oMm dan duizend gulden aan jttijzen en fitemieó wat de akamê's det Meldetóch 'Cautant Beslis vandaag, Abonneert U nu!!? IT DUITSCHE J/ocfi JtocA fl. 1.50 per kwartaal Stadsnieuws De premies voor onze nieuwe abonné's Reisbureau Velthuijs DERDE BLAD HEI U kunt nu Uw abonnement meer dan honderdvoudig terug verdienen; U kunt nu een gratis jaar-abonnement krijgen; U ontvangt nu een gratis bewijs van toegang tot onzen Kindermiddag en Uw kinderen kunnen één van de cadeaux krijgen, w.o. EEN FIETS, die de directie van de Heidersche Courant volgende week aan de kinderen van haar abonné's uitdeelt y 11 mi Vandaag zijn onze colporteurs hun locht door de stad begonnen. Vandaag ot morgen wordt Uw beslissing gevraagd voor toetreding tot den kring van lezers van de Heidersche Courant, die de vriend wil zijn van oud en jong in de stad onzer inwoning - De Heidersche Courant is de goedkoopste Courant in den kop van N-Holland; de Heidersche Courant is de best verzorgde krant in den kop van N-Holland. - De Heidersche Courant biedt groote attracties aan haar abonné's en aan de kinderen van haair abonné's. Wie zich nü abonneert ontvangt niet alleen de krant tot 1 Januari gratis, maar hij ontvangt bovendien de winter-puzzle tot op heden bijgewerkt, voor de goede oplossing waarvan meer dan 900 gulden aan prijzen beschikbaar zijn. waarbij een hoofdprijs van driehonderd gulden, een tweede prijs van honderd vijftig en een derde prijs van honderd gulden. Zie voor de andere prachtige en practische prijzen de Heidersche Courant van Dinsdag en het Advertentieblad van gisteren. Bovendien heeft, wie zich vóór volgende week Donderdag abonneert, kans op een van de dagelijks toegekende premies, bestaande uit: Een gratis abonn. op de Heidersche Crt„ gedurende een kwartaal, voorlederen len nieuwen abonné. id. voor iederen lOen nieuwen abonné. Een gratis abonn. gedurende een halfjaar voor iederen 25en en 50en nieuwen abonné. Een gratis abonn. gedurende een jaar voor iederen 75en nieuwen abonné. Een premie, in geld, van tien gulden, voor iederen honderdsten nieuwen abonné. Voorts ontvangt elke nieuwe abonné een bewijs van toegang tot den Kindermiddag, die volgmce week Woensdag in Casino wordt gehouden. En tenslo tte kan een van de kinderen van de oude, zoowel als van de nieuwe abonnés. een prijs toe gewezen krijgen van de honderd gulden cadeaux, die de directie van de Heidersche Courant volgende weck beschikbaar stelt voor de kinderen van haar abonné's 'en w o. een jongens- of meisjesfiets is, ter waarde van 25 gulden. Een abonnement op de Heidersche Courant bedraagt slechts II. 0.12 per week of Een gouden echtpaar. Kinderpostzegel Zeekrijgsraad Willemsoord. Visscherij. Lich» op voor alle voertuigen Donderdag Vrijdag 12 Dec. 13 18.15 UUE 10.15 uui Geslaagd aan' de GemeeDte-Universitéitj te Amsterdam voor het candidaal s-examen wis- en na uurkunde (L) stadgenoo e 'MejJ E. J. Wiegel. j 25-JARIG JUBILEUM BIJ DE SPOOK- WEGEN VAN DEN HEEK KROONSTUIVEU. Zondag a.s. zal een bekenJ conducteur bij' de Nederlanascne of beter Helderscüe Spoor wegen, de heer Kroonst uiver, zijn 25-jarig ju bileum vieren. L)e mees.e reizigers die naar Amsterdam retzen kennen ueze plichtsgetrouwe conduc teur en wij lwytelen niet of het zal hem Zondag a.s. aan blijken van belangstelling niet ontbreker En vijftig jaar abonné op de Heidersche Courant. Opa