Een feedstef cadeau Br. iffi HM IfPaiJt bu aankoop een paar Verlovingsringen Stadsnieuws 'Woot gaan toe foeft? P. GO VERS, alleen Spooréracht 24. wasschen a s. Maandaq 23 Dec en Maan dag 30 Dec. kunnen worden afgehaald Stoomwasscherij „Insulinde" Fa BfEMSTERSDES. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiii F si. J. BEEIViSTERBOER uw KAPPER? JAAR BAKKER Visschenj. "DE WEEK: J. v. d. WITTE HKLORRSCHE COURANT VAN ZATKROAG 2t DKCFMKHR 1935. geven we gedurenden de maand December bij aankoop van een Mahonie Slaapkamer. In verband met de a.s. Feestdagen, Kerstmis en Nieuwjaar verzoek ik mijn geachte clienté'e te willen zorgdragen, dat dé Hoogachtend, JOH. MOS RABf G L (J STEN Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ontvangt U een Fraai etui met 12 ZILVERpleettheelepels ais KERSTCADEAU - T Massief gouden Verlovingsringen Reeds vanaf f 6.— Graveeren gratis Direct klaar Onze prijzen zijn er niet op gebaseerd om daarbij cadeaux te kunnen geven. KEIZERSTRAAT 103 IO was. Daarom denken wij terug met groote denkbaarheid aan onzen burgemeester. Deze man, leider ook van o-.izen raad. heeft hier weten te brengen en weten te behouden een toon van waardeering onderling, een sfeer, waarin kan worden gearbeid en gewerkt, een s-eer, waarin de één, boe verschillend ook zijn levensinzichten mogen zijn, iets blijft gevoelen voor het denken, voor het oordeel, voor de inzichten van den ander. Wij leden van den raad weten, dat wij hier in ons midden, aan ons hoofd, als onzen leider en voorganger niet kunnen ontberen iemand, die deze groote kunst verstaat, welke kunst echter slechts eigen ia aan weing menschen, om ieder te vangen, ieder te bezielen, om ieder ook te geven, datgene, wat hem toekomt. Misschien is er een enkel moment geweest, dat ook aan dezen afgestor vene en zijn arbeid iets ontbrak, maar wij, die gevoelen, dat wy allen zijn menschen. in heel onze kleinheid, en heel onze onmacht, wij waardeeren wat in dit opzicht onze verscheiden burgemeester was. /ij waardeeren in hem den grooten tact, dien hij veelal in ons midden ge toond heeft. Onze burgemeester was ook- de voorzitter van het -College van B. en W. Wie twee. drie, vier of meerdere malen in de week de ver gaderingen van ons College meegemaakt heeft, zooalsi k het voorrecht had en nog heb te mogen doen. wie daar onzen burgemeester ge zien heeft in al zijn heldere scherpte, ln al zijn toewijding, in al zijn vroolijkheid. in al zijn geschiktheid om daar te brengen en te bewaren dag aan dag weer de meest prettige verstand houding. die gevoelt eigenlijk pas goed, wat deze man geweest Is voor ons, wat deze man geweest is voor onze Gemeente. Daar ligt een stil verholen taak, daar ligt een stil verholen geschiktheid, die niet breed uitkomt door heel de lagen van onze bevolking, maar die slechts enkelen hebben kunnen Inzien, die slechts enkelen hebben kunnen gevoelen, maar die misschien de grootste deugd was van dezen man. Met deze eigenschap misschien, heeft hy voor onze gemeente het meeste en het beste gedaan. In dit opzicht zal ieder, die het voorrecht had zoo dikwijls met hem samen te zijn als dat met ons, wethouders, en met U, mijnheer de secreta ris het geval was, gevoelen, wat onze gemeen te missen gaat bij bet verscheiden van dezen man. Ook was onze burgemeester het hoofd der politie. Het Is voor ieder, die aan het hoofd staat van een gemeente, een wel zeer moei lijke, een wel zeer netelige taak, hoofd te zijn van een instituut, dat heeft op te treden overal waar de orde moet worden bewaard, hoofd te zijn van een instituut en daarby de man te zijn, die per slot van rekening zal hebben te zeggen, dat mag «vet en dat mag niet en dit moet doen geheet alleen, geheel naar eigen denken, naar eigen