GRATIS reizen naar AMSTERDAM Stadsnieuws TAFELTJE DEK JE Jioé, J/tóï Jtocfi 'Waaigaan ute Aewl Onze winterpuzzle. tweede blad hhldersche courant van donderdag 6 februari 1936 Gebruikt meer gas! Concert „Kunst aan het Volk KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK K K K K K K K K K K K K K K K k K K Met 1 deelnem-rskaart heeft U reeds een groote kans op de grooie geSdorijzen met een lotaa waarde van 600 K K K K K K K K K K K K K K K K K K KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK De winkelweek van de Koning- en Keizerstraat. DeHeldersche Melkcenirale krijgt een nieuw gebouw. De Spoorstraat winkelweek Drukte en gezelligheid in de hoofdstraat. Mej Joh. Opdien, Piano'eerates, S.ngel 71 heeft haar lesuren verlaagd op 14.-per maand por wekelijkslesuur. i $arorr?eteró. iCfOuder? co &iCi/erwerfïcr?. Opticft. Tlcparatier?. DE ZUIVELWEEK. Inlichtingen: KANAALWEG 120. Voorkomt verkoudheid en keelpijn Lichi op voor alle voertuigen Ponderdag 6 Febr. Vrijdag 7 o 17.22 uur 17.42 uur De lettere rijen aaneen. weken zyn te tellen, die ons nog van den uitslag scheiden. De prij/en komen in zicht. Onze Winterpuzzle houdt onze lezers en niet in het minste onze lezeressen, nog steeos bezig. Wij hooren van tal van kanten, dat oud en Jong meepuzzelt, maar nu komt toch zoo langzamerhand het einde In 't zicht. Met de letter, die men vandaag in de krant vindt, zijn reeds 21 letters geplaatst, er wachten er nog 11. De verloting van de prijzen na dert dus en het zal niet nocdig zijn onze abonné's nog een woord van moed in te spreken om tot het einde vol te houden, want wjj twijfelen er niet aan of dat einde zal door allen bereikt worden.- De puzzle is dan cok eenvoudig en bij het serieus door zien van de advertenties vindt men de ge vraagde letters natuurlijk. Dus binnen de drie maanden hopen we be kend te maken wie de gelukkigen zijn. Zoo als we reeds eerder meedeelden zal de trek king in „Casino" plaats hebben. Heden slaagde de heer B. v. d. Eyk voor het diploma Machineschrijven aan het Instituut „Mercurius" alhier. Bij het laatst gehouden examen slaagde te 's-Gravenhage voor le stuurman Groote Stoomvaart, de heer J. Been. AANBESTEDING. Uitslag der op 4 Februari IJ. door architect L. Sok, alhier gehouden aanbesteding bouw pakhuis P. Kalis: Minneboo en Walboom 3675.Freeke 3670.Noppert en Oort 3580.C. Bot 3500.G. J. de Wit 3492.—; C. Goes 3465.J. Lugtenburg 3462.J. Roo- meyer 3442.Plaatsman 3410.G. v. d. Wal 3410.—; E. G. Smit 3398.—; C. Gronninger 3388.Reyers en Vlaming 3340.—; A. Smit 3260.—; W. F. Labout 3050.Gebr. Kersbergen 3025.W. Uiterdijk (Wieringerwaard) 2992.Mod der en Cuperus 2900.K. Venema 2887. G. Geus 2875.—; N.V. Bouwbedrijf v.h. H. Doorn 2875.Gebr. Riemers 2574.—. Waar niet anders genoemd, allen te Den Helder. TWEEDE WINTER-CONCERT HARMONIE KAPEL. „WINNUBST". Op Woensdag 12 Februari geeft de Har- moniekapel „Winnubst", onder leiding van den heer H. B. Schenkels, directeur, het tweede Win ter-concert in dit seizoen. Een r.uzikaal verzorgd porgramma vermeldt een zestal concertnummers, welke door het corps voor het eerst worden uitgevoerd. O.a. Ouver ture „Iphigènie en Aulide" van R. Wagner, fantasie „Samson et Dalia", Opéra van C. Saint-Saëns, hobo-solo „Traume im Hoch- land" van Oskar Köhler, solist de jongeheer Piet Schenkels; het .Adagio ma non troppo" uit het eerste clarinet-concert van Weber, solist de heer C. Biegstraaten, „Rus d'Amour" van H. v. Luck, e.a. Medewerking aan dit concert verleent de heer Bartoes uit Amsterdam, humorist-con ferencier. Voor introducties verwijzen wij voorts naar de advertentie, voorkomende in dit blad. ORATORIUM JDAS LIED VON DER GLOCKE". Dirigent Toon de Hoogh. In aansluiting op het bericht van Dinsdag vermelden wij nog enkele bizonderheden over de solisten. De Meister-rol wordt vertolkt door