zat, luet z'n pet op, v.ak naast 't rood- buikig kacheltje, net of ie zoo weg wl de tip pelen, een dijkje maken. Hjj voelde zich eigenlijk maar weinig op z'n gemak ai9 middeipunt van het gouden feest. Het b.u.ds-. bouqufc^ zat, een we.nig onwill.g, op een van, de revers van z'n jas. Alle familieleden, d.e de feeste4jk versieioe kanier vulden, hadden pret voor tien, opa zat stil, af en toe een iach om z'n mond om een geestigen kwinkslag van een van z'n jongens, die ook al tot va-i ders uitgegroeid waren. Opoe was meer in haar sas, ze zat ge-i zelüg breed-uit op haar stoèl en snaterde mee met de anderen en lachte hartelijk en was nog in de wolken van den auto-„ocht, die vriendelijke buurtgenooten haar en haati bruidegom hadden aangeboden. j „Ik ben in buurten geweest, die ik in geen jaren' geizien had", zei zé. Die buurtbewoners hadden haar huisje in de Middenstraat rijk versierd mét groen en guii'.anuea, een viag met ue nationale kleuren wapperde daar vroolijk tusschen en met gou den .etters stond op een boru voor de deiir: „Hulde aan het gouden paar". ja. opoe v. d. VVai, is m de buurt, waar ze al dertig jaar woont, wel gezien en <*d« kinderen van de scholen aan den oveïka.it Wü.en, uat ze.bij haar wel een potje kunnen breken en als er een is, die door zijn wijd heid averij heeft opgeloopen, aan vcr.eept opoe eerste hulp. Natuur ijk hebben ze z.ph daaiom niet onbeoi ga ge.aten. toen het echtpaar v. d. Wal, zijn gouden huwclrjks-t feest vierde en Dinsdagmorgen kwam er „een deputatie" uit de hoogste klas naar Mé woning, Middenstraat 24, om een bloemen hulde te brengen, de oudste jongen en het oudste meisje, zoowel van de school in de Middenstraat als Schoolstraat, kwamen haar me.t bloemen gelukwenschen. En om kwart voor vijf 's middags kwam er eeri heele stoet jeugdige discipelen, onder leiding! van den heer Boogaard en voorafgegaan door de tamboertjes van de Speeltuinvereeni-I ging, voorzien van stokken, waaraan vvapj perende reepen geklèurd papier, lampions die niet konden branden vanwege den wind, vlaggetjes, enz. Zij stelden zich op vcor het rijkelijk versierde huisje, terwijl het bruids paar en familie aan de deur verscheen. Allereerst sprak de heer Boogaard het echtpaar toe en bracht de .gelukwenschen over namens de buurtbewoners. De kinderen zongen vervolgens twee Jacob-Hamel-l'edjes, en natuurlijk ..Lang zu'len ze leven", gevo gd door een driewerf: hoera! Vanwege de koude werd deze huldiging niet lang gerekt en na overhandiging van een stoffelijk hu'.deb ijk gingen de k'nderen onder trommelslag weer heen. Begrijpelijk waren de oudjes zeer getroffen door deze kinderhulde. Zelf zijn ze veertien kinderen rijk geweest, waarvan er neg tipn in leven zijn, en hebben ze voor de jeugd een warm hart. „Kunt u nog lezen, zonder bril," vroegen we den 76-jarigen bruidegom, die nog met onbeschermde oogen zat. „O, ja, hoor, dat gaat nog best. Als dé letters wat al te kléin zijn dan hebbefi opsè en ik een bril, die we alletwee kunnen ge bruiken." „Vijftig jaar lezen we ook de Heidersche; Courant al." „Ah, nu begrijp ik, waarom u zoo met alles op de hoogte bent Tóen het 's avonds koud was en de ment schen door den storm naar binnen werdén gejaagd, toen zou nog een sereiiade worden gebracht aan het gouden echtpaar, dat vijf tig jaar lief en leed in dit lailge menschén- leven met elkaar