. Misschien heeft ook U onlangs het uit voerig verslag gelezen, dat onze Texelsehe correspondent van dezelfde reisbeschrijving gaf. Wij wisten wel, wat er ongeveer te ver wachten was. En toch werden onze verwach tingen sterk overtroffen. Toen Siem de Waal daar voor ons stond en met z'n meestal eenvoudige, maar vlotte woordenstroom, vertelde van dien geweldigen fietstocht welke hy acher zich heeft liggen, toen voelden wij ons als het ware als een zoon van een ouden oostinjevaarder, die naar hét verhaal zat te luisteren, dat vader van z'ft jarenlangen tocht rond de Kaap vertelde. 'Siem vertelde en voerde ons mee naar Zwit- seriand, Italië, Tunis, Algiers, Spanje, An dorra, Frankrijk, Oostenryk, enz. enz., en zoo ha!d hy bijna twee en een halt uur vol ver teld. Twee en een half uur, waarin iedereen met gespannen aandacht luisterde, twee en een half uur, onderbroken door hartelijk ge lach ais Siem een van z'n geestige uitdruk kingen lanceerde of een smakelyk voorval inlaschte in de toch al zeer aantrekkelijke schildering van z'n reis. Zooals wij dan ook schreven, het was een genoegen naar hem te luisteren. Het is een buitengewone reis ge weest, die deze Texelsehe jongen voor een groot gedeelte tezamen met z'n Weenschen Esperanto-vriend Max R. Frey maakte. Ze hebben wonderlijke, angstige, onvergetelyke en wat al niet voor wederwaardigheden onder vonden en meegemaakt. Waarlyk, als iemand verre reizen maakt, dan kan hij veel verhalen. Siem moest zich bekorten, want om by elven hadden we nog geen lichtbeeld gezien. En hij had ongetwijfeld nog wel eenige uurtjes door kunnen gaan. Doch aan alles moet een eind komen en de laatste étappen, van de Rivièra over Weenen en Praag, waarbij z'n Weensche vriend hem nog eventjes een stukje van 350 km wegbracht naar Duitschland, deze laatste stappen werden, hoewel ze per fiets geschied den, in vogelvlucht gevolgd. Hij moest natuur lijk z'n verhaal besluiten op Texel. Of nee. Hy besloot met Esperanto. U weet, dat deze lezing georganiseerd was door de Heldersche Esperantisten Vereeniging „Nova Sento". En Siem, als Esperantist, deed dan Ook een enkele maal in z'n beschrijving uit komen, hoeveel Esperanto op zoo'n tocht waard was. Dat zoo'n tocht feitelyk zonder Esperanto onmogelijk is, ais men niet een paar andere talen goed onder de knie heeft. Hy vertelde van het Esperanto-congres in Rome, het hoofddoel van de reis, waar het „uitstapje" van drie maanden eigenlyk by- kwam. Met treffende voorbeelden toonde hy de groote waarde van Esperanto aan. Laten wij er twee van vertellen. Hy ontmoette op het congres iemand, waarmede hij een tijdje van gedachten wisselde. Later bleek het een Japanner te zyn, die ongeveer anderhalf jaar terug aan Esperanto begonnen was. Denkt U eens in: Japanneesch, waar een normaal mensch negentien jaar voor noodig heeft om het te leeren en Nederlandsch, waar een Japanner zestien jaar voor noodig heeft! De Japanner en de Texelaar verstonden elkaar en spraken vlot met elkaar na nog geen twee jaar studie. De cyfers voor rekening van Siem. Hy vertelde van een meisje, dat op het congres een jongen ontmoette. Het gesprek begon langzamerhand te handelen over zoete woordjes en het begon al aardig op liefde te lijken, toen het meisje zei: „Schrijf eens op waar je vandaan komt". De jongen schreef op: Die en die, Ridderkerk. Het meisje zei: „Wat lollig, dat we steeds Esperanto tegen elkaar gesproken hebben. Ik kom uitRot terdam!" Beiden waren in de veronderstelling iemand van andere nationaliteit voor te heb ben. Esperanto bleek voor een Rus, een Spanjaard, kortom voor iedereen dezelfde taal te zyn. Ei- viel absoluut niet aan een tongval of klankverschil te