den heer Dick Weiman. Deze solist, die hier ter stede veie leerlingen in den solozang inwijdde, vierde de vorige week zijn twaalf-en-een-half jarige loopbaan als solist. In Den Helder trad hij verscheidene keeren op bij verschillende '3reenigingen. Als zanger en declamator oogstte hij in den loop der jaren door geheel Nederland veel succes; meerdere malen ver tolkte hij in Bach cantates, Matthaus- en Jo- hannes-passion, Les sept parol es du Christ van G. Doret, Matthaus- passion van Heinrich Sehütz, Drama Christi van P. Benoit, Deut- sches Requiem van Brahms, in de Paulus- Messias Oratoria, Das Paradies und die Perie van Schumann, de hoofdpartijen. Jen solistenkwartet vraagt eveneens de aanlacht op deze uitvoering. Voor nadere bizonderheden leze men de advertentie in dit blad. Dit concert wordt voorafgegaan door de Kinderoperette: „Reepeisteeltje". De gastarieven der gemeente zijn verlaagd. Zooals men in de Heldersche Courant van «alerdag heeft kunnen lezen, heeft de ge meenteraad zijn sanctie aan het voorstel van B. en W. verleend om de door dit college in de begrooting voor den dienst 1938 voorge stelde tariefswijzigingen voor gas van het op nemen van den laatsten meterstand in 1935 te doen ingaan. We vinden thans in dit Advertentieblad een advertentie, waarin de Gasfabriek de verlaagde tarieven kenbaar maakt. Die verlaging is inderdaad aanzienlijk en het is zeer wel te verwachten, dat velen thans hun vooroordeel tegen het gebruik van gas zullen laten varen en door den goed kooperen prijs er toe over zullen gaan meer te gebruiken. We zien, dat een uniform vastrecht is ingevoerd van 1.20 per maand, wat dus hierop neerkomt, dat men voor het gebruik van de eerste 20 m3 in de maand 71 cents per meter betaalt en voor elke m3 daarboven slechts 5 cent. De z.g. grootver bruikers doen goed een vastrecht van 4.50 te nemen, daar de gasprijs in dit geval slechts 4 cents per m8 bedraagt- Een andere verlaging is ook de huur der gasmeters, die n.1. voor de drie-lichts tot en met de 30-lichts is verlaagd met 10 cents per maand en is gebracht op 25 cents per maand. Ongetwijfeld verdient deze gaspolitleK onzer gemeente aller belangstelling; hopen wij, dat het beoogde doel bereikt wordt, n.1. een exploitatie van het gasbedrijf, die ren dabel is. Zij, die nadere bijzonderheden wenschen, verwijzen wij naar de betreffende adver tentie in het „Advertentieblad" van gisteren. Reeds opgenomen in het Adv.-bl. van gisteren Hoewel het niet te ontkennen valt, dat onze plaatselijke arbeiders-zangvereeniging „Kunst aan het Volk" met name in de laatste jaren eenige gevoelige klappen heeft moeten incasseeren, welke klappen dan ook direct terugsloegen op de artistieke uitingskracht van dit koor, neemt dit niet weg, dat de uitvoering, Dinsdagavond in Casino gegeven, over het algemeen genomen zeer behoorlijk tot haar recht gekomen is, terwijl het koor in verscheidene nummers bewezen heeft voor Den Helder Zeer zeker geen vocale minderheid té zijn. De voorzitter der vereeniging, de heer Smit,, opende het concert en zijn speechje stond goeddeels in het bekende mineur-teeken. Daar is de malaise, die én het leden- én het donateur-tal naar beneden trekt, zoodat men voor het feit geplaatst stond deze uitvoering op bescheiden wijze te geven. In het bijzonder de plaatselijke solisten welkom zeggend, geeft de heer S. vervolgens de leiding aan den heer Rusting en zijn koor. De Uitvoering. Aangevangen werd met het viertal num mers, gezongen door het voltallige koor. Met name hét „Du Hirte Israëls" en het „Rus- sischer Vespergesang" beide van Bortniansky werden zonder meer piëteit-vol en met vol komen begrip van het uiterst fijn gegeven vertolkt. In beide nummers was gelegenheid te over te demonstreeren de afzonderlijke kwaliteiten der koor-onderdeelen en men heeft hier een dankbaar