heeft gedeeld. i De brievenbestellers hier ter stede zijn op de sympathieke gedachte gekomen, de gratis briefkaarten uit te deelen op de schplen,; opdat elke leerling daar een Kerst- of Nieuw- jaarwensch op kan schrijven en dan frant keeren met een vijf cents Kinderzegel. Dé drie cent toeslag komt ten goede aan alle; mogelijke vereenigingen voor kinderbescher ming. Het moet voor de kinderen een pret tige gedachte zijn, iets bij te dragen om den nood t< lenigen van hun minder bedeelde leef t jjdgenooten Ouders, geeft uw schoolgaande kinderen acht cent mee voor bedoelden postzegel! De van het Kind voor het Kind puzzie. H.K.H. Prinses Juiiana geeft het voorbeeld, door een schitterende hoofdprijs een groote schilderij beschikbaar te stellen voor ïe puzzie weike omtrent 21 December in alle bladen zal verschijnen. Het Nederlandscne volk moge dit groolsche gebaar weten te be antwoorden door een ongekend groot aantal oplossingen in te zenden. Iedere oplossing beteekent minstens 15 cent ten bate van het misdeelde Kind! KIJKSPOSTSPAAKBANK. Opgave btreffende het kantoor der poste rijen te Den Helder. In den loop der maand November 1935 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboek jes ingelegd 37.812.77 en terugbetaald 75.275.75. Derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald 22.537.02. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 81. De adressen, waar de bulletins opgehangen worden, die de namen vermelden van hen. die de dag premies hebben gewonnen (zie de bizonderheden daarover in het artikel hiernaast) laten we bieronder volgen: KA LTS. Groentenhandel, Gravendwarsstraat. f>] Ruyghweg. VAN DER MEULEN, Sigarenmagazijn, Keizerstraat 119 hoek Molenstraat. KOOGKR. Drogisterij, Kanaalweg over de Molenbrug. C. S^IT. Aardappelhandel. Langestraat hoek Vlootstraat. LUGTENBURG, Bloemenmagazijn, Helden der Zeeplein. SLOT, Rijwielmagazijn Laan 18 (naast Ambachtsschool). DUINKER, Groentenhandel, Krugerstraat 40, KRIGEE, Banketbakkerij, van Galenstraat (hoek Krugerstraat), TIELEMANS, Polderweg 3. G6ËRLING, Kruidenierswaren, Lorentzstraat hoek Hector Treubstraat. WIERING, Banketzaak, Brakkeveldweg 57. MOREE, R j wielhandel, Ruyghweg hoek Sluisdijkstraat. F. BOERSEMA, Vleeschhouwerij, Reigerstraat hoek Ooievaarstraat. TOL. R jwiel en Radiohandel, |an in 't Veltstraat 75. KIKKERT, Groentenhandel, Vijzelstraat 71. OLDERSON Kruidenierswaren, Bassingracht 9. VAN ljZENDOORN, Boter en Kaashandel, Vischmarkt (hoek Oranjestraat) ;K\LSBEEK, Huishoudelijke Artikelen, Binnenhaven 1. 'LASTDRAGER, Meubelhandel, Spoorstraat (hoek Vlamingstraat). H. F. BOSCH, kruidenierswinkel, de La Reystraat 35. WET OP DE UITVERKOOPEN EN OPRUIMINGEN. In verband met de vel.: gestelde vragen in zake het -ïouden van balans-opruimingen, brengt de Kamer van Kt' phandel te Alk maar aan belanghebbenden tei kennis, dat in de periode tusschcr 1 Januari en 1 Februari en tusschen. 15 Juli en 15 Augustus oprui mingen in verband met jaars- Of seizoenswis- seüng gehouden mog-m worden zonder ver- gunning van de Kamer van Koophandel. Het is echter verhoder aeze verkoopen aan te kondigen onder een andere aankondiging dan een dei navolgende: i „jaarlrjksche opruiming", halfjaarïijksche opruiming" „seizo ponruiming", „balans opruiming" ot „inventarisopruiming", Voor opruimingen die om een andere reden worden gencuden, dar in verband met jaars- tff seizoenswisseling, of voor uitverkoopen, dienen derhalve ook voor dt boven aangege ven perioden vergunningen b(j de Kamer ie worden aangevraagd. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 310 December 1935, Nieuwe zaken. Den Helder: Firma Souwer en Böhmer, Molenstraat 140, grosslerderij in koloniale waren en aanver wante artikelen. Administratiekantoor voor onroerende za ken „Den Helder en Omstreken", N.V, in op richting, Plantsoenstraat 3, koopen, verkoo- i pen, administrateeren van onroerende goede- ,i ren, assurantiën en hypotheken. Wijzigingen. Wieringen: Coöperatieve Boerenleenbank. Bestuurswijziging. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Het is zeker een goede gedachte van de Koninklijke Pharmaceutische fabriek v/h. Brocadeo-Stheeman en Pharmacia, om door middel van lezingen bekendheid te geven aan haar Fissan-preparaten. Op deze manier n.L door direct contact met het publiek kan men veel bereiken en, zooals Dinsdagmiddag de heer Hornstra, de wetenschappelijke verte genwoordiger van deze bekende fabrieken, op heel begrijpelijke en onderhoudende wijze aan de in grooten getale opgekomen leden van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen vertelde over de verzorging der huid van zuigelingen, dames en heeren door middel van de Fissan-prepa raten, poeder, pasta, crème en zeep, zijn wij zeker wel goed doordrongen van de uitste kende werking die het, uit labiel eiwit be reide Fissan door z'n fijne verdeeling en met z'n groote vocht-opzuiging op onze huid heeft. Na de pauze, waarin de firma de aanwezi gen een kopje thee aanbood, sprak de heer Hornstra nog over het kalkpreparaat Phar- mocal en de reeds zoo bekende levertaan Je- poritol met het geijkte vitaminen-gehalte en over de practische pleister Brocaplast, die elastisch is en reeds voorzien van een zwart windsel een keurig verband levert voor kleine verwondingen. Mevrouw Postuma, de vice-presidente, was zeker de vertolkster van alle aanwezigen, toen zij een dankwoord uitsprak voor den leerzamen middag, waarin wij weer kennis gemaakt hebben met verschillende preparaten van uitsluitend Nederlandsche Industrie. RECLAME VOOR HET ALPINO-UURWERK De firma Bakker in de Keizerstraat heeft een aardige reclame in haar étalage: Men ziet er in een 6 voud:ge vergrooting den systematischen opbouw van het bekende Alpino-horloge verduidelijkt. Dit interessant werk blijft circa 14 dagen aldaar opgesteld. AANBESTEDING. Door den Architect J. J. v. d. Leek werd gisteren in hotel Den Burg, namens het Be stuur van de Vereeniging „Onderling Belang" aanbesteed het bouwen van een Vereeni- gingsgebouw op het perceel Kanaalweg 63. Voor het timmer-, metsel-, betonwerk enz. waren de volgende biljetten ingekomen: C. Bot 7557.—; G. Groot f 7665.—Gebr. Riemers 7887.J. Roomeijer 7927.K. Venema 7985.Geus en Molenaar 8025.—; A. Smit 8494.—; J. Stee man 8640.H. van Pelt 8740.Plaats man 8798.De Graaf en v. d. Gulik, Ju- lianadorp, 8838.Modder en Cuperus 8900.— W. F. Labout 8970.—; P. Broers, Breezand, 8970.—; Minneboo en Wal boom 8970.Gebrs. Kersbergen 9050.—; Ver meulen en Ran 9300.—; J. M. Vlaming 9349.P. van 't Hoog, Texel, 9646. Voor het schilder-, glas- en behangwerk hadden ingeschreven- P. Kamp, Heer-Hugowaard, 452.J. C. de Mejjer 485.J. Swart 510.