bemerken, wat voor lands man men voor had. Zoo vertelde Siem. Een hartelijk applaus beloonde zyn verhaal, dat met een buiten gewone belangstelling gevolgd was. Wy zullen het by dezen indruk laten. Als U eens in de gelegenheid gesteld wordt Siem de Waal te hooren, dan raden wij U aan er ge bruik van te maken. Het zal een genotvolle en leerzame avond voor U worden. Vei volgagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dins dag 10 December 1935. Ingekomen stukken. Berichten van ontvangst van Gedeputeerde Staten van: 1. Een afschrift van het wyzigingscontract betreffende de verpleging van R.K. gemeen- tepatienten in de R. K. Ziekenverpleging- „St. Lidwina",; 2. idem betreffende de verpleging van ge meente patiënten in het Marine-hospitaal; 3. de Verordening tot wijziging der Alge- meene Politieverordening (raadsbesluit 5 Nov. 1935). Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de 18e wijzigingsbegrooting der gemeente, dienst 1935. Uittreksel K.B. 4 Nov. 1935, no. 39, waar- by met ingang van 1 Januari 1936 het maxi mum aantal vergunningen voor deze gemeen te is vastgesteld op 47. (Voorgesteld wordt genoemde stukken voor kennisgeving aan te nemen). Voorstel in zake telefooninstallatie in het hoofdbureau van politie; brandalarmeer inrich ting. Voorstel tot het wijzigen van de legesver ordening en van de verordening ex art. 122 der gemeentewet. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de wegenbelasting. Voorstel tot het wijzigen van de verorde ning op de heffing van begrafenisrechten. Voorstel tot het benoemen van leden van bystand in het beheer van het Pensioenfonds. Ter inzage is nog gelegd: Het antwoord op de vraag van het lid van den Raad P. van der Veer om den uitslag van keuring na noodslachtingen mede te deelen aan de eigenaar van de geslachte dieren. Vergoeding art. 100 der L.O.-wet 1920 over 1934. B. en W. schrijven aan den Raad: Destijds deelden wy U mede, dat wy voor de scholen aan de Kolensteeg, Koningstraat en Keizersgracht, aan U een nader voorstel zouden doen, omdat door den Minister van Onderwys Kunsten en Wetenschappen nog geen beslissing was genomen inzake voor de scholen toe te kennen Ryksvergoeding voor de onderwyzersjaarwedden over 1934. Nu laatstbedoelde beslissing onlangs is af gekomen, kan door U een besluit worden ge nomen. Aan de hand van verschillende berekenin gen stellen B. en W. voor op grond van art. 100 der L. O.-wet 1920, toe te kennen aan AAN HUIS TE ONTBIEDEN KNIPPEN - ONDU'-EEREN WATERGOLVEN - MANICUREN BOERHAAVESTRAAT 65 10 December. Er heeft een niet onver makelijk berichtje in de bladen gestaan. Afzender er van was de correspondent van de Daily Telegraph te Rome. Het ging over de oorlogsberichtgeving in Abessynië. De Italiaansche autoriteiten zyn daar heeie- maal niet over te spreken en dat is heele- maal niet verwonderlyk, als men hoort, wat voor vermoedens de Italianen daaromtrent hebben. Men neemt in Rome namelijk aan, dat Abessijnsche handlangers in Parijs uit de we reldpers oorlogsberichten verzamelen; door hun speciale kennis van het Abessijnsche oor logsterrein, zyn deze agenten dientengevolge in staat aan Addis Abeba zeer nuttige mili taire inlichtingen te verstrekken. Vandaar, dat maarschalk BadogUo besloten heeft een zeer strenge contróle op de bericht geving uit te oefenen. En nu komt de klap op de vuurpijl: „Er is opdracht gegeven geen buitenlandsche oor logscorrespondenten aan het front toe te laten, die ervaring op militair gebied heb ben." Zoo heeft dan het Italiaansch-Abessijnsch conflict tot merkwaardig en onverwacht ge volg, dat er nu een baantje bestaat, waar voor speciaal diegenen in aanmerking komen, die er niet voor deugenn.1. het