gebruik van kunnen maken. Wat de beide nummers der ouverture be treft, voor het „Stort, o arbeiders" en „O, Bergen" (beide van J. F. Keja) moeten wij minder enthousiast zijn. Deze werden im groszen Ganzen vrij zwak en onzeker ver tolkt, waarbij een te schel zingen bi) de sopranen eveneens opviel. Cornelis Dopper's „Zondagmorgen" en van Tetterode's „Meidans" waren daar tegenover weer van belangrijk beter gehalte, vooral dan het eerste, dat met zijn grappige cadans en diep-doorwerkte muzikaliteit zonder meer een juweeltje van vocale mogelijkheden is. Volgde voor het Koor na de pauze een be langrijk zwaarder program. Aangevangen werd met Mozart's ,,Ave Verum", dat magni fieke nummer, reeds sinds een lange rij van generatieën sier-nummer der programma's De weergave was goed, en het geheel maakte den Indruk van deugdelijke instudeering en begrip voor het gegeven. Uit Mozart's „Requiem" werden een 4-tal gedeelten gezongen en wel: het „Dies Irea", Laerymosa, Sanctus en Agnus Del. Deze muziek ie specifiek Mozart's, doch biedt den vertolker niet geringe moeilijk heden bjj de uitbeelding ervan. Dies waren wij in spanning wat het Koor van dit be langrijke werk, waar echter de fout zich oogenblikkelijk In een klaar fond afspiegelt, zou maken. Welnu, het bleek, dat men door de voorgaande nummers geenszins vermoeid was en nog op volle kracht zong. Frisch en zuiver ging het Dies Irea, het Laerymosa was een moment dubieus, doch zoowel Sanctus en AgnuS Dei mochten wij aan- teeekenen als wonderwel geslaagd. Het Koor sloot met Weltliche Kantate eveneens van Mozart. Dit is een zeer gevoelig nummer van den meester, waarbij in de eerste satzen (en eveneens in de herhaling) goed uitkwam dat er een aantal zuivere vocale krachten in dit ensemble schuilen. De solo, gezongen door mevr. Vlaming-Reuvers, was frisch en klaar en werd met een keurige bouquet bloemen op juiste waarde gehono reerd. Vermelden wij, dat bij de laatstgenoemde drie nummers de heeren dé Hoogh en Visser respectievelijk voor orgel- en pianobegeleiding zorg droegen. Het solistisch gedeelte. Het waren de dames Daalder-Roggeveen en Günthert-Breet, welke in een 3-tal duetten compareerden. Beiden hebben een plaatselijke bekendheid en beschikken over een goed orgaan. Gezongen werden van Abt „Die Engelein" en „FrUhlingszeit" en van Catharina van Rennes „Goede Nacht" (door het publiek waren beide dames gedwongen een derde nummer in te lassen). Er werd met veel warmte gezongen, ter wijl ook de keuze der nummers o.i. zeer juist was. Vooral FrUhlingszeit mocht ons bekooren door zijn zuivere intonatie en het opvallend goede samengaan van muziek en tekst. Ook deze beide dames werden in de bloemen gezet; het accompagnement van Nico Visser was, zooals dit haast steeds is: zeer verzorgd. Het Mannenkoor. Ook het Mannenkoor verscheen nog ln een tweetal nummers voor het voetlicht. Uitge voerd werden een tweetal Schubert-liederen en wel „De Nacht" en „Lente-ontwaken" (het befaamde Frühlingserwachen). Mochten wij eenige malen enthousiast zijn over de door het Koor geleverde prestaties, onverdeeld gunstig over die van deze afdeeling ervan kunnen wij niet zijn. Werd „De Nacht" nog met gevoel en een zekere sfeerhrenging ge geven, ln „Lente-ontwaken" zakte men lee- lijk weg. Wij vreezèn voor een niet al te dege lijke voorbereiding. Bij een terugblik op dit concert valt niet te ontkennen, dat bij diverse vlekjes, belang rijk veel vocaal voortreffelijks geboden werd. De goede wil is er ongetwijfeld bij Kunst aan het Volk en dat is meermalen reeds 95 van het slagen... KK -nieuws! was de groote kinderfilm in Riaito; Meer dan 800 kinderen woonden deze K K-voorstelling bij en genóten van dit prachtige sprookje. Wederom zuilen de K K-winkeliers van Keizer- èri Koningstraat een groo e Fiim-matinee geven en wel op Zaterdag a.sl'in het Ti vol-theater, AANVANG 3 UUR. Hoofdnummer Fra Diavolo met Stan Laurel en Oliver Hardy Verder Charlie Chase, een dolle klucht! Koo^t daarom uitsluitend al Uw dageiijksche benood.gdhedert in Keizer- en Koningstraat Bij.aankoop van 50 cent 1 bon. Bij tooning aan de Firma Egne* van 5 opgeplakte bons, een gratis toegangsbewijs voor deze bijzondere kindervoorstelling. Bij tien bonnen 2 toegangsbewijzen en een deelnemerskaart voor den grooten etalagewedstrijd. Veel succes' met de kindervoor stelling. De K.