—; D. J. de Ridder 525.L. Boomsma, Slootdorp, 569.E. Coenen 625; H. Kuit, Juliana- dorp 630.Karl Sennhem 682.G. Groot 735; G. Spijkerman en A. Beneker 825.—. De gunning volgt later. Regii Regisleimarken Cheques - Goedk Spoorbilj. (60u/0 kor.en alle bultenl reisbllj. t o. Postliru Zitting van Woensdag 11 December 1935. Het waren slechts 2 zaken, .welkp er dezen even kouden ijas mistroostigen wintermiddag op de roi stonden. De eerste affaire betrof een zekeren P. v. G„ stoker-olieman, welke voor de balie gé- dagvaard was onder verdenking van opzet telijke ongehooizaamheid. Het feit had zich voltrokken op 27 Octo- ber j.l. Verdachte nevond zich in den namid dag in de buurt van de Nieuwe Brugstraat, in gezelschap van zijn vriend, een korporaal- monteur, en beiden waren behoorlijk onder den invloed van geestrijke dranken. In ge noemde straat voerde de gerechtigheid hen een officier op hun pad, éie begrijpelijker wijs niet accoord ging met het feit dat 2 marinemenschen zich zoo weinig gelegen ljeten leggen aan hun positie (en dat nog wel m uniform) en hun subiet gelastte, zich naar de Onderzeedienstkazerne te begeven, waar zjj oehoorden. Edoch, van G. verliet weliswaar den open baren weg, doch volgde niet het bevel op Hij ging naar zijn woning en meldde zich eerst dér volgenden dag ter Kazerne. De fiscaal meent, dat in dit geval opzei tot ongehoorzaamheid niet bewezen is en stelt voor, deze zaak terug te wijzen naar den commandeerenden offic.er. Mr. Mulder heeft hieraan niet veel toe te voegen. Hét feit is en blijft te betreuren, doch van eenig opzet, een gegeven bevel niet op te volgen, is z.i. geen sprake. Het is overduidelijk bewezen, dat de aard der dron kenschap van uien aard was, dat het met het geheugen van verdachte wel vrij hope loos gesteld zai zijn. Daarbij komt, dat verd. zich direct van de straat verwijderd neeft. Ongetwijfeld is het v. G. geheel en ai door 't hoofd gegaan. Mr. Mulder sluit zich verder aan bij het geen door den fiscaal gezegd werd. Verd. geeft hierna nog uitting van zijn spijt, waarop de president opmerkt, dat het evenwel lang de eerste keer niet is, dat hij in een dergelijken staat aangetroffen werd. Uitspraak: 3 weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Het tweede en laatste geval ging recht streeks J. W. P. aan, zeemilicien-matroos 2e kl., welke verdacht werd van diefstal. Het gebeurde aan boord van Hr. Ms. „Hy dra". liggende te Vlissingen, en daarop bad hij tot tweemaal toe geld ontvreemd uit een portemonnaie van den zeemil.-stoker H. De eerste maal bedroeg de diefstal 2.de tweede 3.benevens wat kwartjes en dub beltjes. Dit alles was mogelgk gebleken door een in 't bezit van verd. zjjnden vaischen sleutel. De fiscaal acht 't misdrijf wettig en over tuigend bewezen en vordert een voorw. ge vangenisstraf van 6 maanden, met aftrek van het voorarrest en met een proeftijd van 1 jaar. Ter tafel liggen enkele bosschen sleutels en de president houdt dit „arsenaal" in de hoogte als sprekend corpus delictum... Vonnis 2 maanden gevangeinsstraf onvoor waardelijk. JACK DE VRIES' INTERNATIONALS. De Casino-directie schrijft ons: Vanaf den len Kerstdag spelen de bekende Internationals o.l.v. Jack de Vries, gedurende 5 dagen in Casino. Dit mag voorwaar een eve nement op Jazz-gebied genoemd worden; im mers het is zeer moeilijk zulk een vermaard ensemble naar Hollands Noordpunt te bren gen. Velen zullen reeds met genoegen naar hun uitstekende prestaties geluisterd hebben, welke iedere week via Hilversum uitgezonden wor den. Uitmuntende krachten, o.a. onze oud-stad genoot Leo Borgart, maken het geheel tot een buitengewone Band, die nog lang in de herin nering van de Jazz-fans zai voortbestaan. Woensdag a.s,, 5.306.30 u., uitzending. 