inzicht en naar eigen ge voelen. Wie zich goed indenkt, wat dat beteekent, die weet, dat hier een taak ligt, waarvoor slechts weinige menschen berekend en in staat rijn. Onze burgemeester, die gisteren van ons heenging, kwam natuuriyk telken male weer te staan, juist in deze zaak, voor buitengewoon moeilijke problemen. Speciaal in een stad als de onze, met haar zoo zeer verschillende lagen van bevolking, van afwij kende inzichten, treden deze problemen op den voorgrond. En juist dit dunkt mij te zijn één van de grootste eigenschappen van onzen burgemeester, van den heer Driessen, dat hy de man geweest is. die, levende tu3schen al die verschillende levensinzichten, niet alleen heeft weten te behouden een eigen meening, doch deze ook tot uitvoering heeft weten te bren gen. Wanneer wij daarvan het resultaat zien, wanneer wy nagaan, hoe rustig, hoe ordelijk, hoe goed wij al die jaren hier geleefd hebben met elkander, dan moeten wij zeggen, dat wy in dezen grooten dank verschuldigd zqn aan den eersten burger van onze stad, die nu van ons is heengegaan. Er is in ons midden een plaats open ge bleven, welke plaats t.z.t. weer zal worden bezet. Wie daar straks komen zal. is nog ge huld in den donkeren sluier van de toekomst, en wij willen hopen en vertrouwen voor onze gemeente, die ons allen toch zoo buitengewoon lief is, dat het iemand moge zijn, als onze verscheiden burgemeester was. En hiermede meen ik hem gebracht te hebben de grootste hulde, en een blijk van de grootste waardee- ring. Wanneer wij allen verlangen een man terug te krygen met zijn helder inzicht, met zijn kalme en bedaarde beslissing, met zijn liefde voor de taak en de zaak, waarvoor hij stond, dan zeggen wy daarmede, dat het werk van dezen man by ai de gebreken, die het werk van een mensch aankleven moeten, een werk was, waarop wy met groote waar deering en groote dankbaarheid zullen kunnen terugzien. En daarom heeft ook het College van B. en W. gemeend te handelen in den geest van onzen Raad door onzen Burgemeester straks naar de groeve, naar zijn groeve te doen uit dragen van uit het stadhuis, waar hy had. en verrichtte zyn dagelijkschen arbeid en dit te doen op kosten van onze gemeenschap. WH leden van het College, wy wethouders en ge meente-secretaris, hebben gemeend, dat wij daarmede gedaan hebben iets, dat U allen voelt als de juiste daad. dw geschieden moeat op dit moment, waar wy zoo diep gevoelen, dat er dankbaarheid heerschen zal naast een stemming van weemoed in de harten van ierier, die dezen man en dezen arbeid heeft gekend. Ik heb gezegd Thans zou ik de heeren willen vragen of één hunner nog het woord wenscht. De heer Biersteker. Als ik thans als oudste der raadsleden een enkel woord spreek, dan ben ik overtuigd namens den geheelen Raad uiting te geven aan pnze diepe ontroering by het zoo Plotse ling verscheiden van onzen Burgemeester Driessen. We betreuren het zeer. dat een man. van wien nog veel verwacht mocht worden, tl lans zoo onverwacht te midden van zijn werk. waarvan hij met volle energie zich gaf, is weggeroepen. Wy kunen bij dit levens raadsel. het ingrijpen van een hoogere macht, slechts deemoedig het hoofd buigen en be rusten. Het woord van den dichter zien we hier weer bevestigd: „Vrije mensch. uw weg. uw leven maakt ge U zeiven niet, hooger geest gebiedt". Niettemin mogen wij uiting geven aan ons leedgevoel. Wy mogen dit doen door met dankbaarheid te gedenken het vele en nuttige werk door onzen ontslapen burgemeester in het belang van onze gemeente verricht. Reeds door onzen loco-burgemeester is hier over het een en ander gezegd. Ik wil daarom niet in herhaling vervallen, doch mij referee- ren aan hetgeen daarover door hem is gezegd en ons aansluiten bij de hulde