-K.-week spoedt ras ten einde en zjj, die nog niet ge-ka-kaat hebben, mogen zich wel haasten! Laten we. beginnen met dit onze lezers onder het oog te brengen, want wellicht zou men argeloos nog eenige dagen wachten en... dan kan het juist te laat zijn. Er zijn echter velen, die deze aanmoedi ging niet van noode hebben, want er is rèeds vrij druk ge-ka-kaat U heeft ze natuurlijk wel gezien, de kleine en groote zoekers, die étalage na étalage »angs schuifelen en met argusblikken de exposities ondti schot ne men. Algemeen is men van oordeel, dat het zoeken naar fouten aan alleraardigste be zigheid is, die niet van humor ontbloot is. Hoe aardig is 't b.v. niet te zien hoe de menschen voor onze étalage naarstig de op lossing van het „technisch probleem" zoeken. Erg gewild is ook de fout bij de firma Adriaanse, we hebben iemand meegemaakt, die over het voorwerp waaraan de fout „kleefde" (hier niet nader te noemen) met zijn collega-speurder sprak en nog de fout, die toch niét minder dan een blunder is, niet bemerkte... Ja, de animo voor die zoekerij is wei aan wezig, maar anderzijds schijnt men erg te „zitten" met den slagzin. Laten we er ter ge ruststelling mededeeien, dat het in hoofd zaak om de fouten te deen is. In de eerste plaats zal de jury letten op het grootste aan tal ingezonden „goede fouten", de slagzin is er nu eenmaal bij, omdat het niet anders kon. i Het is misschien wel gewenscht er nog eens op te wijzen, dat men voor alle dage- hjksche benoodigdheden als brood, vlcesch, e.d., die men in de Keizer- en Koningstraat koopt, óók de echte K.K.-bonnen krijgt, zoo dat men zonder één extra uitgave te doen in bezit van de langzamerhand beroemd ge worden K.K.-bonnen kan komen, die bij in levering van 10 stuks recht geven op een der geweldige prijzen en bij het inleveren van stuks bovendien nog op een kaart voor de komende kindervoorstellingen. Nu we het toch over de Kindervoorstelling hebben, kunnen wij mededeeien, dal als ge volg van het doorslaand succes van den kindermiddag van gisteren in Riaito de K.K.- winkeliers besloten hebben om a.s. Zaterdag middag iets dergelijks te doen. Dan wordt eenerzijds een filmvoorstelling voor kinderen in de Tivoli gegeven en anderzijds een kin dermiddag, natuurlijk met een geheel nieuw programma, in het Rialto-theatei. Voor elke bonnen, die u dezer dagen bij Egner in levert krijgt u dus een kaart, die toegang verleent tot een der theaters, naar vrije keuze. Zooals wij al zeiden: de kindermiddag van Woensdag was keurig. Bijna 800 kinderen, verschillenden vergezeld van hun moeders, vulden het gebouw, op welks podium wij tot onze verrassing die Jan Katrol en mijn heer Verbey, wel bekend van de khldermid- dagen van de Heldersche Courant, ontdekten. Natuurlijk hadden Jan en mijnheer Verbey weer veel succes, b.v. met het nummer „Ta feltje dek-je". Bij het begin van den middag had één van de zakenmenschen uit de Kei zerstraat, n.1. de heer S. Khhncwasser, een vriendelijk welkomstwoord gesproken, waarin hij het natuurlijk ook even over het koopen in Keizer- en Koningstraat had. Voor deze gelegenheid had mén een spe ciaal „K.K.