9e ATTRACTIE-SOIREE IN „MUSIS SACRUM". Men scbrjjft ons Ter afwisseling zal tijdens de 9e attractie- soirée in Musis sacrum een dans-competitie plaats vinden. Ten einde in dezen wedstrijd meerdere kansen te scheppeD, zal er een schei- 12 December. De Amerikanen heb ben er een ziekelijke behoefte aan, op te hak ken over het succes van hun filmsterren. Zoo kon men dezer dagen ir de kranten lezen, dat Clark Gable door de vrouwen dusdanig vertroeteld wordt, dat zijn vrouw echtschei ding van hem heeft aangevraagd. Kortgeleden, zoo lezen wij, is het hem in Santiago gebeurd, dat meer dan honderd vereersters zijn hotel kamer binnendrongen, hem bijna smoorden onder de kussen die ze hem opdrongen, en als souvenir uit zijn garderobe a' zijn ondergoed, sokken en zakdoeken inpikten. Nu is dat inderdaad een nogal sterk stukje, maar ze moeten in Amerika toch niet denken, dat ze in enthousiasme voor filmsterren ons Nederlanders kunnen overtioeven. De creatie van Lou Bandy in het Meisje met den Blau wen Hoed heeft op de vrouwen in Holland een dergelijken verpletterenden indruk ge maakt, dat drieduizend vereersters op Sinter klaasavond zijn paleis zijn binnengedrongen, en, gebruik makende van de Loubandigheid, die er op dien avond in zijn gezin pleegt te heerschen niet alleen zijn combinations. sok ken en zakdoeken plunderen, maar boven dien zijn schoenen, boord en das uittrokken, de cadeaux meename» die ze hem net hadden gestuurd, benevens een niet onaanzienlijke hoeveelheid bankpapier, terwijl een zeer on dernemende dame uit betere kringen in de verwarring kans zag hem één van zijn be- roemdgeworden blinkendwitte tanden uit te breken, hetgeen onzer befaamden filmheld niet weinig amuseerde. In liefde voor de kunst aoen onze landge- nooten dus waarlijk niet voor de Amerikanen onder! Het is misschien een weinig indiscreet, der gelijke feiten aan de groote klok te hangen, maar onze nationale reputatie eischt wel eens, dat de dingen ~penhartieg worden gezégd. Men kan tenslotte niet alles op zich laten zitten. Daarom nog enkele onthullingen: Cor Ruys is onlangs op een stillen avond in het Haagsche Bosch aangesproken door een artistiek uitzienc. Jongmensch (hij had lange haren en een eenigszins gedeukt voorkomen) die hem al dagenlang ïad opgewacht om hem de hand te kunnen druknen voor zijn prach tige creatie in „De Kribbenbijter" De jonge man hield vijf minuten zijn handen vast, be zwoer hem onder tranen, dat de film een an der mensch van hem nad gemaakt en liet den acteur onthutst achter, die helaas te laat merkte, dat het een souveuirjager was, die hem onlast had van zijn portefeuille en zijn gouden horloge me ketting In ieder geval blijkt ook hier weer uit, dat wij van de Ver- eenigde Staten niets hebben te leeren. Maar het ster! ste staaltje is zeker wel het volgende Men zal hebbm gemerkt, aat de film „Bleeke Bet", dat fijnzinnig staal van verheven volkspsycnologie niet meer wordt vertoond. De oorzc k daarvan moet zijn, dat een kunslievend landgenoot op een