daarvoor aan Burgemeester Driessen gebracht. Een enkel persoonlijk woord wil ik niet achterwege laten. Hoogelijk weten wij te waardeeren, in onzen burgemeester Driessen, dat hij onder dikwijls moeilijke omstandighe den. waarbij temperamentvolle momenten van oplaaiing ontstonden, toch altijd den juisten toon op charmante wijze «rist aan te Slaan. Hy was geen groot spreker, zocht niet zijn kracht in retorische uitingen, maar «vist za kelijk en weloverwogen de door hem behan delde zaken voor te dragen, zoodat veelal de Raad hem volgde. Zijn zakelijkheid was den Raad vaak ten voorbeeld. By alle verschil van inzicht, «waar door botsingen tusschen partijen wel eens on vermijdelijk waren, wist zijn bonhomie steeds de gemoederen tot bedaring te brengen. Daar voor zijn wij hem als Voorzitter van onzen Raad dank verschuldigd en betuigen wij van deze plaats van ganscher harte onze erken telijkheid. De nagedachtenis van onzen bur gemeester Driessen zal. ik ben overtuigd na mens den geheelen Raad te spreken, in dank bare herinnering blijven voortleven. zyn f .milieleden moge het tot troost zijn. dat het leven en werken van burgemeester Driessen niet tevergeefs Is geweest en dat zijn heengaan in onzen Raad een met droef heid geziene ledige plaats achterlaat. Moge hy rusten ln vrede! Wethouder De Boer: Wenscht één van de fieeren nog het woord te voeren iiK' I A Een persoonlyk woord van den heer Schoeffelenberger. M. de V. Het is zeker geen gemakkelijke taak om heden in dit droevige moment die woorden te vinden, die eigenlijk by een derge lijke gelegenheid van toepassing zouden zijn. Zooals alom bekend ts. is het mijn gewoonte niet, om bij verschillende gelegenheden het woord te voeren. Echter voel ik mg thans gedrongen te spreken. Tk heb persoonlijk eenige jaren met onzen burgemeester samen gewerkt in de Commissie van Publieke Wer ken, waar zoo vaak groot meeningsverschii naar voren kwam. Ik heb daar een moment meegemaakt, dat mij op het oogenblik leed doet en ik wil dat memoreeren. Ik had met den geachten burgemeester Driessen een ver schil, dat liep over de bebouwing aan den Middenweg, waarbij de burgemeester tenslotte zei: „Be ben het nimmer met den heer Schoef felenberger eens, maar momenteel sta ik aan zijn zijde". Ik heb toen brute woorden gespro ken en gezegd: ,,M. de V. Wanneer U het met my eens zoudt zijn in alle politieke problemen, zoudt U hier niet zitten als burgemeester.** Dat was werkelijk stout van my gezegd. Toen ik hedenmorgen de mare hoorde, dat onze geachte voorzitter was overleden, trof mij dit werkelijk zoodanig, alsof het een familie lid van my betrof. M. de V. Men moet appreeieeren wat U naar voren gebracht hebt inzake de ziens wijze van onzen geachten voorzitter by de politieke stroomingen in dezen Raad. Men heeft altyd kunnen waardeeren de wijze, waarop de burgemeester de verschillende ver gaderingen leidde, de manier waarop hij trachtte alle verschillen uit den weg te rui men. o. m. by algemeene beschouwingen van de gemeentebegrooting, waar heel vaak mo menten voorkomen, dat wy elkaar op politiek terrein scherpe woorden toevoegen. M. d. V. Ik zeg nogmaals, het is niet zoo gemakkeiyk om by dit verscheiden die woor den te vinden, die onze geachte burgemeester heeft verdiend in de jaren, dat hij hier hoofd van de gemeente geweest is. Ik was ln het geheel niet van plan hier te spreken, maar alleen het moment, dat ik onzen burgemeester de bovenvermelde woorden toegevoegd heb, wat ik my op het oogenblik zelf verwyt en dat my leed doet, noopt my om enkele woorden by dit verscheiden te spreken. Ik hoop, dat wy ter eere van de nagedachte nis van den heer Driessen, het biyde moment zullen mogen beleven, dat wy gezamenlijk met zijn plaatsvervanger, die straks