-liëd" het licht doen zien, we meenen, dat de tekst van Oudkerk en de muziek van Van Praag is... Aangezien elk van het achthonderd tal kinderen zoo'n lied meegenomen heeft en ln Riaito duchtig de gelegenheid benut heeft om onder leiding van Jan Katrol te repeteerën, verwachten we, dat we het wijsje, dat even oud als so lide is (Waar ln 't bronsgroen eikenhout...) dezer dagen nog wel eens zullen hooren! „Dat is ook dë bedoeling", aldus een der be trokken zakenmenschen, „we willen het 's morgens, 's avonds, vroeg, laat, hindert niet, we willen het steeds hooren! Voor con sequente lieden deelen wij veiligheidshalve mede, dat de politieverordening zingen in het openbaar na 's avorlds 11 uur niet toestaat... De heer Geervliet had voor een paar aar dig filmpjes gezorgd, die er als koek ingin gen. Vooral toen het verloop van den wed- sertjd FrankrijkHolland vertoond werd, was er wat gaande... Ja, die kindermiddag heeft het uitstekend gedaan en wil men zijn kinderen a.q. Zater dag nog laten génieten, welaan, u weet den weg en kent de spraak... Keizerstraat en Ko ningstraat... vraagt de échte K.K.-bonnen! j De aanbesteding waarschijnlijk over twee weken. De plaats van het gebouw in de Molenstraat. De Heldersche Melkcentrale, die al sedert 1919 zetelt ln het oude gebouw aan den Dijkweg, heeft grootsche plannen. Al sinds jaren voldeed het gebouw aan den Dijkweg niet, maar verschillende bezwaren waren oorzaak, dat niet overgegaan kon worden tot het plaatsen van een gebouw, dat meer aan zijn doel zou beantwoorden dan de oude Cen trale keuken, die van de gemeente in huur is. Nu is men over die bezwaren heenge stapt en ging over tot den aankoop van grond aan de Molenstraat, gelegen tegenover de Palmstraat. De grond is momenteel in ge bruik bij den vrachtrijder Jansen. Het plekje ligt zeer gunstig, bijna in het centrum van de gemeente en is dus gemakkelijk voor de slijters te bereiken. De frontgevel zal 15 m. worden, de diepte van het gebouw wordt 25 meter. De geheele opzet is eenvoudig, maar degelijk. Vermoedelijk zal binnenkort de aanbeste ding plaats hebben en men hoopt in Maart reeds met den bouw te kunnen beginnen. Onze gemeente zal dan een melkcentrale rijk zijn, die in alle opzichten aan haar doel be antwoordt en waar de zaken op de meest hy giënische wijze zullen worden behandeld. De slijters, die deel uitmaken van de be staande centrale, zullen ook bij de nieuwe centrale geïnteresseerd zijn. Wij komen op een en ander later uitvoeriger terug. Als we dit schrijven is de winkelweek der Spoorstraat-vereeniging al weer een dag óf vier oud en derhalve hebben wij ons licht eens bij eenige deelnemers opgestoken. Wat betreft het succes, waarover wij in ons nummer van Dinsdag mochten schrijven: dit gaat nog steeds in stijgende ijjn voort, zoodat men de geheele actie tot op heden als geslaagd mag beschouwen. Hetgeen dan ook geen wonder is: zoowel des morgens, als des middags en 's avonds is het in de Spoorstraat een gezelligheid van belang. Overal daveren marschen, songs en „ge croonde" liedjes uit luidsprekers, afgewisseld door diverse mededeelingen. Daarbij hielp met name gisteren het weer een handje mee, hetgeen ook een factor van belang is. Het uitpuzzelen van ieder etalage-pro bleem (hetwelk in feite nu niet zoo'n vree- selijk probleem is!) biedt den oplettenden toeschouwer gelegenheid voor tal van kos telijke tafereeltjes. Een ieder doet ihee: jong. oud, de meer gegoede zoowel als de mindere man. Juist dézé deelname van het gehééle publiek maakt dit alles zoo prettig. Zoo zagen we gisteren een drietal dames voor een winkel staan. Nummero 1 noteerde, nummero 2 zocht en nummero 3 controleerde. Als d i de hoofdprijs niet winnen... Weer anderen gaan op stap, gewapend met enorme stukken carton. waarop papier is aangebracht. Een enkeling ontdekten we zelfs met een stujf van een strijkplank, waar- overheeen men een reep van een zeker soort rol geplakt had. De filmvoorstelling. Wij willen nog op één ding in het bijzon der de aandacht vestigen en wel