beroep van oorlogscorrespondent. De oorlog in Noord-Afrika heeft al veel zonderlinge gevolgen gehad, maar dat er aan het front alleen journalisten zouden worden toegelaten, die geen benul van hun taak heb ben, dat was nog niet vertoond! Wie de interviews en berichtgeving van de journalistieke sterren daar ginds volgt, moet wel den indruk hebben, dat de kranten er tot dusver geen rechtbankverslaggevers, geen bioseooprecensenten en geen voetbalreporters heen stuurden. Dien indruk heeft tot zyn ergernis ook maarschalk Badoglio gekregen. Hij had het liever anders gezien en het zal nu ook anders worden. De maarschalk zal hier geen half werk kunnen doen. Voortaan zal de adspirant-oorlogscorrespon- dent aan een streng onderzoek worden ondei'- worpen. Is hy soldaat geweest, dan weet hij te veel. Is hy al eens vroeger oorlogscorrespondent geweest, dan weet hij zelfs te veelte veel. Is hy officier geweest en bovendien oor logscorrespondent, dan moet hy zijn hoofd redacteur maar vragen, of hy niet de beurs- verslagen of zoo mag schrijven, maar voor het Italiaansche oorlogsfront deugt hij niet. Ziet hij daarentegen een luitenant-kolonel voor een sergeant aan en een veldhouwitser voor een tank, houdt hij Askariërs voor Abes- syniërs, en Somaliërs voor Hottentotten; heeft hij nog nooit een landkaart van Abes- sinië onder zyn neus gehad en denkt hij, dat men een omtrekkende beweging irtaakt om „gezondheidsredenen"dan is hij de man die maarschalk Badoglio zoekt. Dan zegt de maarschalk: „Kom in myn hoofdkwartier goede knaap en laat ons even opschrijven wat wy morgen voor overwinningen zullen behalen en hoeveel krygsgevangenen wij zullen maken. Want morgen heb ik geen tijd. Dan moeten wij een strafexpeditie houden onder de stammen, d e ons verleden maand hun onderwerping heb ben aangeboden, maar daar ben je nog te klein voor, om dat te begrijpen. En heeft de maarschalk van zijn standpunt eigenlijk niet groot gelyk? Donderdag 12 December. Casino, 8.15 uur: Uitvoering M.U.L.O.-Ver. Witte Bioscoop, 8.15 uur: Filmavond Helders Belang en Ned. Reisvereeniging. Zaterdag H December. Casino8.15 uur: Gymnastiekuitv. O. K. IC. Register marken - Cheques - Goeak Spoorbtlj. (60°/0 korten alle buitenl reisbllj. t.o. Postbrug. de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", alhier: le. een vergoeding tot een •bedrag van 1397.81, zijnde de wedde van een boven tallige onderwyzeres aan de school aan de Kolensteeg; 2e. een vergoeding ten bedrage van 1786.50, zynde de wedde van een boven tallig onderwyzer over 1934 aan de school aan de Keizersgracht; 3e. een vergoeding ten bedrage van 615.78, zijnde de wedde van een boven tallige onderwyzer aan de school aan de Koningstraat. Opneming van boeken en kas van de burger lijke Instellingen van weldadigheid. Door Gedeputeerde Staten van Noord holland wordt de wensch te kennen gegeven, dat in de in artikel 20 der Armenwet bedoelde reglementen der burgerhjke instellingen van weldadigheid wordt voorgeschreven, dat B. en W. verplicht zyn ten minste eenmaal in elk kwartaal ten kantore van den penning meester de boeken en de kas op te nemen, zonder voorafgaande aankondiging van hun komst en dat in deze reglementen voorts een bepaling voorkomt, krachtens welke boeken en kas te allen tyde door of van wege Ge deputeerde Staten kunnen worden opgeno men. B. en W. zijn van oordeel, dat het in het algemeen aanbeveling verdient een goede con tróle uit te oefenen op de financieele geste van instellingen, die met gelden der gemeente worden in stand gehouden of van gemeente wege worden gesubsidieerd. Uit hoofde hiervan kunnen zy zich met

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 7