op zijn stoel ln dezen Raadszaal zal zitten, het cultureele werk ln het belang van onze gemeente zullen mogen voortzetten en dat wy ook in dezelfde prettige sfeer zullen mogen arbeiden, als waarin wij dit mochten doen met onzen ge achten burgemeester Driessen. Slotwoord van wethouder De Boer. De heer De Boer: Wenscht nog één van de heeren het woord? Niemand? Dan rust op mij de taak U allen dank te zeggen voor Uw aanwezigheid, dank te zeggen aan U, mynheer Biersteker als vertolker van de gevoelens van den Raad bij deze zoo droeve gebeurtenis, maar ook dank te brengen aan U, mijnheer Schoef felenberger. Het doet my werkelijk genoegen, dat ook U hier de woorden gezegd hebt, die U sprak. Zij zeggen zoo juist en zoo go"d, wat onze burgemeester was en beteekende voor ieder raadslid; laat ik een moment zeggen (en dat doe ik met de meest goede bedoeling) van dea heer Biersteker tot den heer Schoeffelen berger. De burgemeester, die van on* heenging, zal bij ons blijven in dankbare en voortdurende herinnering. Wij zullen niet vergeten, dat wij hier gekend hebben een burgemeester Dries sen, en als wy strakjes zullen staan aan zijn groeve, dan zal dat zijn met deze gedachte in ons hart: „Burgemeester, wy zeggen U dank voor wat gy deedt en wij hopen en vertrouwen, dat hier straks iemand Uw arbeid zal mogen nemen van Uw hand in de zijne, die ook zal kunnen en willen en vermogen, wat gij deed. Dit is de grootste hulde, die wij vandaag en Dinsdag zullen kunnen brengen aan onzen ver scheiden burgemeester. Ik dank U nog allen voor Uw opkomst en hiermede sluit Ik deze vergadering. De prijzen van onze zijn een «luk verlaagd Beneden iedere concurrentie. Boven alle verwachting is cuize pr«c.,t 5J"rie. I-ia naar: ,.ladi C.0, Te Den Haag slaagde by het laatst ge houden examen voor Se Stuurman gioote Stoomvaart, de heer C. de Geeuw. Gisteren Slaagden voor het diploma machineschrijven aan het Instit. „Mercurius" alhier, de heer A. van der Mailen en mej. IL J. Geeflang. Voor bet op 9 en 10 December gehouden examen Boekhouden van de Ver. van Geeraren slaagde onze vroegere stadgenoot P. de Ridder, KINDEStMIDDAG NBB. VER. VAN HUISVROUWEN. De kindermiddag van de Nederland scha Ver. v. Huisvrouwen kan door plaatselijke omstandigheden niet doorgaan. In de courant van Dinsdag wordt nader beleend gemaakt, wanneer er dan weJ een kindermiddag plaats heeft. In ieder geval zoo spoed1 g mogelijk na Kerstmis, nog in de vacantie. ONDERSCHEIDING. Donderdagmorgen werd. bij zijn verlaten van 'a Rijks Dienst met pensioen, aan den burger-torpedomaker J. Mastenbroek, de zil veren eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De plechtigheid ge schiedde door overste G. F". KI rassen, chef van het Torpedoatelier. De overste hield een korte toespraak, waarin hij de verdiensten van den scheidenden torpedomaker schetste. EEN JÜBILAtm. Men schrijft ons: Op 23 Dec. 1035 hoopt de t ier Teun van Til, Keizersgracht 128, den erg te herden ken, dat hij vijf en twintig jaar ais dienst man (kruier) aan het station Den Helder dienst doet. Vele ingezetenen, vooral wukeliers, zullen v. Til kennen als een ijverige, eerlijke kruier, die steeds de diverse reizigers de behulpzame hand bood. Het is dan ook te hopen dat, aangezien bovengenoemde werkzaamheden zijn eenigste onderhoud zijn, dezen dag niet onopgemerkt voor hem zal voorbijgaan. AFSCHEID VAN EEN OUDE GETROUWE. Men schryft ons: Vrydagmorgen vond op de Comeniusschooi ln de Vlamingstraat een intieme plechtigheid plaats. Ce oude conciërge, de heer Vlam, die daar vanaf de oprichting der school, zonder één dag te verzuimen, werkzaam was geweest, nam afscheid. In de. door de kioderen versierde zevende klas verzamelden zich om elf uur het per soneel der school