op de film voorstelling in „Tivoli". Het te geven programma op aanstaanden Woensdag zal geheel iri het teeken staan van den humor. Zoowel de héél kleine dreu mesen als de wat ouderen zullen een paar uurtjes van allersmakelijkste pret beleven. Dat staat vast! En tenslotte: tot Zaterdag heeft u nog den tijd uw kans waar te nemen. Profiteer van deze unieke gelegenheid om voor ëen baga tel in 't bezit te komen van de inderdaad zeer waardevolle prijzen. Twee uit één gezin reductie. Een doorlonpcnd vol Musis Sacnira. De vele en pakkende reclame, welke men in de voorgaande dagen en ook thans nog voor de momenteel in Musis Sacrum gehou .en Zuivelweek organiseert, is geslaagd. Méér dan dat; men mag zelfs spreken van een over weldigend succes. Het blijkt, dat dit alles ten zeerste tot het hart van de Heldersche huismoeders gespro ken heett, dat de een het tie ander overver teld heelt eD dat men ien slotte tot de over tuiging gekomen is, dat bier niet alleen ieis te snoepen valt (hetgeen weliswaar een zeer belangrijke iactor is...), maar dat er ook ieis belangrijks te leeren valt. Te leeren van welk een inderdaad groot belang de vaderlandsche zuivel voor onze bevolking is en op welk een ongedacht economische wijze men gerechten kan toebereiden van gedeeltelik of uitsluitend zuivelproducten. Wij hebben eenige malen dezer dagen ons hoofd om de deur van Musis Sacrum gesLoken en mochten daarbij steeds constateeren, dat men ais haringen in een ton de uitleggingen van de demonstratice, mevr. Kuyk, volgde. En dat met groote belangstelling. Hoe 't ook zij, een groot deel der plaa.se- ljjae bevolking zal zoo langzamerhand wel tot de overtuiging gekomen zijn, dat men zich met „Nêerlands zuivel" voortreffelijk kan voeden en dai dit voeden daarbij op alleszins smakelijke wyze kan geschieden. Ziedaarde geheele bedoeling van deze niet genoeg te roemen actie. Oek thans willen wij nog eens verwijzen naar de in de kleine zaal gehouden tentoon stelling van het zuivelproduct in de meest uitgebreide zin van het woord, en ten sio.te besluiten met de mededeeling, dat de muziek- opiocht van hedenavond niet door gaatdeze wordt verzet op morgenavond. „LACHEN IS TROEF". Henriëtte Davlds en Johann Kaart Jr. op hun best. Het is al weer een jaartje geleden, dat wij in onze courant ettelijke critische regels neerschreven over een revue, welke door Hen riëtte Davids gebracht werd Het geheel had ons maar matig bekoord. We weten, dat Henriëtte maandenlang op de revanche, de rehabilitatie gewacht heeft. Zij erkende, dat, wat zij een jaar geleden in Den Helder deed, foutief was en dat zij hier wat goed te maken had. Een nieuw tooneelseizoen brak aan, drie en-een-halve maand bespeelde Henriëtte niet haar ensemble het theater Carré in Amster dam, drie-en-een-halve maand trok zij volle zalen, zoo schreven de courantenGister avond was zij weer in ons Casino, vcor het brengen van de zoo door haar verlangde revancheHet was alsof ons tooneelmin- nend, of liever gezegd ons revue-minnend, publiek voelde, dat de kleine, maar groote Amsterdamsche „haar slag zou slaan".... Het had de minder goede beurt van verleden jaar loyaal vergeten en was in grooten getale ge komen. Casino was er vol van... Van half negen tot half twaalf, dus in drie uur tijds heeft Henriëtte 20 tafereelen ten beste gegeven, toen eerst viel het Wagnerdcek voor de laatste maal, toen eerst liet zij ons los en was tevredenMet recht, zr) kon tevreden zjjnzij had op grootsche wijze haar rehabilitatie bewerkstelligdzij had drie uur lang eiken aanwezige de overtuiging ingepompt, dat er maar één Heintje Davids is, die, als zjj wil, salen kan doen daveren van den lach, die als zij wil, zalen kan doen meezingen Ja, dat was gisterenavond eens weer een ouderwetsche revue. Onder den naam „Lachen is troef" had de auteur Rido haar destijds