nacht ie safe is weten binnen te dringen, waar de co- pieën van deze film worden bewaard en ze in stukjes van 1 centimeter heeft geknipt. Ver moedelijk eveneens om zich van een hoeveel heid kostbarf souvenirs meester te maken... ding plaats vinden door in de Juniores-klasse de meer eenvoudige dansmuziek te gebruiken. De ingeschrevenen voor de seniorer-afdeeürg zullen hun kunnen most e bewijzen door t e dansen op de meest moderne muziek <ook ,Jiot"-nummers). Zoowel door een jury als door het publiek kunnen prflzen worden toegekend. Men zie de advertentie ie dit blad. De Handelingen der Tweede Kamer, betref fende de visscherijzaken nalezende treft c :s wel heel bijzonder, dat deze bedrijfstak dit maal ernstig onder de oogen is gezien en dat het den Minister ernst is om het vischbedrijf te helpen. Van vele zijden werden hem dan ook woorden van waardeering gebracht. Maar wanneer we het een weinig gedetail leerd bekijken dan komt in de eerste plaats te vermelden, dat de Minister voor de bezwa ren, welke altijd zijn geopperd om te komen tot vischconserveering, niet uit den weg zal gaan zoo maar eenigszins een mogelijkheid aanwezig is om dergelijke industrie een kansje van bestaan te geven. De Minister zeide, dat nadrukkelijk en zal er zich dan ook niet met een Jantje van Leiden af gaan maken. Ook de kwestie van de overbevissching zal nu wel zijn beslag krijgen, al zullen er in de te nemen maatregelen nog wel dingen ga~n zitten, die mogelijk niet ieder zullen bevredi gen. Maar dat de pufaanvoer er buiten zal blijven, mag haast wel als vaststaand worden aangenomen. Hoe het met de maaswijdte zal worden, dient te worden afgewacht, alvorens daarover een oordeel te mogen uitspreken. De garnalen-aangelegenheid is een van de moeilijke dingen, verband houdende met de belemmerende maatregelen door België, Frankrijk en Engeland. Dat het gebruik in het binnenland nog wel kan worden opgevoerd, is buiten kijf. Het plan van de Kamer van Koophandel in Noordholland noorderkwartier zal door den Minister in studie worden genomen en het lijkt ons lang niet denkbeeldig of de Minister zal daaruit voor Den Helder belangrijke conclu sies trekken. De stimuleering van den afzet van visch in het binnenland zal in den Minister ook wel een krachtigen medewerker vinden. Al met al wil het ons voorkomen, dat deze discussies in de Tweede Kamer voor het visch bedrijf vruchtdragend zullen zijn. De overzichtschrijver van de N.R.Crt. klaagt er over, dat de kustvisscherjj de afgeloopen week zoo weinig visch aanbracht tengevolge der weersomstandigheden. In hoofdzaak kreeg men daar visch van IJmuiden, die volgens den schr. te duur was voor den doorsneeconsument. Wederom was er de klacht, dat de visch uit de Scandinavische landen in kwaliteit te wc ï- schen overliet. Deze telkens terugkeerende klacht lijkt ons tenslotte wel van belang te zijn en er blijkt duidelijk uit, dat het met deze visch toch ook niet altijd het neusje van de zalm is, maar er kan daardoor wat meer waar deering voor eigen aanvoer komen. Echter blijft toch nog steeds het aansporen tot groo- ter contingent van buitenlandsche visch. Bekijken we dit nu in het licht van het ge sprokene in de Tweede Kamer, vooral, door den heer Van der Bilt, dan kan de herhaalde lijk uitgesproken drang tot grooter aanvoer

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 9