en een 20-tal kinderen (afgevaardigden uit alle klassec). Nadat de heer Vlam en zyn opvolger de heer Van der Kraats onder applaus waren binnengetreden, sprak het hoofd der school, de heer Jager, op eenvoudige en sympathieke wyze enkele afscheidswoorden. Hij herinnerde hierby aan de groote toe- wyding waarmee de heer Vlam steeds zyn plicht deed. Nu gaat de heer Vlam, na een welbesteed leven, zijn verdiende rust genieten. De leer lingen der Comeniusschooi hebben hem dat gemakkeiyk gemaakt. Spontaan en op eigen inltia.ief verzamelden zy geld en kochten een prachtige rookfauteuil. Het was Jan Lens velt, de organisator, die dit geschenk in keurige bewoordingen namens de kinderen aanbood. Het personeel der school voegde daarby een moc'erne leeslamp als souvenir. Begrypeiyk was de gehuldigde ontroerd, nu hy zyn zoo vertrouwde school ging verlaten. Maar er zyn oogenblikken, waarin enkele simpele woorden en een warme handdruk boekdeelen spreken. Daarvan gaf de heer Vlam het bewys. En een waardig slot van dit samenzyn leverde Dien Loesberg, door zonder haperen en met heldere stem het gedicht op te zeggen, dat voortsproot uit het brein van een der onderwijzers. in zilver uitgevoerd I I 75. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 23 Dec. tot 2en Kerstdag wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. KERSTWIJDING LUTHERSCHE KERK. Weezenstraat 68. De orgelïste der Guth. Kerk mej. Aafje Kamp, hoopt a.s. Dinsdagavond van 8.30— 9 uiur, Kerstliederen ten gehoore te brengen. Gespeeld wordt: ..Eere zy God"— „Stille Nacht" - „De herdertjes lagen by nachte", e.a. De toegang tot deze bespeling is vry. Men zie de advertentie in dit blad. CONCERT STEDELIJK MUZIEKKORPS „DEN HELDER" EERSTEN KERSTDAG. Kerstconcert op Woensdag 25 December Jlen Kerstdag), des morgens te 8.30 uur. in de Muziektent, Julianapark. Programma: 1. 'stille Nacht Gruber. 2. [Dankgebed Valerius. 3. 'Hymne Beethoven. 4. O, Tannenbaum arr. H. Kling. 5. O Sanctissima 6. Eere zy God 7. jSivêet belle Mahone 8. NU zyt wellekome arr. J. Pala 9. 't Is een dag van Vróolyckheydt id. 10. Schaf era Sontagsiied C. Kreutzer GEMEENSCHAPPELIJKE WIJDINGSDIENST. Evenals vorige jaren zal op Zondag a.s. om half acht in de Nieuwe Kerk aan de West straat een gemeenschappelijke Kerstwydings- dienst worden gehouden, waarin voorgangers van verschillende kerkgenootschappen zullen spreken. De doopsgezinde predikant P. J. Smidts zal spreken over: De Engelen, de her vormde predikant M. van Wichen over: De Herders, de Oud-Kath. pastoor Th. Moiemaa over: De Wijzen. Openingswoord en slotwoord zullen worden gesproken door Ds. F W. J. van der Poel en Da. H. A. Enklaar. Deze diensten, die ook in enkele groote plaatsen van ons land, zooals te Rotterdam en Utrecht worden gehouden, vormen een on derdeel der oecumenische beweging onzer dagen. Een beweging, welke streeft naar sa menwerking en mogelijke hereeniging der kerken. Men zie de advertentie in de nummers van »ns;blad van deze week. FEESTCOMITÉ TER HERDENKING VAN HET 40 JARIG BESTAAN VAN DEN NED. R.K. VOLKBOND. AFD. DEN HELDER, De trekking van de lol erg georganiseerd door bovengenoemd Comité had plaats op Dinsdag 17 December 1935, in de bovenzaal van he~ gebouw van den Necl. R.K. Volksbond, Molengracht 17, te Den Helder, in het openbaar en ten overstaan van notaris A.M. Engelmann. De volledige trekkingslijst volgt hieronder. 6 6 r* G 6 r-t a S d C! ft 4-> 3 B. ft ■*-> O J zr E ft G •4-2 3 O, 5 3 0. 537 7 4482 38 1312 II *355 66 3959 48 3611 6r 220O 22 3122 49 1604. 