ten doop gehouden en inderdaad in dezé revue was alleen maar plaats voor den lach. Soms voor den vriendelijken glimlach als daar het kleine, maar geroutineerde ballet haar pirouetten en tap-dances demonstreerde, dan voor den scha terenden, gullen, daverenden lach, als de hoofdpersoon, Henriëtte Davids en Johann Kaart Jr. hun grappen en grollen op het publiek loslietenZij, Heintje en Jo, zi) zijn de groote figuren, die deze beele revue dragen, de anderen, hoe goed dikwijls ook, zijn slechts de schakels, dié de eene scène van het paar met de andere verhinden. In vele scènes en in vele créaties stelden zij zich aan het enthou siaste publiek voor, te veel om op te noemen, maar ons schieten momenteel de scènes „Kaart drinkt nooit een druppel meer", „Schoonmaak in het theater" en „De Baby-box" te binnen...' waren zij niet kostelijk? Maar ook zij, die dit duo omringden, verdienen een woord van lof... Berrie Kievits, geestig en pittig, als altijd, Matthieu van Eysden, die dat ondefinieerbaar- geestige in zijn expressie weet te leggen, Jean Laforce, de girls enz. Het gezelschap was uit gerust met uitstekende requisieten, de cos- tumes waren even talrijk als fraai, de finales blonken uit door scènerie en arrangement, en tenslotte was er het orkest onder leiding van Hak Davids, dat zoo klein als het van bestek toch zoo geraffineerd in het verzorgen van de entr'aete en begeleidende muziek was Bij de pauze en na de slot-finale (Hongaar- sche rbapsodie) heeft het publiek de tooneelis- ten en met name de beide hoofdpersonen har telijk beloond voor de geboden vroolijke klein kunst. na afloop nam het applaus den vorm van een ovatie aan Zeer verdiend was het, omdat men begreep, dat Henriëtte en de haren in Den Helder eens een extra beentje voorgezet hadden... KINDERMIDDAG IN HET KEGELHUIS. Het was zeker te wijten aan den Kinder middag in Riaito, dat het Kegelhuis gisteren middag maar zeer matig bezet was met jeugdige toeschouwers. Toch waren de pres taties van het gezelschap Abdullah Brahlm, een grootere belangstelling waard. Het gezel schap was beschaafd en wat het presteerde, vermaakte de jeugd. We denken hier ln de eerste plaats aan de gedresseerde hondjes, waarmede de Abessijn, zoo geïmporteerd uit het land van den Negus, groot succes had. Het was dan ook alleraardigst wat hij de ruig harige diertjes ziet doen. Tot groot vermaak van het jeugdig auditorium danste een van de hondjes op de maat van de muziek en voerden een tweetal een formeele bokswedstrijd uit. Leerzaam was het optreden, liever binnen komen van het „edelhert" aan het begin van den middag, waarbij eenige wetenswaardige bizonderheden werden verteld. De clown „Pimpo" wist met wat onschuldige grappen de kinderen tot enthousiasme te brengen en toonde zich na de pauze een bekwaam snel- teekenaar, die zelfs kinderen uit de zaal „ge lijkend" op papier wist te zetten. En tot slot van den middag kwam daar de gedresseerde beer, een dier van blzondere afmetingen, z'jn kunsten vertoonen. Het was een middag van onschuldlgen pret. 6 Februari. Iedereen zal waarschijn schijnlijk met spanning wachten op den af loop van het Amsterdamsche taxi-debat. A) ik zeg „ledereen", is dat natuurlijk rhetorif tlsche beleefdheid, want buiten Amsterdan interesseert geen sterveling zich voor di voordracht Maar dit is ten onrechte zoo. E zitten aan deze zaak belangwekkende kan ten. Als inleiding diene (dit klinkt goed mag het nog éénmaal?) „als Inleiding diene' dat eenige malen per jaar in Amsterdam d< taxi-tarieven worden gewijzigd. Er is geei stad bi het land, waar met de tarieven zulk» grondige equil.ibrlstische toeren worden uit gehaald. Het ls zonder ophouden een zoeker naar evenwicht tusschen vraag en aanbod en het experimenteeren heeft zoodanige ver men aangenomen, dat er bedrijven zijn, di» bestaan van het onophoudelijk