80 1194 29 2074 2 1312 4» 'i 1144 46 1006 24 741 3° 33» 69 1968 4 IJÖI •4 1329 82 149 8 4520 62 3284 47 268 53 943 26 3908 93 242 95 4713 19 *173 13 782 23 156 18 1015 91 *37° 85 -02 j 100 18 3 73 1788 25 9° 43 2903 44 710 7« 1134 96 605 33 1912 75 3484 5* 4884 99 4646 4G 510 98 98 84 4521 76 (92 79 «93 55 42 74 3512 36 3375 21 13°3 92 2576 16 180; 39 1567 (18 961 S» «7°3 20 «925 35 2238 i0 3910 67 2I70 94 1441 5' 4447 70 3**5 3 1693 27 93 «7 730b 6 39S2 65 1169 54 *266 88 1427 59 375« 3i 4605 77 1363 f 2889 5* 2261 5 2259 34 10 90 89 3'73 28 2050 9 2233 60 1525 78 312 63 663 42 i*S 40 2824 12 1510 72 1408 83 4486 97 620 57 *53 45 659 32 492 «7 33*8 81 ♦734 64 4807 90 3624 37 2562 86 De pryzen kunnen, tegen inlevering van het pryslot, worden afgehaald op heden (Zater dag 21 December 1935) van 3 tot 5 uur, ln de bovenzaal van het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond, Molengracht 17, Den Helder, en nadien terzelfde plaatse, na overleg met den congierge van he- gebouw. Prijzen buiten de stad worden voor rekening en risico van de prijswinnaars toegezonden sa inzending van het desbetreffende pryslot aan den heer P. B. Plasmeyer, Polderweg 47 te Den Helder. Niet afgehaalde pryzen vervallen één jaar na de trekking aan bovengen, feest-eomtté. Trekkingslijst en zyn vanaf Zaterdag 21 De cember k 10 cent verkrijgbaar aan de navol gende adressen: Gebouw Ned. RK. Volksbond, Molengracht 17. Drukkery Het Noorden A. Bunck). Stakman Bossestraat 55. Drukkery De Heldersche Post, Keizerstraat 89. NED. JEUGDBOND VOOR NATUUR STUDIE. Op verzoek van bovengenoemden Bond verwijzen wy naar de in dit nummer voor komende advertentie .waarin een lezing met lichtbeelden aangekondigd wordt over Broed- vogets in onze omgeving. Deze lezing wordt gehouden door den heer Schendelaar in het Chr. Militair Tehuis, Dinsdagavond om half acht Toegang vry. KEIZERSTRAAT 73. Parfumerieën. GYMNASTIEKVERKENIGING o.K.K. De uitvoering van Donderdag. De avonden van O.K.K. kenmerken zich steeds door een tot ln alle hoeken gevulde Casiitozaal. De verwachtingen die dé talryke aanwezigen Donderdag in de uitvoering ge steld hebben, zyn zeker nog overtroffen, want in tegenstelling tot Zaterdagavond, toen het werk van de heeren eenigszins teleurstel lend was, Kan deze avond met vette letters in de annalen van O.K.K. geboekstaafd worden. In alle opzichten was het werk O.K.K. waardig. Nadat de voorzitter in een kort openings woord allen hartelyk welkom geheeten had. waarin hij in 't byzonder de aandacht vestigde op de gymnastiek als lichamelijk opvoedings middel voor de jeugd, werd voor de eerste maal het doek gehaaid. Een meisjesklasse, in aardige blauwe turn- pakjes, die zoo frisch aandeden, vertoonde ons een halteroefening, begeleid door gramo- foonmuziek. Wat de uitvoering betreft, deden deze jon geren, de lang niet lichte oefening byzonder goed. Op de gewone vlotte wyze werd het verdere programma afgewerkt. Er volgden 2 vrije oefeningen van de jongste af deeling meisjes en jongens, die, naar het applaus te oordeelen, goed in den smaak van het publiek vielen. Ter afwisseling met het programma van de jeugd vertoonden de dames- en heeren leden eenige oefeningen. Het paard-, bar- en rek werk van de heeren was van dien aard. dat we ons afvroegen of dit dezelfde ploeg van Zaterdag jJ. was. Het werk was degelijk en tot in details verzorgd. Ook de dames waren weer goed op dreef. Het programma bevatte nog een bonds- oefening voor de I.T.O.S A., uitgevoerd door een jongensklasse, die ook gezien mocht wor den. Na de pauze werd eveneens een bands- oefening. ditmaal door een melsjesklasse ver toond, die, wat uitvoering betreft zeker een van de beste van dezen avond was. Het laatste nummer, een knotsoefening voor de dames, was een herhaling van de Zaterdagavond uitgevoerde oefening en werd op even fraaie wijze uitgevoerd. O.K.K. kan met dezen avond in alle opzich ten tevreden zijn. Even na afloop van de uitvoering kwam het bericht van het overlijden van den burge meester. waarop het Bestuur besloot, den avond direct te beëindigen. Stookt zindelijk en zuinig Met prima Anthraciet Neem ze van Okke Visser Want beter is er niet! Polderweg 34. TeL 228. Bij de behandeling van de begrooting van het Zuiderzeefonds heeft de Minister van Waterstaat verklaard, dat de mogeiykheid tot stichting van een conservenfabriek niet zeer groot is, omdat het buitenland zeer goedkoop geconserveerde visch produceert. Dit geldt dus voor het vroegere Zuiderzee gebied. Wat betreft de conserveering van zee- visch heeft de Minister van Landbouw en Visscherij onlangs in de Tweede Kamer ver klaard, dat de conserveering van visch door Z.E. in onderzoek zal worden genomen. Volgens de N.Rt.Ct. heeft de Ned. Ver. van garnalendrogers te Utrecht vergaderd, om uiting te kunnen geven aan de ontstemming, die er is inzake de uitvoering van de crisis- garnalen beschikki ng 1934/L Deze drogerijen schijnen met verlies te werken door allerlei toepassing dezer maat regelen. waardoor, naar men aangeeft, ook de visschers naar dit soort garnalen schade ondervinden. In De Telegraaf komt een uitgebreid artikel voor over de haringkwestie, wat betreft het verhoogde contingent van aanvoer, hetwelk aan de firma Vrolijk te Scheveningen was verleend en waarover de secretaris van de Ned. Visschery-Centrale schynt te zyn ge- struike'd. Misschien valt er dit uit te peuren, dat er met Rusland nog wel het een en ander is te bereiken, mits daartegenover staat tegemoet koming van onzen kant. Op dezen grondslag toch zijn er met dit groote gebied al meer transacties tot stand gekomen. Denken we slechts aan den bouw der houtbooten voor Russische rekening op de werf te Amster dam. Mocht er in deze haringmanipulaties mis schien al Iets vreemds schuilen, het wil er by ons niet in. dat dit met een opzetteiyk doel (ten nadeele van deze of gene) zou zijn ge schied. Het is ons opgevallen, dat ln het praal- rapport van Hr. Ms. „Nautilus" verschillende namen voorkomen van visschersvaartuigen uit onze buurt. Dit vermelden we met belangstelling, om dat er uit blijkt, dat de vaartuigen uit Urk, Den Helder en Texel wel degelijk meetellen In het Noordzeevlscherijbedryf. Zelfs de vang sten worden meegedeeld. Van zekere zijde is men vaak geneigd uit te schakelen, hetgeen niet rechtstreeks be hoort tot de zoogenaamde LJmuider visschers- v'.oot en wil men die andere vaartuigen gaarne beschouwen ais een vloot, waarmee eigeniyk geen rekening behoeft te worden gehouden. Daarom heeft deze officieele melding in het praairapport een beteekenis, die we niet mogen onderschatten. Hieruit toch moet worden opgemaakt, dat de motorkotters een capaciteit voor do vis scherij hebben, die in vele gevallen die van de trawler kan opzij streven. Men weet, dat in Den Helder het streven voorstaat om tot grooters aanbouw van dit soort vaartuigen te geraken en dat dit een punt is om daarvoor den Minister zich te doen interesseeren. Een stevig argument kan dan zijn, dat de politievaartuigen deze vaartuigen rapportee ren, waarbij de plaats van aantreffen nauw keurig wordt vermeld en waaruit dus officieel blijkt op welken afstand van den wal deze vaartuigen, zelfs in het winterseizoen, het bedryf kunnen uitoefenen. IN FEITEN EN FANTASIEËN Woensdag bevond ik my in Casino, ter be luistering van het derde marine-concert. Het werd een sof, d.w.z. uit een oogpunt van belangstelling, want ik zag meer leege dan bezeten zitplaatsen, hetgeen wel een aardig aspect oplevert 't Is weer 's wat anders en afwiseling moeten we. kost wat kost hebben. Met dat al hadden we *t weer netjes klaar gespeeld, nietwaar, we hebben éér van ons werk. Tenslotte, wie maalt er nog wat om symphonleën, om