veranderen de: taxameters. In sommige perioden komt mei dan ook regelmatig in taxi's te zitten, waar van de meters in reparatie zijn en er zijn ga rages, die het niet meer konden bijsloffen ei de meters heelemaa! aan kant hebben ge daan; zij laten eenvoudig zooveel cent pe: kilometer betalen en dan ls men verbaas»- over de enorme afstanden, die Amsterdan bezit. Tegenwoordig is in de hoofdstad de vol gende toestand bereikt. Terwijl er dorper, zijn, waar men voor een afstand van 'n kwar tier loopen nog drie kwartjes durft vragen, kost zelfs de grootste afstand in Amster dam, bijvoorbeeld van Watergraafsmeer naa; het Y, per blokband-taxi 45 cent, per ander» taxi 35, zegge en schrijve (ik moet wat uit voerig zijn, anders ben ik te gauw uitge praat): vijf-en-dertig-cent Een ideale toe stand nietwaar? Het gemeentebestuur heef: dan ook besloten, een nieuwe regeling vooi te stellen. Dit is het einde van de inleiding. Wat mij nu in die nieuwe regeling he'. beste bevalt, is het voorstel van B. en W. om te verbieden, dat men naar het kantooi van andere dan blokband-taxi's toegaat et daar zoomaar instapt. B. en W. vinden dat dit alleen moet worden toegestaan als op df plaats van het kantoor ook een garage is. Zi meenen blijkbaar, dat de gemakzucht niet moet worden in de hand gewerkt. Wie zoo'r goedkoope taxi wil nemen, moet dat kantooi eerst maar opbellen. Dat kost wat en zoo zal de lust om 'n goedkoope taxi te nemen, u wel vergaan. Het zal dus zóó gaan: U loopt naar het kantoor, waar 'n twintigtal wagens staat er- vraagt een auto. „Dat mag niet", luidt het antwoord, „eerst moet u opbellen". Ik ben hier vreemdeling en weet geen telefoon, zegt u, hebt u misschien twee tele foons, zoodat ik van uw ééne nummer uw andere kan opbellen U moet ons niet voor den gek houden, meneer. U moet ons opbellen. Misschien loopt u dan een publieke tele fooncel binnen en kunt geen verbinding krij gen. Dan loopt u in wanhoop weg, en houdt op straat een „snorder", in ambtelijk prozf. een „niet-stationneerende auto", aan. Bent u vrij? vraagt ge. Bent u niet goed wijs? antwoordt hij Weet u niet, dat ik onderweg niemand ma; opnemen? Ik dacht, dat u mij naar- den weg wou vragen, of naar den tijd, of vuur, «f sigarenbandjes, Man, maak me niet ongelukkig, ik wl naar een dokter! roept u nu uit Maar 1 k niet op de bon, zegt de chauf feur. Gaat u maar loopen, dat is veel gezon der; dan zult u ook den dokter niet noodig hebben. En hij zet z'n pleiziertochtjes voort Ten slotte neemt u dan de tram. En die wordt er misschien ten slotte gezond van. per luxe Touringcar. Bioscopen. Tivoli-Theater, aanvang 7 uur. MVitte Bioscoop, aanvang half acht. RicUto-Theater, aanvang half acht. Natuurhistorisch Museum, dagelijks geopend van 79 uur 's avonds. Zaterdagmiddag bovendien van 35 uur (School 9 aan de Vischmarkt). Donderdag 6 Februari. Casino, 8 uur: Chr. Oranjevereen, Film avond, zang, declamatie, enz. Centraal, 7 uur: Openbare vergadering voor Jeugdige Werkloozen. Zaterdag 8 Februari. Casino, 8 uur: Cabaretavond „Harmonie". Dennenheuvel, 8 uur: Gemaskerd Bal, Vereen, Noorderlicht. Centraal, 8 uur: Feestavond Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel. Zondag 9 Februari. R.K. Volksbond, 8.15 u.: Filmvoorstelling, Maandag 10 Februari. Casino, 7 u. 30. Concert-operette Held. Gem, Klein Koor en kinderzangklasse. Dinsdag 11 Februari. Musis Sacrum, 8 uur: Feestavond. Vereen. van Huisvrouwen. Marine-Bondsgebouw, 8 uur: Lezing S. S. Lantinga. Woensdag 18 Februari. Musis Sacrum, half 9: een avond van vroo lijke kunst, Ned. Relsvereenlging. Tivoli, Kindervoorstelling (Spoorstraatver.) Zaterdag 15 Februari. Casino, 8.15 uur: Feestavond Ned. Padvin- dersvereeniging. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden ec hebtei zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9