een man als Beethoven, Wagner of Mozart, lang vergeten oude pruiken... Nee, geef ons maar Paul Abra- hammen en Eddy Rose's en lediecroenera en zwarte negertrompettera. Dat is eerst O.K. Leve de lol!!! Voorts beleefde ik deze week in oen onzer bioscooptheaters (ik zal den naam maar ver zwijgen...) een pracht van een herrie tus schen twee manspersonen, waarvan de een geweigerd had z*n hoed af te zotten. Men maakte er een drukte van. alsof dit inderdaad erg en inderdaad onbeleefd was. Welnuee, integendeel. Ik ga nu al 15 jaar naar de bios en bedryf een eveniange periode de manieren welke des theaterbezoekers zyn. Bijvoorbeeld: ik neem steeds een pond sausjes mee teneinde onder de Engelsche Duitsche en Fransche dialogen wat te doen te hebben. Voorts ga Ik steeds tien minuten voor het einde weg, omdat het einde vas iedere film het «elfde is. Dan heb ik meestal nog wel een krakend papiertje in m'n zak zitten met zuurtjes en dat vinden m'n neven- zitters al bizonder plezant. M'n hoed zet Ik uit principe niet af en Ik lees de teksten zonder uitzondering hardop, voor de mogelijk heid, dat er een an&lphabeet in de buurt zit Zooals men ziet, het gaat er intiem toe en indien ooit iemand het lef zou hebben er een opmerking op te leveren, dan zou hem ge brek aan kudde- of gemeenschapszin ver weten. worden, voorts gebrek aan humor en een nurksche Inborst. Weshatv we allen zwygen en allen hetzelfde bedreven. Dok dit was een „feit", doch belangryker was dat van de .entrée in de Kamer van de heeren der NS.B., welke niet «onder com mentaar toegegaan 4s. Doch wat las myn oog: de heeren van Ves- sem en de Graaf zyn neergepoot in de on middellijke nabyheid van de S.D.A.P.-veste. Begryp! Men kan hier verschillende opinie» ©ver nahouden. Ik in ieder gevat «le hier ongelukken van komen. Dat moeten brokken worden, en reeds vannacht hoorde tk ln een droom, den Graaf iets «eggen, een gansch onschuldige opmerking, waarop Koos Vor- rink hem een ontzaglijke „Hnksche" op d© kaak plaatste. Of andersom, dat maakt niet» uit. Tenslotte iets, hetgeen de kamerverslagen een pittig karakter zal geven en meer lezens waardig. Ik wil niet eindigen alvorens den lO.OOOen aangeslotene van het plaatselijk waterleiding bedrijf vanaf deze plaats mijn warme hulde over te brengen voor zyn arbeid in deze materie aan de gemeenschap bedreven, ea hoop dat hij op den ingeslagen weg mag voortgaan, tot heil van zichzelf, zyn kinderen en verdere nazaten. Hulde voor zijn pioniers arbeid. (N.B. De laatste ontboezeming geldt na tuurlijk niet den aangeslotene in kwestie, noch de bedrijven, nog eenige andere persoon of Instelling. Alleen het bedryf-der-huldigingen. Anders niets. Men kan echter niet te voor zichtig zyn... in deze tyden...) Zaterdag tl December. Casino, 830 uur: Sotrée met „De Band van 7". Café „Centraal". 8 uur: Feestavond Burger kring .Harmonie". Chr. MiL Tehuis, 8 uur: Lezing met licht beelden over Kanaries. Zondag tt December. Casino, 8.15 uur: mevr. de Boervan Rijk in „Veel heil en zegen". Musis 8acrum, 8 uur: Soirée „The Allround Musicians". Maandag tt December. Musis Sacrum, *a middags van S tot 5 uur: Kinderfeest Ver. van Huisvrouwen. Dinsdag December. Duthersche Kerk, 's avonds van 8V4 tot 9 u.: Orgelspel van Aafje Kamp. Chr. MU. Tehuis, Kanaalweg. half 8: Lezing Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie. t Woensdag tS December. Musis Sacrum, 8 uur: Soirée „The 9 Rhythm Stars". Woensdag B5 en Donderdag 86 December: „Kerst-Feestweek" met Jack de Vries' In ternationals. Donderdag 86 December. Musis Sacrum, 8 uur: Familie Hoffmann. N.V. Wed. Mij. van Brandverzekering te Tiel Agentschap voor Den Helder: ■BOB J. J. v. d. Plaat, Spoorstr. 5

Heldersche Courant | 1935 | | pagina 10